Lehen hizkuntzaren bilakaera, haurren artean, Udalerrika. Euskal Herria, » (%)
LurraldeaUrteaGuztira EuskaraErdaraBiakBeste
Abadiño (B)1986100,031,862,25,80,2
Abadiño (B)1991100,033,155,211,50,1
Abadiño (B)1996100,034,852,911,40,9
Abadiño (B)2001100,034,748,715,41,2
Abadiño (B)2006100,031,350,116,12,6
Abadiño (B)2011100,027,950,317,54,3
Abaltzisketa (G)1986100,0100,00,00,00,0
Abaltzisketa (G)1991100,0100,00,00,00,0
Abaltzisketa (G)1996100,0100,00,00,00,0
Abaltzisketa (G)2001100,0100,00,00,00,0
Abaltzisketa (G)2006100,090,72,37,00,0
Abaltzisketa (G)2011100,089,31,88,90,0
Abanto-Zierbena (B)1986100,00,494,94,60,1
Abanto-Zierbena (B)1991100,00,796,42,40,4
Abanto-Zierbena (B)1996100,00,594,74,60,2
Abanto-Zierbena (B)2001100,01,788,110,00,2
Abanto-Zierbena (B)2006100,04,783,410,81,0
Abanto-Zierbena (B)2011100,06,080,112,41,5
Aduna (G)1986100,089,77,42,90,0
Aduna (G)1991100,0100,00,00,00,0
Aduna (G)1996100,096,90,03,10,0
Aduna (G)2001100,0100,00,00,00,0
Aduna (G)2006100,077,620,42,00,0
Aduna (G)2011100,075,718,95,40,0
Agurain (A)1986100,01,990,87,30,0
Agurain (A)1991100,02,191,66,40,0
Agurain (A)1996100,03,788,17,70,6
Agurain (A)2001100,07,178,014,10,8
Agurain (A)2006100,06,773,716,92,6
Agurain (A)2011100,09,070,615,64,9
Aia (G)1986100,097,22,80,00,0
Aia (G)1991100,090,22,06,90,8
Aia (G)1996100,085,06,88,30,0
Aia (G)2001100,094,84,30,90,0
Aia (G)2006100,085,29,14,31,3
Aia (G)2011100,070,917,610,41,1
Aiara (A)1986100,00,397,32,40,0
Aiara (A)1991100,01,195,81,41,8
Aiara (A)1996100,01,394,24,40,0
Aiara (A)2001100,05,089,95,00,0
Aiara (A)2006100,04,986,87,01,4
Aiara (A)2011100,06,579,112,71,7
Aizarnazabal (G)1986100,095,61,82,70,0
Aizarnazabal (G)1991100,093,40,06,60,0
Aizarnazabal (G)1996100,093,30,06,70,0
Aizarnazabal (G)2001100,094,01,54,50,0
Aizarnazabal (G)2006100,087,810,20,02,0
Aizarnazabal (G)2011100,071,714,210,63,5
Ajangiz (B)1991100,082,08,08,02,0
Ajangiz (B)1996100,091,76,32,10,0
Ajangiz (B)2001100,091,34,34,30,0
Ajangiz (B)2006100,070,814,614,60,0
Ajangiz (B)2011100,072,79,118,20,0
Albiztur (G)1986100,0100,00,00,00,0
Albiztur (G)1991100,0100,00,00,00,0
Albiztur (G)1996100,0100,00,00,00,0
Albiztur (G)2001100,097,22,80,00,0
Albiztur (G)2006100,089,710,30,00,0
Albiztur (G)2011100,080,613,92,82,8
Alegia (G)1986100,071,520,28,30,0
Alegia (G)1991100,071,422,66,00,0
Alegia (G)1996100,072,09,518,50,0
Alegia (G)2001100,070,314,515,10,0
Alegia (G)2006100,066,318,214,41,1
Alegia (G)2011100,060,221,913,54,4
Alkiza (G)1986100,095,54,50,00,0
Alkiza (G)1991100,093,83,13,10,0
Alkiza (G)1996100,0100,00,00,00,0
Alkiza (G)2001100,090,00,010,00,0
Alkiza (G)2006100,068,611,411,48,6
Alkiza (G)2011100,068,815,615,60,0
Alonsotegi (B)1991100,00,296,53,30,0
Alonsotegi (B)1996100,00,895,04,20,0
Alonsotegi (B)2001100,02,987,77,42,0
Alonsotegi (B)2006100,06,380,810,02,9
Alonsotegi (B)2011100,010,672,514,92,0
Altzaga (G)1991100,0100,00,00,00,0
Altzaga (G)1996100,0100,00,00,00,0
Altzaga (G)2001100,0100,00,00,00,0
Altzaga (G)2006100,070,020,010,00,0
Altzaga (G)2011100,071,918,86,33,1
Altzo (G)1986100,096,04,00,00,0
Altzo (G)1991100,093,24,52,30,0
Altzo (G)1996100,095,14,90,00,0
Altzo (G)2001100,087,54,28,30,0
Altzo (G)2006100,075,48,814,01,8
Altzo (G)2011100,090,81,57,70,0
Amezketa (G)1986100,094,40,05,60,0
Amezketa (G)1991100,096,51,42,10,0
Amezketa (G)1996100,092,14,43,50,0
Amezketa (G)2001100,086,36,96,90,0
Amezketa (G)2006100,084,03,812,30,0
Amezketa (G)2011100,080,38,311,40,0
Amoroto (B)1986100,0100,00,00,00,0
Amoroto (B)1991100,098,11,90,00,0
Amoroto (B)1996100,0100,00,00,00,0
Amoroto (B)2001100,090,27,82,00,0
Amoroto (B)2006100,084,613,51,90,0
Amoroto (B)2011100,086,210,33,40,0
Amurrio (A)1986100,01,395,13,50,1
Amurrio (A)1991100,01,095,53,40,1
Amurrio (A)1996100,01,891,66,20,4
Amurrio (A)2001100,05,386,47,70,7
Amurrio (A)2006100,08,779,89,12,5
Amurrio (A)2011100,09,175,612,23,1
Andoain (G)1986100,025,960,612,41,1
Andoain (G)1991100,029,459,810,20,6
Andoain (G)1996100,033,555,011,10,4
Andoain (G)2001100,041,946,310,31,5
Andoain (G)2006100,040,544,913,31,2
Andoain (G)2011100,035,148,415,01,5
Anoeta (G)1986100,047,138,314,00,6
Anoeta (G)1991100,061,629,39,10,0
Anoeta (G)1996100,071,821,65,11,5
Anoeta (G)2001100,069,315,614,80,4
Anoeta (G)2006100,060,025,014,20,8
Anoeta (G)2011100,055,925,916,31,9
Antzuola (G)1986100,053,840,35,00,9
Antzuola (G)1991100,060,332,16,31,3
Antzuola (G)1996100,069,921,87,90,5
Antzuola (G)2001100,070,214,115,70,0
Antzuola (G)2006100,064,216,015,14,7
Antzuola (G)2011100,062,218,514,25,1
Arakaldo (B)1986100,00,0100,00,00,0
Arakaldo (B)1991100,016,783,30,00,0
Arakaldo (B)1996100,00,080,020,00,0
Arakaldo (B)2001100,057,114,328,60,0
Arakaldo (B)2006100,060,030,010,00,0
Arakaldo (B)2011100,036,826,331,65,3
Arama (G)1986100,090,99,10,00,0
Arama (G)1991100,073,320,06,70,0
Arama (G)1996100,075,018,86,30,0
Arama (G)2001100,085,79,54,80,0
Arama (G)2006100,083,34,212,50,0
Arama (G)2011100,077,114,35,72,9
Aramaio (A)1986100,074,520,35,20,0
Aramaio (A)1991100,075,812,99,61,7
Aramaio (A)1996100,084,87,36,71,2
Aramaio (A)2001100,073,87,917,11,2
Aramaio (A)2006100,064,619,416,00,0
Aramaio (A)2011100,061,122,714,41,9
Arantzazu (B)1986100,056,020,024,00,0
Arantzazu (B)1991100,065,69,425,00,0
Arantzazu (B)1996100,070,411,118,50,0
Arantzazu (B)2001100,090,99,10,00,0
Arantzazu (B)2006100,075,021,43,60,0
Arantzazu (B)2011100,061,520,515,42,6
Areatza (B)1986100,044,741,114,20,0
Areatza (B)1991100,060,131,88,10,0
Areatza (B)1996100,055,623,920,50,0
Areatza (B)2001100,066,122,911,00,0
Areatza (B)2006100,055,728,713,02,6
Areatza (B)2011100,039,536,618,65,2
Aretxabaleta (G)1986100,044,442,613,00,1
Aretxabaleta (G)1991100,045,640,813,40,2
Aretxabaleta (G)1996100,044,340,414,90,4
Aretxabaleta (G)2001100,047,934,717,30,1
Aretxabaleta (G)2006100,050,833,515,00,7
Aretxabaleta (G)2011100,050,032,915,61,5
Armiñon (A)1986100,00,0100,00,00,0
Armiñon (A)1991100,00,0100,00,00,0
Armiñon (A)1996100,00,0100,00,00,0
Armiñon (A)2001100,00,0100,00,00,0
Armiñon (A)2006100,00,0100,00,00,0
Armiñon (A)2011100,00,052,036,012,0
Arraia-Maeztu (A)1986100,00,099,10,90,0
Arraia-Maeztu (A)1991100,00,0100,00,00,0
Arraia-Maeztu (A)1996100,00,095,24,80,0
Arraia-Maeztu (A)2001100,02,781,12,713,5
Arraia-Maeztu (A)2006100,00,087,27,75,1
Arraia-Maeztu (A)2011100,09,566,717,56,3
Arrankudiaga (B)1986100,032,832,035,20,0
Arrankudiaga (B)1991100,031,040,228,70,0
Arrankudiaga (B)1996100,045,536,418,20,0
Arrankudiaga (B)2001100,051,441,76,90,0
Arrankudiaga (B)2006100,042,245,812,00,0
Arrankudiaga (B)2011100,036,240,922,00,8
Arrasate (G)1986100,032,854,412,60,2
Arrasate (G)1991100,035,253,410,90,5
Arrasate (G)1996100,041,546,611,60,3
Arrasate (G)2001100,045,439,813,81,0
Arrasate (G)2006100,044,937,516,31,3
Arrasate (G)2011100,041,439,317,32,0
Arratzu (B)1996100,090,02,08,00,0
Arratzu (B)2001100,097,30,02,70,0
Arratzu (B)2006100,079,212,54,24,2
Arratzu (B)2011100,086,85,35,32,6
Arratzu-Ubarrundia (A)1986100,03,094,90,02,0
Arratzu-Ubarrundia (A)1991100,03,695,21,20,0
Arratzu-Ubarrundia (A)1996100,07,187,15,90,0
Arratzu-Ubarrundia (A)2001100,05,969,125,00,0
Arratzu-Ubarrundia (A)2006100,03,874,518,92,8
Arratzu-Ubarrundia (A)2011100,07,371,815,35,6
Arrieta (B)1986100,084,415,60,00,0
Arrieta (B)1991100,087,59,43,10,0
Arrieta (B)1996100,070,010,020,00,0
Arrieta (B)2001100,066,711,921,40,0
Arrieta (B)2006100,045,030,023,31,7
Arrieta (B)2011100,033,835,128,62,6
Arrigorriaga (B)1986100,03,392,44,20,1
Arrigorriaga (B)1991100,04,588,26,90,4
Arrigorriaga (B)1996100,06,284,78,80,3
Arrigorriaga (B)2001100,07,776,315,80,2
Arrigorriaga (B)2006100,09,672,616,31,6
Arrigorriaga (B)2011100,012,170,615,91,5
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)1986100,069,519,511,00,0
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)1991100,085,714,30,00,0
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)1996100,075,918,55,60,0
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)2001100,069,215,415,40,0
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)2006100,057,128,614,30,0
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)2011100,056,927,514,71,0
Artzentales (B)1986100,00,0100,00,00,0
Artzentales (B)1991100,00,0100,00,00,0
Artzentales (B)1996100,01,894,63,60,0
Artzentales (B)2001100,05,189,85,10,0
Artzentales (B)2006100,012,982,34,80,0
Artzentales (B)2011100,09,781,96,91,4
Artziniega (A)1986100,00,599,50,00,0
Artziniega (A)1991100,00,995,83,30,0
Artziniega (A)1996100,01,693,05,40,0
Artziniega (A)2001100,00,089,88,41,8
Artziniega (A)2006100,04,685,17,72,6
Artziniega (A)2011100,06,682,28,32,9
Asparrena (A)1986100,02,895,41,90,0
Asparrena (A)1991100,01,197,81,10,0
Asparrena (A)1996100,01,393,65,10,0
Asparrena (A)2001100,04,386,69,10,0
Asparrena (A)2006100,06,778,013,41,8
Asparrena (A)2011100,011,659,523,35,6
Asteasu (G)1986100,074,213,711,11,1
Asteasu (G)1991100,079,818,60,01,6
Asteasu (G)1996100,085,712,22,00,0
Asteasu (G)2001100,083,512,04,40,0
Asteasu (G)2006100,074,017,58,00,5
Asteasu (G)2011100,067,321,011,30,4
Astigarraga (G)1991100,040,644,712,32,4
Astigarraga (G)1996100,050,035,813,01,1
Astigarraga (G)2001100,054,733,69,91,9
Astigarraga (G)2006100,046,640,012,50,9
Astigarraga (G)2011100,039,943,315,51,3
Ataun (G)1986100,094,22,13,80,0
Ataun (G)1991100,091,66,12,30,0
Ataun (G)1996100,094,92,92,20,0
Ataun (G)2001100,090,43,26,40,0
Ataun (G)2006100,078,99,011,30,8
Ataun (G)2011100,075,111,410,53,0
Atxondo (B)1986100,040,452,76,90,0
Atxondo (B)1991100,047,651,40,90,0
Atxondo (B)1996100,049,241,49,40,0
Atxondo (B)2001100,051,637,59,91,0
Atxondo (B)2006100,040,445,213,01,4
Atxondo (B)2011100,033,842,021,03,2
Aulesti (B)1986100,097,72,30,00,0
Aulesti (B)1991100,097,52,50,00,0
Aulesti (B)1996100,090,30,06,53,2
Aulesti (B)2001100,098,30,00,01,7
Aulesti (B)2006100,074,318,67,10,0
Aulesti (B)2011100,079,58,410,81,2
Azkoitia (G)1986100,063,029,96,70,5
Azkoitia (G)1991100,062,827,39,70,2
Azkoitia (G)1996100,067,823,78,10,5
Azkoitia (G)2001100,069,121,78,11,1
Azkoitia (G)2006100,067,022,48,81,8
Azkoitia (G)2011100,059,026,310,54,1
Azpeitia (G)1986100,082,714,62,50,2
Azpeitia (G)1991100,082,913,63,20,3
Azpeitia (G)1996100,082,013,44,10,4
Azpeitia (G)2001100,082,89,77,00,5
Azpeitia (G)2006100,076,613,38,81,3
Azpeitia (G)2011100,070,117,110,02,8
Añana (A)1986100,00,0100,00,00,0
Añana (A)1991100,00,0100,00,00,0
Añana (A)1996100,00,0100,00,00,0
Añana (A)2001100,00,0100,00,00,0
Añana (A)2006100,00,0100,00,00,0
Añana (A)2011100,00,050,050,00,0
Bakio (B)1986100,056,832,211,00,0
Bakio (B)1991100,058,321,720,00,0
Bakio (B)1996100,048,634,716,70,0
Bakio (B)2001100,048,237,413,70,7
Bakio (B)2006100,034,849,314,01,9
Bakio (B)2011100,034,844,018,82,5
Baliarrain (G)1991100,0100,00,00,00,0
Baliarrain (G)1996100,0100,00,00,00,0
Baliarrain (G)2001100,0100,00,00,00,0
Baliarrain (G)2006100,0100,00,00,00,0
Baliarrain (G)2011100,082,411,85,90,0
Balmaseda (B)1986100,00,499,00,40,1
Balmaseda (B)1991100,00,297,91,90,0
Balmaseda (B)1996100,00,198,31,20,4
Balmaseda (B)2001100,01,691,17,20,2
Balmaseda (B)2006100,04,084,98,92,2
Balmaseda (B)2011100,05,879,29,65,4
Barakaldo (B)1986100,00,198,80,90,2
Barakaldo (B)1991100,00,298,11,40,3
Barakaldo (B)1996100,00,695,53,50,4
Barakaldo (B)2001100,02,091,75,60,7
Barakaldo (B)2006100,04,186,18,11,8
Barakaldo (B)2011100,06,181,710,12,1
Barrika (B)1986100,028,666,43,41,7
Barrika (B)1991100,023,258,016,12,7
Barrika (B)1996100,016,759,621,91,8
Barrika (B)2001100,013,259,527,30,0
Barrika (B)2006100,016,163,219,41,3
Barrika (B)2011100,018,958,920,02,1
Barrundia (A)1986100,00,094,45,60,0
Barrundia (A)1991100,00,096,41,81,8
Barrundia (A)1996100,00,083,711,64,7
Barrundia (A)2001100,011,582,71,93,8
Barrundia (A)2006100,014,977,76,41,1
Barrundia (A)2011100,010,468,118,13,5
Basauri (B)1986100,02,392,84,70,2
Basauri (B)1991100,02,093,24,50,3
Basauri (B)1996100,02,990,26,60,3
Basauri (B)2001100,05,284,510,00,3
Basauri (B)2006100,06,380,012,11,6
Basauri (B)2011100,09,076,712,51,8
Bastida (A)1986100,00,091,77,80,5
Bastida (A)1991100,01,293,35,50,0
Bastida (A)1996100,01,396,22,50,0
Bastida (A)2001100,04,788,06,01,3
Bastida (A)2006100,04,682,77,15,6
Bastida (A)2011100,05,378,012,44,3
Beasain (G)1986100,032,050,716,11,1
Beasain (G)1991100,039,049,910,30,8
Beasain (G)1996100,041,243,414,40,9
Beasain (G)2001100,040,940,117,81,2
Beasain (G)2006100,041,938,816,72,6
Beasain (G)2011100,040,239,716,73,5
Bedia (B)1986100,031,952,615,50,0
Bedia (B)1991100,035,453,810,80,0
Bedia (B)1996100,046,741,98,62,9
Bedia (B)2001100,040,240,219,60,0
Bedia (B)2006100,035,447,514,13,0
Bedia (B)2011100,036,339,522,61,6
Beizama (G)1986100,0100,00,00,00,0
Beizama (G)1991100,0100,00,00,00,0
Beizama (G)1996100,0100,00,00,00,0
Beizama (G)2001100,0100,00,00,00,0
Beizama (G)2006100,083,311,15,60,0
Beizama (G)2011100,095,05,00,00,0
Belauntza (G)1986100,080,310,59,20,0
Belauntza (G)1991100,068,927,93,30,0
Belauntza (G)1996100,071,915,66,36,3
Belauntza (G)2001100,090,05,05,00,0
Belauntza (G)2006100,072,028,00,00,0
Belauntza (G)2011100,087,210,32,60,0
Berango (B)1986100,012,173,314,10,4
Berango (B)1991100,011,377,810,70,3
Berango (B)1996100,010,174,115,60,2
Berango (B)2001100,012,571,713,02,8
Berango (B)2006100,012,073,013,81,2
Berango (B)2011100,014,370,213,61,9
Berantevilla (A)1986100,00,0100,00,00,0
Berantevilla (A)1991100,00,0100,00,00,0
Berantevilla (A)1996100,00,0100,00,00,0
Berantevilla (A)2001100,00,0100,00,00,0
Berantevilla (A)2006100,03,296,80,00,0
Berantevilla (A)2011100,03,888,75,71,9
Berastegi (G)1986100,094,92,31,71,1
Berastegi (G)1991100,090,48,31,30,0
Berastegi (G)1996100,092,24,71,61,6
Berastegi (G)2001100,090,52,44,03,2
Berastegi (G)2006100,085,07,54,53,0
Berastegi (G)2011100,072,711,513,32,4
Bergara (G)1986100,048,837,913,10,2
Bergara (G)1991100,055,936,57,20,4
Bergara (G)1996100,054,633,511,50,4
Bergara (G)2001100,063,622,712,61,1
Bergara (G)2006100,057,928,112,71,4
Bergara (G)2011100,049,734,313,82,2
Bermeo (B)1986100,063,128,18,60,2
Bermeo (B)1991100,063,227,09,40,4
Bermeo (B)1996100,064,922,112,80,1
Bermeo (B)2001100,066,619,113,80,4
Bermeo (B)2006100,060,523,512,73,3
Bermeo (B)2011100,051,229,914,44,6
Bernedo (A)1986100,00,0100,00,00,0
Bernedo (A)1991100,00,0100,00,00,0
Bernedo (A)1996100,00,0100,00,00,0
Bernedo (A)2001100,00,0100,00,00,0
Bernedo (A)2006100,05,688,95,60,0
Bernedo (A)2011100,010,073,315,01,7
Berriatua (B)1986100,092,12,83,41,7
Berriatua (B)1991100,094,11,34,60,0
Berriatua (B)1996100,095,90,03,30,8
Berriatua (B)2001100,097,41,31,30,0
Berriatua (B)2006100,072,315,77,24,8
Berriatua (B)2011100,061,620,315,22,9
Berriz (B)1986100,039,452,87,80,0
Berriz (B)1991100,040,049,110,70,1
Berriz (B)1996100,044,848,27,00,0
Berriz (B)2001100,038,947,512,51,1
Berriz (B)2006100,033,053,99,83,3
Berriz (B)2011100,029,954,912,13,1
Berrobi (G)1986100,069,523,76,90,0
Berrobi (G)1991100,069,020,210,70,0
Berrobi (G)1996100,074,013,712,30,0
Berrobi (G)2001100,078,319,32,40,0
Berrobi (G)2006100,063,229,47,40,0
Berrobi (G)2011100,067,619,113,20,0
Bidania-Goiatz (G)1986100,089,88,20,02,0
Bidania-Goiatz (G)1991100,093,07,00,00,0
Bidania-Goiatz (G)1996100,092,04,04,00,0
Bidania-Goiatz (G)2001100,088,71,99,40,0
Bidania-Goiatz (G)2006100,080,416,13,60,0
Bidania-Goiatz (G)2011100,067,914,814,82,5
Bilar (A)1986100,00,090,59,50,0
Bilar (A)1991100,00,0100,00,00,0
Bilar (A)1996100,00,0100,00,00,0
Bilar (A)2001100,00,097,32,70,0
Bilar (A)2006100,04,985,47,32,4
Bilar (A)2011100,011,481,86,80,0
Bilbo (B)1986100,02,691,15,80,5
Bilbo (B)1991100,02,991,55,10,5
Bilbo (B)1996100,03,188,57,90,5
Bilbo (B)2001100,05,284,98,81,1
Bilbo (B)2006100,07,280,110,52,2
Bilbo (B)2011100,08,976,811,82,6
Burgelu (A)1986100,00,0100,00,00,0
Burgelu (A)1991100,00,0100,00,00,0
Burgelu (A)1996100,00,0100,00,00,0
Burgelu (A)2001100,04,096,00,00,0
Burgelu (A)2006100,03,987,06,52,6
Burgelu (A)2011100,07,977,211,93,0
Busturia (B)1986100,051,048,70,30,0
Busturia (B)1991100,050,246,33,50,0
Busturia (B)1996100,046,039,314,70,0
Busturia (B)2001100,051,929,218,90,0
Busturia (B)2006100,045,338,016,80,0
Busturia (B)2011100,043,235,119,52,2
Deba (G)1986100,058,720,917,92,5
Deba (G)1991100,065,323,98,81,9
Deba (G)1996100,067,520,611,00,9
Deba (G)2001100,072,916,310,70,2
Deba (G)2006100,067,017,614,90,5
Deba (G)2011100,059,822,415,91,9
Derio (B)1986100,08,682,78,40,3
Derio (B)1991100,08,682,88,60,0
Derio (B)1996100,012,373,014,80,0
Derio (B)2001100,012,970,416,70,0
Derio (B)2006100,014,667,716,01,8
Derio (B)2011100,015,068,215,90,9
Dima (B)1986100,083,510,75,80,0
Dima (B)1991100,085,67,27,20,0
Dima (B)1996100,088,21,110,80,0
Dima (B)2001100,080,86,111,12,0
Dima (B)2006100,063,920,812,52,8
Dima (B)2011100,057,524,617,30,6
Donemiliaga (A)1986100,02,096,02,00,0
Donemiliaga (A)1991100,00,091,98,10,0
Donemiliaga (A)1996100,00,094,15,90,0
Donemiliaga (A)2001100,04,790,64,70,0
Donemiliaga (A)2006100,011,380,38,50,0
Donemiliaga (A)2011100,012,957,620,09,4
Donostia (G)1986100,015,070,213,90,9
Donostia (G)1991100,016,270,412,70,7
Donostia (G)1996100,019,562,617,40,5
Donostia (G)2001100,022,859,416,71,1
Donostia (G)2006100,024,256,916,82,1
Donostia (G)2011100,024,056,516,82,7
Dulantzi (A)1986100,00,990,19,00,0
Dulantzi (A)1991100,01,193,80,05,1
Dulantzi (A)1996100,02,286,87,13,8
Dulantzi (A)2001100,05,382,611,11,1
Dulantzi (A)2006100,07,478,112,22,3
Dulantzi (A)2011100,08,175,314,02,6
Durango (B)1986100,027,161,910,50,4
Durango (B)1991100,029,957,212,50,4
Durango (B)1996100,033,650,515,60,3
Durango (B)2001100,036,445,717,50,4
Durango (B)2006100,033,146,617,82,5
Durango (B)2011100,029,249,218,43,2
Ea (B)1986100,096,92,11,00,0
Ea (B)1991100,085,512,02,40,0
Ea (B)1996100,072,58,718,80,0
Ea (B)2001100,068,314,317,50,0
Ea (B)2006100,057,121,416,15,4
Ea (B)2011100,052,021,317,39,3
Eibar (G)1986100,028,051,419,80,8
Eibar (G)1991100,035,152,012,30,6
Eibar (G)1996100,033,849,415,51,4
Eibar (G)2001100,035,447,614,52,6
Eibar (G)2006100,034,546,816,42,3
Eibar (G)2011100,032,147,517,72,7
Ekora (A)1986100,00,0100,00,00,0
Ekora (A)1991100,00,0100,00,00,0
Ekora (A)1996100,00,091,78,30,0
Ekora (A)2001100,00,086,40,013,6
Ekora (A)2006100,03,682,17,17,1
Ekora (A)2011100,00,075,920,73,4
Elantxobe (B)1986100,092,76,11,20,0
Elantxobe (B)1991100,094,44,21,40,0
Elantxobe (B)1996100,093,53,23,20,0
Elantxobe (B)2001100,0100,00,00,00,0
Elantxobe (B)2006100,072,722,74,50,0
Elantxobe (B)2011100,062,525,012,50,0
Elduain (G)1986100,093,50,06,50,0
Elduain (G)1991100,0100,00,00,00,0
Elduain (G)1996100,0100,00,00,00,0
Elduain (G)2001100,087,512,50,00,0
Elduain (G)2006100,069,219,211,50,0
Elduain (G)2011100,074,410,315,40,0
Elgeta (G)1986100,079,09,711,30,0
Elgeta (G)1991100,082,413,73,80,0
Elgeta (G)1996100,062,513,423,20,9
Elgeta (G)2001100,074,39,915,80,0
Elgeta (G)2006100,061,019,015,24,8
Elgeta (G)2011100,043,230,418,48,0
Elgoibar (G)1986100,037,747,714,00,6
Elgoibar (G)1991100,044,346,09,30,4
Elgoibar (G)1996100,038,845,016,00,3
Elgoibar (G)2001100,049,437,712,90,0
Elgoibar (G)2006100,050,036,412,51,1
Elgoibar (G)2011100,042,739,616,31,3
Elorrio (B)1986100,036,353,310,40,1
Elorrio (B)1991100,042,047,710,20,0
Elorrio (B)1996100,045,840,813,00,3
Elorrio (B)2001100,050,433,316,30,0
Elorrio (B)2006100,048,233,516,71,6
Elorrio (B)2011100,041,638,316,73,3
Eltziego (A)1986100,00,0100,00,00,0
Eltziego (A)1991100,00,098,30,01,7
Eltziego (A)1996100,00,099,01,00,0
Eltziego (A)2001100,00,092,42,55,1
Eltziego (A)2006100,04,883,85,75,7
Eltziego (A)2011100,04,279,012,64,2
Erandio (B)1986100,03,591,94,20,3
Erandio (B)1991100,03,291,55,00,2
Erandio (B)1996100,03,888,17,90,2
Erandio (B)2001100,06,083,010,70,3
Erandio (B)2006100,08,279,810,41,6
Erandio (B)2011100,010,175,912,11,9
Ereño (B)1986100,097,90,00,02,1
Ereño (B)1991100,097,70,00,02,3
Ereño (B)1996100,086,44,59,10,0
Ereño (B)2001100,0100,00,00,00,0
Ereño (B)2006100,077,80,022,20,0
Ereño (B)2011100,066,70,023,89,5
Ermua (B)1986100,08,185,55,11,3
Ermua (B)1991100,07,883,56,62,1
Ermua (B)1996100,07,179,312,21,4
Ermua (B)2001100,08,975,712,72,6
Ermua (B)2006100,011,271,614,82,3
Ermua (B)2011100,010,971,314,83,0
Errenteria (G)1986100,014,777,57,30,5
Errenteria (G)1991100,015,075,59,00,5
Errenteria (G)1996100,015,868,015,50,6
Errenteria (G)2001100,020,266,912,10,9
Errenteria (G)2006100,023,461,413,81,4
Errenteria (G)2011100,022,860,115,21,9
Errezil (G)1986100,0100,00,00,00,0
Errezil (G)1991100,097,82,20,00,0
Errezil (G)1996100,097,62,40,00,0
Errezil (G)2001100,094,14,40,01,5
Errezil (G)2006100,083,311,15,60,0
Errezil (G)2011100,072,210,017,80,0
Erriberabeitia (A)1986100,00,0100,00,00,0
Erriberabeitia (A)1991100,00,0100,00,00,0
Erriberabeitia (A)1996100,00,098,41,60,0
Erriberabeitia (A)2001100,03,489,85,71,1
Erriberabeitia (A)2006100,01,187,47,54,0
Erriberabeitia (A)2011100,01,883,99,05,4
Erriberagoitia (A)1986100,00,0100,00,00,0
Erriberagoitia (A)1991100,00,0100,00,00,0
Erriberagoitia (A)1996100,00,097,42,60,0
Erriberagoitia (A)2001100,013,886,20,00,0
Erriberagoitia (A)2006100,010,379,36,93,4
Erriberagoitia (A)2011100,012,061,020,07,0
Errigoiti (B)1986100,076,423,60,00,0
Errigoiti (B)1991100,089,710,30,00,0
Errigoiti (B)1996100,073,126,90,00,0
Errigoiti (B)2001100,042,346,211,50,0
Errigoiti (B)2006100,040,042,914,32,9
Errigoiti (B)2011100,042,940,514,32,4
Eskoriatza (G)1986100,034,149,116,00,8
Eskoriatza (G)1991100,042,649,46,31,7
Eskoriatza (G)1996100,041,045,212,31,5
Eskoriatza (G)2001100,046,842,110,01,2
Eskoriatza (G)2006100,045,541,012,11,4
Eskoriatza (G)2011100,042,738,018,30,9
Etxebarri (B)1986100,00,994,84,00,4
Etxebarri (B)1991100,01,294,73,90,2
Etxebarri (B)1996100,01,991,95,80,5
Etxebarri (B)2001100,03,486,09,11,5
Etxebarri (B)2006100,05,483,09,52,1
Etxebarri (B)2011100,08,678,412,11,0
Ezkio-Itsaso (G)1986100,085,111,52,31,1
Ezkio-Itsaso (G)1991100,093,22,74,10,0
Ezkio-Itsaso (G)1996100,080,47,112,50,0
Ezkio-Itsaso (G)2001100,093,96,10,00,0
Ezkio-Itsaso (G)2006100,077,013,19,80,0
Ezkio-Itsaso (G)2011100,078,310,111,60,0
Forua (B)1991100,058,632,98,60,0
Forua (B)1996100,060,523,713,22,6
Forua (B)2001100,075,811,18,15,1
Forua (B)2006100,059,826,810,33,1
Forua (B)2011100,066,114,716,52,8
Fruiz (B)1986100,0100,00,00,00,0
Fruiz (B)1991100,094,32,92,90,0
Fruiz (B)1996100,091,78,30,00,0
Fruiz (B)2001100,069,226,93,80,0
Fruiz (B)2006100,058,327,813,90,0
Fruiz (B)2011100,038,039,422,50,0
Gabiria (G)1986100,097,12,90,00,0
Gabiria (G)1991100,0100,00,00,00,0
Gabiria (G)1996100,096,20,03,80,0
Gabiria (G)2001100,098,21,80,00,0
Gabiria (G)2006100,083,18,56,81,7
Gabiria (G)2011100,082,115,42,60,0
Gaintza (G)1986100,0100,00,00,00,0
Gaintza (G)1991100,0100,00,00,00,0
Gaintza (G)1996100,093,30,06,70,0
Gaintza (G)2001100,088,20,011,80,0
Gaintza (G)2006100,094,10,05,90,0
Gaintza (G)2011100,071,421,47,10,0
Galdakao (B)1986100,016,075,88,10,2
Galdakao (B)1991100,017,174,48,30,2
Galdakao (B)1996100,017,271,511,00,3
Galdakao (B)2001100,020,164,714,70,5
Galdakao (B)2006100,019,463,315,81,4
Galdakao (B)2011100,018,962,616,91,6
Galdames (B)1986100,00,097,31,31,3
Galdames (B)1991100,00,095,44,60,0
Galdames (B)1996100,00,097,03,00,0
Galdames (B)2001100,01,986,511,50,0
Galdames (B)2006100,01,688,79,70,0
Galdames (B)2011100,07,480,911,80,0
Gamiz-Fika (B)1986100,087,610,51,90,0
Gamiz-Fika (B)1991100,087,05,67,40,0
Gamiz-Fika (B)1996100,074,815,39,90,0
Gamiz-Fika (B)2001100,046,635,015,33,1
Gamiz-Fika (B)2006100,053,029,914,03,0
Gamiz-Fika (B)2011100,050,034,013,62,5
Garai (B)1986100,082,417,60,00,0
Garai (B)1991100,077,46,516,10,0
Garai (B)1996100,075,08,316,70,0
Garai (B)2001100,077,85,611,15,6
Garai (B)2006100,055,932,45,95,9
Garai (B)2011100,059,224,512,24,1
Gasteiz (A)1986100,01,295,62,60,5
Gasteiz (A)1991100,01,694,93,00,5
Gasteiz (A)1996100,02,590,56,20,7
Gasteiz (A)2001100,04,685,87,81,8
Gasteiz (A)2006100,05,881,49,23,5
Gasteiz (A)2011100,06,778,110,94,3
Gatika (B)1986100,083,810,65,60,0
Gatika (B)1991100,067,117,115,80,0
Gatika (B)1996100,070,222,07,10,7
Gatika (B)2001100,059,229,210,80,8
Gatika (B)2006100,045,538,215,21,2
Gatika (B)2011100,041,038,119,71,3
Gautegiz-Arteaga (B)1986100,081,412,46,20,0
Gautegiz-Arteaga (B)1991100,084,714,31,00,0
Gautegiz-Arteaga (B)1996100,074,112,912,90,0
Gautegiz-Arteaga (B)2001100,065,225,89,00,0
Gautegiz-Arteaga (B)2006100,067,026,06,01,0
Gautegiz-Arteaga (B)2011100,061,328,86,33,6
Gaztelu (G)1996100,0100,00,00,00,0
Gaztelu (G)2001100,092,37,70,00,0
Gaztelu (G)2006100,076,517,60,05,9
Gaztelu (G)2011100,089,510,50,00,0
Gernika-Lumo (B)1986100,056,531,011,80,7
Gernika-Lumo (B)1991100,056,330,113,20,4
Gernika-Lumo (B)1996100,061,123,914,80,2
Gernika-Lumo (B)2001100,064,722,112,50,6
Gernika-Lumo (B)2006100,057,526,712,43,3
Gernika-Lumo (B)2011100,048,230,615,55,6
Getaria (G)1986100,089,54,36,20,0
Getaria (G)1991100,092,27,20,60,0
Getaria (G)1996100,093,83,52,80,0
Getaria (G)2001100,086,06,57,20,3
Getaria (G)2006100,081,411,36,40,9
Getaria (G)2011100,071,015,111,82,1
Getxo (B)1986100,04,087,87,40,8
Getxo (B)1991100,04,588,06,70,8
Getxo (B)1996100,04,684,310,30,8
Getxo (B)2001100,07,681,69,51,3
Getxo (B)2006100,09,477,910,62,1
Getxo (B)2011100,09,975,612,02,5
Gizaburuaga (B)1986100,090,99,10,00,0
Gizaburuaga (B)1991100,0100,00,00,00,0
Gizaburuaga (B)1996100,092,97,10,00,0
Gizaburuaga (B)2001100,088,211,80,00,0
Gizaburuaga (B)2006100,070,629,40,00,0
Gizaburuaga (B)2011100,078,610,77,13,6
Gobiaran (A)1986100,00,0100,00,00,0
Gobiaran (A)1991100,00,0100,00,00,0
Gobiaran (A)1996100,00,085,73,610,7
Gobiaran (A)2001100,00,095,01,73,3
Gobiaran (A)2006100,00,087,99,13,0
Gobiaran (A)2011100,03,581,410,54,7
Gordexola (B)1986100,00,498,20,40,9
Gordexola (B)1991100,02,397,70,00,0
Gordexola (B)1996100,01,696,12,30,0
Gordexola (B)2001100,04,390,64,30,7
Gordexola (B)2006100,08,783,36,71,3
Gordexola (B)2011100,07,680,09,52,9
Gorliz (B)1986100,014,058,426,61,0
Gorliz (B)1991100,09,470,519,50,6
Gorliz (B)1996100,08,171,620,00,4
Gorliz (B)2001100,013,367,317,51,9
Gorliz (B)2006100,014,066,817,81,4
Gorliz (B)2011100,016,363,017,92,7
Guardia (Biastari) (A)1986100,00,0100,00,00,0
Guardia (Biastari) (A)1991100,00,099,10,90,0
Guardia (Biastari) (A)1996100,00,596,33,10,0
Guardia (Biastari) (A)2001100,02,592,53,11,9
Guardia (Biastari) (A)2006100,04,390,64,30,7
Guardia (Biastari) (A)2011100,07,081,38,82,9
Gueñes (B)1986100,00,498,20,90,5
Gueñes (B)1991100,00,198,60,80,5
Gueñes (B)1996100,00,394,33,81,6
Gueñes (B)2001100,03,187,97,91,0
Gueñes (B)2006100,05,582,29,23,1
Gueñes (B)2011100,07,877,111,63,4
Harana (A)1986100,00,0100,00,00,0
Harana (A)1991100,00,0100,00,00,0
Harana (A)1996100,00,0100,00,00,0
Harana (A)2001100,00,0100,00,00,0
Harana (A)2006100,05,988,25,90,0
Harana (A)2011100,00,086,713,30,0
Hernani (G)1986100,031,949,817,31,0
Hernani (G)1991100,036,449,713,40,5
Hernani (G)1996100,042,841,515,10,6
Hernani (G)2001100,045,138,915,30,7
Hernani (G)2006100,045,038,415,51,1
Hernani (G)2011100,041,739,616,72,0
Hernialde (G)1986100,074,018,08,00,0
Hernialde (G)1991100,075,58,216,30,0
Hernialde (G)1996100,083,05,711,30,0
Hernialde (G)2001100,082,411,85,90,0
Hernialde (G)2006100,069,411,119,40,0
Hernialde (G)2011100,051,09,837,32,0
Hondarribia (G)1986100,043,238,018,30,5
Hondarribia (G)1991100,045,937,116,40,6
Hondarribia (G)1996100,049,935,214,10,9
Hondarribia (G)2001100,044,934,319,71,1
Hondarribia (G)2006100,043,336,218,91,5
Hondarribia (G)2011100,043,737,316,92,1
Ibarra (G)1986100,055,931,512,40,2
Ibarra (G)1991100,060,032,27,40,3
Ibarra (G)1996100,061,528,410,00,2
Ibarra (G)2001100,061,326,712,00,0
Ibarra (G)2006100,058,526,111,73,7
Ibarra (G)2011100,054,825,715,54,0
Ibarrangelu (B)1986100,077,65,217,20,0
Ibarrangelu (B)1991100,082,75,811,50,0
Ibarrangelu (B)1996100,093,20,06,80,0
Ibarrangelu (B)2001100,060,031,48,60,0
Ibarrangelu (B)2006100,052,228,319,60,0
Ibarrangelu (B)2011100,044,625,030,40,0
Idiazabal (G)1986100,079,211,47,12,3
Idiazabal (G)1991100,079,911,15,83,2
Idiazabal (G)1996100,081,37,910,30,4
Idiazabal (G)2001100,094,15,40,00,5
Idiazabal (G)2006100,078,513,65,12,8
Idiazabal (G)2011100,067,720,09,33,0
Igorre (B)1986100,057,529,912,40,1
Igorre (B)1991100,060,724,914,40,0
Igorre (B)1996100,068,828,72,50,0
Igorre (B)2001100,056,624,019,30,0
Igorre (B)2006100,042,437,716,83,1
Igorre (B)2011100,039,537,117,75,7
Ikaztegieta (G)1986100,089,93,07,10,0
Ikaztegieta (G)1991100,095,11,63,30,0
Ikaztegieta (G)1996100,097,70,02,30,0
Ikaztegieta (G)2001100,085,714,30,00,0
Ikaztegieta (G)2006100,066,731,61,80,0
Ikaztegieta (G)2011100,060,030,89,20,0
Irun (G)1986100,010,679,110,00,3
Irun (G)1991100,012,878,18,60,5
Irun (G)1996100,013,773,412,50,4
Irun (G)2001100,017,971,09,61,4
Irun (G)2006100,019,465,512,23,0
Irun (G)2011100,018,663,314,93,2
Irura (G)1986100,079,114,26,70,0
Irura (G)1991100,082,111,56,40,0
Irura (G)1996100,067,511,720,80,0
Irura (G)2001100,075,716,87,50,0
Irura (G)2006100,064,220,214,51,2
Irura (G)2011100,058,922,915,62,5
Iruraitz-Gauna (A)1986100,00,0100,00,00,0
Iruraitz-Gauna (A)1991100,00,0100,00,00,0
Iruraitz-Gauna (A)1996100,00,0100,00,00,0
Iruraitz-Gauna (A)2001100,00,087,512,50,0
Iruraitz-Gauna (A)2006100,05,886,55,81,9
Iruraitz-Gauna (A)2011100,012,374,111,12,5
Iruña Oka (A)1986100,00,099,70,00,3
Iruña Oka (A)1991100,01,198,50,40,0
Iruña Oka (A)1996100,00,098,61,40,0
Iruña Oka (A)2001100,02,989,34,92,9
Iruña Oka (A)2006100,03,583,97,74,8
Iruña Oka (A)2011100,03,981,310,54,3
Ispaster (B)1986100,088,911,10,00,0
Ispaster (B)1991100,090,76,72,70,0
Ispaster (B)1996100,093,13,43,40,0
Ispaster (B)2001100,088,94,46,70,0
Ispaster (B)2006100,070,025,05,00,0
Ispaster (B)2011100,058,830,67,13,5
Itsasondo (G)1986100,080,013,64,81,6
Itsasondo (G)1991100,073,214,19,92,8
Itsasondo (G)1996100,070,625,53,90,0
Itsasondo (G)2001100,054,715,122,67,5
Itsasondo (G)2006100,057,618,618,65,1
Itsasondo (G)2011100,054,522,221,22,0
Iurreta (B)1991100,030,265,24,60,0
Iurreta (B)1996100,029,260,910,00,0
Iurreta (B)2001100,030,654,913,31,3
Iurreta (B)2006100,031,150,015,23,7
Iurreta (B)2011100,028,449,516,85,4
Izurtza (B)1986100,062,727,59,80,0
Izurtza (B)1991100,064,924,310,80,0
Izurtza (B)1996100,082,114,33,60,0
Izurtza (B)2001100,078,921,10,00,0
Izurtza (B)2006100,042,942,914,30,0
Izurtza (B)2011100,045,025,025,05,0
Kanpezu (A)1986100,00,095,73,70,6
Kanpezu (A)1991100,00,794,94,40,0
Kanpezu (A)1996100,00,094,75,30,0
Kanpezu (A)2001100,03,385,66,74,4
Kanpezu (A)2006100,07,678,38,75,4
Kanpezu (A)2011100,014,560,715,49,4
Karrantza (B)1986100,00,698,80,60,0
Karrantza (B)1991100,00,598,80,70,0
Karrantza (B)1996100,00,099,10,90,0
Karrantza (B)2001100,00,796,03,30,0
Karrantza (B)2006100,05,086,48,60,0
Karrantza (B)2011100,06,778,214,70,4
Kortezubi (B)1991100,089,80,010,20,0
Kortezubi (B)1996100,094,35,70,00,0
Kortezubi (B)2001100,083,99,76,50,0
Kortezubi (B)2006100,070,017,510,02,5
Kortezubi (B)2011100,071,410,214,34,1
Kripan (A)1986100,00,0100,00,00,0
Kripan (A)1991100,00,0100,00,00,0
Kripan (A)1996100,00,0100,00,00,0
Kripan (A)2001100,05,085,010,00,0
Kripan (A)2006100,03,884,611,50,0
Kripan (A)2011100,03,363,333,30,0
Kuartango (A)1986100,014,885,20,00,0
Kuartango (A)1991100,03,486,26,93,4
Kuartango (A)1996100,09,585,74,80,0
Kuartango (A)2001100,00,070,825,04,2
Kuartango (A)2006100,04,378,317,40,0
Kuartango (A)2011100,012,570,812,54,2
Lagran (A)1986100,00,0100,00,00,0
Lagran (A)1991100,00,0100,00,00,0
Lagran (A)1996100,00,077,822,20,0
Lagran (A)2001100,00,0100,00,00,0
Lagran (A)2006100,00,0100,00,00,0
Lagran (A)2011100,00,0100,00,00,0
Lanestosa (B)1986100,00,097,52,50,0
Lanestosa (B)1991100,00,0100,00,00,0
Lanestosa (B)1996100,00,0100,00,00,0
Lanestosa (B)2001100,00,096,43,60,0
Lanestosa (B)2006100,00,092,33,83,8
Lanestosa (B)2011100,00,066,733,30,0
Lantaron (A)1986100,00,0100,00,00,0
Lantaron (A)1991100,00,098,91,10,0
Lantaron (A)1996100,00,098,60,01,4
Lantaron (A)2001100,00,096,42,41,2
Lantaron (A)2006100,04,191,94,10,0
Lantaron (A)2011100,03,383,311,12,2
Lantziego (A)1986100,00,097,12,90,0
Lantziego (A)1991100,08,291,80,00,0
Lantziego (A)1996100,03,092,54,50,0
Lantziego (A)2001100,03,097,00,00,0
Lantziego (A)2006100,03,192,20,04,7
Lantziego (A)2011100,09,882,94,92,4
Lapuebla de Labarca (A)1986100,01,487,810,80,0
Lapuebla de Labarca (A)1991100,03,696,40,00,0
Lapuebla de Labarca (A)1996100,06,482,611,00,0
Lapuebla de Labarca (A)2001100,06,088,13,62,4
Lapuebla de Labarca (A)2006100,04,485,72,27,7
Lapuebla de Labarca (A)2011100,011,572,910,45,2
Larrabetzu (B)1986100,064,627,08,00,4
Larrabetzu (B)1991100,059,528,911,60,0
Larrabetzu (B)1996100,063,024,712,30,0
Larrabetzu (B)2001100,068,118,113,90,0
Larrabetzu (B)2006100,061,121,216,11,6
Larrabetzu (B)2011100,048,827,223,01,1
Larraul (G)1986100,084,215,80,00,0
Larraul (G)1991100,083,316,70,00,0
Larraul (G)1996100,0100,00,00,00,0
Larraul (G)2001100,087,08,74,30,0
Larraul (G)2006100,086,55,45,42,7
Larraul (G)2011100,086,59,63,80,0
Lasarte-Oria (G)1986100,017,774,17,90,2
Lasarte-Oria (G)1991100,021,569,68,20,7
Lasarte-Oria (G)1996100,023,063,213,40,4
Lasarte-Oria (G)2001100,028,554,815,41,3
Lasarte-Oria (G)2006100,026,854,517,61,0
Lasarte-Oria (G)2011100,024,156,317,71,9
Laudio (A)1986100,02,292,25,30,3
Laudio (A)1991100,03,090,36,40,3
Laudio (A)1996100,04,285,410,20,2
Laudio (A)2001100,06,882,210,60,4
Laudio (A)2006100,07,976,012,93,3
Laudio (A)2011100,09,175,313,12,4
Laukiz (B)1986100,033,856,86,33,2
Laukiz (B)1991100,043,647,95,72,9
Laukiz (B)1996100,049,035,77,18,2
Laukiz (B)2001100,034,346,514,15,1
Laukiz (B)2006100,025,454,816,73,2
Laukiz (B)2011100,022,052,522,62,8
Lazkao (G)1986100,040,548,510,70,3
Lazkao (G)1991100,044,445,79,50,5
Lazkao (G)1996100,034,946,117,02,0
Lazkao (G)2001100,050,536,510,92,2
Lazkao (G)2006100,051,434,412,91,3
Lazkao (G)2011100,048,435,814,11,6
Leaburu (G)1986100,085,75,58,80,0
Leaburu (G)1991100,095,50,04,50,0
Leaburu (G)1996100,078,97,913,20,0
Leaburu (G)2001100,087,50,012,50,0
Leaburu (G)2006100,067,621,610,80,0
Leaburu (G)2011100,075,06,76,711,7
Legazpi (G)1986100,034,453,112,20,3
Legazpi (G)1991100,038,055,95,80,3
Legazpi (G)1996100,034,549,215,90,4
Legazpi (G)2001100,036,145,218,20,4
Legazpi (G)2006100,040,239,819,01,0
Legazpi (G)2011100,039,439,919,61,1
Legorreta (G)1986100,055,733,010,40,9
Legorreta (G)1991100,059,930,49,70,0
Legorreta (G)1996100,062,334,03,80,0
Legorreta (G)2001100,071,828,20,00,0
Legorreta (G)2006100,058,035,75,60,7
Legorreta (G)2011100,054,134,99,91,2
Legutiano (A)1986100,03,479,217,40,0
Legutiano (A)1991100,013,084,42,10,5
Legutiano (A)1996100,016,668,812,71,9
Legutiano (A)2001100,015,456,921,56,2
Legutiano (A)2006100,020,558,316,64,6
Legutiano (A)2011100,019,359,913,27,6
Leintz Gatzaga (G)1986100,035,344,120,60,0
Leintz Gatzaga (G)1991100,040,020,026,713,3
Leintz Gatzaga (G)1996100,079,216,74,20,0
Leintz Gatzaga (G)2001100,080,811,57,70,0
Leintz Gatzaga (G)2006100,059,333,33,73,7
Leintz Gatzaga (G)2011100,045,533,312,19,1
Leioa (B)1986100,04,687,37,60,5
Leioa (B)1991100,04,287,87,50,4
Leioa (B)1996100,04,482,912,00,7
Leioa (B)2001100,06,981,110,71,3
Leioa (B)2006100,08,578,111,61,8
Leioa (B)2011100,010,274,613,31,9
Lekeitio (B)1986100,076,616,46,80,1
Lekeitio (B)1991100,082,712,54,50,3
Lekeitio (B)1996100,079,68,911,20,2
Lekeitio (B)2001100,083,78,37,60,4
Lekeitio (B)2006100,072,714,211,02,1
Lekeitio (B)2011100,064,718,713,53,1
Lemoa (B)1986100,047,041,010,21,8
Lemoa (B)1991100,054,433,210,51,9
Lemoa (B)1996100,054,133,211,61,1
Lemoa (B)2001100,045,634,019,31,2
Lemoa (B)2006100,039,539,517,43,6
Lemoa (B)2011100,031,150,613,74,6
Lemoiz (B)1986100,035,030,834,20,0
Lemoiz (B)1991100,047,623,827,41,2
Lemoiz (B)1996100,037,337,324,01,3
Lemoiz (B)2001100,035,435,425,04,2
Lemoiz (B)2006100,034,737,623,84,0
Lemoiz (B)2011100,029,242,426,42,1
Leza (A)1986100,05,394,70,00,0
Leza (A)1991100,015,484,60,00,0
Leza (A)1996100,00,0100,00,00,0
Leza (A)2001100,00,0100,00,00,0
Leza (A)2006100,018,856,312,512,5
Leza (A)2011100,04,871,419,04,8
Lezama (B)1986100,060,221,118,70,0
Lezama (B)1991100,060,532,47,10,0
Lezama (B)1996100,049,833,316,50,4
Lezama (B)2001100,046,736,516,40,4
Lezama (B)2006100,038,942,117,51,4
Lezama (B)2011100,033,948,815,81,5
Lezo (G)1986100,031,161,07,40,5
Lezo (G)1991100,035,154,510,00,4
Lezo (G)1996100,042,545,311,11,1
Lezo (G)2001100,052,936,210,60,3
Lezo (G)2006100,049,737,012,31,0
Lezo (G)2011100,042,340,316,70,8
Lizartza (G)1986100,091,83,44,80,0
Lizartza (G)1991100,097,40,02,60,0
Lizartza (G)1996100,0100,00,00,00,0
Lizartza (G)2001100,093,07,00,00,0
Lizartza (G)2006100,065,221,210,63,0
Lizartza (G)2011100,064,017,316,02,7
Loiu (B)1986100,025,255,819,00,0
Loiu (B)1991100,029,150,320,70,0
Loiu (B)1996100,035,153,410,31,1
Loiu (B)2001100,021,061,515,52,0
Loiu (B)2006100,018,159,520,12,3
Loiu (B)2011100,018,061,118,72,1
Mallabia (B)1986100,055,725,618,30,5
Mallabia (B)1991100,061,034,05,00,0
Mallabia (B)1996100,056,327,716,10,0
Mallabia (B)2001100,062,227,710,10,0
Mallabia (B)2006100,053,634,59,12,7
Mallabia (B)2011100,045,437,816,00,8
Markin-Etxebarria (B)1986100,093,81,62,32,3
Markin-Etxebarria (B)1991100,096,21,52,30,0
Markin-Etxebarria (B)1996100,092,91,05,11,0
Markin-Etxebarria (B)2001100,093,34,81,90,0
Markin-Etxebarria (B)2006100,074,812,63,98,7
Markin-Etxebarria (B)2011100,076,712,810,50,0
Markina-Xemein (B)1986100,080,911,94,42,8
Markina-Xemein (B)1991100,079,613,53,93,0
Markina-Xemein (B)1996100,081,110,26,12,6
Markina-Xemein (B)2001100,077,27,711,14,0
Markina-Xemein (B)2006100,067,913,811,96,5
Markina-Xemein (B)2011100,061,018,113,37,6
Maruri-Jatabe (B)1986100,081,39,47,32,1
Maruri-Jatabe (B)1991100,068,123,66,91,4
Maruri-Jatabe (B)1996100,052,931,415,70,0
Maruri-Jatabe (B)2001100,051,425,723,00,0
Maruri-Jatabe (B)2006100,032,240,026,71,1
Maruri-Jatabe (B)2011100,033,946,020,20,0
Mañaria (B)1986100,076,917,95,10,0
Mañaria (B)1991100,086,19,72,81,4
Mañaria (B)1996100,077,615,55,21,7
Mañaria (B)2001100,086,07,04,72,3
Mañaria (B)2006100,057,535,05,02,5
Mañaria (B)2011100,058,116,320,94,7
Mañueta (A)1986100,00,0100,00,00,0
Mañueta (A)1991100,00,097,42,60,0
Mañueta (A)1996100,00,0100,00,00,0
Mañueta (A)2001100,00,086,513,50,0
Mañueta (A)2006100,00,073,018,98,1
Mañueta (A)2011100,00,073,715,810,5
Mendaro (G)1986100,056,335,18,60,0
Mendaro (G)1991100,066,328,45,30,0
Mendaro (G)1996100,064,514,021,50,0
Mendaro (G)2001100,079,515,64,90,0
Mendaro (G)2006100,051,436,310,61,7
Mendaro (G)2011100,039,642,915,32,3
Mendata (B)1986100,097,52,50,00,0
Mendata (B)1991100,090,96,13,00,0
Mendata (B)1996100,096,33,70,00,0
Mendata (B)2001100,086,40,013,60,0
Mendata (B)2006100,067,614,714,72,9
Mendata (B)2011100,060,020,018,21,8
Mendexa (B)1986100,071,810,317,90,0
Mendexa (B)1991100,084,016,00,00,0
Mendexa (B)1996100,088,57,73,80,0
Mendexa (B)2001100,092,97,10,00,0
Mendexa (B)2006100,066,722,26,74,4
Mendexa (B)2011100,058,114,525,81,6
Meñaka (B)1986100,097,32,70,00,0
Meñaka (B)1991100,092,06,02,00,0
Meñaka (B)1996100,093,04,72,30,0
Meñaka (B)2001100,078,38,710,92,2
Meñaka (B)2006100,052,534,413,10,0
Meñaka (B)2011100,045,935,318,80,0
Moreda de Alava (A)1986100,00,0100,00,00,0
Moreda de Alava (A)1991100,00,0100,00,00,0
Moreda de Alava (A)1996100,00,096,23,80,0
Moreda de Alava (A)2001100,09,468,812,59,4
Moreda de Alava (A)2006100,012,064,012,012,0
Moreda de Alava (A)2011100,05,050,030,015,0
Morga (B)1986100,093,84,22,10,0
Morga (B)1991100,087,20,012,80,0
Morga (B)1996100,086,80,013,20,0
Morga (B)2001100,074,410,37,77,7
Morga (B)2006100,080,013,30,06,7
Morga (B)2011100,064,726,58,80,0
Mundaka (B)1986100,071,426,91,70,0
Mundaka (B)1991100,080,98,910,20,0
Mundaka (B)1996100,061,114,124,30,5
Mundaka (B)2001100,066,012,821,20,0
Mundaka (B)2006100,050,030,116,73,2
Mundaka (B)2011100,043,436,018,02,6
Mungia (B)1986100,047,439,412,90,3
Mungia (B)1991100,045,740,613,00,7
Mungia (B)1996100,042,341,914,21,6
Mungia (B)2001100,038,643,415,82,1
Mungia (B)2006100,033,449,414,82,4
Mungia (B)2011100,028,751,716,33,3
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)1986100,093,50,04,32,2
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)1991100,091,98,10,00,0
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)1996100,093,50,06,50,0
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)2001100,086,80,010,52,6
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)2006100,084,67,77,70,0
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)2011100,080,08,911,10,0
Murueta (B)1991100,078,915,80,05,3
Murueta (B)1996100,058,835,30,05,9
Murueta (B)2001100,071,422,95,70,0
Murueta (B)2006100,056,829,713,50,0
Murueta (B)2011100,066,714,319,00,0
Muskiz (B)1986100,00,995,93,10,1
Muskiz (B)1991100,00,498,70,90,0
Muskiz (B)1996100,00,596,92,60,0
Muskiz (B)2001100,02,788,88,50,0
Muskiz (B)2006100,05,483,69,81,2
Muskiz (B)2011100,06,579,710,83,0
Mutiloa (G)1986100,077,80,00,022,2
Mutiloa (G)1991100,082,617,40,00,0
Mutiloa (G)1996100,061,111,127,80,0
Mutiloa (G)2001100,088,90,011,10,0
Mutiloa (G)2006100,066,723,89,50,0
Mutiloa (G)2011100,077,86,713,32,2
Mutriku (G)1986100,076,213,28,71,8
Mutriku (G)1991100,072,415,811,20,6
Mutriku (G)1996100,067,514,716,90,8
Mutriku (G)2001100,071,214,413,31,1
Mutriku (G)2006100,071,115,412,11,4
Mutriku (G)2011100,069,816,511,72,0
Muxika (B)1986100,073,224,42,40,0
Muxika (B)1991100,089,93,07,10,0
Muxika (B)1996100,088,26,75,00,0
Muxika (B)2001100,083,711,54,80,0
Muxika (B)2006100,058,531,48,51,7
Muxika (B)2011100,057,425,414,82,4
Nabarniz (B)1991100,0100,00,00,00,0
Nabarniz (B)1996100,0100,00,00,00,0
Nabarniz (B)2001100,095,50,04,50,0
Nabarniz (B)2006100,057,123,89,59,5
Nabarniz (B)2011100,065,419,23,811,5
Navaridas (A)1986100,00,0100,00,00,0
Navaridas (A)1991100,00,0100,00,00,0
Navaridas (A)1996100,011,188,90,00,0
Navaridas (A)2001100,00,0100,00,00,0
Navaridas (A)2006100,09,175,83,012,1
Navaridas (A)2011100,03,671,417,97,1
Oiartzun (G)1986100,064,524,310,70,5
Oiartzun (G)1991100,068,620,510,10,9
Oiartzun (G)1996100,068,115,915,60,3
Oiartzun (G)2001100,076,116,27,30,4
Oiartzun (G)2006100,068,319,910,41,4
Oiartzun (G)2011100,059,026,013,61,3
Oion (A)1986100,00,998,20,70,2
Oion (A)1991100,00,997,80,90,3
Oion (A)1996100,00,495,83,80,0
Oion (A)2001100,02,891,55,70,0
Oion (A)2006100,03,987,05,43,6
Oion (A)2011100,03,681,08,27,2
Okondo (A)1986100,00,791,36,51,4
Okondo (A)1991100,02,693,63,80,0
Okondo (A)1996100,04,085,36,74,0
Okondo (A)2001100,037,053,16,23,7
Okondo (A)2006100,018,768,29,33,7
Okondo (A)2011100,08,772,715,33,3
Olaberria (G)1986100,045,551,31,61,6
Olaberria (G)1991100,061,334,93,80,0
Olaberria (G)1996100,067,531,31,20,0
Olaberria (G)2001100,053,646,40,00,0
Olaberria (G)2006100,040,543,08,97,6
Olaberria (G)2011100,041,432,323,23,0
Ondarroa (B)1986100,064,327,84,33,7
Ondarroa (B)1991100,066,022,08,33,7
Ondarroa (B)1996100,072,817,16,73,4
Ondarroa (B)2001100,075,114,38,91,8
Ondarroa (B)2006100,071,915,49,73,0
Ondarroa (B)2011100,065,018,613,52,8
Ordizia (G)1986100,038,443,417,80,4
Ordizia (G)1991100,046,742,011,00,3
Ordizia (G)1996100,052,334,312,90,5
Ordizia (G)2001100,059,126,113,81,0
Ordizia (G)2006100,052,630,714,12,6
Ordizia (G)2011100,044,637,313,64,5
Orendain (G)1991100,094,15,90,00,0
Orendain (G)1996100,0100,00,00,00,0
Orendain (G)2001100,091,78,30,00,0
Orendain (G)2006100,068,818,812,50,0
Orendain (G)2011100,083,30,012,54,2
Orexa (G)1986100,0100,00,00,00,0
Orexa (G)1991100,0100,00,00,00,0
Orexa (G)1996100,0100,00,00,00,0
Orexa (G)2001100,0100,00,00,00,0
Orexa (G)2006100,072,727,30,00,0
Orexa (G)2011100,085,015,00,00,0
Orio (G)1986100,071,618,97,71,9
Orio (G)1991100,078,916,71,72,6
Orio (G)1996100,075,010,711,62,7
Orio (G)2001100,076,78,613,61,1
Orio (G)2006100,071,514,214,00,4
Orio (G)2011100,060,321,515,92,2
Ormaiztegi (G)1986100,073,716,88,41,1
Ormaiztegi (G)1991100,071,719,07,61,7
Ormaiztegi (G)1996100,076,19,712,31,9
Ormaiztegi (G)2001100,077,07,212,23,6
Ormaiztegi (G)2006100,062,619,010,97,5
Ormaiztegi (G)2011100,053,925,315,25,6
Orozko (B)1986100,045,731,822,50,0
Orozko (B)1991100,051,626,821,60,0
Orozko (B)1996100,027,736,835,50,0
Orozko (B)2001100,035,825,338,40,5
Orozko (B)2006100,028,538,728,93,9
Orozko (B)2011100,030,342,324,52,9
Ortuella (B)1986100,00,796,52,60,2
Ortuella (B)1991100,00,398,70,90,2
Ortuella (B)1996100,00,394,84,90,0
Ortuella (B)2001100,02,390,76,90,0
Ortuella (B)2006100,03,887,58,20,5
Ortuella (B)2011100,05,682,111,31,0
Otxandio (B)1986100,057,224,218,60,0
Otxandio (B)1991100,056,320,922,20,6
Otxandio (B)1996100,068,312,918,80,0
Otxandio (B)2001100,058,522,019,50,0
Otxandio (B)2006100,050,033,314,62,1
Otxandio (B)2011100,048,928,418,44,3
Oñati (G)1986100,062,524,013,40,1
Oñati (G)1991100,063,625,510,30,6
Oñati (G)1996100,064,823,911,10,2
Oñati (G)2001100,072,517,09,31,2
Oñati (G)2006100,069,617,811,51,0
Oñati (G)2011100,061,723,013,41,9
Pasaia (G)1986100,015,074,67,03,3
Pasaia (G)1991100,017,269,810,62,4
Pasaia (G)1996100,017,863,916,61,6
Pasaia (G)2001100,020,755,122,12,1
Pasaia (G)2006100,023,653,720,42,3
Pasaia (G)2011100,023,854,618,53,1
Plentzia (B)1986100,04,871,423,30,5
Plentzia (B)1991100,06,677,414,91,1
Plentzia (B)1996100,011,970,615,61,9
Plentzia (B)2001100,07,274,316,42,1
Plentzia (B)2006100,011,670,415,92,1
Plentzia (B)2011100,015,963,118,32,7
Portugalete (B)1986100,00,796,32,80,2
Portugalete (B)1991100,00,696,92,00,4
Portugalete (B)1996100,00,994,94,00,2
Portugalete (B)2001100,02,389,97,30,5
Portugalete (B)2006100,04,885,18,51,6
Portugalete (B)2011100,07,480,110,42,1
Samaniego (A)1986100,00,0100,00,00,0
Samaniego (A)1991100,00,096,93,10,0
Samaniego (A)1996100,00,086,014,00,0
Samaniego (A)2001100,00,090,59,50,0
Samaniego (A)2006100,00,087,27,75,1
Samaniego (A)2011100,011,867,614,75,9
Santurtzi (B)1986100,00,597,51,90,2
Santurtzi (B)1991100,00,597,51,80,3
Santurtzi (B)1996100,01,094,24,60,3
Santurtzi (B)2001100,02,391,16,10,4
Santurtzi (B)2006100,04,486,17,71,7
Santurtzi (B)2011100,07,281,010,01,8
Segura (G)1986100,075,420,10,83,7
Segura (G)1991100,079,514,80,05,7
Segura (G)1996100,078,48,59,23,9
Segura (G)2001100,077,72,718,21,4
Segura (G)2006100,063,013,021,72,2
Segura (G)2011100,063,711,617,96,8
Sestao (B)1986100,00,397,32,10,3
Sestao (B)1991100,00,297,81,50,6
Sestao (B)1996100,00,595,83,30,4
Sestao (B)2001100,02,691,15,80,5
Sestao (B)2006100,04,486,28,11,3
Sestao (B)2011100,07,880,09,92,3
Sondika (B)1986100,018,271,49,80,6
Sondika (B)1991100,018,664,716,80,0
Sondika (B)1996100,018,259,621,60,6
Sondika (B)2001100,025,554,020,30,2
Sondika (B)2006100,018,658,720,02,6
Sondika (B)2011100,015,963,918,41,8
Sopela (B)1986100,013,273,013,70,1
Sopela (B)1991100,011,572,115,90,4
Sopela (B)1996100,010,571,317,40,7
Sopela (B)2001100,013,567,718,10,8
Sopela (B)2006100,014,466,017,91,7
Sopela (B)2011100,015,863,318,62,3
Sopuerta, Garape (B)1986100,00,798,41,00,0
Sopuerta, Garape (B)1991100,00,0100,00,00,0
Sopuerta, Garape (B)1996100,00,895,14,00,0
Sopuerta, Garape (B)2001100,03,093,43,00,5
Sopuerta, Garape (B)2006100,06,984,36,42,5
Sopuerta, Garape (B)2011100,09,177,69,83,5
Soraluze (G)1986100,042,947,57,32,3
Soraluze (G)1991100,044,242,812,70,3
Soraluze (G)1996100,049,143,37,60,0
Soraluze (G)2001100,047,539,311,71,6
Soraluze (G)2006100,043,139,715,51,7
Soraluze (G)2011100,033,342,518,75,5
Sukarrieta (B)1986100,059,025,615,40,0
Sukarrieta (B)1991100,066,714,818,50,0
Sukarrieta (B)1996100,032,040,028,00,0
Sukarrieta (B)2001100,036,836,826,30,0
Sukarrieta (B)2006100,033,354,28,34,2
Sukarrieta (B)2011100,029,743,224,32,7
Tolosa (G)1986100,048,528,622,70,3
Tolosa (G)1991100,052,828,318,90,1
Tolosa (G)1996100,062,520,916,60,0
Tolosa (G)2001100,062,922,913,30,9
Tolosa (G)2006100,059,725,114,40,8
Tolosa (G)2011100,054,527,516,02,0
Trapagaran (B)1986100,00,496,33,10,3
Trapagaran (B)1991100,00,497,12,30,2
Trapagaran (B)1996100,00,695,24,10,1
Trapagaran (B)2001100,01,888,19,60,5
Trapagaran (B)2006100,04,284,610,30,9
Trapagaran (B)2011100,06,581,311,40,8
Turtzioz (B)1986100,00,0100,00,00,0
Turtzioz (B)1991100,00,0100,00,00,0
Turtzioz (B)1996100,00,0100,00,00,0
Turtzioz (B)2001100,00,0100,00,00,0
Turtzioz (B)2006100,02,490,22,44,9
Turtzioz (B)2011100,02,674,415,47,7
Ubide (B)1986100,075,025,00,00,0
Ubide (B)1991100,041,223,535,30,0
Ubide (B)1996100,073,30,013,313,3
Ubide (B)2001100,029,411,841,217,6
Ubide (B)2006100,09,136,436,418,2
Ubide (B)2011100,036,418,227,318,2
Ugao (B)1986100,010,476,512,80,2
Ugao (B)1991100,010,272,616,90,3
Ugao (B)1996100,013,568,517,80,2
Ugao (B)2001100,011,362,225,70,9
Ugao (B)2006100,09,362,126,71,9
Ugao (B)2011100,013,163,121,72,0
Urduliz (B)1986100,032,750,715,51,1
Urduliz (B)1991100,033,756,110,20,0
Urduliz (B)1996100,021,756,121,70,6
Urduliz (B)2001100,027,366,44,22,1
Urduliz (B)2006100,024,266,95,53,3
Urduliz (B)2011100,021,362,315,70,7
Urduña (B)1986100,01,196,42,40,1
Urduña (B)1991100,01,795,62,40,2
Urduña (B)1996100,01,390,68,10,0
Urduña (B)2001100,04,784,08,62,7
Urduña (B)2006100,06,182,910,40,5
Urduña (B)2011100,06,075,315,82,9
Urizaharra (A)1986100,00,0100,00,00,0
Urizaharra (A)1991100,00,0100,00,00,0
Urizaharra (A)1996100,00,0100,00,00,0
Urizaharra (A)2001100,05,982,411,80,0
Urizaharra (A)2006100,05,683,311,10,0
Urizaharra (A)2011100,010,075,015,00,0
Urkabustaiz (A)1986100,07,185,83,93,1
Urkabustaiz (A)1991100,01,788,28,41,7
Urkabustaiz (A)1996100,07,189,43,50,0
Urkabustaiz (A)2001100,07,987,64,50,0
Urkabustaiz (A)2006100,010,078,08,04,0
Urkabustaiz (A)2011100,010,869,114,25,9
Urnieta (G)1986100,028,862,67,70,9
Urnieta (G)1991100,035,658,13,72,6
Urnieta (G)1996100,042,246,99,01,9
Urnieta (G)2001100,042,749,47,01,0
Urnieta (G)2006100,041,147,010,81,1
Urnieta (G)2011100,036,247,914,61,3
Urretxu (G)1986100,032,148,219,50,2
Urretxu (G)1991100,043,352,63,30,8
Urretxu (G)1996100,032,850,316,90,0
Urretxu (G)2001100,051,630,517,00,9
Urretxu (G)2006100,048,833,116,91,2
Urretxu (G)2011100,042,038,818,01,2
Usurbil (G)1986100,054,538,56,60,3
Usurbil (G)1991100,062,629,67,60,2
Usurbil (G)1996100,067,424,97,70,0
Usurbil (G)2001100,070,518,410,20,9
Usurbil (G)2006100,062,125,211,90,8
Usurbil (G)2011100,050,132,715,71,5
Villabona-Amasa (G)1986100,054,737,37,30,8
Villabona-Amasa (G)1991100,054,339,75,40,6
Villabona-Amasa (G)1996100,054,534,810,30,4
Villabona-Amasa (G)2001100,060,925,113,70,3
Villabona-Amasa (G)2006100,056,827,513,62,0
Villabona-Amasa (G)2011100,048,133,615,52,8
Villabuena de Alava (A)1986100,00,0100,00,00,0
Villabuena de Alava (A)1991100,01,898,20,00,0
Villabuena de Alava (A)1996100,00,0100,00,00,0
Villabuena de Alava (A)2001100,012,587,50,00,0
Villabuena de Alava (A)2006100,016,766,76,710,0
Villabuena de Alava (A)2011100,016,756,713,313,3
Zaldibar (B)1986100,027,162,610,20,1
Zaldibar (B)1991100,033,658,08,10,4
Zaldibar (B)1996100,043,051,45,20,3
Zaldibar (B)2001100,034,651,612,71,1
Zaldibar (B)2006100,028,856,111,63,5
Zaldibar (B)2011100,025,952,317,14,7
Zaldibia (G)1986100,072,620,65,31,4
Zaldibia (G)1991100,082,46,28,82,6
Zaldibia (G)1996100,093,42,41,82,4
Zaldibia (G)2001100,087,32,57,03,2
Zaldibia (G)2006100,084,86,67,31,3
Zaldibia (G)2011100,071,615,311,41,7
Zalduondo (A)1986100,00,0100,00,00,0
Zalduondo (A)1991100,00,0100,00,00,0
Zalduondo (A)1996100,00,094,75,30,0
Zalduondo (A)2001100,015,453,823,17,7
Zalduondo (A)2006100,07,769,219,23,8
Zalduondo (A)2011100,014,339,339,37,1
Zalla (B)1986100,00,198,71,20,0
Zalla (B)1991100,00,598,11,50,0
Zalla (B)1996100,00,797,12,00,2
Zalla (B)2001100,02,791,65,20,5
Zalla (B)2006100,05,383,67,63,5
Zalla (B)2011100,07,577,811,23,5
Zamudio (B)1986100,025,064,710,30,0
Zamudio (B)1991100,029,257,813,00,0
Zamudio (B)1996100,031,949,218,60,3
Zamudio (B)2001100,037,843,318,90,0
Zamudio (B)2006100,027,450,619,42,7
Zamudio (B)2011100,023,352,920,13,7
Zanbrana (A)1986100,00,0100,00,00,0
Zanbrana (A)1991100,00,0100,00,00,0
Zanbrana (A)1996100,00,0100,00,00,0
Zanbrana (A)2001100,00,096,73,30,0
Zanbrana (A)2006100,03,892,30,03,8
Zanbrana (A)2011100,02,282,26,78,9
Zaratamo (B)1986100,028,368,43,40,0
Zaratamo (B)1991100,014,070,215,70,0
Zaratamo (B)1996100,025,864,89,30,0
Zaratamo (B)2001100,021,257,720,60,5
Zaratamo (B)2006100,019,359,919,31,4
Zaratamo (B)2011100,018,559,021,51,0
Zarautz (G)1986100,061,729,28,90,2
Zarautz (G)1991100,061,828,79,00,4
Zarautz (G)1996100,060,525,113,90,5
Zarautz (G)2001100,063,223,212,70,9
Zarautz (G)2006100,058,126,414,21,3
Zarautz (G)2011100,053,528,216,51,7
Zeanuri (B)1986100,089,95,15,10,0
Zeanuri (B)1991100,089,34,66,10,0
Zeanuri (B)1996100,093,34,81,90,0
Zeanuri (B)2001100,080,413,06,50,0
Zeanuri (B)2006100,052,432,511,93,2
Zeanuri (B)2011100,050,332,715,81,2
Zeberio (B)1986100,093,07,00,00,0
Zeberio (B)1991100,077,64,717,60,0
Zeberio (B)1996100,079,710,99,40,0
Zeberio (B)2001100,064,320,415,30,0
Zeberio (B)2006100,045,427,723,83,1
Zeberio (B)2011100,036,436,425,41,7
Zegama (G)1986100,093,42,24,40,0
Zegama (G)1991100,062,86,031,20,0
Zegama (G)1996100,085,83,68,32,4
Zegama (G)2001100,087,76,50,75,1
Zegama (G)2006100,078,615,23,62,7
Zegama (G)2011100,064,722,48,34,5
Zerain (G)1986100,0100,00,00,00,0
Zerain (G)1991100,0100,00,00,00,0
Zerain (G)1996100,097,12,90,00,0
Zerain (G)2001100,0100,00,00,00,0
Zerain (G)2006100,088,08,00,04,0
Zerain (G)2011100,084,611,50,03,8
Zestoa (G)1986100,076,214,09,50,3
Zestoa (G)1991100,081,313,94,80,0
Zestoa (G)1996100,084,79,46,00,0
Zestoa (G)2001100,086,89,13,80,3
Zestoa (G)2006100,079,714,55,20,5
Zestoa (G)2011100,068,721,28,81,3
Zierbena (B)1996100,01,792,45,90,0
Zierbena (B)2001100,05,989,22,92,0
Zierbena (B)2006100,010,478,38,52,8
Zierbena (B)2011100,09,172,716,71,5
Zigoitia (A)1986100,00,079,818,02,2
Zigoitia (A)1991100,08,078,713,30,0
Zigoitia (A)1996100,08,182,18,90,8
Zigoitia (A)2001100,012,276,39,42,2
Zigoitia (A)2006100,015,959,922,91,3
Zigoitia (A)2011100,012,662,819,94,8
Ziortza-Bolibar (B)2006100,092,67,40,00,0
Ziortza-Bolibar (B)2011100,062,920,011,45,7
Zizurkil (G)1986100,041,548,89,40,3
Zizurkil (G)1991100,047,143,68,41,0
Zizurkil (G)1996100,050,635,712,41,4
Zizurkil (G)2001100,050,834,813,21,2
Zizurkil (G)2006100,048,435,015,11,4
Zizurkil (G)2011100,048,733,316,11,9
Zornotza (B)1986100,035,954,19,70,3
Zornotza (B)1991100,038,249,711,70,4
Zornotza (B)1996100,040,045,614,30,1
Zornotza (B)2001100,040,041,418,10,6
Zornotza (B)2006100,037,242,217,92,7
Zornotza (B)2011100,032,348,116,33,3
Zuia (A)1986100,01,295,21,22,4
Zuia (A)1991100,01,793,43,31,7
Zuia (A)1996100,04,791,71,81,8
Zuia (A)2001100,06,484,38,80,4
Zuia (A)2006100,09,675,113,61,6
Zuia (A)2011100,011,668,818,51,1
Zumaia (G)1986100,056,232,410,50,9
Zumaia (G)1991100,054,534,710,50,3
Zumaia (G)1996100,063,827,67,70,8
Zumaia (G)2001100,067,622,88,70,8
Zumaia (G)2006100,061,425,611,91,1
Zumaia (G)2011100,056,126,415,61,9
Zumarraga (G)1986100,018,767,513,80,1
Zumarraga (G)1991100,026,664,38,60,5
Zumarraga (G)1996100,028,659,011,70,7
Zumarraga (G)2001100,021,947,929,01,3
Zumarraga (G)2006100,022,448,328,31,0
Zumarraga (G)2011100,024,351,022,72,0
Lehen hizkuntzaren bilakaera, haurren artean, Udalerrika. Euskal Herria, »
LurraldeaUrteaGuztiraEuskaraGazteleraBiakBeste
Abadiño (B)19861.7825671.1081043
Abadiño (B)19911.4304747901651
Abadiño (B)19961.0163545371169
Abadiño (B)20017412573611149
Abadiño (B)200670322035211318
Abadiño (B)201192125746316140
Abaltzisketa (G)19863737000
Abaltzisketa (G)19912626000
Abaltzisketa (G)19962525000
Abaltzisketa (G)20013434000
Abaltzisketa (G)20064339130
Abaltzisketa (G)20115650150
Abanto-Zierbena (B)19861.69961.612792
Abanto-Zierbena (B)19911.398101.348346
Abanto-Zierbena (B)19961.0415986482
Abanto-Zierbena (B)200196816853972
Abanto-Zierbena (B)20061.0635088711511
Abanto-Zierbena (B)20111.2117397015018
Aduna (G)19866861520
Aduna (G)19915353000
Aduna (G)19963231010
Aduna (G)20012222000
Aduna (G)200649381010
Aduna (G)201174561440
Agurain (A)198677115700560
Agurain (A)199167514618430
Agurain (A)199654420479423
Agurain (A)200148134375684
Agurain (A)2006491333628313
Agurain (A)2011636574499931
Aia (G)1986288280800
Aia (G)19912462225172
Aia (G)199620617514170
Aia (G)2001211200920
Aia (G)200623019621103
Aia (G)201127819749293
Aiara (A)1986330132180
Aiara (A)1991283327145
Aiara (A)19962253212100
Aiara (A)200121811196110
Aiara (A)200628714249204
Aiara (A)201141727330537
Aizarnazabal (G)1986113108230
Aizarnazabal (G)199110699070
Aizarnazabal (G)19968983060
Aizarnazabal (G)20016763130
Aizarnazabal (G)20064943501
Aizarnazabal (G)20111138116124
Ajangiz (B)19915041441
Ajangiz (B)19964844310
Ajangiz (B)20014642220
Ajangiz (B)20064834770
Ajangiz (B)201155405100
Albiztur (G)19865555000
Albiztur (G)19915151000
Albiztur (G)19963333000
Albiztur (G)20013635100
Albiztur (G)20062926300
Albiztur (G)20113629511
Alegia (G)198632623366270
Alegia (G)199125218057150
Alegia (G)199618913618350
Alegia (G)200117212125260
Alegia (G)200618112033262
Alegia (G)2011251151553411
Alkiza (G)19864442200
Alkiza (G)19913230110
Alkiza (G)19962828000
Alkiza (G)20013027030
Alkiza (G)20063524443
Alkiza (G)2011644410100
Alonsotegi (B)19914271412140
Alonsotegi (B)19962602247110
Alonsotegi (B)20012046179154
Alonsotegi (B)200623915193247
Alonsotegi (B)201130232219456
Altzaga (G)199177000
Altzaga (G)199688000
Altzaga (G)20011010000
Altzaga (G)20062014420
Altzaga (G)20113223621
Altzo (G)19865048200
Altzo (G)19914441210
Altzo (G)19964139200
Altzo (G)20014842240
Altzo (G)20065743581
Altzo (G)20116559150
Amezketa (G)19861781680100
Amezketa (G)1991143138230
Amezketa (G)1996114105540
Amezketa (G)200110288770
Amezketa (G)2006106894130
Amezketa (G)201113210611150
Amoroto (B)19864848000
Amoroto (B)19915352100
Amoroto (B)19964444000
Amoroto (B)20015146410
Amoroto (B)20065244710
Amoroto (B)20115850620
Amurrio (A)19862.017261.918703
Amurrio (A)19911.784181.704602
Amurrio (A)19961.380251.264856
Amurrio (A)20011.05556911817
Amurrio (A)2006994867939025
Amurrio (A)20111.0619780212933
Andoain (G)19863.7289642.25946342
Andoain (G)19912.6557811.58727017
Andoain (G)19961.7305799521927
Andoain (G)20011.34056262013820
Andoain (G)20061.36755461418217
Andoain (G)20111.72860683725926
Anoeta (G)1986473223181663
Anoeta (G)1991341210100310
Anoeta (G)199627319659144
Anoeta (G)200124416938361
Anoeta (G)200624014460342
Anoeta (G)201127015170445
Antzuola (G)1986422227170214
Antzuola (G)1991315190101204
Antzuola (G)199621615147171
Antzuola (G)200119813928310
Antzuola (G)2006212136343210
Antzuola (G)2011275171513914
Arakaldo (B)198690900
Arakaldo (B)199161500
Arakaldo (B)199650410
Arakaldo (B)200174120
Arakaldo (B)2006106310
Arakaldo (B)2011197561
Arama (G)19862220200
Arama (G)19911511310
Arama (G)19961612310
Arama (G)20012118210
Arama (G)20062420130
Arama (G)20113527521
Aramaio (A)198621215843110
Aramaio (A)199117813523173
Aramaio (A)199616413912112
Aramaio (A)200116412113282
Aramaio (A)200617511334280
Aramaio (A)201121613249314
Arantzazu (B)1986502810120
Arantzazu (B)19913221380
Arantzazu (B)19962719350
Arantzazu (B)20012220200
Arantzazu (B)20062821610
Arantzazu (B)20113924861
Areatza (B)19861978881280
Areatza (B)19911488947120
Areatza (B)19961176528240
Areatza (B)20011097225120
Areatza (B)20061156433153
Areatza (B)20111726863329
Aretxabaleta (G)19861.3255885641721
Aretxabaleta (G)19911.0634854341422
Aretxabaleta (G)19967633383081143
Aretxabaleta (G)20016783252351171
Aretxabaleta (G)20067133622391075
Aretxabaleta (G)201189044529313913
Armiñon (A)19862102100
Armiñon (A)19911101100
Armiñon (A)19961301300
Armiñon (A)200190900
Armiñon (A)20061201200
Armiñon (A)20112501393
Arraia-Maeztu (A)1986106010510
Arraia-Maeztu (A)19916106100
Arraia-Maeztu (A)19964204020
Arraia-Maeztu (A)20013713015
Arraia-Maeztu (A)20063903432
Arraia-Maeztu (A)201163642114
Arrankudiaga (B)19861224039430
Arrankudiaga (B)1991872735250
Arrankudiaga (B)1996663024120
Arrankudiaga (B)200172373050
Arrankudiaga (B)2006833538100
Arrankudiaga (B)20111274652281
Arrasate (G)19865.2881.7332.87866413
Arrasate (G)19914.1811.4712.23345720
Arrasate (G)19963.0401.2621.41635210
Arrasate (G)20012.2391.01689131022
Arrasate (G)20062.04591876633427
Arrasate (G)20112.29394990239745
Arratzu (B)19965045140
Arratzu (B)20013736010
Arratzu (B)20062419311
Arratzu (B)20113833221
Arratzu-Ubarrundia (A)19869939402
Arratzu-Ubarrundia (A)19918438010
Arratzu-Ubarrundia (A)19968567450
Arratzu-Ubarrundia (A)200168447170
Arratzu-Ubarrundia (A)2006106479203
Arratzu-Ubarrundia (A)2011124989197
Arrieta (B)19863227500
Arrieta (B)19913228310
Arrieta (B)19964028480
Arrieta (B)20014228590
Arrieta (B)2006602718141
Arrieta (B)2011772627222
Arrigorriaga (B)19861.901631.756802
Arrigorriaga (B)19911.730771.5261207
Arrigorriaga (B)19961.518941.2851345
Arrigorriaga (B)20011.4471121.1042283
Arrigorriaga (B)20061.5231461.10524824
Arrigorriaga (B)20111.7322091.22227526
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)198682571690
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)199170601000
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)199654411030
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)20015236880
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)200663361890
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)20111025828151
Artzentales (B)19868208200
Artzentales (B)19917707700
Artzentales (B)19965615320
Artzentales (B)20015935330
Artzentales (B)20066285130
Artzentales (B)20117275951
Artziniega (A)1986220121900
Artziniega (A)1991212220370
Artziniega (A)19961853172100
Artziniega (A)20011660149143
Artziniega (A)20061959166155
Artziniega (A)201124116198207
Asparrena (A)1986216620640
Asparrena (A)1991178217420
Asparrena (A)1996157214780
Asparrena (A)20011647142150
Asparrena (A)200616411128223
Asparrena (A)2011215251285012
Asteasu (G)198627120137303
Asteasu (G)19911831463403
Asteasu (G)19961471261830
Asteasu (G)20011581321970
Asteasu (G)200620014835161
Asteasu (G)201125717354291
Astigarraga (G)19915372182406613
Astigarraga (G)1996438219157575
Astigarraga (G)2001426233143428
Astigarraga (G)2006537250215675
Astigarraga (G)201175730232811710
Ataun (G)19862912746110
Ataun (G)19912141961350
Ataun (G)1996138131430
Ataun (G)2001125113480
Ataun (G)200613310512151
Ataun (G)201123717827257
Atxondo (B)1986319129168220
Atxondo (B)199131915216430
Atxondo (B)1996266131110250
Atxondo (B)20011929972192
Atxondo (B)20061465966192
Atxondo (B)20111575366335
Aulesti (B)19868886200
Aulesti (B)19918179200
Aulesti (B)19966256042
Aulesti (B)20015857001
Aulesti (B)200670521350
Aulesti (B)20118366791
Azkoitia (G)19861.9651.23758713110
Azkoitia (G)19911.6091.0114391563
Azkoitia (G)19961.2818683031046
Azkoitia (G)20011.1858192579613
Azkoitia (G)20061.24683527911022
Azkoitia (G)20111.57993241616665
Azpeitia (G)19862.8392.348415706
Azpeitia (G)19912.3971.988326767
Azpeitia (G)19961.8961.555255788
Azpeitia (G)20011.7071.4131661199
Azpeitia (G)20061.7341.32923015322
Azpeitia (G)20111.9751.38433819855
Añana (A)19861601600
Añana (A)19911001000
Añana (A)199680800
Añana (A)20011201200
Añana (A)200690900
Añana (A)2011100550
Bakio (B)198623613476260
Bakio (B)199118010539360
Bakio (B)19961447050240
Bakio (B)20011396752191
Bakio (B)200620772102294
Bakio (B)2011325113143618
Baliarrain (G)199199000
Baliarrain (G)19961010000
Baliarrain (G)200188000
Baliarrain (G)200699000
Baliarrain (G)20111714210
Balmaseda (B)19861.34361.32962
Balmaseda (B)19919852964190
Balmaseda (B)1996766175393
Balmaseda (B)200163810581461
Balmaseda (B)2006651265535814
Balmaseda (B)2011822486517944
Barakaldo (B)198621.6292421.37518644
Barakaldo (B)199116.0844015.77222646
Barakaldo (B)199610.9996510.50238646
Barakaldo (B)20018.1971627.51946254
Barakaldo (B)20068.2313387.083664146
Barakaldo (B)20119.6785927.904974208
Barrika (B)1986119347942
Barrika (B)19911122665183
Barrika (B)19961141968252
Barrika (B)20011211672330
Barrika (B)20061552598302
Barrika (B)201119036112384
Barrundia (A)19869008550
Barrundia (A)19915605411
Barrundia (A)19964303652
Barrundia (A)20015264312
Barrundia (A)200694147361
Barrundia (A)20111441598265
Basauri (B)198611.15225610.34952720
Basauri (B)19918.1081607.55436826
Basauri (B)19965.2651524.74735016
Basauri (B)20013.8912013.28838913
Basauri (B)20063.8612443.08846960
Basauri (B)20114.1933763.21552676
Bastida (A)19862040187161
Bastida (A)1991165215490
Bastida (A)1996158215240
Bastida (A)2001150713292
Bastida (A)200619691621411
Bastida (A)201120911163269
Beasain (G)19862.5348111.28540929
Beasain (G)19912.0588021.02621317
Beasain (G)19961.59365769123015
Beasain (G)20011.37656355224516
Beasain (G)20061.43960355924037
Beasain (G)20111.80572571630163
Bedia (B)198621368112330
Bedia (B)19911304670140
Bedia (B)1996105494493
Bedia (B)2001923737180
Bedia (B)2006993547143
Bedia (B)20111244549282
Beizama (G)19862020000
Beizama (G)19911414000
Beizama (G)19961111000
Beizama (G)20011616000
Beizama (G)20061815210
Beizama (G)20112019100
Belauntza (G)19867661870
Belauntza (G)199161421720
Belauntza (G)19963223522
Belauntza (G)20012018110
Belauntza (G)20062518700
Belauntza (G)20113934410
Berango (B)19869191116741304
Berango (B)199171180553762
Berango (B)199661462455961
Berango (B)2001576724137516
Berango (B)2006759915541059
Berango (B)20111.07015375114620
Berantevilla (A)19868208200
Berantevilla (A)19915705700
Berantevilla (A)19963003000
Berantevilla (A)20012502500
Berantevilla (A)20063113000
Berantevilla (A)20115324731
Berastegi (G)1986175166432
Berastegi (G)19911571421320
Berastegi (G)1996128118622
Berastegi (G)2001126114354
Berastegi (G)20061331131064
Berastegi (G)201116512019224
Bergara (G)19862.8131.3731.0663695
Bergara (G)19912.3151.2948451679
Bergara (G)19961.7929786002068
Bergara (G)20011.5821.00635920017
Bergara (G)20061.53188643019421
Bergara (G)20111.73386159523938
Bermeo (B)19863.3992.1459542937
Bermeo (B)19912.7011.70672825512
Bermeo (B)19962.0201.3114472593
Bermeo (B)20011.6181.0783092247
Bermeo (B)20061.7061.03240121756
Bermeo (B)20111.94799658228089
Bernedo (A)19867607600
Bernedo (A)19914204200
Bernedo (A)19962702700
Bernedo (A)20013503500
Bernedo (A)20063623220
Bernedo (A)20116064491
Berriatua (B)1986178164563
Berriatua (B)1991153144270
Berriatua (B)1996121116041
Berriatua (B)20017775110
Berriatua (B)200683601364
Berriatua (B)20111388528214
Berriz (B)1986856337452670
Berriz (B)1991690276339741
Berriz (B)1996529237255370
Berriz (B)2001455177216575
Berriz (B)20064601522484515
Berriz (B)20116381913507720
Berrobi (G)1986131913190
Berrobi (G)199184581790
Berrobi (G)199673541090
Berrobi (G)200183651620
Berrobi (G)200668432050
Berrobi (G)201168461390
Bidania-Goiatz (G)19864944401
Bidania-Goiatz (G)19914340300
Bidania-Goiatz (G)19965046220
Bidania-Goiatz (G)20015347150
Bidania-Goiatz (G)20065645920
Bidania-Goiatz (G)2011815512122
Bilar (A)19864203840
Bilar (A)19913503500
Bilar (A)19963803800
Bilar (A)20013703610
Bilar (A)20064123531
Bilar (A)20114453630
Bilbo (B)198665.5381.71859.7293.782309
Bilbo (B)199150.3801.44046.1102.560270
Bilbo (B)199639.0781.20534.5863.085202
Bilbo (B)200133.2771.72628.2672.913371
Bilbo (B)200633.3622.39926.7243.502737
Bilbo (B)201136.6293.27128.1134.308937
Burgelu (A)19862202200
Burgelu (A)19912102100
Burgelu (A)19961901900
Burgelu (A)20015024800
Burgelu (A)20067736752
Burgelu (A)2011101878123
Busturia (B)198633917316510
Busturia (B)199125913012090
Busturia (B)19961506959220
Busturia (B)20011065531200
Busturia (B)20061376252230
Busturia (B)20111858065364
Deba (G)198696456620117324
Deba (G)19918255391977316
Deba (G)1996646436133716
Deba (G)200159043096631
Deba (G)2006624418110933
Deba (G)201167140115010713
Derio (B)19861.12497930943
Derio (B)199173363607630
Derio (B)199648159351710
Derio (B)200142555299710
Derio (B)200651475348829
Derio (B)20117491125111197
Dima (B)1986103861160
Dima (B)19919783770
Dima (B)199693821100
Dima (B)200199806112
Dima (B)20061449230184
Dima (B)201117910344311
Donemiliaga (A)198610029620
Donemiliaga (A)19918607970
Donemiliaga (A)19966806440
Donemiliaga (A)20016435830
Donemiliaga (A)20067185760
Donemiliaga (A)2011851149178
Donostia (G)198631.3164.69321.9974.350276
Donostia (G)199124.2403.93217.0703.068170
Donostia (G)199619.8963.87912.4563.454107
Donostia (G)200118.5074.21710.9853.098207
Donostia (G)200618.9974.59910.8063.191401
Donostia (G)201120.2574.85611.4513.400550
Dulantzi (A)19862332210210
Dulantzi (A)1991178216709
Dulantzi (A)19961824158137
Dulantzi (A)200119010157212
Dulantzi (A)200631123243387
Dulantzi (A)2011542444087614
Durango (B)19865.4481.4793.37557123
Durango (B)19913.7361.1182.13746615
Durango (B)19963.1301.0531.58048710
Durango (B)20012.9511.0741.34851613
Durango (B)20063.3551.1101.56559684
Durango (B)20113.8611.1281.899709125
Ea (B)19869794210
Ea (B)199183711020
Ea (B)199669506130
Ea (B)200163439110
Ea (B)200656321293
Ea (B)2011753916137
Eibar (G)19865.8341.6322.9971.15748
Eibar (G)19914.3181.5162.24653026
Eibar (G)19963.1061.0501.53448042
Eibar (G)20012.5108881.19436365
Eibar (G)20062.4038301.12439356
Eibar (G)20112.8349091.34750276
Ekora (A)19863003000
Ekora (A)19912702700
Ekora (A)19962402220
Ekora (A)20012201903
Ekora (A)20062812322
Ekora (A)20112902261
Elantxobe (B)19868276510
Elantxobe (B)19917268310
Elantxobe (B)19966258220
Elantxobe (B)20012626000
Elantxobe (B)20062216510
Elantxobe (B)20112415630
Elduain (G)19863129020
Elduain (G)19911111000
Elduain (G)19961414000
Elduain (G)20011614200
Elduain (G)20062618530
Elduain (G)20113929460
Elgeta (G)198618614718210
Elgeta (G)19911311081850
Elgeta (G)19961127015261
Elgeta (G)20011017510160
Elgeta (G)20061056420165
Elgeta (G)201112554382310
Elgoibar (G)19862.2528481.07431614
Elgoibar (G)19911.7037547841596
Elgoibar (G)19961.1904625351903
Elgoibar (G)20019714803661250
Elgoibar (G)20061.01550836912711
Elgoibar (G)20111.31056051921417
Elorrio (B)19861.4495267721501
Elorrio (B)19911.1444815461170
Elorrio (B)19968844053611153
Elorrio (B)20017203632401170
Elorrio (B)200674135724812412
Elorrio (B)201187236333414629
Eltziego (A)1986153015300
Eltziego (A)1991119011702
Eltziego (A)19969709610
Eltziego (A)20017907324
Eltziego (A)200610558866
Eltziego (A)2011119594155
Erandio (B)19865.8102065.34024618
Erandio (B)19914.4521434.07522311
Erandio (B)19962.9751132.6202357
Erandio (B)20012.1121261.7522277
Erandio (B)20062.2901881.82723837
Erandio (B)20112.6942722.04432751
Ereño (B)19864847001
Ereño (B)19914443001
Ereño (B)19962219120
Ereño (B)20011212000
Ereño (B)20061814040
Ereño (B)20112114052
Ermua (B)19864.3523513.72222455
Ermua (B)19913.1952502.66921066
Ermua (B)19962.2241581.76327231
Ermua (B)20011.7111521.29621845
Ermua (B)20061.6381841.17324338
Ermua (B)20111.7831941.27226354
Errenteria (G)19869.9111.4557.68572447
Errenteria (G)19916.4199634.84657535
Errenteria (G)19964.0336392.74162726
Errenteria (G)20013.4386942.29941530
Errenteria (G)20063.9089162.39953954
Errenteria (G)20114.7871.0912.87872989
Errezil (G)19869595000
Errezil (G)19919189200
Errezil (G)19968280200
Errezil (G)20016864301
Errezil (G)20067260840
Errezil (G)201190659160
Erriberabeitia (A)19864004000
Erriberabeitia (A)19914104100
Erriberabeitia (A)19966106010
Erriberabeitia (A)20018837951
Erriberabeitia (A)20061742152137
Erriberabeitia (A)201122341872012
Erriberagoitia (A)19865205200
Erriberagoitia (A)19912902900
Erriberagoitia (A)19963903810
Erriberagoitia (A)20012942500
Erriberagoitia (A)20065864642
Erriberagoitia (A)20111001261207
Errigoiti (B)198655421300
Errigoiti (B)19912926300
Errigoiti (B)19962619700
Errigoiti (B)200126111230
Errigoiti (B)200635141551
Errigoiti (B)201142181761
Eskoriatza (G)19868702974271397
Eskoriatza (G)19916502773214111
Eskoriatza (G)1996456187206567
Eskoriatza (G)2001340159143344
Eskoriatza (G)2006422192173516
Eskoriatza (G)2011531227202975
Etxebarri (B)19861.668151.581666
Etxebarri (B)19911.293161.225502
Etxebarri (B)199686216792504
Etxebarri (B)2001738256356711
Etxebarri (B)2006886487358419
Etxebarri (B)20111.4141211.10817114
Ezkio-Itsaso (G)198687741021
Ezkio-Itsaso (G)19917469230
Ezkio-Itsaso (G)19965645470
Ezkio-Itsaso (G)20014946300
Ezkio-Itsaso (G)20066147860
Ezkio-Itsaso (G)20116954780
Forua (B)19911528950130
Forua (B)19961146927153
Forua (B)200199751185
Forua (B)2006975826103
Forua (B)20111097216183
Fruiz (B)19863434000
Fruiz (B)19913533110
Fruiz (B)19962422200
Fruiz (B)20012618710
Fruiz (B)200636211050
Fruiz (B)2011712728160
Gabiria (G)19866866200
Gabiria (G)19915757000
Gabiria (G)19965250020
Gabiria (G)20015554100
Gabiria (G)20065949541
Gabiria (G)201178641220
Gaintza (G)198688000
Gaintza (G)19911212000
Gaintza (G)19961514010
Gaintza (G)20011715020
Gaintza (G)20061716010
Gaintza (G)20111410310
Galdakao (B)19866.0719694.59949211
Galdakao (B)19915.4149284.0264519
Galdakao (B)19964.1957213.00046113
Galdakao (B)20013.4957012.26151419
Galdakao (B)20063.2516322.05851447
Galdakao (B)20113.2206102.01754350
Galdames (B)19867507311
Galdames (B)19916506230
Galdames (B)19966606420
Galdames (B)20015214560
Galdames (B)20066215560
Galdames (B)20116855580
Gamiz-Fika (B)1986105921120
Gamiz-Fika (B)199110894680
Gamiz-Fika (B)19961118317110
Gamiz-Fika (B)20011637657255
Gamiz-Fika (B)20061648749235
Gamiz-Fika (B)20111628155224
Garai (B)19863428600
Garai (B)19913124250
Garai (B)19962418240
Garai (B)20011814121
Garai (B)200634191122
Garai (B)201149291262
Gasteiz (A)198643.44753841.5381.146225
Gasteiz (A)199135.90957234.0601.082195
Gasteiz (A)199627.80669725.1711.735203
Gasteiz (A)200123.0871.06119.8151.802409
Gasteiz (A)200623.9691.38619.5172.216850
Gasteiz (A)201127.6771.85521.6233.0221.177
Gatika (B)19861601341790
Gatika (B)19911469825230
Gatika (B)19961419931101
Gatika (B)20011207135131
Gatika (B)20061657563252
Gatika (B)20112399891473
Gautegiz-Arteaga (B)1986113921470
Gautegiz-Arteaga (B)199198831410
Gautegiz-Arteaga (B)1996856311110
Gautegiz-Arteaga (B)200189582380
Gautegiz-Arteaga (B)2006100672661
Gautegiz-Arteaga (B)2011111683274
Gaztelu (G)19961212000
Gaztelu (G)20011312100
Gaztelu (G)20061713301
Gaztelu (G)20111917200
Gernika-Lumo (B)19863.3701.9041.04539922
Gernika-Lumo (B)19912.4861.40074832711
Gernika-Lumo (B)19961.8481.1294412744
Gernika-Lumo (B)20011.5761.02034919710
Gernika-Lumo (B)20061.69597545321156
Gernika-Lumo (B)20111.940936594301109
Getaria (G)198641837418260
Getaria (G)19913593312620
Getaria (G)19962882701080
Getaria (G)200130726420221
Getaria (G)200634428039223
Getaria (G)201133824051407
Getxo (B)198617.74570615.5841.316139
Getxo (B)199114.36264312.638961120
Getxo (B)199611.2535229.4861.15788
Getxo (B)20019.5747307.812908124
Getxo (B)20069.1918637.161975192
Getxo (B)20119.0358966.8321.084223
Gizaburuaga (B)19861110100
Gizaburuaga (B)199188000
Gizaburuaga (B)19961413100
Gizaburuaga (B)20011715200
Gizaburuaga (B)20061712500
Gizaburuaga (B)20112822321
Gobiaran (A)19867807800
Gobiaran (A)19915205200
Gobiaran (A)19965604826
Gobiaran (A)20016005712
Gobiaran (A)20066605862
Gobiaran (A)20118637094
Gordexola (B)1986224122012
Gordexola (B)1991177417300
Gordexola (B)1996128212330
Gordexola (B)2001139612661
Gordexola (B)200615013125102
Gordexola (B)201121016168206
Gorliz (B)1986500702921335
Gorliz (B)199147845337933
Gorliz (B)199649640355992
Gorliz (B)20015947940010411
Gorliz (B)2006641904281149
Gorliz (B)201180313150614422
Guardia (Biastari) (A)1986229022900
Guardia (Biastari) (A)1991222022020
Guardia (Biastari) (A)1996191118460
Guardia (Biastari) (A)2001160414853
Guardia (Biastari) (A)2006139612661
Guardia (Biastari) (A)201117112139155
Gueñes (B)19861.05741.038105
Gueñes (B)1991828181674
Gueñes (B)199668126422611
Gueñes (B)200157218503456
Gueñes (B)2006640355265920
Gueñes (B)2011790626099227
Harana (A)19864604600
Harana (A)19912902900
Harana (A)19962502500
Harana (A)20011701700
Harana (A)20061711510
Harana (A)20111501320
Hernani (G)19863.8271.2201.90766337
Hernani (G)19912.8671.0431.42638414
Hernani (G)19962.21694992033413
Hernani (G)20012.07293580731614
Hernani (G)20062.2981.03488335625
Hernani (G)20112.5271.0541.00042350
Hernialde (G)19865037940
Hernialde (G)19914937480
Hernialde (G)19965344360
Hernialde (G)20013428420
Hernialde (G)20063625470
Hernialde (G)201151265191
Hondarribia (G)19862.7611.1931.04950613
Hondarribia (G)19912.16999580535514
Hondarribia (G)19961.84792165026016
Hondarribia (G)20011.74578359834420
Hondarribia (G)20061.93783970236630
Hondarribia (G)20112.23297683237747
Ibarra (G)19861.1176243521392
Ibarra (G)1991890534287663
Ibarra (G)1996603371171601
Ibarra (G)2001450276120540
Ibarra (G)20064362551145116
Ibarra (G)20115222861348121
Ibarrangelu (B)198658453100
Ibarrangelu (B)19915243360
Ibarrangelu (B)19964441030
Ibarrangelu (B)200135211130
Ibarrangelu (B)200646241390
Ibarrangelu (B)2011562514170
Idiazabal (G)1986438347503110
Idiazabal (G)1991343274382011
Idiazabal (G)199625220520261
Idiazabal (G)20012031911101
Idiazabal (G)200621416829116
Idiazabal (G)201130020360289
Igorre (B)19869025192701121
Igorre (B)19917664651911100
Igorre (B)1996596410171150
Igorre (B)2001429243103830
Igorre (B)20063871641466512
Igorre (B)20114581811708126
Ikaztegieta (G)19869989370
Ikaztegieta (G)19916158120
Ikaztegieta (G)19964443010
Ikaztegieta (G)20014942700
Ikaztegieta (G)200657381810
Ikaztegieta (G)201165392060
Irun (G)198611.3161.1978.9461.13637
Irun (G)19918.7631.1196.84475545
Irun (G)19966.9439515.09986825
Irun (G)20016.1231.0984.35058788
Irun (G)20066.7881.3144.443829202
Irun (G)20117.4471.3824.7161.111238
Irura (G)19861341061990
Irura (G)19917864950
Irura (G)199677529160
Irura (G)2001107811880
Irura (G)200617311135252
Irura (G)201127516263437
Iruraitz-Gauna (A)19867207200
Iruraitz-Gauna (A)19916406400
Iruraitz-Gauna (A)19964004000
Iruraitz-Gauna (A)20013202840
Iruraitz-Gauna (A)20065234531
Iruraitz-Gauna (A)201181106092
Iruña Oka (A)1986370036901
Iruña Oka (A)1991271326710
Iruña Oka (A)1996208020530
Iruña Oka (A)20012056183106
Iruña Oka (A)2006311112612415
Iruña Oka (A)2011466183794920
Ispaster (B)19868172900
Ispaster (B)19917568520
Ispaster (B)19965854220
Ispaster (B)20014540230
Ispaster (B)200640281020
Ispaster (B)201185502663
Itsasondo (G)19861251001762
Itsasondo (G)199171521072
Itsasondo (G)199651361320
Itsasondo (G)200153298124
Itsasondo (G)2006593411113
Itsasondo (G)2011995422212
Iurreta (B)1991874264570400
Iurreta (B)1996552161336550
Iurreta (B)2001399122219535
Iurreta (B)20063221001614912
Iurreta (B)20113881101926521
Izurtza (B)198651321450
Izurtza (B)19913724940
Izurtza (B)19962823410
Izurtza (B)20011915400
Izurtza (B)2006146620
Izurtza (B)2011209551
Kanpezu (A)1986164015761
Kanpezu (A)1991136112960
Kanpezu (A)19969509050
Kanpezu (A)20019037764
Kanpezu (A)20069277285
Kanpezu (A)201111717711811
Karrantza (B)1986480347430
Karrantza (B)1991417241230
Karrantza (B)1996343034030
Karrantza (B)2001274226390
Karrantza (B)200622011190190
Karrantza (B)201122515176331
Kortezubi (B)19914944050
Kortezubi (B)19963533200
Kortezubi (B)20013126320
Kortezubi (B)20064028741
Kortezubi (B)20114935572
Kripan (A)19862602600
Kripan (A)19911801800
Kripan (A)19961501500
Kripan (A)20012011720
Kripan (A)20062612230
Kripan (A)201130119100
Kuartango (A)19862742300
Kuartango (A)19912912521
Kuartango (A)19962121810
Kuartango (A)20012401761
Kuartango (A)20062311840
Kuartango (A)20112431731
Lagran (A)19863003000
Lagran (A)19911601600
Lagran (A)199690720
Lagran (A)200180800
Lagran (A)200660600
Lagran (A)201160600
Lanestosa (B)19864003910
Lanestosa (B)19914504500
Lanestosa (B)19963903900
Lanestosa (B)20012802710
Lanestosa (B)20062602411
Lanestosa (B)20111801260
Lantaron (A)1986120012000
Lantaron (A)19919509410
Lantaron (A)19967207101
Lantaron (A)20018408121
Lantaron (A)20067436830
Lantaron (A)201190375102
Lantziego (A)19866806620
Lantziego (A)19917366700
Lantziego (A)19966726230
Lantziego (A)20016726500
Lantziego (A)20066425903
Lantziego (A)20118286842
Lapuebla de Labarca (A)19861482130160
Lapuebla de Labarca (A)1991137513200
Lapuebla de Labarca (A)1996109790120
Lapuebla de Labarca (A)20018457432
Lapuebla de Labarca (A)20069147827
Lapuebla de Labarca (A)2011961170105
Larrabetzu (B)198623715364191
Larrabetzu (B)199119011355220
Larrabetzu (B)199616210240200
Larrabetzu (B)200116611330230
Larrabetzu (B)200619311841313
Larrabetzu (B)201128313877653
Larraul (G)19861916300
Larraul (G)19911815300
Larraul (G)19961111000
Larraul (G)20012320210
Larraul (G)20063732221
Larraul (G)20115245520
Lasarte-Oria (G)19864.5418063.36635811
Lasarte-Oria (G)19913.1376762.18425621
Lasarte-Oria (G)19962.1614971.3652909
Lasarte-Oria (G)20011.68748092526022
Lasarte-Oria (G)20061.69545592429917
Lasarte-Oria (G)20112.0985061.18137239
Laudio (A)19864.5831034.22424313
Laudio (A)19913.3941013.06621710
Laudio (A)19962.4271032.0722484
Laudio (A)20011.8601271.5281978
Laudio (A)20061.7191351.30722156
Laudio (A)20111.9261761.45025347
Laukiz (B)198622275126147
Laukiz (B)1991140616784
Laukiz (B)199698483578
Laukiz (B)2001993446145
Laukiz (B)20061263269214
Laukiz (B)20111773993405
Lazkao (G)19861.1274565471213
Lazkao (G)1991863383394824
Lazkao (G)199664822629911013
Lazkao (G)20015983022186513
Lazkao (G)2006607312209788
Lazkao (G)201173535626310412
Leaburu (G)19869178580
Leaburu (G)19916764030
Leaburu (G)19963830350
Leaburu (G)20012421030
Leaburu (G)20063725840
Leaburu (G)20116045447
Legazpi (G)19861.9286631.0242356
Legazpi (G)19911.455553814844
Legazpi (G)19961.0433605131664
Legazpi (G)20018913224031624
Legazpi (G)20068753523481669
Legazpi (G)201197638538919111
Legorreta (G)1986327182108343
Legorreta (G)199122713669220
Legorreta (G)1996159995460
Legorreta (G)20011421024000
Legorreta (G)2006143835181
Legorreta (G)20111729360172
Legutiano (A)19862368187410
Legutiano (A)19911922516241
Legutiano (A)199615726108203
Legutiano (A)20011302074288
Legutiano (A)20061513188257
Legutiano (A)2011197381182615
Leintz Gatzaga (G)198634121570
Leintz Gatzaga (G)19913012684
Leintz Gatzaga (G)19962419410
Leintz Gatzaga (G)20012621320
Leintz Gatzaga (G)20062716911
Leintz Gatzaga (G)201133151143
Leioa (B)19866.3402925.53548429
Leioa (B)19915.0572124.44238122
Leioa (B)19963.6311613.01043426
Leioa (B)20013.2882282.66735142
Leioa (B)20063.5092982.74040863
Leioa (B)20113.9674042.96052677
Lekeitio (B)19861.3871.063228951
Lekeitio (B)19911.047866131473
Lekeitio (B)199683066174932
Lekeitio (B)200168757557523
Lekeitio (B)20067475431068216
Lekeitio (B)201186856216211727
Lemoa (B)19865582622295710
Lemoa (B)1991373203124397
Lemoa (B)199626814589313
Lemoa (B)200125911888503
Lemoa (B)20062811111114910
Lemoa (B)20113951232005418
Lemoiz (B)19861174136400
Lemoiz (B)1991844020231
Lemoiz (B)1996752828181
Lemoiz (B)2001963434244
Lemoiz (B)20061013538244
Lemoiz (B)20111444261383
Leza (A)19861911800
Leza (A)19911321100
Leza (A)19961201200
Leza (A)20011701700
Leza (A)2006163922
Leza (A)20112111541
Lezama (B)198633720371630
Lezama (B)1991324196105230
Lezama (B)199627313691451
Lezama (B)200124411489401
Lezama (B)2006285111120504
Lezama (B)2011336114164535
Lezo (G)19861.4044368571047
Lezo (G)19911.0283615601034
Lezo (G)1996805342365899
Lezo (G)2001707374256752
Lezo (G)2006722359267897
Lezo (G)20117853323161316
Lizartza (G)1986146134570
Lizartza (G)19917876020
Lizartza (G)19964949000
Lizartza (G)20014340300
Lizartza (G)200666431472
Lizartza (G)2011754813122
Loiu (B)198624261135460
Loiu (B)19911795290370
Loiu (B)19961746193182
Loiu (B)200125253155395
Loiu (B)200625947154526
Loiu (B)201128351173536
Mallabia (B)198621912256401
Mallabia (B)1991159975480
Mallabia (B)19961126331180
Mallabia (B)20011197433120
Mallabia (B)20061105938103
Mallabia (B)20111195445191
Markin-Etxebarria (B)1986129121233
Markin-Etxebarria (B)1991130125230
Markin-Etxebarria (B)19969992151
Markin-Etxebarria (B)200110598520
Markin-Etxebarria (B)2006103771349
Markin-Etxebarria (B)201186661190
Markina-Xemein (B)19868596951023824
Markina-Xemein (B)19917656091033023
Markina-Xemein (B)1996588477603615
Markina-Xemein (B)2001495382385520
Markina-Xemein (B)2006464315645530
Markina-Xemein (B)20115643441027543
Maruri-Jatabe (B)19869678972
Maruri-Jatabe (B)199172491751
Maruri-Jatabe (B)199651271680
Maruri-Jatabe (B)2001743819170
Maruri-Jatabe (B)2006902936241
Maruri-Jatabe (B)20111244257250
Mañaria (B)198678601440
Mañaria (B)19917262721
Mañaria (B)19965845931
Mañaria (B)20014337321
Mañaria (B)200640231421
Mañaria (B)20114325792
Mañueta (A)19865205200
Mañueta (A)19913803710
Mañueta (A)19963703700
Mañueta (A)20013703250
Mañueta (A)20063702773
Mañueta (A)20113802864
Mendaro (G)1986302170106260
Mendaro (G)199119012654100
Mendaro (G)19961217817260
Mendaro (G)2001122971960
Mendaro (G)20061799265193
Mendaro (G)2011308122132477
Mendata (B)19864039100
Mendata (B)19913330210
Mendata (B)19962726100
Mendata (B)20012219030
Mendata (B)20063423551
Mendata (B)2011553311101
Mendexa (B)19863928470
Mendexa (B)19912521400
Mendexa (B)19962623210
Mendexa (B)20012826200
Mendexa (B)200645301032
Mendexa (B)201162369161
Meñaka (B)19863736100
Meñaka (B)19915046310
Meñaka (B)19964340210
Meñaka (B)20014636451
Meñaka (B)200661322180
Meñaka (B)2011853930160
Moreda de Alava (A)19862102100
Moreda de Alava (A)19911901900
Moreda de Alava (A)19962602510
Moreda de Alava (A)20013232243
Moreda de Alava (A)20062531633
Moreda de Alava (A)20112011063
Morga (B)19864845210
Morga (B)19913934050
Morga (B)19963833050
Morga (B)20013929433
Morga (B)20063024402
Morga (B)20113422930
Mundaka (B)19863012158150
Mundaka (B)199124619922250
Mundaka (B)199618511326451
Mundaka (B)200115610320330
Mundaka (B)20061567847265
Mundaka (B)20111898268345
Mungia (B)19862.3681.1229343057
Mungia (B)19912.08095084527114
Mungia (B)19961.85378377726330
Mungia (B)20011.81570178828739
Mungia (B)20062.0276771.00229949
Mungia (B)20112.4356991.26039680
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)19864643021
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)19913734300
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)19963129020
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)20013833041
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)20063933330
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)20114536450
Murueta (B)19911915301
Murueta (B)19961710601
Murueta (B)20013525820
Murueta (B)200637211150
Murueta (B)20114228680
Muskiz (B)19861.203111.154371
Muskiz (B)19911.02741.01490
Muskiz (B)19968134788210
Muskiz (B)200169719619590
Muskiz (B)200668137569678
Muskiz (B)2011879577019526
Mutiloa (G)19862721006
Mutiloa (G)19912319400
Mutiloa (G)19961811250
Mutiloa (G)20011816020
Mutiloa (G)20062114520
Mutiloa (G)20114535361
Mutriku (G)19869227031228017
Mutriku (G)1991714517113804
Mutriku (G)1996590398871005
Mutriku (G)200152837676706
Mutriku (G)200650535978617
Mutriku (G)20116134281017212
Muxika (B)19862541866260
Muxika (B)19911681515120
Muxika (B)1996119105860
Muxika (B)2001104871250
Muxika (B)20061186937102
Muxika (B)20111699743254
Nabarniz (B)19912222000
Nabarniz (B)19962626000
Nabarniz (B)20012221010
Nabarniz (B)20062112522
Nabarniz (B)20112617513
Navaridas (A)19862802800
Navaridas (A)19912202200
Navaridas (A)19962732400
Navaridas (A)20013003000
Navaridas (A)20063332514
Navaridas (A)20112812052
Oiartzun (G)19861.7771.1474311918
Oiartzun (G)19911.40096028714112
Oiartzun (G)19961.2178291941904
Oiartzun (G)20011.167888189855
Oiartzun (G)20061.23884624612917
Oiartzun (G)20111.42183937019319
Oion (A)1986447443931
Oion (A)1991317331031
Oion (A)19962601249100
Oion (A)20012477226140
Oion (A)2006386153362114
Oion (A)2011558204524640
Okondo (A)1986138112692
Okondo (A)19917827330
Okondo (A)19967536453
Okondo (A)200181304353
Okondo (A)20061072073104
Okondo (A)201115013109235
Olaberria (G)1986189869733
Olaberria (G)1991106653740
Olaberria (G)199683562610
Olaberria (G)200169373200
Olaberria (G)200679323476
Olaberria (G)2011994132233
Ondarroa (B)19862.2161.4246159681
Ondarroa (B)19911.6601.09536613861
Ondarroa (B)19961.2369002118342
Ondarroa (B)20011.0287721479118
Ondarroa (B)20068966441388727
Ondarroa (B)201188057216411925
Ordizia (G)19861.7526737613117
Ordizia (G)19911.3146145521444
Ordizia (G)19961.0665583661375
Ordizia (G)20011.01359926414010
Ordizia (G)20061.10758234015629
Ordizia (G)20111.31958849218059
Orendain (G)19911716100
Orendain (G)19961717000
Orendain (G)20011211100
Orendain (G)20061611320
Orendain (G)20112420031
Orexa (G)19861010000
Orexa (G)199166000
Orexa (G)199655000
Orexa (G)200177000
Orexa (G)2006118300
Orexa (G)20112017300
Orio (G)19869146541737017
Orio (G)19916935471161218
Orio (G)1996559419606515
Orio (G)200152340145716
Orio (G)200656540480792
Orio (G)201176646216512217
Ormaiztegi (G)198627420246233
Ormaiztegi (G)199123717045184
Ormaiztegi (G)199615511815193
Ormaiztegi (G)200113910710175
Ormaiztegi (G)200614792281611
Ormaiztegi (G)201117896452710
Orozko (B)198625811882580
Orozko (B)19911909851410
Orozko (B)19961554357550
Orozko (B)20011906848731
Orozko (B)2006305871188812
Orozko (B)20113761141599211
Ortuella (B)19861.969131.901514
Ortuella (B)19911.60041.579143
Ortuella (B)19961.07531.019530
Ortuella (B)200189721814620
Ortuella (B)200686733759714
Ortuella (B)2011939537711069
Otxandio (B)198621512352400
Otxandio (B)19911588933351
Otxandio (B)19961016913190
Otxandio (B)2001824818160
Otxandio (B)2006964832142
Otxandio (B)20111416940266
Oñati (G)19861.9911.2454772672
Oñati (G)19911.6471.04842016910
Oñati (G)19961.3338643181483
Oñati (G)20011.16684519810914
Oñati (G)20061.14379620413112
Oñati (G)20111.32581730517825
Pasaia (G)19863.6185442.698255121
Pasaia (G)19912.3984121.67525358
Pasaia (G)19961.7673151.12929429
Pasaia (G)20011.59132987735134
Pasaia (G)20061.66939489634138
Pasaia (G)20111.8774461.02534759
Plentzia (B)1986437213121022
Plentzia (B)199134923270524
Plentzia (B)199637845267597
Plentzia (B)200143231321719
Plentzia (B)2006527613718411
Plentzia (B)20115979537710916
Portugalete (B)198611.9398411.49933521
Portugalete (B)19918.646568.38217236
Portugalete (B)19966.015555.70723815
Portugalete (B)20014.6451084.17434122
Portugalete (B)20064.2072013.58135768
Portugalete (B)20114.6533433.72848597
Samaniego (A)19862702700
Samaniego (A)19913203110
Samaniego (A)19964303760
Samaniego (A)20014203840
Samaniego (A)20063903432
Samaniego (A)20113442352
Santurtzi (B)198610.9025110.62420522
Santurtzi (B)19918.159387.95214623
Santurtzi (B)19965.933585.58627217
Santurtzi (B)20014.5771074.17128019
Santurtzi (B)20064.5071993.88234878
Santurtzi (B)20115.0253614.07250389
Segura (G)19862441844929
Segura (G)199117614026010
Segura (G)199615312013146
Segura (G)20011481154272
Segura (G)20061388718303
Segura (G)2011190121223413
Sestao (B)19867.420227.21815723
Sestao (B)19915.102104.9887430
Sestao (B)19963.637173.48512015
Sestao (B)20012.940772.67817114
Sestao (B)20062.6591172.29221634
Sestao (B)20112.8202212.25527866
Sondika (B)198648989349483
Sondika (B)199133462216560
Sondika (B)199632960196712
Sondika (B)2001404103218821
Sondika (B)20064999329310013
Sondika (B)20116189839511411
Sopela (B)19861.7202271.2562361
Sopela (B)19911.6281881.1742597
Sopela (B)19961.4931571.06526011
Sopela (B)20011.44819598026211
Sopela (B)20061.5412221.01727626
Sopela (B)20111.6642631.05330939
Sopuerta, Garape (B)1986306230130
Sopuerta, Garape (B)1991261026100
Sopuerta, Garape (B)19962472235100
Sopuerta, Garape (B)2001197618461
Sopuerta, Garape (B)200620414172135
Sopuerta, Garape (B)201125423197259
Soraluze (G)19869904254707223
Soraluze (G)1991685303293872
Soraluze (G)1996503247218380
Soraluze (G)2001377179148446
Soraluze (G)2006343148136536
Soraluze (G)20114331441848124
Sukarrieta (B)198639231060
Sukarrieta (B)19912718450
Sukarrieta (B)19962581070
Sukarrieta (B)2001197750
Sukarrieta (B)20062481321
Sukarrieta (B)201137111691
Tolosa (G)19863.1941.5489147248
Tolosa (G)19912.5231.3317134772
Tolosa (G)19962.0641.2894323421
Tolosa (G)20011.9451.22344625818
Tolosa (G)20062.0231.20850829116
Tolosa (G)20112.3471.27864537648
Trapagaran (B)19862.777102.675857
Trapagaran (B)19912.11592.053494
Trapagaran (B)19961.47191.401601
Trapagaran (B)20011.180211.0401136
Trapagaran (B)20061.219511.03112611
Trapagaran (B)20111.392911.13115911
Turtzioz (B)19866606600
Turtzioz (B)19916306300
Turtzioz (B)19965905900
Turtzioz (B)20014704700
Turtzioz (B)20064113712
Turtzioz (B)20113912963
Ubide (B)1986129300
Ubide (B)1991177460
Ubide (B)19961511022
Ubide (B)2001175273
Ubide (B)2006111442
Ubide (B)2011114232
Ugao (B)1986844886461082
Ugao (B)1991669684861132
Ugao (B)199652771361941
Ugao (B)2001444502761144
Ugao (B)2006420392611128
Ugao (B)201144258279969
Urduliz (B)1986542177275846
Urduliz (B)1991383129215390
Urduliz (B)199631468176682
Urduliz (B)200133391221147
Urduliz (B)2006363882432012
Urduliz (B)201144695278703
Urduña (B)19867468719181
Urduña (B)199157210547141
Urduña (B)19964476405360
Urduña (B)2001406193413511
Urduña (B)200637523311392
Urduña (B)2011449273387113
Urizaharra (A)19863103100
Urizaharra (A)19911601600
Urizaharra (A)19961901900
Urizaharra (A)20011711420
Urizaharra (A)20061811520
Urizaharra (A)20112021530
Urkabustaiz (A)1986127910954
Urkabustaiz (A)19911192105102
Urkabustaiz (A)19968567630
Urkabustaiz (A)20018977840
Urkabustaiz (A)200615015117126
Urkabustaiz (A)2011204221412912
Urnieta (G)19861.0833126788310
Urnieta (G)19918072874693021
Urnieta (G)19966802873196113
Urnieta (G)2001705301348497
Urnieta (G)2006853351401929
Urnieta (G)20111.00636448214713
Urretxu (G)19861.2714086132482
Urretxu (G)1991952412501318
Urretxu (G)19967472453761260
Urretxu (G)20016883552101176
Urretxu (G)20067743782561319
Urretxu (G)201198941538417812
Usurbil (G)19861.221666470814
Usurbil (G)1991868543257662
Usurbil (G)1996651439162500
Usurbil (G)2001550388101565
Usurbil (G)2006647402163775
Usurbil (G)201187243728513713
Villabona-Amasa (G)19861.2136634528810
Villabona-Amasa (G)1991949515377516
Villabona-Amasa (G)1996710387247733
Villabona-Amasa (G)2001677412170932
Villabona-Amasa (G)20066833881889314
Villabona-Amasa (G)201182439627712823
Villabuena de Alava (A)19865705700
Villabuena de Alava (A)19915615500
Villabuena de Alava (A)19963803800
Villabuena de Alava (A)20013242800
Villabuena de Alava (A)20063052023
Villabuena de Alava (A)20113051744
Zaldibar (B)1986698189437711
Zaldibar (B)1991545183316442
Zaldibar (B)1996381164196201
Zaldibar (B)200128398146363
Zaldibar (B)2006285821603310
Zaldibar (B)2011321831685515
Zaldibia (G)198628120458154
Zaldibia (G)199122718714206
Zaldibia (G)1996167156434
Zaldibia (G)20011581384115
Zaldibia (G)200615112810112
Zaldibia (G)201117612627203
Zalduondo (A)198680800
Zalduondo (A)19911301300
Zalduondo (A)19961901810
Zalduondo (A)2001132731
Zalduondo (A)20062621851
Zalduondo (A)201128411112
Zalla (B)19861.54321.523180
Zalla (B)19911.30061.275190
Zalla (B)19961.0167987202
Zalla (B)200181222744424
Zalla (B)2006737396165626
Zalla (B)20119387073010533
Zamudio (B)1986651163421670
Zamudio (B)1991500146289650
Zamudio (B)1996360115177671
Zamudio (B)2001275104119520
Zamudio (B)200626372133517
Zamudio (B)2011374871987514
Zanbrana (A)19863503500
Zanbrana (A)19912802800
Zanbrana (A)19963003000
Zanbrana (A)20013002910
Zanbrana (A)20062612401
Zanbrana (A)20114513734
Zaratamo (B)198629784203100
Zaratamo (B)199124234170380
Zaratamo (B)199618247118170
Zaratamo (B)200118940109391
Zaratamo (B)200620740124403
Zaratamo (B)201120037118432
Zarautz (G)19863.5672.2001.0433177
Zarautz (G)19913.1521.94890528514
Zarautz (G)19962.7341.65568638013
Zarautz (G)20012.7711.75164235226
Zarautz (G)20062.9561.71778042138
Zarautz (G)20113.1671.69489452455
Zeanuri (B)1986138124770
Zeanuri (B)1991131117680
Zeanuri (B)199610598520
Zeanuri (B)200192741260
Zeanuri (B)20061266641154
Zeanuri (B)20111658354262
Zeberio (B)198610093700
Zeberio (B)199185664150
Zeberio (B)19966451760
Zeberio (B)2001986320150
Zeberio (B)20061305936314
Zeberio (B)20111184343302
Zegama (G)19862272125100
Zegama (G)199119912512620
Zegama (G)19961691456144
Zegama (G)2001138121917
Zegama (G)2006112881743
Zegama (G)201115610135137
Zerain (G)19863131000
Zerain (G)19913030000
Zerain (G)19963534100
Zerain (G)20012525000
Zerain (G)20062522201
Zerain (G)20112622301
Zestoa (G)198662947988602
Zestoa (G)199148139167230
Zestoa (G)199638532636230
Zestoa (G)200134029531131
Zestoa (G)200636529153192
Zestoa (G)201146732199416
Zierbena (B)1996119211070
Zierbena (B)200110269132
Zierbena (B)2006106118393
Zierbena (B)20111321296222
Zigoitia (A)198689071162
Zigoitia (A)199175659100
Zigoitia (A)199612310101111
Zigoitia (A)200113917106133
Zigoitia (A)20061572594362
Zigoitia (A)2011231291454611
Ziortza-Bolibar (B)20062725200
Ziortza-Bolibar (B)20113522742
Zizurkil (G)1986662275323622
Zizurkil (G)1991514242224435
Zizurkil (G)1996356180127445
Zizurkil (G)2001333169116444
Zizurkil (G)2006351170123535
Zizurkil (G)2011378184126617
Zornotza (B)19863.3281.1951.79932311
Zornotza (B)19912.6281.0041.30730710
Zornotza (B)19961.9527808912792
Zornotza (B)20011.72468971331210
Zornotza (B)20061.87769979233650
Zornotza (B)20112.2437241.07936575
Zuia (A)1986167215924
Zuia (A)1991121211342
Zuia (A)1996169815533
Zuia (A)200124916210221
Zuia (A)200637436281516
Zuia (A)201144852308835
Zumaia (G)19861.8191.02358919116
Zumaia (G)19911.5368375331615
Zumaia (G)19961.1817543269110
Zumaia (G)20011.087735248959
Zumaia (G)20061.12569128813412
Zumaia (G)20111.33474835220826
Zumarraga (G)19862.2004111.4843032
Zumarraga (G)19911.6804471.0811448
Zumarraga (G)19961.2023447091418
Zumarraga (G)20011.02922549329813
Zumarraga (G)20061.03023149829110
Zumarraga (G)20111.16828459626523

Iturria: Guk egindakoa. Biztanleria Zentsuak eta Biztanleriaren estatistikak, EUSTAT Arabarako, Bizkairako eta Gipuzkoarako. Euskarabidea (1991, 2001 eta 2011) Nafarroa Garairako. Soziolinguistikazko Inkesta, Ipar Euskal Herrirako (HPS).

Oharra: Ez dugu iparraldeko daturik.
* Hainbat kasutan Nafarroa Garaiko datuek ez dute hiztunen %100a osatzen, ehuneko kopuru txiki batean ezezaguna baita gaitasuna.
Iturrien inguruko edo egindako eragiketei buruzko xehetasun gehiago jakin nahi izanez gero, jo Metodologia atalera.



Soziolinguistika Klusterra / Tel.: 943 592 556 / Posta-e.: kluster@soziolinguistika.eus / MARTIN UGALDE KULTUR PARKEA, 20140 - ANDOAIN