Euskararen kale erabileraren bilakaera sexuaren arabera, Udalerrika. Euskal Herria, » (%)
LurraldeaUrteaGizonak EuskarazEmakumeak Euskaraz
Euskal Herria199713,513,2
Euskal Herria200113,613,5
Euskal Herria200613,913,5
Euskal Herria201113,413,1
Euskal Herria201612,612,6
Baiona (L)20112,32,2
Baiona (L)20162,01,9
Bilbo (B)19974,24,0
Bilbo (B)20014,75,2
Bilbo (B)20063,84,6
Bilbo (B)20113,23,2
Bilbo (B)20162,32,7
Donostia (G)199711,712,9
Donostia (G)200112,115,8
Donostia (G)200618,318,1
Donostia (G)201115,315,1
Donostia (G)201615,515,0
Gasteiz (A)19973,74,7
Gasteiz (A)20012,93,0
Gasteiz (A)20063,74,2
Gasteiz (A)20112,83,4
Gasteiz (A)20163,53,9
Iruñea (NG)19972,73,4
Iruñea (NG)20013,32,2
Iruñea (NG)20062,72,8
Iruñea (NG)20112,62,8
Iruñea (NG)20163,12,7

Iturria: Guk egindakoa. Euskararen kale erabileraren neurketa, Soziolinguistika Klusterra.

Oharra: Iturrien inguruko edo egindako eragiketei buruzko xehetasun gehiago jakin nahi izanez gero, jo Metodologia atalera.



Soziolinguistika Klusterra / Tel.: 943 592 556 / Posta-e.: kluster@soziolinguistika.eus / MARTIN UGALDE KULTUR PARKEA, 20140 - ANDOAIN