Lehen hizkuntzaren bilakaera, helduen artean, Udalerrika. Euskal Herria, » (%)
LurraldeaUrteaGuztira EuskaraErdaraBiakBeste
Abadiño (B)1986100,043,350,90,94,9
Abadiño (B)1991100,041,153,42,43,1
Abadiño (B)1996100,039,953,82,43,9
Abadiño (B)2001100,037,656,32,63,5
Abadiño (B)2006100,035,957,43,03,7
Abadiño (B)2011100,034,657,73,54,2
Abaltzisketa (G)1986100,098,01,00,01,0
Abaltzisketa (G)1991100,0100,00,00,00,0
Abaltzisketa (G)1996100,097,02,00,01,0
Abaltzisketa (G)2001100,099,20,80,00,0
Abaltzisketa (G)2006100,092,25,42,30,0
Abaltzisketa (G)2011100,088,37,61,42,8
Abanto-Zierbena (B)1986100,00,697,40,61,4
Abanto-Zierbena (B)1991100,00,897,90,31,1
Abanto-Zierbena (B)1996100,00,797,90,51,0
Abanto-Zierbena (B)2001100,00,697,90,41,1
Abanto-Zierbena (B)2006100,01,097,10,81,1
Abanto-Zierbena (B)2011100,01,296,20,91,7
Aduna (G)1986100,091,77,50,80,0
Aduna (G)1991100,091,96,12,00,0
Aduna (G)1996100,090,39,70,00,0
Aduna (G)2001100,087,910,71,40,0
Aduna (G)2006100,074,521,43,40,7
Aduna (G)2011100,071,823,23,31,7
Agurain (A)1986100,04,494,11,00,4
Agurain (A)1991100,04,095,50,50,1
Agurain (A)1996100,03,195,70,90,4
Agurain (A)2001100,04,295,00,30,5
Agurain (A)2006100,04,392,70,92,0
Agurain (A)2011100,04,688,41,35,7
Aia (G)1986100,097,51,70,60,2
Aia (G)1991100,093,52,82,61,1
Aia (G)1996100,092,56,20,31,0
Aia (G)2001100,091,57,10,60,8
Aia (G)2006100,085,811,61,41,2
Aia (G)2011100,078,417,03,01,5
Aiara (A)1986100,02,097,50,50,0
Aiara (A)1991100,02,397,10,40,1
Aiara (A)1996100,03,196,60,10,1
Aiara (A)2001100,02,297,30,40,1
Aiara (A)2006100,01,996,31,10,6
Aiara (A)2011100,01,795,21,71,3
Aizarnazabal (G)1986100,097,12,30,60,0
Aizarnazabal (G)1991100,097,31,61,10,0
Aizarnazabal (G)1996100,094,95,10,00,0
Aizarnazabal (G)2001100,093,25,51,40,0
Aizarnazabal (G)2006100,079,411,82,36,5
Aizarnazabal (G)2011100,075,419,32,72,7
Ajangiz (B)1991100,093,14,30,91,7
Ajangiz (B)1996100,092,55,70,61,3
Ajangiz (B)2001100,087,39,91,71,1
Ajangiz (B)2006100,082,213,72,51,5
Ajangiz (B)2011100,080,313,83,92,0
Albiztur (G)1986100,0100,00,00,00,0
Albiztur (G)1991100,0100,00,00,00,0
Albiztur (G)1996100,0100,00,00,00,0
Albiztur (G)2001100,090,66,60,02,8
Albiztur (G)2006100,081,815,70,81,7
Albiztur (G)2011100,082,410,93,43,4
Alegia (G)1986100,078,519,81,70,0
Alegia (G)1991100,076,022,91,00,2
Alegia (G)1996100,077,121,70,60,6
Alegia (G)2001100,073,523,72,20,6
Alegia (G)2006100,071,724,82,80,7
Alegia (G)2011100,068,024,53,44,1
Alkiza (G)1986100,094,06,00,00,0
Alkiza (G)1991100,092,96,01,20,0
Alkiza (G)1996100,091,85,22,11,0
Alkiza (G)2001100,084,613,51,90,0
Alkiza (G)2006100,079,218,41,60,8
Alkiza (G)2011100,073,521,13,42,0
Alonsotegi (B)1991100,01,896,80,41,1
Alonsotegi (B)1996100,02,194,31,42,3
Alonsotegi (B)2001100,01,796,60,41,3
Alonsotegi (B)2006100,02,395,50,81,3
Alonsotegi (B)2011100,02,194,21,32,4
Altsasu (NG)1991100,07,384,46,61,3
Altsasu (NG)2001100,07,484,56,61,1
Altsasu (NG)2011100,07,179,26,25,7
Altzaga (G)1991100,097,50,02,50,0
Altzaga (G)1996100,097,72,30,00,0
Altzaga (G)2001100,090,52,47,10,0
Altzaga (G)2006100,071,023,25,80,0
Altzaga (G)2011100,067,122,49,21,3
Altzo (G)1986100,098,11,90,00,0
Altzo (G)1991100,095,22,91,90,0
Altzo (G)1996100,094,84,30,90,0
Altzo (G)2001100,090,38,20,70,7
Altzo (G)2006100,080,016,31,32,5
Altzo (G)2011100,072,819,13,14,9
Amezketa (G)1986100,098,41,40,00,3
Amezketa (G)1991100,096,42,51,10,0
Amezketa (G)1996100,095,43,80,80,0
Amezketa (G)2001100,092,25,61,90,3
Amezketa (G)2006100,091,26,22,40,3
Amezketa (G)2011100,085,511,42,21,0
Amoroto (B)1986100,097,82,20,00,0
Amoroto (B)1991100,096,33,00,70,0
Amoroto (B)1996100,091,58,50,00,0
Amoroto (B)2001100,091,28,80,00,0
Amoroto (B)2006100,088,210,10,61,2
Amoroto (B)2011100,086,810,41,11,6
Amurrio (A)1986100,03,792,61,22,5
Amurrio (A)1991100,02,595,50,91,1
Amurrio (A)1996100,02,494,71,41,5
Amurrio (A)2001100,02,994,91,11,1
Amurrio (A)2006100,03,194,01,01,9
Amurrio (A)2011100,02,893,01,23,0
Andoain (G)1986100,038,156,82,52,6
Andoain (G)1991100,036,458,22,92,5
Andoain (G)1996100,036,959,91,41,8
Andoain (G)2001100,035,061,52,21,2
Andoain (G)2006100,033,862,12,91,2
Andoain (G)2011100,030,963,33,72,1
Anoeta (G)1986100,057,139,52,90,5
Anoeta (G)1991100,059,538,01,70,8
Anoeta (G)1996100,060,136,61,71,7
Anoeta (G)2001100,062,134,61,22,1
Anoeta (G)2006100,058,736,42,32,7
Anoeta (G)2011100,055,537,54,22,8
Antsoain (NG)1991100,02,994,31,80,5
Antsoain (NG)2001100,02,294,42,21,2
Antsoain (NG)2011100,02,783,47,54,6
Antzuola (G)1986100,062,334,90,12,7
Antzuola (G)1991100,063,334,70,91,1
Antzuola (G)1996100,063,533,61,51,3
Antzuola (G)2001100,064,132,71,31,8
Antzuola (G)2006100,062,433,82,01,8
Antzuola (G)2011100,058,135,04,22,7
Arakaldo (B)1986100,038,247,114,70,0
Arakaldo (B)1991100,035,164,90,00,0
Arakaldo (B)1996100,038,157,14,80,0
Arakaldo (B)2001100,056,443,60,00,0
Arakaldo (B)2006100,036,163,90,00,0
Arakaldo (B)2011100,018,274,55,51,8
Arama (G)1986100,091,76,71,70,0
Arama (G)1991100,084,08,08,00,0
Arama (G)1996100,086,411,91,70,0
Arama (G)2001100,087,013,00,00,0
Arama (G)2006100,078,520,31,30,0
Arama (G)2011100,070,522,72,34,5
Aramaio (A)1986100,089,110,40,20,2
Aramaio (A)1991100,087,011,80,80,4
Aramaio (A)1996100,084,514,70,40,4
Aramaio (A)2001100,079,717,51,81,0
Aramaio (A)2006100,073,622,62,31,5
Aramaio (A)2011100,070,124,54,31,1
Aranguren (NG)1991100,02,794,31,70,8
Aranguren (NG)2001100,01,394,42,12,1
Aranguren (NG)2011100,01,387,94,34,5
Arantzazu (B)1986100,080,518,70,80,0
Arantzazu (B)1991100,079,218,91,90,0
Arantzazu (B)1996100,081,017,21,70,0
Arantzazu (B)2001100,074,423,10,91,7
Arantzazu (B)2006100,071,927,30,80,0
Arantzazu (B)2011100,060,032,93,93,2
Areatza (B)1986100,056,438,94,70,0
Areatza (B)1991100,057,637,84,60,0
Areatza (B)1996100,056,640,13,00,2
Areatza (B)2001100,055,339,94,00,8
Areatza (B)2006100,049,541,94,54,1
Areatza (B)2011100,042,346,35,46,1
Aretxabaleta (G)1986100,053,045,30,61,0
Aretxabaleta (G)1991100,049,446,81,91,9
Aretxabaleta (G)1996100,046,949,22,61,3
Aretxabaleta (G)2001100,044,751,42,91,0
Aretxabaleta (G)2006100,042,851,83,61,7
Aretxabaleta (G)2011100,041,950,74,72,8
Armiñon (A)1986100,00,0100,00,00,0
Armiñon (A)1991100,04,195,90,00,0
Armiñon (A)1996100,01,896,51,80,0
Armiñon (A)2001100,00,098,40,01,6
Armiñon (A)2006100,00,098,60,01,4
Armiñon (A)2011100,02,094,10,04,0
Arraia-Maeztu (A)1986100,00,399,70,00,0
Arraia-Maeztu (A)1991100,01,997,30,00,8
Arraia-Maeztu (A)1996100,02,497,10,00,4
Arraia-Maeztu (A)2001100,01,495,80,32,4
Arraia-Maeztu (A)2006100,01,596,00,61,8
Arraia-Maeztu (A)2011100,01,294,81,42,6
Arrankudiaga (B)1986100,061,833,34,60,4
Arrankudiaga (B)1991100,054,037,38,00,7
Arrankudiaga (B)1996100,052,145,82,10,0
Arrankudiaga (B)2001100,046,650,81,90,6
Arrankudiaga (B)2006100,036,759,32,41,6
Arrankudiaga (B)2011100,029,062,95,42,8
Arrasate (G)1986100,040,357,11,70,9
Arrasate (G)1991100,039,856,62,60,9
Arrasate (G)1996100,038,958,22,10,8
Arrasate (G)2001100,034,260,44,21,2
Arrasate (G)2006100,033,560,74,51,3
Arrasate (G)2011100,033,259,45,32,1
Arratzu (B)1996100,093,83,13,10,0
Arratzu (B)2001100,091,38,10,60,0
Arratzu (B)2006100,083,812,53,10,6
Arratzu (B)2011100,074,317,16,32,3
Arratzu-Ubarrundia (A)1986100,07,090,00,92,2
Arratzu-Ubarrundia (A)1991100,03,493,71,31,7
Arratzu-Ubarrundia (A)1996100,06,891,20,71,4
Arratzu-Ubarrundia (A)2001100,05,191,72,50,6
Arratzu-Ubarrundia (A)2006100,05,490,72,41,5
Arratzu-Ubarrundia (A)2011100,05,490,31,92,4
Arrieta (B)1986100,095,64,40,00,0
Arrieta (B)1991100,091,37,41,30,0
Arrieta (B)1996100,084,014,21,20,6
Arrieta (B)2001100,068,527,53,01,0
Arrieta (B)2006100,058,337,62,91,2
Arrieta (B)2011100,048,745,23,62,5
Arrigorriaga (B)1986100,012,883,81,61,8
Arrigorriaga (B)1991100,010,183,61,84,4
Arrigorriaga (B)1996100,08,686,11,73,6
Arrigorriaga (B)2001100,06,787,32,63,4
Arrigorriaga (B)2006100,05,988,12,83,1
Arrigorriaga (B)2011100,05,089,13,12,8
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)1986100,079,319,41,30,0
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)1991100,081,118,40,50,0
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)1996100,080,817,31,40,5
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)2001100,074,723,71,60,0
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)2006100,066,030,42,61,0
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)2011100,059,433,95,80,8
Artzentales (B)1986100,01,598,50,00,0
Artzentales (B)1991100,00,0100,00,00,0
Artzentales (B)1996100,00,499,20,00,4
Artzentales (B)2001100,03,794,41,10,7
Artzentales (B)2006100,06,091,71,70,7
Artzentales (B)2011100,04,390,83,21,7
Artziniega (A)1986100,00,898,40,30,5
Artziniega (A)1991100,00,598,60,50,5
Artziniega (A)1996100,01,098,30,20,4
Artziniega (A)2001100,00,797,61,10,5
Artziniega (A)2006100,01,895,31,41,4
Artziniega (A)2011100,02,293,01,82,9
Asparrena (A)1986100,05,993,70,40,0
Asparrena (A)1991100,03,095,80,21,0
Asparrena (A)1996100,04,893,31,50,4
Asparrena (A)2001100,05,691,71,71,0
Asparrena (A)2006100,05,891,71,31,2
Asparrena (A)2011100,06,088,02,63,3
Asteasu (G)1986100,086,312,00,70,9
Asteasu (G)1991100,081,716,00,51,9
Asteasu (G)1996100,080,318,40,50,9
Asteasu (G)2001100,078,617,91,71,9
Asteasu (G)2006100,073,322,32,91,5
Asteasu (G)2011100,068,027,32,91,8
Astigarraga (G)1991100,055,938,62,92,5
Astigarraga (G)1996100,052,342,62,42,7
Astigarraga (G)2001100,046,144,84,94,2
Astigarraga (G)2006100,041,649,95,43,1
Astigarraga (G)2011100,037,253,55,63,7
Atarrabia (NG)1991100,03,492,22,80,7
Atarrabia (NG)2001100,03,691,93,20,9
Atarrabia (NG)2011100,03,188,65,80,8
Ataun (G)1986100,095,04,90,10,0
Ataun (G)1991100,094,94,30,40,3
Ataun (G)1996100,093,94,60,80,6
Ataun (G)2001100,091,56,90,31,3
Ataun (G)2006100,087,710,50,81,0
Ataun (G)2011100,079,316,01,92,8
Atxondo (B)1986100,060,938,20,90,0
Atxondo (B)1991100,057,941,70,20,2
Atxondo (B)1996100,055,041,01,62,4
Atxondo (B)2001100,055,343,01,70,0
Atxondo (B)2006100,051,745,62,20,5
Atxondo (B)2011100,049,544,63,02,9
Aulesti (B)1986100,098,41,60,00,0
Aulesti (B)1991100,098,41,60,00,0
Aulesti (B)1996100,097,21,60,80,4
Aulesti (B)2001100,094,44,40,80,4
Aulesti (B)2006100,089,99,00,70,4
Aulesti (B)2011100,084,611,81,42,2
Azkoien (NG)1991100,00,399,40,00,0
Azkoien (NG)2001100,00,297,50,51,5
Azkoien (NG)2011100,00,690,21,66,3
Azkoitia (G)1986100,074,024,90,40,7
Azkoitia (G)1991100,072,226,50,60,7
Azkoitia (G)1996100,072,426,00,61,0
Azkoitia (G)2001100,070,926,61,50,9
Azkoitia (G)2006100,068,228,21,91,7
Azkoitia (G)2011100,063,330,82,63,3
Azpeitia (G)1986100,084,814,50,50,2
Azpeitia (G)1991100,084,414,50,90,2
Azpeitia (G)1996100,083,515,40,60,4
Azpeitia (G)2001100,081,916,21,20,7
Azpeitia (G)2006100,079,517,71,61,2
Azpeitia (G)2011100,076,319,11,72,9
Añana (A)1986100,00,0100,00,00,0
Añana (A)1991100,01,498,60,00,0
Añana (A)1996100,01,595,61,51,5
Añana (A)2001100,01,398,70,00,0
Añana (A)2006100,02,797,30,00,0
Añana (A)2011100,02,495,20,02,4
Bakio (B)1986100,067,430,51,70,4
Bakio (B)1991100,067,930,12,00,0
Bakio (B)1996100,058,540,51,10,0
Bakio (B)2001100,047,350,61,70,3
Bakio (B)2006100,039,855,03,61,6
Bakio (B)2011100,036,454,96,62,0
Baliarrain (G)1991100,0100,00,00,00,0
Baliarrain (G)1996100,0100,00,00,00,0
Baliarrain (G)2001100,091,75,62,80,0
Baliarrain (G)2006100,092,17,90,00,0
Baliarrain (G)2011100,086,87,51,93,8
Balmaseda (B)1986100,00,699,00,10,4
Balmaseda (B)1991100,00,598,80,40,3
Balmaseda (B)1996100,00,399,50,20,1
Balmaseda (B)2001100,00,598,60,20,8
Balmaseda (B)2006100,00,797,50,41,4
Balmaseda (B)2011100,01,094,90,83,3
Barakaldo (B)1986100,00,695,60,33,5
Barakaldo (B)1991100,00,894,80,44,0
Barakaldo (B)1996100,00,795,00,53,8
Barakaldo (B)2001100,00,795,80,33,2
Barakaldo (B)2006100,01,095,60,53,0
Barakaldo (B)2011100,01,094,90,63,4
Barañain (NG)1991100,02,392,43,21,1
Barañain (NG)2001100,03,092,92,61,3
Barañain (NG)2011100,02,890,41,73,1
Barrika (B)1986100,049,643,91,64,9
Barrika (B)1991100,043,450,82,03,7
Barrika (B)1996100,030,162,14,83,0
Barrika (B)2001100,020,767,88,43,1
Barrika (B)2006100,016,574,77,11,7
Barrika (B)2011100,016,873,27,72,4
Barrundia (A)1986100,00,992,17,00,0
Barrundia (A)1991100,01,997,60,00,5
Barrundia (A)1996100,02,296,50,01,3
Barrundia (A)2001100,02,794,41,31,7
Barrundia (A)2006100,04,890,41,23,6
Barrundia (A)2011100,07,185,73,33,9
Basauri (B)1986100,07,486,92,53,3
Basauri (B)1991100,06,189,61,82,5
Basauri (B)1996100,04,891,01,62,6
Basauri (B)2001100,04,192,41,32,2
Basauri (B)2006100,04,192,21,52,2
Basauri (B)2011100,03,592,41,72,4
Bastida (A)1986100,02,796,70,30,3
Bastida (A)1991100,03,196,60,30,0
Bastida (A)1996100,02,796,41,00,0
Bastida (A)2001100,03,394,70,81,2
Bastida (A)2006100,04,390,41,14,2
Bastida (A)2011100,03,888,81,75,7
Baztan (NG)1991100,073,116,97,00,4
Baztan (NG)2001100,072,718,67,10,3
Baztan (NG)2011100,060,422,712,31,5
Beasain (G)1986100,041,053,92,42,7
Beasain (G)1991100,040,054,92,62,5
Beasain (G)1996100,039,954,81,73,5
Beasain (G)2001100,038,355,33,23,3
Beasain (G)2006100,036,756,03,53,7
Beasain (G)2011100,034,555,84,35,3
Bedia (B)1986100,062,832,43,41,4
Bedia (B)1991100,055,942,02,10,0
Bedia (B)1996100,056,741,70,80,8
Bedia (B)2001100,045,549,34,01,3
Bedia (B)2006100,038,054,15,92,0
Bedia (B)2011100,034,054,18,83,2
Beizama (G)1986100,0100,00,00,00,0
Beizama (G)1991100,0100,00,00,00,0
Beizama (G)1996100,098,40,01,60,0
Beizama (G)2001100,097,01,51,50,0
Beizama (G)2006100,088,57,73,80,0
Beizama (G)2011100,085,712,51,80,0
Belauntza (G)1986100,092,15,92,00,0
Belauntza (G)1991100,080,512,47,10,0
Belauntza (G)1996100,081,017,20,90,9
Belauntza (G)2001100,077,916,44,11,6
Belauntza (G)2006100,073,518,43,74,4
Belauntza (G)2011100,066,426,33,63,6
Berango (B)1986100,028,966,13,31,8
Berango (B)1991100,023,171,73,51,8
Berango (B)1996100,018,076,83,81,4
Berango (B)2001100,013,681,13,02,3
Berango (B)2006100,011,082,64,22,2
Berango (B)2011100,010,282,04,92,9
Berantevilla (A)1986100,00,0100,00,00,0
Berantevilla (A)1991100,00,0100,00,00,0
Berantevilla (A)1996100,01,398,70,00,0
Berantevilla (A)2001100,01,696,21,11,1
Berantevilla (A)2006100,01,594,90,53,0
Berantevilla (A)2011100,02,993,81,91,4
Berastegi (G)1986100,097,41,60,30,6
Berastegi (G)1991100,096,22,60,90,3
Berastegi (G)1996100,094,93,10,91,1
Berastegi (G)2001100,092,15,01,91,1
Berastegi (G)2006100,086,19,53,21,2
Berastegi (G)2011100,080,013,34,72,0
Bergara (G)1986100,060,935,52,01,5
Bergara (G)1991100,058,738,41,81,2
Bergara (G)1996100,055,640,12,32,0
Bergara (G)2001100,051,642,44,41,6
Bergara (G)2006100,049,344,15,11,5
Bergara (G)2011100,048,043,95,72,4
Bermeo (B)1986100,074,323,81,40,5
Bermeo (B)1991100,073,223,72,11,0
Bermeo (B)1996100,070,825,03,40,8
Bermeo (B)2001100,065,328,15,61,0
Bermeo (B)2006100,061,530,26,41,9
Bermeo (B)2011100,057,232,96,73,2
Bernedo (A)1986100,00,499,60,00,0
Bernedo (A)1991100,00,0100,00,00,0
Bernedo (A)1996100,00,598,50,50,5
Bernedo (A)2001100,00,597,71,40,5
Bernedo (A)2006100,01,295,22,01,6
Bernedo (A)2011100,04,190,42,23,3
Berriatua (B)1986100,093,95,40,00,7
Berriatua (B)1991100,091,17,21,20,5
Berriatua (B)1996100,091,45,81,31,5
Berriatua (B)2001100,090,17,21,11,6
Berriatua (B)2006100,081,011,51,95,5
Berriatua (B)2011100,075,213,73,67,5
Berriobeiti (NG)2001100,05,089,93,41,8
Berriobeiti (NG)2011100,05,675,15,18,4
Berriozar (NG)2001100,03,991,82,02,3
Berriozar (NG)2011100,02,677,75,810,6
Berriz (B)1986100,050,349,10,50,1
Berriz (B)1991100,048,250,70,70,4
Berriz (B)1996100,045,653,30,70,4
Berriz (B)2001100,042,653,03,11,3
Berriz (B)2006100,039,354,93,72,1
Berriz (B)2011100,035,956,54,82,8
Berrobi (G)1986100,082,616,50,00,9
Berrobi (G)1991100,082,117,90,00,0
Berrobi (G)1996100,078,219,41,40,9
Berrobi (G)2001100,070,025,61,53,0
Berrobi (G)2006100,065,730,42,21,7
Berrobi (G)2011100,059,733,15,12,1
Bidania-Goiatz (G)1986100,096,02,90,01,1
Bidania-Goiatz (G)1991100,093,85,50,00,7
Bidania-Goiatz (G)1996100,094,25,10,00,6
Bidania-Goiatz (G)2001100,089,410,00,60,0
Bidania-Goiatz (G)2006100,082,215,71,01,0
Bidania-Goiatz (G)2011100,076,219,02,62,2
Bilar (A)1986100,00,098,60,70,7
Bilar (A)1991100,00,098,60,70,7
Bilar (A)1996100,00,0100,00,00,0
Bilar (A)2001100,00,0100,00,00,0
Bilar (A)2006100,01,597,10,01,5
Bilar (A)2011100,02,192,32,82,8
Bilbo (B)1986100,05,588,72,63,3
Bilbo (B)1991100,05,190,32,12,6
Bilbo (B)1996100,04,590,42,03,1
Bilbo (B)2001100,04,192,01,52,5
Bilbo (B)2006100,04,391,11,72,9
Bilbo (B)2011100,04,190,12,03,8
Burgelu (A)1986100,00,0100,00,00,0
Burgelu (A)1991100,02,997,10,00,0
Burgelu (A)1996100,02,894,41,41,4
Burgelu (A)2001100,00,599,50,00,0
Burgelu (A)2006100,01,595,80,81,9
Burgelu (A)2011100,02,193,10,93,9
Burlata (NG)1991100,04,990,52,60,8
Burlata (NG)2001100,03,790,92,91,6
Burlata (NG)2011100,02,385,55,84,0
Busturia (B)1986100,071,228,80,00,0
Busturia (B)1991100,067,232,50,30,0
Busturia (B)1996100,062,334,82,60,3
Busturia (B)2001100,054,938,95,11,1
Busturia (B)2006100,046,746,45,31,6
Busturia (B)2011100,044,247,46,12,3
Cintruenigo (NG)1991100,00,198,50,00,1
Cintruenigo (NG)2001100,00,396,80,21,5
Cintruenigo (NG)2011100,01,382,80,014,5
Corella (NG)1991100,00,398,80,10,2
Corella (NG)2001100,00,097,90,31,4
Corella (NG)2011100,00,688,70,08,7
Deba (G)1986100,070,522,84,52,1
Deba (G)1991100,070,525,42,81,3
Deba (G)1996100,066,628,23,12,1
Deba (G)2001100,063,132,23,01,7
Deba (G)2006100,061,134,33,01,7
Deba (G)2011100,058,834,34,32,6
Derio (B)1986100,021,374,32,52,0
Derio (B)1991100,017,676,54,91,1
Derio (B)1996100,016,878,93,31,0
Derio (B)2001100,016,179,73,21,1
Derio (B)2006100,014,380,53,32,0
Derio (B)2011100,012,581,83,62,1
Dima (B)1986100,092,35,91,90,0
Dima (B)1991100,091,27,21,70,0
Dima (B)1996100,087,511,80,70,0
Dima (B)2001100,077,218,63,50,7
Dima (B)2006100,069,425,14,70,8
Dima (B)2011100,061,531,15,71,8
Donemiliaga (A)1986100,03,295,71,10,0
Donemiliaga (A)1991100,02,596,30,80,4
Donemiliaga (A)1996100,04,395,30,40,0
Donemiliaga (A)2001100,05,093,60,70,7
Donemiliaga (A)2006100,05,292,01,51,2
Donemiliaga (A)2011100,05,889,23,81,2
Donostia (G)1986100,022,668,16,13,2
Donostia (G)1991100,020,571,55,82,3
Donostia (G)1996100,019,572,85,52,2
Donostia (G)2001100,018,574,54,72,3
Donostia (G)2006100,018,773,55,12,7
Donostia (G)2011100,017,972,85,73,6
Dulantzi (A)1986100,01,297,90,00,9
Dulantzi (A)1991100,01,497,00,01,7
Dulantzi (A)1996100,02,095,60,42,0
Dulantzi (A)2001100,03,492,91,72,0
Dulantzi (A)2006100,04,191,02,22,7
Dulantzi (A)2011100,03,689,22,74,5
Durango (B)1986100,040,454,73,11,7
Durango (B)1991100,037,157,23,91,7
Durango (B)1996100,035,160,43,41,0
Durango (B)2001100,030,163,45,41,1
Durango (B)2006100,027,764,45,52,4
Durango (B)2011100,026,963,85,83,5
Ea (B)1986100,092,66,70,30,3
Ea (B)1991100,090,08,91,10,0
Ea (B)1996100,077,517,25,20,0
Ea (B)2001100,075,418,65,00,9
Ea (B)2006100,065,328,45,31,0
Ea (B)2011100,064,526,65,43,5
Egues (NG)1991100,01,576,01,51,5
Egues (NG)2001100,02,791,52,02,3
Egues (NG)2011100,00,787,92,65,1
Eibar (G)1986100,040,547,76,45,4
Eibar (G)1991100,041,652,03,13,3
Eibar (G)1996100,038,352,93,55,3
Eibar (G)2001100,033,756,26,04,1
Eibar (G)2006100,032,357,86,53,5
Eibar (G)2011100,029,958,96,94,2
Ekora (A)1986100,00,0100,00,00,0
Ekora (A)1991100,01,098,00,01,0
Ekora (A)1996100,00,099,00,01,0
Ekora (A)2001100,00,0100,00,00,0
Ekora (A)2006100,01,696,10,81,6
Ekora (A)2011100,00,893,92,33,1
Elantxobe (B)1986100,094,24,91,00,0
Elantxobe (B)1991100,093,95,01,10,0
Elantxobe (B)1996100,091,07,91,10,0
Elantxobe (B)2001100,085,413,51,10,0
Elantxobe (B)2006100,078,021,50,50,0
Elantxobe (B)2011100,073,021,33,91,7
Elduain (G)1986100,093,13,04,00,0
Elduain (G)1991100,0100,00,00,00,0
Elduain (G)1996100,096,32,51,20,0
Elduain (G)2001100,094,45,60,00,0
Elduain (G)2006100,090,99,10,00,0
Elduain (G)2011100,083,215,90,90,0
Elgeta (G)1986100,078,820,01,00,2
Elgeta (G)1991100,083,216,20,30,3
Elgeta (G)1996100,076,621,22,20,0
Elgeta (G)2001100,074,121,92,02,0
Elgeta (G)2006100,066,726,83,33,1
Elgeta (G)2011100,060,530,73,85,0
Elgoibar (G)1986100,050,741,93,44,1
Elgoibar (G)1991100,050,744,91,52,9
Elgoibar (G)1996100,046,047,63,33,1
Elgoibar (G)2001100,041,750,95,61,9
Elgoibar (G)2006100,040,850,66,52,1
Elgoibar (G)2011100,038,751,66,33,4
Elorrio (B)1986100,046,051,31,71,0
Elorrio (B)1991100,045,451,92,10,6
Elorrio (B)1996100,045,750,22,51,6
Elorrio (B)2001100,042,852,04,30,9
Elorrio (B)2006100,042,651,74,80,9
Elorrio (B)2011100,042,549,55,62,4
Elortz (NG)1991100,01,196,40,71,4
Elortz (NG)2001100,00,896,81,41,0
Elortz (NG)2011100,01,290,70,45,5
Eltziego (A)1986100,00,099,10,60,3
Eltziego (A)1991100,00,099,40,00,6
Eltziego (A)1996100,00,399,40,30,0
Eltziego (A)2001100,00,399,40,00,3
Eltziego (A)2006100,02,394,40,23,0
Eltziego (A)2011100,02,291,40,46,0
Erandio (B)1986100,012,182,72,92,3
Erandio (B)1991100,09,985,42,62,2
Erandio (B)1996100,08,088,02,31,8
Erandio (B)2001100,06,789,81,81,7
Erandio (B)2006100,05,790,22,11,9
Erandio (B)2011100,05,189,82,52,6
Ereño (B)1986100,094,13,01,02,0
Ereño (B)1991100,089,17,91,02,0
Ereño (B)1996100,087,09,31,91,9
Ereño (B)2001100,090,27,80,02,0
Ereño (B)2006100,081,713,01,73,5
Ereño (B)2011100,076,017,61,64,8
Ermua (B)1986100,014,769,40,815,1
Ermua (B)1991100,012,671,51,614,2
Ermua (B)1996100,011,673,72,012,7
Ermua (B)2001100,010,678,32,18,9
Ermua (B)2006100,010,079,92,47,7
Ermua (B)2011100,09,680,43,07,0
Errenteria (G)1986100,022,971,61,63,9
Errenteria (G)1991100,019,973,93,42,9
Errenteria (G)1996100,018,375,73,22,8
Errenteria (G)2001100,016,877,83,02,4
Errenteria (G)2006100,016,777,63,52,3
Errenteria (G)2011100,015,977,03,93,2
Errezil (G)1986100,099,20,80,00,0
Errezil (G)1991100,098,71,30,00,0
Errezil (G)1996100,098,70,40,40,4
Errezil (G)2001100,098,31,30,00,4
Errezil (G)2006100,091,06,40,42,3
Errezil (G)2011100,084,911,51,42,2
Erriberabeitia (A)1986100,00,0100,00,00,0
Erriberabeitia (A)1991100,00,0100,00,00,0
Erriberabeitia (A)1996100,01,898,20,00,0
Erriberabeitia (A)2001100,01,897,10,01,1
Erriberabeitia (A)2006100,01,892,30,65,3
Erriberabeitia (A)2011100,02,689,70,07,7
Erriberagoitia (A)1986100,00,499,60,00,0
Erriberagoitia (A)1991100,00,598,50,01,0
Erriberagoitia (A)1996100,00,599,00,00,5
Erriberagoitia (A)2001100,00,496,70,42,5
Erriberagoitia (A)2006100,02,094,20,33,5
Erriberagoitia (A)2011100,01,991,31,25,6
Errigoiti (B)1986100,096,04,00,00,0
Errigoiti (B)1991100,095,62,51,90,0
Errigoiti (B)1996100,089,410,60,00,0
Errigoiti (B)2001100,083,915,20,00,9
Errigoiti (B)2006100,071,124,62,61,7
Errigoiti (B)2011100,064,827,35,52,3
Eskoriatza (G)1986100,052,645,91,10,4
Eskoriatza (G)1991100,047,748,92,01,5
Eskoriatza (G)1996100,045,450,22,12,3
Eskoriatza (G)2001100,043,451,22,42,9
Eskoriatza (G)2006100,040,554,23,02,3
Eskoriatza (G)2011100,038,155,04,02,9
Etxebarri (B)1986100,05,585,02,17,5
Etxebarri (B)1991100,04,186,71,67,6
Etxebarri (B)1996100,04,784,51,59,4
Etxebarri (B)2001100,03,290,31,25,2
Etxebarri (B)2006100,02,991,71,34,1
Etxebarri (B)2011100,02,692,31,43,6
Ezkio-Itsaso (G)1986100,090,28,40,50,9
Ezkio-Itsaso (G)1991100,089,99,50,00,5
Ezkio-Itsaso (G)1996100,085,011,92,70,4
Ezkio-Itsaso (G)2001100,088,211,00,00,9
Ezkio-Itsaso (G)2006100,082,615,70,90,9
Ezkio-Itsaso (G)2011100,072,823,40,83,1
Forua (B)1991100,074,924,00,30,9
Forua (B)1996100,068,926,02,62,6
Forua (B)2001100,068,627,02,61,8
Forua (B)2006100,063,732,22,71,5
Forua (B)2011100,058,435,64,41,5
Fruiz (B)1986100,097,03,00,00,0
Fruiz (B)1991100,093,24,22,50,0
Fruiz (B)1996100,090,29,80,00,0
Fruiz (B)2001100,073,824,80,01,4
Fruiz (B)2006100,063,533,51,81,2
Fruiz (B)2011100,050,441,94,33,4
Gabiria (G)1986100,095,62,50,61,3
Gabiria (G)1991100,097,32,70,00,0
Gabiria (G)1996100,091,07,11,90,0
Gabiria (G)2001100,091,38,70,00,0
Gabiria (G)2006100,090,97,30,01,8
Gabiria (G)2011100,079,415,33,81,4
Gaintza (G)1986100,0100,00,00,00,0
Gaintza (G)1991100,0100,00,00,00,0
Gaintza (G)1996100,094,73,51,80,0
Gaintza (G)2001100,096,43,60,00,0
Gaintza (G)2006100,086,210,33,40,0
Gaintza (G)2011100,086,210,31,71,7
Galdakao (B)1986100,029,367,22,21,3
Galdakao (B)1991100,026,769,52,51,3
Galdakao (B)1996100,022,573,72,61,1
Galdakao (B)2001100,017,876,64,31,3
Galdakao (B)2006100,016,577,54,51,5
Galdakao (B)2011100,015,577,94,62,0
Galdames (B)1986100,00,699,10,00,3
Galdames (B)1991100,00,399,40,00,3
Galdames (B)1996100,01,098,70,30,0
Galdames (B)2001100,00,997,91,20,0
Galdames (B)2006100,00,898,20,50,5
Galdames (B)2011100,00,996,70,91,4
Gamiz-Fika (B)1986100,094,45,10,30,3
Gamiz-Fika (B)1991100,088,710,10,01,2
Gamiz-Fika (B)1996100,079,917,61,21,2
Gamiz-Fika (B)2001100,060,435,12,12,3
Gamiz-Fika (B)2006100,054,240,43,61,8
Gamiz-Fika (B)2011100,052,041,24,32,4
Garai (B)1986100,096,04,00,00,0
Garai (B)1991100,083,012,54,50,0
Garai (B)1996100,084,013,81,11,1
Garai (B)2001100,080,915,72,60,9
Garai (B)2006100,072,718,95,62,8
Garai (B)2011100,064,326,35,83,5
Gasteiz (A)1986100,02,694,80,91,7
Gasteiz (A)1991100,02,794,70,91,6
Gasteiz (A)1996100,02,694,61,01,7
Gasteiz (A)2001100,03,093,80,92,2
Gasteiz (A)2006100,03,292,21,13,5
Gasteiz (A)2011100,03,190,81,44,8
Gatika (B)1986100,090,88,40,60,3
Gatika (B)1991100,085,612,22,10,0
Gatika (B)1996100,074,523,12,00,4
Gatika (B)2001100,064,233,51,41,0
Gatika (B)2006100,056,740,11,91,3
Gatika (B)2011100,050,943,23,82,0
Gautegiz-Arteaga (B)1986100,086,711,22,10,0
Gautegiz-Arteaga (B)1991100,078,218,03,40,4
Gautegiz-Arteaga (B)1996100,075,319,25,10,3
Gautegiz-Arteaga (B)2001100,069,026,44,60,0
Gautegiz-Arteaga (B)2006100,062,330,94,32,5
Gautegiz-Arteaga (B)2011100,058,932,06,52,6
Gaztelu (G)1996100,096,51,80,01,8
Gaztelu (G)2001100,087,98,63,40,0
Gaztelu (G)2006100,084,712,52,80,0
Gaztelu (G)2011100,084,712,92,40,0
Gernika-Lumo (B)1986100,066,229,03,81,0
Gernika-Lumo (B)1991100,062,032,94,11,0
Gernika-Lumo (B)1996100,060,035,04,10,8
Gernika-Lumo (B)2001100,057,237,04,71,1
Gernika-Lumo (B)2006100,053,438,35,23,1
Gernika-Lumo (B)2011100,051,538,35,84,4
Getaria (G)1986100,090,88,40,60,1
Getaria (G)1991100,089,410,10,20,2
Getaria (G)1996100,088,610,00,41,1
Getaria (G)2001100,084,312,91,81,0
Getaria (G)2006100,080,914,93,40,8
Getaria (G)2011100,075,617,04,13,4
Getxo (B)1986100,09,284,24,42,2
Getxo (B)1991100,08,086,53,61,9
Getxo (B)1996100,06,888,13,22,0
Getxo (B)2001100,06,689,22,31,9
Getxo (B)2006100,06,588,92,52,1
Getxo (B)2011100,06,188,02,93,0
Gizaburuaga (B)1986100,0100,00,00,00,0
Gizaburuaga (B)1991100,0100,00,00,00,0
Gizaburuaga (B)1996100,096,12,02,00,0
Gizaburuaga (B)2001100,087,84,14,14,1
Gizaburuaga (B)2006100,086,29,23,11,5
Gizaburuaga (B)2011100,080,713,62,33,4
Gobiaran (A)1986100,01,796,70,61,1
Gobiaran (A)1991100,02,495,91,00,7
Gobiaran (A)1996100,01,197,41,10,3
Gobiaran (A)2001100,00,898,00,50,8
Gobiaran (A)2006100,01,994,01,62,5
Gobiaran (A)2011100,02,892,31,73,3
Gordexola (B)1986100,01,898,20,00,0
Gordexola (B)1991100,01,298,40,00,3
Gordexola (B)1996100,01,598,00,40,2
Gordexola (B)2001100,01,697,40,70,3
Gordexola (B)2006100,02,195,61,11,2
Gordexola (B)2011100,02,193,61,62,6
Gorliz (B)1986100,027,159,110,63,1
Gorliz (B)1991100,022,666,68,52,3
Gorliz (B)1996100,017,774,95,32,2
Gorliz (B)2001100,014,379,54,12,2
Gorliz (B)2006100,012,281,54,12,2
Gorliz (B)2011100,010,981,45,02,8
Guardia (Biastari) (A)1986100,00,898,90,40,0
Guardia (Biastari) (A)1991100,00,698,01,00,4
Guardia (Biastari) (A)1996100,00,998,30,60,2
Guardia (Biastari) (A)2001100,01,697,90,20,3
Guardia (Biastari) (A)2006100,01,895,20,32,7
Guardia (Biastari) (A)2011100,03,791,21,04,1
Gueñes (B)1986100,01,198,10,70,1
Gueñes (B)1991100,01,098,70,30,1
Gueñes (B)1996100,01,097,90,11,0
Gueñes (B)2001100,01,097,80,30,9
Gueñes (B)2006100,01,595,20,62,7
Gueñes (B)2011100,01,394,70,93,2
Harana (A)1986100,01,298,80,00,0
Harana (A)1991100,00,0100,00,00,0
Harana (A)1996100,01,698,40,00,0
Harana (A)2001100,00,897,61,60,0
Harana (A)2006100,00,096,21,52,3
Harana (A)2011100,00,098,50,70,7
Hernani (G)1986100,041,352,44,51,8
Hernani (G)1991100,041,652,64,31,5
Hernani (G)1996100,041,253,73,91,3
Hernani (G)2001100,039,154,75,01,2
Hernani (G)2006100,037,955,25,51,5
Hernani (G)2011100,036,754,66,32,3
Hernialde (G)1986100,086,011,82,20,0
Hernialde (G)1991100,083,016,01,00,0
Hernialde (G)1996100,082,214,03,90,0
Hernialde (G)2001100,083,714,01,60,8
Hernialde (G)2006100,077,118,83,50,7
Hernialde (G)2011100,067,524,76,01,8
Hondarribia (G)1986100,056,538,33,12,1
Hondarribia (G)1991100,050,843,44,41,4
Hondarribia (G)1996100,048,646,63,51,3
Hondarribia (G)2001100,041,748,28,31,9
Hondarribia (G)2006100,039,250,38,42,1
Hondarribia (G)2011100,038,049,99,13,0
Ibarra (G)1986100,057,940,50,70,8
Ibarra (G)1991100,056,839,73,30,2
Ibarra (G)1996100,057,340,12,20,4
Ibarra (G)2001100,054,042,82,70,5
Ibarra (G)2006100,050,944,53,71,0
Ibarra (G)2011100,049,643,04,92,5
Ibarrangelu (B)1986100,094,04,91,10,0
Ibarrangelu (B)1991100,082,711,75,60,0
Ibarrangelu (B)1996100,083,914,51,60,0
Ibarrangelu (B)2001100,069,923,84,91,5
Ibarrangelu (B)2006100,060,231,18,30,4
Ibarrangelu (B)2011100,056,734,28,11,0
Idiazabal (G)1986100,082,914,50,52,1
Idiazabal (G)1991100,081,415,71,91,0
Idiazabal (G)1996100,079,816,61,81,7
Idiazabal (G)2001100,083,515,30,21,0
Idiazabal (G)2006100,080,217,90,71,2
Idiazabal (G)2011100,075,221,31,71,8
Igorre (B)1986100,065,532,41,80,2
Igorre (B)1991100,069,827,82,40,0
Igorre (B)1996100,069,629,60,70,0
Igorre (B)2001100,061,033,45,10,4
Igorre (B)2006100,054,138,45,51,9
Igorre (B)2011100,049,439,66,84,2
Ikaztegieta (G)1986100,091,76,32,00,0
Ikaztegieta (G)1991100,087,013,00,00,0
Ikaztegieta (G)1996100,081,218,20,60,0
Ikaztegieta (G)2001100,078,120,71,20,0
Ikaztegieta (G)2006100,070,326,32,31,1
Ikaztegieta (G)2011100,064,330,52,32,8
Irun (G)1986100,018,974,15,31,6
Irun (G)1991100,018,876,43,61,3
Irun (G)1996100,017,478,22,91,5
Irun (G)2001100,015,580,22,51,8
Irun (G)2006100,014,879,72,82,7
Irun (G)2011100,013,679,23,33,8
Irura (G)1986100,075,422,61,60,4
Irura (G)1991100,076,221,31,70,9
Irura (G)1996100,073,126,10,00,8
Irura (G)2001100,065,830,82,80,6
Irura (G)2006100,060,833,34,71,3
Irura (G)2011100,053,237,65,83,4
Iruraitz-Gauna (A)1986100,01,898,20,00,0
Iruraitz-Gauna (A)1991100,00,099,40,60,0
Iruraitz-Gauna (A)1996100,00,099,40,00,6
Iruraitz-Gauna (A)2001100,02,597,00,00,5
Iruraitz-Gauna (A)2006100,03,794,30,81,2
Iruraitz-Gauna (A)2011100,04,593,01,01,4
Iruña Oka (A)1986100,00,696,30,42,7
Iruña Oka (A)1991100,00,699,20,20,0
Iruña Oka (A)1996100,01,297,80,30,7
Iruña Oka (A)2001100,01,694,50,53,4
Iruña Oka (A)2006100,01,993,70,83,6
Iruña Oka (A)2011100,01,792,51,24,6
Iruñea (NG)1991100,02,990,52,31,2
Iruñea (NG)2001100,03,092,42,41,4
Iruñea (NG)2011100,02,986,24,14,6
Ispaster (B)1986100,095,94,10,00,0
Ispaster (B)1991100,095,05,00,00,0
Ispaster (B)1996100,094,25,80,00,0
Ispaster (B)2001100,091,78,30,00,0
Ispaster (B)2006100,089,78,91,50,0
Ispaster (B)2011100,078,116,04,61,2
Itsasondo (G)1986100,082,110,33,44,1
Itsasondo (G)1991100,076,516,24,52,8
Itsasondo (G)1996100,078,816,91,72,5
Itsasondo (G)2001100,066,425,95,62,2
Itsasondo (G)2006100,057,731,97,52,8
Itsasondo (G)2011100,050,436,29,14,3
Iurreta (B)1991100,039,058,11,61,3
Iurreta (B)1996100,036,959,12,41,5
Iurreta (B)2001100,035,560,81,81,9
Iurreta (B)2006100,034,760,32,62,4
Iurreta (B)2011100,031,461,03,14,4
Izurtza (B)1986100,080,618,31,10,0
Izurtza (B)1991100,080,618,40,01,0
Izurtza (B)1996100,077,819,23,00,0
Izurtza (B)2001100,081,917,11,00,0
Izurtza (B)2006100,076,621,60,90,9
Izurtza (B)2011100,062,028,98,30,8
Kanpezu (A)1986100,00,799,30,00,0
Kanpezu (A)1991100,00,399,70,00,0
Kanpezu (A)1996100,00,299,30,20,2
Kanpezu (A)2001100,00,598,40,70,5
Kanpezu (A)2006100,03,093,71,02,2
Kanpezu (A)2011100,03,090,92,04,1
Karrantza (B)1986100,00,499,40,10,1
Karrantza (B)1991100,00,599,30,20,0
Karrantza (B)1996100,00,399,20,10,4
Karrantza (B)2001100,00,599,00,20,3
Karrantza (B)2006100,01,497,70,40,5
Karrantza (B)2011100,01,396,80,81,1
Kortezubi (B)1991100,092,17,30,00,7
Kortezubi (B)1996100,096,92,40,00,8
Kortezubi (B)2001100,086,810,32,20,7
Kortezubi (B)2006100,077,614,55,52,4
Kortezubi (B)2011100,074,718,73,33,3
Kripan (A)1986100,00,0100,00,00,0
Kripan (A)1991100,00,0100,00,00,0
Kripan (A)1996100,00,0100,00,00,0
Kripan (A)2001100,00,096,43,60,0
Kripan (A)2006100,00,097,62,40,0
Kripan (A)2011100,00,096,60,03,4
Kuartango (A)1986100,00,899,20,00,0
Kuartango (A)1991100,02,296,30,70,7
Kuartango (A)1996100,02,397,70,00,0
Kuartango (A)2001100,02,395,50,61,7
Kuartango (A)2006100,03,395,01,10,6
Kuartango (A)2011100,02,893,92,21,1
Lagran (A)1986100,00,098,81,20,0
Lagran (A)1991100,01,498,60,00,0
Lagran (A)1996100,00,098,41,60,0
Lagran (A)2001100,01,298,80,00,0
Lagran (A)2006100,00,097,80,02,2
Lagran (A)2011100,00,098,81,20,0
Lanestosa (B)1986100,00,0100,00,00,0
Lanestosa (B)1991100,01,198,90,00,0
Lanestosa (B)1996100,00,0100,00,00,0
Lanestosa (B)2001100,00,0100,00,00,0
Lanestosa (B)2006100,04,095,20,80,0
Lanestosa (B)2011100,03,892,43,10,8
Lantaron (A)1986100,00,398,31,00,3
Lantaron (A)1991100,00,798,70,70,0
Lantaron (A)1996100,00,398,20,90,6
Lantaron (A)2001100,01,097,90,50,5
Lantaron (A)2006100,01,496,10,52,1
Lantaron (A)2011100,01,894,50,92,7
Lantziego (A)1986100,00,0100,00,00,0
Lantziego (A)1991100,00,499,60,00,0
Lantziego (A)1996100,02,497,60,00,0
Lantziego (A)2001100,02,098,00,00,0
Lantziego (A)2006100,00,796,90,32,1
Lantziego (A)2011100,01,095,51,02,4
Lapuebla de Labarca (A)1986100,00,799,00,30,0
Lapuebla de Labarca (A)1991100,00,799,30,00,0
Lapuebla de Labarca (A)1996100,00,997,90,90,3
Lapuebla de Labarca (A)2001100,01,995,60,32,2
Lapuebla de Labarca (A)2006100,02,193,70,63,6
Lapuebla de Labarca (A)2011100,02,991,50,84,8
Larrabetzu (B)1986100,081,116,51,50,8
Larrabetzu (B)1991100,078,719,21,60,5
Larrabetzu (B)1996100,069,528,12,00,3
Larrabetzu (B)2001100,061,334,73,20,8
Larrabetzu (B)2006100,054,540,44,40,7
Larrabetzu (B)2011100,046,044,97,02,1
Larraul (G)1986100,0100,00,00,00,0
Larraul (G)1991100,096,04,00,00,0
Larraul (G)1996100,097,92,10,00,0
Larraul (G)2001100,083,313,01,91,9
Larraul (G)2006100,077,820,80,01,4
Larraul (G)2011100,070,725,90,92,6
Lasarte-Oria (G)1986100,027,169,71,41,7
Lasarte-Oria (G)1991100,026,769,71,42,1
Lasarte-Oria (G)1996100,022,972,42,52,2
Lasarte-Oria (G)2001100,021,872,73,42,1
Lasarte-Oria (G)2006100,020,973,03,92,3
Lasarte-Oria (G)2011100,019,872,44,73,1
Laudio (A)1986100,07,088,31,43,3
Laudio (A)1991100,06,490,71,71,2
Laudio (A)1996100,05,590,41,92,1
Laudio (A)2001100,04,891,91,71,6
Laudio (A)2006100,04,691,71,82,0
Laudio (A)2011100,04,091,32,22,5
Laukiz (B)1986100,045,449,03,42,2
Laukiz (B)1991100,046,246,04,92,9
Laukiz (B)1996100,043,049,23,93,9
Laukiz (B)2001100,036,956,82,83,5
Laukiz (B)2006100,035,358,43,82,5
Laukiz (B)2011100,031,958,75,44,0
Lazkao (G)1986100,044,547,21,66,8
Lazkao (G)1991100,044,250,22,43,2
Lazkao (G)1996100,045,150,02,12,8
Lazkao (G)2001100,047,248,60,83,3
Lazkao (G)2006100,044,950,51,72,9
Lazkao (G)2011100,042,250,62,74,6
Leaburu (G)1986100,091,23,15,70,0
Leaburu (G)1991100,095,93,70,50,0
Leaburu (G)1996100,084,19,36,60,0
Leaburu (G)2001100,086,712,01,30,0
Leaburu (G)2006100,082,115,41,90,6
Leaburu (G)2011100,070,921,24,53,4
Legazpi (G)1986100,041,955,51,80,7
Legazpi (G)1991100,041,058,30,30,4
Legazpi (G)1996100,037,159,72,50,7
Legazpi (G)2001100,034,560,04,11,4
Legazpi (G)2006100,033,260,74,41,7
Legazpi (G)2011100,032,559,45,92,2
Legorreta (G)1986100,065,633,20,21,0
Legorreta (G)1991100,066,931,21,20,7
Legorreta (G)1996100,060,433,93,12,5
Legorreta (G)2001100,067,332,50,00,2
Legorreta (G)2006100,062,534,90,91,8
Legorreta (G)2011100,055,938,12,43,6
Legutiano (A)1986100,021,368,710,00,0
Legutiano (A)1991100,019,378,22,20,2
Legutiano (A)1996100,022,475,21,41,0
Legutiano (A)2001100,014,576,77,61,2
Legutiano (A)2006100,014,278,55,12,2
Legutiano (A)2011100,012,776,45,25,7
Leintz Gatzaga (G)1986100,081,814,30,03,9
Leintz Gatzaga (G)1991100,084,07,45,33,2
Leintz Gatzaga (G)1996100,073,020,06,01,0
Leintz Gatzaga (G)2001100,071,017,89,31,9
Leintz Gatzaga (G)2006100,063,025,29,22,5
Leintz Gatzaga (G)2011100,057,529,911,01,6
Leioa (B)1986100,011,583,43,02,1
Leioa (B)1991100,09,585,92,62,0
Leioa (B)1996100,07,787,62,81,8
Leioa (B)2001100,06,889,22,21,7
Leioa (B)2006100,06,489,22,41,9
Leioa (B)2011100,06,088,72,82,5
Lekeitio (B)1986100,082,713,61,72,0
Lekeitio (B)1991100,084,214,11,00,8
Lekeitio (B)1996100,079,417,02,21,4
Lekeitio (B)2001100,076,319,23,51,1
Lekeitio (B)2006100,073,121,34,41,2
Lekeitio (B)2011100,070,522,05,42,2
Lemoa (B)1986100,056,740,71,80,8
Lemoa (B)1991100,059,137,82,50,6
Lemoa (B)1996100,058,137,83,80,2
Lemoa (B)2001100,049,845,34,20,6
Lemoa (B)2006100,041,252,74,81,3
Lemoa (B)2011100,032,657,65,34,6
Lemoiz (B)1986100,068,722,27,12,0
Lemoiz (B)1991100,067,325,05,12,6
Lemoiz (B)1996100,062,330,83,83,1
Lemoiz (B)2001100,039,451,95,23,5
Lemoiz (B)2006100,033,758,44,43,5
Lemoiz (B)2011100,028,461,06,04,6
Leza (A)1986100,01,195,43,40,0
Leza (A)1991100,03,996,10,00,0
Leza (A)1996100,03,095,51,50,0
Leza (A)2001100,03,296,80,00,0
Leza (A)2006100,05,290,61,03,1
Leza (A)2011100,04,089,92,04,0
Lezama (B)1986100,074,523,51,80,3
Lezama (B)1991100,071,528,10,10,3
Lezama (B)1996100,061,435,23,00,5
Lezama (B)2001100,051,742,54,90,9
Lezama (B)2006100,043,949,15,81,3
Lezama (B)2011100,039,451,17,42,1
Lezo (G)1986100,048,647,40,83,2
Lezo (G)1991100,044,351,42,22,1
Lezo (G)1996100,042,354,51,12,2
Lezo (G)2001100,038,856,82,12,3
Lezo (G)2006100,036,658,33,02,1
Lezo (G)2011100,034,559,83,91,8
Lizarra (NG)1991100,02,390,74,60,5
Lizarra (NG)2001100,01,893,13,10,8
Lizarra (NG)2011100,01,587,65,73,0
Lizartza (G)1986100,096,43,20,00,4
Lizartza (G)1991100,096,03,60,00,4
Lizartza (G)1996100,095,64,00,00,4
Lizartza (G)2001100,091,46,91,30,4
Lizartza (G)2006100,080,412,83,43,4
Lizartza (G)2011100,067,424,34,33,9
Loiu (B)1986100,055,837,75,01,5
Loiu (B)1991100,050,941,36,90,9
Loiu (B)1996100,041,848,78,90,7
Loiu (B)2001100,026,961,110,71,3
Loiu (B)2006100,024,364,49,41,9
Loiu (B)2011100,021,966,88,42,9
Mallabia (B)1986100,074,223,52,30,0
Mallabia (B)1991100,072,223,11,23,5
Mallabia (B)1996100,069,328,21,80,7
Mallabia (B)2001100,062,733,81,51,9
Mallabia (B)2006100,060,337,01,01,8
Mallabia (B)2011100,055,439,23,02,3
Markin-Etxebarria (B)1986100,096,72,20,01,1
Markin-Etxebarria (B)1991100,096,13,50,00,4
Markin-Etxebarria (B)1996100,093,25,50,31,0
Markin-Etxebarria (B)2001100,094,34,20,31,2
Markin-Etxebarria (B)2006100,087,48,90,33,4
Markin-Etxebarria (B)2011100,083,910,92,62,6
Markina-Xemein (B)1986100,085,512,80,61,1
Markina-Xemein (B)1991100,085,012,80,91,3
Markina-Xemein (B)1996100,082,113,52,12,2
Markina-Xemein (B)2001100,080,414,13,12,5
Markina-Xemein (B)2006100,074,416,93,85,0
Markina-Xemein (B)2011100,069,018,34,08,7
Maruri-Jatabe (B)1986100,083,314,40,51,9
Maruri-Jatabe (B)1991100,078,418,31,41,9
Maruri-Jatabe (B)1996100,064,731,22,71,4
Maruri-Jatabe (B)2001100,056,437,05,11,5
Maruri-Jatabe (B)2006100,042,150,66,50,8
Maruri-Jatabe (B)2011100,033,855,58,62,2
Mañaria (B)1986100,094,03,80,51,6
Mañaria (B)1991100,093,35,60,60,6
Mañaria (B)1996100,083,714,71,60,0
Mañaria (B)2001100,084,413,01,61,0
Mañaria (B)2006100,077,617,64,40,5
Mañaria (B)2011100,062,421,83,412,4
Mañueta (A)1986100,00,0100,00,00,0
Mañueta (A)1991100,00,0100,00,00,0
Mañueta (A)1996100,00,898,30,80,0
Mañueta (A)2001100,00,898,30,00,8
Mañueta (A)2006100,01,492,40,06,3
Mañueta (A)2011100,00,791,20,08,1
Mendaro (G)1986100,067,632,30,20,0
Mendaro (G)1991100,068,231,60,20,0
Mendaro (G)1996100,067,730,40,81,2
Mendaro (G)2001100,066,130,72,60,6
Mendaro (G)2006100,059,736,53,00,8
Mendaro (G)2011100,052,541,04,42,1
Mendata (B)1986100,096,92,30,80,0
Mendata (B)1991100,091,06,03,00,0
Mendata (B)1996100,089,95,83,60,7
Mendata (B)2001100,085,613,70,70,0
Mendata (B)2006100,078,418,62,40,6
Mendata (B)2011100,075,020,62,22,2
Mendexa (B)1986100,091,27,40,70,7
Mendexa (B)1991100,088,710,50,80,0
Mendexa (B)1996100,087,012,20,80,0
Mendexa (B)2001100,084,215,10,70,0
Mendexa (B)2006100,074,523,51,50,5
Mendexa (B)2011100,071,123,73,12,2
Meñaka (B)1986100,095,74,30,00,0
Meñaka (B)1991100,093,07,00,00,0
Meñaka (B)1996100,088,59,31,60,5
Meñaka (B)2001100,083,013,33,70,0
Meñaka (B)2006100,069,626,23,50,7
Meñaka (B)2011100,060,732,35,01,9
Moreda de Alava (A)1986100,00,0100,00,00,0
Moreda de Alava (A)1991100,01,099,00,00,0
Moreda de Alava (A)1996100,00,097,90,02,1
Moreda de Alava (A)2001100,00,997,20,01,9
Moreda de Alava (A)2006100,02,390,60,86,3
Moreda de Alava (A)2011100,00,093,64,02,4
Morga (B)1986100,096,62,11,40,0
Morga (B)1991100,096,73,30,00,0
Morga (B)1996100,095,94,10,00,0
Morga (B)2001100,087,910,41,20,6
Morga (B)2006100,082,616,31,10,0
Morga (B)2011100,069,326,23,51,0
Mundaka (B)1986100,080,418,01,40,2
Mundaka (B)1991100,080,615,73,20,5
Mundaka (B)1996100,061,328,98,41,4
Mundaka (B)2001100,055,438,74,41,4
Mundaka (B)2006100,051,341,75,71,3
Mundaka (B)2011100,048,142,76,42,8
Mungia (B)1986100,061,635,22,40,8
Mungia (B)1991100,057,239,82,20,9
Mungia (B)1996100,048,947,62,41,1
Mungia (B)2001100,042,751,83,81,8
Mungia (B)2006100,038,954,74,12,2
Mungia (B)2011100,034,257,24,73,8
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)1986100,098,90,60,60,0
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)1991100,098,80,60,00,6
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)1996100,098,70,70,00,7
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)2001100,091,15,12,51,3
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)2006100,086,49,53,01,2
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)2011100,071,622,73,32,4
Murueta (B)1991100,084,511,30,04,2
Murueta (B)1996100,055,844,20,00,0
Murueta (B)2001100,086,311,61,11,1
Murueta (B)2006100,073,921,63,01,5
Murueta (B)2011100,069,723,95,60,7
Muskiz (B)1986100,00,698,00,50,9
Muskiz (B)1991100,00,498,70,50,5
Muskiz (B)1996100,00,599,00,30,3
Muskiz (B)2001100,00,598,50,40,6
Muskiz (B)2006100,01,197,10,81,1
Muskiz (B)2011100,01,495,70,91,9
Mutiloa (G)1986100,098,60,00,01,4
Mutiloa (G)1991100,085,310,30,04,4
Mutiloa (G)1996100,081,318,80,00,0
Mutiloa (G)2001100,083,613,11,61,6
Mutiloa (G)2006100,069,420,86,92,8
Mutiloa (G)2011100,071,620,06,32,1
Mutriku (G)1986100,083,311,51,14,1
Mutriku (G)1991100,079,115,03,62,2
Mutriku (G)1996100,077,716,73,22,4
Mutriku (G)2001100,076,320,01,62,1
Mutriku (G)2006100,073,221,72,62,6
Mutriku (G)2011100,070,521,84,03,6
Muxika (B)1986100,080,719,10,00,2
Muxika (B)1991100,089,68,11,90,4
Muxika (B)1996100,086,910,71,70,6
Muxika (B)2001100,087,111,01,50,4
Muxika (B)2006100,078,618,52,50,5
Muxika (B)2011100,071,523,24,21,1
Nabarniz (B)1991100,098,91,10,00,0
Nabarniz (B)1996100,096,73,30,00,0
Nabarniz (B)2001100,091,64,24,20,0
Nabarniz (B)2006100,082,013,05,00,0
Nabarniz (B)2011100,077,316,83,42,5
Navaridas (A)1986100,00,0100,00,00,0
Navaridas (A)1991100,00,0100,00,00,0
Navaridas (A)1996100,03,496,60,00,0
Navaridas (A)2001100,00,0100,00,00,0
Navaridas (A)2006100,02,294,60,03,2
Navaridas (A)2011100,01,196,80,02,1
Oiartzun (G)1986100,072,523,81,62,1
Oiartzun (G)1991100,069,826,52,11,6
Oiartzun (G)1996100,066,030,52,01,5
Oiartzun (G)2001100,062,034,12,91,1
Oiartzun (G)2006100,058,636,63,51,2
Oiartzun (G)2011100,056,837,34,31,7
Oion (A)1986100,00,697,70,61,2
Oion (A)1991100,01,298,20,00,7
Oion (A)1996100,01,698,10,10,2
Oion (A)2001100,01,297,90,40,5
Oion (A)2006100,01,694,01,52,9
Oion (A)2011100,01,792,01,25,1
Okondo (A)1986100,03,994,30,71,1
Okondo (A)1991100,02,494,12,80,8
Okondo (A)1996100,02,196,11,10,7
Okondo (A)2001100,03,595,31,20,0
Okondo (A)2006100,02,295,31,80,7
Okondo (A)2011100,03,291,23,62,1
Olaberria (G)1986100,041,256,50,22,2
Olaberria (G)1991100,043,055,50,41,1
Olaberria (G)1996100,043,753,71,01,7
Olaberria (G)2001100,040,556,30,03,2
Olaberria (G)2006100,040,454,61,33,7
Olaberria (G)2011100,040,450,44,64,6
Ondarroa (B)1986100,074,316,20,58,9
Ondarroa (B)1991100,073,818,52,75,0
Ondarroa (B)1996100,075,215,70,58,6
Ondarroa (B)2001100,072,218,82,17,0
Ondarroa (B)2006100,070,421,12,65,9
Ondarroa (B)2011100,067,722,73,56,1
Ordizia (G)1986100,042,649,24,93,2
Ordizia (G)1991100,044,750,92,91,5
Ordizia (G)1996100,042,952,42,82,0
Ordizia (G)2001100,041,552,53,82,2
Ordizia (G)2006100,040,052,34,63,1
Ordizia (G)2011100,038,052,24,85,0
Orendain (G)1991100,097,22,80,00,0
Orendain (G)1996100,093,73,21,61,6
Orendain (G)2001100,094,35,70,00,0
Orendain (G)2006100,086,813,20,00,0
Orendain (G)2011100,074,721,50,03,8
Orexa (G)1986100,0100,00,00,00,0
Orexa (G)1991100,0100,00,00,00,0
Orexa (G)1996100,097,12,90,00,0
Orexa (G)2001100,0100,00,00,00,0
Orexa (G)2006100,092,37,70,00,0
Orexa (G)2011100,089,310,70,00,0
Orio (G)1986100,075,822,70,31,1
Orio (G)1991100,077,221,70,11,0
Orio (G)1996100,074,023,31,51,2
Orio (G)2001100,070,823,94,11,2
Orio (G)2006100,067,826,14,81,3
Orio (G)2011100,063,327,76,03,1
Ormaiztegi (G)1986100,073,424,70,90,9
Ormaiztegi (G)1991100,071,526,70,71,1
Ormaiztegi (G)1996100,070,826,51,90,9
Ormaiztegi (G)2001100,068,728,11,12,1
Ormaiztegi (G)2006100,064,930,42,62,2
Ormaiztegi (G)2011100,060,030,85,33,9
Orozko (B)1986100,072,123,63,90,4
Orozko (B)1991100,069,127,33,60,0
Orozko (B)1996100,059,735,44,60,3
Orozko (B)2001100,035,743,120,90,2
Orozko (B)2006100,030,750,917,51,0
Orozko (B)2011100,027,854,115,92,2
Ortuella (B)1986100,00,794,90,53,9
Ortuella (B)1991100,00,995,80,33,1
Ortuella (B)1996100,00,696,20,42,8
Ortuella (B)2001100,00,697,20,31,9
Ortuella (B)2006100,01,096,70,42,0
Ortuella (B)2011100,01,096,00,72,3
Otxandio (B)1986100,070,328,90,40,4
Otxandio (B)1991100,069,727,72,00,7
Otxandio (B)1996100,065,530,63,90,0
Otxandio (B)2001100,059,932,67,50,0
Otxandio (B)2006100,053,137,58,11,3
Otxandio (B)2011100,049,937,76,85,5
Oñati (G)1986100,072,525,01,01,5
Oñati (G)1991100,070,525,41,13,0
Oñati (G)1996100,066,629,81,52,1
Oñati (G)2001100,064,030,02,73,3
Oñati (G)2006100,062,031,63,42,9
Oñati (G)2011100,060,632,24,13,1
Pasaia (G)1986100,023,161,22,713,0
Pasaia (G)1991100,022,363,93,710,2
Pasaia (G)1996100,020,564,43,311,9
Pasaia (G)2001100,016,471,56,16,0
Pasaia (G)2006100,016,672,16,25,0
Pasaia (G)2011100,015,872,56,15,6
Plentzia (B)1986100,022,767,08,81,6
Plentzia (B)1991100,022,171,45,11,3
Plentzia (B)1996100,016,579,03,90,7
Plentzia (B)2001100,013,182,92,81,3
Plentzia (B)2006100,012,382,73,21,8
Plentzia (B)2011100,010,482,84,22,5
Portugalete (B)1986100,01,893,30,94,0
Portugalete (B)1991100,01,593,80,83,9
Portugalete (B)1996100,01,394,50,53,7
Portugalete (B)2001100,01,295,50,52,9
Portugalete (B)2006100,01,495,40,72,5
Portugalete (B)2011100,01,494,80,93,0
Samaniego (A)1986100,01,198,90,00,0
Samaniego (A)1991100,00,098,71,30,0
Samaniego (A)1996100,01,197,81,10,0
Samaniego (A)2001100,00,099,10,90,0
Samaniego (A)2006100,00,895,20,83,2
Samaniego (A)2011100,01,592,30,06,2
San Adrián (NG)1991100,00,398,80,20,4
San Adrián (NG)2001100,00,298,00,11,5
San Adrián (NG)2011100,00,090,10,56,6
Santurtzi (B)1986100,01,595,10,72,8
Santurtzi (B)1991100,01,495,70,62,3
Santurtzi (B)1996100,01,096,60,71,8
Santurtzi (B)2001100,01,097,00,51,5
Santurtzi (B)2006100,01,296,40,71,8
Santurtzi (B)2011100,01,295,50,82,5
Segura (G)1986100,086,812,50,00,6
Segura (G)1991100,087,810,30,02,0
Segura (G)1996100,083,412,50,63,5
Segura (G)2001100,080,513,71,24,6
Segura (G)2006100,075,518,01,25,3
Segura (G)2011100,070,819,73,26,3
Sestao (B)1986100,01,192,10,76,2
Sestao (B)1991100,00,992,70,56,0
Sestao (B)1996100,00,593,10,36,0
Sestao (B)2001100,00,795,00,43,9
Sestao (B)2006100,00,995,30,53,3
Sestao (B)2011100,01,094,70,73,7
Sondika (B)1986100,034,360,35,00,5
Sondika (B)1991100,030,761,57,00,8
Sondika (B)1996100,028,165,55,50,9
Sondika (B)2001100,023,571,44,40,7
Sondika (B)2006100,019,974,44,51,3
Sondika (B)2011100,016,975,85,41,9
Sopela (B)1986100,028,065,94,12,0
Sopela (B)1991100,020,972,05,31,9
Sopela (B)1996100,017,176,44,22,2
Sopela (B)2001100,014,080,04,01,9
Sopela (B)2006100,013,280,84,21,9
Sopela (B)2011100,011,781,05,02,3
Sopuerta, Garape (B)1986100,01,398,10,40,3
Sopuerta, Garape (B)1991100,00,998,80,30,0
Sopuerta, Garape (B)1996100,00,897,50,70,9
Sopuerta, Garape (B)2001100,00,798,60,40,2
Sopuerta, Garape (B)2006100,00,996,41,01,7
Sopuerta, Garape (B)2011100,01,694,41,42,6
Soraluze (G)1986100,051,040,20,78,1
Soraluze (G)1991100,049,145,91,33,8
Soraluze (G)1996100,047,550,21,70,6
Soraluze (G)2001100,047,346,90,85,0
Soraluze (G)2006100,046,448,71,23,8
Soraluze (G)2011100,042,150,52,74,7
Sukarrieta (B)1986100,069,425,04,60,9
Sukarrieta (B)1991100,073,123,12,80,9
Sukarrieta (B)1996100,054,542,41,51,5
Sukarrieta (B)2001100,043,147,98,30,7
Sukarrieta (B)2006100,048,443,57,50,6
Sukarrieta (B)2011100,040,949,17,52,5
Tafalla (NG)1991100,01,194,11,80,9
Tafalla (NG)2001100,01,295,61,41,3
Tafalla (NG)2011100,00,788,71,65,5
Tolosa (G)1986100,052,938,77,40,9
Tolosa (G)1991100,052,738,87,90,6
Tolosa (G)1996100,054,939,55,00,7
Tolosa (G)2001100,050,942,65,60,9
Tolosa (G)2006100,049,143,26,51,2
Tolosa (G)2011100,048,941,87,22,1
Trapagaran (B)1986100,01,296,50,91,5
Trapagaran (B)1991100,00,897,50,31,4
Trapagaran (B)1996100,00,797,60,41,3
Trapagaran (B)2001100,00,897,60,51,1
Trapagaran (B)2006100,01,097,10,61,3
Trapagaran (B)2011100,01,096,41,01,6
Turtzioz (B)1986100,01,698,40,00,0
Turtzioz (B)1991100,00,598,90,50,0
Turtzioz (B)1996100,00,099,50,50,0
Turtzioz (B)2001100,00,0100,00,00,0
Turtzioz (B)2006100,00,497,50,02,1
Turtzioz (B)2011100,01,694,21,62,5
Tutera (NG)1991100,00,496,60,40,4
Tutera (NG)2001100,00,496,60,51,6
Tutera (NG)2011100,00,893,61,22,5
Ubide (B)1986100,091,86,61,60,0
Ubide (B)1991100,075,015,010,00,0
Ubide (B)1996100,072,910,213,63,4
Ubide (B)2001100,062,526,87,13,6
Ubide (B)2006100,048,033,38,010,7
Ubide (B)2011100,038,234,812,414,6
Ugao (B)1986100,019,668,910,01,4
Ugao (B)1991100,020,869,46,92,9
Ugao (B)1996100,024,868,42,54,4
Ugao (B)2001100,018,874,43,73,1
Ugao (B)2006100,016,077,14,02,9
Ugao (B)2011100,015,277,74,52,6
Uharte Eguesibar (NG)1991100,03,289,73,30,5
Uharte Eguesibar (NG)2001100,02,292,44,10,8
Uharte Eguesibar (NG)2011100,02,187,07,30,6
Urduliz (B)1986100,051,844,52,11,6
Urduliz (B)1991100,049,948,41,10,5
Urduliz (B)1996100,039,454,94,80,8
Urduliz (B)2001100,029,467,12,31,2
Urduliz (B)2006100,027,068,33,01,7
Urduliz (B)2011100,022,971,13,92,0
Urduña (B)1986100,02,793,01,23,1
Urduña (B)1991100,02,193,81,03,1
Urduña (B)1996100,02,094,11,22,7
Urduña (B)2001100,02,293,81,12,9
Urduña (B)2006100,01,995,40,81,9
Urduña (B)2011100,01,994,51,32,2
Urizaharra (A)1986100,00,098,90,01,1
Urizaharra (A)1991100,02,497,60,00,0
Urizaharra (A)1996100,00,999,10,00,0
Urizaharra (A)2001100,01,897,20,90,0
Urizaharra (A)2006100,00,098,30,80,8
Urizaharra (A)2011100,01,396,11,31,3
Urkabustaiz (A)1986100,07,585,90,36,2
Urkabustaiz (A)1991100,03,191,83,12,0
Urkabustaiz (A)1996100,04,591,71,62,2
Urkabustaiz (A)2001100,04,992,90,02,2
Urkabustaiz (A)2006100,04,291,21,03,5
Urkabustaiz (A)2011100,04,586,32,17,1
Urnieta (G)1986100,040,556,40,92,2
Urnieta (G)1991100,040,954,41,23,5
Urnieta (G)1996100,041,454,10,83,7
Urnieta (G)2001100,038,558,21,61,8
Urnieta (G)2006100,036,658,52,62,2
Urnieta (G)2011100,034,958,83,72,7
Urretxu (G)1986100,035,957,25,11,9
Urretxu (G)1991100,040,058,60,50,9
Urretxu (G)1996100,039,557,32,11,1
Urretxu (G)2001100,038,158,13,20,6
Urretxu (G)2006100,037,657,63,81,0
Urretxu (G)2011100,035,957,84,61,6
Usurbil (G)1986100,060,737,20,51,6
Usurbil (G)1991100,059,538,21,80,6
Usurbil (G)1996100,060,936,31,31,5
Usurbil (G)2001100,058,538,61,61,3
Usurbil (G)2006100,056,040,32,61,1
Usurbil (G)2011100,052,640,64,82,1
Villabona-Amasa (G)1986100,062,734,01,02,3
Villabona-Amasa (G)1991100,060,536,62,30,6
Villabona-Amasa (G)1996100,058,337,22,02,4
Villabona-Amasa (G)2001100,055,838,53,62,0
Villabona-Amasa (G)2006100,052,841,23,82,2
Villabona-Amasa (G)2011100,049,542,84,13,6
Villabuena de Alava (A)1986100,00,0100,00,00,0
Villabuena de Alava (A)1991100,01,698,40,00,0
Villabuena de Alava (A)1996100,01,698,40,00,0
Villabuena de Alava (A)2001100,01,596,20,02,3
Villabuena de Alava (A)2006100,03,691,30,05,1
Villabuena de Alava (A)2011100,04,486,91,57,3
Zaldibar (B)1986100,041,557,60,70,3
Zaldibar (B)1991100,039,359,50,70,5
Zaldibar (B)1996100,037,560,21,40,9
Zaldibar (B)2001100,035,460,42,61,7
Zaldibar (B)2006100,033,061,73,12,2
Zaldibar (B)2011100,028,463,83,64,2
Zaldibia (G)1986100,080,319,40,20,2
Zaldibia (G)1991100,082,415,20,32,1
Zaldibia (G)1996100,082,914,10,03,0
Zaldibia (G)2001100,080,515,01,53,1
Zaldibia (G)2006100,077,217,32,72,9
Zaldibia (G)2011100,072,118,83,85,3
Zalduondo (A)1986100,00,097,40,02,6
Zalduondo (A)1991100,07,592,50,00,0
Zalduondo (A)1996100,04,593,20,02,3
Zalduondo (A)2001100,04,985,28,21,6
Zalduondo (A)2006100,07,188,83,11,0
Zalduondo (A)2011100,06,789,53,80,0
Zalla (B)1986100,00,797,70,60,9
Zalla (B)1991100,00,998,40,30,4
Zalla (B)1996100,00,698,50,40,6
Zalla (B)2001100,00,997,80,31,0
Zalla (B)2006100,01,296,10,32,3
Zalla (B)2011100,01,894,20,73,3
Zamudio (B)1986100,041,453,83,21,6
Zamudio (B)1991100,041,654,12,22,2
Zamudio (B)1996100,038,556,42,72,4
Zamudio (B)2001100,037,757,53,01,8
Zamudio (B)2006100,033,460,23,52,9
Zamudio (B)2011100,029,662,84,13,4
Zanbrana (A)1986100,00,798,60,00,7
Zanbrana (A)1991100,00,099,20,00,8
Zanbrana (A)1996100,00,799,30,00,0
Zanbrana (A)2001100,01,397,30,70,7
Zanbrana (A)2006100,01,295,70,62,5
Zanbrana (A)2011100,01,591,62,04,9
Zangoza (NG)1991100,00,297,40,90,5
Zangoza (NG)2001100,00,995,42,41,1
Zangoza (NG)2011100,00,088,32,08,0
Zaratamo (B)1986100,038,559,81,70,0
Zaratamo (B)1991100,023,566,98,51,0
Zaratamo (B)1996100,028,267,93,60,3
Zaratamo (B)2001100,023,270,45,60,8
Zaratamo (B)2006100,018,675,05,50,9
Zaratamo (B)2011100,016,477,14,91,6
Zarautz (G)1986100,064,732,71,51,1
Zarautz (G)1991100,063,733,21,81,3
Zarautz (G)1996100,061,134,83,01,1
Zarautz (G)2001100,058,036,14,61,3
Zarautz (G)2006100,056,536,84,91,8
Zarautz (G)2011100,054,637,55,52,4
Zeanuri (B)1986100,092,76,90,20,2
Zeanuri (B)1991100,092,36,60,80,3
Zeanuri (B)1996100,088,610,30,50,7
Zeanuri (B)2001100,083,514,60,90,9
Zeanuri (B)2006100,069,924,92,23,0
Zeanuri (B)2011100,060,832,42,93,9
Zeberio (B)1986100,092,17,90,00,0
Zeberio (B)1991100,085,213,11,70,0
Zeberio (B)1996100,081,716,11,90,3
Zeberio (B)2001100,068,327,43,01,4
Zeberio (B)2006100,052,842,14,01,1
Zeberio (B)2011100,046,147,05,51,5
Zegama (G)1986100,090,97,21,90,0
Zegama (G)1991100,084,111,93,10,8
Zegama (G)1996100,088,610,20,80,4
Zegama (G)2001100,083,714,50,01,8
Zegama (G)2006100,075,919,21,13,9
Zegama (G)2011100,069,121,32,76,8
Zerain (G)1986100,0100,00,00,00,0
Zerain (G)1991100,098,81,20,00,0
Zerain (G)1996100,095,94,10,00,0
Zerain (G)2001100,086,711,41,01,0
Zerain (G)2006100,087,311,80,00,9
Zerain (G)2011100,083,912,70,03,4
Zestoa (G)1986100,082,916,10,50,5
Zestoa (G)1991100,082,117,00,50,4
Zestoa (G)1996100,083,215,50,70,5
Zestoa (G)2001100,079,718,21,01,1
Zestoa (G)2006100,074,822,91,21,1
Zestoa (G)2011100,069,825,31,93,0
Zierbena (B)1996100,01,198,60,00,2
Zierbena (B)2001100,01,098,70,00,4
Zierbena (B)2006100,01,997,20,20,7
Zierbena (B)2011100,01,895,81,01,5
Zigoitia (A)1986100,01,183,214,31,5
Zigoitia (A)1991100,06,589,62,91,1
Zigoitia (A)1996100,07,389,21,51,9
Zigoitia (A)2001100,06,191,40,81,7
Zigoitia (A)2006100,05,790,61,22,5
Zigoitia (A)2011100,05,589,32,52,7
Ziortza-Bolibar (B)2006100,085,612,60,61,1
Ziortza-Bolibar (B)2011100,083,910,43,62,1
Zizur Nagusia (NG)2001100,03,691,62,91,8
Zizur Nagusia (NG)2011100,02,785,54,95,6
Zizurkil (G)1986100,054,042,13,90,1
Zizurkil (G)1991100,056,140,81,91,3
Zizurkil (G)1996100,054,542,01,71,8
Zizurkil (G)2001100,050,444,14,01,5
Zizurkil (G)2006100,048,145,84,61,5
Zizurkil (G)2011100,045,746,84,52,9
Zornotza (B)1986100,046,749,32,81,2
Zornotza (B)1991100,045,150,73,20,9
Zornotza (B)1996100,042,652,63,90,9
Zornotza (B)2001100,040,354,54,40,8
Zornotza (B)2006100,037,056,25,01,8
Zornotza (B)2011100,034,156,95,53,5
Zuia (A)1986100,02,294,20,72,9
Zuia (A)1991100,03,593,91,70,9
Zuia (A)1996100,02,495,70,71,1
Zuia (A)2001100,03,593,81,01,6
Zuia (A)2006100,04,691,60,92,9
Zuia (A)2011100,05,190,01,53,4
Zumaia (G)1986100,060,637,11,21,1
Zumaia (G)1991100,058,938,12,01,0
Zumaia (G)1996100,059,237,51,91,3
Zumaia (G)2001100,058,238,32,21,2
Zumaia (G)2006100,057,238,42,91,5
Zumaia (G)2011100,055,537,83,82,9
Zumarraga (G)1986100,030,465,92,71,1
Zumarraga (G)1991100,030,867,41,60,2
Zumarraga (G)1996100,028,968,02,30,7
Zumarraga (G)2001100,023,269,96,20,6
Zumarraga (G)2006100,022,470,16,80,7
Zumarraga (G)2011100,021,969,07,51,6
Lehen hizkuntzaren bilakaera, helduen artean, Udalerrika. Euskal Herria, »
LurraldeaUrteaGuztiraEuskaraGazteleraBiakBeste
Abadiño (B)19862.3221.0051.18222113
Abadiño (B)19912.5231.0361.3486178
Abadiño (B)19962.7911.1141.50166110
Abadiño (B)20012.8681.0781.6167599
Abadiño (B)20063.1041.1131.78293116
Abadiño (B)20113.3471.1571.930118142
Abaltzisketa (G)1986102100101
Abaltzisketa (G)1991103103000
Abaltzisketa (G)199610097201
Abaltzisketa (G)2001120119100
Abaltzisketa (G)2006129119730
Abaltzisketa (G)20111451281124
Abanto-Zierbena (B)19863.230203.1451946
Abanto-Zierbena (B)19913.271253.202935
Abanto-Zierbena (B)19963.031202.9681429
Abanto-Zierbena (B)20013.543223.4681538
Abanto-Zierbena (B)20064.153424.0343245
Abanto-Zierbena (B)20114.674584.4954180
Aduna (G)1986120110910
Aduna (G)19919991620
Aduna (G)19961131021100
Aduna (G)20011401231520
Aduna (G)20061451083151
Aduna (G)20111811304263
Agurain (A)19861.171521.102125
Agurain (A)19911.233491.17761
Agurain (A)19961.405431.344135
Agurain (A)20011.571661.49348
Agurain (A)20061.844801.7101737
Agurain (A)20112.2051011.94929126
Aia (G)19866306141141
Aia (G)199161157117167
Aia (G)19966255783926
Aia (G)20016616054745
Aia (G)200673062685109
Aia (G)20118396581432513
Aiara (A)19867641574540
Aiara (A)19917321771131
Aiara (A)19967412371611
Aiara (A)20018081878631
Aiara (A)20061.086211.046127
Aiara (A)20111.270221.2092217
Aizarnazabal (G)1986172167410
Aizarnazabal (G)1991188183320
Aizarnazabal (G)19962152041100
Aizarnazabal (G)20012192041230
Aizarnazabal (G)200626220831617
Aizarnazabal (G)20113012275888
Ajangiz (B)1991116108512
Ajangiz (B)1996159147912
Ajangiz (B)20011811581832
Ajangiz (B)20061971622753
Ajangiz (B)20112031632884
Albiztur (G)1986118118000
Albiztur (G)1991103103000
Albiztur (G)19969696000
Albiztur (G)200110696703
Albiztur (G)2006121991912
Albiztur (G)2011119981344
Alegia (G)1986595467118100
Alegia (G)199162547514361
Alegia (G)199663749113844
Alegia (G)2001641471152144
Alegia (G)2006678486168195
Alegia (G)20117605171862631
Alkiza (G)198610094600
Alkiza (G)19918478510
Alkiza (G)19969789521
Alkiza (G)2001104881420
Alkiza (G)2006125992321
Alkiza (G)20111471083153
Alonsotegi (B)19911.126201.090412
Alonsotegi (B)19961.104231.0411525
Alonsotegi (B)20011.090191.053414
Alonsotegi (B)20061.192281.1381016
Alonsotegi (B)20111.285271.2101731
Altsasu (NG)19912.4231772.04516031
Altsasu (NG)20012.2821691.92915124
Altsasu (NG)20112.6271882.080163150
Altzaga (G)19914039010
Altzaga (G)19964342100
Altzaga (G)20014238130
Altzaga (G)200669491640
Altzaga (G)201176511771
Altzo (G)1986105103200
Altzo (G)199110499320
Altzo (G)1996116110510
Altzo (G)20011341211111
Altzo (G)20061601282624
Altzo (G)20111621183158
Amezketa (G)1986370364501
Amezketa (G)1991364351940
Amezketa (G)19963733561430
Amezketa (G)20013733442171
Amezketa (G)20063733402391
Amezketa (G)20114133534794
Amoroto (B)1986138135300
Amoroto (B)1991135130410
Amoroto (B)19961411291200
Amoroto (B)20011481351300
Amoroto (B)20061691491712
Amoroto (B)20111821581923
Amurrio (A)19863.1251162.8953777
Amurrio (A)19913.516893.3583138
Amurrio (A)19963.814923.6105458
Amurrio (A)20013.9701143.7694443
Amurrio (A)20064.3821354.1194583
Amurrio (A)20114.5841274.26457136
Andoain (G)19865.5032.0993.124135145
Andoain (G)19915.6592.0593.293166141
Andoain (G)19965.7592.1253.44882104
Andoain (G)20015.6231.9703.45812570
Andoain (G)20065.9131.9963.67417271
Andoain (G)20116.6062.0404.184242140
Anoeta (G)1986595340235173
Anoeta (G)1991637379242115
Anoeta (G)19967214332641212
Anoeta (G)2001731454253915
Anoeta (G)20067534422741720
Anoeta (G)20118154523063423
Antsoain (NG)19914.3391254.0917721
Antsoain (NG)20012.283512.1555027
Antsoain (NG)20113.8501023.211290175
Antzuola (G)1986754470263120
Antzuola (G)199176148226478
Antzuola (G)19967434722501110
Antzuola (G)20017674922511014
Antzuola (G)20068415252841715
Antzuola (G)20119275393243925
Arakaldo (B)198634131650
Arakaldo (B)199137132400
Arakaldo (B)199642162420
Arakaldo (B)200139221700
Arakaldo (B)200636132300
Arakaldo (B)201155104131
Arama (G)19866055410
Arama (G)19915042440
Arama (G)19965951710
Arama (G)20016960900
Arama (G)200679621610
Arama (G)201188622024
Aramaio (A)19864694184911
Aramaio (A)19914854225742
Aramaio (A)19965434598022
Aramaio (A)2001616491108116
Aramaio (A)20066634881501510
Aramaio (A)2011699490171308
Aranguren (NG)19915231449394
Aranguren (NG)20011.404181.3253030
Aranguren (NG)20113.263412.866139145
Arantzazu (B)1986123992310
Arantzazu (B)1991106842020
Arantzazu (B)1996116942020
Arantzazu (B)2001117872712
Arantzazu (B)2006128923510
Arantzazu (B)2011155935165
Areatza (B)1986424239165200
Areatza (B)1991410236155190
Areatza (B)1996401227161121
Areatza (B)2001396219158163
Areatza (B)20064442201862018
Areatza (B)20115232212422832
Aretxabaleta (G)19862.2341.1851.0131323
Aretxabaleta (G)19912.3501.1621.0994544
Aretxabaleta (G)19962.3901.1201.1766331
Aretxabaleta (G)20012.5591.1431.3157526
Aretxabaleta (G)20062.8091.2031.45610248
Aretxabaleta (G)20113.0011.2561.52114084
Armiñon (A)19866006000
Armiñon (A)19914924700
Armiñon (A)19965715510
Armiñon (A)20016206101
Armiñon (A)20067307201
Armiñon (A)201110129504
Arraia-Maeztu (A)1986313131200
Arraia-Maeztu (A)1991262525502
Arraia-Maeztu (A)1996245623801
Arraia-Maeztu (A)2001288427617
Arraia-Maeztu (A)2006325531226
Arraia-Maeztu (A)2011345432759
Arrankudiaga (B)198628517695131
Arrankudiaga (B)1991276149103222
Arrankudiaga (B)199628414813060
Arrankudiaga (B)200131314615962
Arrankudiaga (B)200637113622096
Arrankudiaga (B)20114661352932513
Arrasate (G)19869.4803.8245.41016284
Arrasate (G)19919.7883.9005.54025989
Arrasate (G)199610.0923.9275.87021283
Arrasate (G)20019.7383.3315.883405119
Arrasate (G)20069.5763.2055.808434129
Arrasate (G)20119.6613.2045.736516205
Arratzu (B)1996160150550
Arratzu (B)20011611471310
Arratzu (B)20061601342051
Arratzu (B)201117513030114
Arratzu-Ubarrundia (A)19862291620625
Arratzu-Ubarrundia (A)1991237822234
Arratzu-Ubarrundia (A)19962952026924
Arratzu-Ubarrundia (A)20013141628882
Arratzu-Ubarrundia (A)200646025417117
Arratzu-Ubarrundia (A)2011534294821013
Arrieta (B)1986158151700
Arrieta (B)19911491361120
Arrieta (B)19961621362321
Arrieta (B)20012001375562
Arrieta (B)20062421419173
Arrieta (B)2011279136126107
Arrigorriaga (B)19863.1824072.6685156
Arrigorriaga (B)19913.4243462.86462152
Arrigorriaga (B)19963.8443323.30864140
Arrigorriaga (B)20014.3862923.828115151
Arrigorriaga (B)20065.2453114.622147165
Arrigorriaga (B)20115.7252865.099178162
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)19862321844530
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)19912171764010
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)19962141733731
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)20012571926140
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)20063032009283
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)2011360214122213
Artzentales (B)1986271426700
Artzentales (B)1991253025300
Artzentales (B)1996254125201
Artzentales (B)20012701025532
Artzentales (B)20063011827652
Artzentales (B)201134915317116
Artziniega (A)1986377337112
Artziniega (A)1991429242322
Artziniega (A)1996481547312
Artziniega (A)2001549453663
Artziniega (A)2006705136721010
Artziniega (A)2011816187591524
Asparrena (A)19865393250520
Asparrena (A)19915051548415
Asparrena (A)19965402650482
Asparrena (A)200160434554106
Asparrena (A)20066874063098
Asparrena (A)2011777476842026
Asteasu (G)19864323735234
Asteasu (G)19914323536928
Asteasu (G)19964413548124
Asteasu (G)20014763748589
Asteasu (G)2006588431131179
Asteasu (G)20116564461791912
Astigarraga (G)19911.1216274333328
Astigarraga (G)19961.2096325152933
Astigarraga (G)20011.4526706507161
Astigarraga (G)20061.8287619129956
Astigarraga (G)20112.2538371.20612684
Atarrabia (NG)19912.557862.3587219
Atarrabia (NG)20013.2691173.00410430
Atarrabia (NG)20114.3521343.85525133
Ataun (G)19867016663410
Ataun (G)19916696352932
Ataun (G)19966255872954
Ataun (G)20016095574228
Ataun (G)20066185426556
Ataun (G)20116775371081319
Atxondo (B)198646328217740
Atxondo (B)199151329721411
Atxondo (B)1996575316236914
Atxondo (B)2001591327254100
Atxondo (B)2006630326287143
Atxondo (B)20116573252932019
Aulesti (B)1986255251400
Aulesti (B)1991251247400
Aulesti (B)1996249242421
Aulesti (B)20012482341121
Aulesti (B)20062672402421
Aulesti (B)20112792363346
Azkoien (NG)19911.58641.57600
Azkoien (NG)20011.62631.586825
Azkoien (NG)20112.087131.88233130
Azkoitia (G)19863.8202.8279521526
Azkoitia (G)19913.8162.7571.0122225
Azkoitia (G)19963.8632.7971.0052437
Azkoitia (G)20014.0122.8461.0696037
Azkoitia (G)20064.2872.9221.2108075
Azkoitia (G)20114.8143.0471.482126159
Azpeitia (G)19864.5103.8246522410
Azpeitia (G)19914.8464.090705429
Azpeitia (G)19965.1334.2867933222
Azpeitia (G)20015.3984.4208766438
Azpeitia (G)20065.6574.5009998870
Azpeitia (G)20116.1414.6871.172106176
Añana (A)19867207200
Añana (A)19917317200
Añana (A)19966816511
Añana (A)20017517400
Añana (A)20067527300
Añana (A)20118327902
Bakio (B)198646331214182
Bakio (B)1991489332147100
Bakio (B)199656833223060
Bakio (B)2001693328351122
Bakio (B)20069593825273515
Bakio (B)20111.2274476748125
Baliarrain (G)19914242000
Baliarrain (G)19964141000
Baliarrain (G)20013633210
Baliarrain (G)20063835300
Baliarrain (G)20115346412
Balmaseda (B)19862.812162.783211
Balmaseda (B)19912.728142.696117
Balmaseda (B)19962.77572.76062
Balmaseda (B)20012.773132.733522
Balmaseda (B)20062.909202.8361241
Balmaseda (B)20113.272333.10427108
Barakaldo (B)198642.41824840.5701101.490
Barakaldo (B)199140.49034338.3741481.625
Barakaldo (B)199639.65826837.6811911.518
Barakaldo (B)200138.12426536.5101181.231
Barakaldo (B)200640.19938638.4151821.216
Barakaldo (B)201143.64945541.4422601.492
Barañain (NG)19915.7801355.34118366
Barañain (NG)20017.5162226.98119498
Barañain (NG)20118.6582417.830145267
Barrika (B)1986246122108412
Barrika (B)1991295128150611
Barrika (B)19963961192461912
Barrika (B)20015221083544416
Barrika (B)2006593984434210
Barrika (B)20117041185155417
Barrundia (A)19862142197150
Barrundia (A)1991206420101
Barrundia (A)1996226521803
Barrundia (A)2001301828445
Barrundia (A)200641720377515
Barrundia (A)2011482344131619
Basauri (B)198618.7671.38116.312460614
Basauri (B)199119.2301.16917.222351488
Basauri (B)199619.26693017.527307502
Basauri (B)200118.50576617.097237405
Basauri (B)200618.83476617.367286415
Basauri (B)201118.54665617.138313439
Bastida (A)1986329931811
Bastida (A)19913511133910
Bastida (A)19964111139640
Bastida (A)20015121748546
Bastida (A)200662527565726
Bastida (A)2011704276251240
Baztan (NG)19912.7402.00246419312
Baztan (NG)20012.3351.6974351658
Baztan (NG)20112.8231.70463934643
Beasain (G)19864.4891.8392.420109121
Beasain (G)19914.6521.8622.554120116
Beasain (G)19964.8701.9452.67182172
Beasain (G)20014.9471.8932.735158161
Beasain (G)20065.3081.9502.971188199
Beasain (G)20115.8592.0223.272252313
Bedia (B)1986414260134146
Bedia (B)199137921215980
Bedia (B)199638121615933
Bedia (B)2001400182197165
Bedia (B)2006410156222248
Bedia (B)20114441512403914
Beizama (G)19866161000
Beizama (G)19916565000
Beizama (G)19966261010
Beizama (G)20016765110
Beizama (G)20067869630
Beizama (G)20115648710
Belauntza (G)198610193620
Belauntza (G)1991113911480
Belauntza (G)1996116942011
Belauntza (G)2001122952052
Belauntza (G)20061361002556
Belauntza (G)2011137913655
Berango (B)19861.3613938994524
Berango (B)19911.4653381.0505126
Berango (B)19961.8353311.4097025
Berango (B)20012.2193021.7996652
Berango (B)20062.6952972.22511360
Berango (B)20113.2453312.66016094
Berantevilla (A)1986165016500
Berantevilla (A)1991154015400
Berantevilla (A)1996157215500
Berantevilla (A)2001186317922
Berantevilla (A)2006197318716
Berantevilla (A)2011209619643
Berastegi (G)1986312304512
Berastegi (G)1991340327931
Berastegi (G)19963503321134
Berastegi (G)20013783481974
Berastegi (G)200640234638135
Berastegi (G)201145136160219
Bergara (G)19865.7363.4962.03911685
Bergara (G)19915.8803.4492.25910468
Bergara (G)19966.0123.3402.409141122
Bergara (G)20016.0603.1262.57026896
Bergara (G)20066.2383.0732.75431893
Bergara (G)20116.4253.0852.818367155
Bermeo (B)19866.7255.0001.5989235
Bermeo (B)19916.6294.8511.57114166
Bermeo (B)19966.4694.5821.61721753
Bermeo (B)20016.6604.3491.87337266
Bermeo (B)20066.9684.2862.103445134
Bermeo (B)20117.3824.2202.430498234
Bernedo (A)1986246124500
Bernedo (A)1991216021600
Bernedo (A)1996203120011
Bernedo (A)2001216121131
Bernedo (A)2006248323654
Bernedo (A)20112711124569
Berriatua (B)19864083832203
Berriatua (B)19914043682952
Berriatua (B)19963963622356
Berriatua (B)20013743372746
Berriatua (B)200646938054926
Berriatua (B)2011533401731940
Berriobeiti (NG)200144422399158
Berriobeiti (NG)20111.601901.20281134
Berriozar (NG)20012.019781.8534147
Berriozar (NG)20113.150812.447184333
Berriz (B)19861.49475173481
Berriz (B)19911.569756796116
Berriz (B)19961.615736861126
Berriz (B)20011.7267359155422
Berriz (B)20061.9177531.0537140
Berriz (B)20112.1337661.20510359
Berrobi (G)19862241853702
Berrobi (G)19912341924200
Berrobi (G)19962111654132
Berrobi (G)20012031425236
Berrobi (G)20062301517054
Berrobi (G)201123614178125
Bidania-Goiatz (G)1986175168502
Bidania-Goiatz (G)1991146137801
Bidania-Goiatz (G)1996156147801
Bidania-Goiatz (G)20011601431610
Bidania-Goiatz (G)20061911573022
Bidania-Goiatz (G)20112311764465
Bilar (A)1986143014111
Bilar (A)1991140013811
Bilar (A)1996137013700
Bilar (A)2001138013800
Bilar (A)2006137213302
Bilar (A)2011142313144
Bilbo (B)1986141.5057.751125.5033.6474.604
Bilbo (B)1991139.3817.132125.8222.8723.555
Bilbo (B)1996139.6966.319126.2692.7294.379
Bilbo (B)2001141.0595.786129.7462.0713.456
Bilbo (B)2006148.3596.314135.2022.5614.282
Bilbo (B)2011153.1396.308137.9393.0665.826
Burgelu (A)19866606600
Burgelu (A)19916826600
Burgelu (A)19967226811
Burgelu (A)2001201120000
Burgelu (A)2006262425125
Burgelu (A)20113347311313
Burlata (NG)19915.4142654.89714146
Burlata (NG)20015.3442004.86015785
Burlata (NG)20116.7431545.762391268
Busturia (B)198663945518400
Busturia (B)199163142420520
Busturia (B)1996612381213162
Busturia (B)2001665365259347
Busturia (B)20067393453433912
Busturia (B)20117913503754818
Cintruenigo (NG)19911.84211.81501
Cintruenigo (NG)20011.82851.769327
Cintruenigo (NG)20112.639332.1840382
Corella (NG)19912.01861.99325
Corella (NG)20012.10802.064630
Corella (NG)20112.971182.6350257
Deba (G)19861.6731.1803827635
Deba (G)19911.8321.2914665124
Deba (G)19962.0071.3375666242
Deba (G)20012.1501.3576926536
Deba (G)20062.3351.4278006939
Deba (G)20112.4211.42383010563
Derio (B)19861.8433921.3694636
Derio (B)19911.8733301.4329120
Derio (B)19961.8823161.4856219
Derio (B)20012.0123231.6036422
Derio (B)20062.2103151.7797244
Derio (B)20112.6203282.1449454
Dima (B)19863753462270
Dima (B)19913623302660
Dima (B)19964153634930
Dima (B)200145635285163
Dima (B)2006506351127244
Dima (B)20116153781913511
Donemiliaga (A)1986280926830
Donemiliaga (A)1991244623521
Donemiliaga (A)19962551124310
Donemiliaga (A)20012801426222
Donemiliaga (A)20063261730054
Donemiliaga (A)201134320306134
Donostia (G)198661.90413.96542.1803.7991.960
Donostia (G)199163.24712.94845.2073.6461.446
Donostia (G)199668.75513.38150.0273.8071.540
Donostia (G)200173.30913.57654.6243.4261.683
Donostia (G)200678.61114.70257.7814.0412.087
Donostia (G)201180.77514.49858.7904.5762.911
Dulantzi (A)1986332432503
Dulantzi (A)1991363535206
Dulantzi (A)1996454943429
Dulantzi (A)2001591205491012
Dulantzi (A)2006913378312025
Dulantzi (A)20111.356491.2103661
Durango (B)19869.6493.9035.280298168
Durango (B)19918.2693.0704.733326140
Durango (B)19969.0523.1815.46731193
Durango (B)20019.9953.0096.340540106
Durango (B)200611.9573.3137.702661281
Durango (B)201112.8463.4568.202741447
Ea (B)19862982762011
Ea (B)19912812532530
Ea (B)199632525256170
Ea (B)200133825563173
Ea (B)2006395258112214
Ea (B)20114282761142315
Egues (NG)1991458734877
Egues (NG)20011.195321.0942428
Egues (NG)20114.970374.368131254
Eibar (G)198613.1655.3296.281846709
Eibar (G)199112.6115.2496.557394411
Eibar (G)199612.1344.6466.415428645
Eibar (G)200111.4383.8556.429686468
Eibar (G)200611.4173.6826.601739395
Eibar (G)201111.7903.5216.950819500
Ekora (A)1986105010500
Ekora (A)199110119901
Ekora (A)19969909801
Ekora (A)20019609600
Ekora (A)2006129212412
Ekora (A)2011131112334
Elantxobe (B)19862061941020
Elantxobe (B)1991179168920
Elantxobe (B)19961891721520
Elantxobe (B)20011851582520
Elantxobe (B)20061911494110
Elantxobe (B)20111781303873
Elduain (G)198610194340
Elduain (G)19918585000
Elduain (G)19968178210
Elduain (G)20017268400
Elduain (G)20068880800
Elduain (G)2011113941810
Elgeta (G)19864053198141
Elgeta (G)19913582985811
Elgeta (G)19963632787780
Elgeta (G)20013972948788
Elgeta (G)20064212811131413
Elgeta (G)20115013031541925
Elgoibar (G)19864.7062.3841.970158194
Elgoibar (G)19914.6492.3582.08670135
Elgoibar (G)19964.4792.0592.132148140
Elgoibar (G)20014.2141.7572.14323480
Elgoibar (G)20064.5061.8402.28029393
Elgoibar (G)20114.8481.8752.502306165
Elorrio (B)19862.7981.2881.4354827
Elorrio (B)19912.7751.2601.4395917
Elorrio (B)19962.8921.3231.4537145
Elorrio (B)20012.9571.2661.53712727
Elorrio (B)20063.0831.3131.59314829
Elorrio (B)20113.1791.3521.57317975
Elortz (NG)19911.314141.267919
Elortz (NG)20011.410111.3652014
Elortz (NG)20112.294272.0829125
Eltziego (A)1986322031921
Eltziego (A)1991315031302
Eltziego (A)1996334133210
Eltziego (A)2001359135701
Eltziego (A)200642710403113
Eltziego (A)201146410424228
Erandio (B)19868.6501.0497.153252196
Erandio (B)19919.1889067.847235200
Erandio (B)19969.1067268.009211160
Erandio (B)20019.0566068.131163156
Erandio (B)20069.9925739.016212191
Erandio (B)201110.7625539.659269281
Ereño (B)198610195312
Ereño (B)199110190812
Ereño (B)1996108941022
Ereño (B)200110292802
Ereño (B)2006115941524
Ereño (B)2011125952226
Ermua (B)19866.5909694.57154996
Ermua (B)19916.9648794.982112991
Ermua (B)19967.2148345.315146919
Ermua (B)20017.1217575.575153636
Ermua (B)20067.2167225.764173557
Ermua (B)20117.3327045.895220513
Errenteria (G)198615.7523.60111.286247618
Errenteria (G)199115.8203.14311.685532460
Errenteria (G)199615.5152.84011.742495438
Errenteria (G)200115.3872.58011.967464376
Errenteria (G)200615.8172.63512.271547364
Errenteria (G)201117.5902.79613.551685558
Errezil (G)1986245243200
Errezil (G)1991224221300
Errezil (G)1996229226111
Errezil (G)2001234230301
Errezil (G)20062662421716
Errezil (G)20112782363246
Erriberabeitia (A)1986158015800
Erriberabeitia (A)1991148014800
Erriberabeitia (A)1996167316400
Erriberabeitia (A)2001279527103
Erriberabeitia (A)20065079468327
Erriberabeitia (A)201168618615053
Erriberagoitia (A)1986224122300
Erriberagoitia (A)1991201119802
Erriberagoitia (A)1996208120601
Erriberagoitia (A)2001239123116
Erriberagoitia (A)20063437323112
Erriberagoitia (A)20114258388524
Errigoiti (B)1986202194800
Errigoiti (B)1991160153430
Errigoiti (B)19961791601900
Errigoiti (B)20012111773202
Errigoiti (B)20062321655764
Errigoiti (B)201125616670146
Eskoriatza (G)19861.432753657166
Eskoriatza (G)19911.4777047222922
Eskoriatza (G)19961.5076847573234
Eskoriatza (G)20011.5706828043846
Eskoriatza (G)20061.7287009375140
Eskoriatza (G)20111.8447021.0147454
Etxebarri (B)19862.1451181.82344160
Etxebarri (B)19912.337962.02637178
Etxebarri (B)19962.4571152.07537230
Etxebarri (B)20012.783892.51434146
Etxebarri (B)20063.393973.11244140
Etxebarri (B)20114.5751214.22365166
Ezkio-Itsaso (G)19862151941812
Ezkio-Itsaso (G)19911991791901
Ezkio-Itsaso (G)19962261922761
Ezkio-Itsaso (G)20012282012502
Ezkio-Itsaso (G)20062351943722
Ezkio-Itsaso (G)20112611906128
Forua (B)19913462598313
Forua (B)19963892681011010
Forua (B)2001389267105107
Forua (B)2006413263133116
Forua (B)2011452264161207
Fruiz (B)198610097300
Fruiz (B)1991118110530
Fruiz (B)19961121011100
Fruiz (B)20011411043502
Fruiz (B)20061701085732
Fruiz (B)201123411898108
Gabiria (G)1986159152412
Gabiria (G)1991147143400
Gabiria (G)19961551411130
Gabiria (G)20011611471400
Gabiria (G)20061641491203
Gabiria (G)20112091663283
Gaintza (G)19864646000
Gaintza (G)19915353000
Gaintza (G)19965754210
Gaintza (G)20015654200
Gaintza (G)20065850620
Gaintza (G)20115850611
Galdakao (B)19869.2542.7076.219207121
Galdakao (B)199110.3822.7717.214261136
Galdakao (B)199611.7132.6388.633308134
Galdakao (B)200112.5672.2439.622543159
Galdakao (B)200613.1432.16310.191592197
Galdakao (B)201113.5932.11010.583627273
Galdames (B)1986344234101
Galdames (B)1991323132101
Galdames (B)1996301329710
Galdames (B)2001338333140
Galdames (B)2006381337422
Galdames (B)2011426441246
Gamiz-Fika (B)19863543341811
Gamiz-Fika (B)19913463073504
Gamiz-Fika (B)19964083267255
Gamiz-Fika (B)20015183131821112
Gamiz-Fika (B)20066123322472211
Gamiz-Fika (B)20116673472752916
Garai (B)19867572300
Garai (B)199188731140
Garai (B)199694791311
Garai (B)2001115931831
Garai (B)20061431042784
Garai (B)201117111045106
Gasteiz (A)198669.5271.77565.9416511.160
Gasteiz (A)199176.0912.02772.0917191.254
Gasteiz (A)199683.8102.21479.2998321.465
Gasteiz (A)200188.7852.69583.3177981.975
Gasteiz (A)200698.1253.13690.4521.0993.438
Gasteiz (A)2011104.8773.22995.1931.4245.031
Gatika (B)19863463142921
Gatika (B)19913763224680
Gatika (B)199645533910592
Gatika (B)200151132817175
Gatika (B)2006623353250128
Gatika (B)20117543843262915
Gautegiz-Arteaga (B)19862862483260
Gautegiz-Arteaga (B)19912662084891
Gautegiz-Arteaga (B)199629222056151
Gautegiz-Arteaga (B)200134824092160
Gautegiz-Arteaga (B)20063952461221710
Gautegiz-Arteaga (B)20114282521372811
Gaztelu (G)19965755101
Gaztelu (G)20015851520
Gaztelu (G)20067261920
Gaztelu (G)201185721120
Gernika-Lumo (B)19866.6284.3861.92325168
Gernika-Lumo (B)19915.9723.7021.96624658
Gernika-Lumo (B)19965.9633.5792.09024648
Gernika-Lumo (B)20016.0653.4702.24228469
Gernika-Lumo (B)20066.6223.5392.538342203
Gernika-Lumo (B)20116.9293.5702.653399307
Getaria (G)19867827106651
Getaria (G)19918047198122
Getaria (G)19968447488439
Getaria (G)2001927781120179
Getaria (G)20061.072867160369
Getaria (G)20111.1608771974739
Getxo (B)198626.3132.41322.1661.147587
Getxo (B)199129.2512.35125.2911.062547
Getxo (B)199632.4722.21128.5921.032637
Getxo (B)200134.2202.26730.536770647
Getxo (B)200635.6202.31331.664907736
Getxo (B)201135.4362.15931.1991.0321.046
Gizaburuaga (B)19865252000
Gizaburuaga (B)19915151000
Gizaburuaga (B)19965149110
Gizaburuaga (B)20014943222
Gizaburuaga (B)20066556621
Gizaburuaga (B)201188711223
Gobiaran (A)1986363635124
Gobiaran (A)1991296728432
Gobiaran (A)1996348433941
Gobiaran (A)2001397338923
Gobiaran (A)200651410483813
Gobiaran (A)201154415502918
Gordexola (B)19866251161400
Gordexola (B)1991580757102
Gordexola (B)1996550853921
Gordexola (B)20016081059242
Gordexola (B)20067211568989
Gordexola (B)2011794177431321
Gorliz (B)19869252515479829
Gorliz (B)19911.0602407069024
Gorliz (B)19961.4042481.0517431
Gorliz (B)20011.9332761.5367942
Gorliz (B)20062.3382861.9069551
Gorliz (B)20112.6462882.15313273
Guardia (Biastari) (A)1986523451720
Guardia (Biastari) (A)1991505349552
Guardia (Biastari) (A)1996529552031
Guardia (Biastari) (A)2001579956712
Guardia (Biastari) (A)200666312631218
Guardia (Biastari) (A)201172627662730
Gueñes (B)19862.291252.247163
Gueñes (B)19912.223222.19362
Gueñes (B)19962.269222.221323
Gueñes (B)20012.278222.229621
Gueñes (B)20062.535382.4131569
Gueñes (B)20112.823362.6732490
Harana (A)1986173217100
Harana (A)1991141014100
Harana (A)1996129212700
Harana (A)2001125112220
Harana (A)2006132012723
Harana (A)2011135013311
Hernani (G)19866.7502.7903.534303123
Hernani (G)19916.7182.7943.534288102
Hernani (G)19967.1612.9473.84227993
Hernani (G)20017.4582.9174.08037190
Hernani (G)20068.1463.0844.496446120
Hernani (G)20118.7863.2284.796556206
Hernialde (G)198693801120
Hernialde (G)1991100831610
Hernialde (G)19961291061850
Hernialde (G)20011291081821
Hernialde (G)20061441112751
Hernialde (G)201116611241103
Hondarribia (G)19864.6132.6071.76514497
Hondarribia (G)19915.0662.5752.20122169
Hondarribia (G)19965.7242.7832.66620174
Hondarribia (G)20016.2482.6043.011517116
Hondarribia (G)20066.9662.7323.502586146
Hondarribia (G)20117.4122.8183.701674219
Ibarra (G)19861.6059306501213
Ibarra (G)19911.753996696583
Ibarra (G)19961.8451.058739408
Ibarra (G)20011.769956757479
Ibarra (G)20061.8079198046618
Ibarra (G)20111.8649258029146
Ibarrangelu (B)1986184173920
Ibarrangelu (B)199117914821100
Ibarrangelu (B)19961861562730
Ibarrangelu (B)200120614449103
Ibarrangelu (B)200625415379211
Ibarrangelu (B)2011307174105253
Idiazabal (G)1986753624109416
Idiazabal (G)1991779634122158
Idiazabal (G)19968136491351514
Idiazabal (G)200182368712628
Idiazabal (G)2006843676151610
Idiazabal (G)20119317001981617
Igorre (B)19861.259825408233
Igorre (B)19911.384966385330
Igorre (B)19961.5421.074457110
Igorre (B)20011.584967529817
Igorre (B)20061.7149276599533
Igorre (B)20111.87992974412779
Ikaztegieta (G)19862522311650
Ikaztegieta (G)19911541342000
Ikaztegieta (G)19961651343010
Ikaztegieta (G)20011691323520
Ikaztegieta (G)20061751234642
Ikaztegieta (G)20112131376556
Irun (G)198618.7783.55413.920999305
Irun (G)199119.5263.66414.911701250
Irun (G)199621.1973.69616.575606320
Irun (G)200122.4343.47117.991567405
Irun (G)200625.1573.71920.052710676
Irun (G)201126.3663.59120.8798821.014
Irura (G)19862481875641
Irura (G)19912351795042
Irura (G)19962381746202
Irura (G)200132521410092
Irura (G)2006469285156226
Irura (G)20116713572523923
Iruraitz-Gauna (A)1986164316100
Iruraitz-Gauna (A)1991170016910
Iruraitz-Gauna (A)1996165016401
Iruraitz-Gauna (A)2001200519401
Iruraitz-Gauna (A)2006244923023
Iruraitz-Gauna (A)20112871326734
Iruña Oka (A)19865203501214
Iruña Oka (A)1991500349610
Iruña Oka (A)1996586757324
Iruña Oka (A)200176712725426
Iruña Oka (A)20061.073201.005939
Iruña Oka (A)20111.471251.3601868
Iruñea (NG)199165.7161.92059.4441.482790
Iruñea (NG)200160.0731.78455.5361.432852
Iruñea (NG)201169.5912.03659.9812.8663.206
Ispaster (B)1986219210900
Ispaster (B)19912212101100
Ispaster (B)19962242111300
Ispaster (B)20012402202000
Ispaster (B)20062712432440
Ispaster (B)201132425352154
Itsasondo (G)1986290238301012
Itsasondo (G)199124718940117
Itsasondo (G)19962361864046
Itsasondo (G)200123215460135
Itsasondo (G)200621312368166
Itsasondo (G)20112761391002512
Iurreta (B)19911.8397181.0682924
Iurreta (B)19961.7686531.0454327
Iurreta (B)20011.6385819963031
Iurreta (B)20061.6245639794339
Iurreta (B)20111.6555201.0105273
Izurtza (B)198693751710
Izurtza (B)1991103831901
Izurtza (B)199699771930
Izurtza (B)2001105861810
Izurtza (B)2006111852411
Izurtza (B)20111217535101
Kanpezu (A)1986419341600
Kanpezu (A)1991397139600
Kanpezu (A)1996405140211
Kanpezu (A)2001438243132
Kanpezu (A)200649315462511
Kanpezu (A)2011507154611021
Karrantza (B)19861.24151.23411
Karrantza (B)19911.13161.12320
Karrantza (B)19961.16931.16015
Karrantza (B)20011.14361.13223
Karrantza (B)20061.230171.20256
Karrantza (B)20111.264161.2241014
Kortezubi (B)19911511391101
Kortezubi (B)1996127123301
Kortezubi (B)20011361181431
Kortezubi (B)20061651282494
Kortezubi (B)20111821363466
Kripan (A)19866806800
Kripan (A)19917507500
Kripan (A)19968208200
Kripan (A)20018408130
Kripan (A)20068508320
Kripan (A)20118808503
Kuartango (A)1986130112900
Kuartango (A)1991134312911
Kuartango (A)1996132312900
Kuartango (A)2001176416813
Kuartango (A)2006181617221
Kuartango (A)2011179516842
Lagran (A)19868508410
Lagran (A)19916916800
Lagran (A)19966206110
Lagran (A)20018318200
Lagran (A)20069108902
Lagran (A)20118308210
Lanestosa (B)1986104010400
Lanestosa (B)19919018900
Lanestosa (B)1996106010600
Lanestosa (B)2001110011000
Lanestosa (B)2006124511810
Lanestosa (B)2011131512141
Lantaron (A)1986286128131
Lantaron (A)1991303229920
Lantaron (A)1996335132932
Lantaron (A)2001381437322
Lantaron (A)2006438642129
Lantaron (A)20114408416412
Lantziego (A)1986218021800
Lantziego (A)1991231123000
Lantziego (A)1996249624300
Lantziego (A)2001252524700
Lantziego (A)2006286227716
Lantziego (A)2011291327837
Lapuebla de Labarca (A)1986304230110
Lapuebla de Labarca (A)1991295229300
Lapuebla de Labarca (A)1996333332631
Lapuebla de Labarca (A)2001321630717
Lapuebla de Labarca (A)20063357314212
Lapuebla de Labarca (A)201137711345318
Larrabetzu (B)19865934819895
Larrabetzu (B)199156844710993
Larrabetzu (B)1996591411166122
Larrabetzu (B)2001591362205195
Larrabetzu (B)2006688375278305
Larrabetzu (B)20118603963866018
Larraul (G)19865757000
Larraul (G)19915048200
Larraul (G)19964746100
Larraul (G)20015445711
Larraul (G)200672561501
Larraul (G)2011116823013
Lasarte-Oria (G)19866.6321.7994.62493116
Lasarte-Oria (G)19917.0541.8864.918102148
Lasarte-Oria (G)19967.2931.6685.281185159
Lasarte-Oria (G)20017.3231.5955.324249155
Lasarte-Oria (G)20067.5231.5695.492290172
Lasarte-Oria (G)20118.0071.5835.799373252
Laudio (A)19867.5685286.683106251
Laudio (A)19917.7184937.00312993
Laudio (A)19967.9154357.157154169
Laudio (A)20017.9203777.282135126
Laudio (A)20067.9343617.274144155
Laudio (A)20118.1863257.477183201
Laukiz (B)1986357162175128
Laukiz (B)19913461601591710
Laukiz (B)19963561531751414
Laukiz (B)20013961462251114
Laukiz (B)20064421562581711
Laukiz (B)20115211663062821
Lazkao (G)19861.85182387329126
Lazkao (G)19911.8748299404560
Lazkao (G)19961.9188659594153
Lazkao (G)20011.9079019271663
Lazkao (G)20062.0539221.0373559
Lazkao (G)20112.2119331.11859101
Leaburu (G)19862272077130
Leaburu (G)1991219210810
Leaburu (G)199615112714100
Leaburu (G)20011501301820
Leaburu (G)20061621332531
Leaburu (G)20111791273886
Legazpi (G)19863.8031.5932.1127028
Legazpi (G)19913.9131.6062.2801215
Legazpi (G)19963.8161.4172.2779527
Legazpi (G)20013.6261.2512.17614752
Legazpi (G)20063.6581.2142.22016262
Legazpi (G)20113.7111.2052.20421983
Legorreta (G)198658238219316
Legorreta (G)199156537817674
Legorreta (G)19965513331871714
Legorreta (G)200154536717701
Legorreta (G)2006571357199510
Legorreta (G)20116173452351522
Legutiano (A)198646098316460
Legutiano (A)199144586348101
Legutiano (A)199650511338075
Legutiano (A)200159386455457
Legutiano (A)2006688985403515
Legutiano (A)20118491086494448
Leintz Gatzaga (G)198677631103
Leintz Gatzaga (G)19919479753
Leintz Gatzaga (G)1996100732061
Leintz Gatzaga (G)20011077619102
Leintz Gatzaga (G)20061197530113
Leintz Gatzaga (G)20111277338142
Leioa (B)19868.2309486.860251171
Leioa (B)19919.3298898.010247183
Leioa (B)199610.5498149.246294195
Leioa (B)200112.09182310.788269211
Leioa (B)200613.02283611.622317247
Leioa (B)201114.10784912.509401348
Lekeitio (B)19862.6202.1673564453
Lekeitio (B)19912.5902.1803642521
Lekeitio (B)19962.7802.2064736140
Lekeitio (B)20012.9512.25156710231
Lekeitio (B)20063.1482.30166913939
Lekeitio (B)20113.2512.29271517470
Lemoa (B)19861.074609437199
Lemoa (B)1991993587375256
Lemoa (B)1996917533347352
Lemoa (B)2001944470428406
Lemoa (B)20061.1154595885414
Lemoa (B)20111.4494728347766
Lemoiz (B)198629720466216
Lemoiz (B)199127218368147
Lemoiz (B)1996318198981210
Lemoiz (B)20013681451911913
Lemoiz (B)20064301452511915
Lemoiz (B)20114821372942922
Leza (A)19868718330
Leza (A)19917637300
Leza (A)19966626310
Leza (A)20016326100
Leza (A)20069658713
Leza (A)20119948924
Lezama (B)1986678505159122
Lezama (B)199174853521012
Lezama (B)1996805494283244
Lezama (B)2001876453372438
Lezama (B)20061.0014394915813
Lezama (B)20111.1244435748324
Lezo (G)19861.7198368151355
Lezo (G)19911.8758319644139
Lezo (G)19962.2219391.2102448
Lezo (G)20012.3949281.3605155
Lezo (G)20062.6149561.5247955
Lezo (G)20112.8409811.69711052
Lizarra (NG)19914.6001054.17421122
Lizarra (NG)20014.439804.13113737
Lizarra (NG)20114.972744.357286150
Lizartza (G)1986249240801
Lizartza (G)1991251241901
Lizartza (G)19962492381001
Lizartza (G)20012332131631
Lizartza (G)20062652133499
Lizartza (G)2011304205741312
Loiu (B)19866603682493310
Loiu (B)1991639325264446
Loiu (B)1996608254296544
Loiu (B)20017842114798410
Loiu (B)20068552085518016
Loiu (B)20111.0232246838630
Mallabia (B)19863952939390
Mallabia (B)199142830999515
Mallabia (B)199643630212383
Mallabia (B)200146729315879
Mallabia (B)200651130818959
Mallabia (B)20115583092191713
Markin-Etxebarria (B)1986276267603
Markin-Etxebarria (B)19912832721001
Markin-Etxebarria (B)19963102891713
Markin-Etxebarria (B)20013353161414
Markin-Etxebarria (B)200634830431112
Markin-Etxebarria (B)20113042553388
Markina-Xemein (B)19861.7571.5022251119
Markina-Xemein (B)19911.7681.5022271623
Markina-Xemein (B)19961.8141.4902453940
Markina-Xemein (B)20011.9511.5682756048
Markina-Xemein (B)20061.9131.4233237295
Markina-Xemein (B)20112.1161.45938785185
Maruri-Jatabe (B)19862091743014
Maruri-Jatabe (B)19912081633834
Maruri-Jatabe (B)19962211436963
Maruri-Jatabe (B)2001273154101144
Maruri-Jatabe (B)2006385162195253
Maruri-Jatabe (B)20114561542533910
Mañaria (B)1986182171713
Mañaria (B)19911801681011
Mañaria (B)19961841542730
Mañaria (B)20011921622532
Mañaria (B)20062051593691
Mañaria (B)201123414651829
Mañueta (A)1986136013600
Mañueta (A)1991133013300
Mañueta (A)1996121111910
Mañueta (A)2001120111801
Mañueta (A)2006144213309
Mañueta (A)20111361124011
Mendaro (G)198659240019110
Mendaro (G)199157239018110
Mendaro (G)199651434815646
Mendaro (G)2001540357166143
Mendaro (G)2006643384235195
Mendaro (G)20118494463483718
Mendata (B)1986131127310
Mendata (B)1991133121840
Mendata (B)1996138124851
Mendata (B)20011461252010
Mendata (B)20061671313141
Mendata (B)20111801353744
Mendexa (B)19861361241011
Mendexa (B)19911331181410
Mendexa (B)19961311141610
Mendexa (B)20011461232210
Mendexa (B)20062041524831
Mendexa (B)20112281625475
Meñaka (B)1986141135600
Meñaka (B)19911721601200
Meñaka (B)19961831621731
Meñaka (B)20012181812980
Meñaka (B)200628619975102
Meñaka (B)2011359218116187
Moreda de Alava (A)1986130013000
Moreda de Alava (A)1991104110300
Moreda de Alava (A)19969609402
Moreda de Alava (A)2001108110502
Moreda de Alava (A)2006128311618
Moreda de Alava (A)2011125011753
Morga (B)1986145140320
Morga (B)1991120116400
Morga (B)1996145139600
Morga (B)20011731521821
Morga (B)20061781472920
Morga (B)20112021405372
Mundaka (B)198657746410481
Mundaka (B)199159848294193
Mundaka (B)19966924242005810
Mundaka (B)20017654242963411
Mundaka (B)20068254233444711
Mundaka (B)20118714193725624
Mungia (B)19863.9172.4131.3789432
Mungia (B)19914.2772.4461.7019238
Mungia (B)19964.8872.3892.32511756
Mungia (B)20015.6272.4002.913212102
Mungia (B)20066.4132.4963.509266142
Mungia (B)20117.4432.5474.257353286
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)1986180178110
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)1991160158101
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)1996153151101
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)2001157143842
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)20061691461652
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)20112111514875
Murueta (B)19917160803
Murueta (B)199677433400
Murueta (B)200195821111
Murueta (B)2006134992942
Murueta (B)2011142993481
Muskiz (B)19862.178122.1351120
Muskiz (B)19912.19982.1701110
Muskiz (B)19962.327112.30376
Muskiz (B)20012.566122.5281016
Muskiz (B)20062.902312.8182231
Muskiz (B)20113.289473.1483064
Mutiloa (G)19867069001
Mutiloa (G)19916858703
Mutiloa (G)199664521200
Mutiloa (G)20016151811
Mutiloa (G)200672501552
Mutiloa (G)201195681962
Mutriku (G)19861.5951.3291831766
Mutriku (G)19911.6221.2832445936
Mutriku (G)19961.8041.4013025843
Mutriku (G)20011.9181.4633843041
Mutriku (G)20062.1091.5434575455
Mutriku (G)20112.2741.6044959283
Muxika (B)198658547211201
Muxika (B)199151946542102
Muxika (B)19965214535693
Muxika (B)20015204535782
Muxika (B)2006569447105143
Muxika (B)2011664475154287
Nabarniz (B)19919291100
Nabarniz (B)19969289300
Nabarniz (B)20019587440
Nabarniz (B)2006100821350
Nabarniz (B)2011119922043
Navaridas (A)19868308300
Navaridas (A)19917807800
Navaridas (A)19968738400
Navaridas (A)20018208200
Navaridas (A)20069328803
Navaridas (A)20119419102
Oiartzun (G)19862.7772.0136614558
Oiartzun (G)19913.0752.1458166450
Oiartzun (G)19963.4922.3061.0656952
Oiartzun (G)20013.8022.3561.29510942
Oiartzun (G)20064.2062.4661.54114752
Oiartzun (G)20114.5792.5991.70619678
Oion (A)19868615841510
Oion (A)1991763974905
Oion (A)19968331381712
Oion (A)20019411192145
Oion (A)20061.192191.1201835
Oion (A)20111.387231.2761771
Okondo (A)19862811126523
Okondo (A)1991254623972
Okondo (A)1996280626932
Okondo (A)20013391232340
Okondo (A)20064501042983
Okondo (A)2011534174871911
Olaberria (G)1986510210288111
Olaberria (G)199146720125925
Olaberria (G)199642118422647
Olaberria (G)2001373151210012
Olaberria (G)2006379153207514
Olaberria (G)20113911581971818
Ondarroa (B)19863.8612.86962721344
Ondarroa (B)19913.7702.781698101190
Ondarroa (B)19963.8862.92261218334
Ondarroa (B)20013.9232.83173781274
Ondarroa (B)20063.9452.776833103233
Ondarroa (B)20113.9182.651890138239
Ordizia (G)19863.4851.4861.715171113
Ordizia (G)19913.4711.5511.76810052
Ordizia (G)19963.4421.4761.8029668
Ordizia (G)20013.5191.4591.84713479
Ordizia (G)20063.7081.4831.941170114
Ordizia (G)20113.9121.4872.043188194
Orendain (G)19917270200
Orendain (G)19966359211
Orendain (G)20015350300
Orendain (G)20066859900
Orendain (G)201179591703
Orexa (G)19862424000
Orexa (G)19912626000
Orexa (G)19963433100
Orexa (G)20014141000
Orexa (G)20065248400
Orexa (G)20115650600
Orio (G)19861.4651.111333516
Orio (G)19911.5161.171329115
Orio (G)19961.5791.1683682419
Orio (G)20011.7471.2374177221
Orio (G)20062.0251.3725299727
Orio (G)20112.3491.48665014172
Ormaiztegi (G)198642531210544
Ormaiztegi (G)199144531811935
Ormaiztegi (G)199646532912394
Ormaiztegi (G)2001466320131510
Ormaiztegi (G)20065073291541311
Ormaiztegi (G)20115453271682921
Orozko (B)1986771556182303
Orozko (B)1991728503199260
Orozko (B)1996715427253332
Orozko (B)20018022863461682
Orozko (B)200699530550617410
Orozko (B)20111.16032262818426
Ortuella (B)19863.157212.99716123
Ortuella (B)19913.278283.13910101
Ortuella (B)19963.329193.2021494
Ortuella (B)20013.413193.3171166
Ortuella (B)20063.684353.5631472
Ortuella (B)20113.852403.6962789
Otxandio (B)198645431913122
Otxandio (B)199145531712693
Otxandio (B)1996412270126160
Otxandio (B)2001399239130300
Otxandio (B)2006456242171376
Otxandio (B)20115412702043730
Oñati (G)19863.9192.8429813957
Oñati (G)19914.0532.8581.02944122
Oñati (G)19964.1552.7661.2386289
Oñati (G)20014.3582.7891.308117144
Oñati (G)20064.4932.7861.422153132
Oñati (G)20114.7302.8661.524192148
Pasaia (G)19867.2131.6674.414195937
Pasaia (G)19916.7771.5094.328250690
Pasaia (G)19966.5061.3324.188212774
Pasaia (G)20016.2221.0184.451380373
Pasaia (G)20066.5431.0894.719405330
Pasaia (G)20117.0191.1115.088429391
Plentzia (B)19869572176418415
Plentzia (B)19919032006454612
Plentzia (B)19961.214200959478
Plentzia (B)20011.5181991.2584219
Plentzia (B)20061.9002341.5716035
Plentzia (B)20112.0792171.7228753
Portugalete (B)198621.32537819.902197848
Portugalete (B)199121.41332920.082174828
Portugalete (B)199621.73127220.537119803
Portugalete (B)200121.16525620.204101604
Portugalete (B)200620.97429720.005144528
Portugalete (B)201121.11329520.007181630
Samaniego (A)19868718600
Samaniego (A)19917707610
Samaniego (A)19969219010
Samaniego (A)2001115011410
Samaniego (A)2006126112014
Samaniego (A)2011130212008
San Adrián (NG)19911.69251.67236
San Adrián (NG)20011.75741.722127
San Adrián (NG)20112.35802.12611156
Santurtzi (B)198618.78927317.864123529
Santurtzi (B)199118.91026418.101111434
Santurtzi (B)199619.39218618.727127352
Santurtzi (B)200118.99819918.41995285
Santurtzi (B)200620.07223519.343133361
Santurtzi (B)201121.04425120.099164530
Segura (G)19864794166003
Segura (G)19914584024709
Segura (G)199648140160317
Segura (G)200149840168623
Segura (G)200651138692627
Segura (G)20115904181161937
Sestao (B)198614.18114913.05494884
Sestao (B)199113.36511812.38467796
Sestao (B)199613.0107112.11345781
Sestao (B)200112.5408211.91955484
Sestao (B)200612.43010911.84660415
Sestao (B)201112.44412111.77984460
Sondika (B)19861.439493867727
Sondika (B)19911.2913967949110
Sondika (B)19961.3603828917512
Sondika (B)20011.5593661.1136911
Sondika (B)20061.8263631.3588223
Sondika (B)20111.9363271.46810536
Sopela (B)19862.1876121.4429043
Sopela (B)19912.8005842.01514952
Sopela (B)19963.7016322.82915783
Sopela (B)20014.5196333.61718287
Sopela (B)20065.3447034.316222103
Sopela (B)20115.7176694.631285132
Sopuerta, Garape (B)19867941077932
Sopuerta, Garape (B)1991757774820
Sopuerta, Garape (B)1996850782968
Sopuerta, Garape (B)2001940792742
Sopuerta, Garape (B)20061.04291.0051018
Sopuerta, Garape (B)20111.176191.1101631
Soraluze (G)19861.94499278113158
Soraluze (G)19911.8138908322368
Soraluze (G)19961.7488318782910
Soraluze (G)20011.6767937861483
Soraluze (G)20061.6467638021962
Soraluze (G)20111.6767068464579
Sukarrieta (B)1986108752751
Sukarrieta (B)1991108792531
Sukarrieta (B)1996132725622
Sukarrieta (B)20011446269121
Sukarrieta (B)20061617870121
Sukarrieta (B)20111596578124
Tafalla (NG)19913.619383.4056431
Tafalla (NG)20013.286393.1424742
Tafalla (NG)20114.314293.82771238
Tolosa (G)19866.5453.4642.53248762
Tolosa (G)19916.6423.5002.57852638
Tolosa (G)19966.8753.7752.71334146
Tolosa (G)20017.2023.6643.06940366
Tolosa (G)20067.5773.7233.27549089
Tolosa (G)20117.9923.9063.343579164
Trapagaran (B)19864.791564.6214173
Trapagaran (B)19914.991424.8651371
Trapagaran (B)19965.011374.8892164
Trapagaran (B)20015.157405.0332559
Trapagaran (B)20065.431535.2733570
Trapagaran (B)20115.623565.4225491
Turtzioz (B)1986187318400
Turtzioz (B)1991187118510
Turtzioz (B)1996194019310
Turtzioz (B)2001193019300
Turtzioz (B)2006236123005
Turtzioz (B)2011243422946
Tutera (NG)19919.376429.0534240
Tutera (NG)20019.304398.99146145
Tutera (NG)201112.55810311.749153316
Ubide (B)19866156410
Ubide (B)19916045960
Ubide (B)19965943682
Ubide (B)200156351542
Ubide (B)200675362568
Ubide (B)20118934311113
Ugao (B)19861.4972941.03215021
Ugao (B)19911.4853091.03110243
Ugao (B)19961.5793911.0803969
Ugao (B)20011.6593121.2356151
Ugao (B)20061.7402791.3426950
Ugao (B)20111.8242771.4178248
Uharte Eguesibar (NG)19911.00432901335
Uharte Eguesibar (NG)200194921877398
Uharte Eguesibar (NG)20111.999421.73914613
Urduliz (B)19869104714051915
Urduliz (B)1991931465451105
Urduliz (B)19961.065420585519
Urduliz (B)20011.2863788633015
Urduliz (B)20061.4483919894325
Urduliz (B)20111.6743841.1916633
Urduña (B)19861.497411.3921846
Urduña (B)19911.463301.3731446
Urduña (B)19961.513311.4231841
Urduña (B)20011.589351.4901846
Urduña (B)20061.691321.6131432
Urduña (B)20111.867351.7652542
Urizaharra (A)19868708601
Urizaharra (A)19918328100
Urizaharra (A)1996108110700
Urizaharra (A)2001109210610
Urizaharra (A)2006121011911
Urizaharra (A)2011154214822
Urkabustaiz (A)198630623263119
Urkabustaiz (A)1991294927096
Urkabustaiz (A)19963121428657
Urkabustaiz (A)20013251630207
Urkabustaiz (A)200647920437517
Urkabustaiz (A)2011620285351344
Urnieta (G)19861.4876028391432
Urnieta (G)19911.5676418521955
Urnieta (G)19961.8237549871468
Urnieta (G)20012.1778381.2663439
Urnieta (G)20062.5739431.5066757
Urnieta (G)20112.8289861.66310475
Urretxu (G)19862.3688501.35412044
Urretxu (G)19912.3509401.3771122
Urretxu (G)19962.4659741.4125128
Urretxu (G)20012.6461.0081.5388515
Urretxu (G)20062.7571.0371.58910427
Urretxu (G)20113.0361.0911.75613950
Usurbil (G)19861.9191.1657131031
Usurbil (G)19911.9831.1797573512
Usurbil (G)19962.0281.2357362730
Usurbil (G)20012.1081.2348133328
Usurbil (G)20062.3331.3069416125
Usurbil (G)20112.7151.4271.10213056
Villabona-Amasa (G)19861.7691.1106021740
Villabona-Amasa (G)19911.9541.1827164511
Villabona-Amasa (G)19962.0571.2007664249
Villabona-Amasa (G)20012.2421.2528648145
Villabona-Amasa (G)20062.3961.2669879152
Villabona-Amasa (G)20112.5161.2451.07810390
Villabuena de Alava (A)1986131013100
Villabuena de Alava (A)1991125212300
Villabuena de Alava (A)1996125212300
Villabuena de Alava (A)2001130212503
Villabuena de Alava (A)2006138512607
Villabuena de Alava (A)20111376119210
Zaldibar (B)19861.17248667583
Zaldibar (B)19911.19847171386
Zaldibar (B)19961.2274607391711
Zaldibar (B)20011.1994247243120
Zaldibar (B)20061.2294067583827
Zaldibar (B)20111.3363808524856
Zaldibia (G)198658847211411
Zaldibia (G)199157947788212
Zaldibia (G)199660850486018
Zaldibia (G)200161549592919
Zaldibia (G)20066264831081718
Zaldibia (G)20116374591202434
Zalduondo (A)19863903801
Zalduondo (A)19914033700
Zalduondo (A)19964424101
Zalduondo (A)20016135251
Zalduondo (A)20069878731
Zalduondo (A)201110579440
Zalla (B)19862.316172.2631422
Zalla (B)19912.573222.532811
Zalla (B)19962.819172.7761016
Zalla (B)20013.188283.1181032
Zalla (B)20063.495433.3591281
Zalla (B)20113.776673.55826125
Zamudio (B)19861.1884926393819
Zamudio (B)19911.2095036542626
Zamudio (B)19961.2224716893329
Zamudio (B)20011.2054546933622
Zamudio (B)20061.3254427974739
Zamudio (B)20111.4554319146050
Zanbrana (A)1986144114201
Zanbrana (A)1991130012901
Zanbrana (A)1996135113400
Zanbrana (A)2001150214611
Zanbrana (A)2006161215414
Zanbrana (A)20112033186410
Zangoza (NG)19911.50031.461138
Zangoza (NG)20011.489131.4213516
Zangoza (NG)20111.94501.71839156
Zaratamo (B)1986589227352100
Zaratamo (B)1991620146415536
Zaratamo (B)1996611172415222
Zaratamo (B)2001641149451365
Zaratamo (B)2006705131529396
Zaratamo (B)20117551245823712
Zarautz (G)19865.5553.5941.8158363
Zarautz (G)19916.2994.0122.09311282
Zarautz (G)19967.1334.3602.48121280
Zarautz (G)20018.4044.8783.031387108
Zarautz (G)20069.3665.2953.446460165
Zarautz (G)20119.9365.4223.727549238
Zeanuri (B)19864374053011
Zeanuri (B)19913923622631
Zeanuri (B)19964283794423
Zeanuri (B)20014373656444
Zeanuri (B)20065353741331216
Zeanuri (B)20116183762001824
Zeberio (B)19863813513000
Zeberio (B)19913512994660
Zeberio (B)19963222635261
Zeberio (B)2001369252101115
Zeberio (B)2006447236188185
Zeberio (B)2011477220224267
Zegama (G)198652747938100
Zegama (G)199151143061164
Zegama (G)19965104525242
Zegama (G)20015104277409
Zegama (G)2006569432109622
Zegama (G)20116614571411845
Zerain (G)19868282000
Zerain (G)19918281100
Zerain (G)19969894400
Zerain (G)2001105911211
Zerain (G)2006110961301
Zerain (G)2011118991504
Zestoa (G)19861.2761.05820576
Zestoa (G)19911.21499720665
Zestoa (G)19961.2031.00118796
Zestoa (G)20011.2119652211213
Zestoa (G)20061.3159843011614
Zestoa (G)20111.4981.0453792945
Zierbena (B)1996439543301
Zierbena (B)2001523551602
Zierbena (B)20065771156114
Zierbena (B)201168312654710
Zigoitia (A)19862733227394
Zigoitia (A)19912791825083
Zigoitia (A)19964643441479
Zigoitia (A)200160437552510
Zigoitia (A)200675543684919
Zigoitia (A)2011921518222325
Ziortza-Bolibar (B)20061741492212
Ziortza-Bolibar (B)20111931622074
Zizur Nagusia (NG)20013.7841363.46710870
Zizur Nagusia (NG)20116.2221655.322306347
Zizurkil (G)1986956516402371
Zizurkil (G)19911.0205724161913
Zizurkil (G)19961.0305614331719
Zizurkil (G)20011.1015554854417
Zizurkil (G)20061.1545555295317
Zizurkil (G)20111.2365655795636
Zornotza (B)19865.7602.6922.84215967
Zornotza (B)19916.0012.7083.04519256
Zornotza (B)19966.2672.6703.29824554
Zornotza (B)20016.5882.6523.58929255
Zornotza (B)20067.3522.7194.131368134
Zornotza (B)20117.9592.7124.528440279
Zuia (A)198644810422313
Zuia (A)19914231539774
Zuia (A)19965361351346
Zuia (A)200179128742813
Zuia (A)20061.073499831031
Zuia (A)20111.191611.0721840
Zumaia (G)19862.6211.5889733228
Zumaia (G)19912.8191.6611.0745529
Zumaia (G)19963.1081.8401.1676041
Zumaia (G)20013.3411.9461.2797541
Zumaia (G)20063.7492.1461.44010855
Zumaia (G)20114.0912.2711.546156118
Zumarraga (G)19864.1771.2682.75311244
Zumarraga (G)19914.1621.2802.8046810
Zumarraga (G)19964.0571.1722.7609530
Zumarraga (G)20014.0599422.83925226
Zumarraga (G)20064.0319022.82527430
Zumarraga (G)20114.1939172.89431567

Iturria: Guk egindakoa. Biztanleria Zentsuak eta Biztanleriaren estatistikak, EUSTAT Arabarako, Bizkairako eta Gipuzkoarako. Euskarabidea (1991, 2001 eta 2011) Nafarroa Garairako. Soziolinguistikazko Inkesta, Ipar Euskal Herrirako (HPS).

Oharra: Ez dugu iparraldeko daturik.
* Hainbat kasutan Nafarroa Garaiko datuek ez dute hiztunen %100a osatzen, ehuneko kopuru txiki batean ezezaguna baita gaitasuna.
Iturrien inguruko edo egindako eragiketei buruzko xehetasun gehiago jakin nahi izanez gero, jo Metodologia atalera.



Soziolinguistika Klusterra / Tel.: 943 592 556 / Posta-e.: kluster@soziolinguistika.eus / MARTIN UGALDE KULTUR PARKEA, 20140 - ANDOAIN