Lehen hizkuntzaren bilakaera, adinekoen artean, Udalerrika. Euskal Herria, » (%)
LurraldeaUrteaGuztira EuskaraErdaraBiakBeste
Abadiño (B)2011100,044,948,61,74,8
Abaltzisketa (G)2011100,098,00,02,00,0
Abanto-Zierbena (B)2011100,01,595,50,32,7
Aduna (G)2011100,096,23,80,00,0
Agurain (A)2011100,04,993,60,51,1
Aia (G)2011100,094,45,30,00,3
Aiara (A)2011100,00,598,60,50,5
Aizarnazabal (G)2011100,095,33,51,20,0
Ajangiz (B)2011100,088,58,02,31,1
Albiztur (G)2011100,096,13,90,00,0
Alegia (G)2011100,076,720,32,30,7
Alkiza (G)2011100,093,64,30,02,1
Alonsotegi (B)2011100,04,992,20,92,0
Altsasu (NG)2011100,05,688,52,80,8
Altzaga (G)2011100,0100,00,00,00,0
Altzo (G)2011100,094,65,40,00,0
Amezketa (G)2011100,097,41,11,10,5
Amoroto (B)2011100,098,71,30,00,0
Amurrio (A)2011100,03,692,21,33,0
Andoain (G)2011100,041,855,21,71,3
Anoeta (G)2011100,058,040,00,81,2
Antsoain (NG)2011100,00,092,52,60,0
Antzuola (G)2011100,067,730,90,31,1
Arakaldo (B)2011100,060,934,84,30,0
Arama (G)2011100,088,611,40,00,0
Aramaio (A)2011100,086,111,72,20,0
Aranguren (NG)2011100,00,096,12,50,0
Arantzazu (B)2011100,083,315,01,70,0
Areatza (B)2011100,057,135,84,72,4
Aretxabaleta (G)2011100,053,042,82,71,6
Armiñon (A)2011100,00,0100,00,00,0
Arraia-Maeztu (A)2011100,00,697,71,80,0
Arrankudiaga (B)2011100,055,539,04,31,2
Arrasate (G)2011100,039,555,73,21,7
Arratzu (B)2011100,096,51,22,40,0
Arratzu-Ubarrundia (A)2011100,07,688,61,52,3
Arrieta (B)2011100,093,16,90,00,0
Arrigorriaga (B)2011100,013,579,02,64,9
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)2011100,085,611,92,50,0
Artzentales (B)2011100,02,098,00,00,0
Artziniega (A)2011100,00,496,90,81,9
Asparrena (A)2011100,05,292,12,30,3
Asteasu (G)2011100,089,08,11,41,4
Astigarraga (G)2011100,056,838,72,52,0
Atarrabia (NG)2011100,05,592,71,80,0
Ataun (G)2011100,095,64,10,00,3
Atxondo (B)2011100,060,538,20,90,5
Aulesti (B)2011100,095,63,80,00,5
Azkoien (NG)2011100,00,694,22,31,2
Azkoitia (G)2011100,077,220,91,20,7
Azpeitia (G)2011100,082,615,81,10,4
Añana (A)2011100,01,996,20,01,9
Bakio (B)2011100,053,743,42,40,5
Baliarrain (G)2011100,0100,00,00,00,0
Balmaseda (B)2011100,01,097,80,50,7
Barakaldo (B)2011100,01,094,10,54,4
Barañain (NG)2011100,00,892,80,43,1
Barrika (B)2011100,033,259,54,52,8
Barrundia (A)2011100,03,592,91,42,1
Basauri (B)2011100,07,288,51,42,9
Bastida (A)2011100,06,590,51,31,7
Baztan (NG)2011100,067,120,610,50,9
Beasain (G)2011100,042,751,42,53,5
Bedia (B)2011100,063,533,92,60,0
Beizama (G)2011100,092,63,73,70,0
Belauntza (G)2011100,088,08,04,00,0
Berango (B)2011100,023,471,32,92,3
Berantevilla (A)2011100,01,896,40,01,8
Berastegi (G)2011100,096,21,30,61,9
Bergara (G)2011100,060,335,22,81,8
Bermeo (B)2011100,074,721,23,11,0
Bernedo (A)2011100,02,096,70,70,7
Berriatua (B)2011100,089,27,00,53,3
Berriobeiti (NG)2011100,01,887,51,30,0
Berriozar (NG)2011100,03,083,85,34,1
Berriz (B)2011100,049,945,91,82,4
Berrobi (G)2011100,082,713,51,91,9
Bidania-Goiatz (G)2011100,091,07,90,01,1
Bilar (A)2011100,01,296,42,40,0
Bilbo (B)2011100,06,089,71,72,7
Burgelu (A)2011100,00,098,02,00,0
Burlata (NG)2011100,05,886,62,63,1
Busturia (B)2011100,066,228,74,11,0
Cintruenigo (NG)2011100,00,490,10,04,7
Corella (NG)2011100,00,095,70,00,5
Deba (G)2011100,070,523,73,91,9
Derio (B)2011100,020,874,53,41,3
Dima (B)2011100,088,610,20,80,4
Donemiliaga (A)2011100,06,592,80,70,0
Donostia (G)2011100,023,469,74,42,5
Dulantzi (A)2011100,03,492,81,12,7
Durango (B)2011100,035,258,74,61,6
Ea (B)2011100,076,019,22,42,4
Egues (NG)2011100,011,367,78,92,7
Eibar (G)2011100,042,247,95,14,8
Ekora (A)2011100,01,498,60,00,0
Elantxobe (B)2011100,084,412,33,30,0
Elduain (G)2011100,093,32,24,40,0
Elgeta (G)2011100,080,217,60,02,1
Elgoibar (G)2011100,051,043,42,72,9
Elorrio (B)2011100,047,448,83,00,8
Elortz (NG)2011100,01,392,31,42,0
Eltziego (A)2011100,01,396,11,31,3
Erandio (B)2011100,013,082,82,22,0
Ereño (B)2011100,090,05,72,91,4
Ermua (B)2011100,013,974,21,710,2
Errenteria (G)2011100,022,272,62,42,7
Errezil (G)2011100,098,11,90,00,0
Erriberabeitia (A)2011100,00,696,30,62,5
Erriberagoitia (A)2011100,01,296,30,02,4
Errigoiti (B)2011100,090,68,70,80,0
Eskoriatza (G)2011100,052,844,11,02,1
Etxebarri (B)2011100,07,486,01,05,6
Ezkio-Itsaso (G)2011100,091,38,70,00,0
Forua (B)2011100,075,022,31,11,6
Fruiz (B)2011100,090,16,62,21,1
Gabiria (G)2011100,093,65,30,01,1
Gaintza (G)2011100,096,04,00,00,0
Galdakao (B)2011100,026,266,85,51,4
Galdames (B)2011100,01,197,81,10,0
Gamiz-Fika (B)2011100,078,720,40,40,4
Garai (B)2011100,093,66,40,00,0
Gasteiz (A)2011100,03,493,71,01,9
Gatika (B)2011100,071,725,21,61,6
Gautegiz-Arteaga (B)2011100,076,119,53,80,6
Gaztelu (G)2011100,096,73,30,00,0
Gernika-Lumo (B)2011100,062,033,53,21,3
Getaria (G)2011100,086,912,20,70,2
Getxo (B)2011100,09,885,72,71,8
Gizaburuaga (B)2011100,097,22,80,00,0
Gobiaran (A)2011100,01,698,00,00,3
Gordexola (B)2011100,04,694,30,50,5
Gorliz (B)2011100,022,070,24,82,9
Guardia (Biastari) (A)2011100,00,797,01,01,3
Gueñes (B)2011100,01,497,10,51,0
Harana (A)2011100,01,098,01,00,0
Hernani (G)2011100,043,052,13,71,2
Hernialde (G)2011100,079,214,64,22,1
Hondarribia (G)2011100,051,142,25,01,8
Ibarra (G)2011100,053,843,52,00,7
Ibarrangelu (B)2011100,082,813,93,30,0
Idiazabal (G)2011100,082,916,20,70,2
Igorre (B)2011100,069,927,72,10,3
Ikaztegieta (G)2011100,092,08,00,00,0
Irun (G)2011100,019,676,12,51,8
Irura (G)2011100,072,722,33,61,4
Iruraitz-Gauna (A)2011100,02,096,02,00,0
Iruña Oka (A)2011100,00,395,11,03,6
Iruñea (NG)2011100,03,689,33,21,3
Ispaster (B)2011100,091,08,30,80,0
Itsasondo (G)2011100,077,020,51,60,8
Iurreta (B)2011100,044,551,51,72,3
Izurtza (B)2011100,076,621,32,10,0
Kanpezu (A)2011100,01,198,10,80,0
Karrantza (B)2011100,01,297,50,60,7
Kortezubi (B)2011100,092,06,90,01,1
Kripan (A)2011100,00,0100,00,00,0
Kuartango (A)2011100,00,098,71,30,0
Lagran (A)2011100,01,497,11,40,0
Lanestosa (B)2011100,02,895,81,40,0
Lantaron (A)2011100,01,996,70,01,4
Lantziego (A)2011100,00,099,40,60,0
Lapuebla de Labarca (A)2011100,01,198,30,60,0
Larrabetzu (B)2011100,079,417,61,81,2
Larraul (G)2011100,0100,00,00,00,0
Lasarte-Oria (G)2011100,024,970,82,22,1
Laudio (A)2011100,06,689,41,62,4
Laukiz (B)2011100,052,843,61,02,6
Lazkao (G)2011100,045,949,01,23,8
Leaburu (G)2011100,090,95,23,90,0
Legazpi (G)2011100,044,351,63,30,8
Legorreta (G)2011100,068,729,61,00,7
Legutiano (A)2011100,022,865,19,82,3
Leintz Gatzaga (G)2011100,083,310,46,30,0
Leioa (B)2011100,011,484,12,42,1
Lekeitio (B)2011100,080,215,72,91,2
Lemoa (B)2011100,061,535,02,60,9
Lemoiz (B)2011100,056,833,28,41,6
Leza (A)2011100,05,095,00,00,0
Lezama (B)2011100,071,222,36,20,3
Lezo (G)2011100,050,945,62,01,5
Lizarra (NG)2011100,00,893,91,70,7
Lizartza (G)2011100,094,44,60,90,0
Loiu (B)2011100,039,951,56,52,0
Mallabia (B)2011100,076,821,31,01,0
Markin-Etxebarria (B)2011100,092,12,92,92,2
Markina-Xemein (B)2011100,081,413,83,11,7
Maruri-Jatabe (B)2011100,070,622,56,30,6
Mañaria (B)2011100,091,14,43,31,1
Mañueta (A)2011100,00,0100,00,00,0
Mendaro (G)2011100,068,829,21,01,0
Mendata (B)2011100,091,09,00,00,0
Mendexa (B)2011100,085,414,60,00,0
Meñaka (B)2011100,079,317,83,00,0
Moreda de Alava (A)2011100,00,095,03,81,3
Morga (B)2011100,094,65,40,00,0
Mundaka (B)2011100,064,729,05,80,5
Mungia (B)2011100,054,940,92,91,3
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)2011100,093,23,42,31,1
Murueta (B)2011100,085,012,52,50,0
Muskiz (B)2011100,01,296,90,91,0
Mutiloa (G)2011100,087,812,20,00,0
Mutriku (G)2011100,079,017,21,32,5
Muxika (B)2011100,092,06,11,90,0
Nabarniz (B)2011100,093,36,70,00,0
Navaridas (A)2011100,02,098,00,00,0
Oiartzun (G)2011100,072,124,81,91,2
Oion (A)2011100,01,896,00,41,8
Okondo (A)2011100,05,993,50,60,0
Olaberria (G)2011100,036,058,32,33,4
Ondarroa (B)2011100,080,813,01,54,6
Ordizia (G)2011100,045,050,22,72,2
Orendain (G)2011100,094,45,60,00,0
Orexa (G)2011100,0100,00,00,00,0
Orio (G)2011100,072,724,22,01,1
Ormaiztegi (G)2011100,065,730,81,52,0
Orozko (B)2011100,050,731,017,80,4
Ortuella (B)2011100,00,795,30,63,5
Otxandio (B)2011100,071,423,93,90,8
Oñati (G)2011100,072,822,12,13,0
Pasaia (G)2011100,020,767,04,47,9
Plentzia (B)2011100,024,671,43,30,8
Portugalete (B)2011100,02,093,30,64,1
Samaniego (A)2011100,06,889,04,10,0
San Adrián (NG)2011100,00,096,10,81,0
Santurtzi (B)2011100,01,795,70,62,0
Segura (G)2011100,083,812,02,71,5
Sestao (B)2011100,01,293,40,64,9
Sondika (B)2011100,033,662,03,80,5
Sopela (B)2011100,025,168,94,21,8
Sopuerta, Garape (B)2011100,01,696,21,21,0
Soraluze (G)2011100,052,041,41,35,3
Sukarrieta (B)2011100,058,831,88,21,2
Tafalla (NG)2011100,00,496,00,71,1
Tolosa (G)2011100,055,539,34,30,9
Trapagaran (B)2011100,00,797,50,41,4
Turtzioz (B)2011100,02,595,02,50,0
Tutera (NG)2011100,00,396,80,50,6
Ubide (B)2011100,079,411,85,92,9
Ugao (B)2011100,027,662,74,35,3
Uharte Eguesibar (NG)2011100,08,184,92,00,0
Urduliz (B)2011100,044,951,52,60,9
Urduña (B)2011100,02,292,20,94,7
Urizaharra (A)2011100,04,494,10,01,5
Urkabustaiz (A)2011100,06,987,43,42,3
Urnieta (G)2011100,042,954,50,91,7
Urretxu (G)2011100,040,356,42,40,9
Usurbil (G)2011100,060,338,01,00,8
Villabona-Amasa (G)2011100,060,134,92,82,2
Villabuena de Alava (A)2011100,00,096,91,02,1
Zaldibar (B)2011100,047,550,41,60,6
Zaldibia (G)2011100,085,012,20,72,0
Zalduondo (A)2011100,010,086,73,30,0
Zalla (B)2011100,01,297,30,51,0
Zamudio (B)2011100,043,952,61,32,2
Zanbrana (A)2011100,02,397,70,00,0
Zangoza (NG)2011100,01,797,60,00,0
Zaratamo (B)2011100,031,661,93,72,7
Zarautz (G)2011100,062,132,93,41,6
Zeanuri (B)2011100,092,15,81,30,8
Zeberio (B)2011100,084,311,92,61,3
Zegama (G)2011100,087,111,41,10,4
Zerain (G)2011100,092,35,81,90,0
Zestoa (G)2011100,085,013,21,40,5
Zierbena (B)2011100,01,797,10,40,8
Zigoitia (A)2011100,06,391,01,31,3
Ziortza-Bolibar (B)2011100,092,54,71,90,9
Zizur Nagusia (NG)2011100,06,384,10,03,1
Zizurkil (G)2011100,055,939,83,11,2
Zornotza (B)2011100,046,449,53,11,1
Zuia (A)2011100,04,592,41,12,0
Zumaia (G)2011100,062,035,21,81,1
Zumarraga (G)2011100,029,166,43,90,6
Lehen hizkuntzaren bilakaera, adinekoen artean, Udalerrika. Euskal Herria, »
LurraldeaUrteaGuztiraEuskaraGazteleraBiakBeste
Abadiño (B)20111.0474705091850
Abaltzisketa (G)20115150010
Abanto-Zierbena (B)20111.469221.403440
Aduna (G)20115351200
Agurain (A)20116383159737
Aia (G)20113012841601
Aiara (A)2011444243822
Aizarnazabal (G)20118581310
Ajangiz (B)20118777721
Albiztur (G)20115149200
Alegia (G)20113052346272
Alkiza (G)20114744201
Alonsotegi (B)201155127508511
Altsasu (NG)20111.330741.1763810
Altzaga (G)20112121000
Altzo (G)20113735200
Amezketa (G)2011190185221
Amoroto (B)20117776100
Amurrio (A)20111.758631.6212252
Andoain (G)20112.6451.1061.4594535
Anoeta (G)201125514810223
Antsoain (NG)20111.18701.098310
Antzuola (G)201137525411614
Arakaldo (B)20112314810
Arama (G)20113531400
Aramaio (A)20112742363260
Aranguren (NG)20114900471120
Arantzazu (B)20116050910
Areatza (B)201121212176105
Aretxabaleta (G)20111.1596144963118
Armiñon (A)20113303300
Arraia-Maeztu (A)2011171116730
Arrankudiaga (B)2011164916472
Arrasate (G)20114.5261.7872.51914377
Arratzu (B)20118582120
Arratzu-Ubarrundia (A)20111321011723
Arrieta (B)201110194700
Arrigorriaga (B)20111.7452361.3794585
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)20111181011430
Artzentales (B)2011147314400
Artziniega (A)2011262125425
Asparrena (A)20113051628171
Asteasu (G)20112101871733
Astigarraga (G)20115533142141411
Atarrabia (NG)20111.320731.223240
Ataun (G)20113423271401
Atxondo (B)20112201338421
Aulesti (B)2011182174701
Azkoien (NG)201196369072212
Azkoitia (G)20112.0691.5974332415
Azpeitia (G)20112.4562.0293892810
Añana (A)20115215001
Bakio (B)201137820316492
Baliarrain (G)20111818000
Balmaseda (B)20111.555151.521811
Barakaldo (B)201120.08420818.89994883
Barañain (NG)20112.763232.5651287
Barrika (B)201124782147117
Barrundia (A)2011141513123
Basauri (B)20119.5316888.435130278
Bastida (A)20112311520934
Baztan (NG)20111.5811.06232616615
Beasain (G)20112.2539621.1575678
Bedia (B)20111891206450
Beizama (G)20112725110
Belauntza (G)20115044420
Berango (B)20118622026152520
Berantevilla (A)2011112210802
Berastegi (G)2011158152213
Bergara (G)20112.9921.8031.0528453
Bermeo (B)20113.3432.49870910432
Bernedo (A)2011150314511
Berriatua (B)20112131901517
Berriobeiti (NG)2011267523330
Berriozar (NG)2011912277654837
Berriz (B)20118244113781520
Berrobi (G)2011104861422
Bidania-Goiatz (G)20118981701
Bilar (A)20118318020
Bilbo (B)201175.1764.48867.3961.2922.000
Burgelu (A)20114904810
Burlata (NG)20112.9071692.5187590
Busturia (B)2011390258112164
Cintruenigo (NG)20111.19751.078056
Corella (NG)20111.33801.28107
Deba (G)20119416632233718
Derio (B)20111.0912278133714
Dima (B)20112542252621
Donemiliaga (A)20111531014210
Donostia (G)201136.9128.64625.7181.637911
Dulantzi (A)2011264924537
Durango (B)20114.6131.6232.70621173
Ea (B)20112081584055
Egues (NG)2011619704195516
Eibar (G)20116.2102.6192.976314301
Ekora (A)20117016900
Elantxobe (B)20111221031540
Elduain (G)20114542120
Elgeta (G)20111871503304
Elgoibar (G)20112.2971.1729976266
Elorrio (B)20111.4646947144412
Elortz (NG)20116579607913
Eltziego (A)2011230322133
Erandio (B)20114.2675543.5349485
Ereño (B)20117063421
Ermua (B)20113.1154322.31254317
Errenteria (G)20117.6311.6965.541185209
Errezil (G)2011105103200
Erriberabeitia (A)2011161115514
Erriberagoitia (A)2011164215804
Errigoiti (B)20111271151110
Eskoriatza (G)2011705372311715
Etxebarri (B)20111.138849791164
Ezkio-Itsaso (G)20111151051000
Forua (B)20111881414223
Fruiz (B)20119182621
Gabiria (G)20119488501
Gaintza (G)20112524100
Galdakao (B)20114.7361.2423.16526267
Galdames (B)2011184218020
Gamiz-Fika (B)20112301814711
Garai (B)20114744300
Gasteiz (A)201140.6871.37638.125394792
Gatika (B)20112581856544
Gautegiz-Arteaga (B)20111591213161
Gaztelu (G)20113029100
Gernika-Lumo (B)20113.2762.0321.09810541
Getaria (G)20114493905531
Getxo (B)201114.5611.43412.475389263
Gizaburuaga (B)20113635100
Gobiaran (A)2011306530001
Gordexola (B)20113661734522
Gorliz (B)20117861735523823
Guardia (Biastari) (A)2011300229134
Gueñes (B)20111.196171.161612
Harana (A)2011102110010
Hernani (G)20113.3911.4581.76812540
Hernialde (G)20114838721
Hondarribia (G)20112.7971.4281.18014049
Ibarra (G)2011717386312145
Ibarrangelu (B)20111511252150
Idiazabal (G)20114393647131
Igorre (B)2011624436173132
Ikaztegieta (G)20117569600
Irun (G)201110.5202.0598.003267191
Irura (G)20111391013152
Iruraitz-Gauna (A)201110029620
Iruña Oka (A)20113081293311
Iruñea (NG)201137.5071.35533.5051.207496
Ispaster (B)20111331211110
Itsasondo (G)2011122942521
Iurreta (B)20117483333851317
Izurtza (B)201147361010
Kanpezu (A)2011261325620
Karrantza (B)2011678866145
Kortezubi (B)20118780601
Kripan (A)20114604600
Kuartango (A)20117507410
Lagran (A)20116916710
Lanestosa (B)20117226910
Lantaron (A)2011212420503
Lantziego (A)2011168016710
Lapuebla de Labarca (A)2011178217510
Larrabetzu (B)20113352665964
Larraul (G)20112828000
Lasarte-Oria (G)20113.5508842.5137875
Laudio (A)20113.8492533.4416194
Laukiz (B)20111951038525
Lazkao (G)20118884084351134
Leaburu (G)20117770430
Legazpi (G)20111.8548219576115
Legorreta (G)20112912008632
Legutiano (A)201121549140215
Leintz Gatzaga (G)20114840530
Leioa (B)20114.0934653.4439986
Lekeitio (B)20111.6311.3082564720
Lemoa (B)2011572352200155
Lemoiz (B)201119010863163
Leza (A)20116035700
Lezama (B)201138527486241
Lezo (G)20117904023601612
Lizarra (NG)20112.796232.6254921
Lizartza (G)2011108102510
Loiu (B)20114891952523210
Mallabia (B)20112071594422
Markin-Etxebarria (B)2011139128443
Markina-Xemein (B)20119177461272816
Maruri-Jatabe (B)201116011336101
Mañaria (B)20119082431
Mañueta (A)20118508500
Mendaro (G)20113012078833
Mendata (B)20117871700
Mendexa (B)201182701200
Meñaka (B)20111351072440
Moreda de Alava (A)20118007631
Morga (B)20119287500
Mundaka (B)2011417270121242
Mungia (B)20112.1821.1998926328
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)20118882321
Murueta (B)20114034510
Muskiz (B)20111.212151.1741112
Mutiloa (G)20114136500
Mutriku (G)20118786941511122
Muxika (B)20113132881960
Nabarniz (B)20114542300
Navaridas (A)20115115000
Oiartzun (G)20111.5451.1143833018
Oion (A)2011497947729
Okondo (A)20111701015910
Olaberria (G)20112649515469
Ondarroa (B)20111.9181.5502502989
Ordizia (G)20111.7287778674638
Orendain (G)20113634200
Orexa (G)20111414000
Orio (G)2011814592197169
Ormaiztegi (G)20111981306134
Orozko (B)2011471239146842
Ortuella (B)20111.521101.449953
Otxandio (B)201125518261102
Oñati (G)20112.1851.5914834566
Pasaia (G)20113.4427142.306151271
Plentzia (B)2011646159461215
Portugalete (B)201110.77121110.05364443
Samaniego (A)20117356530
San Adrián (NG)2011953091679
Santurtzi (B)20119.2931548.89060189
Segura (G)20112592173174
Sestao (B)20116.363755.94137310
Sondika (B)2011938315582365
Sopela (B)20111.3253339135524
Sopuerta, Garape (B)2011497847865
Soraluze (G)20118174253381143
Sukarrieta (B)201185502771
Tafalla (NG)20111.97881.8991422
Tolosa (G)20113.5441.9671.39415231
Trapagaran (B)20112.314172.256932
Turtzioz (B)2011121311530
Tutera (NG)20115.382155.2112634
Ubide (B)20113427421
Ugao (B)20117131974473138
Uharte Eguesibar (NG)201169756592140
Urduliz (B)2011532239274145
Urduña (B)201178217721737
Urizaharra (A)20116836401
Urkabustaiz (A)20111751215364
Urnieta (G)2011751322409713
Urretxu (G)20111.2865187253112
Usurbil (G)201192956035397
Villabona-Amasa (G)20119235553222620
Villabuena de Alava (A)20119609312
Zaldibar (B)201151024225783
Zaldibia (G)20112942503626
Zalduondo (A)20113032610
Zalla (B)20111.337161.301713
Zamudio (B)2011595261313813
Zanbrana (A)20118628400
Zangoza (NG)20119311690900
Zaratamo (B)201129493182118
Zarautz (G)20113.5652.2151.17212157
Zeanuri (B)20112402211432
Zeberio (B)20112351982863
Zegama (G)20112642303031
Zerain (G)20115248310
Zestoa (G)20116385428493
Zierbena (B)2011240423312
Zigoitia (A)20112231420333
Ziortza-Bolibar (B)201110698521
Zizur Nagusia (NG)201187155732027
Zizurkil (G)2011483270192156
Zornotza (B)20113.0421.4121.5059332
Zuia (A)20113551632847
Zumaia (G)20111.4208805002515
Zumarraga (G)20112.1776331.4458514

Iturria: Guk egindakoa. Biztanleria Zentsuak eta Biztanleriaren estatistikak, EUSTAT Arabarako, Bizkairako eta Gipuzkoarako. Euskarabidea (1991, 2001 eta 2011) Nafarroa Garairako. Soziolinguistikazko Inkesta, Ipar Euskal Herrirako (HPS).

Oharra: Ez dugu iparraldeko daturik.
* Hainbat kasutan Nafarroa Garaiko datuek ez dute hiztunen %100a osatzen, ehuneko kopuru txiki batean ezezaguna baita gaitasuna.
Iturrien inguruko edo egindako eragiketei buruzko xehetasun gehiago jakin nahi izanez gero, jo Metodologia atalera.



Soziolinguistika Klusterra / Tel.: 943 592 556 / Posta-e.: kluster@soziolinguistika.eus / MARTIN UGALDE KULTUR PARKEA, 20140 - ANDOAIN