Lehen hizkuntza sexuaren arabera, Udalerrika. Euskal Herria, (%)
LurraldeasexuaUrteaGuztira EuskaraErdaraBiakBeste
Abadiño (B)Emakumezkoak2011100,034,754,27,24,0
Abadiño (B)Gizonezkoak2011100,033,755,06,64,7
Abaltzisketa (G)Emakumezkoak2011100,091,14,42,22,2
Abaltzisketa (G)Gizonezkoak2011100,090,15,34,10,6
Abanto-Zierbena (B)Emakumezkoak2011100,02,093,03,02,0
Abanto-Zierbena (B)Gizonezkoak2011100,02,292,03,52,2
Aduna (G)Emakumezkoak2011100,074,521,93,10,5
Aduna (G)Gizonezkoak2011100,081,114,93,10,9
Agurain (A)Emakumezkoak2011100,05,784,24,45,6
Agurain (A)Gizonezkoak2011100,04,386,14,55,1
Aia (G)Emakumezkoak2011100,080,712,65,01,7
Aia (G)Gizonezkoak2011100,078,517,12,61,9
Aiara (A)Emakumezkoak2011100,02,991,93,71,5
Aiara (A)Gizonezkoak2011100,02,492,54,01,1
Aizarnazabal (G)Emakumezkoak2011100,074,117,62,95,3
Aizarnazabal (G)Gizonezkoak2011100,075,314,64,95,2
Ajangiz (B)Emakumezkoak2011100,081,810,95,02,3
Ajangiz (B)Gizonezkoak2011100,079,912,36,41,4
Albiztur (G)Emakumezkoak2011100,083,89,65,11,5
Albiztur (G)Gizonezkoak2011100,085,27,72,84,2
Alegia (G)Emakumezkoak2011100,066,723,86,23,4
Alegia (G)Gizonezkoak2011100,064,224,36,05,5
Alkiza (G)Emakumezkoak2011100,071,819,27,11,9
Alkiza (G)Gizonezkoak2011100,080,214,83,81,1
Alonsotegi (B)Emakumezkoak2011100,03,590,23,43,0
Alonsotegi (B)Gizonezkoak2011100,03,990,43,52,2
Altsasu (NG)Emakumezkoak2011100,08,577,07,15,6
Altsasu (NG)Gizonezkoak2011100,06,275,07,67,5
Altzaga (G)Emakumezkoak2011100,074,314,98,12,7
Altzaga (G)Gizonezkoak2011100,072,517,57,52,5
Altzo (G)Emakumezkoak2011100,078,310,66,84,3
Altzo (G)Gizonezkoak2011100,080,313,14,91,6
Amezketa (G)Emakumezkoak2011100,084,210,05,10,7
Amezketa (G)Gizonezkoak2011100,088,08,02,31,7
Amoroto (B)Emakumezkoak2011100,087,310,61,11,1
Amoroto (B)Gizonezkoak2011100,087,87,83,41,0
Amurrio (A)Emakumezkoak2011100,03,989,33,43,3
Amurrio (A)Gizonezkoak2011100,03,589,43,33,8
Andoain (G)Emakumezkoak2011100,034,258,05,72,1
Andoain (G)Gizonezkoak2011100,032,259,75,52,6
Anoeta (G)Emakumezkoak2011100,057,133,37,42,1
Anoeta (G)Gizonezkoak2011100,054,834,48,02,8
Antsoain (NG)Emakumezkoak2011100,01,485,45,05,0
Antsoain (NG)Gizonezkoak2011100,01,787,24,15,6
Antzuola (G)Emakumezkoak2011100,060,429,36,93,4
Antzuola (G)Gizonezkoak2011100,059,230,07,33,4
Arakaldo (B)Emakumezkoak2011100,039,243,115,72,0
Arakaldo (B)Gizonezkoak2011100,024,265,29,11,5
Arama (G)Emakumezkoak2011100,071,618,94,25,3
Arama (G)Gizonezkoak2011100,075,515,36,13,1
Aramaio (A)Emakumezkoak2011100,071,019,77,22,1
Aramaio (A)Gizonezkoak2011100,070,621,06,71,8
Aranguren (NG)Emakumezkoak2011100,01,490,42,94,2
Aranguren (NG)Gizonezkoak2011100,01,388,34,93,8
Arantzazu (B)Emakumezkoak2011100,059,527,78,14,6
Arantzazu (B)Gizonezkoak2011100,063,131,53,61,8
Areatza (B)Emakumezkoak2011100,046,638,98,55,9
Areatza (B)Gizonezkoak2011100,044,039,59,96,6
Aretxabaleta (G)Emakumezkoak2011100,046,843,87,41,9
Aretxabaleta (G)Gizonezkoak2011100,043,745,47,63,2
Armiñon (A)Emakumezkoak2011100,00,091,84,14,1
Armiñon (A)Gizonezkoak2011100,04,086,96,13,0
Arraia-Maeztu (A)Emakumezkoak2011100,03,489,74,12,8
Arraia-Maeztu (A)Gizonezkoak2011100,01,592,03,72,7
Arrankudiaga (B)Emakumezkoak2011100,035,853,29,31,7
Arrankudiaga (B)Gizonezkoak2011100,036,253,57,72,6
Arrasate (G)Emakumezkoak2011100,036,853,77,32,2
Arrasate (G)Gizonezkoak2011100,035,854,27,42,7
Arratzu (B)Emakumezkoak2011100,086,07,54,81,6
Arratzu (B)Gizonezkoak2011100,079,611,37,02,2
Arratzu-Ubarrundia (A)Emakumezkoak2011100,04,885,85,73,7
Arratzu-Ubarrundia (A)Gizonezkoak2011100,06,885,44,92,9
Arrieta (B)Emakumezkoak2011100,057,233,76,82,3
Arrieta (B)Gizonezkoak2011100,052,237,29,11,5
Arrigorriaga (B)Emakumezkoak2011100,07,783,35,73,3
Arrigorriaga (B)Gizonezkoak2011100,07,282,76,63,5
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)Emakumezkoak2011100,065,027,06,61,4
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)Gizonezkoak2011100,058,330,79,11,9
Artzentales (B)Emakumezkoak2011100,04,790,04,40,9
Artzentales (B)Gizonezkoak2011100,03,389,92,54,3
Artziniega (A)Emakumezkoak2011100,02,490,03,54,1
Artziniega (A)Gizonezkoak2011100,02,990,13,43,6
Asparrena (A)Emakumezkoak2011100,06,581,46,26,0
Asparrena (A)Gizonezkoak2011100,07,082,75,54,8
Asteasu (G)Emakumezkoak2011100,067,325,74,52,5
Asteasu (G)Gizonezkoak2011100,072,320,84,72,2
Astigarraga (G)Emakumezkoak2011100,040,148,97,23,8
Astigarraga (G)Gizonezkoak2011100,039,648,78,03,7
Atarrabia (NG)Emakumezkoak2011100,04,887,15,30,7
Atarrabia (NG)Gizonezkoak2011100,01,988,86,40,6
Ataun (G)Emakumezkoak2011100,081,412,13,53,0
Ataun (G)Gizonezkoak2011100,078,915,13,82,2
Atxondo (B)Emakumezkoak2011100,051,540,86,01,8
Atxondo (B)Gizonezkoak2011100,046,844,05,83,4
Aulesti (B)Emakumezkoak2011100,089,18,11,61,2
Aulesti (B)Gizonezkoak2011100,086,57,52,73,3
Azkoien (NG)Emakumezkoak2011100,00,487,92,87,6
Azkoien (NG)Gizonezkoak2011100,00,587,51,39,3
Azkoitia (G)Emakumezkoak2011100,065,427,34,42,8
Azkoitia (G)Gizonezkoak2011100,061,829,34,34,6
Azpeitia (G)Emakumezkoak2011100,076,218,03,52,3
Azpeitia (G)Gizonezkoak2011100,075,417,73,73,2
Añana (A)Emakumezkoak2011100,00,097,31,31,3
Añana (A)Gizonezkoak2011100,03,390,24,32,2
Bakio (B)Emakumezkoak2011100,038,149,69,33,0
Bakio (B)Gizonezkoak2011100,037,950,49,12,7
Baliarrain (G)Emakumezkoak2011100,091,13,61,83,6
Baliarrain (G)Gizonezkoak2011100,084,111,14,80,0
Balmaseda (B)Emakumezkoak2011100,02,490,92,54,2
Balmaseda (B)Gizonezkoak2011100,01,891,92,43,9
Barakaldo (B)Emakumezkoak2011100,01,792,51,93,9
Barakaldo (B)Gizonezkoak2011100,01,892,12,14,0
Barañain (NG)Emakumezkoak2011100,02,384,93,37,9
Barañain (NG)Gizonezkoak2011100,02,084,92,87,6
Barrika (B)Emakumezkoak2011100,019,167,610,13,2
Barrika (B)Gizonezkoak2011100,020,065,911,72,5
Barrundia (A)Emakumezkoak2011100,08,479,97,44,4
Barrundia (A)Gizonezkoak2011100,05,886,74,82,8
Basauri (B)Emakumezkoak2011100,05,288,33,62,8
Basauri (B)Gizonezkoak2011100,04,789,03,42,9
Bastida (A)Emakumezkoak2011100,05,083,65,16,3
Bastida (A)Gizonezkoak2011100,04,186,33,36,3
Baztan (NG)Emakumezkoak2011100,060,423,612,21,0
Baztan (NG)Gizonezkoak2011100,059,922,014,71,6
Beasain (G)Emakumezkoak2011100,037,449,87,75,1
Beasain (G)Gizonezkoak2011100,033,952,77,06,3
Bedia (B)Emakumezkoak2011100,040,745,511,32,6
Bedia (B)Gizonezkoak2011100,038,250,89,02,0
Beizama (G)Emakumezkoak2011100,085,114,90,00,0
Beizama (G)Gizonezkoak2011100,080,915,73,40,0
Belauntza (G)Emakumezkoak2011100,072,121,34,91,6
Belauntza (G)Gizonezkoak2011100,071,021,34,13,6
Berango (B)Emakumezkoak2011100,013,076,77,23,0
Berango (B)Gizonezkoak2011100,012,077,77,42,9
Berantevilla (A)Emakumezkoak2011100,01,893,61,82,7
Berantevilla (A)Gizonezkoak2011100,03,691,11,24,0
Berastegi (G)Emakumezkoak2011100,079,011,66,43,0
Berastegi (G)Gizonezkoak2011100,082,310,16,11,5
Bergara (G)Emakumezkoak2011100,052,138,67,02,4
Bergara (G)Gizonezkoak2011100,050,039,87,13,0
Bermeo (B)Emakumezkoak2011100,060,328,77,63,4
Bermeo (B)Gizonezkoak2011100,057,530,58,04,1
Bernedo (A)Emakumezkoak2011100,05,087,12,95,0
Bernedo (A)Gizonezkoak2011100,03,390,73,32,7
Berriatua (B)Emakumezkoak2011100,077,911,14,76,2
Berriatua (B)Gizonezkoak2011100,066,114,55,014,5
Berriobeiti (NG)Emakumezkoak2011100,05,078,03,98,4
Berriobeiti (NG)Gizonezkoak2011100,04,182,74,15,5
Berriozar (NG)Emakumezkoak2011100,02,680,45,47,9
Berriozar (NG)Gizonezkoak2011100,02,681,43,110,1
Berriz (B)Emakumezkoak2011100,037,452,16,63,9
Berriz (B)Gizonezkoak2011100,035,154,96,23,8
Berrobi (G)Emakumezkoak2011100,065,323,78,82,3
Berrobi (G)Gizonezkoak2011100,066,426,25,42,0
Bidania-Goiatz (G)Emakumezkoak2011100,075,717,64,22,5
Bidania-Goiatz (G)Gizonezkoak2011100,076,716,44,72,2
Bilar (A)Emakumezkoak2011100,04,086,85,73,4
Bilar (A)Gizonezkoak2011100,01,790,82,94,6
Bilbo (B)Emakumezkoak2011100,05,387,23,63,9
Bilbo (B)Gizonezkoak2011100,04,986,83,84,4
Burgelu (A)Emakumezkoak2011100,02,489,33,44,8
Burgelu (A)Gizonezkoak2011100,03,089,43,63,9
Burlata (NG)Emakumezkoak2011100,02,983,65,34,7
Burlata (NG)Gizonezkoak2011100,01,586,74,14,9
Busturia (B)Emakumezkoak2011100,049,140,97,82,2
Busturia (B)Gizonezkoak2011100,047,340,98,83,0
Cintruenigo (NG)Emakumezkoak2011100,00,581,60,314,7
Cintruenigo (NG)Gizonezkoak2011100,01,178,10,818,0
Corella (NG)Emakumezkoak2011100,00,288,80,09,0
Corella (NG)Gizonezkoak2011100,00,288,90,57,4
Deba (G)Emakumezkoak2011100,062,628,26,42,8
Deba (G)Gizonezkoak2011100,060,629,37,23,0
Derio (B)Emakumezkoak2011100,014,177,26,42,2
Derio (B)Gizonezkoak2011100,013,877,56,42,2
Dima (B)Emakumezkoak2011100,069,221,57,51,8
Dima (B)Gizonezkoak2011100,065,526,46,31,7
Donemiliaga (A)Emakumezkoak2011100,07,183,06,23,7
Donemiliaga (A)Gizonezkoak2011100,06,185,56,61,8
Donostia (G)Emakumezkoak2011100,020,368,17,83,9
Donostia (G)Gizonezkoak2011100,019,269,18,03,7
Dulantzi (A)Emakumezkoak2011100,04,985,65,24,3
Dulantzi (A)Gizonezkoak2011100,04,187,04,74,2
Durango (B)Emakumezkoak2011100,029,758,38,63,4
Durango (B)Gizonezkoak2011100,027,260,08,74,1
Ea (B)Emakumezkoak2011100,067,923,03,85,3
Ea (B)Gizonezkoak2011100,065,023,09,13,0
Egues (NG)Emakumezkoak2011100,02,188,02,24,2
Egues (NG)Gizonezkoak2011100,02,086,73,44,5
Eibar (G)Emakumezkoak2011100,034,153,08,74,3
Eibar (G)Gizonezkoak2011100,031,455,48,44,8
Ekora (A)Emakumezkoak2011100,00,890,25,33,8
Ekora (A)Gizonezkoak2011100,01,990,43,83,8
Elantxobe (B)Emakumezkoak2011100,080,113,05,11,9
Elantxobe (B)Gizonezkoak2011100,074,219,45,90,5
Elduain (G)Emakumezkoak2011100,080,014,35,70,0
Elduain (G)Gizonezkoak2011100,083,811,15,10,0
Elgeta (G)Emakumezkoak2011100,062,626,25,95,3
Elgeta (G)Gizonezkoak2011100,060,727,37,24,8
Elgoibar (G)Emakumezkoak2011100,043,245,97,83,0
Elgoibar (G)Gizonezkoak2011100,038,949,77,53,9
Elorrio (B)Emakumezkoak2011100,044,545,07,62,9
Elorrio (B)Gizonezkoak2011100,041,346,78,93,2
Elortz (NG)Emakumezkoak2011100,02,091,91,82,5
Elortz (NG)Gizonezkoak2011100,01,186,71,77,8
Eltziego (A)Emakumezkoak2011100,02,989,32,75,2
Eltziego (A)Gizonezkoak2011100,01,987,23,77,2
Erandio (B)Emakumezkoak2011100,07,585,54,13,0
Erandio (B)Gizonezkoak2011100,06,585,94,63,0
Ereño (B)Emakumezkoak2011100,080,810,04,64,6
Ereño (B)Gizonezkoak2011100,075,714,75,14,4
Ermua (B)Emakumezkoak2011100,011,277,05,06,7
Ermua (B)Gizonezkoak2011100,09,578,44,87,2
Errenteria (G)Emakumezkoak2011100,018,672,26,03,2
Errenteria (G)Gizonezkoak2011100,017,173,75,83,4
Errezil (G)Emakumezkoak2011100,088,96,64,40,0
Errezil (G)Gizonezkoak2011100,083,311,23,02,4
Erriberabeitia (A)Emakumezkoak2011100,02,887,22,97,1
Erriberabeitia (A)Gizonezkoak2011100,02,688,21,97,3
Erriberagoitia (A)Emakumezkoak2011100,03,288,42,65,8
Erriberagoitia (A)Gizonezkoak2011100,03,287,04,55,3
Errigoiti (B)Emakumezkoak2011100,069,922,95,12,1
Errigoiti (B)Gizonezkoak2011100,067,024,96,31,8
Eskoriatza (G)Emakumezkoak2011100,041,749,06,32,9
Eskoriatza (G)Gizonezkoak2011100,041,549,16,03,5
Etxebarri (B)Emakumezkoak2011100,04,188,73,93,4
Etxebarri (B)Gizonezkoak2011100,03,989,13,63,3
Ezkio-Itsaso (G)Emakumezkoak2011100,077,616,73,91,8
Ezkio-Itsaso (G)Gizonezkoak2011100,071,522,23,23,2
Forua (B)Emakumezkoak2011100,063,927,06,82,3
Forua (B)Gizonezkoak2011100,061,930,35,12,7
Fruiz (B)Emakumezkoak2011100,056,134,48,31,2
Fruiz (B)Gizonezkoak2011100,054,336,75,73,3
Gabiria (G)Emakumezkoak2011100,080,814,43,41,4
Gabiria (G)Gizonezkoak2011100,081,113,63,12,1
Gaintza (G)Emakumezkoak2011100,077,116,70,06,3
Gaintza (G)Gizonezkoak2011100,087,39,92,80,0
Galdakao (B)Emakumezkoak2011100,018,272,17,52,2
Galdakao (B)Gizonezkoak2011100,017,173,37,52,0
Galdames (B)Emakumezkoak2011100,02,193,33,11,6
Galdames (B)Gizonezkoak2011100,01,694,82,90,7
Gamiz-Fika (B)Emakumezkoak2011100,055,635,06,72,6
Gamiz-Fika (B)Gizonezkoak2011100,055,935,46,72,1
Garai (B)Emakumezkoak2011100,066,223,65,15,1
Garai (B)Gizonezkoak2011100,069,519,29,02,4
Gasteiz (A)Emakumezkoak2011100,03,788,53,14,6
Gasteiz (A)Gizonezkoak2011100,03,387,53,16,0
Gatika (B)Emakumezkoak2011100,052,837,17,72,5
Gatika (B)Gizonezkoak2011100,052,839,26,51,5
Gautegiz-Arteaga (B)Emakumezkoak2011100,063,127,67,02,3
Gautegiz-Arteaga (B)Gizonezkoak2011100,061,029,86,62,6
Gaztelu (G)Emakumezkoak2011100,084,111,64,30,0
Gaztelu (G)Gizonezkoak2011100,086,213,80,00,0
Gernika-Lumo (B)Emakumezkoak2011100,053,933,76,95,5
Gernika-Lumo (B)Gizonezkoak2011100,050,436,57,55,7
Getaria (G)Emakumezkoak2011100,076,814,84,73,7
Getaria (G)Gizonezkoak2011100,073,617,45,13,9
Getxo (B)Emakumezkoak2011100,07,384,64,73,4
Getxo (B)Gizonezkoak2011100,07,285,15,12,7
Gizaburuaga (B)Emakumezkoak2011100,085,68,23,13,1
Gizaburuaga (B)Gizonezkoak2011100,078,811,17,13,0
Gobiaran (A)Emakumezkoak2011100,02,892,32,02,8
Gobiaran (A)Gizonezkoak2011100,02,892,71,53,0
Gordexola (B)Emakumezkoak2011100,03,192,32,52,0
Gordexola (B)Gizonezkoak2011100,04,089,13,53,4
Gorliz (B)Emakumezkoak2011100,013,675,18,23,2
Gorliz (B)Gizonezkoak2011100,013,574,48,93,2
Guardia (Biastari) (A)Emakumezkoak2011100,03,988,73,34,1
Guardia (Biastari) (A)Gizonezkoak2011100,03,988,32,55,3
Gueñes (B)Emakumezkoak2011100,02,691,23,13,2
Gueñes (B)Gizonezkoak2011100,02,490,52,94,2
Harana (A)Emakumezkoak2011100,00,896,71,70,8
Harana (A)Gizonezkoak2011100,00,696,41,81,2
Hernani (G)Emakumezkoak2011100,039,249,78,52,5
Hernani (G)Gizonezkoak2011100,037,451,68,32,7
Hernialde (G)Emakumezkoak2011100,070,616,310,62,5
Hernialde (G)Gizonezkoak2011100,063,119,312,35,3
Hondarribia (G)Emakumezkoak2011100,041,544,910,33,3
Hondarribia (G)Gizonezkoak2011100,040,245,511,42,8
Ibarra (G)Emakumezkoak2011100,052,438,27,02,4
Ibarra (G)Gizonezkoak2011100,050,638,67,03,8
Ibarrangelu (B)Emakumezkoak2011100,065,623,210,01,3
Ibarrangelu (B)Gizonezkoak2011100,060,029,79,70,6
Idiazabal (G)Emakumezkoak2011100,074,620,32,82,3
Idiazabal (G)Gizonezkoak2011100,076,018,72,82,4
Igorre (B)Emakumezkoak2011100,051,333,89,95,1
Igorre (B)Gizonezkoak2011100,049,437,08,94,7
Ikaztegieta (G)Emakumezkoak2011100,068,527,23,30,9
Ikaztegieta (G)Gizonezkoak2011100,067,126,64,22,1
Irun (G)Emakumezkoak2011100,015,974,75,63,9
Irun (G)Gizonezkoak2011100,014,475,75,84,2
Irura (G)Emakumezkoak2011100,056,231,58,83,4
Irura (G)Gizonezkoak2011100,054,934,27,92,9
Iruraitz-Gauna (A)Emakumezkoak2011100,04,890,03,61,6
Iruraitz-Gauna (A)Gizonezkoak2011100,05,189,13,91,9
Iruña Oka (A)Emakumezkoak2011100,02,190,52,94,5
Iruña Oka (A)Gizonezkoak2011100,01,690,43,64,4
Iruñea (NG)Emakumezkoak2011100,03,485,23,65,5
Iruñea (NG)Gizonezkoak2011100,02,384,93,66,7
Ispaster (B)Emakumezkoak2011100,074,317,14,93,7
Ispaster (B)Gizonezkoak2011100,080,314,04,31,4
Itsasondo (G)Emakumezkoak2011100,054,031,010,74,3
Itsasondo (G)Gizonezkoak2011100,051,133,112,92,9
Iurreta (B)Emakumezkoak2011100,033,557,54,94,0
Iurreta (B)Gizonezkoak2011100,030,957,16,55,6
Izurtza (B)Emakumezkoak2011100,064,323,211,60,9
Izurtza (B)Gizonezkoak2011100,053,327,29,510,1
Kanpezu (A)Emakumezkoak2011100,04,285,94,85,2
Kanpezu (A)Gizonezkoak2011100,03,687,83,65,0
Karrantza (B)Emakumezkoak2011100,01,794,13,11,1
Karrantza (B)Gizonezkoak2011100,02,294,71,81,3
Kortezubi (B)Emakumezkoak2011100,078,513,54,53,5
Kortezubi (B)Gizonezkoak2011100,078,115,24,81,9
Kripan (A)Emakumezkoak2011100,01,195,42,31,1
Kripan (A)Gizonezkoak2011100,00,088,69,51,9
Kuartango (A)Emakumezkoak2011100,03,689,85,11,5
Kuartango (A)Gizonezkoak2011100,01,592,05,01,5
Lagran (A)Emakumezkoak2011100,00,096,71,12,2
Lagran (A)Gizonezkoak2011100,01,197,81,10,0
Lanestosa (B)Emakumezkoak2011100,01,692,15,50,8
Lanestosa (B)Gizonezkoak2011100,03,591,64,90,0
Lantaron (A)Emakumezkoak2011100,01,494,72,21,7
Lantaron (A)Gizonezkoak2011100,02,892,51,83,0
Lantziego (A)Emakumezkoak2011100,04,389,12,54,0
Lantziego (A)Gizonezkoak2011100,00,693,12,24,1
Lapuebla de Labarca (A)Emakumezkoak2011100,03,087,85,04,2
Lapuebla de Labarca (A)Gizonezkoak2011100,03,688,03,25,2
Larrabetzu (B)Emakumezkoak2011100,052,934,410,91,9
Larrabetzu (B)Gizonezkoak2011100,051,037,39,22,5
Larraul (G)Emakumezkoak2011100,078,020,21,80,0
Larraul (G)Gizonezkoak2011100,076,916,24,62,3
Lasarte-Oria (G)Emakumezkoak2011100,022,068,16,83,1
Lasarte-Oria (G)Gizonezkoak2011100,020,269,66,83,5
Laudio (A)Emakumezkoak2011100,05,486,94,63,2
Laudio (A)Gizonezkoak2011100,05,387,24,53,0
Laukiz (B)Emakumezkoak2011100,032,356,16,15,4
Laukiz (B)Gizonezkoak2011100,035,951,89,33,0
Lazkao (G)Emakumezkoak2011100,043,147,45,34,2
Lazkao (G)Gizonezkoak2011100,043,845,85,84,6
Leaburu (G)Emakumezkoak2011100,070,417,25,96,5
Leaburu (G)Gizonezkoak2011100,075,415,06,43,2
Legazpi (G)Emakumezkoak2011100,037,851,88,52,0
Legazpi (G)Gizonezkoak2011100,033,755,09,12,2
Legorreta (G)Emakumezkoak2011100,060,933,53,22,4
Legorreta (G)Gizonezkoak2011100,053,738,63,93,7
Legutiano (A)Emakumezkoak2011100,015,569,67,37,6
Legutiano (A)Gizonezkoak2011100,014,771,38,55,5
Leintz Gatzaga (G)Emakumezkoak2011100,058,826,310,54,4
Leintz Gatzaga (G)Gizonezkoak2011100,059,627,012,80,7
Leioa (B)Emakumezkoak2011100,07,385,04,82,9
Leioa (B)Gizonezkoak2011100,07,184,85,42,7
Lekeitio (B)Emakumezkoak2011100,071,120,05,92,9
Lekeitio (B)Gizonezkoak2011100,071,119,96,42,7
Lemoa (B)Emakumezkoak2011100,037,750,67,14,6
Lemoa (B)Gizonezkoak2011100,034,454,16,64,8
Lemoiz (B)Emakumezkoak2011100,033,548,713,34,5
Lemoiz (B)Gizonezkoak2011100,032,351,713,22,9
Leza (A)Emakumezkoak2011100,05,785,75,72,9
Leza (A)Gizonezkoak2011100,05,288,71,74,3
Lezama (B)Emakumezkoak2011100,042,246,19,72,0
Lezama (B)Gizonezkoak2011100,042,945,410,31,4
Lezo (G)Emakumezkoak2011100,039,352,36,42,0
Lezo (G)Gizonezkoak2011100,037,753,07,32,0
Lizarra (NG)Emakumezkoak2011100,02,485,96,62,9
Lizarra (NG)Gizonezkoak2011100,02,089,73,53,0
Lizartza (G)Emakumezkoak2011100,070,819,07,42,8
Lizartza (G)Gizonezkoak2011100,068,418,75,37,6
Loiu (B)Emakumezkoak2011100,025,663,38,82,3
Loiu (B)Gizonezkoak2011100,023,461,810,04,9
Mallabia (B)Emakumezkoak2011100,056,036,34,63,2
Mallabia (B)Gizonezkoak2011100,060,033,44,22,4
Markin-Etxebarria (B)Emakumezkoak2011100,085,16,04,64,3
Markin-Etxebarria (B)Gizonezkoak2011100,081,112,03,83,0
Markina-Xemein (B)Emakumezkoak2011100,072,314,95,17,8
Markina-Xemein (B)Gizonezkoak2011100,065,717,85,910,6
Maruri-Jatabe (B)Emakumezkoak2011100,039,245,513,71,6
Maruri-Jatabe (B)Gizonezkoak2011100,041,845,410,32,5
Mañaria (B)Emakumezkoak2011100,069,718,66,85,0
Mañaria (B)Gizonezkoak2011100,063,719,84,012,5
Mañueta (A)Emakumezkoak2011100,00,786,55,07,8
Mañueta (A)Gizonezkoak2011100,00,688,64,66,3
Mendaro (G)Emakumezkoak2011100,052,138,86,92,2
Mendaro (G)Gizonezkoak2011100,050,241,26,42,1
Mendata (B)Emakumezkoak2011100,076,815,55,52,2
Mendata (B)Gizonezkoak2011100,074,519,05,01,5
Mendexa (B)Emakumezkoak2011100,072,718,25,93,2
Mendexa (B)Gizonezkoak2011100,072,418,97,51,3
Meñaka (B)Emakumezkoak2011100,062,729,76,21,4
Meñaka (B)Gizonezkoak2011100,063,627,77,31,4
Moreda de Alava (A)Emakumezkoak2011100,00,882,08,68,6
Moreda de Alava (A)Gizonezkoak2011100,00,090,76,72,7
Morga (B)Emakumezkoak2011100,077,218,02,62,1
Morga (B)Gizonezkoak2011100,072,622,62,81,9
Mundaka (B)Emakumezkoak2011100,054,035,38,52,3
Mundaka (B)Gizonezkoak2011100,050,636,39,04,1
Mungia (B)Emakumezkoak2011100,036,651,77,74,0
Mungia (B)Gizonezkoak2011100,033,454,87,54,3
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)Emakumezkoak2011100,073,816,45,64,1
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)Gizonezkoak2011100,078,016,84,70,4
Murueta (B)Emakumezkoak2011100,076,320,72,20,7
Murueta (B)Gizonezkoak2011100,065,320,412,22,0
Muskiz (B)Emakumezkoak2011100,02,192,43,32,3
Muskiz (B)Gizonezkoak2011100,02,392,03,02,7
Mutiloa (G)Emakumezkoak2011100,067,621,310,20,9
Mutiloa (G)Gizonezkoak2011100,075,816,16,51,6
Mutriku (G)Emakumezkoak2011100,071,619,75,92,9
Mutriku (G)Gizonezkoak2011100,069,520,65,74,2
Muxika (B)Emakumezkoak2011100,073,318,95,52,3
Muxika (B)Gizonezkoak2011100,073,119,35,81,8
Nabarniz (B)Emakumezkoak2011100,082,714,51,80,9
Nabarniz (B)Gizonezkoak2011100,079,612,42,75,3
Navaridas (A)Emakumezkoak2011100,01,088,74,16,2
Navaridas (A)Gizonezkoak2011100,01,590,93,04,5
Oiartzun (G)Emakumezkoak2011100,060,731,56,11,7
Oiartzun (G)Gizonezkoak2011100,060,131,76,31,9
Oion (A)Emakumezkoak2011100,02,388,03,36,4
Oion (A)Gizonezkoak2011100,01,988,52,37,3
Okondo (A)Emakumezkoak2011100,05,585,86,12,7
Okondo (A)Gizonezkoak2011100,04,986,65,82,7
Olaberria (G)Emakumezkoak2011100,039,550,25,25,0
Olaberria (G)Gizonezkoak2011100,041,446,18,24,2
Ondarroa (B)Emakumezkoak2011100,073,118,74,63,6
Ondarroa (B)Gizonezkoak2011100,066,821,14,77,3
Ordizia (G)Emakumezkoak2011100,042,545,66,75,3
Ordizia (G)Gizonezkoak2011100,038,648,46,76,3
Orendain (G)Emakumezkoak2011100,080,012,93,53,5
Orendain (G)Gizonezkoak2011100,084,312,01,22,4
Orexa (G)Emakumezkoak2011100,089,48,52,10,0
Orexa (G)Gizonezkoak2011100,090,010,00,00,0
Orio (G)Emakumezkoak2011100,063,626,37,12,9
Orio (G)Gizonezkoak2011100,063,924,38,03,7
Ormaiztegi (G)Emakumezkoak2011100,058,929,17,34,7
Ormaiztegi (G)Gizonezkoak2011100,059,528,26,75,6
Orozko (B)Emakumezkoak2011100,030,747,718,43,2
Orozko (B)Gizonezkoak2011100,032,046,318,92,7
Ortuella (B)Emakumezkoak2011100,01,593,42,72,4
Ortuella (B)Gizonezkoak2011100,01,993,12,72,3
Otxandio (B)Emakumezkoak2011100,054,831,89,04,4
Otxandio (B)Gizonezkoak2011100,052,533,510,23,8
Oñati (G)Emakumezkoak2011100,063,327,95,83,0
Oñati (G)Gizonezkoak2011100,063,627,45,63,4
Pasaia (G)Emakumezkoak2011100,018,567,18,55,9
Pasaia (G)Gizonezkoak2011100,017,567,88,86,0
Plentzia (B)Emakumezkoak2011100,013,275,77,73,3
Plentzia (B)Gizonezkoak2011100,011,978,17,82,2
Portugalete (B)Emakumezkoak2011100,02,391,92,53,3
Portugalete (B)Gizonezkoak2011100,02,192,22,43,3
Samaniego (A)Emakumezkoak2011100,03,789,02,94,4
Samaniego (A)Gizonezkoak2011100,05,085,03,96,1
San Adrián (NG)Emakumezkoak2011100,00,089,70,66,3
San Adrián (NG)Gizonezkoak2011100,00,090,60,44,7
Santurtzi (B)Emakumezkoak2011100,02,093,32,22,5
Santurtzi (B)Gizonezkoak2011100,02,192,52,52,9
Segura (G)Emakumezkoak2011100,070,618,16,25,2
Segura (G)Gizonezkoak2011100,066,620,47,45,6
Sestao (B)Emakumezkoak2011100,02,091,82,14,1
Sestao (B)Gizonezkoak2011100,01,891,62,24,4
Sondika (B)Emakumezkoak2011100,021,468,58,02,0
Sondika (B)Gizonezkoak2011100,018,370,78,32,7
Sopela (B)Emakumezkoak2011100,013,675,18,82,5
Sopela (B)Gizonezkoak2011100,013,474,89,12,7
Sopuerta, Garape (B)Emakumezkoak2011100,02,591,92,63,0
Sopuerta, Garape (B)Gizonezkoak2011100,02,590,82,74,0
Soraluze (G)Emakumezkoak2011100,044,145,35,15,4
Soraluze (G)Gizonezkoak2011100,040,547,35,76,5
Sukarrieta (B)Emakumezkoak2011100,040,443,613,52,6
Sukarrieta (B)Gizonezkoak2011100,044,443,310,71,7
Tafalla (NG)Emakumezkoak2011100,00,788,12,26,5
Tafalla (NG)Gizonezkoak2011100,00,985,72,79,0
Tolosa (G)Emakumezkoak2011100,052,436,78,52,4
Tolosa (G)Gizonezkoak2011100,050,537,89,12,6
Trapagaran (B)Emakumezkoak2011100,01,694,02,81,7
Trapagaran (B)Gizonezkoak2011100,01,793,63,01,7
Turtzioz (B)Emakumezkoak2011100,01,992,13,42,6
Turtzioz (B)Gizonezkoak2011100,02,292,23,02,6
Tutera (NG)Emakumezkoak2011100,00,489,50,87,6
Tutera (NG)Gizonezkoak2011100,00,787,11,09,6
Ubide (B)Emakumezkoak2011100,046,626,114,812,5
Ubide (B)Gizonezkoak2011100,045,631,114,48,9
Ugao (B)Emakumezkoak2011100,016,372,88,12,7
Ugao (B)Gizonezkoak2011100,016,569,79,64,3
Uharte Eguesibar (NG)Emakumezkoak2011100,04,486,25,70,8
Uharte Eguesibar (NG)Gizonezkoak2011100,03,188,65,01,3
Urduliz (B)Emakumezkoak2011100,025,566,36,31,8
Urduliz (B)Gizonezkoak2011100,025,366,66,21,9
Urduña (B)Emakumezkoak2011100,02,590,54,03,0
Urduña (B)Gizonezkoak2011100,02,590,44,23,0
Urizaharra (A)Emakumezkoak2011100,03,294,41,60,8
Urizaharra (A)Gizonezkoak2011100,02,593,82,51,2
Urkabustaiz (A)Emakumezkoak2011100,06,180,45,67,8
Urkabustaiz (A)Gizonezkoak2011100,05,781,94,18,3
Urnieta (G)Emakumezkoak2011100,036,454,96,12,5
Urnieta (G)Gizonezkoak2011100,035,756,35,72,4
Urretxu (G)Emakumezkoak2011100,039,650,77,81,9
Urretxu (G)Gizonezkoak2011100,036,753,37,72,3
Usurbil (G)Emakumezkoak2011100,054,536,96,81,8
Usurbil (G)Gizonezkoak2011100,054,437,06,71,9
Villabona-Amasa (G)Emakumezkoak2011100,050,638,66,93,8
Villabona-Amasa (G)Gizonezkoak2011100,049,839,36,64,3
Villabuena de Alava (A)Emakumezkoak2011100,03,787,63,75,0
Villabuena de Alava (A)Gizonezkoak2011100,03,686,33,07,1
Zaldibar (B)Emakumezkoak2011100,032,458,16,23,3
Zaldibar (B)Gizonezkoak2011100,030,258,66,74,5
Zaldibia (G)Emakumezkoak2011100,075,217,23,44,2
Zaldibia (G)Gizonezkoak2011100,071,817,64,66,1
Zalduondo (A)Emakumezkoak2011100,06,880,711,41,1
Zalduondo (A)Gizonezkoak2011100,011,177,89,12,0
Zalla (B)Emakumezkoak2011100,02,991,32,23,7
Zalla (B)Gizonezkoak2011100,02,589,53,24,9
Zamudio (B)Emakumezkoak2011100,032,258,36,53,1
Zamudio (B)Gizonezkoak2011100,029,159,27,44,4
Zanbrana (A)Emakumezkoak2011100,01,590,52,55,5
Zanbrana (A)Gizonezkoak2011100,02,691,61,84,0
Zangoza (NG)Emakumezkoak2011100,00,791,02,45,5
Zangoza (NG)Gizonezkoak2011100,00,086,03,98,3
Zaratamo (B)Emakumezkoak2011100,020,769,58,21,7
Zaratamo (B)Gizonezkoak2011100,018,271,08,62,2
Zarautz (G)Emakumezkoak2011100,055,035,07,72,3
Zarautz (G)Gizonezkoak2011100,055,433,97,92,8
Zeanuri (B)Emakumezkoak2011100,066,824,94,34,0
Zeanuri (B)Gizonezkoak2011100,064,626,54,94,0
Zeberio (B)Emakumezkoak2011100,055,234,98,01,9
Zeberio (B)Gizonezkoak2011100,053,535,79,61,2
Zegama (G)Emakumezkoak2011100,074,816,63,94,7
Zegama (G)Gizonezkoak2011100,068,121,04,06,9
Zerain (G)Emakumezkoak2011100,084,611,50,83,1
Zerain (G)Gizonezkoak2011100,087,08,11,63,3
Zestoa (G)Emakumezkoak2011100,072,520,93,53,0
Zestoa (G)Gizonezkoak2011100,070,323,23,03,5
Zierbena (B)Emakumezkoak2011100,01,891,74,22,3
Zierbena (B)Gizonezkoak2011100,03,392,52,71,4
Zigoitia (A)Emakumezkoak2011100,07,384,35,43,1
Zigoitia (A)Gizonezkoak2011100,08,282,76,22,9
Ziortza-Bolibar (B)Emakumezkoak2011100,086,08,04,02,0
Ziortza-Bolibar (B)Gizonezkoak2011100,080,89,86,43,0
Zizur Nagusia (NG)Emakumezkoak2011100,03,386,22,96,3
Zizur Nagusia (NG)Gizonezkoak2011100,03,782,64,56,1
Zizurkil (G)Emakumezkoak2011100,048,741,67,72,0
Zizurkil (G)Gizonezkoak2011100,047,241,77,73,4
Zornotza (B)Emakumezkoak2011100,036,252,37,93,7
Zornotza (B)Gizonezkoak2011100,034,053,57,94,5
Zuia (A)Emakumezkoak2011100,07,285,05,32,5
Zuia (A)Gizonezkoak2011100,06,085,06,03,0
Zumaia (G)Emakumezkoak2011100,056,234,66,42,8
Zumaia (G)Gizonezkoak2011100,056,634,36,42,6
Zumarraga (G)Emakumezkoak2011100,025,862,59,91,8
Zumarraga (G)Gizonezkoak2011100,022,165,210,82,0
Lehen hizkuntza sexuaren arabera, Udalerrika. Euskal Herria,
LurraldeasexuaUrteaGuztiraEuskaraGazteleraBiakBeste
Abadiño (B)Emakumezkoak20113.6121.2521.956260144
Abadiño (B)Gizonezkoak20113.5021.1791.925232166
Abaltzisketa (G)Emakumezkoak2011135123633
Abaltzisketa (G)Gizonezkoak2011171154971
Abanto-Zierbena (B)Emakumezkoak20114.811974.47314596
Abanto-Zierbena (B)Gizonezkoak20114.7141064.338166104
Aduna (G)Emakumezkoak20111921434261
Aduna (G)Gizonezkoak20112281853472
Agurain (A)Emakumezkoak20112.3611341.989105133
Agurain (A)Gizonezkoak20112.4491052.109110125
Aia (G)Emakumezkoak20118927201124515
Aia (G)Gizonezkoak20111.0147961732619
Aiara (A)Emakumezkoak20111.390411.2775121
Aiara (A)Gizonezkoak20111.351321.2505415
Aizarnazabal (G)Emakumezkoak2011340252601018
Aizarnazabal (G)Gizonezkoak2011364274531819
Ajangiz (B)Emakumezkoak201122018024115
Ajangiz (B)Gizonezkoak201121917527143
Albiztur (G)Emakumezkoak20111361141372
Albiztur (G)Gizonezkoak20111421211146
Alegia (G)Emakumezkoak20118285521975128
Alegia (G)Gizonezkoak20118935732175449
Alkiza (G)Emakumezkoak201115611230113
Alkiza (G)Gizonezkoak20111821462772
Alonsotegi (B)Emakumezkoak20111.422501.2824842
Alonsotegi (B)Gizonezkoak20111.349521.2204730
Altsasu (NG)Emakumezkoak20113.4792962.679247193.8766171422
Altsasu (NG)Gizonezkoak20113.5972222.697273269.9928080782
Altzaga (G)Emakumezkoak201174551162
Altzaga (G)Gizonezkoak201180581462
Altzo (G)Emakumezkoak201116112617117
Altzo (G)Gizonezkoak20111831472493
Amezketa (G)Emakumezkoak201144837745233
Amezketa (G)Gizonezkoak201147641938118
Amoroto (B)Emakumezkoak20111891652022
Amoroto (B)Gizonezkoak20112051801672
Amurrio (A)Emakumezkoak20114.9661964.437167166
Amurrio (A)Gizonezkoak20114.9071714.389162185
Andoain (G)Emakumezkoak20117.1022.4314.119406146
Andoain (G)Gizonezkoak20117.2562.3364.329401190
Anoeta (G)Emakumezkoak20118494852836318
Anoeta (G)Gizonezkoak20119185033167326
Antsoain (NG)Emakumezkoak20115.011694.279250251.0642182107
Antsoain (NG)Gizonezkoak20115.000864.360203282.45218399
Antzuola (G)Emakumezkoak20111.0336243037135
Antzuola (G)Gizonezkoak20111.0526233167736
Arakaldo (B)Emakumezkoak201151202281
Arakaldo (B)Gizonezkoak201166164361
Arama (G)Emakumezkoak201195681845
Arama (G)Gizonezkoak201198741563
Aramaio (A)Emakumezkoak20117075021395115
Aramaio (A)Gizonezkoak20117815511645214
Aranguren (NG)Emakumezkoak20113.578523.234104151.3375123604
Aranguren (NG)Gizonezkoak20113.792503.347186143.8834587507
Arantzazu (B)Emakumezkoak201117310348148
Arantzazu (B)Gizonezkoak20111681065363
Areatza (B)Emakumezkoak20116242912435337
Areatza (B)Gizonezkoak20115572452205537
Aretxabaleta (G)Emakumezkoak20113.2461.5201.42324162
Aretxabaleta (G)Gizonezkoak20113.3621.4691.528257108
Armiñon (A)Emakumezkoak20119708944
Armiñon (A)Gizonezkoak20119948663
Arraia-Maeztu (A)Emakumezkoak201131911286139
Arraia-Maeztu (A)Gizonezkoak201140163691511
Arrankudiaga (B)Emakumezkoak2011472169251448
Arrankudiaga (B)Gizonezkoak20114671692503612
Arrasate (G)Emakumezkoak201110.7303.9465.764785235
Arrasate (G)Gizonezkoak201110.5883.7905.734782282
Arratzu (B)Emakumezkoak20111861601493
Arratzu (B)Gizonezkoak201118614821134
Arratzu-Ubarrundia (A)Emakumezkoak2011459223942617
Arratzu-Ubarrundia (A)Gizonezkoak2011515354402515
Arrieta (B)Emakumezkoak201126415189186
Arrieta (B)Gizonezkoak2011274143102254
Arrigorriaga (B)Emakumezkoak20116.1234705.101349203
Arrigorriaga (B)Gizonezkoak20115.8544244.842385203
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)Emakumezkoak201136323698245
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)Gizonezkoak2011374218115347
Artzentales (B)Emakumezkoak201133916305153
Artzentales (B)Gizonezkoak2011396133561017
Artziniega (A)Emakumezkoak2011893218043137
Artziniega (A)Gizonezkoak2011900268113132
Asparrena (A)Emakumezkoak2011821536685149
Asparrena (A)Gizonezkoak2011832586884640
Asteasu (G)Emakumezkoak20116704511723017
Asteasu (G)Gizonezkoak20117645521593617
Astigarraga (G)Emakumezkoak20112.3279321.13916789
Astigarraga (G)Gizonezkoak20112.4069521.17219290
Atarrabia (NG)Emakumezkoak20114.9432364.30426136.68438849
Atarrabia (NG)Gizonezkoak20114.959954.40531931.1404344602
Ataun (G)Emakumezkoak2011763621922723
Ataun (G)Gizonezkoak20118496701283219
Atxondo (B)Emakumezkoak20116823512784112
Atxondo (B)Gizonezkoak20117073313114124
Aulesti (B)Emakumezkoak20113212862654
Aulesti (B)Gizonezkoak201133428925911
Azkoien (NG)Emakumezkoak20112.752112.41876208.0364519895
Azkoien (NG)Gizonezkoak20112.822132.46937261.744745542
Azkoitia (G)Emakumezkoak20115.4903.5921.500244154
Azkoitia (G)Gizonezkoak20115.7323.5421.677247266
Azpeitia (G)Emakumezkoak20116.9155.2721.242241160
Azpeitia (G)Gizonezkoak20117.1005.3521.256264228
Añana (A)Emakumezkoak20117507311
Añana (A)Gizonezkoak20119238342
Bakio (B)Emakumezkoak20111.24047361511537
Bakio (B)Gizonezkoak20111.27948564411634
Baliarrain (G)Emakumezkoak20115651212
Baliarrain (G)Gizonezkoak20116353730
Balmaseda (B)Emakumezkoak20113.833933.48595160
Balmaseda (B)Gizonezkoak20113.620653.32786142
Barakaldo (B)Emakumezkoak201149.92684946.1889661923
Barakaldo (B)Gizonezkoak201146.76882043.0729831893
Barañain (NG)Emakumezkoak201110.5712438.979347830.9489740136
Barañain (NG)Gizonezkoak20119.8411958.352272751.2194601101
Barrika (B)Emakumezkoak20117541445107624
Barrika (B)Gizonezkoak20117211444758418
Barrundia (A)Emakumezkoak2011407343253018
Barrundia (A)Gizonezkoak2011503294362414
Basauri (B)Emakumezkoak201121.0891.10218.632755600
Basauri (B)Gizonezkoak201119.96494317.764680577
Bastida (A)Emakumezkoak2011701355863644
Bastida (A)Gizonezkoak2011758316542548
Baztan (NG)Emakumezkoak20113.6442.20186044334.9067752672
Baztan (NG)Gizonezkoak20113.7362.23982155058.2126271457
Beasain (G)Emakumezkoak20116.5642.4543.270503337
Beasain (G)Gizonezkoak20116.7002.2723.532472424
Bedia (B)Emakumezkoak20115062062305713
Bedia (B)Gizonezkoak2011455174231419
Beizama (G)Emakumezkoak20114740700
Beizama (G)Gizonezkoak201189721430
Belauntza (G)Emakumezkoak2011122882662
Belauntza (G)Gizonezkoak20111691203676
Berango (B)Emakumezkoak20113.4564512.651250104
Berango (B)Gizonezkoak20113.2553912.53024193
Berantevilla (A)Emakumezkoak2011219420546
Berantevilla (A)Gizonezkoak20112479225310
Berastegi (G)Emakumezkoak2011466368543014
Berastegi (G)Gizonezkoak201154344755338
Bergara (G)Emakumezkoak20117.1453.7222.756498169
Bergara (G)Gizonezkoak20117.1833.5932.860512218
Bermeo (B)Emakumezkoak20118.3825.0512.403640288
Bermeo (B)Gizonezkoak20118.1604.6902.488649333
Bernedo (A)Emakumezkoak201124112210712
Bernedo (A)Gizonezkoak201133511304119
Berriatua (B)Emakumezkoak2011548427612634
Berriatua (B)Gizonezkoak2011664439963396
Berriobeiti (NG)Emakumezkoak20112.4251211.89294203.9649320581
Berriobeiti (NG)Gizonezkoak20112.4391012.017101132.9488901478
Berriozar (NG)Emakumezkoak20114.2601123.427231338.193827025
Berriozar (NG)Gizonezkoak20114.3901143.574137443.9935346321
Berriz (B)Emakumezkoak20112.3498781.22315692
Berriz (B)Gizonezkoak20112.3698311.30114790
Berrobi (G)Emakumezkoak201126217162236
Berrobi (G)Gizonezkoak201129819878166
Bidania-Goiatz (G)Emakumezkoak201123918142106
Bidania-Goiatz (G)Gizonezkoak201127521145136
Bilar (A)Emakumezkoak20111747151106
Bilar (A)Gizonezkoak2011174315858
Bilbo (B)Emakumezkoak2011180.9959.577157.8346.4857099
Bilbo (B)Gizonezkoak2011161.3757.929140.1206.1657161
Burgelu (A)Emakumezkoak201129172601014
Burgelu (A)Gizonezkoak2011330102951213
Burlata (NG)Emakumezkoak20118.8312547.383466413.0880110835
Burlata (NG)Gizonezkoak20118.3041257.199340410.6327132563
Busturia (B)Emakumezkoak20118474163466619
Busturia (B)Gizonezkoak20118454003467425
Cintruenigo (NG)Emakumezkoak20113.503172.85711516.4573275396
Cintruenigo (NG)Gizonezkoak20113.734402.91729672.4282966331
Corella (NG)Emakumezkoak20113.59793.1940324.5390586328
Corella (NG)Gizonezkoak20113.875103.44618285.2576531026
Deba (G)Emakumezkoak20112.5911.62273016673
Deba (G)Gizonezkoak20112.6391.59877418978
Derio (B)Emakumezkoak20112.9154122.25118765
Derio (B)Gizonezkoak20112.8103882.17918162
Dima (B)Emakumezkoak20116234311344711
Dima (B)Gizonezkoak20116964561844412
Donemiliaga (A)Emakumezkoak2011323232682012
Donemiliaga (A)Gizonezkoak201139424337267
Donostia (G)Emakumezkoak201194.63519.21464.4057.3383678
Donostia (G)Gizonezkoak201182.93015.96257.2906.5943084
Dulantzi (A)Emakumezkoak20111.376671.1787259
Dulantzi (A)Gizonezkoak20111.488611.2947063
Durango (B)Emakumezkoak201114.3624.2658.3681.239490
Durango (B)Gizonezkoak201113.6793.7258.2011.194559
Ea (B)Emakumezkoak2011417283961622
Ea (B)Gizonezkoak20114402861014013
Egues (NG)Emakumezkoak20117.5261606.621168318.0753308878
Egues (NG)Gizonezkoak20117.7751546.744266353.2245145873
Eibar (G)Emakumezkoak201113.7214.6737.2731.189586
Eibar (G)Gizonezkoak201112.8384.0287.1131.082615
Ekora (A)Emakumezkoak2011132111975
Ekora (A)Gizonezkoak2011156314166
Elantxobe (B)Emakumezkoak201121617328114
Elantxobe (B)Gizonezkoak201118613836111
Elduain (G)Emakumezkoak2011105841560
Elduain (G)Gizonezkoak2011117981360
Elgeta (G)Emakumezkoak20115273301383128
Elgeta (G)Gizonezkoak20115453311493926
Elgoibar (G)Emakumezkoak20115.4562.3582.507425166
Elgoibar (G)Gizonezkoak20115.4522.1202.709408215
Elorrio (B)Emakumezkoak20113.6051.6051.621274105
Elorrio (B)Gizonezkoak20113.5041.4461.635311112
Elortz (NG)Emakumezkoak20113.364663.0936183.2417442793
Elortz (NG)Gizonezkoak20113.480373.01958271.312961242
Eltziego (A)Emakumezkoak2011521154651427
Eltziego (A)Gizonezkoak2011517104511937
Erandio (B)Emakumezkoak201111.99789810.257488354
Erandio (B)Gizonezkoak201111.4447419.832526345
Ereño (B)Emakumezkoak20111301051366
Ereño (B)Gizonezkoak20111361032076
Ermua (B)Emakumezkoak20117.8678836.060395529
Ermua (B)Gizonezkoak20118.0037626.275386580
Errenteria (G)Emakumezkoak201119.6233.64914.1611.185628
Errenteria (G)Gizonezkoak201118.8083.21613.8651.086641
Errezil (G)Emakumezkoak201127124118120
Errezil (G)Gizonezkoak201132927437108
Erriberabeitia (A)Emakumezkoak2011647185641946
Erriberabeitia (A)Gizonezkoak2011740196531454
Erriberagoitia (A)Emakumezkoak2011378123341022
Erriberagoitia (A)Gizonezkoak2011468154072125
Errigoiti (B)Emakumezkoak201123616554125
Errigoiti (B)Gizonezkoak201128519171185
Eskoriatza (G)Emakumezkoak20111.89278992812055
Eskoriatza (G)Gizonezkoak20112.0488491.00612271
Etxebarri (B)Emakumezkoak20114.9032014.348189165
Etxebarri (B)Gizonezkoak20114.9171944.382178163
Ezkio-Itsaso (G)Emakumezkoak201128121847115
Ezkio-Itsaso (G)Gizonezkoak2011316226701010
Forua (B)Emakumezkoak20114713011273211
Forua (B)Gizonezkoak20114752941442413
Fruiz (B)Emakumezkoak201125314287213
Fruiz (B)Gizonezkoak201124513390148
Gabiria (G)Emakumezkoak20112081683073
Gabiria (G)Gizonezkoak20112862323996
Gaintza (G)Emakumezkoak20114837803
Gaintza (G)Gizonezkoak20117162720
Galdakao (B)Emakumezkoak201114.4172.62010.3991.087311
Galdakao (B)Gizonezkoak201113.9632.38610.2381.054285
Galdames (B)Emakumezkoak20113868360126
Galdames (B)Gizonezkoak20114437420133
Gamiz-Fika (B)Emakumezkoak20116423572254317
Gamiz-Fika (B)Gizonezkoak20116733762384514
Garai (B)Emakumezkoak20111571043788
Garai (B)Gizonezkoak201116711632154
Gasteiz (A)Emakumezkoak2011118.2894.424104.6613.7095495
Gasteiz (A)Gizonezkoak2011114.5383.817100.2273.5816913
Gatika (B)Emakumezkoak20117714072865919
Gatika (B)Gizonezkoak20118034243155212
Gautegiz-Arteaga (B)Emakumezkoak20114312721193010
Gautegiz-Arteaga (B)Gizonezkoak20114562781363012
Gaztelu (G)Emakumezkoak20116958830
Gaztelu (G)Gizonezkoak201194811300
Gernika-Lumo (B)Emakumezkoak20118.3324.4872.806578461
Gernika-Lumo (B)Gizonezkoak20117.7183.8892.814576439
Getaria (G)Emakumezkoak20111.2899901916048
Getaria (G)Gizonezkoak20111.2849452246550
Getxo (B)Emakumezkoak201141.4583.03735.0621.9391420
Getxo (B)Gizonezkoak201136.5292.63831.0681.845978
Gizaburuaga (B)Emakumezkoak20119783833
Gizaburuaga (B)Gizonezkoak201199781173
Gobiaran (A)Emakumezkoak2011492144541014
Gobiaran (A)Gizonezkoak201160017556918
Gordexola (B)Emakumezkoak2011835267712117
Gordexola (B)Gizonezkoak2011853347603029
Gorliz (B)Emakumezkoak20112.7233702.04422287
Gorliz (B)Gizonezkoak20112.6533571.97523586
Guardia (Biastari) (A)Emakumezkoak2011751296662531
Guardia (Biastari) (A)Gizonezkoak2011811327162043
Gueñes (B)Emakumezkoak20113.167812.88897101
Gueñes (B)Gizonezkoak20113.069742.77788130
Harana (A)Emakumezkoak2011120111621
Harana (A)Gizonezkoak2011166116032
Hernani (G)Emakumezkoak20119.6093.7714.779815244
Hernani (G)Gizonezkoak20119.3063.4844.801768253
Hernialde (G)Emakumezkoak201116011326174
Hernialde (G)Gizonezkoak2011187118362310
Hondarribia (G)Emakumezkoak20117.9903.3143.589825262
Hondarribia (G)Gizonezkoak20117.9383.1953.609908226
Ibarra (G)Emakumezkoak20111.9891.04376013947
Ibarra (G)Gizonezkoak20112.1101.06881514780
Ibarrangelu (B)Emakumezkoak201131120472314
Ibarrangelu (B)Gizonezkoak201131018692302
Idiazabal (G)Emakumezkoak20111.0627922163024
Idiazabal (G)Gizonezkoak20111.1478722153228
Igorre (B)Emakumezkoak20112.0741.063701205105
Igorre (B)Gizonezkoak20111.95796672417592
Ikaztegieta (G)Emakumezkoak20112131465872
Ikaztegieta (G)Gizonezkoak201123715963105
Irun (G)Emakumezkoak201129.7674.72722.2271.6621151
Irun (G)Gizonezkoak201128.3304.06921.4341.6291198
Irura (G)Emakumezkoak20117264082296425
Irura (G)Gizonezkoak20117804282676223
Iruraitz-Gauna (A)Emakumezkoak20112491222494
Iruraitz-Gauna (A)Gizonezkoak201131116277126
Iruña Oka (A)Emakumezkoak20111.435301.2984265
Iruña Oka (A)Gizonezkoak20111.550251.4015668
Iruñea (NG)Emakumezkoak201196.6483.25282.3253.4645282.5056566757
Iruñea (NG)Gizonezkoak201188.0742.05874.7683.1275883.8135319995
Ispaster (B)Emakumezkoak2011327243561612
Ispaster (B)Gizonezkoak201135028149155
Itsasondo (G)Emakumezkoak20113261761013514
Itsasondo (G)Gizonezkoak2011311159103409
Iurreta (B)Emakumezkoak20111.8656251.0739275
Iurreta (B)Gizonezkoak20111.8555731.059120103
Izurtza (B)Emakumezkoak20111127226131
Izurtza (B)Gizonezkoak201116990461617
Kanpezu (A)Emakumezkoak2011524224502527
Kanpezu (A)Gizonezkoak2011581215102129
Karrantza (B)Emakumezkoak20111.329221.2514115
Karrantza (B)Gizonezkoak20111.421311.3452619
Kortezubi (B)Emakumezkoak20112001572797
Kortezubi (B)Gizonezkoak201121016432104
Kripan (A)Emakumezkoak20118718321
Kripan (A)Gizonezkoak2011105093102
Kuartango (A)Emakumezkoak2011137512372
Kuartango (A)Gizonezkoak20112003184103
Lagran (A)Emakumezkoak20119008712
Lagran (A)Gizonezkoak20119219010
Lanestosa (B)Emakumezkoak2011127211771
Lanestosa (B)Gizonezkoak2011143513170
Lantaron (A)Emakumezkoak2011418639697
Lantaron (A)Gizonezkoak201150514467915
Lantziego (A)Emakumezkoak201132214287813
Lantziego (A)Gizonezkoak20113632338815
Lapuebla de Labarca (A)Emakumezkoak2011403123542017
Lapuebla de Labarca (A)Gizonezkoak2011441163881423
Larrabetzu (B)Emakumezkoak201197251433410618
Larrabetzu (B)Gizonezkoak20119304743478623
Larraul (G)Emakumezkoak2011109852220
Larraul (G)Gizonezkoak20111301002163
Lasarte-Oria (G)Emakumezkoak20118.9201.9656.077605273
Lasarte-Oria (G)Gizonezkoak20118.7941.7726.120596306
Laudio (A)Emakumezkoak20119.1804927.976422290
Laudio (A)Gizonezkoak20118.9304767.784403267
Laukiz (B)Emakumezkoak20115541793113430
Laukiz (B)Gizonezkoak20115682042945317
Lazkao (G)Emakumezkoak20112.5471.0981.207136106
Lazkao (G)Gizonezkoak20112.5871.1331.186150118
Leaburu (G)Emakumezkoak2011186131321112
Leaburu (G)Gizonezkoak201118714128126
Legazpi (G)Emakumezkoak20114.0801.5412.11234582
Legazpi (G)Gizonezkoak20114.2711.4412.35138792
Legorreta (G)Emakumezkoak20116954232332217
Legorreta (G)Gizonezkoak20117614092943028
Legutiano (A)Emakumezkoak20117861225475760
Legutiano (A)Gizonezkoak20118721286227448
Leintz Gatzaga (G)Emakumezkoak20111146730125
Leintz Gatzaga (G)Gizonezkoak20111418438181
Leioa (B)Emakumezkoak201115.1461.11112.875728432
Leioa (B)Gizonezkoak201114.3431.02312.167771382
Lekeitio (B)Emakumezkoak20113.6982.631741218108
Lekeitio (B)Gizonezkoak20113.5292.50870122595
Lemoa (B)Emakumezkoak20111.65962683911777
Lemoa (B)Gizonezkoak20111.67457690611181
Lemoiz (B)Emakumezkoak20114891642386522
Lemoiz (B)Gizonezkoak20115551792877316
Leza (A)Emakumezkoak201110569063
Leza (A)Gizonezkoak2011115610225
Lezama (B)Emakumezkoak20111.21851456211824
Lezama (B)Gizonezkoak20111.15249452311916
Lezo (G)Emakumezkoak20112.9521.1611.54418958
Lezo (G)Gizonezkoak20112.9291.1041.55221459
Lizarra (NG)Emakumezkoak20116.8201625.857449198.012092395
Lizarra (NG)Gizonezkoak20116.3451295.689225188.7734481691
Lizartza (G)Emakumezkoak201128420154218
Lizartza (G)Gizonezkoak2011342234641826
Loiu (B)Emakumezkoak20111.15529673110226
Loiu (B)Gizonezkoak20111.19327973711958
Mallabia (B)Emakumezkoak20115703192072618
Mallabia (B)Gizonezkoak20115753451922414
Markin-Etxebarria (B)Emakumezkoak2011350298211615
Markin-Etxebarria (B)Gizonezkoak2011366297441411
Markina-Xemein (B)Emakumezkoak20112.2881.654340116178
Markina-Xemein (B)Gizonezkoak20112.4701.624439146261
Maruri-Jatabe (B)Emakumezkoak2011451177205627
Maruri-Jatabe (B)Gizonezkoak20114782002174912
Mañaria (B)Emakumezkoak2011221154411511
Mañaria (B)Gizonezkoak2011273174541134
Mañueta (A)Emakumezkoak20111411122711
Mañueta (A)Gizonezkoak20111751155811
Mendaro (G)Emakumezkoak20118984683486220
Mendaro (G)Gizonezkoak20119784914036321
Mendata (B)Emakumezkoak201118113928104
Mendata (B)Gizonezkoak201120014938103
Mendexa (B)Emakumezkoak201122016040137
Mendexa (B)Gizonezkoak201122816543173
Meñaka (B)Emakumezkoak2011354222105225
Meñaka (B)Gizonezkoak201135722799265
Moreda de Alava (A)Emakumezkoak201112811051111
Moreda de Alava (A)Gizonezkoak20111500136104
Morga (B)Emakumezkoak20111891463454
Morga (B)Gizonezkoak20112121544864
Mundaka (B)Emakumezkoak20119695233428222
Mundaka (B)Gizonezkoak20119074593298237
Mungia (B)Emakumezkoak20118.2843.0294.285640330
Mungia (B)Gizonezkoak20117.9082.6434.333595337
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)Emakumezkoak201119514432118
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)Gizonezkoak201123218139111
Murueta (B)Emakumezkoak20111351032831
Murueta (B)Gizonezkoak20111479630183
Muskiz (B)Emakumezkoak20113.639753.36112083
Muskiz (B)Gizonezkoak20113.582843.29710695
Mutiloa (G)Emakumezkoak20111087323111
Mutiloa (G)Gizonezkoak2011124942082
Mutriku (G)Emakumezkoak20112.4471.75148114570
Mutriku (G)Gizonezkoak20112.4561.706506140104
Muxika (B)Emakumezkoak20116885041303816
Muxika (B)Gizonezkoak20117255301404213
Nabarniz (B)Emakumezkoak2011110911621
Nabarniz (B)Gizonezkoak2011113901436
Navaridas (A)Emakumezkoak20119718646
Navaridas (A)Gizonezkoak2011132212046
Oiartzun (G)Emakumezkoak20114.9172.9861.54930082
Oiartzun (G)Gizonezkoak20114.8532.9161.53930692
Oion (A)Emakumezkoak20111.567361.37952100
Oion (A)Gizonezkoak20111.655321.46438121
Okondo (A)Emakumezkoak2011528294533214
Okondo (A)Gizonezkoak2011591295123416
Olaberria (G)Emakumezkoak20114401742212322
Olaberria (G)Gizonezkoak20114731962183920
Ondarroa (B)Emakumezkoak20114.2643.117796198153
Ondarroa (B)Gizonezkoak20114.3272.892914204317
Ordizia (G)Emakumezkoak20114.7152.0052.148314248
Ordizia (G)Gizonezkoak20114.5241.7472.189303285
Orendain (G)Emakumezkoak201185681133
Orendain (G)Gizonezkoak201183701012
Orexa (G)Emakumezkoak20114742410
Orexa (G)Gizonezkoak20116054600
Orio (G)Emakumezkoak20112.5361.61366818174
Orio (G)Gizonezkoak20112.6411.68864321298
Ormaiztegi (G)Emakumezkoak20116163631794529
Ormaiztegi (G)Gizonezkoak20116453841824336
Orozko (B)Emakumezkoak20111.24638359422940
Orozko (B)Gizonezkoak20111.22039156523133
Ortuella (B)Emakumezkoak20114.243643.964115100
Ortuella (B)Gizonezkoak20113.978763.70410692
Otxandio (B)Emakumezkoak20115883221875326
Otxandio (B)Gizonezkoak20116503412186625
Oñati (G)Emakumezkoak20115.4033.4191.505316163
Oñati (G)Gizonezkoak20115.2593.3461.439293181
Pasaia (G)Emakumezkoak20118.2181.5225.513697486
Pasaia (G)Gizonezkoak20117.5201.3155.096661448
Plentzia (B)Emakumezkoak20112.2352961.69317373
Plentzia (B)Gizonezkoak20112.0642461.61216046
Portugalete (B)Emakumezkoak201124.25456322.283597811
Portugalete (B)Gizonezkoak201122.37047520.614540741
Samaniego (A)Emakumezkoak2011136512146
Samaniego (A)Gizonezkoak20111809153711
San Adrián (NG)Emakumezkoak20112.95702.65318187.6606320701
San Adrián (NG)Gizonezkoak20112.94902.67211137.611039878
Santurtzi (B)Emakumezkoak201123.62748222.040510595
Santurtzi (B)Gizonezkoak201122.17746020.517547653
Segura (G)Emakumezkoak20116974921264336
Segura (G)Gizonezkoak20117124741455340
Sestao (B)Emakumezkoak201114.34528913.163303590
Sestao (B)Gizonezkoak201113.48223912.354293596
Sondika (B)Emakumezkoak20112.2764881.56018345
Sondika (B)Gizonezkoak20112.0823821.47217256
Sopela (B)Emakumezkoak20115.9578114.473527146
Sopela (B)Gizonezkoak20115.8127794.350527156
Sopuerta, Garape (B)Emakumezkoak20111.223301.1243237
Sopuerta, Garape (B)Gizonezkoak20111.280321.1623551
Soraluze (G)Emakumezkoak20111.89083385797103
Soraluze (G)Gizonezkoak20111.939785917110127
Sukarrieta (B)Emakumezkoak20111566368214
Sukarrieta (B)Gizonezkoak20111787977193
Tafalla (NG)Emakumezkoak20115.375384.736121347.3786623485
Tafalla (NG)Gizonezkoak20115.257464.506144474.29665884
Tolosa (G)Emakumezkoak20119.2084.8243.382784218
Tolosa (G)Gizonezkoak20118.6154.3483.258786223
Trapagaran (B)Emakumezkoak20116.067985.701167101
Trapagaran (B)Gizonezkoak20115.784995.41317696
Turtzioz (B)Emakumezkoak2011266524597
Turtzioz (B)Gizonezkoak2011269624887
Tutera (NG)Emakumezkoak201116.4527114.7161371243.1773438659
Tutera (NG)Gizonezkoak201116.42811314.3161651577.4350322825
Ubide (B)Emakumezkoak20118841231311
Ubide (B)Gizonezkoak2011904128138
Ugao (B)Emakumezkoak20111.9543191.42315953
Ugao (B)Gizonezkoak20111.9873271.38419086
Uharte Eguesibar (NG)Emakumezkoak20112.8931272.49516523.0059947594
Uharte Eguesibar (NG)Gizonezkoak20112.942922.60614838.4228375249
Urduliz (B)Emakumezkoak20111.7594491.16711132
Urduliz (B)Gizonezkoak20111.7584451.17110933
Urduña (B)Emakumezkoak20111.981491.7938059
Urduña (B)Gizonezkoak20112.096531.8948762
Urizaharra (A)Emakumezkoak2011125411821
Urizaharra (A)Gizonezkoak2011161415142
Urkabustaiz (A)Emakumezkoak2011602374843447
Urkabustaiz (A)Gizonezkoak2011702405752958
Urnieta (G)Emakumezkoak20112.9631.0791.62818175
Urnieta (G)Gizonezkoak20112.9901.0671.68316971
Urretxu (G)Emakumezkoak20113.3091.3111.67725764
Urretxu (G)Gizonezkoak20113.4121.2511.81926379
Usurbil (G)Emakumezkoak20112.8671.5621.05819453
Usurbil (G)Gizonezkoak20112.9921.6271.10620158
Villabona-Amasa (G)Emakumezkoak20112.7821.4091.074193106
Villabona-Amasa (G)Gizonezkoak20112.8061.3971.104185120
Villabuena de Alava (A)Emakumezkoak2011161614168
Villabuena de Alava (A)Gizonezkoak20111686145512
Zaldibar (B)Emakumezkoak20111.4634748509049
Zaldibar (B)Gizonezkoak20111.4604418569865
Zaldibia (G)Emakumezkoak20116975241202429
Zaldibia (G)Gizonezkoak20117695521353547
Zalduondo (A)Emakumezkoak201188671101
Zalduondo (A)Gizonezkoak201199117792
Zalla (B)Emakumezkoak20114.1721193.80990154
Zalla (B)Gizonezkoak20113.976993.557127193
Zamudio (B)Emakumezkoak20111.56250391010148
Zamudio (B)Gizonezkoak20111.56045492311568
Zanbrana (A)Emakumezkoak20111993180511
Zanbrana (A)Gizonezkoak2011227620849
Zangoza (NG)Emakumezkoak20112.385162.17058130.5440926828
Zangoza (NG)Gizonezkoak20112.47102.12698203.935325521
Zaratamo (B)Emakumezkoak20118221705716714
Zaratamo (B)Gizonezkoak20118041465716918
Zarautz (G)Emakumezkoak201111.2156.1733.920867255
Zarautz (G)Gizonezkoak201110.7135.9383.630844301
Zeanuri (B)Emakumezkoak20116264181562725
Zeanuri (B)Gizonezkoak20116504201723226
Zeberio (B)Emakumezkoak20115272911844210
Zeberio (B)Gizonezkoak2011501268179486
Zegama (G)Emakumezkoak20116865131142732
Zegama (G)Gizonezkoak20117995441683255
Zerain (G)Emakumezkoak20111301101514
Zerain (G)Gizonezkoak20111231071024
Zestoa (G)Emakumezkoak20111.6761.2153515951
Zestoa (G)Gizonezkoak20111.8241.2824245464
Zierbena (B)Emakumezkoak2011662126072815
Zierbena (B)Gizonezkoak2011764257072111
Zigoitia (A)Emakumezkoak2011781576584224
Zigoitia (A)Gizonezkoak2011923767635727
Ziortza-Bolibar (B)Emakumezkoak20112001721684
Ziortza-Bolibar (B)Gizonezkoak201123418923157
Zizur Nagusia (NG)Emakumezkoak20116.6352205.720190415.638562907
Zizur Nagusia (NG)Gizonezkoak20116.5302405.394295395.6672594851
Zizurkil (G)Emakumezkoak20111.37867157310628
Zizurkil (G)Gizonezkoak20111.36464456910546
Zornotza (B)Emakumezkoak20118.9403.2364.674702328
Zornotza (B)Gizonezkoak20118.6412.9414.624683393
Zuia (A)Emakumezkoak20111.154839816129
Zuia (A)Gizonezkoak20111.251751.0637538
Zumaia (G)Emakumezkoak20114.6342.6041.603298129
Zumaia (G)Gizonezkoak20114.5102.5541.549288119
Zumarraga (G)Emakumezkoak20114.8661.2533.04348387
Zumarraga (G)Gizonezkoak20114.8091.0613.13452094

Iturria: Guk egindakoa. Biztanleria Zentsuak eta Biztanleriaren estatistikak, EUSTAT Arabarako, Bizkairako eta Gipuzkoarako. Euskarabidea (1991, 2001 eta 2011) Nafarroa Garairako. Soziolinguistikazko Inkesta, Ipar Euskal Herrirako (HPS).

Oharra: Ez dugu iparraldeko daturik.
* Hainbat kasutan Nafarroa Garaiko datuek ez dute hiztunen %100a osatzen, ehuneko kopuru txiki batean ezezaguna baita gaitasuna.
Iturrien inguruko edo egindako eragiketei buruzko xehetasun gehiago jakin nahi izanez gero, jo Metodologia atalera.



Soziolinguistika Klusterra / Tel.: 943 592 556 / Posta-e.: kluster@soziolinguistika.eus / MARTIN UGALDE KULTUR PARKEA, 20140 - ANDOAIN