Lehen hizkuntzaren bilakaera, gazteen artean, Udalerrika. Euskal Herria, » (%)
LurraldeaUrteaGuztira EuskaraErdaraBiakBeste
Abadiño (B)1986100,039,156,02,92,0
Abadiño (B)1991100,034,958,15,61,5
Abadiño (B)1996100,035,358,55,11,1
Abadiño (B)2001100,032,359,56,91,3
Abadiño (B)2006100,029,860,17,52,6
Abadiño (B)2011100,030,454,410,84,3
Abaltzisketa (G)1986100,0100,00,00,00,0
Abaltzisketa (G)1991100,099,10,90,00,0
Abaltzisketa (G)1996100,098,81,30,00,0
Abaltzisketa (G)2001100,0100,00,00,00,0
Abaltzisketa (G)2006100,093,16,90,00,0
Abaltzisketa (G)2011100,090,75,63,70,0
Abanto-Zierbena (B)1986100,00,299,00,30,5
Abanto-Zierbena (B)1991100,00,398,70,30,7
Abanto-Zierbena (B)1996100,00,498,80,60,2
Abanto-Zierbena (B)2001100,01,096,91,70,5
Abanto-Zierbena (B)2006100,01,994,32,41,4
Abanto-Zierbena (B)2011100,02,389,55,32,9
Aduna (G)1986100,088,49,81,80,0
Aduna (G)1991100,096,61,12,30,0
Aduna (G)1996100,087,711,30,90,0
Aduna (G)2001100,089,16,94,00,0
Aduna (G)2006100,079,019,01,90,0
Aduna (G)2011100,081,316,12,70,0
Agurain (A)1986100,03,395,41,10,2
Agurain (A)1991100,02,495,91,50,2
Agurain (A)1996100,01,496,32,00,3
Agurain (A)2001100,03,392,43,11,2
Agurain (A)2006100,04,288,23,63,9
Agurain (A)2011100,03,882,96,37,1
Aia (G)1986100,096,73,20,20,0
Aia (G)1991100,092,04,03,60,4
Aia (G)1996100,092,75,71,20,4
Aia (G)2001100,094,64,50,50,5
Aia (G)2006100,081,615,31,41,7
Aia (G)2011100,077,315,83,53,5
Aiara (A)1986100,00,299,40,50,0
Aiara (A)1991100,00,897,61,10,5
Aiara (A)1996100,00,698,70,50,2
Aiara (A)2001100,00,898,21,00,0
Aiara (A)2006100,02,793,62,11,6
Aiara (A)2011100,03,690,24,61,6
Aizarnazabal (G)1986100,091,95,92,20,0
Aizarnazabal (G)1991100,095,50,63,80,0
Aizarnazabal (G)1996100,095,72,51,20,6
Aizarnazabal (G)2001100,086,53,85,83,8
Aizarnazabal (G)2006100,069,116,13,711,1
Aizarnazabal (G)2011100,066,817,63,412,2
Ajangiz (B)1991100,093,65,50,00,9
Ajangiz (B)1996100,089,08,03,00,0
Ajangiz (B)2001100,088,23,96,91,0
Ajangiz (B)2006100,082,511,35,21,0
Ajangiz (B)2011100,079,811,75,33,2
Albiztur (G)1986100,0100,00,00,00,0
Albiztur (G)1991100,098,90,00,01,1
Albiztur (G)1996100,096,72,20,01,1
Albiztur (G)2001100,094,95,10,00,0
Albiztur (G)2006100,085,79,13,91,3
Albiztur (G)2011100,081,95,68,34,2
Alegia (G)1986100,076,220,52,90,4
Alegia (G)1991100,075,720,43,50,4
Alegia (G)1996100,073,519,76,80,0
Alegia (G)2001100,072,420,17,30,2
Alegia (G)2006100,064,426,96,52,2
Alegia (G)2011100,055,127,49,48,1
Alkiza (G)1986100,089,08,82,20,0
Alkiza (G)1991100,093,05,02,00,0
Alkiza (G)1996100,091,73,64,80,0
Alkiza (G)2001100,088,48,70,02,9
Alkiza (G)2006100,078,716,93,41,1
Alkiza (G)2011100,077,517,53,81,3
Alonsotegi (B)1991100,00,799,00,00,3
Alonsotegi (B)1996100,00,697,51,30,6
Alonsotegi (B)2001100,01,296,51,80,5
Alonsotegi (B)2006100,02,192,73,02,1
Alonsotegi (B)2011100,02,589,34,43,8
Altsasu (NG)1991100,05,888,73,41,6
Altsasu (NG)2001100,06,886,64,42,2
Altsasu (NG)2011100,09,571,34,910,4
Altzaga (G)1991100,093,83,10,03,1
Altzaga (G)1996100,096,20,03,80,0
Altzaga (G)2001100,090,93,03,03,0
Altzaga (G)2006100,079,512,85,12,6
Altzaga (G)2011100,072,08,012,08,0
Altzo (G)1986100,0100,00,00,00,0
Altzo (G)1991100,093,36,70,00,0
Altzo (G)1996100,097,92,10,00,0
Altzo (G)2001100,086,512,21,40,0
Altzo (G)2006100,078,615,36,10,0
Altzo (G)2011100,076,38,812,52,5
Amezketa (G)1986100,096,92,11,00,0
Amezketa (G)1991100,096,42,51,10,0
Amezketa (G)1996100,096,03,30,70,0
Amezketa (G)2001100,091,06,81,80,4
Amezketa (G)2006100,085,511,02,60,9
Amezketa (G)2011100,080,412,24,23,2
Amoroto (B)1986100,097,40,61,90,0
Amoroto (B)1991100,097,82,20,00,0
Amoroto (B)1996100,097,12,90,00,0
Amoroto (B)2001100,096,60,03,40,0
Amoroto (B)2006100,088,24,75,91,2
Amoroto (B)2011100,079,213,06,51,3
Amurrio (A)1986100,01,696,41,30,8
Amurrio (A)1991100,01,297,01,50,3
Amurrio (A)1996100,01,496,21,90,5
Amurrio (A)2001100,02,194,82,60,5
Amurrio (A)2006100,02,891,33,62,2
Amurrio (A)2011100,03,286,64,95,3
Andoain (G)1986100,034,758,15,51,6
Andoain (G)1991100,033,858,56,71,1
Andoain (G)1996100,034,759,74,90,7
Andoain (G)2001100,031,862,05,20,9
Andoain (G)2006100,029,961,96,31,9
Andoain (G)2011100,030,058,27,74,0
Anoeta (G)1986100,057,834,96,21,1
Anoeta (G)1991100,055,240,14,60,2
Anoeta (G)1996100,056,540,61,61,4
Anoeta (G)2001100,057,535,45,91,2
Anoeta (G)2006100,054,534,88,91,8
Anoeta (G)2011100,055,528,313,13,0
Antsoain (NG)1991100,02,595,00,71,4
Antsoain (NG)2001100,01,894,91,12,2
Antsoain (NG)2011100,01,087,41,18,2
Antzuola (G)1986100,059,039,70,60,7
Antzuola (G)1991100,056,738,04,60,8
Antzuola (G)1996100,055,638,05,90,5
Antzuola (G)2001100,058,332,19,00,5
Antzuola (G)2006100,051,934,011,32,8
Antzuola (G)2011100,055,725,213,65,5
Arakaldo (B)1986100,041,444,813,80,0
Arakaldo (B)1991100,040,054,35,70,0
Arakaldo (B)1996100,023,164,112,80,0
Arakaldo (B)2001100,015,484,60,00,0
Arakaldo (B)2006100,015,075,010,00,0
Arakaldo (B)2011100,025,055,020,00,0
Arama (G)1986100,088,211,80,00,0
Arama (G)1991100,087,88,24,10,0
Arama (G)1996100,088,29,82,00,0
Arama (G)2001100,080,616,72,80,0
Arama (G)2006100,077,117,15,70,0
Arama (G)2011100,062,911,417,18,6
Aramaio (A)1986100,083,015,00,71,3
Aramaio (A)1991100,080,016,43,10,5
Aramaio (A)1996100,082,715,51,00,8
Aramaio (A)2001100,068,421,59,30,8
Aramaio (A)2006100,066,719,710,73,0
Aramaio (A)2011100,065,217,112,05,7
Aranguren (NG)1991100,01,795,70,61,7
Aranguren (NG)2001100,00,994,20,93,7
Aranguren (NG)2011100,01,489,44,14,8
Arantzazu (B)1986100,078,716,74,60,0
Arantzazu (B)1991100,081,710,87,50,0
Arantzazu (B)1996100,077,112,010,80,0
Arantzazu (B)2001100,073,722,43,90,0
Arantzazu (B)2006100,066,229,62,81,4
Arantzazu (B)2011100,048,337,98,05,7
Areatza (B)1986100,043,949,76,10,3
Areatza (B)1991100,043,250,36,30,3
Areatza (B)1996100,050,244,74,50,6
Areatza (B)2001100,054,233,19,82,9
Areatza (B)2006100,048,728,812,510,0
Areatza (B)2011100,046,029,913,910,2
Aretxabaleta (G)1986100,046,948,74,00,3
Aretxabaleta (G)1991100,043,349,46,40,9
Aretxabaleta (G)1996100,045,245,19,20,5
Aretxabaleta (G)2001100,046,543,19,70,7
Aretxabaleta (G)2006100,044,243,39,92,6
Aretxabaleta (G)2011100,043,341,112,13,5
Armiñon (A)1986100,00,0100,00,00,0
Armiñon (A)1991100,00,0100,00,00,0
Armiñon (A)1996100,00,0100,00,00,0
Armiñon (A)2001100,02,096,00,02,0
Armiñon (A)2006100,03,792,60,03,7
Armiñon (A)2011100,05,491,92,70,0
Arraia-Maeztu (A)1986100,00,498,30,01,3
Arraia-Maeztu (A)1991100,00,598,90,00,5
Arraia-Maeztu (A)1996100,00,596,03,00,5
Arraia-Maeztu (A)2001100,01,593,90,04,6
Arraia-Maeztu (A)2006100,00,790,81,37,2
Arraia-Maeztu (A)2011100,04,384,46,45,0
Arrankudiaga (B)1986100,042,735,721,60,0
Arrankudiaga (B)1991100,031,746,721,60,0
Arrankudiaga (B)1996100,043,943,412,70,0
Arrankudiaga (B)2001100,038,754,86,00,5
Arrankudiaga (B)2006100,035,455,67,61,5
Arrankudiaga (B)2011100,036,350,511,02,2
Arrasate (G)1986100,034,957,96,60,5
Arrasate (G)1991100,036,057,65,80,6
Arrasate (G)1996100,036,956,76,00,4
Arrasate (G)2001100,035,455,18,70,7
Arrasate (G)2006100,037,451,29,81,6
Arrasate (G)2011100,037,148,410,63,9
Arratzu (B)1996100,087,16,56,50,0
Arratzu (B)2001100,089,59,31,20,0
Arratzu (B)2006100,082,410,84,12,7
Arratzu (B)2011100,085,12,79,52,7
Arratzu-Ubarrundia (A)1986100,02,893,42,21,7
Arratzu-Ubarrundia (A)1991100,03,995,60,00,5
Arratzu-Ubarrundia (A)1996100,03,593,03,10,4
Arratzu-Ubarrundia (A)2001100,03,586,09,01,5
Arratzu-Ubarrundia (A)2006100,04,286,26,92,6
Arratzu-Ubarrundia (A)2011100,04,979,310,94,9
Arrieta (B)1986100,088,911,10,00,0
Arrieta (B)1991100,083,514,61,90,0
Arrieta (B)1996100,073,120,46,50,0
Arrieta (B)2001100,062,529,57,10,9
Arrieta (B)2006100,050,541,26,22,1
Arrieta (B)2011100,046,938,313,61,2
Arrigorriaga (B)1986100,04,892,62,10,6
Arrigorriaga (B)1991100,04,890,92,71,6
Arrigorriaga (B)1996100,04,891,13,11,0
Arrigorriaga (B)2001100,04,988,15,61,3
Arrigorriaga (B)2006100,04,985,96,13,0
Arrigorriaga (B)2011100,05,980,88,54,8
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)1986100,076,018,25,70,0
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)1991100,072,824,13,10,0
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)1996100,069,826,04,10,0
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)2001100,067,127,74,01,2
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)2006100,062,027,09,81,2
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)2011100,051,631,212,15,1
Artzentales (B)1986100,00,699,40,00,0
Artzentales (B)1991100,00,0100,00,00,0
Artzentales (B)1996100,00,0100,00,00,0
Artzentales (B)2001100,03,994,50,80,8
Artzentales (B)2006100,06,389,53,50,7
Artzentales (B)2011100,02,484,45,47,8
Artziniega (A)1986100,00,0100,00,00,0
Artziniega (A)1991100,00,597,40,81,3
Artziniega (A)1996100,01,098,30,70,0
Artziniega (A)2001100,01,396,61,11,1
Artziniega (A)2006100,02,291,94,11,8
Artziniega (A)2011100,02,585,25,37,0
Asparrena (A)1986100,03,495,01,60,0
Asparrena (A)1991100,01,896,21,01,0
Asparrena (A)1996100,01,196,62,10,2
Asparrena (A)2001100,02,692,93,50,9
Asparrena (A)2006100,04,686,44,34,6
Asparrena (A)2011100,06,573,95,614,0
Asteasu (G)1986100,082,915,70,70,7
Asteasu (G)1991100,080,018,81,00,2
Asteasu (G)1996100,081,517,31,20,0
Asteasu (G)2001100,071,223,84,20,7
Asteasu (G)2006100,062,630,65,51,3
Asteasu (G)2011100,063,326,04,85,8
Astigarraga (G)1991100,047,241,18,82,9
Astigarraga (G)1996100,049,741,37,81,3
Astigarraga (G)2001100,041,449,27,22,2
Astigarraga (G)2006100,039,550,37,52,7
Astigarraga (G)2011100,036,848,18,76,3
Atarrabia (NG)1991100,03,293,22,21,2
Atarrabia (NG)2001100,03,192,51,92,5
Atarrabia (NG)2011100,02,388,05,31,2
Ataun (G)1986100,095,73,40,70,2
Ataun (G)1991100,095,03,71,20,2
Ataun (G)1996100,094,04,71,30,0
Ataun (G)2001100,087,49,52,21,0
Ataun (G)2006100,074,719,13,72,5
Ataun (G)2011100,069,919,95,94,2
Atxondo (B)1986100,047,750,12,00,2
Atxondo (B)1991100,044,153,52,20,2
Atxondo (B)1996100,040,052,96,70,5
Atxondo (B)2001100,042,552,44,80,2
Atxondo (B)2006100,044,147,86,12,1
Atxondo (B)2011100,048,241,17,63,1
Aulesti (B)1986100,097,20,52,30,0
Aulesti (B)1991100,098,60,90,00,5
Aulesti (B)1996100,094,73,71,10,5
Aulesti (B)2001100,093,33,01,81,8
Aulesti (B)2006100,090,83,52,82,8
Aulesti (B)2011100,089,23,60,96,3
Azkoien (NG)1991100,00,299,20,00,2
Azkoien (NG)2001100,00,494,60,14,9
Azkoien (NG)2011100,00,384,50,612,7
Azkoitia (G)1986100,070,127,32,10,6
Azkoitia (G)1991100,067,228,53,80,5
Azkoitia (G)1996100,067,128,04,20,6
Azkoitia (G)2001100,063,929,94,61,6
Azkoitia (G)2006100,058,732,75,63,0
Azkoitia (G)2011100,056,430,76,36,6
Azpeitia (G)1986100,082,316,21,20,3
Azpeitia (G)1991100,082,215,81,80,2
Azpeitia (G)1996100,081,715,12,30,8
Azpeitia (G)2001100,080,714,82,91,6
Azpeitia (G)2006100,077,715,83,82,7
Azpeitia (G)2011100,073,317,45,04,3
Añana (A)1986100,00,0100,00,00,0
Añana (A)1991100,00,0100,00,00,0
Añana (A)1996100,00,0100,00,00,0
Añana (A)2001100,00,0100,00,00,0
Añana (A)2006100,00,083,912,93,2
Añana (A)2011100,00,0100,00,00,0
Bakio (B)1986100,056,933,09,70,3
Bakio (B)1991100,057,332,410,10,3
Bakio (B)1996100,049,538,611,80,0
Bakio (B)2001100,041,546,611,20,7
Bakio (B)2006100,035,348,813,02,9
Bakio (B)2011100,033,147,213,66,1
Baliarrain (G)1991100,096,33,70,00,0
Baliarrain (G)1996100,0100,00,00,00,0
Baliarrain (G)2001100,096,63,40,00,0
Baliarrain (G)2006100,081,014,34,80,0
Baliarrain (G)2011100,083,99,76,50,0
Balmaseda (B)1986100,00,199,30,20,4
Balmaseda (B)1991100,00,198,60,70,5
Balmaseda (B)1996100,00,099,30,40,3
Balmaseda (B)2001100,00,597,61,30,6
Balmaseda (B)2006100,01,393,02,23,5
Balmaseda (B)2011100,03,485,13,77,7
Barakaldo (B)1986100,00,398,20,31,3
Barakaldo (B)1991100,00,398,20,41,2
Barakaldo (B)1996100,00,398,20,70,9
Barakaldo (B)2001100,00,697,60,81,0
Barakaldo (B)2006100,01,494,31,62,7
Barakaldo (B)2011100,01,890,32,75,3
Barañain (NG)1991100,02,893,71,21,9
Barañain (NG)2001100,02,392,51,13,9
Barañain (NG)2011100,00,979,23,114,7
Barrika (B)1986100,038,557,41,03,1
Barrika (B)1991100,030,463,84,71,2
Barrika (B)1996100,021,162,715,31,0
Barrika (B)2001100,014,568,215,12,1
Barrika (B)2006100,013,668,214,73,5
Barrika (B)2011100,015,663,217,14,2
Barrundia (A)1986100,01,092,86,20,0
Barrundia (A)1991100,00,596,91,01,5
Barrundia (A)1996100,01,295,82,40,6
Barrundia (A)2001100,01,995,71,90,6
Barrundia (A)2006100,03,890,44,51,3
Barrundia (A)2011100,06,383,27,03,5
Basauri (B)1986100,03,792,62,41,3
Basauri (B)1991100,03,193,62,40,8
Basauri (B)1996100,02,494,02,70,8
Basauri (B)2001100,02,993,62,70,8
Basauri (B)2006100,03,890,13,82,3
Basauri (B)2011100,03,786,65,34,4
Bastida (A)1986100,00,797,31,40,7
Bastida (A)1991100,01,197,41,50,0
Bastida (A)1996100,01,098,30,70,0
Bastida (A)2001100,01,994,21,91,9
Bastida (A)2006100,04,187,63,94,4
Bastida (A)2011100,04,177,16,312,4
Baztan (NG)1991100,071,020,96,90,6
Baztan (NG)2001100,066,924,96,91,1
Baztan (NG)2011100,060,023,814,11,3
Beasain (G)1986100,033,956,48,01,7
Beasain (G)1991100,036,656,26,30,9
Beasain (G)1996100,037,653,97,21,3
Beasain (G)2001100,035,252,710,02,1
Beasain (G)2006100,034,650,510,24,7
Beasain (G)2011100,030,449,510,99,2
Bedia (B)1986100,052,241,06,20,6
Bedia (B)1991100,047,044,67,21,2
Bedia (B)1996100,048,248,81,31,7
Bedia (B)2001100,039,453,46,11,1
Bedia (B)2006100,031,059,47,42,2
Bedia (B)2011100,031,452,912,72,9
Beizama (G)1986100,0100,00,00,00,0
Beizama (G)1991100,096,21,91,90,0
Beizama (G)1996100,095,70,04,30,0
Beizama (G)2001100,094,75,30,00,0
Beizama (G)2006100,065,032,52,50,0
Beizama (G)2011100,060,636,43,00,0
Belauntza (G)1986100,088,910,01,10,0
Belauntza (G)1991100,076,715,67,80,0
Belauntza (G)1996100,073,723,23,00,0
Belauntza (G)2001100,080,217,90,90,9
Belauntza (G)2006100,061,724,53,210,6
Belauntza (G)2011100,060,027,77,74,6
Berango (B)1986100,017,772,58,11,8
Berango (B)1991100,014,579,55,20,8
Berango (B)1996100,012,377,49,21,1
Berango (B)2001100,09,181,18,81,0
Berango (B)2006100,09,180,08,92,1
Berango (B)2011100,010,275,310,44,1
Berantevilla (A)1986100,00,0100,00,00,0
Berantevilla (A)1991100,00,0100,00,00,0
Berantevilla (A)1996100,00,0100,00,00,0
Berantevilla (A)2001100,00,098,00,71,3
Berantevilla (A)2006100,02,592,41,73,4
Berantevilla (A)2011100,03,385,90,010,9
Berastegi (G)1986100,096,72,10,90,3
Berastegi (G)1991100,096,22,51,30,0
Berastegi (G)1996100,094,73,51,10,7
Berastegi (G)2001100,089,15,42,52,9
Berastegi (G)2006100,084,511,43,30,8
Berastegi (G)2011100,077,411,98,12,6
Bergara (G)1986100,053,938,17,40,7
Bergara (G)1991100,056,838,54,10,5
Bergara (G)1996100,051,840,96,50,8
Bergara (G)2001100,051,039,48,01,5
Bergara (G)2006100,050,138,78,42,8
Bergara (G)2011100,049,336,210,14,4
Bermeo (B)1986100,067,626,95,10,3
Bermeo (B)1991100,068,026,35,30,4
Bermeo (B)1996100,065,727,07,00,3
Bermeo (B)2001100,061,528,49,50,5
Bermeo (B)2006100,056,330,19,93,7
Bermeo (B)2011100,052,430,210,56,9
Bernedo (A)1986100,00,0100,00,00,0
Bernedo (A)1991100,00,0100,00,00,0
Bernedo (A)1996100,01,398,70,00,0
Bernedo (A)2001100,02,597,50,00,0
Bernedo (A)2006100,02,790,10,96,3
Bernedo (A)2011100,03,284,22,110,5
Berriatua (B)1986100,090,78,00,90,3
Berriatua (B)1991100,091,96,80,70,7
Berriatua (B)1996100,089,86,22,91,1
Berriatua (B)2001100,081,610,75,52,3
Berriatua (B)2006100,062,018,06,713,3
Berriatua (B)2011100,057,912,55,524,1
Berriobeiti (NG)2001100,01,692,52,83,1
Berriobeiti (NG)2011100,04,984,44,24,8
Berriozar (NG)2001100,02,391,81,44,4
Berriozar (NG)2011100,03,182,21,99,5
Berriz (B)1986100,043,553,52,80,2
Berriz (B)1991100,041,054,64,30,1
Berriz (B)1996100,043,053,43,30,3
Berriz (B)2001100,036,955,27,10,7
Berriz (B)2006100,030,057,18,64,4
Berriz (B)2011100,030,452,69,67,4
Berrobi (G)1986100,073,924,50,51,1
Berrobi (G)1991100,070,126,63,30,0
Berrobi (G)1996100,067,229,23,60,0
Berrobi (G)2001100,067,824,64,72,9
Berrobi (G)2006100,066,029,43,31,3
Berrobi (G)2011100,063,223,010,53,3
Bidania-Goiatz (G)1986100,095,92,12,10,0
Bidania-Goiatz (G)1991100,091,67,80,00,6
Bidania-Goiatz (G)1996100,091,37,80,01,0
Bidania-Goiatz (G)2001100,092,24,92,90,0
Bidania-Goiatz (G)2006100,077,915,95,30,9
Bidania-Goiatz (G)2011100,070,821,24,43,5
Bilar (A)1986100,00,0100,00,00,0
Bilar (A)1991100,00,0100,00,00,0
Bilar (A)1996100,00,0100,00,00,0
Bilar (A)2001100,01,298,80,00,0
Bilar (A)2006100,02,491,50,06,1
Bilar (A)2011100,01,378,57,612,7
Bilbo (B)1986100,02,892,92,71,6
Bilbo (B)1991100,02,893,62,41,1
Bilbo (B)1996100,02,893,03,11,1
Bilbo (B)2001100,03,291,83,21,8
Bilbo (B)2006100,04,287,63,94,3
Bilbo (B)2011100,04,483,35,17,1
Burgelu (A)1986100,00,0100,00,00,0
Burgelu (A)1991100,00,0100,00,00,0
Burgelu (A)1996100,00,0100,00,00,0
Burgelu (A)2001100,01,096,91,01,0
Burgelu (A)2006100,02,885,35,56,4
Burgelu (A)2011100,01,586,14,48,0
Burlata (NG)1991100,03,692,51,21,8
Burlata (NG)2001100,02,491,81,63,8
Burlata (NG)2011100,00,783,54,06,8
Busturia (B)1986100,064,634,90,60,0
Busturia (B)1991100,055,241,72,90,2
Busturia (B)1996100,048,743,96,60,8
Busturia (B)2001100,039,644,615,00,8
Busturia (B)2006100,037,146,513,23,1
Busturia (B)2011100,039,342,912,35,5
Cintruenigo (NG)1991100,00,598,80,10,1
Cintruenigo (NG)2001100,00,596,20,42,5
Cintruenigo (NG)2011100,00,772,61,523,1
Corella (NG)1991100,00,299,50,00,1
Corella (NG)2001100,00,192,90,26,4
Corella (NG)2011100,00,086,40,011,3
Deba (G)1986100,062,825,99,81,5
Deba (G)1991100,065,628,74,71,0
Deba (G)1996100,062,527,88,31,4
Deba (G)2001100,064,229,05,90,9
Deba (G)2006100,061,728,97,22,2
Deba (G)2011100,061,225,18,94,8
Derio (B)1986100,015,477,45,91,3
Derio (B)1991100,010,782,46,70,2
Derio (B)1996100,011,183,05,50,4
Derio (B)2001100,010,483,94,80,9
Derio (B)2006100,09,181,36,53,1
Derio (B)2011100,010,576,09,34,1
Dima (B)1986100,088,87,53,70,0
Dima (B)1991100,085,712,12,00,3
Dima (B)1996100,076,016,96,40,7
Dima (B)2001100,070,817,310,61,3
Dima (B)2006100,066,922,69,41,1
Dima (B)2011100,066,821,08,53,7
Donemiliaga (A)1986100,01,595,52,60,4
Donemiliaga (A)1991100,02,395,51,80,5
Donemiliaga (A)1996100,02,093,15,00,0
Donemiliaga (A)2001100,04,090,84,60,6
Donemiliaga (A)2006100,06,386,07,00,7
Donemiliaga (A)2011100,04,479,411,05,1
Donostia (G)1986100,015,375,17,81,7
Donostia (G)1991100,014,675,98,21,3
Donostia (G)1996100,015,373,99,61,2
Donostia (G)2001100,016,772,88,91,6
Donostia (G)2006100,018,368,69,93,3
Donostia (G)2011100,018,165,010,96,0
Dulantzi (A)1986100,00,698,10,01,3
Dulantzi (A)1991100,00,096,70,03,3
Dulantzi (A)1996100,04,791,11,62,6
Dulantzi (A)2001100,03,292,33,01,5
Dulantzi (A)2006100,03,190,13,13,7
Dulantzi (A)2011100,03,786,83,85,7
Durango (B)1986100,032,560,46,50,7
Durango (B)1991100,028,963,57,00,7
Durango (B)1996100,029,262,87,30,6
Durango (B)2001100,025,864,49,10,7
Durango (B)2006100,025,460,59,74,4
Durango (B)2011100,026,556,011,56,0
Ea (B)1986100,091,96,51,60,0
Ea (B)1991100,093,14,82,20,0
Ea (B)1996100,081,410,68,00,0
Ea (B)2001100,076,018,06,00,0
Ea (B)2006100,065,222,510,12,2
Ea (B)2011100,065,818,510,35,5
Egues (NG)1991100,01,482,80,01,7
Egues (NG)2001100,02,391,41,92,7
Egues (NG)2011100,01,588,92,74,3
Eibar (G)1986100,032,753,212,31,8
Eibar (G)1991100,034,656,87,51,1
Eibar (G)1996100,033,456,88,41,4
Eibar (G)2001100,031,956,39,72,2
Eibar (G)2006100,030,556,010,13,3
Eibar (G)2011100,028,954,411,15,7
Ekora (A)1986100,00,0100,00,00,0
Ekora (A)1991100,00,0100,00,00,0
Ekora (A)1996100,00,096,50,03,5
Ekora (A)2001100,00,093,90,06,1
Ekora (A)2006100,01,388,00,010,7
Ekora (A)2011100,03,479,36,910,3
Elantxobe (B)1986100,088,57,04,50,0
Elantxobe (B)1991100,090,56,13,40,0
Elantxobe (B)1996100,093,26,00,90,0
Elantxobe (B)2001100,094,84,11,00,0
Elantxobe (B)2006100,087,58,73,80,0
Elantxobe (B)2011100,080,86,410,32,6
Elduain (G)1986100,095,80,04,20,0
Elduain (G)1991100,097,82,20,00,0
Elduain (G)1996100,097,62,40,00,0
Elduain (G)2001100,092,67,40,00,0
Elduain (G)2006100,083,313,01,91,9
Elduain (G)2011100,068,020,012,00,0
Elgeta (G)1986100,075,520,04,50,0
Elgeta (G)1991100,079,619,20,90,3
Elgeta (G)1996100,069,217,612,50,6
Elgeta (G)2001100,074,718,35,11,8
Elgeta (G)2006100,061,626,95,66,0
Elgeta (G)2011100,059,523,910,85,8
Elgoibar (G)1986100,041,249,87,31,6
Elgoibar (G)1991100,046,446,75,41,4
Elgoibar (G)1996100,042,347,010,00,6
Elgoibar (G)2001100,041,349,19,00,5
Elgoibar (G)2006100,037,750,89,52,0
Elgoibar (G)2011100,035,548,810,25,4
Elorrio (B)1986100,043,651,54,50,4
Elorrio (B)1991100,042,351,46,00,3
Elorrio (B)1996100,043,649,26,90,3
Elorrio (B)2001100,041,748,49,60,3
Elorrio (B)2006100,042,044,511,52,0
Elorrio (B)2011100,040,339,813,66,3
Elortz (NG)1991100,01,995,21,31,5
Elortz (NG)2001100,01,294,91,32,6
Elortz (NG)2011100,01,787,42,86,0
Eltziego (A)1986100,00,0100,00,00,0
Eltziego (A)1991100,00,098,40,01,6
Eltziego (A)1996100,00,498,80,40,4
Eltziego (A)2001100,00,092,40,47,2
Eltziego (A)2006100,02,089,41,27,3
Eltziego (A)2011100,03,178,75,812,4
Erandio (B)1986100,06,589,72,71,2
Erandio (B)1991100,05,390,92,81,0
Erandio (B)1996100,05,290,83,40,6
Erandio (B)2001100,03,991,63,80,7
Erandio (B)2006100,04,189,74,31,9
Erandio (B)2011100,04,584,95,74,9
Ereño (B)1986100,093,22,70,04,1
Ereño (B)1991100,091,93,21,63,2
Ereño (B)1996100,088,41,47,22,9
Ereño (B)2001100,089,98,71,40,0
Ereño (B)2006100,084,212,33,50,0
Ereño (B)2011100,072,014,08,06,0
Ermua (B)1986100,011,080,32,46,3
Ermua (B)1991100,09,780,93,85,5
Ermua (B)1996100,08,682,75,63,1
Ermua (B)2001100,08,683,14,73,6
Ermua (B)2006100,07,982,65,63,9
Ermua (B)2011100,08,778,56,76,2
Errenteria (G)1986100,018,277,03,11,6
Errenteria (G)1991100,016,076,85,81,4
Errenteria (G)1996100,015,177,96,01,0
Errenteria (G)2001100,014,978,75,11,3
Errenteria (G)2006100,015,476,06,32,2
Errenteria (G)2011100,015,271,98,04,9
Errezil (G)1986100,098,61,40,00,0
Errezil (G)1991100,097,91,30,40,4
Errezil (G)1996100,097,90,00,02,1
Errezil (G)2001100,097,71,80,00,6
Errezil (G)2006100,084,512,22,01,4
Errezil (G)2011100,087,49,41,61,6
Erriberabeitia (A)1986100,00,098,40,01,6
Erriberabeitia (A)1991100,00,0100,00,00,0
Erriberabeitia (A)1996100,00,097,70,02,3
Erriberabeitia (A)2001100,00,096,10,53,4
Erriberabeitia (A)2006100,00,691,60,96,9
Erriberabeitia (A)2011100,04,482,03,89,8
Erriberagoitia (A)1986100,00,699,40,00,0
Erriberagoitia (A)1991100,00,099,30,00,7
Erriberagoitia (A)1996100,00,797,80,01,5
Erriberagoitia (A)2001100,00,095,91,62,5
Erriberagoitia (A)2006100,02,589,81,95,7
Erriberagoitia (A)2011100,03,285,43,87,6
Errigoiti (B)1986100,096,83,20,00,0
Errigoiti (B)1991100,086,09,93,30,8
Errigoiti (B)1996100,083,913,40,02,7
Errigoiti (B)2001100,069,925,22,91,9
Errigoiti (B)2006100,060,229,69,21,0
Errigoiti (B)2011100,059,428,19,43,1
Eskoriatza (G)1986100,047,045,66,60,8
Eskoriatza (G)1991100,043,251,24,51,1
Eskoriatza (G)1996100,038,251,98,61,3
Eskoriatza (G)2001100,040,153,94,41,5
Eskoriatza (G)2006100,040,651,35,42,7
Eskoriatza (G)2011100,039,247,37,46,0
Etxebarri (B)1986100,03,291,91,43,5
Etxebarri (B)1991100,02,494,20,92,5
Etxebarri (B)1996100,01,794,71,72,0
Etxebarri (B)2001100,02,294,21,91,7
Etxebarri (B)2006100,02,992,72,81,5
Etxebarri (B)2011100,02,689,94,53,1
Ezkio-Itsaso (G)1986100,085,910,92,11,0
Ezkio-Itsaso (G)1991100,086,311,91,80,0
Ezkio-Itsaso (G)1996100,087,38,93,80,0
Ezkio-Itsaso (G)2001100,092,85,80,01,4
Ezkio-Itsaso (G)2006100,072,723,52,31,5
Ezkio-Itsaso (G)2011100,062,525,77,24,6
Forua (B)1991100,069,128,12,80,0
Forua (B)1996100,062,330,56,31,0
Forua (B)2001100,064,730,83,11,4
Forua (B)2006100,061,930,34,83,0
Forua (B)2011100,059,926,48,15,6
Fruiz (B)1986100,097,72,30,00,0
Fruiz (B)1991100,096,53,50,00,0
Fruiz (B)1996100,088,39,62,10,0
Fruiz (B)2001100,070,022,55,02,5
Fruiz (B)2006100,053,039,05,03,0
Fruiz (B)2011100,047,144,16,92,0
Gabiria (G)1986100,091,97,40,70,0
Gabiria (G)1991100,097,12,90,00,0
Gabiria (G)1996100,095,84,20,00,0
Gabiria (G)2001100,097,12,90,00,0
Gabiria (G)2006100,089,56,31,13,2
Gabiria (G)2011100,072,617,75,34,4
Gaintza (G)1986100,0100,00,00,00,0
Gaintza (G)1991100,0100,00,00,00,0
Gaintza (G)1996100,093,90,06,10,0
Gaintza (G)2001100,084,67,77,70,0
Gaintza (G)2006100,066,720,812,50,0
Gaintza (G)2011100,068,222,70,09,1
Galdakao (B)1986100,019,575,34,70,5
Galdakao (B)1991100,018,276,35,00,5
Galdakao (B)1996100,016,577,75,20,6
Galdakao (B)2001100,015,077,17,10,8
Galdakao (B)2006100,015,174,88,61,6
Galdakao (B)2011100,015,371,310,43,0
Galdames (B)1986100,00,099,10,00,9
Galdames (B)1991100,00,597,50,02,0
Galdames (B)1996100,00,098,60,51,0
Galdames (B)2001100,01,595,52,01,0
Galdames (B)2006100,02,291,32,73,8
Galdames (B)2011100,02,688,17,32,0
Gamiz-Fika (B)1986100,091,77,90,40,0
Gamiz-Fika (B)1991100,082,814,12,70,4
Gamiz-Fika (B)1996100,076,418,54,30,8
Gamiz-Fika (B)2001100,063,630,55,90,0
Gamiz-Fika (B)2006100,052,033,713,90,4
Gamiz-Fika (B)2011100,048,433,614,13,9
Garai (B)1986100,087,612,40,00,0
Garai (B)1991100,086,25,76,91,1
Garai (B)1996100,086,86,66,60,0
Garai (B)2001100,079,411,85,92,9
Garai (B)2006100,068,124,62,94,3
Garai (B)2011100,064,915,812,37,0
Gasteiz (A)1986100,01,795,91,11,3
Gasteiz (A)1991100,02,095,31,51,2
Gasteiz (A)1996100,01,994,92,01,2
Gasteiz (A)2001100,02,193,12,22,6
Gasteiz (A)2006100,02,788,43,06,0
Gasteiz (A)2011100,03,083,84,19,1
Gatika (B)1986100,086,612,90,50,0
Gatika (B)1991100,080,812,86,40,0
Gatika (B)1996100,073,619,76,40,3
Gatika (B)2001100,060,133,95,20,7
Gatika (B)2006100,051,838,68,80,8
Gatika (B)2011100,050,836,89,62,8
Gautegiz-Arteaga (B)1986100,086,98,15,10,0
Gautegiz-Arteaga (B)1991100,081,116,02,40,5
Gautegiz-Arteaga (B)1996100,065,924,110,00,0
Gautegiz-Arteaga (B)2001100,066,823,48,90,9
Gautegiz-Arteaga (B)2006100,055,928,210,85,1
Gautegiz-Arteaga (B)2011100,057,729,110,13,2
Gaztelu (G)1996100,092,52,55,00,0
Gaztelu (G)2001100,090,96,82,30,0
Gaztelu (G)2006100,081,516,71,90,0
Gaztelu (G)2011100,072,424,13,40,0
Gernika-Lumo (B)1986100,058,932,47,51,2
Gernika-Lumo (B)1991100,055,035,38,90,8
Gernika-Lumo (B)1996100,056,134,59,00,5
Gernika-Lumo (B)2001100,055,434,29,31,1
Gernika-Lumo (B)2006100,051,533,08,86,7
Gernika-Lumo (B)2011100,047,132,78,911,3
Getaria (G)1986100,091,46,02,50,1
Getaria (G)1991100,091,57,30,90,4
Getaria (G)1996100,089,57,12,50,8
Getaria (G)2001100,084,39,84,51,4
Getaria (G)2006100,073,718,94,43,0
Getaria (G)2011100,068,417,95,68,1
Getxo (B)1986100,05,288,94,21,7
Getxo (B)1991100,04,490,14,41,1
Getxo (B)1996100,04,189,75,21,0
Getxo (B)2001100,04,988,84,71,5
Getxo (B)2006100,05,686,35,72,4
Getxo (B)2011100,06,382,46,74,6
Gizaburuaga (B)1986100,097,90,02,10,0
Gizaburuaga (B)1991100,0100,00,00,00,0
Gizaburuaga (B)1996100,093,90,06,10,0
Gizaburuaga (B)2001100,096,83,20,00,0
Gizaburuaga (B)2006100,078,714,96,40,0
Gizaburuaga (B)2011100,075,06,813,64,5
Gobiaran (A)1986100,00,498,30,01,3
Gobiaran (A)1991100,01,099,00,00,0
Gobiaran (A)1996100,00,096,51,52,0
Gobiaran (A)2001100,00,595,71,02,9
Gobiaran (A)2006100,02,489,82,05,9
Gobiaran (A)2011100,05,188,50,65,8
Gordexola (B)1986100,01,095,70,23,1
Gordexola (B)1991100,00,099,40,20,4
Gordexola (B)1996100,00,099,80,20,0
Gordexola (B)2001100,01,695,02,60,8
Gordexola (B)2006100,03,989,73,33,1
Gordexola (B)2011100,03,186,55,05,3
Gorliz (B)1986100,013,474,79,03,0
Gorliz (B)1991100,010,877,710,41,1
Gorliz (B)1996100,08,379,710,31,6
Gorliz (B)2001100,010,780,18,31,0
Gorliz (B)2006100,011,776,39,62,5
Gorliz (B)2011100,011,870,812,54,8
Guardia (Biastari) (A)1986100,00,499,40,20,0
Guardia (Biastari) (A)1991100,00,799,10,00,2
Guardia (Biastari) (A)1996100,00,099,50,50,0
Guardia (Biastari) (A)2001100,01,596,50,61,5
Guardia (Biastari) (A)2006100,03,686,71,87,9
Guardia (Biastari) (A)2011100,05,579,55,59,6
Gueñes (B)1986100,00,798,20,30,8
Gueñes (B)1991100,00,998,30,30,5
Gueñes (B)1996100,00,298,20,21,4
Gueñes (B)2001100,00,596,11,52,0
Gueñes (B)2006100,01,592,62,43,4
Gueñes (B)2011100,02,885,64,47,1
Harana (A)1986100,00,0100,00,00,0
Harana (A)1991100,00,0100,00,00,0
Harana (A)1996100,00,0100,00,00,0
Harana (A)2001100,00,098,51,50,0
Harana (A)2006100,00,094,70,05,3
Harana (A)2011100,02,988,22,95,9
Hernani (G)1986100,036,953,98,11,1
Hernani (G)1991100,037,652,68,90,8
Hernani (G)1996100,037,054,08,40,6
Hernani (G)2001100,037,753,08,60,6
Hernani (G)2006100,036,851,010,12,1
Hernani (G)2011100,036,047,911,44,8
Hernialde (G)1986100,084,715,30,00,0
Hernialde (G)1991100,080,218,51,20,0
Hernialde (G)1996100,074,218,27,60,0
Hernialde (G)2001100,086,19,74,20,0
Hernialde (G)2006100,078,319,62,20,0
Hernialde (G)2011100,067,111,011,011,0
Hondarribia (G)1986100,045,045,78,50,8
Hondarribia (G)1991100,047,342,79,40,7
Hondarribia (G)1996100,047,142,79,40,8
Hondarribia (G)2001100,042,141,814,31,9
Hondarribia (G)2006100,040,043,014,52,4
Hondarribia (G)2011100,036,942,615,55,0
Ibarra (G)1986100,053,142,34,20,4
Ibarra (G)1991100,054,141,24,60,1
Ibarra (G)1996100,055,837,96,00,4
Ibarra (G)2001100,056,035,28,10,7
Ibarra (G)2006100,054,934,39,01,8
Ibarra (G)2011100,051,632,810,05,5
Ibarrangelu (B)1986100,087,55,96,60,0
Ibarrangelu (B)1991100,082,99,67,50,0
Ibarrangelu (B)1996100,090,19,20,70,0
Ibarrangelu (B)2001100,082,07,810,20,0
Ibarrangelu (B)2006100,069,720,28,41,7
Ibarrangelu (B)2011100,061,722,413,12,8
Idiazabal (G)1986100,076,217,24,02,5
Idiazabal (G)1991100,076,516,73,73,2
Idiazabal (G)1996100,075,816,56,51,1
Idiazabal (G)2001100,087,511,10,50,9
Idiazabal (G)2006100,076,418,72,02,9
Idiazabal (G)2011100,073,718,92,84,6
Igorre (B)1986100,057,238,04,50,2
Igorre (B)1991100,058,334,57,00,2
Igorre (B)1996100,065,333,11,50,1
Igorre (B)2001100,056,633,39,50,6
Igorre (B)2006100,051,133,012,33,7
Igorre (B)2011100,045,131,614,98,4
Ikaztegieta (G)1986100,091,56,12,30,0
Ikaztegieta (G)1991100,085,312,81,80,0
Ikaztegieta (G)1996100,084,011,83,40,8
Ikaztegieta (G)2001100,085,413,61,00,0
Ikaztegieta (G)2006100,068,325,25,70,8
Ikaztegieta (G)2011100,061,930,96,21,0
Irun (G)1986100,011,881,26,10,9
Irun (G)1991100,012,981,05,20,9
Irun (G)1996100,013,280,94,91,0
Irun (G)2001100,013,280,84,51,5
Irun (G)2006100,013,276,86,04,0
Irun (G)2011100,012,873,17,56,6
Irura (G)1986100,067,624,06,71,7
Irura (G)1991100,065,727,86,10,4
Irura (G)1996100,070,626,62,50,4
Irura (G)2001100,065,726,94,92,6
Irura (G)2006100,058,331,27,62,9
Irura (G)2011100,051,335,69,33,8
Iruraitz-Gauna (A)1986100,00,0100,00,00,0
Iruraitz-Gauna (A)1991100,00,0100,00,00,0
Iruraitz-Gauna (A)1996100,00,098,40,01,6
Iruraitz-Gauna (A)2001100,01,796,61,70,0
Iruraitz-Gauna (A)2006100,01,794,81,71,7
Iruraitz-Gauna (A)2011100,03,384,87,64,3
Iruña Oka (A)1986100,00,298,60,01,2
Iruña Oka (A)1991100,00,998,90,00,2
Iruña Oka (A)1996100,00,798,80,40,2
Iruña Oka (A)2001100,01,095,50,62,9
Iruña Oka (A)2006100,01,291,62,34,8
Iruña Oka (A)2011100,01,590,13,84,6
Iruñea (NG)1991100,02,592,31,72,1
Iruñea (NG)2001100,02,591,91,73,5
Iruñea (NG)2011100,02,381,72,710,7
Ispaster (B)1986100,093,56,50,00,0
Ispaster (B)1991100,091,03,25,80,0
Ispaster (B)1996100,095,03,81,30,0
Ispaster (B)2001100,091,17,51,40,0
Ispaster (B)2006100,082,313,53,50,7
Ispaster (B)2011100,074,111,96,77,4
Itsasondo (G)1986100,075,717,25,21,9
Itsasondo (G)1991100,070,423,85,40,4
Itsasondo (G)1996100,072,623,62,41,4
Itsasondo (G)2001100,062,325,810,71,3
Itsasondo (G)2006100,041,940,214,53,4
Itsasondo (G)2011100,034,340,719,35,7
Iurreta (B)1991100,034,362,12,61,0
Iurreta (B)1996100,035,060,44,00,6
Iurreta (B)2001100,031,662,74,71,0
Iurreta (B)2006100,028,660,76,44,3
Iurreta (B)2011100,025,358,78,87,2
Izurtza (B)1986100,073,415,211,40,0
Izurtza (B)1991100,064,916,218,90,0
Izurtza (B)1996100,063,530,65,90,0
Izurtza (B)2001100,073,625,01,40,0
Izurtza (B)2006100,075,018,33,33,3
Izurtza (B)2011100,045,223,714,017,2
Kanpezu (A)1986100,00,898,90,00,3
Kanpezu (A)1991100,01,298,20,60,0
Kanpezu (A)1996100,00,697,80,90,6
Kanpezu (A)2001100,02,291,81,14,9
Kanpezu (A)2006100,04,285,22,58,1
Kanpezu (A)2011100,03,678,27,310,9
Karrantza (B)1986100,00,699,00,30,1
Karrantza (B)1991100,00,199,70,20,0
Karrantza (B)1996100,00,099,40,50,1
Karrantza (B)2001100,00,698,70,10,6
Karrantza (B)2006100,02,495,01,41,1
Karrantza (B)2011100,02,491,83,42,4
Kortezubi (B)1991100,093,12,92,02,0
Kortezubi (B)1996100,092,36,70,01,0
Kortezubi (B)2001100,084,710,23,12,0
Kortezubi (B)2006100,074,518,66,90,0
Kortezubi (B)2011100,076,115,26,52,2
Kripan (A)1986100,00,0100,00,00,0
Kripan (A)1991100,00,0100,00,00,0
Kripan (A)1996100,00,0100,00,00,0
Kripan (A)2001100,00,097,72,30,0
Kripan (A)2006100,00,096,83,20,0
Kripan (A)2011100,00,092,97,10,0
Kuartango (A)1986100,01,896,40,90,9
Kuartango (A)1991100,00,996,40,91,8
Kuartango (A)1996100,01,098,01,00,0
Kuartango (A)2001100,00,088,39,12,6
Kuartango (A)2006100,00,085,714,30,0
Kuartango (A)2011100,00,081,415,33,4
Lagran (A)1986100,00,0100,00,00,0
Lagran (A)1991100,00,0100,00,00,0
Lagran (A)1996100,00,0100,00,00,0
Lagran (A)2001100,00,0100,00,00,0
Lagran (A)2006100,09,190,90,00,0
Lagran (A)2011100,00,091,70,08,3
Lanestosa (B)1986100,01,198,90,00,0
Lanestosa (B)1991100,01,198,90,00,0
Lanestosa (B)1996100,00,0100,00,00,0
Lanestosa (B)2001100,00,096,73,30,0
Lanestosa (B)2006100,01,594,11,52,9
Lanestosa (B)2011100,00,093,96,10,0
Lantaron (A)1986100,00,099,30,70,0
Lantaron (A)1991100,00,898,40,80,0
Lantaron (A)1996100,00,097,60,81,6
Lantaron (A)2001100,00,798,60,00,7
Lantaron (A)2006100,01,896,10,41,8
Lantaron (A)2011100,02,892,32,22,8
Lantziego (A)1986100,00,598,90,50,0
Lantziego (A)1991100,02,196,90,01,0
Lantziego (A)1996100,00,099,40,60,0
Lantziego (A)2001100,02,297,80,00,0
Lantziego (A)2006100,03,088,71,27,1
Lantziego (A)2011100,03,577,85,613,2
Lapuebla de Labarca (A)1986100,00,498,70,90,0
Lapuebla de Labarca (A)1991100,01,398,30,00,4
Lapuebla de Labarca (A)1996100,02,995,51,20,4
Lapuebla de Labarca (A)2001100,00,892,10,86,3
Lapuebla de Labarca (A)2006100,04,185,61,68,6
Lapuebla de Labarca (A)2011100,02,178,810,48,8
Larrabetzu (B)1986100,066,030,13,40,4
Larrabetzu (B)1991100,066,227,95,20,7
Larrabetzu (B)1996100,066,727,65,40,2
Larrabetzu (B)2001100,056,131,412,20,3
Larrabetzu (B)2006100,047,337,514,50,7
Larrabetzu (B)2011100,044,337,514,43,8
Larraul (G)1986100,096,83,20,00,0
Larraul (G)1991100,0100,00,00,00,0
Larraul (G)1996100,095,14,90,00,0
Larraul (G)2001100,093,53,20,03,2
Larraul (G)2006100,068,629,42,00,0
Larraul (G)2011100,069,818,611,60,0
Lasarte-Oria (G)1986100,023,772,03,40,9
Lasarte-Oria (G)1991100,023,571,24,11,2
Lasarte-Oria (G)1996100,020,172,76,50,7
Lasarte-Oria (G)2001100,018,573,96,70,9
Lasarte-Oria (G)2006100,018,072,57,51,9
Lasarte-Oria (G)2011100,018,866,69,35,2
Laudio (A)1986100,03,294,01,90,9
Laudio (A)1991100,02,994,52,20,4
Laudio (A)1996100,02,893,33,40,4
Laudio (A)2001100,03,292,24,00,6
Laudio (A)2006100,04,188,45,32,2
Laudio (A)2011100,05,281,87,95,2
Laukiz (B)1986100,036,054,68,90,5
Laukiz (B)1991100,033,355,79,31,6
Laukiz (B)1996100,036,054,78,21,2
Laukiz (B)2001100,036,357,15,41,3
Laukiz (B)2006100,038,053,36,62,1
Laukiz (B)2011100,032,852,87,47,0
Lazkao (G)1986100,039,154,54,32,1
Lazkao (G)1991100,039,254,74,91,2
Lazkao (G)1996100,044,049,55,61,0
Lazkao (G)2001100,047,346,15,01,7
Lazkao (G)2006100,044,345,96,83,1
Lazkao (G)2011100,041,144,48,65,9
Leaburu (G)1986100,092,13,24,80,0
Leaburu (G)1991100,095,83,00,60,6
Leaburu (G)1996100,086,46,85,81,0
Leaburu (G)2001100,077,912,58,71,0
Leaburu (G)2006100,067,422,19,31,2
Leaburu (G)2011100,052,624,614,08,8
Legazpi (G)1986100,037,056,06,30,6
Legazpi (G)1991100,039,757,42,60,4
Legazpi (G)1996100,037,054,28,50,3
Legazpi (G)2001100,034,855,19,60,5
Legazpi (G)2006100,032,453,812,11,7
Legazpi (G)2011100,031,550,414,43,6
Legorreta (G)1986100,055,834,58,11,6
Legorreta (G)1991100,055,634,210,00,2
Legorreta (G)1996100,057,933,97,01,1
Legorreta (G)2001100,064,135,60,30,0
Legorreta (G)2006100,053,441,42,03,2
Legorreta (G)2011100,051,638,84,55,1
Legutiano (A)1986100,011,776,911,40,0
Legutiano (A)1991100,013,483,52,60,5
Legutiano (A)1996100,012,581,54,61,4
Legutiano (A)2001100,011,879,05,83,4
Legutiano (A)2006100,09,574,88,96,8
Legutiano (A)2011100,013,966,010,110,1
Leintz Gatzaga (G)1986100,067,219,711,51,6
Leintz Gatzaga (G)1991100,059,223,710,56,6
Leintz Gatzaga (G)1996100,065,020,015,00,0
Leintz Gatzaga (G)2001100,058,127,414,50,0
Leintz Gatzaga (G)2006100,054,028,018,00,0
Leintz Gatzaga (G)2011100,048,929,819,12,1
Leioa (B)1986100,07,587,43,91,3
Leioa (B)1991100,05,888,84,50,9
Leioa (B)1996100,04,189,25,70,9
Leioa (B)2001100,05,588,64,81,1
Leioa (B)2006100,05,686,75,42,4
Leioa (B)2011100,05,783,76,54,1
Lekeitio (B)1986100,077,516,74,81,0
Lekeitio (B)1991100,080,015,53,50,9
Lekeitio (B)1996100,078,915,55,00,6
Lekeitio (B)2001100,078,914,56,20,4
Lekeitio (B)2006100,072,318,67,51,5
Lekeitio (B)2011100,066,120,97,15,8
Lemoa (B)1986100,049,045,54,60,9
Lemoa (B)1991100,054,237,28,30,3
Lemoa (B)1996100,052,438,48,50,7
Lemoa (B)2001100,040,450,87,11,7
Lemoa (B)2006100,033,752,08,95,4
Lemoa (B)2011100,027,855,78,97,5
Lemoiz (B)1986100,054,929,214,61,3
Lemoiz (B)1991100,054,430,612,52,4
Lemoiz (B)1996100,049,837,912,30,0
Lemoiz (B)2001100,034,757,47,90,0
Lemoiz (B)2006100,031,651,913,92,6
Lemoiz (B)2011100,024,646,924,14,4
Leza (A)1986100,00,098,02,00,0
Leza (A)1991100,06,493,60,00,0
Leza (A)1996100,02,797,30,00,0
Leza (A)2001100,01,996,20,01,9
Leza (A)2006100,01,982,70,015,4
Leza (A)2011100,010,077,55,07,5
Lezama (B)1986100,057,035,87,10,2
Lezama (B)1991100,064,932,32,80,0
Lezama (B)1996100,056,135,48,50,0
Lezama (B)2001100,049,339,111,30,3
Lezama (B)2006100,035,949,811,23,2
Lezama (B)2011100,033,749,714,71,9
Lezo (G)1986100,040,255,91,92,1
Lezo (G)1991100,040,454,14,41,1
Lezo (G)1996100,039,255,73,91,1
Lezo (G)2001100,035,158,35,90,6
Lezo (G)2006100,034,657,76,51,2
Lezo (G)2011100,037,549,310,03,2
Lizarra (NG)1991100,01,490,01,91,3
Lizarra (NG)2001100,01,693,12,02,2
Lizarra (NG)2011100,00,885,86,45,3
Lizartza (G)1986100,097,42,10,40,0
Lizartza (G)1991100,093,34,72,00,0
Lizartza (G)1996100,095,53,21,40,0
Lizartza (G)2001100,082,410,44,92,2
Lizartza (G)2006100,076,416,64,52,5
Lizartza (G)2011100,057,618,79,414,4
Loiu (B)1986100,037,551,99,90,6
Loiu (B)1991100,033,049,916,40,7
Loiu (B)1996100,025,854,319,70,2
Loiu (B)2001100,015,367,411,06,4
Loiu (B)2006100,019,262,09,19,7
Loiu (B)2011100,019,065,19,06,9
Mallabia (B)1986100,064,124,810,60,6
Mallabia (B)1991100,064,231,02,72,1
Mallabia (B)1996100,061,534,04,30,3
Mallabia (B)2001100,059,535,33,02,1
Mallabia (B)2006100,053,439,43,73,4
Mallabia (B)2011100,054,434,94,66,1
Markin-Etxebarria (B)1986100,094,83,61,20,4
Markin-Etxebarria (B)1991100,091,07,31,30,4
Markin-Etxebarria (B)1996100,089,76,31,82,2
Markin-Etxebarria (B)2001100,094,64,40,01,0
Markin-Etxebarria (B)2006100,081,89,63,05,6
Markin-Etxebarria (B)2011100,078,19,14,88,0
Markina-Xemein (B)1986100,082,713,02,41,9
Markina-Xemein (B)1991100,083,213,91,71,3
Markina-Xemein (B)1996100,080,814,43,90,9
Markina-Xemein (B)2001100,076,714,17,02,1
Markina-Xemein (B)2006100,063,816,16,613,5
Markina-Xemein (B)2011100,062,814,06,416,8
Maruri-Jatabe (B)1986100,079,016,04,20,8
Maruri-Jatabe (B)1991100,065,622,510,61,3
Maruri-Jatabe (B)1996100,063,227,57,81,6
Maruri-Jatabe (B)2001100,051,330,617,11,0
Maruri-Jatabe (B)2006100,036,146,813,73,4
Maruri-Jatabe (B)2011100,036,040,219,64,2
Mañaria (B)1986100,086,311,31,21,2
Mañaria (B)1991100,087,211,51,40,0
Mañaria (B)1996100,081,516,12,40,0
Mañaria (B)2001100,080,316,51,61,6
Mañaria (B)2006100,076,518,32,62,6
Mañaria (B)2011100,059,126,04,710,2
Mañueta (A)1986100,00,0100,00,00,0
Mañueta (A)1991100,00,0100,00,00,0
Mañueta (A)1996100,00,0100,00,00,0
Mañueta (A)2001100,00,095,13,71,2
Mañueta (A)2006100,00,070,06,323,8
Mañueta (A)2011100,01,870,215,812,3
Mendaro (G)1986100,067,431,51,10,0
Mendaro (G)1991100,065,032,62,40,0
Mendaro (G)1996100,060,033,26,90,0
Mendaro (G)2001100,056,639,34,10,0
Mendaro (G)2006100,046,545,45,82,3
Mendaro (G)2011100,044,043,89,13,1
Mendata (B)1986100,098,21,80,00,0
Mendata (B)1991100,093,10,06,90,0
Mendata (B)1996100,093,32,74,00,0
Mendata (B)2001100,086,48,63,71,2
Mendata (B)2006100,072,018,39,80,0
Mendata (B)2011100,072,116,28,82,9
Mendexa (B)1986100,095,05,00,00,0
Mendexa (B)1991100,087,612,40,00,0
Mendexa (B)1996100,088,010,91,10,0
Mendexa (B)2001100,090,17,42,50,0
Mendexa (B)2006100,075,318,82,43,5
Mendexa (B)2011100,075,010,59,25,3
Meñaka (B)1986100,0100,00,00,00,0
Meñaka (B)1991100,095,54,50,00,0
Meñaka (B)1996100,091,26,12,60,0
Meñaka (B)2001100,078,416,04,80,8
Meñaka (B)2006100,061,031,75,51,8
Meñaka (B)2011100,064,425,87,62,3
Moreda de Alava (A)1986100,00,0100,00,00,0
Moreda de Alava (A)1991100,00,0100,00,00,0
Moreda de Alava (A)1996100,00,093,10,06,9
Moreda de Alava (A)2001100,00,092,10,07,9
Moreda de Alava (A)2006100,01,783,33,311,7
Moreda de Alava (A)2011100,00,071,713,215,1
Morga (B)1986100,094,32,33,40,0
Morga (B)1991100,096,93,10,00,0
Morga (B)1996100,093,75,31,10,0
Morga (B)2001100,090,69,40,00,0
Morga (B)2006100,081,315,02,51,3
Morga (B)2011100,069,920,51,48,2
Mundaka (B)1986100,074,422,62,80,2
Mundaka (B)1991100,076,515,97,20,4
Mundaka (B)1996100,052,829,016,41,8
Mundaka (B)2001100,057,530,111,41,0
Mundaka (B)2006100,056,128,213,72,0
Mundaka (B)2011100,052,927,612,57,0
Mungia (B)1986100,050,541,47,30,8
Mungia (B)1991100,048,744,75,61,0
Mungia (B)1996100,043,648,47,01,0
Mungia (B)2001100,039,949,18,62,4
Mungia (B)2006100,033,853,98,83,5
Mungia (B)2011100,029,753,510,26,6
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)1986100,098,30,60,01,1
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)1991100,097,90,70,01,4
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)1996100,095,22,90,01,9
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)2001100,086,35,56,81,4
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)2006100,077,610,49,03,0
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)2011100,067,519,39,63,6
Murueta (B)1991100,091,86,60,01,6
Murueta (B)1996100,064,428,85,11,7
Murueta (B)2001100,076,418,12,82,8
Murueta (B)2006100,057,636,46,10,0
Murueta (B)2011100,065,522,46,95,2
Muskiz (B)1986100,00,598,40,50,7
Muskiz (B)1991100,00,298,90,50,3
Muskiz (B)1996100,00,398,21,00,4
Muskiz (B)2001100,00,996,02,30,7
Muskiz (B)2006100,02,192,93,21,8
Muskiz (B)2011100,02,288,84,94,1
Mutiloa (G)1986100,088,06,00,06,0
Mutiloa (G)1991100,085,46,38,30,0
Mutiloa (G)1996100,076,214,39,50,0
Mutiloa (G)2001100,089,33,67,10,0
Mutiloa (G)2006100,056,628,315,10,0
Mutiloa (G)2011100,054,931,413,70,0
Mutriku (G)1986100,078,214,05,02,8
Mutriku (G)1991100,074,616,28,30,9
Mutriku (G)1996100,073,515,89,61,1
Mutriku (G)2001100,074,718,15,81,5
Mutriku (G)2006100,071,019,37,72,1
Mutriku (G)2011100,064,221,19,75,0
Muxika (B)1986100,083,815,30,90,0
Muxika (B)1991100,088,88,03,20,0
Muxika (B)1996100,085,89,44,80,0
Muxika (B)2001100,089,87,62,60,0
Muxika (B)2006100,079,213,46,11,3
Muxika (B)2011100,065,220,27,96,7
Nabarniz (B)1991100,096,81,61,60,0
Nabarniz (B)1996100,098,10,01,90,0
Nabarniz (B)2001100,086,44,59,10,0
Nabarniz (B)2006100,079,28,32,110,4
Nabarniz (B)2011100,090,96,10,03,0
Navaridas (A)1986100,00,0100,00,00,0
Navaridas (A)1991100,00,0100,00,00,0
Navaridas (A)1996100,00,098,21,80,0
Navaridas (A)2001100,00,0100,00,00,0
Navaridas (A)2006100,02,483,30,014,3
Navaridas (A)2011100,00,080,45,414,3
Oiartzun (G)1986100,068,625,34,41,7
Oiartzun (G)1991100,067,027,24,81,0
Oiartzun (G)1996100,064,827,56,80,9
Oiartzun (G)2001100,064,928,55,90,8
Oiartzun (G)2006100,061,031,16,51,3
Oiartzun (G)2011100,060,728,38,42,7
Oion (A)1986100,00,598,40,01,1
Oion (A)1991100,00,798,40,10,7
Oion (A)1996100,00,799,00,10,1
Oion (A)2001100,01,096,91,30,8
Oion (A)2006100,02,788,41,97,0
Oion (A)2011100,02,181,83,212,9
Okondo (A)1986100,01,593,52,32,7
Okondo (A)1991100,00,897,21,20,8
Okondo (A)1996100,01,197,41,50,0
Okondo (A)2001100,07,490,12,10,4
Okondo (A)2006100,09,382,75,42,6
Okondo (A)2011100,06,879,28,75,3
Olaberria (G)1986100,036,158,43,42,1
Olaberria (G)1991100,040,958,90,00,2
Olaberria (G)1996100,038,260,41,40,0
Olaberria (G)2001100,045,854,20,00,0
Olaberria (G)2006100,054,541,41,03,0
Olaberria (G)2011100,047,835,29,47,5
Ondarroa (B)1986100,068,822,71,76,8
Ondarroa (B)1991100,066,324,46,23,1
Ondarroa (B)1996100,072,221,33,63,0
Ondarroa (B)2001100,069,520,56,23,8
Ondarroa (B)2006100,067,521,06,25,4
Ondarroa (B)2011100,065,921,76,26,2
Ordizia (G)1986100,035,552,610,91,1
Ordizia (G)1991100,041,251,96,00,9
Ordizia (G)1996100,044,747,56,90,9
Ordizia (G)2001100,046,843,38,41,5
Ordizia (G)2006100,044,041,98,65,5
Ordizia (G)2011100,039,541,08,910,6
Orendain (G)1991100,095,12,40,02,4
Orendain (G)1996100,091,48,60,00,0
Orendain (G)2001100,090,99,10,00,0
Orendain (G)2006100,087,510,02,50,0
Orendain (G)2011100,086,26,93,43,4
Orexa (G)1986100,0100,00,00,00,0
Orexa (G)1991100,0100,00,00,00,0
Orexa (G)1996100,0100,00,00,00,0
Orexa (G)2001100,0100,00,00,00,0
Orexa (G)2006100,087,54,28,30,0
Orexa (G)2011100,088,25,95,90,0
Orio (G)1986100,075,321,22,21,2
Orio (G)1991100,078,219,70,91,3
Orio (G)1996100,071,919,87,21,1
Orio (G)2001100,068,721,08,12,2
Orio (G)2006100,065,523,69,11,8
Orio (G)2011100,061,024,09,15,9
Ormaiztegi (G)1986100,072,622,14,80,5
Ormaiztegi (G)1991100,073,023,62,11,3
Ormaiztegi (G)1996100,068,324,16,80,8
Ormaiztegi (G)2001100,069,718,08,04,3
Ormaiztegi (G)2006100,060,129,76,63,6
Ormaiztegi (G)2011100,057,125,68,58,8
Orozko (B)1986100,054,037,87,70,5
Orozko (B)1991100,056,136,37,40,2
Orozko (B)1996100,040,345,314,40,0
Orozko (B)2001100,025,850,723,00,5
Orozko (B)2006100,022,453,220,04,3
Orozko (B)2011100,021,649,221,87,4
Ortuella (B)1986100,00,497,60,51,4
Ortuella (B)1991100,00,598,70,50,3
Ortuella (B)1996100,00,398,60,50,6
Ortuella (B)2001100,00,398,10,90,6
Ortuella (B)2006100,01,195,52,21,1
Ortuella (B)2011100,01,991,84,12,1
Otxandio (B)1986100,061,130,36,71,9
Otxandio (B)1991100,060,825,413,80,0
Otxandio (B)1996100,064,524,610,90,0
Otxandio (B)2001100,049,832,517,00,7
Otxandio (B)2006100,043,239,915,11,8
Otxandio (B)2011100,047,233,215,34,3
Oñati (G)1986100,066,027,94,61,5
Oñati (G)1991100,067,726,84,11,5
Oñati (G)1996100,066,626,46,20,8
Oñati (G)2001100,064,827,46,61,2
Oñati (G)2006100,064,227,36,71,8
Oñati (G)2011100,061,626,18,04,3
Pasaia (G)1986100,015,873,85,05,5
Pasaia (G)1991100,017,172,46,34,2
Pasaia (G)1996100,016,672,57,63,4
Pasaia (G)2001100,016,272,78,92,2
Pasaia (G)2006100,016,769,410,03,9
Pasaia (G)2011100,016,664,412,76,3
Plentzia (B)1986100,09,781,67,90,8
Plentzia (B)1991100,08,181,78,91,2
Plentzia (B)1996100,09,280,78,71,4
Plentzia (B)2001100,08,583,07,60,9
Plentzia (B)2006100,09,277,610,42,7
Plentzia (B)2011100,07,376,311,94,6
Portugalete (B)1986100,00,896,41,11,7
Portugalete (B)1991100,00,597,50,91,2
Portugalete (B)1996100,00,697,61,10,8
Portugalete (B)2001100,00,997,01,40,7
Portugalete (B)2006100,01,694,22,41,8
Portugalete (B)2011100,01,990,34,03,8
Samaniego (A)1986100,00,098,91,10,0
Samaniego (A)1991100,01,297,70,01,2
Samaniego (A)1996100,02,297,80,00,0
Samaniego (A)2001100,00,098,51,50,0
Samaniego (A)2006100,01,485,15,48,1
Samaniego (A)2011100,03,883,53,88,9
San Adrián (NG)1991100,00,298,70,30,6
San Adrián (NG)2001100,00,293,90,05,8
San Adrián (NG)2011100,00,090,00,05,9
Santurtzi (B)1986100,00,697,50,71,1
Santurtzi (B)1991100,00,698,00,70,7
Santurtzi (B)1996100,00,597,71,10,8
Santurtzi (B)2001100,00,797,41,20,7
Santurtzi (B)2006100,01,594,81,72,0
Santurtzi (B)2011100,01,790,93,24,2
Segura (G)1986100,085,011,20,03,8
Segura (G)1991100,085,49,61,04,0
Segura (G)1996100,083,89,44,32,6
Segura (G)2001100,077,713,06,72,7
Segura (G)2006100,065,720,010,73,6
Segura (G)2011100,056,827,69,75,9
Sestao (B)1986100,00,596,70,62,2
Sestao (B)1991100,00,497,70,61,4
Sestao (B)1996100,00,398,00,81,0
Sestao (B)2001100,00,697,71,00,8
Sestao (B)2006100,01,494,51,82,3
Sestao (B)2011100,01,889,43,25,6
Sondika (B)1986100,022,070,46,51,1
Sondika (B)1991100,021,669,38,60,4
Sondika (B)1996100,016,971,411,30,4
Sondika (B)2001100,020,571,47,30,8
Sondika (B)2006100,017,570,49,03,1
Sondika (B)2011100,015,067,811,55,7
Sopela (B)1986100,017,474,96,71,1
Sopela (B)1991100,012,478,38,50,8
Sopela (B)1996100,012,778,08,31,0
Sopela (B)2001100,011,677,69,21,6
Sopela (B)2006100,011,176,510,32,1
Sopela (B)2011100,010,672,713,23,5
Sopuerta, Garape (B)1986100,00,399,00,70,0
Sopuerta, Garape (B)1991100,00,599,00,50,0
Sopuerta, Garape (B)1996100,00,698,60,50,3
Sopuerta, Garape (B)2001100,00,297,81,50,5
Sopuerta, Garape (B)2006100,00,891,92,54,7
Sopuerta, Garape (B)2011100,02,187,03,57,5
Soraluze (G)1986100,047,941,75,45,0
Soraluze (G)1991100,045,646,47,10,9
Soraluze (G)1996100,045,250,33,80,8
Soraluze (G)2001100,041,850,94,52,8
Soraluze (G)2006100,039,550,77,22,6
Soraluze (G)2011100,038,045,07,89,3
Sukarrieta (B)1986100,059,329,67,43,7
Sukarrieta (B)1991100,059,022,912,06,0
Sukarrieta (B)1996100,056,737,83,32,2
Sukarrieta (B)2001100,043,544,711,80,0
Sukarrieta (B)2006100,048,538,211,81,5
Sukarrieta (B)2011100,030,245,322,61,9
Tafalla (NG)1991100,01,395,81,01,5
Tafalla (NG)2001100,00,695,80,72,9
Tafalla (NG)2011100,01,085,21,712,1
Tolosa (G)1986100,046,739,513,40,4
Tolosa (G)1991100,047,937,514,30,3
Tolosa (G)1996100,053,535,610,50,4
Tolosa (G)2001100,055,234,010,10,7
Tolosa (G)2006100,054,133,210,72,1
Tolosa (G)2011100,051,331,911,85,0
Trapagaran (B)1986100,00,398,20,60,9
Trapagaran (B)1991100,00,298,70,50,5
Trapagaran (B)1996100,00,298,41,00,4
Trapagaran (B)2001100,00,697,31,70,4
Trapagaran (B)2006100,01,194,82,91,2
Trapagaran (B)2011100,01,391,44,82,5
Turtzioz (B)1986100,00,0100,00,00,0
Turtzioz (B)1991100,00,0100,00,00,0
Turtzioz (B)1996100,00,0100,00,00,0
Turtzioz (B)2001100,00,0100,00,00,0
Turtzioz (B)2006100,01,593,31,53,7
Turtzioz (B)2011100,02,390,93,03,8
Tutera (NG)1991100,00,597,40,30,9
Tutera (NG)2001100,00,487,20,35,3
Tutera (NG)2011100,00,282,50,515,1
Ubide (B)1986100,085,514,50,00,0
Ubide (B)1991100,064,213,215,17,5
Ubide (B)1996100,048,915,617,817,8
Ubide (B)2001100,040,540,54,814,3
Ubide (B)2006100,041,954,80,03,2
Ubide (B)2011100,038,631,822,76,8
Ugao (B)1986100,011,979,67,70,8
Ugao (B)1991100,012,079,07,91,1
Ugao (B)1996100,014,875,98,01,3
Ugao (B)2001100,013,275,510,21,1
Ugao (B)2006100,011,974,911,51,7
Ugao (B)2011100,011,969,014,64,6
Uharte Eguesibar (NG)1991100,02,593,72,40,8
Uharte Eguesibar (NG)2001100,02,094,12,31,5
Uharte Eguesibar (NG)2011100,04,188,73,61,9
Urduliz (B)1986100,040,951,66,51,0
Urduliz (B)1991100,039,357,72,60,4
Urduliz (B)1996100,028,559,211,50,7
Urduliz (B)2001100,025,970,43,10,6
Urduliz (B)2006100,022,771,35,00,9
Urduliz (B)2011100,020,368,88,12,8
Urduña (B)1986100,00,996,51,01,5
Urduña (B)1991100,00,997,70,90,6
Urduña (B)1996100,00,796,91,90,4
Urduña (B)2001100,01,295,01,82,0
Urduña (B)2006100,01,493,23,81,6
Urduña (B)2011100,02,388,26,53,0
Urizaharra (A)1986100,00,0100,00,00,0
Urizaharra (A)1991100,00,0100,00,00,0
Urizaharra (A)1996100,00,0100,00,00,0
Urizaharra (A)2001100,00,097,82,20,0
Urizaharra (A)2006100,02,092,06,00,0
Urizaharra (A)2011100,02,395,52,30,0
Urkabustaiz (A)1986100,06,186,52,64,8
Urkabustaiz (A)1991100,02,194,71,41,8
Urkabustaiz (A)1996100,02,493,24,00,4
Urkabustaiz (A)2001100,02,494,32,40,8
Urkabustaiz (A)2006100,04,384,34,37,0
Urkabustaiz (A)2011100,04,975,44,914,8
Urnieta (G)1986100,039,755,33,02,0
Urnieta (G)1991100,040,654,22,82,5
Urnieta (G)1996100,036,359,92,81,0
Urnieta (G)2001100,031,763,04,40,8
Urnieta (G)2006100,030,861,05,92,3
Urnieta (G)2011100,034,655,36,73,3
Urretxu (G)1986100,030,859,59,20,5
Urretxu (G)1991100,042,655,01,90,5
Urretxu (G)1996100,038,254,27,50,2
Urretxu (G)2001100,042,249,97,50,4
Urretxu (G)2006100,040,948,48,81,8
Urretxu (G)2011100,038,244,812,24,9
Usurbil (G)1986100,058,637,53,40,5
Usurbil (G)1991100,054,939,54,90,6
Usurbil (G)1996100,056,737,25,50,6
Usurbil (G)2001100,056,436,66,01,0
Usurbil (G)2006100,054,537,06,91,6
Usurbil (G)2011100,057,031,68,92,6
Villabona-Amasa (G)1986100,058,636,53,21,6
Villabona-Amasa (G)1991100,056,239,14,00,7
Villabona-Amasa (G)1996100,056,338,14,71,0
Villabona-Amasa (G)2001100,048,144,16,51,3
Villabona-Amasa (G)2006100,045,843,08,62,6
Villabona-Amasa (G)2011100,046,037,89,17,0
Villabuena de Alava (A)1986100,01,196,80,02,1
Villabuena de Alava (A)1991100,02,397,70,00,0
Villabuena de Alava (A)1996100,01,198,90,00,0
Villabuena de Alava (A)2001100,01,497,31,40,0
Villabuena de Alava (A)2006100,00,097,11,41,4
Villabuena de Alava (A)2011100,01,586,46,16,1
Zaldibar (B)1986100,037,857,14,80,4
Zaldibar (B)1991100,035,061,03,50,5
Zaldibar (B)1996100,036,558,54,40,5
Zaldibar (B)2001100,031,062,05,02,0
Zaldibar (B)2006100,029,460,66,93,0
Zaldibar (B)2011100,027,856,710,25,3
Zaldibia (G)1986100,076,919,01,82,3
Zaldibia (G)1991100,079,815,62,91,7
Zaldibia (G)1996100,081,915,70,71,7
Zaldibia (G)2001100,077,712,94,64,9
Zaldibia (G)2006100,072,716,45,75,2
Zaldibia (G)2011100,067,120,13,69,2
Zalduondo (A)1986100,00,0100,00,00,0
Zalduondo (A)1991100,00,0100,00,00,0
Zalduondo (A)1996100,08,186,52,72,7
Zalduondo (A)2001100,03,685,73,67,1
Zalduondo (A)2006100,015,471,87,75,1
Zalduondo (A)2011100,012,570,812,54,2
Zalla (B)1986100,00,698,10,80,5
Zalla (B)1991100,00,499,10,30,2
Zalla (B)1996100,00,298,70,80,4
Zalla (B)2001100,00,896,71,21,3
Zalla (B)2006100,02,090,32,55,2
Zalla (B)2011100,03,184,73,88,4
Zamudio (B)1986100,033,657,47,31,7
Zamudio (B)1991100,031,560,67,00,9
Zamudio (B)1996100,028,161,69,31,0
Zamudio (B)2001100,027,664,36,71,4
Zamudio (B)2006100,026,862,57,73,0
Zamudio (B)2011100,025,558,510,55,6
Zanbrana (A)1986100,00,0100,00,00,0
Zanbrana (A)1991100,00,0100,00,00,0
Zanbrana (A)1996100,00,0100,00,00,0
Zanbrana (A)2001100,00,0100,00,00,0
Zanbrana (A)2006100,03,092,51,53,0
Zanbrana (A)2011100,03,388,02,26,5
Zangoza (NG)1991100,00,398,80,20,3
Zangoza (NG)2001100,00,696,40,62,2
Zangoza (NG)2011100,00,085,84,48,8
Zaratamo (B)1986100,029,069,31,70,0
Zaratamo (B)1991100,016,772,910,20,2
Zaratamo (B)1996100,023,868,77,10,4
Zaratamo (B)2001100,014,476,18,11,4
Zaratamo (B)2006100,014,774,29,91,2
Zaratamo (B)2011100,016,469,011,92,7
Zarautz (G)1986100,061,332,75,40,7
Zarautz (G)1991100,059,834,74,70,8
Zarautz (G)1996100,059,332,87,10,8
Zarautz (G)2001100,058,033,47,11,5
Zarautz (G)2006100,053,935,97,62,6
Zarautz (G)2011100,052,933,49,83,9
Zeanuri (B)1986100,093,16,90,00,0
Zeanuri (B)1991100,090,57,52,00,0
Zeanuri (B)1996100,088,09,52,50,0
Zeanuri (B)2001100,080,417,81,50,4
Zeanuri (B)2006100,064,527,64,33,6
Zeanuri (B)2011100,062,523,74,79,1
Zeberio (B)1986100,088,010,90,40,7
Zeberio (B)1991100,081,613,35,10,0
Zeberio (B)1996100,076,219,22,91,7
Zeberio (B)2001100,061,828,69,50,0
Zeberio (B)2006100,041,444,713,10,8
Zeberio (B)2011100,049,534,314,12,0
Zegama (G)1986100,088,26,45,00,4
Zegama (G)1991100,078,610,110,60,7
Zegama (G)1996100,088,96,54,10,5
Zegama (G)2001100,089,59,00,01,5
Zegama (G)2006100,076,116,32,35,3
Zegama (G)2011100,066,618,86,28,4
Zerain (G)1986100,095,34,70,00,0
Zerain (G)1991100,093,23,40,03,4
Zerain (G)1996100,094,25,80,00,0
Zerain (G)2001100,090,59,50,00,0
Zerain (G)2006100,090,28,21,60,0
Zerain (G)2011100,084,27,03,55,3
Zestoa (G)1986100,075,818,44,90,9
Zestoa (G)1991100,080,818,40,20,6
Zestoa (G)1996100,081,214,53,70,6
Zestoa (G)2001100,079,317,62,70,5
Zestoa (G)2006100,071,322,53,13,1
Zestoa (G)2011100,065,723,73,86,8
Zierbena (B)1996100,00,699,10,00,3
Zierbena (B)2001100,00,997,11,40,6
Zierbena (B)2006100,03,492,52,81,4
Zierbena (B)2011100,02,489,25,13,2
Zigoitia (A)1986100,00,086,712,40,8
Zigoitia (A)1991100,04,492,33,20,0
Zigoitia (A)1996100,04,592,81,01,7
Zigoitia (A)2001100,03,593,02,60,9
Zigoitia (A)2006100,07,487,72,52,5
Zigoitia (A)2011100,011,976,38,23,6
Ziortza-Bolibar (B)2006100,084,010,05,01,0
Ziortza-Bolibar (B)2011100,079,07,010,04,0
Zizur Nagusia (NG)2001100,02,593,51,42,5
Zizur Nagusia (NG)2011100,03,883,71,48,2
Zizurkil (G)1986100,049,645,64,70,1
Zizurkil (G)1991100,049,245,54,01,3
Zizurkil (G)1996100,048,544,84,81,9
Zizurkil (G)2001100,045,945,07,81,3
Zizurkil (G)2006100,047,441,58,32,8
Zizurkil (G)2011100,045,938,012,23,9
Zornotza (B)1986100,039,853,95,50,8
Zornotza (B)1991100,038,654,86,00,6
Zornotza (B)1996100,038,754,46,50,5
Zornotza (B)2001100,036,553,69,20,7
Zornotza (B)2006100,033,952,09,64,4
Zornotza (B)2011100,030,650,411,27,7
Zuia (A)1986100,01,096,91,01,0
Zuia (A)1991100,01,397,70,50,5
Zuia (A)1996100,03,295,01,10,7
Zuia (A)2001100,04,389,82,63,3
Zuia (A)2006100,03,686,23,07,2
Zuia (A)2011100,07,181,87,53,6
Zumaia (G)1986100,059,036,73,60,7
Zumaia (G)1991100,059,534,75,10,7
Zumaia (G)1996100,060,433,94,61,1
Zumaia (G)2001100,057,236,54,81,6
Zumaia (G)2006100,057,134,26,42,2
Zumaia (G)2011100,054,832,88,63,9
Zumarraga (G)1986100,024,768,06,80,5
Zumarraga (G)1991100,026,669,04,10,3
Zumarraga (G)1996100,024,668,46,50,6
Zumarraga (G)2001100,018,069,012,01,0
Zumarraga (G)2006100,021,664,112,32,0
Zumarraga (G)2011100,022,558,115,83,6
Lehen hizkuntzaren bilakaera, gazteen artean, Udalerrika. Euskal Herria, »
LurraldeaUrteaGuztiraEuskaraGazteleraBiakBeste
Abadiño (B)19862.3689271.3256848
Abadiño (B)19912.4188431.40413536
Abadiño (B)19962.2898081.34011625
Abadiño (B)20012.3027431.37015831
Abadiño (B)20062.2286651.33916757
Abadiño (B)20111.79954797919578
Abaltzisketa (G)1986110110000
Abaltzisketa (G)1991108107100
Abaltzisketa (G)19968079100
Abaltzisketa (G)20016161000
Abaltzisketa (G)20065854400
Abaltzisketa (G)20115449320
Abanto-Zierbena (B)19863.08663.0541016
Abanto-Zierbena (B)19913.10593.0641022
Abanto-Zierbena (B)19962.840102.806186
Abanto-Zierbena (B)20012.820272.7324714
Abanto-Zierbena (B)20062.593502.4446336
Abanto-Zierbena (B)20112.171501.94311662
Aduna (G)1986112991120
Aduna (G)19918885120
Aduna (G)1996106931210
Aduna (G)200110190740
Aduna (G)2006105832020
Aduna (G)2011112911830
Agurain (A)19861.236411.179142
Agurain (A)19911.224291.174183
Agurain (A)19961.259181.212254
Agurain (A)20011.273421.1764015
Agurain (A)20061.344571.1864952
Agurain (A)20111.331501.1038494
Aia (G)19866025821910
Aia (G)199154850422202
Aia (G)19964944582862
Aia (G)20014043821822
Aia (G)20064843957478
Aia (G)2011488377771717
Aiara (A)1986647164330
Aiara (A)1991629561473
Aiara (A)1996619461131
Aiara (A)2001617560660
Aiara (A)2006752207041612
Aiara (A)2011610225502810
Aizarnazabal (G)19861861711140
Aizarnazabal (G)1991157150160
Aizarnazabal (G)1996162155421
Aizarnazabal (G)2001156135696
Aizarnazabal (G)200621715035824
Aizarnazabal (G)201120513736725
Ajangiz (B)1991110103601
Ajangiz (B)199610089830
Ajangiz (B)200110290471
Ajangiz (B)200697801151
Ajangiz (B)201194751153
Albiztur (G)19869292000
Albiztur (G)19919190001
Albiztur (G)19969289201
Albiztur (G)20017975400
Albiztur (G)20067766731
Albiztur (G)20117259463
Alegia (G)1986547417112162
Alegia (G)1991568430116202
Alegia (G)1996559411110380
Alegia (G)200146733894341
Alegia (G)20064642991253010
Alegia (G)20114052231113833
Alkiza (G)19869181820
Alkiza (G)199110093520
Alkiza (G)19968477340
Alkiza (G)20016961602
Alkiza (G)200689701531
Alkiza (G)201180621431
Alonsotegi (B)1991991798103
Alonsotegi (B)19969466922126
Alonsotegi (B)20017669739144
Alonsotegi (B)2006755167002316
Alonsotegi (B)2011633165652824
Altsasu (NG)19912.1041231.8667234
Altsasu (NG)20012.3851612.06610452
Altsasu (NG)20112.2842171.628112236
Altzaga (G)19913230101
Altzaga (G)19962625010
Altzaga (G)20013330111
Altzaga (G)20063931521
Altzaga (G)20112518232
Altzo (G)1986128128000
Altzo (G)1991120112800
Altzo (G)19969492200
Altzo (G)20017464910
Altzo (G)200698771560
Altzo (G)201180617102
Amezketa (G)1986387375840
Amezketa (G)1991359346940
Amezketa (G)19963002881020
Amezketa (G)20012782531951
Amezketa (G)20062281952562
Amezketa (G)20111891522386
Amoroto (B)1986156152130
Amoroto (B)1991137134300
Amoroto (B)1996105102300
Amoroto (B)20018784030
Amoroto (B)20068575451
Amoroto (B)201177611051
Amurrio (A)19863.219503.1024126
Amurrio (A)19913.248393.152489
Amurrio (A)19963.156453.0366015
Amurrio (A)20012.813602.6677313
Amurrio (A)20062.668752.4379660
Amurrio (A)20112.470802.139121130
Andoain (G)19865.1641.7943.00228682
Andoain (G)19915.2831.7843.09035257
Andoain (G)19965.0391.7503.01024534
Andoain (G)20014.4581.4162.76623442
Andoain (G)20064.1231.2342.55125880
Andoain (G)20113.3791.0151.968261135
Anoeta (G)1986661382231417
Anoeta (G)1991629347252291
Anoeta (G)199657932723598
Anoeta (G)2001489281173296
Anoeta (G)2006514280179469
Anoeta (G)20114272371215613
Antsoain (NG)19913.154802.9972243
Antsoain (NG)20013.620643.4354081
Antsoain (NG)20114.353423.80646358
Antzuola (G)198668840627345
Antzuola (G)1991656372249305
Antzuola (G)1996631351240373
Antzuola (G)2001564329181513
Antzuola (G)20066383312177218
Antzuola (G)20115082831286928
Arakaldo (B)198629121340
Arakaldo (B)199135141920
Arakaldo (B)19963992550
Arakaldo (B)20012642200
Arakaldo (B)20062031520
Arakaldo (B)20112051140
Arama (G)19865145600
Arama (G)19914943420
Arama (G)19965145510
Arama (G)20013629610
Arama (G)20063527620
Arama (G)20113522463
Aramaio (A)19864463706736
Aramaio (A)199142033669132
Aramaio (A)19963943266143
Aramaio (A)200139627185373
Aramaio (A)2006366244723911
Aramaio (A)2011299195513617
Aranguren (NG)1991540951739
Aranguren (NG)20011.529131.4401356
Aranguren (NG)20112.619372.340108126
Arantzazu (B)1986108851850
Arantzazu (B)199193761070
Arantzazu (B)199683641090
Arantzazu (B)200176561730
Arantzazu (B)200671472121
Arantzazu (B)201187423375
Areatza (B)1986392172195241
Areatza (B)1991382165192241
Areatza (B)1996333167149152
Areatza (B)200127514991278
Areatza (B)2006271132783427
Areatza (B)2011274126823828
Aretxabaleta (G)19861.835861894746
Aretxabaleta (G)19912.0398831.00813018
Aretxabaleta (G)19961.95588388218010
Aretxabaleta (G)20011.91388982418614
Aretxabaleta (G)20061.79379277717747
Aretxabaleta (G)20111.55867464118855
Armiñon (A)19865305300
Armiñon (A)19913903900
Armiñon (A)19963803800
Armiñon (A)20015014801
Armiñon (A)20062712501
Armiñon (A)20113723410
Arraia-Maeztu (A)1986238123403
Arraia-Maeztu (A)1991187118501
Arraia-Maeztu (A)1996200119261
Arraia-Maeztu (A)2001197318509
Arraia-Maeztu (A)20061531139211
Arraia-Maeztu (A)2011141611997
Arrankudiaga (B)19862279781490
Arrankudiaga (B)199122772106490
Arrankudiaga (B)19962129392270
Arrankudiaga (B)200119977109121
Arrankudiaga (B)200619870110153
Arrankudiaga (B)20111826692204
Arrasate (G)19868.5993.0054.97857145
Arrasate (G)19918.3793.0194.82748350
Arrasate (G)19967.7332.8524.38546234
Arrasate (G)20016.8192.4163.75759650
Arrasate (G)20065.6032.0952.87154988
Arrasate (G)20114.8381.7962.341511190
Arratzu (B)19969381660
Arratzu (B)20018677810
Arratzu (B)20067461832
Arratzu (B)20117463272
Arratzu-Ubarrundia (A)1986181516943
Arratzu-Ubarrundia (A)1991205819601
Arratzu-Ubarrundia (A)1996229821371
Arratzu-Ubarrundia (A)20012007172183
Arratzu-Ubarrundia (A)20061898163135
Arratzu-Ubarrundia (A)20111849146209
Arrieta (B)19861171041300
Arrieta (B)1991103861520
Arrieta (B)1996108792270
Arrieta (B)2001112703381
Arrieta (B)200697494062
Arrieta (B)2011813831111
Arrigorriaga (B)19863.2671563.0246918
Arrigorriaga (B)19913.4961683.1779556
Arrigorriaga (B)19963.4431653.13810634
Arrigorriaga (B)20013.4531703.04319446
Arrigorriaga (B)20063.3971672.919208103
Arrigorriaga (B)20112.7751632.243236133
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)198619214635110
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)19911911394660
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)19961691184470
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)20011731164872
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)200616310144162
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)20111578149198
Artzentales (B)1986162116100
Artzentales (B)1991157015700
Artzentales (B)1996145014500
Artzentales (B)2001128512111
Artzentales (B)2006143912851
Artzentales (B)20111674141913
Artziniega (A)1986382038200
Artziniega (A)1991381237135
Artziniega (A)1996403439630
Artziniega (A)2001378536544
Artziniega (A)200650811467219
Artziniega (A)2011474124042533
Asparrena (A)19865021747780
Asparrena (A)1991497947855
Asparrena (A)19964725456101
Asparrena (A)200142511395154
Asparrena (A)2006346162991516
Asparrena (A)2011356232632050
Asteasu (G)19864343606833
Asteasu (G)19914203367941
Asteasu (G)19964173407250
Asteasu (G)2001424302101183
Asteasu (G)2006385241118215
Asteasu (G)2011311197811518
Astigarraga (G)19911.15554547510233
Astigarraga (G)19961.0835384478414
Astigarraga (G)20011.3415556609630
Astigarraga (G)20061.2855076469735
Astigarraga (G)20111.17043156310274
Atarrabia (NG)19912.674852.4915932
Atarrabia (NG)20013.2471003.0036280
Atarrabia (NG)20112.885662.54015235
Ataun (G)19865605361941
Ataun (G)19915164901961
Ataun (G)19964674392260
Ataun (G)20014123603994
Ataun (G)2006403301771510
Ataun (G)2011356249712115
Atxondo (B)1986503240252101
Atxondo (B)1991449198240101
Atxondo (B)1996420168222282
Atxondo (B)2001416177218201
Atxondo (B)2006429189205269
Atxondo (B)20113551711462711
Aulesti (B)1986214208150
Aulesti (B)1991212209201
Aulesti (B)1996189179721
Aulesti (B)2001164153533
Aulesti (B)2006142129544
Aulesti (B)201111199417
Azkoien (NG)19911.30231.29102
Azkoien (NG)20011.76471.669286
Azkoien (NG)20111.85561.56911235
Azkoitia (G)19863.5072.4599567220
Azkoitia (G)19913.4932.34699513319
Azkoitia (G)19963.2292.16890413720
Azkoitia (G)20012.9551.88988313548
Azkoitia (G)20062.9211.71695516387
Azkoitia (G)20112.7601.558846175181
Azpeitia (G)19864.1743.4366784911
Azpeitia (G)19914.3343.563686787
Azpeitia (G)19964.4333.62267010437
Azpeitia (G)20014.2083.39662412068
Azpeitia (G)20063.7832.939598142104
Azpeitia (G)20113.4432.524599173147
Añana (A)19865905900
Añana (A)19915205200
Añana (A)19965505500
Añana (A)20013503500
Añana (A)20063102641
Añana (A)20112202200
Bakio (B)1986339193112331
Bakio (B)1991358205116361
Bakio (B)1996440218170520
Bakio (B)2001579240270654
Bakio (B)20066232203048118
Bakio (B)20115891952788036
Baliarrain (G)19912726100
Baliarrain (G)19961919000
Baliarrain (G)20012928100
Baliarrain (G)20062117310
Baliarrain (G)20113126320
Balmaseda (B)19862.40632.38869
Balmaseda (B)19912.33832.3061712
Balmaseda (B)19962.25912.24387
Balmaseda (B)20012.031101.9822613
Balmaseda (B)20061.849241.7204065
Balmaseda (B)20111.804621.53667139
Barakaldo (B)198636.95410536.274111464
Barakaldo (B)199133.97210333.347128394
Barakaldo (B)199632.0858631.512212275
Barakaldo (B)200127.96616127.298221286
Barakaldo (B)200626.31735724.825415720
Barakaldo (B)201123.28341421.0156211.233
Barañain (NG)19916.3311795.93579118
Barañain (NG)20017.3801676.82580289
Barañain (NG)20116.497595.145204953
Barrika (B)19861957511226
Barrika (B)199125778164123
Barrika (B)199630865193473
Barrika (B)200133749230517
Barrika (B)2006368502515413
Barrika (B)2011334522115714
Barrundia (A)19861952181120
Barrundia (A)1991194118823
Barrundia (A)1996165215841
Barrundia (A)2001161315431
Barrundia (A)2006156614172
Barrundia (A)20111439119105
Basauri (B)198617.22563215.951414228
Basauri (B)199117.33553716.230422146
Basauri (B)199617.04141016.025467139
Basauri (B)200114.18540913.280386110
Basauri (B)200611.14442110.046423254
Basauri (B)20118.7833257.608466384
Bastida (A)1986294228642
Bastida (A)1991272326540
Bastida (A)1996301329620
Bastida (A)2001361734077
Bastida (A)2006386163381517
Bastida (A)2011315132432039
Baztan (NG)19912.0771.47443514413
Baztan (NG)20012.2311.49355615324
Baztan (NG)20112.2401.34553431528
Beasain (G)19864.0781.3842.29932669
Beasain (G)19914.0431.4802.27225635
Beasain (G)19963.9371.4822.12228350
Beasain (G)20013.5541.2501.87235676
Beasain (G)20063.5391.2231.788362166
Beasain (G)20113.3471.0171.657366307
Bedia (B)1986356186146222
Bedia (B)1991332156148244
Bedia (B)199629914414645
Bedia (B)2001264104141163
Bedia (B)200622971136175
Bedia (B)201120464108266
Beizama (G)19865252000
Beizama (G)19915351110
Beizama (G)19964745020
Beizama (G)20013836200
Beizama (G)200640261310
Beizama (G)201133201210
Belauntza (G)19869080910
Belauntza (G)199190691470
Belauntza (G)199699732330
Belauntza (G)2001106851911
Belauntza (G)2006945823310
Belauntza (G)201165391853
Berango (B)19861.2172158829822
Berango (B)19911.4392081.1447512
Berango (B)19961.5931961.23314717
Berango (B)20011.7481591.41715418
Berango (B)20061.8511681.48016538
Berango (B)20111.5341561.15516063
Berantevilla (A)1986107010700
Berantevilla (A)1991129012900
Berantevilla (A)1996139013900
Berantevilla (A)2001150014712
Berantevilla (A)2006118310924
Berantevilla (A)201192379010
Berastegi (G)1986331320731
Berastegi (G)1991317305840
Berastegi (G)19962852701032
Berastegi (G)20012762461578
Berastegi (G)20062452072882
Berastegi (G)201123518228196
Bergara (G)19865.0752.7351.93337433
Bergara (G)19915.0822.8881.95821026
Bergara (G)19964.8152.4941.97131139
Bergara (G)20014.2242.1561.66633963
Bergara (G)20063.7341.8711.445313105
Bergara (G)20113.1781.5661.151320141
Bermeo (B)19865.5733.7691.50028519
Bermeo (B)19915.6113.8161.47429625
Bermeo (B)19965.3303.5001.43737518
Bermeo (B)20014.9153.0251.39846527
Bermeo (B)20064.3992.4761.324435164
Bermeo (B)20113.8702.0271.170407266
Bernedo (A)1986175017500
Bernedo (A)1991174017400
Bernedo (A)1996150214800
Bernedo (A)2001121311800
Bernedo (A)2006111310017
Bernedo (A)201195380210
Berriatua (B)19863242942631
Berriatua (B)19912962722022
Berriatua (B)19962742461783
Berriatua (B)200130925233177
Berriatua (B)2006405251732754
Berriatua (B)2011328190411879
Berriobeiti (NG)200142673941213
Berriobeiti (NG)20112.6191272.212110125
Berriozar (NG)20012.726642.50338121
Berriozar (NG)20113.8061183.12773363
Berriz (B)19861.345585720373
Berriz (B)19911.421582776612
Berriz (B)19961.294556691434
Berriz (B)20011.3625037529710
Berriz (B)20061.46744083712664
Berriz (B)20111.12334159110883
Berrobi (G)19861841364512
Berrobi (G)19912141505770
Berrobi (G)19961951315770
Berrobi (G)20011711164285
Berrobi (G)20061531014552
Berrobi (G)20111529635165
Bidania-Goiatz (G)1986194186440
Bidania-Goiatz (G)19911541411201
Bidania-Goiatz (G)199610394801
Bidania-Goiatz (G)200110294530
Bidania-Goiatz (G)2006113881861
Bidania-Goiatz (G)2011113802454
Bilar (A)1986129012900
Bilar (A)1991104010400
Bilar (A)19968308300
Bilar (A)20018518400
Bilar (A)20068227505
Bilar (A)201179162610
Bilbo (B)1986122.4993.470113.8033.2951.931
Bilbo (B)1991121.7483.432113.9922.9621.362
Bilbo (B)1996112.6363.130104.7153.5121.279
Bilbo (B)200198.2303.15890.2093.1141.749
Bilbo (B)200688.5973.72077.6153.4803.782
Bilbo (B)201177.4263.43964.5063.9845.497
Burgelu (A)19866706700
Burgelu (A)19917407400
Burgelu (A)19965505500
Burgelu (A)20019619311
Burgelu (A)200610939367
Burgelu (A)20111372118611
Burlata (NG)19914.4191614.0865380
Burlata (NG)20016.3871565.866105244
Burlata (NG)20115.387374.498216367
Busturia (B)198652533918330
Busturia (B)1991509281212151
Busturia (B)1996519253228344
Busturia (B)2001500198223754
Busturia (B)20064471662085914
Busturia (B)20113261281404018
Cintruenigo (NG)19911.34971.33321
Cintruenigo (NG)20011.935101.862748
Cintruenigo (NG)20112.692181.95540623
Corella (NG)19911.62041.61201
Corella (NG)20012.31622.1514149
Corella (NG)20112.23701.9320252
Deba (G)19861.54296939915123
Deba (G)19911.5841.0394547516
Deba (G)19961.54996843112921
Deba (G)20011.4819514298813
Deba (G)20061.3628403949830
Deba (G)20111.19773330110657
Derio (B)19861.6592561.2849821
Derio (B)19911.7871911.4731203
Derio (B)19961.6991881.411946
Derio (B)20011.6251691.3637815
Derio (B)20061.4421311.1739444
Derio (B)20111.26513396211852
Dima (B)198632128524120
Dima (B)19913072633761
Dima (B)199626720345172
Dima (B)200122616039243
Dima (B)200626617860253
Dima (B)2011271181572310
Donemiliaga (A)1986266425471
Donemiliaga (A)1991221521141
Donemiliaga (A)19962024188100
Donemiliaga (A)2001174715881
Donemiliaga (A)20061439123101
Donemiliaga (A)20111366108157
Donostia (G)198655.3788.48441.6134.320961
Donostia (G)199155.1068.02641.8404.524716
Donostia (G)199654.7598.38840.4595.255657
Donostia (G)200149.2858.21135.8974.406771
Donostia (G)200643.8248.00230.0564.3291.437
Donostia (G)201139.6217.17625.7364.3192.390
Dulantzi (A)1986315230904
Dulantzi (A)19913040294010
Dulantzi (A)199642720389711
Dulantzi (A)200153217491168
Dulantzi (A)2006747236732328
Dulantzi (A)2011702266092740
Durango (B)19868.9222.8965.38757762
Durango (B)19917.6282.2034.84353151
Durango (B)19968.0142.3405.03458852
Durango (B)20017.4921.9324.82268256
Durango (B)20067.5651.9234.580732330
Durango (B)20116.7211.7833.762772404
Ea (B)19862482281640
Ea (B)19912312151150
Ea (B)199619916221160
Ea (B)200118313933110
Ea (B)200617811640184
Ea (B)20111469627158
Egues (NG)1991360529806
Egues (NG)20011.237281.1312334
Egues (NG)20118.3621267.433228361
Eibar (G)198610.8273.5405.7591.336192
Eibar (G)199110.1073.5015.736754116
Eibar (G)19968.9522.9915.088752121
Eibar (G)20017.7042.4554.337744168
Eibar (G)20066.6322.0263.714672220
Eibar (G)20115.7251.6523.113636324
Ekora (A)19868308300
Ekora (A)19916506500
Ekora (A)19965705502
Ekora (A)20016606204
Ekora (A)20067516608
Ekora (A)20115824646
Elantxobe (B)19861571391170
Elantxobe (B)1991147133950
Elantxobe (B)1996117109710
Elantxobe (B)20019792410
Elantxobe (B)200610491940
Elantxobe (B)20117863582
Elduain (G)19869591040
Elduain (G)19919391200
Elduain (G)19968381200
Elduain (G)20016863500
Elduain (G)20065445711
Elduain (G)20112517530
Elgeta (G)198631023462140
Elgeta (G)19913332656431
Elgeta (G)199631221655392
Elgeta (G)200127320450145
Elgeta (G)2006268165721516
Elgeta (G)2011259154622815
Elgoibar (G)19864.0451.6682.01629764
Elgoibar (G)19913.7251.7301.73920353
Elgoibar (G)19963.3651.4241.58333721
Elgoibar (G)20012.9821.2331.46426916
Elgoibar (G)20062.7771.0461.41226455
Elgoibar (G)20112.4538711.198251133
Elorrio (B)19862.5941.1311.33511810
Elorrio (B)19912.4671.0441.2681487
Elorrio (B)19962.2889981.1251578
Elorrio (B)20012.0398509871957
Elorrio (B)20061.69171175219434
Elorrio (B)20111.594642635216101
Elortz (NG)19911.303251.2401720
Elortz (NG)20011.360161.2911736
Elortz (NG)20113.342562.92193199
Eltziego (A)1986236023600
Eltziego (A)1991253024904
Eltziego (A)1996259125611
Eltziego (A)20012490230118
Eltziego (A)20062455219318
Eltziego (A)201122571771328
Erandio (B)19867.9575157.13521592
Erandio (B)19918.5284537.74924284
Erandio (B)19968.2984307.53528152
Erandio (B)20017.5382956.90728551
Erandio (B)20067.1772916.438309139
Erandio (B)20115.7182604.852324282
Ereño (B)19867469203
Ereño (B)19916257212
Ereño (B)19966961152
Ereño (B)20016962610
Ereño (B)20065748720
Ereño (B)20115036743
Ermua (B)19866.3807005.124155401
Ermua (B)19916.4716295.238248356
Ermua (B)19966.2055365.130347192
Ermua (B)20015.6034814.658263201
Ermua (B)20064.4583523.683249174
Ermua (B)20113.6403152.856244225
Errenteria (G)198613.7672.51110.607427222
Errenteria (G)199114.5792.33311.197848201
Errenteria (G)199614.3322.16011.160863149
Errenteria (G)200112.4461.8499.799640158
Errenteria (G)200610.3211.5937.848650230
Errenteria (G)20118.4231.2826.056672413
Errezil (G)1986285281400
Errezil (G)1991236231311
Errezil (G)1996194190004
Errezil (G)2001171167301
Errezil (G)20061481251832
Errezil (G)20111271111222
Erriberabeitia (A)1986124012202
Erriberabeitia (A)1991109010900
Erriberabeitia (A)1996132012903
Erriberabeitia (A)2001206019817
Erriberabeitia (A)20063342306323
Erriberabeitia (A)2011317142601231
Erriberagoitia (A)1986172117100
Erriberagoitia (A)1991152015101
Erriberagoitia (A)1996135113202
Erriberagoitia (A)2001122011723
Erriberagoitia (A)2006157414139
Erriberagoitia (A)20111575134612
Errigoiti (B)1986125121400
Errigoiti (B)19911211041241
Errigoiti (B)1996112941503
Errigoiti (B)2001103722632
Errigoiti (B)200698592991
Errigoiti (B)201196572793
Eskoriatza (G)19861.2365815648110
Eskoriatza (G)19911.2125246205513
Eskoriatza (G)19961.42354373912318
Eskoriatza (G)20011.3085257055820
Eskoriatza (G)20061.0614315445729
Eskoriatza (G)20118603374076452
Etxebarri (B)19862.082671.9132973
Etxebarri (B)19912.260542.1292156
Etxebarri (B)19962.360392.2344047
Etxebarri (B)20012.593582.4424944
Etxebarri (B)20062.620772.4297440
Etxebarri (B)20112.693692.42012084
Ezkio-Itsaso (G)19861921652142
Ezkio-Itsaso (G)19911681452030
Ezkio-Itsaso (G)19961581381460
Ezkio-Itsaso (G)2001138128802
Ezkio-Itsaso (G)2006132963132
Ezkio-Itsaso (G)20111529539117
Forua (B)19913172198990
Forua (B)199630218892193
Forua (B)20012921899094
Forua (B)200623114370117
Forua (B)2011197118521611
Fruiz (B)19868886200
Fruiz (B)19918582300
Fruiz (B)19969483920
Fruiz (B)200180561842
Fruiz (B)2006100533953
Fruiz (B)2011102484572
Gabiria (G)19861481361110
Gabiria (G)1991136132400
Gabiria (G)1996119114500
Gabiria (G)200110299300
Gabiria (G)20069585613
Gabiria (G)2011113822065
Gaintza (G)19864545000
Gaintza (G)19913333000
Gaintza (G)19963331020
Gaintza (G)20012622220
Gaintza (G)20062416530
Gaintza (G)20112215502
Galdakao (B)19869.2071.7966.93243148
Galdakao (B)19919.7861.7817.46549347
Galdakao (B)19969.9311.6397.71752055
Galdakao (B)20018.9661.3416.91164074
Galdakao (B)20067.7871.1725.824667124
Galdakao (B)20116.8311.0444.872709206
Galdames (B)1986223022102
Galdames (B)1991201119604
Galdames (B)1996208020512
Galdames (B)2001200319142
Galdames (B)2006183416757
Galdames (B)20111514133113
Gamiz-Fika (B)19862542332010
Gamiz-Fika (B)19912562123671
Gamiz-Fika (B)199625419447112
Gamiz-Fika (B)200126917182160
Gamiz-Fika (B)200625213185351
Gamiz-Fika (B)2011256124863610
Garai (B)198689781100
Garai (B)19918775561
Garai (B)19967666550
Garai (B)20016854842
Garai (B)200669471723
Garai (B)20115737974
Gasteiz (A)198664.0111.11061.382714805
Gasteiz (A)199169.0751.39465.8311.021829
Gasteiz (A)199672.2841.36168.5841.437902
Gasteiz (A)200168.5611.42663.8251.5121.798
Gasteiz (A)200666.0211.78958.3461.9483.938
Gasteiz (A)201159.5861.78149.9472.4505.408
Gatika (B)19862091812710
Gatika (B)199125020232160
Gatika (B)199629922059191
Gatika (B)2001401241136213
Gatika (B)2006386200149343
Gatika (B)2011323164119319
Gautegiz-Arteaga (B)198623620519120
Gautegiz-Arteaga (B)19912061673351
Gautegiz-Arteaga (B)199622014553220
Gautegiz-Arteaga (B)200121414350192
Gautegiz-Arteaga (B)2006195109552110
Gautegiz-Arteaga (B)201118910955196
Gaztelu (G)19964037120
Gaztelu (G)20014440310
Gaztelu (G)20065444910
Gaztelu (G)20112921710
Gernika-Lumo (B)19865.5663.2811.80241568
Gernika-Lumo (B)19915.0772.7921.79445239
Gernika-Lumo (B)19964.8382.7121.66843622
Gernika-Lumo (B)20014.3792.4281.49740747
Gernika-Lumo (B)20064.1832.1531.379369282
Gernika-Lumo (B)20113.9051.8381.275349443
Getaria (G)198677170546191
Getaria (G)19918137445973
Getaria (G)199682874159217
Getaria (G)2001715603703210
Getaria (G)20066304641192819
Getaria (G)20116264281123551
Getxo (B)198624.8331.29322.0701.047423
Getxo (B)199126.1391.16023.5411.143295
Getxo (B)199626.7041.10823.9451.379272
Getxo (B)200124.8421.21622.0691.179378
Getxo (B)200621.8201.21718.8231.254526
Getxo (B)201118.9551.18615.6241.279866
Gizaburuaga (B)19864746010
Gizaburuaga (B)19913838000
Gizaburuaga (B)19963331020
Gizaburuaga (B)20013130100
Gizaburuaga (B)20064737730
Gizaburuaga (B)20114433362
Gobiaran (A)1986239123503
Gobiaran (A)1991209220700
Gobiaran (A)1996198019134
Gobiaran (A)2001207119826
Gobiaran (A)20062055184412
Gobiaran (A)2011156813819
Gordexola (B)19864905469115
Gordexola (B)1991471046812
Gordexola (B)1996421042010
Gordexola (B)20013786359103
Gordexola (B)2006360143231211
Gordexola (B)2011318102751617
Gorliz (B)19868451136317625
Gorliz (B)19919431027339810
Gorliz (B)19961.0939187111318
Gorliz (B)20011.24413399610312
Gorliz (B)20061.29515198812432
Gorliz (B)20111.14113580814355
Guardia (Biastari) (A)1986465246210
Guardia (Biastari) (A)1991433342901
Guardia (Biastari) (A)1996386038420
Guardia (Biastari) (A)2001339532725
Guardia (Biastari) (A)200639014338731
Guardia (Biastari) (A)2011365202902035
Gueñes (B)19861.938131.904516
Gueñes (B)19911.852171.820510
Gueñes (B)19961.86441.830426
Gueñes (B)20011.69081.6242533
Gueñes (B)20061.685261.5604158
Gueñes (B)20111.427401.22263102
Harana (A)1986121012100
Harana (A)1991111011100
Harana (A)19969109100
Harana (A)20016506410
Harana (A)20065705403
Harana (A)20113413012
Hernani (G)19866.4532.3833.47552174
Hernani (G)19916.5012.4473.42058153
Hernani (G)19966.3852.3613.44653840
Hernani (G)20015.4402.0522.88546835
Hernani (G)20064.8221.7752.460486101
Hernani (G)20114.2111.5152.016479201
Hernialde (G)198698831500
Hernialde (G)199181651510
Hernialde (G)199666491250
Hernialde (G)20017262730
Hernialde (G)200692721820
Hernialde (G)20118255999
Hondarribia (G)19864.0821.8371.86534931
Hondarribia (G)19914.5222.1371.92942630
Hondarribia (G)19964.7372.2292.02344540
Hondarribia (G)20014.5651.9211.90765285
Hondarribia (G)20064.1861.6761.801608101
Hondarribia (G)20113.4871.2871.485542173
Ibarra (G)19861.408747596596
Ibarra (G)19911.380747568641
Ibarra (G)19961.373766520825
Ibarra (G)20011.3657654801119
Ibarra (G)20061.22967542111122
Ibarra (G)201199651432710055
Ibarrangelu (B)19861521339100
Ibarrangelu (B)199114612114110
Ibarrangelu (B)19961421281310
Ibarrangelu (B)200112810510130
Ibarrangelu (B)20061198324102
Ibarrangelu (B)20111076624143
Idiazabal (G)19865934521022415
Idiazabal (G)19916004591002219
Idiazabal (G)1996612464101407
Idiazabal (G)20016325537036
Idiazabal (G)20066114671141218
Idiazabal (G)20115393971021525
Igorre (B)19861.244712473563
Igorre (B)19911.250729431873
Igorre (B)19961.306853432201
Igorre (B)20011.2336984101178
Igorre (B)20061.22862740515145
Igorre (B)20111.07048333815990
Ikaztegieta (G)19862131951350
Ikaztegieta (G)1991109931420
Ikaztegieta (G)19961191001441
Ikaztegieta (G)2001103881410
Ikaztegieta (G)2006123843171
Ikaztegieta (G)201197603061
Irun (G)198617.3052.04014.0491.059157
Irun (G)199117.6502.28314.288924155
Irun (G)199618.2372.41114.757894175
Irun (G)200117.5172.31314.159791254
Irun (G)200616.7282.20212.852999675
Irun (G)201113.7641.76410.0631.031906
Irura (G)198617912143123
Irura (G)199123015164141
Irura (G)19962821997571
Irura (G)200135023094179
Irura (G)20064102391283112
Irura (G)20114212161503916
Iruraitz-Gauna (A)1986162016200
Iruraitz-Gauna (A)1991129012900
Iruraitz-Gauna (A)1996126012402
Iruraitz-Gauna (A)2001117211320
Iruraitz-Gauna (A)2006115210922
Iruraitz-Gauna (A)20119237874
Iruña Oka (A)1986511150406
Iruña Oka (A)1991534552801
Iruña Oka (A)1996564455721
Iruña Oka (A)20016827651420
Iruña Oka (A)2006814107461939
Iruña Oka (A)2011740116672834
Iruñea (NG)199154.2851.37250.0929151.132
Iruñea (NG)200159.5101.45954.7031.0162.085
Iruñea (NG)201158.5841.34747.8791.5926.285
Ispaster (B)19861841721200
Ispaster (B)1991156142590
Ispaster (B)1996159151620
Ispaster (B)20011461331120
Ispaster (B)20061411161951
Ispaster (B)201113510016910
Itsasondo (G)198626820346145
Itsasondo (G)199122315753121
Itsasondo (G)19962121545053
Itsasondo (G)20011599941172
Itsasondo (G)20061797572266
Itsasondo (G)20111404857278
Iurreta (B)19911.6505661.0254316
Iurreta (B)19961.529535924619
Iurreta (B)20011.3534288496313
Iurreta (B)20061.0773086546946
Iurreta (B)20119292355458267
Izurtza (B)198679581290
Izurtza (B)1991744812140
Izurtza (B)199685542650
Izurtza (B)200172531810
Izurtza (B)200660451122
Izurtza (B)20119342221316
Kanpezu (A)1986378337401
Kanpezu (A)1991339433320
Kanpezu (A)1996320231332
Kanpezu (A)20012686246313
Kanpezu (A)200623610201619
Kanpezu (A)201122081721624
Karrantza (B)19861.01461.00431
Karrantza (B)1991893189020
Karrantza (B)1996852084741
Karrantza (B)2001718470914
Karrantza (B)20066241559397
Karrantza (B)2011583145352014
Kortezubi (B)199110295322
Kortezubi (B)199610496701
Kortezubi (B)200198831032
Kortezubi (B)2006102761970
Kortezubi (B)201192701462
Kripan (A)19866506500
Kripan (A)19916606600
Kripan (A)19966006000
Kripan (A)20014304210
Kripan (A)20063103010
Kripan (A)20112802620
Kuartango (A)1986112210811
Kuartango (A)1991112110812
Kuartango (A)19969919710
Kuartango (A)20017706872
Kuartango (A)20065604880
Kuartango (A)20115904892
Lagran (A)19864504500
Lagran (A)19913903900
Lagran (A)19964104100
Lagran (A)20013403400
Lagran (A)20063333000
Lagran (A)20112402202
Lanestosa (B)19869419300
Lanestosa (B)19919419300
Lanestosa (B)19966706700
Lanestosa (B)20016005820
Lanestosa (B)20066816412
Lanestosa (B)20114904630
Lantaron (A)1986300029820
Lantaron (A)1991255225120
Lantaron (A)1996245023924
Lantaron (A)2001277227302
Lantaron (A)2006228421914
Lantaron (A)2011181516745
Lantziego (A)1986186118410
Lantziego (A)1991191418502
Lantziego (A)1996162016110
Lantziego (A)2001136313300
Lantziego (A)20061685149212
Lantziego (A)20111445112819
Lapuebla de Labarca (A)1986234123120
Lapuebla de Labarca (A)1991230322601
Lapuebla de Labarca (A)1996242723131
Lapuebla de Labarca (A)20012402221215
Lapuebla de Labarca (A)200624310208421
Lapuebla de Labarca (A)201119341522017
Larrabetzu (B)1986465307140162
Larrabetzu (B)1991420278117223
Larrabetzu (B)1996406271112221
Larrabetzu (B)2001392220123481
Larrabetzu (B)2006440208165643
Larrabetzu (B)20114241881596116
Larraul (G)19866361200
Larraul (G)19914242000
Larraul (G)19964139200
Larraul (G)20013129101
Larraul (G)200651351510
Larraul (G)20114330850
Lasarte-Oria (G)19865.9761.4154.30020655
Lasarte-Oria (G)19916.3261.4874.50625974
Lasarte-Oria (G)19966.4791.3044.71041946
Lasarte-Oria (G)20015.7841.0714.27238754
Lasarte-Oria (G)20064.9538933.59137396
Lasarte-Oria (G)20114.0597642.704378213
Laudio (A)19867.1602296.72913666
Laudio (A)19917.2782096.87616231
Laudio (A)19967.0682016.59624031
Laudio (A)20015.9491905.48423936
Laudio (A)20064.9162034.344263106
Laudio (A)20114.1492143.392328215
Laukiz (B)1986372134203332
Laukiz (B)1991375125209356
Laukiz (B)1996342123187284
Laukiz (B)2001317115181174
Laukiz (B)200624292129165
Laukiz (B)2011229751211716
Lazkao (G)19861.7947029787737
Lazkao (G)19911.7526879598521
Lazkao (G)19961.6177118009016
Lazkao (G)20011.5137156977625
Lazkao (G)20061.4376366599745
Lazkao (G)20111.30053457711277
Leaburu (G)1986189174690
Leaburu (G)1991168161511
Leaburu (G)199610389761
Leaburu (G)2001104811391
Leaburu (G)200686581981
Leaburu (G)201157301485
Legazpi (G)19863.5191.3031.97122322
Legazpi (G)19913.3141.3151.9018513
Legazpi (G)19962.9241.0811.5862498
Legazpi (G)20012.4488511.35023413
Legazpi (G)20062.0996811.13025335
Legazpi (G)20111.81057191326165
Legorreta (G)1986507283175418
Legorreta (G)1991491273168491
Legorreta (G)1996454263154325
Legorreta (G)200138224513610
Legorreta (G)2006401214166813
Legorreta (G)20113761941461719
Legutiano (A)198641148316470
Legutiano (A)199138251319102
Legutiano (A)199643254352206
Legutiano (A)2001414493272414
Legutiano (A)2006440423293930
Legutiano (A)2011397552624040
Leintz Gatzaga (G)198661411271
Leintz Gatzaga (G)199176451885
Leintz Gatzaga (G)1996805216120
Leintz Gatzaga (G)200162361790
Leintz Gatzaga (G)200650271490
Leintz Gatzaga (G)201147231491
Leioa (B)19867.3455506.41628396
Leioa (B)19918.0194687.11735975
Leioa (B)19969.1613788.17552682
Leioa (B)20019.1995108.14644697
Leioa (B)20068.2614597.160443199
Leioa (B)20117.3224166.130473303
Lekeitio (B)19862.4081.86540311525
Lekeitio (B)19912.5102.0083908923
Lekeitio (B)19962.3931.88737112015
Lekeitio (B)20012.0741.6363011298
Lekeitio (B)20061.6951.22631612726
Lekeitio (B)20111.47797730910586
Lemoa (B)1986979480445459
Lemoa (B)1991923500343773
Lemoa (B)1996752394289645
Lemoa (B)20018443414296014
Lemoa (B)20068672924517747
Lemoa (B)20119172555118269
Lemoiz (B)198622612466333
Lemoiz (B)199124813576316
Lemoiz (B)199622711386280
Lemoiz (B)200120270116160
Lemoiz (B)200623173120326
Lemoiz (B)2011228561075510
Leza (A)19865105010
Leza (A)19914734400
Leza (A)19963713600
Leza (A)20015215001
Leza (A)20065214308
Leza (A)20114043123
Lezama (B)1986609347218431
Lezama (B)1991653424211180
Lezama (B)1996635356225540
Lezama (B)2001601296235682
Lezama (B)20066612373297421
Lezama (B)20115251772617710
Lezo (G)19861.9797951.1063741
Lezo (G)19911.8037289768019
Lezo (G)19962.0087881.1197823
Lezo (G)20011.9096711.11311312
Lezo (G)20061.69058497511021
Lezo (G)20111.46655072314647
Lizarra (NG)19914.205603.7847853
Lizarra (NG)20013.946623.6747788
Lizarra (NG)20114.063333.484262216
Lizartza (G)1986234228510
Lizartza (G)19912532361250
Lizartza (G)1996220210730
Lizartza (G)20011821501994
Lizartza (G)20061571202674
Lizartza (G)201113980261320
Loiu (B)1986493185256493
Loiu (B)1991537177268884
Loiu (B)1996497128270981
Loiu (B)20017081084777845
Loiu (B)20065481053405053
Loiu (B)20115531053605038
Mallabia (B)198635923089382
Mallabia (B)1991377242117108
Mallabia (B)1996371228126161
Mallabia (B)2001331197117107
Mallabia (B)20063221721271211
Mallabia (B)2011261142911216
Markin-Etxebarria (B)1986249236931
Markin-Etxebarria (B)19912332121731
Markin-Etxebarria (B)19962242011445
Markin-Etxebarria (B)2001204193902
Markin-Etxebarria (B)200619816219611
Markin-Etxebarria (B)201118714617915
Markina-Xemein (B)19861.6171.3382103930
Markina-Xemein (B)19911.4391.1972002418
Markina-Xemein (B)19961.3251.0701915212
Markina-Xemein (B)20011.2129301718526
Markina-Xemein (B)20061.23879019982167
Markina-Xemein (B)20111.16172916374195
Maruri-Jatabe (B)1986119941951
Maruri-Jatabe (B)199116010536172
Maruri-Jatabe (B)199619312253153
Maruri-Jatabe (B)20011939959332
Maruri-Jatabe (B)20062057496287
Maruri-Jatabe (B)20111896876378
Mañaria (B)19861681451922
Mañaria (B)19911481291720
Mañaria (B)19961241012030
Mañaria (B)20011271022122
Mañaria (B)2006115882133
Mañaria (B)20111277533613
Mañueta (A)19869209200
Mañueta (A)19919009000
Mañueta (A)19968608600
Mañueta (A)20018107731
Mañueta (A)200680056519
Mañueta (A)20115714097
Mendaro (G)198647031714850
Mendaro (G)1991451293147110
Mendaro (G)1996407244135280
Mendaro (G)2001458259180190
Mendaro (G)20065202422363012
Mendaro (G)20114181841833813
Mendata (B)1986112110200
Mendata (B)19918781060
Mendata (B)19967570230
Mendata (B)20018170731
Mendata (B)200682591580
Mendata (B)201168491162
Mendexa (B)198610095500
Mendexa (B)1991113991400
Mendexa (B)199692811010
Mendexa (B)20018173620
Mendexa (B)200685641623
Mendexa (B)20117657874
Meñaka (B)1986103103000
Meñaka (B)1991111106500
Meñaka (B)1996114104730
Meñaka (B)2001125982061
Meñaka (B)20061641005293
Meñaka (B)20111328534103
Moreda de Alava (A)19867807800
Moreda de Alava (A)19917607600
Moreda de Alava (A)19967206705
Moreda de Alava (A)20013803503
Moreda de Alava (A)20066015027
Moreda de Alava (A)20115303878
Morga (B)19868883230
Morga (B)19919794300
Morga (B)19969589510
Morga (B)20018577800
Morga (B)200680651221
Morga (B)201173511516
Mundaka (B)1986461343104131
Mundaka (B)199144734271322
Mundaka (B)1996500264145829
Mundaka (B)2001499287150575
Mundaka (B)2006444249125619
Mundaka (B)20113992111105028
Mungia (B)19863.5841.8091.48326230
Mungia (B)19914.0101.9511.79422540
Mungia (B)19964.2471.8512.05629644
Mungia (B)20014.1751.6652.05136099
Mungia (B)20064.3521.4692.344385154
Mungia (B)20114.1321.2272.209423273
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)1986181178102
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)1991145142102
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)1996105100302
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)20017363451
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)20066752762
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)201183561683
Murueta (B)19916156401
Murueta (B)199659381731
Murueta (B)200172551322
Murueta (B)200666382440
Murueta (B)201158381343
Muskiz (B)19861.981101.949913
Muskiz (B)19912.15152.128117
Muskiz (B)19962.06372.026219
Muskiz (B)20012.014191.9344714
Muskiz (B)20061.966411.8276335
Muskiz (B)20111.841401.6359076
Mutiloa (G)19865044303
Mutiloa (G)19914841340
Mutiloa (G)19964232640
Mutiloa (G)20012825120
Mutiloa (G)200653301580
Mutiloa (G)201151281670
Mutriku (G)19861.4601.1422047341
Mutriku (G)19911.5021.12124312414
Mutriku (G)19961.5711.15524815117
Mutriku (G)20011.4211.0612578221
Mutriku (G)20061.2678992449826
Mutriku (G)20111.13873124011057
Muxika (B)19864393686740
Muxika (B)199146341137150
Muxika (B)199643837641210
Muxika (B)20013423072690
Muxika (B)200631324842194
Muxika (B)2011267174542118
Nabarniz (B)19916361110
Nabarniz (B)19965453010
Nabarniz (B)20014438240
Nabarniz (B)20064838415
Nabarniz (B)20113330201
Navaridas (A)19867207200
Navaridas (A)19916906900
Navaridas (A)19965705610
Navaridas (A)20014804800
Navaridas (A)20064213506
Navaridas (A)20115604538
Oiartzun (G)19862.5771.76865211443
Oiartzun (G)19912.9341.96579914228
Oiartzun (G)19963.0141.95283020428
Oiartzun (G)20012.7831.80579316322
Oiartzun (G)20062.6171.59681517135
Oiartzun (G)20112.2251.35062918759
Oion (A)1986729471708
Oion (A)1991683567215
Oion (A)1996697569011
Oion (A)20017748750106
Oion (A)2006890247871762
Oion (A)20117801663825101
Okondo (A)1986262424567
Okondo (A)1991246223932
Okondo (A)1996267326040
Okondo (A)20012822125461
Okondo (A)200631329259178
Okondo (A)2011265182102314
Olaberria (G)19864711702751610
Olaberria (G)199144018025901
Olaberria (G)199635113421250
Olaberria (G)200123810912900
Olaberria (G)20061981088226
Olaberria (G)201115976561512
Ondarroa (B)19863.7392.57484864253
Ondarroa (B)19913.6792.439897228115
Ondarroa (B)19963.4062.459725121101
Ondarroa (B)20012.8641.991588177108
Ondarroa (B)20062.1941.480460136118
Ondarroa (B)20111.8751.236406116117
Ordizia (G)19863.0181.0701.58732833
Ordizia (G)19913.1251.2871.62118829
Ordizia (G)19962.9281.3081.39120326
Ordizia (G)20012.5141.1771.08921137
Ordizia (G)20062.3271.025975199128
Ordizia (G)20112.280900935203242
Orendain (G)19914139101
Orendain (G)19963532300
Orendain (G)20013330300
Orendain (G)20064035410
Orendain (G)20112925211
Orexa (G)19863939000
Orexa (G)19913232000
Orexa (G)19962626000
Orexa (G)20011818000
Orexa (G)20062421120
Orexa (G)20111715110
Orio (G)19861.4521.0943083218
Orio (G)19911.5121.1822981319
Orio (G)19961.4791.06329310617
Orio (G)20011.40296329411431
Orio (G)20061.33187231412124
Orio (G)20111.24876129911474
Ormaiztegi (G)198643531696212
Ormaiztegi (G)19913812789085
Ormaiztegi (G)199636925289253
Ormaiztegi (G)2001350244632815
Ormaiztegi (G)20063912351162614
Ormaiztegi (G)2011340194872930
Orozko (B)1986635343240493
Orozko (B)1991611343222451
Orozko (B)1996583235264840
Orozko (B)20016041563061393
Orozko (B)200653912128710823
Orozko (B)20114599922610034
Ortuella (B)19863.004132.9331543
Ortuella (B)19912.907142.8691410
Ortuella (B)19962.79092.7511416
Ortuella (B)20012.75182.7002617
Ortuella (B)20062.360272.2545227
Ortuella (B)20111.909371.7527941
Otxandio (B)1986360220109247
Otxandio (B)199131919481440
Otxandio (B)199631320277340
Otxandio (B)200127713890472
Otxandio (B)2006338146135516
Otxandio (B)20113011421004613
Oñati (G)19863.4722.29296916051
Oñati (G)19913.3702.28190213750
Oñati (G)19963.1872.12484119725
Oñati (G)20013.0061.94982319836
Oñati (G)20062.6561.70572517848
Oñati (G)20112.4221.491632194105
Pasaia (G)19866.3451.0014.682315347
Pasaia (G)19916.3891.0944.625403267
Pasaia (G)19965.8709754.254444197
Pasaia (G)20014.6737553.397416105
Pasaia (G)20064.0436752.807403158
Pasaia (G)20113.4005662.190431213
Plentzia (B)198691088743727
Plentzia (B)1991816666677310
Plentzia (B)1996939867588213
Plentzia (B)20011.02187847789
Plentzia (B)20061.0199479110628
Plentzia (B)20119777174511645
Portugalete (B)198618.73714818.069197323
Portugalete (B)199119.1539018.669164230
Portugalete (B)199618.23810217.802194140
Portugalete (B)200115.44714514.981210111
Portugalete (B)200612.24619211.535300219
Portugalete (B)201110.0871899.109407382
Samaniego (A)19869509410
Samaniego (A)19918618401
Samaniego (A)19969229000
Samaniego (A)20016606510
Samaniego (A)20067416346
Samaniego (A)20117936637
San Adrián (NG)19911.55731.53759
San Adrián (NG)20011.83241.7210107
San Adrián (NG)20111.94501.7510114
Santurtzi (B)198617.52710817.096127196
Santurtzi (B)199117.36111017.017114120
Santurtzi (B)199617.0338616.636179132
Santurtzi (B)200114.73110514.354171101
Santurtzi (B)200612.61418911.952218255
Santurtzi (B)201110.4421769.496330440
Segura (G)198644838150017
Segura (G)199139733938416
Segura (G)199635229533159
Segura (G)200130023339208
Segura (G)2006335220673612
Segura (G)20113702101023622
Sestao (B)198611.9955911.60467265
Sestao (B)199112.3044612.02269167
Sestao (B)199611.7883311.54895112
Sestao (B)20019.696559.4699478
Sestao (B)20067.6801077.257136180
Sestao (B)20116.2001115.542197350
Sondika (B)19861.2002648457813
Sondika (B)19911.1642528071005
Sondika (B)19961.1701988351325
Sondika (B)20011.093224780809
Sondika (B)20061.0221797199232
Sondika (B)201186613058710049
Sopela (B)19862.3744131.77815825
Sopela (B)19912.7693432.16923621
Sopela (B)19963.1243972.43626031
Sopela (B)20013.3863942.62631254
Sopela (B)20063.5763972.73736874
Sopela (B)20113.0633252.226405107
Sopuerta, Garape (B)1986677267050
Sopuerta, Garape (B)1991627362130
Sopuerta, Garape (B)1996642463332
Sopuerta, Garape (B)2001551153983
Sopuerta, Garape (B)200659055421528
Sopuerta, Garape (B)2011576125012043
Soraluze (G)19861.5657506528479
Soraluze (G)19911.51769270410714
Soraluze (G)19961.3235986655010
Soraluze (G)20011.2065046145434
Soraluze (G)20061.0954325557929
Soraluze (G)20119033434067084
Sukarrieta (B)198681482463
Sukarrieta (B)1991834919105
Sukarrieta (B)199690513432
Sukarrieta (B)2001853738100
Sukarrieta (B)200668332681
Sukarrieta (B)2011531624121
Tafalla (NG)19912.955382.8322945
Tafalla (NG)20013.174203.0412191
Tafalla (NG)20113.218312.74254390
Tolosa (G)19865.8692.7412.31978425
Tolosa (G)19915.8582.8062.19584017
Tolosa (G)19965.5872.9901.98758921
Tolosa (G)20014.7952.6471.62848535
Tolosa (G)20064.1102.2221.36443886
Tolosa (G)20113.9402.0211.258463198
Trapagaran (B)19864.247124.1692640
Trapagaran (B)19914.467114.4112421
Trapagaran (B)19964.35084.2814318
Trapagaran (B)20013.999223.8936816
Trapagaran (B)20063.293373.1219441
Trapagaran (B)20112.522332.30512163
Turtzioz (B)1986149014900
Turtzioz (B)1991140014000
Turtzioz (B)1996147014700
Turtzioz (B)2001140014000
Turtzioz (B)2006135212625
Turtzioz (B)2011132312045
Tutera (NG)19917.802417.6032367
Tutera (NG)200110.132378.83834537
Tutera (NG)201111.233269.269571.693
Ubide (B)19865547800
Ubide (B)19915334784
Ubide (B)19964522788
Ubide (B)200142171726
Ubide (B)200631131701
Ubide (B)2011441714103
Ugao (B)19861.3201571.05110210
Ugao (B)19911.3501621.06610715
Ugao (B)19961.3802041.04811018
Ugao (B)20011.22216192312513
Ugao (B)20061.05612679112118
Ugao (B)201196211466414044
Uharte Eguesibar (NG)199179720747196
Uharte Eguesibar (NG)20011.121221.0552617
Uharte Eguesibar (NG)20112.6081062.3139449
Urduliz (B)1986772316398508
Urduliz (B)1991924363533244
Urduliz (B)19961.0132896001177
Urduliz (B)20011.008261710316
Urduliz (B)2006875199624448
Urduliz (B)20118651765957024
Urduña (B)19861.370131.3221421
Urduña (B)19911.294111.264118
Urduña (B)19961.20891.171235
Urduña (B)20011.095131.0402022
Urduña (B)20061.132161.0554318
Urduña (B)2011979238636429
Urizaharra (A)19867107100
Urizaharra (A)19916606600
Urizaharra (A)19966806800
Urizaharra (A)20014504410
Urizaharra (A)20065014630
Urizaharra (A)20114414210
Urkabustaiz (A)198631219270815
Urkabustaiz (A)1991284626945
Urkabustaiz (A)19962506233101
Urkabustaiz (A)2001247623362
Urkabustaiz (A)2006300132531321
Urkabustaiz (A)2011305152301545
Urnieta (G)19861.4865908224430
Urnieta (G)19911.5856438594439
Urnieta (G)19962.0087291.2025621
Urnieta (G)20011.8875991.1898316
Urnieta (G)20061.6515091.0079738
Urnieta (G)20111.3684747579245
Urretxu (G)19862.1266541.26619610
Urretxu (G)19912.0338661.1183910
Urretxu (G)19962.1018021.1381574
Urretxu (G)20012.0338581.0151528
Urretxu (G)20061.73471083915332
Urretxu (G)20111.41053863117269
Usurbil (G)19861.9331.133725669
Usurbil (G)19911.9011.0447519412
Usurbil (G)19961.8671.05869510311
Usurbil (G)20011.75298864110518
Usurbil (G)20061.63288960411326
Usurbil (G)20111.34376542411935
Villabona-Amasa (G)19861.7241.0116305627
Villabona-Amasa (G)19911.8061.0157077212
Villabona-Amasa (G)19961.8691.0527128718
Villabona-Amasa (G)20011.83188080811924
Villabona-Amasa (G)20061.60073368813742
Villabona-Amasa (G)20111.32561050112193
Villabuena de Alava (A)19869419102
Villabuena de Alava (A)19918728500
Villabuena de Alava (A)19969419300
Villabuena de Alava (A)20017317110
Villabuena de Alava (A)20067006811
Villabuena de Alava (A)20116615744
Zaldibar (B)19861.041393594504
Zaldibar (B)19911.008353615355
Zaldibar (B)1996972355569435
Zaldibar (B)20018862755494418
Zaldibar (B)20067922334805524
Zaldibar (B)20117562104297740
Zaldibia (G)19865634331071013
Zaldibia (G)199147537974148
Zaldibia (G)19964593767238
Zaldibia (G)2001412320531920
Zaldibia (G)2006348253572018
Zaldibia (G)2011359241721333
Zalduondo (A)19864604600
Zalduondo (A)19913503500
Zalduondo (A)19963733211
Zalduondo (A)20012812412
Zalduondo (A)20063962832
Zalduondo (A)20112431731
Zalla (B)19862.397142.3521813
Zalla (B)19912.32692.30584
Zalla (B)19962.44852.415199
Zalla (B)20012.439192.3592932
Zalla (B)20062.283462.06257118
Zalla (B)20112.097651.77779176
Zamudio (B)19861.0173425847417
Zamudio (B)19911.029324624729
Zamudio (B)19969552685888910
Zamudio (B)20019522636126413
Zamudio (B)20069262485797128
Zamudio (B)20116981784087339
Zanbrana (A)1986107010700
Zanbrana (A)19918908900
Zanbrana (A)19969109100
Zanbrana (A)20018108100
Zanbrana (A)20066726212
Zanbrana (A)20119238126
Zangoza (NG)19911.25041.23524
Zangoza (NG)20011.44791.395832
Zangoza (NG)20111.45401.24763128
Zaratamo (B)198653815637390
Zaratamo (B)199155793406571
Zaratamo (B)1996533127366382
Zaratamo (B)200150773386417
Zaratamo (B)200643464322435
Zaratamo (B)2011377622604510
Zarautz (G)19865.3373.2691.74328837
Zarautz (G)19916.0863.6402.11228450
Zarautz (G)19966.3213.7482.07145151
Zarautz (G)20016.3943.7082.13545497
Zarautz (G)20065.9063.1852.120449152
Zarautz (G)20115.2602.7801.757517206
Zeanuri (B)19863793532600
Zeanuri (B)19913062772360
Zeanuri (B)19962752422670
Zeanuri (B)20012752214941
Zeanuri (B)2006304196841311
Zeanuri (B)2011253158601223
Zeberio (B)19862672352912
Zeberio (B)199125620934130
Zeberio (B)19962391824674
Zeberio (B)200124114969230
Zeberio (B)200623798106312
Zeberio (B)20111989868284
Zegama (G)198645640229232
Zegama (G)199142633543453
Zegama (G)199637032924152
Zegama (G)20013433073105
Zegama (G)200639830365921
Zegama (G)2011404269762534
Zerain (G)19866461300
Zerain (G)19915955202
Zerain (G)19965249300
Zerain (G)20016357600
Zerain (G)20066155510
Zerain (G)20115748423
Zestoa (G)19861.1748902165810
Zestoa (G)19911.11289820527
Zestoa (G)19961.012822147376
Zestoa (G)2001859681151234
Zestoa (G)20069416712122929
Zestoa (G)20118975892133461
Zierbena (B)1996350234701
Zierbena (B)2001346333652
Zierbena (B)200635812331105
Zierbena (B)201137193311912
Zigoitia (A)19862490216312
Zigoitia (A)19912481122980
Zigoitia (A)19962911327035
Zigoitia (A)20013421231893
Zigoitia (A)20063262428688
Zigoitia (A)2011329392512712
Ziortza-Bolibar (B)2006100841051
Ziortza-Bolibar (B)2011100797104
Zizur Nagusia (NG)20014.6011154.30265114
Zizur Nagusia (NG)20114.4341673.71363363
Zizurkil (G)1986847420386401
Zizurkil (G)19918574223903411
Zizurkil (G)19969124424094417
Zizurkil (G)20019114184107112
Zizurkil (G)20067593603156321
Zizurkil (G)20116452962457925
Zornotza (B)19865.0412.0072.71727740
Zornotza (B)19915.2462.0272.87531331
Zornotza (B)19965.4672.1172.97235325
Zornotza (B)20014.9551.8102.65545634
Zornotza (B)20064.7061.5962.449453208
Zornotza (B)20114.3371.3292.186487335
Zuia (A)1986385437344
Zuia (A)1991392538322
Zuia (A)19964411441953
Zuia (A)2001491214411316
Zuia (A)2006472174071434
Zuia (A)2011411293363115
Zumaia (G)19862.6681.5749789620
Zumaia (G)19912.7021.60993813718
Zumaia (G)19962.7501.66193212631
Zumaia (G)20012.6781.53197712842
Zumaia (G)20062.4561.40384115755
Zumaia (G)20112.2991.25975419789
Zumarraga (G)19863.9919842.71327321
Zumarraga (G)19913.8971.0382.68915911
Zumarraga (G)19963.3788302.30921920
Zumarraga (G)20013.0535512.10636531
Zumarraga (G)20062.4935391.59730750
Zumarraga (G)20112.1374801.24233877

Iturria: Guk egindakoa. Biztanleria Zentsuak eta Biztanleriaren estatistikak, EUSTAT Arabarako, Bizkairako eta Gipuzkoarako. Euskarabidea (1991, 2001 eta 2011) Nafarroa Garairako. Soziolinguistikazko Inkesta, Ipar Euskal Herrirako (HPS).

Oharra: Ez dugu iparraldeko daturik.
* Hainbat kasutan Nafarroa Garaiko datuek ez dute hiztunen %100a osatzen, ehuneko kopuru txiki batean ezezaguna baita gaitasuna.
Iturrien inguruko edo egindako eragiketei buruzko xehetasun gehiago jakin nahi izanez gero, jo Metodologia atalera.



Soziolinguistika Klusterra / Tel.: 943 592 556 / Posta-e.: kluster@soziolinguistika.eus / MARTIN UGALDE KULTUR PARKEA, 20140 - ANDOAIN