Lehen hizkuntzaren bilakaera, gizonezkoen artean, Udalerrika. Euskal Herria, » (%)
LurraldeaUrteaGuztira EuskaraErdaraBiakBeste
Abadiño (B)1986100,040,154,72,92,3
Abadiño (B)1991100,039,053,75,41,9
Abadiño (B)1996100,040,053,34,22,6
Abadiño (B)2001100,037,554,65,32,6
Abadiño (B)2006100,034,057,15,13,7
Abadiño (B)2011100,033,755,06,64,7
Abaltzisketa (G)1986100,099,30,70,00,0
Abaltzisketa (G)1991100,0100,00,00,00,0
Abaltzisketa (G)1996100,098,02,00,00,0
Abaltzisketa (G)2001100,099,40,60,00,0
Abaltzisketa (G)2006100,093,43,63,00,0
Abaltzisketa (G)2011100,090,15,34,10,6
Abanto-Zierbena (B)1986100,00,497,31,40,9
Abanto-Zierbena (B)1991100,00,697,50,90,9
Abanto-Zierbena (B)1996100,00,597,81,10,6
Abanto-Zierbena (B)2001100,00,995,82,21,1
Abanto-Zierbena (B)2006100,01,894,12,71,4
Abanto-Zierbena (B)2011100,02,292,03,52,2
Aduna (G)1986100,091,27,21,70,0
Aduna (G)1991100,096,21,91,90,0
Aduna (G)1996100,092,57,50,00,0
Aduna (G)2001100,089,87,23,00,0
Aduna (G)2006100,080,216,13,60,0
Aduna (G)2011100,081,114,93,10,9
Agurain (A)1986100,03,094,62,20,2
Agurain (A)1991100,02,296,21,50,1
Agurain (A)1996100,02,095,62,20,3
Agurain (A)2001100,03,393,32,80,6
Agurain (A)2006100,03,890,43,32,5
Agurain (A)2011100,04,386,14,55,1
Aia (G)1986100,096,92,60,30,1
Aia (G)1991100,092,73,23,40,7
Aia (G)1996100,093,34,31,40,9
Aia (G)2001100,094,34,50,50,7
Aia (G)2006100,086,211,01,51,3
Aia (G)2011100,078,517,12,61,9
Aiara (A)1986100,00,898,21,10,0
Aiara (A)1991100,01,596,91,00,6
Aiara (A)1996100,02,097,00,80,1
Aiara (A)2001100,01,497,70,80,1
Aiara (A)2006100,01,895,42,20,7
Aiara (A)2011100,02,492,54,01,1
Aizarnazabal (G)1986100,095,13,51,40,0
Aizarnazabal (G)1991100,096,10,43,50,0
Aizarnazabal (G)1996100,095,82,41,70,0
Aizarnazabal (G)2001100,091,54,22,12,1
Aizarnazabal (G)2006100,076,011,42,110,5
Aizarnazabal (G)2011100,075,314,64,95,2
Ajangiz (B)1991100,094,43,91,10,6
Ajangiz (B)1996100,094,55,50,00,0
Ajangiz (B)2001100,089,56,23,31,0
Ajangiz (B)2006100,083,311,45,20,0
Ajangiz (B)2011100,079,912,36,41,4
Albiztur (G)1986100,0100,00,00,00,0
Albiztur (G)1991100,0100,00,00,00,0
Albiztur (G)1996100,099,30,70,00,0
Albiztur (G)2001100,093,55,20,01,3
Albiztur (G)2006100,087,09,61,42,1
Albiztur (G)2011100,085,27,72,84,2
Alegia (G)1986100,076,120,33,60,1
Alegia (G)1991100,075,821,82,30,1
Alegia (G)1996100,075,619,24,90,2
Alegia (G)2001100,074,420,64,60,5
Alegia (G)2006100,070,023,84,51,6
Alegia (G)2011100,064,224,36,05,5
Alkiza (G)1986100,092,66,11,40,0
Alkiza (G)1991100,093,94,71,40,0
Alkiza (G)1996100,093,94,11,40,7
Alkiza (G)2001100,090,36,92,10,7
Alkiza (G)2006100,084,011,81,82,4
Alkiza (G)2011100,080,214,83,81,1
Alonsotegi (B)1991100,01,497,00,90,7
Alonsotegi (B)1996100,02,494,61,71,3
Alonsotegi (B)2001100,02,994,71,60,8
Alonsotegi (B)2006100,03,692,12,51,9
Alonsotegi (B)2011100,03,990,43,52,2
Altsasu (NG)1991100,07,585,35,21,4
Altsasu (NG)2001100,07,184,45,81,8
Altsasu (NG)2011100,06,275,07,67,5
Altzaga (G)1991100,096,00,02,02,0
Altzaga (G)1996100,097,92,10,00,0
Altzaga (G)2001100,094,33,81,90,0
Altzaga (G)2006100,074,018,26,51,3
Altzaga (G)2011100,072,517,57,52,5
Altzo (G)1986100,098,91,10,00,0
Altzo (G)1991100,095,73,21,10,0
Altzo (G)1996100,097,12,30,60,0
Altzo (G)2001100,090,18,71,20,0
Altzo (G)2006100,080,214,14,21,6
Altzo (G)2011100,080,313,14,91,6
Amezketa (G)1986100,097,31,31,20,2
Amezketa (G)1991100,096,82,01,20,0
Amezketa (G)1996100,096,32,31,20,2
Amezketa (G)2001100,094,43,61,60,4
Amezketa (G)2006100,091,85,32,30,6
Amezketa (G)2011100,088,08,02,31,7
Amoroto (B)1986100,097,71,40,90,0
Amoroto (B)1991100,096,62,90,50,0
Amoroto (B)1996100,094,45,60,00,0
Amoroto (B)2001100,094,24,21,60,0
Amoroto (B)2006100,089,66,43,01,0
Amoroto (B)2011100,087,87,83,41,0
Amurrio (A)1986100,02,294,81,81,2
Amurrio (A)1991100,01,596,61,40,5
Amurrio (A)1996100,02,094,92,20,9
Amurrio (A)2001100,02,894,22,30,7
Amurrio (A)2006100,03,691,52,62,3
Amurrio (A)2011100,03,589,43,33,8
Andoain (G)1986100,035,057,55,61,9
Andoain (G)1991100,034,958,25,41,5
Andoain (G)1996100,036,858,33,91,1
Andoain (G)2001100,035,959,23,81,1
Andoain (G)2006100,034,559,24,71,6
Andoain (G)2011100,032,259,75,52,6
Anoeta (G)1986100,055,037,86,40,8
Anoeta (G)1991100,060,435,73,60,3
Anoeta (G)1996100,061,934,81,91,4
Anoeta (G)2001100,060,932,55,01,7
Anoeta (G)2006100,056,635,05,92,5
Anoeta (G)2011100,054,834,48,02,8
Antsoain (NG)1991100,02,495,01,30,7
Antsoain (NG)2001100,02,194,51,42,0
Antsoain (NG)2011100,01,787,24,15,6
Antzuola (G)1986100,062,435,20,71,6
Antzuola (G)1991100,063,133,32,71,0
Antzuola (G)1996100,063,432,53,40,8
Antzuola (G)2001100,064,928,55,41,3
Antzuola (G)2006100,060,330,96,32,4
Antzuola (G)2011100,059,230,07,33,4
Arakaldo (B)1986100,027,360,012,70,0
Arakaldo (B)1991100,030,467,91,80,0
Arakaldo (B)1996100,027,466,16,50,0
Arakaldo (B)2001100,040,457,71,90,0
Arakaldo (B)2006100,034,062,33,80,0
Arakaldo (B)2011100,024,265,29,11,5
Arama (G)1986100,090,28,51,20,0
Arama (G)1991100,085,510,14,30,0
Arama (G)1996100,088,08,04,00,0
Arama (G)2001100,090,07,52,50,0
Arama (G)2006100,082,214,43,30,0
Arama (G)2011100,075,515,36,13,1
Aramaio (A)1986100,086,012,41,00,6
Aramaio (A)1991100,084,213,31,90,6
Aramaio (A)1996100,085,712,51,20,6
Aramaio (A)2001100,078,715,44,81,1
Aramaio (A)2006100,074,118,85,12,0
Aramaio (A)2011100,070,621,06,71,8
Aranguren (NG)1991100,01,794,81,40,7
Aranguren (NG)2001100,01,194,31,52,7
Aranguren (NG)2011100,01,388,34,93,8
Arantzazu (B)1986100,075,519,64,90,0
Arantzazu (B)1991100,080,512,86,80,0
Arantzazu (B)1996100,080,914,05,10,0
Arantzazu (B)2001100,077,919,11,51,5
Arantzazu (B)2006100,075,723,60,70,0
Arantzazu (B)2011100,063,131,53,61,8
Areatza (B)1986100,049,443,76,50,4
Areatza (B)1991100,051,243,65,00,2
Areatza (B)1996100,055,140,74,00,2
Areatza (B)2001100,056,734,27,12,0
Areatza (B)2006100,051,335,18,25,4
Areatza (B)2011100,044,039,59,96,6
Aretxabaleta (G)1986100,050,045,14,30,5
Aretxabaleta (G)1991100,047,646,15,21,1
Aretxabaleta (G)1996100,047,445,76,20,8
Aretxabaleta (G)2001100,046,246,56,31,0
Aretxabaleta (G)2006100,044,746,76,42,2
Aretxabaleta (G)2011100,043,745,47,63,2
Armiñon (A)1986100,00,0100,00,00,0
Armiñon (A)1991100,01,598,50,00,0
Armiñon (A)1996100,01,497,21,40,0
Armiñon (A)2001100,01,397,50,01,3
Armiñon (A)2006100,01,196,60,02,3
Armiñon (A)2011100,04,086,96,13,0
Arraia-Maeztu (A)1986100,00,099,30,20,5
Arraia-Maeztu (A)1991100,01,198,40,00,5
Arraia-Maeztu (A)1996100,00,897,51,10,6
Arraia-Maeztu (A)2001100,01,095,40,03,6
Arraia-Maeztu (A)2006100,00,595,31,13,2
Arraia-Maeztu (A)2011100,01,592,03,72,7
Arrankudiaga (B)1986100,053,230,316,30,3
Arrankudiaga (B)1991100,048,035,815,90,3
Arrankudiaga (B)1996100,054,936,68,10,3
Arrankudiaga (B)2001100,051,546,01,60,8
Arrankudiaga (B)2006100,043,751,23,41,7
Arrankudiaga (B)2011100,036,253,57,72,6
Arrasate (G)1986100,037,256,55,60,6
Arrasate (G)1991100,038,555,75,20,7
Arrasate (G)1996100,039,655,34,50,6
Arrasate (G)2001100,036,955,86,31,1
Arrasate (G)2006100,036,855,06,81,4
Arrasate (G)2011100,035,854,27,42,7
Arratzu (B)1996100,091,03,55,50,0
Arratzu (B)2001100,091,86,51,60,0
Arratzu (B)2006100,086,98,33,01,8
Arratzu (B)2011100,079,611,37,02,2
Arratzu-Ubarrundia (A)1986100,04,792,50,32,5
Arratzu-Ubarrundia (A)1991100,04,793,80,90,6
Arratzu-Ubarrundia (A)1996100,04,992,71,80,5
Arratzu-Ubarrundia (A)2001100,04,087,67,41,1
Arratzu-Ubarrundia (A)2006100,05,388,55,11,1
Arratzu-Ubarrundia (A)2011100,06,885,44,92,9
Arrieta (B)1986100,093,07,00,00,0
Arrieta (B)1991100,090,18,51,40,0
Arrieta (B)1996100,085,310,33,90,4
Arrieta (B)2001100,074,119,35,80,8
Arrieta (B)2006100,064,329,85,50,4
Arrieta (B)2011100,052,237,29,11,5
Arrigorriaga (B)1986100,08,288,42,60,8
Arrigorriaga (B)1991100,08,385,93,22,7
Arrigorriaga (B)1996100,08,786,22,92,2
Arrigorriaga (B)2001100,07,584,05,92,6
Arrigorriaga (B)2006100,07,383,46,13,1
Arrigorriaga (B)2011100,07,282,76,63,5
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)1986100,078,318,73,00,0
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)1991100,078,920,50,70,0
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)1996100,078,218,62,90,4
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)2001100,072,424,03,20,3
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)2006100,064,929,24,90,9
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)2011100,058,330,79,11,9
Artzentales (B)1986100,01,498,60,00,0
Artzentales (B)1991100,00,0100,00,00,0
Artzentales (B)1996100,00,0100,00,00,0
Artzentales (B)2001100,02,096,61,10,3
Artzentales (B)2006100,04,493,41,70,6
Artzentales (B)2011100,03,389,92,54,3
Artziniega (A)1986100,00,798,90,20,2
Artziniega (A)1991100,00,998,00,50,7
Artziniega (A)1996100,00,898,20,80,2
Artziniega (A)2001100,00,297,31,60,9
Artziniega (A)2006100,02,193,62,71,6
Artziniega (A)2011100,02,990,13,43,6
Asparrena (A)1986100,04,295,00,80,0
Asparrena (A)1991100,03,096,30,00,7
Asparrena (A)1996100,04,493,32,00,4
Asparrena (A)2001100,05,191,03,00,9
Asparrena (A)2006100,05,090,13,02,0
Asparrena (A)2011100,07,082,75,54,8
Asteasu (G)1986100,083,812,62,90,7
Asteasu (G)1991100,082,016,30,80,9
Asteasu (G)1996100,084,014,71,00,3
Asteasu (G)2001100,078,717,72,61,1
Asteasu (G)2006100,074,220,64,21,0
Asteasu (G)2011100,072,320,84,72,2
Astigarraga (G)1991100,052,338,66,62,5
Astigarraga (G)1996100,054,139,05,01,9
Astigarraga (G)2001100,047,043,76,52,8
Astigarraga (G)2006100,043,147,17,32,5
Astigarraga (G)2011100,039,648,78,03,7
Atarrabia (NG)1991100,03,093,32,30,8
Atarrabia (NG)2001100,03,491,62,41,7
Atarrabia (NG)2011100,01,988,86,40,6
Ataun (G)1986100,095,23,90,90,1
Ataun (G)1991100,094,94,01,00,1
Ataun (G)1996100,094,44,11,20,2
Ataun (G)2001100,091,36,71,30,8
Ataun (G)2006100,084,711,72,61,0
Ataun (G)2011100,078,915,13,82,2
Atxondo (B)1986100,052,944,03,00,1
Atxondo (B)1991100,052,746,30,80,1
Atxondo (B)1996100,051,342,84,51,4
Atxondo (B)2001100,050,845,63,70,0
Atxondo (B)2006100,048,945,93,81,4
Atxondo (B)2011100,046,844,05,83,4
Aulesti (B)1986100,097,71,31,00,0
Aulesti (B)1991100,098,41,60,00,0
Aulesti (B)1996100,095,03,61,20,3
Aulesti (B)2001100,095,13,70,90,3
Aulesti (B)2006100,090,56,42,10,9
Aulesti (B)2011100,086,57,52,73,3
Azkoien (NG)1991100,00,398,70,00,1
Azkoien (NG)2001100,00,494,60,34,2
Azkoien (NG)2011100,00,587,51,39,3
Azkoitia (G)1986100,071,126,02,20,7
Azkoitia (G)1991100,070,126,43,00,6
Azkoitia (G)1996100,071,924,92,50,7
Azkoitia (G)2001100,070,025,82,91,3
Azkoitia (G)2006100,066,028,13,42,5
Azkoitia (G)2011100,061,829,34,34,6
Azpeitia (G)1986100,084,114,61,00,3
Azpeitia (G)1991100,084,114,11,70,2
Azpeitia (G)1996100,083,314,51,60,5
Azpeitia (G)2001100,082,114,42,41,2
Azpeitia (G)2006100,079,016,03,02,0
Azpeitia (G)2011100,075,417,73,73,2
Añana (A)1986100,00,0100,00,00,0
Añana (A)1991100,01,099,00,00,0
Añana (A)1996100,01,098,01,00,0
Añana (A)2001100,02,997,10,00,0
Añana (A)2006100,02,295,72,20,0
Añana (A)2011100,03,390,24,32,2
Bakio (B)1986100,064,729,06,10,2
Bakio (B)1991100,067,126,56,20,2
Bakio (B)1996100,056,837,16,00,0
Bakio (B)2001100,048,545,75,30,5
Bakio (B)2006100,040,251,17,41,2
Bakio (B)2011100,037,950,49,12,7
Baliarrain (G)1991100,098,02,00,00,0
Baliarrain (G)1996100,0100,00,00,00,0
Baliarrain (G)2001100,089,68,32,10,0
Baliarrain (G)2006100,089,410,60,00,0
Baliarrain (G)2011100,084,111,14,80,0
Balmaseda (B)1986100,00,499,00,20,4
Balmaseda (B)1991100,00,498,60,70,3
Balmaseda (B)1996100,00,299,30,40,2
Balmaseda (B)2001100,00,597,81,00,6
Balmaseda (B)2006100,01,195,21,81,9
Balmaseda (B)2011100,01,891,92,43,9
Barakaldo (B)1986100,00,497,10,42,0
Barakaldo (B)1991100,00,696,60,52,3
Barakaldo (B)1996100,00,696,20,92,4
Barakaldo (B)2001100,00,895,90,92,4
Barakaldo (B)2006100,01,394,11,53,1
Barakaldo (B)2011100,01,892,12,14,0
Barañain (NG)1991100,02,393,52,11,7
Barañain (NG)2001100,02,791,72,52,7
Barañain (NG)2011100,02,084,92,87,6
Barrika (B)1986100,045,649,41,93,1
Barrika (B)1991100,039,153,25,52,2
Barrika (B)1996100,029,558,210,51,8
Barrika (B)2001100,023,261,912,62,3
Barrika (B)2006100,020,666,910,32,2
Barrika (B)2011100,020,065,911,72,5
Barrundia (A)1986100,00,992,66,50,0
Barrundia (A)1991100,01,397,80,30,6
Barrundia (A)1996100,01,696,41,30,7
Barrundia (A)2001100,04,193,11,71,1
Barrundia (A)2006100,04,790,42,52,5
Barrundia (A)2011100,05,886,74,82,8
Basauri (B)1986100,05,589,73,01,8
Basauri (B)1991100,04,891,32,51,4
Basauri (B)1996100,04,491,42,61,6
Basauri (B)2001100,04,491,52,61,6
Basauri (B)2006100,04,889,93,02,3
Basauri (B)2011100,04,789,03,42,9
Bastida (A)1986100,01,796,02,10,2
Bastida (A)1991100,02,495,91,80,0
Bastida (A)1996100,02,796,11,20,0
Bastida (A)2001100,02,794,41,51,4
Bastida (A)2006100,04,288,72,64,5
Bastida (A)2011100,04,186,33,36,3
Baztan (NG)1991100,073,117,56,70,3
Baztan (NG)2001100,071,319,66,40,7
Baztan (NG)2011100,059,922,014,71,6
Beasain (G)1986100,036,954,27,01,9
Beasain (G)1991100,039,054,45,01,6
Beasain (G)1996100,039,953,14,82,2
Beasain (G)2001100,037,553,46,62,6
Beasain (G)2006100,036,453,06,34,3
Beasain (G)2011100,033,952,77,06,3
Bedia (B)1986100,054,438,76,10,7
Bedia (B)1991100,051,243,45,20,2
Bedia (B)1996100,058,039,61,41,0
Bedia (B)2001100,051,643,64,10,6
Bedia (B)2006100,044,049,94,81,3
Bedia (B)2011100,038,250,89,02,0
Beizama (G)1986100,0100,00,00,00,0
Beizama (G)1991100,099,00,01,00,0
Beizama (G)1996100,098,90,01,10,0
Beizama (G)2001100,098,80,01,20,0
Beizama (G)2006100,083,712,24,10,0
Beizama (G)2011100,080,915,73,40,0
Belauntza (G)1986100,090,16,83,10,0
Belauntza (G)1991100,079,114,66,30,0
Belauntza (G)1996100,081,716,31,30,7
Belauntza (G)2001100,083,614,52,00,0
Belauntza (G)2006100,070,418,92,48,3
Belauntza (G)2011100,071,021,34,13,6
Berango (B)1986100,022,868,47,31,5
Berango (B)1991100,019,373,85,91,1
Berango (B)1996100,017,674,07,41,0
Berango (B)2001100,013,279,05,91,8
Berango (B)2006100,012,079,56,71,8
Berango (B)2011100,012,077,77,42,9
Berantevilla (A)1986100,00,0100,00,00,0
Berantevilla (A)1991100,00,0100,00,00,0
Berantevilla (A)1996100,01,099,00,00,0
Berantevilla (A)2001100,01,396,50,91,3
Berantevilla (A)2006100,02,593,40,43,7
Berantevilla (A)2011100,03,691,11,24,0
Berastegi (G)1986100,097,31,70,80,2
Berastegi (G)1991100,096,62,50,80,2
Berastegi (G)1996100,096,02,41,00,6
Berastegi (G)2001100,093,53,12,01,4
Berastegi (G)2006100,089,07,12,71,2
Berastegi (G)2011100,082,310,16,11,5
Bergara (G)1986100,056,935,66,41,1
Bergara (G)1991100,059,436,63,20,8
Bergara (G)1996100,056,037,74,91,4
Bergara (G)2001100,054,438,06,11,5
Bergara (G)2006100,051,839,46,52,3
Bergara (G)2011100,050,039,87,13,0
Bermeo (B)1986100,069,026,63,90,4
Bermeo (B)1991100,070,025,34,10,6
Bermeo (B)1996100,069,124,85,40,7
Bermeo (B)2001100,065,626,47,20,8
Bermeo (B)2006100,061,828,27,42,5
Bermeo (B)2011100,057,530,58,04,1
Bernedo (A)1986100,00,699,40,00,0
Bernedo (A)1991100,00,0100,00,00,0
Bernedo (A)1996100,00,699,00,30,0
Bernedo (A)2001100,00,398,70,70,3
Bernedo (A)2006100,00,996,30,91,8
Bernedo (A)2011100,03,390,73,32,7
Berriatua (B)1986100,092,76,20,50,5
Berriatua (B)1991100,090,87,11,50,6
Berriatua (B)1996100,092,35,01,21,6
Berriatua (B)2001100,087,87,62,62,0
Berriatua (B)2006100,070,914,43,611,1
Berriatua (B)2011100,066,114,55,014,5
Berriobeiti (NG)2001100,03,491,83,51,3
Berriobeiti (NG)2011100,04,182,74,15,5
Berriozar (NG)2001100,02,592,01,83,7
Berriozar (NG)2011100,02,681,43,110,1
Berriz (B)1986100,046,750,23,00,1
Berriz (B)1991100,044,750,74,30,3
Berriz (B)1996100,046,051,32,40,2
Berriz (B)2001100,041,652,84,80,9
Berriz (B)2006100,037,154,65,03,2
Berriz (B)2011100,035,154,96,23,8
Berrobi (G)1986100,077,819,42,20,6
Berrobi (G)1991100,077,119,63,40,0
Berrobi (G)1996100,077,419,52,40,7
Berrobi (G)2001100,073,221,42,72,7
Berrobi (G)2006100,069,027,91,31,7
Berrobi (G)2011100,066,426,25,42,0
Bidania-Goiatz (G)1986100,097,81,40,40,4
Bidania-Goiatz (G)1991100,095,24,40,00,4
Bidania-Goiatz (G)1996100,094,14,70,80,4
Bidania-Goiatz (G)2001100,093,84,02,20,0
Bidania-Goiatz (G)2006100,082,414,32,50,8
Bidania-Goiatz (G)2011100,076,716,44,72,2
Bilar (A)1986100,00,099,01,00,0
Bilar (A)1991100,00,0100,00,00,0
Bilar (A)1996100,00,0100,00,00,0
Bilar (A)2001100,00,099,50,50,0
Bilar (A)2006100,01,793,21,73,4
Bilar (A)2011100,01,790,82,94,6
Bilbo (B)1986100,04,390,43,22,1
Bilbo (B)1991100,04,391,42,61,7
Bilbo (B)1996100,04,090,73,12,2
Bilbo (B)2001100,04,290,92,72,2
Bilbo (B)2006100,04,788,83,23,3
Bilbo (B)2011100,04,986,83,84,4
Burgelu (A)1986100,00,0100,00,00,0
Burgelu (A)1991100,00,999,10,00,0
Burgelu (A)1996100,02,096,11,01,0
Burgelu (A)2001100,01,498,60,00,0
Burgelu (A)2006100,02,392,72,32,7
Burgelu (A)2011100,03,089,43,63,9
Burlata (NG)1991100,04,192,32,11,2
Burlata (NG)2001100,03,190,72,33,3
Burlata (NG)2011100,01,586,74,14,9
Busturia (B)1986100,067,432,20,30,0
Busturia (B)1991100,062,635,61,70,0
Busturia (B)1996100,060,434,84,30,6
Busturia (B)2001100,054,535,49,40,7
Busturia (B)2006100,049,040,88,22,0
Busturia (B)2011100,047,340,98,83,0
Cintruenigo (NG)1991100,00,298,00,00,1
Cintruenigo (NG)2001100,00,595,80,12,6
Cintruenigo (NG)2011100,01,178,10,818,0
Corella (NG)1991100,00,198,60,00,1
Corella (NG)2001100,00,193,60,14,8
Corella (NG)2011100,00,288,90,57,4
Deba (G)1986100,066,123,48,52,0
Deba (G)1991100,069,425,34,21,1
Deba (G)1996100,066,226,45,81,6
Deba (G)2001100,065,228,35,41,2
Deba (G)2006100,062,529,86,21,6
Deba (G)2011100,060,629,37,23,0
Derio (B)1986100,017,676,24,91,3
Derio (B)1991100,015,278,26,00,5
Derio (B)1996100,015,778,55,20,6
Derio (B)2001100,016,078,74,60,8
Derio (B)2006100,014,477,95,32,5
Derio (B)2011100,013,877,56,42,2
Dima (B)1986100,090,77,12,20,0
Dima (B)1991100,089,38,52,00,2
Dima (B)1996100,086,510,62,70,2
Dima (B)2001100,079,315,24,31,1
Dima (B)2006100,072,321,74,91,1
Dima (B)2011100,065,526,46,31,7
Donemiliaga (A)1986100,01,797,31,00,0
Donemiliaga (A)1991100,01,696,21,60,5
Donemiliaga (A)1996100,01,996,51,60,0
Donemiliaga (A)2001100,04,792,91,80,5
Donemiliaga (A)2006100,04,991,62,51,0
Donemiliaga (A)2011100,06,185,56,61,8
Donostia (G)1986100,019,170,68,12,2
Donostia (G)1991100,018,272,67,51,7
Donostia (G)1996100,018,671,58,21,7
Donostia (G)2001100,018,872,27,11,9
Donostia (G)2006100,019,470,47,42,7
Donostia (G)2011100,019,269,18,03,7
Dulantzi (A)1986100,00,496,02,61,0
Dulantzi (A)1991100,00,497,00,02,6
Dulantzi (A)1996100,02,493,21,43,0
Dulantzi (A)2001100,01,993,33,31,5
Dulantzi (A)2006100,03,590,13,33,1
Dulantzi (A)2011100,04,187,04,74,2
Durango (B)1986100,035,357,85,91,1
Durango (B)1991100,033,758,86,41,1
Durango (B)1996100,033,459,16,60,9
Durango (B)2001100,030,660,68,00,9
Durango (B)2006100,028,560,48,03,1
Durango (B)2011100,027,260,08,74,1
Ea (B)1986100,094,74,01,00,3
Ea (B)1991100,093,36,00,80,0
Ea (B)1996100,079,012,78,30,0
Ea (B)2001100,076,518,15,10,3
Ea (B)2006100,067,324,96,71,2
Ea (B)2011100,065,023,09,13,0
Egues (NG)1991100,01,585,01,91,7
Egues (NG)2001100,03,192,32,32,2
Egues (NG)2011100,02,086,73,44,5
Eibar (G)1986100,036,749,210,83,3
Eibar (G)1991100,040,252,15,72,1
Eibar (G)1996100,038,651,76,13,7
Eibar (G)2001100,035,653,37,53,5
Eibar (G)2006100,033,954,67,93,7
Eibar (G)2011100,031,455,48,44,8
Ekora (A)1986100,00,0100,00,00,0
Ekora (A)1991100,00,099,20,00,8
Ekora (A)1996100,00,098,40,80,8
Ekora (A)2001100,00,096,10,03,9
Ekora (A)2006100,01,394,20,04,5
Ekora (A)2011100,01,990,43,83,8
Elantxobe (B)1986100,088,87,43,90,0
Elantxobe (B)1991100,092,44,82,80,0
Elantxobe (B)1996100,091,67,01,30,0
Elantxobe (B)2001100,090,88,21,00,0
Elantxobe (B)2006100,081,516,62,00,0
Elantxobe (B)2011100,074,219,45,90,5
Elduain (G)1986100,095,21,43,40,0
Elduain (G)1991100,099,20,80,00,0
Elduain (G)1996100,098,41,60,00,0
Elduain (G)2001100,094,55,50,00,0
Elduain (G)2006100,087,310,02,70,0
Elduain (G)2011100,083,811,15,10,0
Elgeta (G)1986100,077,217,94,90,0
Elgeta (G)1991100,083,015,21,40,4
Elgeta (G)1996100,073,616,49,80,2
Elgeta (G)2001100,076,118,04,11,8
Elgeta (G)2006100,065,824,34,85,0
Elgeta (G)2011100,060,727,37,24,8
Elgoibar (G)1986100,045,145,76,62,6
Elgoibar (G)1991100,049,145,13,82,0
Elgoibar (G)1996100,045,446,16,52,0
Elgoibar (G)2001100,043,848,46,31,4
Elgoibar (G)2006100,041,749,16,92,3
Elgoibar (G)2011100,038,949,77,53,9
Elorrio (B)1986100,044,151,53,90,5
Elorrio (B)1991100,045,549,54,60,4
Elorrio (B)1996100,046,647,55,20,7
Elorrio (B)2001100,043,848,27,40,7
Elorrio (B)2006100,042,648,18,11,2
Elorrio (B)2011100,041,346,78,93,2
Elortz (NG)1991100,01,196,21,11,5
Elortz (NG)2001100,00,796,81,21,3
Elortz (NG)2011100,01,186,71,77,8
Eltziego (A)1986100,00,099,80,00,2
Eltziego (A)1991100,00,098,90,01,1
Eltziego (A)1996100,00,798,90,20,2
Eltziego (A)2001100,00,096,90,42,6
Eltziego (A)2006100,01,293,81,23,8
Eltziego (A)2011100,01,987,23,77,2
Erandio (B)1986100,09,086,33,31,3
Erandio (B)1991100,08,187,23,21,4
Erandio (B)1996100,07,787,93,31,0
Erandio (B)2001100,07,088,43,61,0
Erandio (B)2006100,06,887,63,91,8
Erandio (B)2011100,06,585,94,63,0
Ereño (B)1986100,095,41,30,72,6
Ereño (B)1991100,091,94,40,72,9
Ereño (B)1996100,087,85,34,62,3
Ereño (B)2001100,089,77,91,60,8
Ereño (B)2006100,085,210,23,11,6
Ereño (B)2011100,075,714,75,14,4
Ermua (B)1986100,011,677,32,48,7
Ermua (B)1991100,010,577,23,39,0
Ermua (B)1996100,010,277,54,28,0
Ermua (B)2001100,010,179,04,06,9
Ermua (B)2006100,09,579,34,46,8
Ermua (B)2011100,09,578,44,87,2
Errenteria (G)1986100,019,574,83,42,3
Errenteria (G)1991100,018,274,75,12,1
Errenteria (G)1996100,017,575,35,31,9
Errenteria (G)2001100,017,076,74,32,0
Errenteria (G)2006100,017,675,05,12,3
Errenteria (G)2011100,017,173,75,83,4
Errezil (G)1986100,099,30,70,00,0
Errezil (G)1991100,098,90,80,30,0
Errezil (G)1996100,098,80,30,30,6
Errezil (G)2001100,098,41,30,00,3
Errezil (G)2006100,089,47,51,31,9
Errezil (G)2011100,083,311,23,02,4
Erriberabeitia (A)1986100,00,598,50,01,0
Erriberabeitia (A)1991100,00,0100,00,00,0
Erriberabeitia (A)1996100,01,697,10,80,4
Erriberabeitia (A)2001100,01,495,90,81,9
Erriberabeitia (A)2006100,01,192,61,54,8
Erriberabeitia (A)2011100,02,688,21,97,3
Erriberagoitia (A)1986100,00,399,70,00,0
Erriberagoitia (A)1991100,00,399,30,00,3
Erriberagoitia (A)1996100,00,099,70,00,3
Erriberagoitia (A)2001100,01,396,10,32,3
Erriberagoitia (A)2006100,02,093,21,53,3
Erriberagoitia (A)2011100,03,287,04,55,3
Errigoiti (B)1986100,095,04,60,40,0
Errigoiti (B)1991100,095,43,40,80,4
Errigoiti (B)1996100,090,97,90,01,2
Errigoiti (B)2001100,082,015,81,11,1
Errigoiti (B)2006100,072,721,84,01,5
Errigoiti (B)2011100,067,024,96,31,8
Eskoriatza (G)1986100,048,244,86,50,5
Eskoriatza (G)1991100,048,147,23,61,2
Eskoriatza (G)1996100,045,547,85,21,6
Eskoriatza (G)2001100,046,148,63,32,0
Eskoriatza (G)2006100,043,749,84,02,5
Eskoriatza (G)2011100,041,549,16,03,5
Etxebarri (B)1986100,03,990,02,43,7
Etxebarri (B)1991100,03,690,41,74,3
Etxebarri (B)1996100,03,489,72,04,9
Etxebarri (B)2001100,03,091,42,33,4
Etxebarri (B)2006100,03,391,02,73,0
Etxebarri (B)2011100,03,989,13,63,3
Ezkio-Itsaso (G)1986100,091,06,71,70,7
Ezkio-Itsaso (G)1991100,090,98,00,70,4
Ezkio-Itsaso (G)1996100,088,18,33,60,0
Ezkio-Itsaso (G)2001100,092,07,20,00,7
Ezkio-Itsaso (G)2006100,080,017,51,51,1
Ezkio-Itsaso (G)2011100,071,522,23,23,2
Forua (B)1991100,071,525,03,10,4
Forua (B)1996100,065,327,74,92,1
Forua (B)2001100,070,325,72,21,8
Forua (B)2006100,065,329,72,92,1
Forua (B)2011100,061,930,35,12,7
Fruiz (B)1986100,098,71,30,00,0
Fruiz (B)1991100,095,82,41,80,0
Fruiz (B)1996100,091,88,20,00,0
Fruiz (B)2001100,081,015,52,41,2
Fruiz (B)2006100,067,526,94,11,5
Fruiz (B)2011100,054,336,75,73,3
Gabiria (G)1986100,095,62,80,80,8
Gabiria (G)1991100,098,71,30,00,0
Gabiria (G)1996100,093,94,81,30,0
Gabiria (G)2001100,096,13,90,00,0
Gabiria (G)2006100,091,35,01,42,3
Gabiria (G)2011100,081,113,63,12,1
Gaintza (G)1986100,0100,00,00,00,0
Gaintza (G)1991100,0100,00,00,00,0
Gaintza (G)1996100,095,02,52,50,0
Gaintza (G)2001100,096,22,51,30,0
Gaintza (G)2006100,092,15,32,60,0
Gaintza (G)2011100,087,39,92,80,0
Galdakao (B)1986100,023,471,44,50,7
Galdakao (B)1991100,023,071,64,60,8
Galdakao (B)1996100,021,273,34,60,9
Galdakao (B)2001100,018,773,86,51,0
Galdakao (B)2006100,017,973,86,91,4
Galdakao (B)2011100,017,173,37,52,0
Galdames (B)1986100,00,599,10,20,2
Galdames (B)1991100,00,099,30,50,2
Galdames (B)1996100,00,299,00,50,2
Galdames (B)2001100,01,595,82,50,2
Galdames (B)2006100,01,694,92,31,2
Galdames (B)2011100,01,694,82,90,7
Gamiz-Fika (B)1986100,093,26,40,20,2
Gamiz-Fika (B)1991100,086,610,61,90,9
Gamiz-Fika (B)1996100,080,616,12,21,2
Gamiz-Fika (B)2001100,064,929,94,01,3
Gamiz-Fika (B)2006100,059,333,56,11,1
Gamiz-Fika (B)2011100,055,935,46,72,1
Garai (B)1986100,093,56,50,00,0
Garai (B)1991100,087,96,85,30,0
Garai (B)1996100,088,76,54,80,0
Garai (B)2001100,085,512,12,40,0
Garai (B)2006100,077,217,92,12,8
Garai (B)2011100,069,519,29,02,4
Gasteiz (A)1986100,01,995,51,31,3
Gasteiz (A)1991100,02,195,21,41,3
Gasteiz (A)1996100,02,394,32,01,4
Gasteiz (A)2001100,02,892,82,02,4
Gasteiz (A)2006100,03,189,72,54,7
Gasteiz (A)2011100,03,387,53,16,0
Gatika (B)1986100,088,99,21,70,2
Gatika (B)1991100,083,211,85,00,0
Gatika (B)1996100,076,919,23,30,5
Gatika (B)2001100,067,528,33,80,5
Gatika (B)2006100,057,436,75,10,8
Gatika (B)2011100,052,839,26,51,5
Gautegiz-Arteaga (B)1986100,086,110,83,20,0
Gautegiz-Arteaga (B)1991100,083,914,21,70,3
Gautegiz-Arteaga (B)1996100,075,117,77,10,0
Gautegiz-Arteaga (B)2001100,071,921,56,40,2
Gautegiz-Arteaga (B)2006100,063,028,26,32,5
Gautegiz-Arteaga (B)2011100,061,029,86,62,6
Gaztelu (G)1996100,097,51,21,20,0
Gaztelu (G)2001100,091,76,02,40,0
Gaztelu (G)2006100,084,014,02,00,0
Gaztelu (G)2011100,086,213,80,00,0
Gernika-Lumo (B)1986100,062,330,36,41,0
Gernika-Lumo (B)1991100,059,432,97,00,7
Gernika-Lumo (B)1996100,059,433,16,90,6
Gernika-Lumo (B)2001100,058,334,36,40,9
Gernika-Lumo (B)2006100,054,235,46,63,8
Gernika-Lumo (B)2011100,050,436,57,55,7
Getaria (G)1986100,090,36,92,60,2
Getaria (G)1991100,090,98,30,50,3
Getaria (G)1996100,089,47,51,91,2
Getaria (G)2001100,084,910,83,11,2
Getaria (G)2006100,078,716,03,81,5
Getaria (G)2011100,073,617,45,13,9
Getxo (B)1986100,07,286,15,21,5
Getxo (B)1991100,06,787,64,41,3
Getxo (B)1996100,06,387,55,01,3
Getxo (B)2001100,06,987,64,01,5
Getxo (B)2006100,07,386,24,51,9
Getxo (B)2011100,07,285,15,12,7
Gizaburuaga (B)1986100,098,50,01,50,0
Gizaburuaga (B)1991100,0100,00,00,00,0
Gizaburuaga (B)1996100,097,10,02,90,0
Gizaburuaga (B)2001100,094,32,91,41,4
Gizaburuaga (B)2006100,085,910,62,41,2
Gizaburuaga (B)2011100,078,811,17,13,0
Gobiaran (A)1986100,01,696,80,80,8
Gobiaran (A)1991100,01,497,51,20,0
Gobiaran (A)1996100,01,096,71,21,0
Gobiaran (A)2001100,00,698,30,40,8
Gobiaran (A)2006100,02,093,71,23,1
Gobiaran (A)2011100,02,892,71,53,0
Gordexola (B)1986100,01,596,50,11,9
Gordexola (B)1991100,00,598,80,30,4
Gordexola (B)1996100,00,898,50,60,1
Gordexola (B)2001100,02,296,11,20,5
Gordexola (B)2006100,03,892,22,31,8
Gordexola (B)2011100,04,089,13,53,4
Gorliz (B)1986100,022,161,713,82,5
Gorliz (B)1991100,017,669,711,41,3
Gorliz (B)1996100,014,974,78,81,6
Gorliz (B)2001100,014,976,57,11,5
Gorliz (B)2006100,013,476,97,52,2
Gorliz (B)2011100,013,574,48,93,2
Guardia (Biastari) (A)1986100,00,499,60,00,0
Guardia (Biastari) (A)1991100,00,598,50,50,4
Guardia (Biastari) (A)1996100,00,498,51,00,1
Guardia (Biastari) (A)2001100,01,497,50,60,6
Guardia (Biastari) (A)2006100,02,792,40,84,1
Guardia (Biastari) (A)2011100,03,988,32,55,3
Gueñes (B)1986100,00,898,00,60,6
Gueñes (B)1991100,00,898,40,40,5
Gueñes (B)1996100,00,597,80,51,2
Gueñes (B)2001100,01,096,31,31,4
Gueñes (B)2006100,01,793,12,03,1
Gueñes (B)2011100,02,490,52,94,2
Harana (A)1986100,00,499,60,00,0
Harana (A)1991100,00,0100,00,00,0
Harana (A)1996100,01,099,00,00,0
Harana (A)2001100,00,598,41,10,0
Harana (A)2006100,01,195,81,12,1
Harana (A)2011100,00,696,41,81,2
Hernani (G)1986100,037,952,38,51,3
Hernani (G)1991100,040,051,57,41,1
Hernani (G)1996100,040,451,96,70,9
Hernani (G)2001100,039,752,17,40,9
Hernani (G)2006100,038,751,87,81,7
Hernani (G)2011100,037,451,68,32,7
Hernialde (G)1986100,081,314,74,00,0
Hernialde (G)1991100,079,515,25,30,0
Hernialde (G)1996100,080,912,56,60,0
Hernialde (G)2001100,081,814,73,50,0
Hernialde (G)2006100,070,223,06,80,0
Hernialde (G)2011100,063,119,312,35,3
Hondarribia (G)1986100,050,939,48,41,3
Hondarribia (G)1991100,050,340,87,90,9
Hondarribia (G)1996100,050,042,16,91,0
Hondarribia (G)2001100,043,943,011,21,9
Hondarribia (G)2006100,041,745,111,02,2
Hondarribia (G)2011100,040,245,511,42,8
Ibarra (G)1986100,056,038,45,10,4
Ibarra (G)1991100,056,638,64,60,2
Ibarra (G)1996100,056,838,24,70,3
Ibarra (G)2001100,054,939,25,40,5
Ibarra (G)2006100,053,039,36,01,8
Ibarra (G)2011100,050,638,67,03,8
Ibarrangelu (B)1986100,089,35,84,90,0
Ibarrangelu (B)1991100,083,011,45,20,4
Ibarrangelu (B)1996100,086,112,21,70,0
Ibarrangelu (B)2001100,076,816,16,70,4
Ibarrangelu (B)2006100,064,126,69,00,3
Ibarrangelu (B)2011100,060,029,79,70,6
Idiazabal (G)1986100,082,013,32,42,3
Idiazabal (G)1991100,080,914,02,82,2
Idiazabal (G)1996100,079,714,93,71,7
Idiazabal (G)2001100,085,513,30,11,1
Idiazabal (G)2006100,078,118,21,52,2
Idiazabal (G)2011100,076,018,72,82,4
Igorre (B)1986100,061,733,44,70,2
Igorre (B)1991100,065,228,56,20,1
Igorre (B)1996100,068,530,11,30,0
Igorre (B)2001100,059,931,68,00,6
Igorre (B)2006100,053,235,98,72,2
Igorre (B)2011100,049,437,08,94,7
Ikaztegieta (G)1986100,091,25,33,50,0
Ikaztegieta (G)1991100,086,312,61,10,0
Ikaztegieta (G)1996100,082,115,42,10,5
Ikaztegieta (G)2001100,082,017,50,50,0
Ikaztegieta (G)2006100,072,024,81,81,4
Ikaztegieta (G)2011100,067,126,64,22,1
Irun (G)1986100,014,677,76,71,0
Irun (G)1991100,016,078,15,00,9
Irun (G)1996100,015,978,24,91,0
Irun (G)2001100,015,479,33,81,6
Irun (G)2006100,015,177,04,73,1
Irun (G)2011100,014,475,75,84,2
Irura (G)1986100,073,621,74,40,3
Irura (G)1991100,071,922,64,80,6
Irura (G)1996100,072,423,63,70,3
Irura (G)2001100,067,228,43,50,9
Irura (G)2006100,061,530,75,92,0
Irura (G)2011100,054,934,27,92,9
Iruraitz-Gauna (A)1986100,00,0100,00,00,0
Iruraitz-Gauna (A)1991100,00,499,60,00,0
Iruraitz-Gauna (A)1996100,00,098,70,01,3
Iruraitz-Gauna (A)2001100,01,396,91,30,4
Iruraitz-Gauna (A)2006100,03,492,71,52,3
Iruraitz-Gauna (A)2011100,05,189,13,91,9
Iruña Oka (A)1986100,00,498,30,01,3
Iruña Oka (A)1991100,00,798,90,30,1
Iruña Oka (A)1996100,00,798,60,50,2
Iruña Oka (A)2001100,01,494,20,93,5
Iruña Oka (A)2006100,01,491,72,44,5
Iruña Oka (A)2011100,01,690,43,64,4
Iruñea (NG)1991100,02,689,52,11,6
Iruñea (NG)2001100,02,691,62,12,4
Iruñea (NG)2011100,02,384,93,66,7
Ispaster (B)1986100,094,35,70,00,0
Ispaster (B)1991100,094,43,12,50,0
Ispaster (B)1996100,095,43,70,90,0
Ispaster (B)2001100,093,36,10,60,0
Ispaster (B)2006100,089,08,81,90,3
Ispaster (B)2011100,080,314,04,31,4
Itsasondo (G)1986100,080,912,73,62,8
Itsasondo (G)1991100,075,317,85,31,6
Itsasondo (G)1996100,079,617,81,31,3
Itsasondo (G)2001100,064,323,99,62,1
Itsasondo (G)2006100,055,229,712,82,4
Itsasondo (G)2011100,051,133,112,92,9
Iurreta (B)1991100,037,658,92,51,0
Iurreta (B)1996100,036,758,33,81,2
Iurreta (B)2001100,036,159,03,71,2
Iurreta (B)2006100,034,157,45,23,2
Iurreta (B)2011100,030,957,16,55,6
Izurtza (B)1986100,071,822,16,10,0
Izurtza (B)1991100,072,320,86,20,8
Izurtza (B)1996100,073,423,82,80,0
Izurtza (B)2001100,080,918,30,80,0
Izurtza (B)2006100,073,222,03,11,6
Izurtza (B)2011100,053,327,29,510,1
Kanpezu (A)1986100,00,698,70,30,3
Kanpezu (A)1991100,00,898,50,70,0
Kanpezu (A)1996100,00,398,80,50,3
Kanpezu (A)2001100,00,996,01,12,0
Kanpezu (A)2006100,02,892,21,63,5
Kanpezu (A)2011100,03,687,83,65,0
Karrantza (B)1986100,00,499,40,10,1
Karrantza (B)1991100,00,499,40,10,1
Karrantza (B)1996100,00,299,40,20,2
Karrantza (B)2001100,00,598,80,40,3
Karrantza (B)2006100,01,796,61,00,6
Karrantza (B)2011100,02,294,71,81,3
Kortezubi (B)1991100,095,03,51,50,0
Kortezubi (B)1996100,096,33,70,00,0
Kortezubi (B)2001100,085,910,33,20,5
Kortezubi (B)2006100,079,814,15,60,5
Kortezubi (B)2011100,078,115,24,81,9
Kripan (A)1986100,00,0100,00,00,0
Kripan (A)1991100,00,0100,00,00,0
Kripan (A)1996100,00,0100,00,00,0
Kripan (A)2001100,01,097,02,00,0
Kripan (A)2006100,01,096,03,00,0
Kripan (A)2011100,00,088,69,51,9
Kuartango (A)1986100,01,797,80,60,0
Kuartango (A)1991100,01,097,51,00,5
Kuartango (A)1996100,01,697,90,50,0
Kuartango (A)2001100,01,592,64,91,0
Kuartango (A)2006100,01,094,04,50,5
Kuartango (A)2011100,01,592,05,01,5
Lagran (A)1986100,00,0100,00,00,0
Lagran (A)1991100,01,099,00,00,0
Lagran (A)1996100,00,098,02,00,0
Lagran (A)2001100,00,999,10,00,0
Lagran (A)2006100,01,098,10,01,0
Lagran (A)2011100,01,197,81,10,0
Lanestosa (B)1986100,00,0100,00,00,0
Lanestosa (B)1991100,00,699,40,00,0
Lanestosa (B)1996100,00,099,30,70,0
Lanestosa (B)2001100,01,497,21,40,0
Lanestosa (B)2006100,02,095,42,00,7
Lanestosa (B)2011100,03,591,64,90,0
Lantaron (A)1986100,00,298,60,90,2
Lantaron (A)1991100,01,098,60,50,0
Lantaron (A)1996100,00,297,90,90,9
Lantaron (A)2001100,01,097,90,60,6
Lantaron (A)2006100,02,194,81,02,1
Lantaron (A)2011100,02,892,51,83,0
Lantziego (A)1986100,00,099,70,30,0
Lantziego (A)1991100,01,897,90,00,3
Lantziego (A)1996100,00,698,50,90,0
Lantziego (A)2001100,00,998,80,00,3
Lantziego (A)2006100,01,194,10,34,5
Lantziego (A)2011100,00,693,12,24,1
Lapuebla de Labarca (A)1986100,00,597,02,50,0
Lapuebla de Labarca (A)1991100,01,099,00,00,0
Lapuebla de Labarca (A)1996100,01,994,73,10,2
Lapuebla de Labarca (A)2001100,01,494,70,73,3
Lapuebla de Labarca (A)2006100,02,091,00,26,8
Lapuebla de Labarca (A)2011100,03,688,03,25,2
Larrabetzu (B)1986100,076,520,32,70,5
Larrabetzu (B)1991100,074,221,73,60,4
Larrabetzu (B)1996100,070,725,33,90,1
Larrabetzu (B)2001100,066,826,95,50,8
Larrabetzu (B)2006100,059,432,87,00,9
Larrabetzu (B)2011100,051,037,39,22,5
Larraul (G)1986100,099,01,00,00,0
Larraul (G)1991100,098,81,20,00,0
Larraul (G)1996100,098,71,30,00,0
Larraul (G)2001100,089,56,62,61,3
Larraul (G)2006100,081,315,91,90,9
Larraul (G)2011100,076,916,24,62,3
Lasarte-Oria (G)1986100,023,272,13,70,9
Lasarte-Oria (G)1991100,024,370,63,71,5
Lasarte-Oria (G)1996100,021,971,75,21,2
Lasarte-Oria (G)2001100,021,671,15,91,5
Lasarte-Oria (G)2006100,021,070,76,22,1
Lasarte-Oria (G)2011100,020,269,66,83,5
Laudio (A)1986100,04,990,92,61,6
Laudio (A)1991100,04,692,02,70,7
Laudio (A)1996100,04,890,63,51,2
Laudio (A)2001100,04,890,93,21,2
Laudio (A)2006100,05,289,03,62,2
Laudio (A)2011100,05,387,24,53,0
Laukiz (B)1986100,045,947,35,71,1
Laukiz (B)1991100,047,544,85,91,8
Laukiz (B)1996100,046,245,65,72,5
Laukiz (B)2001100,042,149,26,32,4
Laukiz (B)2006100,041,149,57,61,8
Laukiz (B)2011100,035,951,89,33,0
Lazkao (G)1986100,042,749,94,13,4
Lazkao (G)1991100,043,350,24,71,7
Lazkao (G)1996100,044,049,44,62,0
Lazkao (G)2001100,047,246,63,62,6
Lazkao (G)2006100,046,046,54,43,1
Lazkao (G)2011100,043,845,85,84,6
Leaburu (G)1986100,093,71,94,40,0
Leaburu (G)1991100,097,12,20,60,0
Leaburu (G)1996100,087,76,95,40,0
Leaburu (G)2001100,087,28,24,10,5
Leaburu (G)2006100,081,512,85,10,5
Leaburu (G)2011100,075,415,06,43,2
Legazpi (G)1986100,039,454,55,40,7
Legazpi (G)1991100,040,757,02,00,4
Legazpi (G)1996100,037,755,85,90,5
Legazpi (G)2001100,035,556,57,10,9
Legazpi (G)2006100,034,556,37,71,5
Legazpi (G)2011100,033,755,09,12,2
Legorreta (G)1986100,062,731,64,61,1
Legorreta (G)1991100,064,430,64,60,4
Legorreta (G)1996100,061,632,73,91,7
Legorreta (G)2001100,066,733,30,00,0
Legorreta (G)2006100,057,338,41,82,5
Legorreta (G)2011100,053,738,63,93,7
Legutiano (A)1986100,017,769,412,90,0
Legutiano (A)1991100,019,976,63,20,3
Legutiano (A)1996100,021,672,85,00,6
Legutiano (A)2001100,017,370,910,01,7
Legutiano (A)2006100,015,671,29,43,8
Legutiano (A)2011100,014,771,38,55,5
Leintz Gatzaga (G)1986100,076,114,78,30,9
Leintz Gatzaga (G)1991100,077,111,57,63,8
Leintz Gatzaga (G)1996100,074,116,59,40,0
Leintz Gatzaga (G)2001100,071,317,810,90,0
Leintz Gatzaga (G)2006100,061,527,410,40,7
Leintz Gatzaga (G)2011100,059,627,012,80,7
Leioa (B)1986100,09,285,14,41,3
Leioa (B)1991100,07,786,74,31,3
Leioa (B)1996100,06,886,85,11,3
Leioa (B)2001100,07,287,44,01,4
Leioa (B)2006100,07,286,34,62,0
Leioa (B)2011100,07,184,85,42,7
Lekeitio (B)1986100,079,515,23,81,5
Lekeitio (B)1991100,082,414,42,30,8
Lekeitio (B)1996100,080,214,73,81,3
Lekeitio (B)2001100,079,115,94,10,9
Lekeitio (B)2006100,075,018,45,21,4
Lekeitio (B)2011100,071,119,96,42,7
Lemoa (B)1986100,053,740,94,41,0
Lemoa (B)1991100,059,234,45,80,7
Lemoa (B)1996100,058,334,86,30,6
Lemoa (B)2001100,050,442,26,21,2
Lemoa (B)2006100,041,848,27,22,8
Lemoa (B)2011100,034,454,16,64,8
Lemoiz (B)1986100,065,023,110,71,3
Lemoiz (B)1991100,066,523,28,12,3
Lemoiz (B)1996100,062,530,05,91,6
Lemoiz (B)2001100,043,245,69,41,8
Lemoiz (B)2006100,038,049,010,62,4
Lemoiz (B)2011100,032,351,713,22,9
Leza (A)1986100,01,997,11,00,0
Leza (A)1991100,02,098,00,00,0
Leza (A)1996100,03,096,01,00,0
Leza (A)2001100,00,099,00,01,0
Leza (A)2006100,01,692,70,84,9
Leza (A)2011100,05,288,71,74,3
Lezama (B)1986100,066,526,96,40,2
Lezama (B)1991100,068,628,72,70,0
Lezama (B)1996100,060,132,47,20,3
Lezama (B)2001100,055,136,87,70,5
Lezama (B)2006100,047,442,78,11,8
Lezama (B)2011100,042,945,410,31,4
Lezo (G)1986100,042,952,62,71,8
Lezo (G)1991100,043,251,54,21,0
Lezo (G)1996100,043,351,83,61,3
Lezo (G)2001100,041,352,64,81,3
Lezo (G)2006100,039,353,75,51,5
Lezo (G)2011100,037,753,07,32,0
Lizarra (NG)1991100,01,285,23,10,7
Lizarra (NG)2001100,01,891,82,81,6
Lizarra (NG)2011100,02,089,73,53,0
Lizartza (G)1986100,096,91,81,00,3
Lizartza (G)1991100,096,72,40,50,3
Lizartza (G)1996100,096,72,70,30,3
Lizartza (G)2001100,090,85,52,41,4
Lizartza (G)2006100,084,78,84,22,3
Lizartza (G)2011100,068,418,75,37,6
Loiu (B)1986100,047,943,08,50,6
Loiu (B)1991100,046,041,711,70,6
Loiu (B)1996100,040,546,312,80,4
Loiu (B)2001100,024,858,412,14,8
Loiu (B)2006100,025,357,910,86,0
Loiu (B)2011100,023,461,810,04,9
Mallabia (B)1986100,069,922,86,80,5
Mallabia (B)1991100,072,323,42,22,1
Mallabia (B)1996100,070,025,53,90,5
Mallabia (B)2001100,066,729,02,41,9
Mallabia (B)2006100,062,533,02,91,5
Mallabia (B)2011100,060,033,44,22,4
Markin-Etxebarria (B)1986100,094,53,01,51,0
Markin-Etxebarria (B)1991100,094,15,20,70,0
Markin-Etxebarria (B)1996100,091,85,51,31,5
Markin-Etxebarria (B)2001100,094,64,70,20,5
Markin-Etxebarria (B)2006100,083,810,51,24,5
Markin-Etxebarria (B)2011100,081,112,03,83,0
Markina-Xemein (B)1986100,083,912,71,91,5
Markina-Xemein (B)1991100,084,013,01,61,4
Markina-Xemein (B)1996100,082,912,82,91,4
Markina-Xemein (B)2001100,079,213,24,92,7
Markina-Xemein (B)2006100,069,216,75,19,0
Markina-Xemein (B)2011100,065,717,85,910,6
Maruri-Jatabe (B)1986100,083,913,31,61,2
Maruri-Jatabe (B)1991100,072,621,64,21,5
Maruri-Jatabe (B)1996100,064,928,75,70,7
Maruri-Jatabe (B)2001100,058,931,38,90,9
Maruri-Jatabe (B)2006100,046,744,37,31,7
Maruri-Jatabe (B)2011100,041,845,410,32,5
Mañaria (B)1986100,090,48,11,10,4
Mañaria (B)1991100,091,67,70,80,0
Mañaria (B)1996100,084,813,22,00,0
Mañaria (B)2001100,085,811,91,30,9
Mañaria (B)2006100,078,917,23,00,9
Mañaria (B)2011100,063,719,84,012,5
Mañueta (A)1986100,00,0100,00,00,0
Mañueta (A)1991100,00,099,40,60,0
Mañueta (A)1996100,00,099,40,60,0
Mañueta (A)2001100,00,696,12,21,1
Mañueta (A)2006100,00,586,23,110,2
Mañueta (A)2011100,00,688,64,66,3
Mendaro (G)1986100,066,231,42,40,0
Mendaro (G)1991100,068,829,61,60,0
Mendaro (G)1996100,067,327,64,50,6
Mendaro (G)2001100,066,530,62,60,3
Mendaro (G)2006100,056,637,74,01,8
Mendaro (G)2011100,050,241,26,42,1
Mendata (B)1986100,098,51,00,50,0
Mendata (B)1991100,091,82,26,00,0
Mendata (B)1996100,092,83,33,30,6
Mendata (B)2001100,088,78,52,30,6
Mendata (B)2006100,079,615,14,80,5
Mendata (B)2011100,074,519,05,01,5
Mendexa (B)1986100,090,85,23,50,6
Mendexa (B)1991100,090,28,60,60,6
Mendexa (B)1996100,090,68,80,60,0
Mendexa (B)2001100,088,211,20,60,0
Mendexa (B)2006100,076,120,61,41,9
Mendexa (B)2011100,072,418,97,51,3
Meñaka (B)1986100,098,41,60,00,0
Meñaka (B)1991100,095,24,80,00,0
Meñaka (B)1996100,091,95,92,10,0
Meñaka (B)2001100,082,111,75,40,8
Meñaka (B)2006100,069,025,15,00,9
Meñaka (B)2011100,063,627,77,31,4
Moreda de Alava (A)1986100,00,0100,00,00,0
Moreda de Alava (A)1991100,00,799,30,00,0
Moreda de Alava (A)1996100,00,095,50,04,5
Moreda de Alava (A)2001100,00,895,41,52,3
Moreda de Alava (A)2006100,00,790,12,66,6
Moreda de Alava (A)2011100,00,090,76,72,7
Morga (B)1986100,096,82,11,10,0
Morga (B)1991100,096,12,21,70,0
Morga (B)1996100,095,13,41,50,0
Morga (B)2001100,088,610,00,51,0
Morga (B)2006100,083,714,91,00,5
Morga (B)2011100,072,622,62,81,9
Mundaka (B)1986100,078,419,52,00,1
Mundaka (B)1991100,081,013,15,30,5
Mundaka (B)1996100,062,424,411,31,8
Mundaka (B)2001100,059,832,76,61,0
Mundaka (B)2006100,054,036,57,71,7
Mundaka (B)2011100,050,636,39,04,1
Mungia (B)1986100,056,037,26,10,7
Mungia (B)1991100,053,040,95,20,9
Mungia (B)1996100,047,345,85,81,1
Mungia (B)2001100,042,748,46,92,0
Mungia (B)2006100,037,852,86,82,6
Mungia (B)2011100,033,454,87,54,3
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)1986100,098,50,40,80,4
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)1991100,098,70,80,00,4
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)1996100,099,10,90,00,0
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)2001100,093,73,42,90,0
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)2006100,090,95,82,90,5
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)2011100,078,016,84,70,4
Murueta (B)1991100,088,87,10,04,1
Murueta (B)1996100,058,039,02,01,0
Murueta (B)2001100,085,012,01,51,5
Murueta (B)2006100,071,521,95,31,3
Murueta (B)2011100,065,320,412,22,0
Muskiz (B)1986100,00,797,70,90,6
Muskiz (B)1991100,00,598,70,50,3
Muskiz (B)1996100,00,698,40,70,4
Muskiz (B)2001100,01,096,81,70,5
Muskiz (B)2006100,01,894,82,21,1
Muskiz (B)2011100,02,392,03,02,7
Mutiloa (G)1986100,092,62,10,05,3
Mutiloa (G)1991100,088,98,90,02,2
Mutiloa (G)1996100,083,313,13,60,0
Mutiloa (G)2001100,091,05,13,80,0
Mutiloa (G)2006100,069,221,28,71,0
Mutiloa (G)2011100,075,816,16,51,6
Mutriku (G)1986100,080,511,93,93,6
Mutriku (G)1991100,077,614,86,11,4
Mutriku (G)1996100,076,115,56,61,9
Mutriku (G)2001100,076,317,63,92,1
Mutriku (G)2006100,073,319,24,63,0
Mutriku (G)2011100,069,520,65,74,2
Muxika (B)1986100,081,518,00,40,1
Muxika (B)1991100,090,26,63,10,1
Muxika (B)1996100,088,69,02,20,3
Muxika (B)2001100,090,37,71,80,3
Muxika (B)2006100,081,014,43,90,7
Muxika (B)2011100,073,119,35,81,8
Nabarniz (B)1991100,098,40,80,80,0
Nabarniz (B)1996100,097,41,80,90,0
Nabarniz (B)2001100,091,32,95,80,0
Nabarniz (B)2006100,078,813,33,54,4
Nabarniz (B)2011100,079,612,42,75,3
Navaridas (A)1986100,00,0100,00,00,0
Navaridas (A)1991100,00,0100,00,00,0
Navaridas (A)1996100,02,596,60,80,0
Navaridas (A)2001100,00,0100,00,00,0
Navaridas (A)2006100,03,491,40,05,2
Navaridas (A)2011100,01,590,93,04,5
Oiartzun (G)1986100,070,024,24,41,5
Oiartzun (G)1991100,069,724,54,61,1
Oiartzun (G)1996100,067,425,95,71,0
Oiartzun (G)2001100,066,428,44,30,9
Oiartzun (G)2006100,062,331,44,91,3
Oiartzun (G)2011100,060,131,76,31,9
Oion (A)1986100,00,498,80,20,6
Oion (A)1991100,01,098,30,10,7
Oion (A)1996100,01,098,40,50,2
Oion (A)2001100,01,097,41,10,5
Oion (A)2006100,02,191,81,94,1
Oion (A)2011100,01,988,52,37,3
Okondo (A)1986100,02,293,92,21,7
Okondo (A)1991100,01,995,61,90,6
Okondo (A)1996100,01,696,61,30,5
Okondo (A)2001100,06,890,91,80,5
Okondo (A)2006100,05,089,94,11,1
Okondo (A)2011100,04,986,65,82,7
Olaberria (G)1986100,040,855,61,62,0
Olaberria (G)1991100,044,055,00,40,7
Olaberria (G)1996100,046,751,40,81,2
Olaberria (G)2001100,044,254,50,01,3
Olaberria (G)2006100,043,352,41,13,2
Olaberria (G)2011100,041,446,18,24,2
Ondarroa (B)1986100,070,620,11,77,6
Ondarroa (B)1991100,070,520,74,74,1
Ondarroa (B)1996100,074,317,22,46,0
Ondarroa (B)2001100,071,818,13,76,3
Ondarroa (B)2006100,069,419,83,87,0
Ondarroa (B)2011100,066,821,14,77,3
Ordizia (G)1986100,038,550,39,32,0
Ordizia (G)1991100,043,250,64,91,3
Ordizia (G)1996100,043,550,14,71,6
Ordizia (G)2001100,043,948,06,02,1
Ordizia (G)2006100,041,447,96,54,2
Ordizia (G)2011100,038,648,46,76,3
Orendain (G)1991100,098,01,00,01,0
Orendain (G)1996100,095,62,21,11,1
Orendain (G)2001100,096,13,90,00,0
Orendain (G)2006100,087,510,22,30,0
Orendain (G)2011100,084,312,01,22,4
Orexa (G)1986100,0100,00,00,00,0
Orexa (G)1991100,0100,00,00,00,0
Orexa (G)1996100,0100,00,00,00,0
Orexa (G)2001100,0100,00,00,00,0
Orexa (G)2006100,091,17,11,80,0
Orexa (G)2011100,090,010,00,00,0
Orio (G)1986100,075,220,82,81,2
Orio (G)1991100,079,219,00,71,2
Orio (G)1996100,073,920,04,71,4
Orio (G)2001100,071,120,46,81,6
Orio (G)2006100,068,622,87,31,3
Orio (G)2011100,063,924,38,03,7
Ormaiztegi (G)1986100,073,521,73,91,0
Ormaiztegi (G)1991100,074,222,02,11,6
Ormaiztegi (G)1996100,071,422,54,81,4
Ormaiztegi (G)2001100,071,121,23,64,1
Ormaiztegi (G)2006100,064,428,53,93,3
Ormaiztegi (G)2011100,059,528,26,75,6
Orozko (B)1986100,065,827,07,00,2
Orozko (B)1991100,066,127,76,20,0
Orozko (B)1996100,056,233,410,30,1
Orozko (B)2001100,037,639,722,40,3
Orozko (B)2006100,033,644,419,92,2
Orozko (B)2011100,032,046,318,92,7
Ortuella (B)1986100,00,596,60,92,1
Ortuella (B)1991100,00,697,40,51,6
Ortuella (B)1996100,00,396,90,91,9
Ortuella (B)2001100,00,696,81,21,4
Ortuella (B)2006100,01,395,61,61,6
Ortuella (B)2011100,01,993,12,72,3
Otxandio (B)1986100,067,225,26,41,1
Otxandio (B)1991100,067,723,88,20,3
Otxandio (B)1996100,069,623,47,10,0
Otxandio (B)2001100,061,628,49,80,2
Otxandio (B)2006100,055,433,310,60,7
Otxandio (B)2011100,052,533,510,23,8
Oñati (G)1986100,070,224,44,41,1
Oñati (G)1991100,070,524,13,61,8
Oñati (G)1996100,069,125,83,91,2
Oñati (G)2001100,068,325,34,22,2
Oñati (G)2006100,066,526,64,62,3
Oñati (G)2011100,063,627,45,63,4
Pasaia (G)1986100,019,466,84,59,3
Pasaia (G)1991100,020,466,85,37,5
Pasaia (G)1996100,020,265,25,98,6
Pasaia (G)2001100,017,569,68,24,7
Pasaia (G)2006100,017,868,58,55,1
Pasaia (G)2011100,017,567,88,86,0
Plentzia (B)1986100,016,871,910,40,8
Plentzia (B)1991100,017,773,17,81,3
Plentzia (B)1996100,015,876,47,20,6
Plentzia (B)2001100,012,880,35,71,1
Plentzia (B)2006100,013,079,06,71,3
Plentzia (B)2011100,011,978,17,82,2
Portugalete (B)1986100,01,395,01,42,3
Portugalete (B)1991100,01,095,61,02,3
Portugalete (B)1996100,01,195,61,02,2
Portugalete (B)2001100,01,395,41,42,0
Portugalete (B)2006100,01,894,01,72,5
Portugalete (B)2011100,02,192,22,43,3
Samaniego (A)1986100,00,099,30,70,0
Samaniego (A)1991100,00,898,50,80,0
Samaniego (A)1996100,01,497,31,40,0
Samaniego (A)2001100,00,796,72,60,0
Samaniego (A)2006100,01,890,53,64,2
Samaniego (A)2011100,05,085,03,96,1
San Adrián (NG)1991100,00,299,00,20,3
San Adrián (NG)2001100,00,294,80,04,6
San Adrián (NG)2011100,00,090,60,44,7
Santurtzi (B)1986100,00,996,41,01,7
Santurtzi (B)1991100,01,096,90,81,4
Santurtzi (B)1996100,00,996,41,31,4
Santurtzi (B)2001100,01,296,51,21,2
Santurtzi (B)2006100,01,794,71,71,9
Santurtzi (B)2011100,02,192,52,52,9
Segura (G)1986100,083,614,00,02,5
Segura (G)1991100,086,410,00,33,3
Segura (G)1996100,084,89,82,13,3
Segura (G)2001100,080,011,94,53,5
Segura (G)2006100,071,018,66,14,2
Segura (G)2011100,066,620,47,45,6
Sestao (B)1986100,00,894,81,03,5
Sestao (B)1991100,00,695,50,63,3
Sestao (B)1996100,00,595,40,93,2
Sestao (B)2001100,00,995,51,12,6
Sestao (B)2006100,01,394,01,53,2
Sestao (B)2011100,01,891,62,24,4
Sondika (B)1986100,029,064,26,30,6
Sondika (B)1991100,027,164,38,10,5
Sondika (B)1996100,025,165,48,80,8
Sondika (B)2001100,024,967,86,70,6
Sondika (B)2006100,021,170,07,31,6
Sondika (B)2011100,018,370,78,32,7
Sopela (B)1986100,022,169,57,50,9
Sopela (B)1991100,018,172,18,61,1
Sopela (B)1996100,016,574,37,51,6
Sopela (B)2001100,014,675,67,81,9
Sopela (B)2006100,014,075,88,02,1
Sopela (B)2011100,013,474,89,12,7
Sopuerta, Garape (B)1986100,00,698,70,40,2
Sopuerta, Garape (B)1991100,00,499,40,30,0
Sopuerta, Garape (B)1996100,00,398,31,10,4
Sopuerta, Garape (B)2001100,00,898,20,70,3
Sopuerta, Garape (B)2006100,00,994,41,73,0
Sopuerta, Garape (B)2011100,02,590,82,74,0
Soraluze (G)1986100,050,241,03,25,6
Soraluze (G)1991100,049,743,74,61,9
Soraluze (G)1996100,049,347,13,00,6
Soraluze (G)2001100,047,246,03,03,8
Soraluze (G)2006100,044,747,83,93,6
Soraluze (G)2011100,040,547,35,76,5
Sukarrieta (B)1986100,064,526,18,70,7
Sukarrieta (B)1991100,067,721,89,01,5
Sukarrieta (B)1996100,056,338,05,10,6
Sukarrieta (B)2001100,047,342,510,20,0
Sukarrieta (B)2006100,050,341,87,30,6
Sukarrieta (B)2011100,044,443,310,71,7
Tafalla (NG)1991100,00,994,21,30,9
Tafalla (NG)2001100,00,994,31,21,9
Tafalla (NG)2011100,00,985,72,79,0
Tolosa (G)1986100,050,237,411,90,5
Tolosa (G)1991100,051,436,811,40,4
Tolosa (G)1996100,055,735,88,00,5
Tolosa (G)2001100,054,237,57,40,9
Tolosa (G)2006100,052,038,58,01,5
Tolosa (G)2011100,050,537,89,12,6
Trapagaran (B)1986100,00,896,91,31,0
Trapagaran (B)1991100,00,697,90,70,8
Trapagaran (B)1996100,00,597,90,90,7
Trapagaran (B)2001100,00,896,61,70,9
Trapagaran (B)2006100,01,495,32,21,1
Trapagaran (B)2011100,01,793,63,01,7
Turtzioz (B)1986100,01,298,80,00,0
Turtzioz (B)1991100,00,499,20,40,0
Turtzioz (B)1996100,00,898,40,40,4
Turtzioz (B)2001100,00,499,60,00,0
Turtzioz (B)2006100,01,895,60,02,6
Turtzioz (B)2011100,02,292,23,02,6
Tutera (NG)1991100,00,496,10,30,6
Tutera (NG)2001100,00,489,00,44,0
Tutera (NG)2011100,00,787,11,09,6
Ubide (B)1986100,086,512,21,40,0
Ubide (B)1991100,070,615,39,44,7
Ubide (B)1996100,070,16,513,010,4
Ubide (B)2001100,066,320,08,85,0
Ubide (B)2006100,055,731,65,17,6
Ubide (B)2011100,045,631,114,48,9
Ugao (B)1986100,016,872,010,30,9
Ugao (B)1991100,018,171,19,11,9
Ugao (B)1996100,022,567,96,33,3
Ugao (B)2001100,018,770,28,42,7
Ugao (B)2006100,016,870,79,33,2
Ugao (B)2011100,016,569,79,64,3
Uharte Eguesibar (NG)1991100,02,791,32,40,5
Uharte Eguesibar (NG)2001100,02,492,93,31,2
Uharte Eguesibar (NG)2011100,03,188,65,01,3
Urduliz (B)1986100,045,947,35,71,2
Urduliz (B)1991100,046,350,03,10,6
Urduliz (B)1996100,034,754,99,60,8
Urduliz (B)2001100,030,865,42,71,0
Urduliz (B)2006100,029,065,83,31,8
Urduliz (B)2011100,025,366,66,21,9
Urduña (B)1986100,01,295,51,22,0
Urduña (B)1991100,00,996,60,91,6
Urduña (B)1996100,01,394,72,41,7
Urduña (B)2001100,02,493,02,02,6
Urduña (B)2006100,02,492,92,62,0
Urduña (B)2011100,02,590,44,23,0
Urizaharra (A)1986100,00,099,20,00,8
Urizaharra (A)1991100,01,798,30,00,0
Urizaharra (A)1996100,00,799,30,00,0
Urizaharra (A)2001100,02,495,22,40,0
Urizaharra (A)2006100,01,496,42,20,0
Urizaharra (A)2011100,02,593,82,51,2
Urkabustaiz (A)1986100,06,587,80,94,7
Urkabustaiz (A)1991100,03,493,42,01,1
Urkabustaiz (A)1996100,05,592,61,40,5
Urkabustaiz (A)2001100,04,693,70,71,1
Urkabustaiz (A)2006100,04,988,52,04,6
Urkabustaiz (A)2011100,05,781,94,18,3
Urnieta (G)1986100,038,456,43,31,8
Urnieta (G)1991100,041,053,92,22,9
Urnieta (G)1996100,040,354,92,52,3
Urnieta (G)2001100,038,057,72,91,3
Urnieta (G)2006100,036,357,44,22,1
Urnieta (G)2011100,035,756,35,72,4
Urretxu (G)1986100,033,256,09,61,2
Urretxu (G)1991100,041,156,61,50,8
Urretxu (G)1996100,036,956,45,90,7
Urretxu (G)2001100,039,654,35,50,7
Urretxu (G)2006100,038,853,56,21,5
Urretxu (G)2011100,036,753,37,72,3
Usurbil (G)1986100,058,837,33,20,8
Usurbil (G)1991100,059,636,13,90,4
Usurbil (G)1996100,061,734,03,50,8
Usurbil (G)2001100,060,534,73,90,8
Usurbil (G)2006100,058,136,24,61,0
Usurbil (G)2011100,054,437,06,71,9
Villabona-Amasa (G)1986100,060,335,33,11,4
Villabona-Amasa (G)1991100,058,837,43,30,5
Villabona-Amasa (G)1996100,058,036,44,41,2
Villabona-Amasa (G)2001100,055,438,05,31,3
Villabona-Amasa (G)2006100,052,039,46,32,3
Villabona-Amasa (G)2011100,049,839,36,64,3
Villabuena de Alava (A)1986100,00,598,90,00,5
Villabuena de Alava (A)1991100,00,699,40,00,0
Villabuena de Alava (A)1996100,00,699,40,00,0
Villabuena de Alava (A)2001100,03,295,50,60,6
Villabuena de Alava (A)2006100,04,392,00,63,1
Villabuena de Alava (A)2011100,03,686,33,07,1
Zaldibar (B)1986100,039,356,14,30,3
Zaldibar (B)1991100,037,857,93,60,6
Zaldibar (B)1996100,039,357,03,20,4
Zaldibar (B)2001100,035,558,63,91,9
Zaldibar (B)2006100,034,158,54,82,6
Zaldibar (B)2011100,030,258,66,74,5
Zaldibia (G)1986100,079,617,71,51,2
Zaldibia (G)1991100,083,313,71,51,5
Zaldibia (G)1996100,084,812,80,42,0
Zaldibia (G)2001100,081,412,42,73,6
Zaldibia (G)2006100,077,715,53,63,1
Zaldibia (G)2011100,071,817,64,66,1
Zalduondo (A)1986100,00,0100,00,00,0
Zalduondo (A)1991100,04,595,50,00,0
Zalduondo (A)1996100,04,191,82,71,4
Zalduondo (A)2001100,04,086,79,30,0
Zalduondo (A)2006100,09,783,55,81,0
Zalduondo (A)2011100,011,177,89,12,0
Zalla (B)1986100,00,698,20,70,5
Zalla (B)1991100,00,798,50,60,2
Zalla (B)1996100,00,498,40,70,4
Zalla (B)2001100,01,196,41,21,2
Zalla (B)2006100,02,092,51,93,5
Zalla (B)2011100,02,589,53,24,9
Zamudio (B)1986100,037,954,85,91,4
Zamudio (B)1991100,039,154,35,41,2
Zamudio (B)1996100,037,853,76,91,5
Zamudio (B)2001100,036,056,65,81,6
Zamudio (B)2006100,032,258,66,03,2
Zamudio (B)2011100,029,159,27,44,4
Zanbrana (A)1986100,00,698,90,00,6
Zanbrana (A)1991100,00,699,40,00,0
Zanbrana (A)1996100,00,599,50,00,0
Zanbrana (A)2001100,00,598,40,50,5
Zanbrana (A)2006100,02,194,80,52,6
Zanbrana (A)2011100,02,691,61,84,0
Zangoza (NG)1991100,00,296,80,50,7
Zangoza (NG)2001100,01,194,51,61,5
Zangoza (NG)2011100,00,086,03,98,3
Zaratamo (B)1986100,034,862,42,70,0
Zaratamo (B)1991100,021,168,610,10,1
Zaratamo (B)1996100,028,765,95,10,3
Zaratamo (B)2001100,021,869,37,61,2
Zaratamo (B)2006100,019,571,17,91,4
Zaratamo (B)2011100,018,271,08,62,2
Zarautz (G)1986100,063,831,14,30,8
Zarautz (G)1991100,063,231,84,11,0
Zarautz (G)1996100,061,731,16,20,9
Zarautz (G)2001100,059,732,66,21,5
Zarautz (G)2006100,056,934,26,82,1
Zarautz (G)2011100,055,433,97,92,8
Zeanuri (B)1986100,093,65,80,50,2
Zeanuri (B)1991100,092,06,51,30,2
Zeanuri (B)1996100,091,37,70,90,2
Zeanuri (B)2001100,085,113,31,40,2
Zeanuri (B)2006100,072,021,93,42,7
Zeanuri (B)2011100,064,626,54,94,0
Zeberio (B)1986100,090,19,30,20,4
Zeberio (B)1991100,085,111,23,70,0
Zeberio (B)1996100,081,515,03,10,4
Zeberio (B)2001100,071,722,05,70,6
Zeberio (B)2006100,056,734,08,40,9
Zeberio (B)2011100,053,535,79,61,2
Zegama (G)1986100,090,66,13,00,3
Zegama (G)1991100,081,19,39,10,6
Zegama (G)1996100,089,17,52,50,9
Zegama (G)2001100,086,111,80,22,0
Zegama (G)2006100,076,017,01,95,1
Zegama (G)2011100,068,121,04,06,9
Zerain (G)1986100,098,11,90,00,0
Zerain (G)1991100,097,21,90,00,9
Zerain (G)1996100,097,32,70,00,0
Zerain (G)2001100,090,67,90,80,8
Zerain (G)2006100,090,87,60,01,7
Zerain (G)2011100,087,08,11,63,3
Zestoa (G)1986100,080,215,73,50,6
Zestoa (G)1991100,083,315,60,60,5
Zestoa (G)1996100,083,714,21,90,2
Zestoa (G)2001100,081,616,41,50,6
Zestoa (G)2006100,075,820,52,11,7
Zestoa (G)2011100,070,323,23,03,5
Zierbena (B)1996100,01,297,80,80,2
Zierbena (B)2001100,02,096,70,60,6
Zierbena (B)2006100,03,194,41,51,0
Zierbena (B)2011100,03,392,52,71,4
Zigoitia (A)1986100,01,583,614,10,8
Zigoitia (A)1991100,07,188,73,80,5
Zigoitia (A)1996100,07,988,41,81,9
Zigoitia (A)2001100,06,890,21,71,3
Zigoitia (A)2006100,07,487,23,02,4
Zigoitia (A)2011100,08,282,76,22,9
Ziortza-Bolibar (B)2006100,084,312,52,30,9
Ziortza-Bolibar (B)2011100,080,89,86,43,0
Zizur Nagusia (NG)2001100,03,192,62,22,0
Zizur Nagusia (NG)2011100,03,782,64,56,1
Zizurkil (G)1986100,050,543,55,80,1
Zizurkil (G)1991100,053,741,23,81,3
Zizurkil (G)1996100,053,240,44,42,0
Zizurkil (G)2001100,051,041,06,61,4
Zizurkil (G)2006100,048,941,67,22,2
Zizurkil (G)2011100,047,241,77,73,4
Zornotza (B)1986100,043,151,24,90,8
Zornotza (B)1991100,043,450,85,00,8
Zornotza (B)1996100,042,051,56,00,6
Zornotza (B)2001100,040,551,57,20,7
Zornotza (B)2006100,037,452,57,52,6
Zornotza (B)2011100,034,053,57,94,5
Zuia (A)1986100,02,095,01,02,0
Zuia (A)1991100,02,794,12,01,2
Zuia (A)1996100,02,695,11,40,8
Zuia (A)2001100,04,491,02,52,1
Zuia (A)2006100,05,087,33,54,2
Zuia (A)2011100,06,085,06,03,0
Zumaia (G)1986100,059,435,44,40,7
Zumaia (G)1991100,058,736,14,50,7
Zumaia (G)1996100,061,234,53,21,0
Zumaia (G)2001100,059,735,13,91,3
Zumaia (G)2006100,058,535,05,01,5
Zumaia (G)2011100,056,634,36,42,6
Zumarraga (G)1986100,026,166,66,40,8
Zumarraga (G)1991100,029,267,13,30,3
Zumarraga (G)1996100,028,266,34,80,7
Zumarraga (G)2001100,021,667,59,90,9
Zumarraga (G)2006100,021,867,29,81,2
Zumarraga (G)2011100,022,165,210,82,0
Lehen hizkuntzaren bilakaera, gizonezkoen artean, Udalerrika. Euskal Herria, »
LurraldeaUrteaGuztiraEuskaraGazteleraBiakBeste
Abadiño (B)19863.5231.4121.92810281
Abadiño (B)19913.4991.3641.88018867
Abadiño (B)19963.4241.3681.82414488
Abadiño (B)20013.3431.2541.82617687
Abadiño (B)20063.4761.1831.985179129
Abadiño (B)20113.5021.1791.925232166
Abaltzisketa (G)1986153152100
Abaltzisketa (G)1991151151000
Abaltzisketa (G)1996148145300
Abaltzisketa (G)2001155154100
Abaltzisketa (G)2006166155650
Abaltzisketa (G)2011171154971
Abanto-Zierbena (B)19864.594194.4716341
Abanto-Zierbena (B)19914.561274.4494243
Abanto-Zierbena (B)19964.100224.0104424
Abanto-Zierbena (B)20014.318384.1389448
Abanto-Zierbena (B)20064.559804.29012366
Abanto-Zierbena (B)20114.7141064.338166104
Aduna (G)19861811651330
Aduna (G)1991156150330
Aduna (G)19961601481200
Aduna (G)20011661491250
Aduna (G)20061921543170
Aduna (G)20112281853472
Agurain (A)19861.765531.670384
Agurain (A)19911.780401.712271
Agurain (A)19961.885371.802415
Agurain (A)20011.934631.8045512
Agurain (A)20062.142811.9377153
Agurain (A)20112.4491052.109110125
Aia (G)19869839532631
Aia (G)199195188230327
Aia (G)199689883839138
Aia (G)20018658163946
Aia (G)20069528211051412
Aia (G)20111.0147961732619
Aiara (A)19861.03481.015110
Aiara (A)19911.01115980106
Aiara (A)19969802095181
Aiara (A)20011.037151.01381
Aiara (A)20061.294231.234289
Aiara (A)20111.351321.2505415
Aizarnazabal (G)19862842701040
Aizarnazabal (G)19912832721100
Aizarnazabal (G)1996289277750
Aizarnazabal (G)20012832591266
Aizarnazabal (G)200633325338735
Aizarnazabal (G)2011364274531819
Ajangiz (B)1991180170721
Ajangiz (B)19961991881100
Ajangiz (B)20012091871372
Ajangiz (B)200621017524110
Ajangiz (B)201121917527143
Albiztur (G)1986170170000
Albiztur (G)1991158158000
Albiztur (G)1996153152100
Albiztur (G)2001154144802
Albiztur (G)20061461271423
Albiztur (G)20111421211146
Alegia (G)1986873664177311
Alegia (G)1991863654188201
Alegia (G)1996837633161412
Alegia (G)2001788586162364
Alegia (G)20068145701943713
Alegia (G)20118935732175449
Alkiza (G)1986148137920
Alkiza (G)1991148139720
Alkiza (G)1996148139621
Alkiza (G)20011451311031
Alkiza (G)20061691422034
Alkiza (G)20111821462772
Alonsotegi (B)19911.478211.4341310
Alonsotegi (B)19961.398341.3222418
Alonsotegi (B)20011.259371.1922010
Alonsotegi (B)20061.337481.2313325
Alonsotegi (B)20111.349521.2204730
Altsasu (NG)19913.2812452.80017147
Altsasu (NG)20013.4692452.92920064
Altsasu (NG)20113.5972222.697273270
Altzaga (G)19915048011
Altzaga (G)19964746100
Altzaga (G)20015350210
Altzaga (G)200677571451
Altzaga (G)201180581462
Altzo (G)1986187185200
Altzo (G)1991185177620
Altzo (G)1996172167410
Altzo (G)20011611451420
Altzo (G)20061921542783
Altzo (G)20111831472493
Amezketa (G)1986600584871
Amezketa (G)19915625441170
Amezketa (G)19965184991261
Amezketa (G)20014964681882
Amezketa (G)200647443525113
Amezketa (G)201147641938118
Amoroto (B)1986213208320
Amoroto (B)1991206199610
Amoroto (B)19961951841100
Amoroto (B)2001190179830
Amoroto (B)20062021811362
Amoroto (B)20112051801672
Amurrio (A)19864.6211004.3828455
Amurrio (A)19914.758714.5946825
Amurrio (A)19964.785974.54310441
Amurrio (A)20014.6041294.33510634
Amurrio (A)20064.8101714.402125112
Amurrio (A)20114.9071714.389162185
Andoain (G)19867.7602.7154.462435148
Andoain (G)19917.4972.6184.361408110
Andoain (G)19967.1282.6234.15427675
Andoain (G)20016.7362.4213.98725573
Andoain (G)20066.8582.3664.059321112
Andoain (G)20117.2562.3364.329401190
Anoeta (G)1986915503346597
Anoeta (G)1991883533315323
Anoeta (G)19968845473081712
Anoeta (G)20018475162754214
Anoeta (G)20068714933055122
Anoeta (G)20119185033167326
Antsoain (NG)19915.4271305.1557140
Antsoain (NG)20013.782803.5745474
Antsoain (NG)20115.000864.360203282
Antzuola (G)19861.091681384818
Antzuola (G)19911.0466603482810
Antzuola (G)1996985624320338
Antzuola (G)20019516172715112
Antzuola (G)20061.0346243206525
Antzuola (G)20111.0526233167736
Arakaldo (B)198655153370
Arakaldo (B)199156173810
Arakaldo (B)199662174140
Arakaldo (B)200152213010
Arakaldo (B)200653183320
Arakaldo (B)201166164361
Arama (G)19868274710
Arama (G)19916959730
Arama (G)19967566630
Arama (G)20018072620
Arama (G)200690741330
Arama (G)201198741563
Aramaio (A)19867026048774
Aramaio (A)199166956389134
Aramaio (A)19966875898684
Aramaio (A)2001748589115368
Aramaio (A)20067835801474016
Aramaio (A)20117815511645214
Aranguren (NG)199180414762116
Aranguren (NG)20011.946221.8352953
Aranguren (NG)20113.792503.347186144
Arantzazu (B)19861631233280
Arantzazu (B)19911331071790
Arantzazu (B)19961361101970
Arantzazu (B)20011361062622
Arantzazu (B)20061481123510
Arantzazu (B)20111681065363
Areatza (B)1986551272241362
Areatza (B)1991525269229261
Areatza (B)1996479264195191
Areatza (B)2001453257155329
Areatza (B)20064852491704026
Areatza (B)20115572452205537
Aretxabaleta (G)19862.9951.4971.35213016
Aretxabaleta (G)19913.0891.4711.42416034
Aretxabaleta (G)19962.9821.4121.36318423
Aretxabaleta (G)20013.0581.4131.42219330
Aretxabaleta (G)20063.2291.4431.50720772
Aretxabaleta (G)20113.3621.4691.528257108
Armiñon (A)19868308300
Armiñon (A)19916616500
Armiñon (A)19967116910
Armiñon (A)20018017801
Armiñon (A)20068818502
Armiñon (A)20119948663
Arraia-Maeztu (A)1986437043412
Arraia-Maeztu (A)1991366436002
Arraia-Maeztu (A)1996359335042
Arraia-Maeztu (A)20013884370014
Arraia-Maeztu (A)20063802362412
Arraia-Maeztu (A)201140163691511
Arrankudiaga (B)1986380202115621
Arrankudiaga (B)1991352169126561
Arrankudiaga (B)1996344189126281
Arrankudiaga (B)200136718916963
Arrankudiaga (B)2006412180211147
Arrankudiaga (B)20114671692503612
Arrasate (G)198612.8744.7947.27971883
Arrasate (G)199112.5714.8406.99664887
Arrasate (G)199612.1214.8056.70354073
Arrasate (G)200111.2474.1476.272708120
Arrasate (G)200610.6263.9115.841723151
Arrasate (G)201110.5883.7905.734782282
Arratzu (B)19962001827110
Arratzu (B)20011841691230
Arratzu (B)20061681461453
Arratzu (B)201118614821134
Arratzu-Ubarrundia (A)19863191529518
Arratzu-Ubarrundia (A)19913401631932
Arratzu-Ubarrundia (A)19963841935672
Arratzu-Ubarrundia (A)200137815331284
Arratzu-Ubarrundia (A)200645224400235
Arratzu-Ubarrundia (A)2011515354402515
Arrieta (B)19862282121600
Arrieta (B)19912131921830
Arrieta (B)19962321982491
Arrieta (B)200125919250152
Arrieta (B)200627217581151
Arrieta (B)2011274143102254
Arrigorriaga (B)19864.5123723.98711637
Arrigorriaga (B)19914.7793954.103151130
Arrigorriaga (B)19964.9864354.297145109
Arrigorriaga (B)20015.3363984.482317139
Arrigorriaga (B)20065.7864224.827355182
Arrigorriaga (B)20115.8544244.842385203
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)19862992345690
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)19913032396220
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)19962802195281
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)200131222675101
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)200632521195163
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)2011374218115347
Artzentales (B)1986369536400
Artzentales (B)1991369036900
Artzentales (B)1996343034300
Artzentales (B)2001355734341
Artzentales (B)20063611633762
Artzentales (B)2011396133561017
Artziniega (A)1986558455211
Artziniega (A)1991586557434
Artziniega (A)1996628561751
Artziniega (A)20016411624106
Artziniega (A)2006818177662213
Artziniega (A)2011900268113132
Asparrena (A)19867673272960
Asparrena (A)19917392271205
Asparrena (A)199675733706153
Asparrena (A)200176739698237
Asparrena (A)2006766386902315
Asparrena (A)2011832586884640
Asteasu (G)198669358187205
Asteasu (G)199163351910356
Asteasu (G)19966245249262
Asteasu (G)2001662521117177
Asteasu (G)2006732543151317
Asteasu (G)20117645521593617
Astigarraga (G)19911.55281259910239
Astigarraga (G)19961.5318285977729
Astigarraga (G)20011.80985179011850
Astigarraga (G)20062.10290699015353
Astigarraga (G)20112.4069521.17219290
Atarrabia (NG)19913.5281073.2918128
Atarrabia (NG)20014.4631514.08810977
Atarrabia (NG)20114.959954.40531931
Ataun (G)19869348893681
Ataun (G)19918838383591
Ataun (G)199680475933102
Ataun (G)200177971152106
Ataun (G)200680668394218
Ataun (G)20118496701283219
Atxondo (B)1986745394328221
Atxondo (B)199174939534761
Atxondo (B)19967313753133310
Atxondo (B)2001709360323260
Atxondo (B)20067083463252710
Atxondo (B)20117073313114124
Aulesti (B)1986392383540
Aulesti (B)1991371365600
Aulesti (B)19963373201241
Aulesti (B)20013283121231
Aulesti (B)20063282972173
Aulesti (B)201133428925911
Azkoien (NG)19912.11672.08802
Azkoien (NG)20012.555112.4188107
Azkoien (NG)20112.822132.46937262
Azkoitia (G)19865.2483.7321.36211836
Azkoitia (G)19915.1603.6161.36015529
Azkoitia (G)19964.9963.5921.24412634
Azkoitia (G)20014.9743.4801.28514465
Azkoitia (G)20065.1763.4141.456175131
Azkoitia (G)20115.7323.5421.677247266
Azpeitia (G)19866.5195.4829556418
Azpeitia (G)19916.6405.58193611013
Azpeitia (G)19966.6175.51495810936
Azpeitia (G)20016.6965.49896115879
Azpeitia (G)20066.7205.3121.074202132
Azpeitia (G)20117.1005.3521.256264228
Añana (A)19869709700
Añana (A)19919719600
Añana (A)1996102110010
Añana (A)2001104310100
Añana (A)20069328920
Añana (A)20119238342
Bakio (B)1986607393176371
Bakio (B)1991611410162381
Bakio (B)1996695395258420
Bakio (B)2001855415391454
Bakio (B)20061.0614275427913
Bakio (B)20111.27948564411634
Baliarrain (G)19915150100
Baliarrain (G)19964444000
Baliarrain (G)20014843410
Baliarrain (G)20064742500
Baliarrain (G)20116353730
Balmaseda (B)19863.701163.665713
Balmaseda (B)19913.505133.4572411
Balmaseda (B)19963.45263.427136
Balmaseda (B)20013.353173.2803521
Balmaseda (B)20063.353383.1935963
Balmaseda (B)20113.620653.32786142
Barakaldo (B)198655.44521653.8552411.133
Barakaldo (B)199151.15529649.4002651.194
Barakaldo (B)199648.54227646.6844321.150
Barakaldo (B)200145.16535143.3234201.071
Barakaldo (B)200645.65061542.9396731.423
Barakaldo (B)201146.76882043.0729831.893
Barañain (NG)19917.7571777.255165130
Barañain (NG)20019.7462628.936239264
Barañain (NG)20119.8411958.352272751
Barrika (B)1986360164178711
Barrika (B)1991402157214229
Barrika (B)1996512151298549
Barrika (B)20016031403737614
Barrika (B)20066701384486915
Barrika (B)20117211444758418
Barrundia (A)19863403315220
Barrundia (A)1991317431012
Barrundia (A)1996305529442
Barrundia (A)20013631533864
Barrundia (A)2006447214041111
Barrundia (A)2011503294362414
Basauri (B)198625.3691.38822.758757466
Basauri (B)199124.7331.18822.580626339
Basauri (B)199623.7081.04421.673619372
Basauri (B)200121.80395919.943561340
Basauri (B)200620.8181.00518.720624469
Basauri (B)201119.96494317.764680577
Bastida (A)19865259504111
Bastida (A)19915071248690
Bastida (A)19965611553970
Bastida (A)200166218625109
Bastida (A)2006771326842035
Bastida (A)2011758316542548
Baztan (NG)19913.8032.78166725411
Baztan (NG)20013.6682.61672023426
Baztan (NG)20113.7362.23982155058
Beasain (G)19866.1412.2653.331430115
Beasain (G)19916.0852.3733.31130299
Beasain (G)19966.0402.4103.206289135
Beasain (G)20015.8752.2043.135386150
Beasain (G)20066.2062.2583.291393264
Beasain (G)20116.7002.2723.532472424
Bedia (B)1986555302215344
Bedia (B)1991498255216261
Bedia (B)199649328619575
Bedia (B)2001488252213203
Bedia (B)2006461203230226
Bedia (B)2011455174231419
Beizama (G)19869292000
Beizama (G)19919796010
Beizama (G)19969089010
Beizama (G)20018483010
Beizama (G)200698821240
Beizama (G)201189721430
Belauntza (G)19861621461150
Belauntza (G)199115812523100
Belauntza (G)19961531252521
Belauntza (G)20011521272230
Belauntza (G)200616911932414
Belauntza (G)20111691203676
Berango (B)19861.9024341.30113928
Berango (B)19911.9993851.47511722
Berango (B)19962.2693991.68016723
Berango (B)20012.5603382.02315247
Berango (B)20062.9553552.34919754
Berango (B)20113.2553912.53024193
Berantevilla (A)1986216021600
Berantevilla (A)1991214021400
Berantevilla (A)1996204220200
Berantevilla (A)2001228322023
Berantevilla (A)2006244622819
Berantevilla (A)20112479225310
Berastegi (G)1986522508941
Berastegi (G)19915285101341
Berastegi (G)19964944741253
Berastegi (G)200150947616107
Berastegi (G)200651045436146
Berastegi (G)201154344755338
Bergara (G)19867.6594.3592.72649381
Bergara (G)19917.6014.5182.77924658
Bergara (G)19967.4674.1782.818366105
Bergara (G)20017.2983.9722.774443109
Bergara (G)20067.1083.6852.802460161
Bergara (G)20117.1833.5932.860512218
Bermeo (B)19868.9576.1842.38235338
Bermeo (B)19918.7736.1402.22036152
Bermeo (B)19968.3105.7402.06345156
Bermeo (B)20018.0935.3102.13558068
Bermeo (B)20068.0234.9622.266592203
Bermeo (B)20118.1604.6902.488649333
Bernedo (A)1986335233300
Bernedo (A)1991311031100
Bernedo (A)1996312230910
Bernedo (A)2001307130321
Bernedo (A)2006325331336
Bernedo (A)201133511304119
Berriatua (B)19865465063433
Berriatua (B)19915324833883
Berriatua (B)19965044652568
Berriatua (B)2001500439381310
Berriatua (B)2006639453922371
Berriatua (B)2011664439963396
Berriobeiti (NG)200162221571228
Berriobeiti (NG)20112.4391012.017101133
Berriozar (NG)20013.242822.98357120
Berriozar (NG)20114.3901143.574137444
Berriz (B)19862.0619631.034622
Berriz (B)19912.0889341.058906
Berriz (B)19962.0169281.035494
Berriz (B)20012.1468921.13310219
Berriz (B)20062.3328661.27411775
Berriz (B)20112.3698311.30114790
Berrobi (G)19863252536372
Berrobi (G)199132725264110
Berrobi (G)19962972305872
Berrobi (G)20012952166388
Berrobi (G)20062972058345
Berrobi (G)201129819878166
Bidania-Goiatz (G)1986278272411
Bidania-Goiatz (G)19912492371101
Bidania-Goiatz (G)19962362221121
Bidania-Goiatz (G)2001227213950
Bidania-Goiatz (G)20062442013562
Bidania-Goiatz (G)201127521145136
Bilar (A)1986194019220
Bilar (A)1991188018800
Bilar (A)1996184018400
Bilar (A)2001187018610
Bilar (A)2006176316436
Bilar (A)2011174315858
Bilbo (B)1986179.5987.703162.2935.7773.825
Bilbo (B)1991173.9427.429158.9204.5853.008
Bilbo (B)1996167.4976.766151.9175.1733.641
Bilbo (B)2001161.6666.784146.9674.4153.500
Bilbo (B)2006161.6657.598143.5125.1635.392
Bilbo (B)2011161.3757.929140.1206.1657.161
Burgelu (A)1986103010300
Burgelu (A)1991107110600
Burgelu (A)199610229811
Burgelu (A)2001221321800
Burgelu (A)2006259624067
Burgelu (A)2011330102951213
Burlata (NG)19917.1702956.62015485
Burlata (NG)20017.9002417.166178257
Burlata (NG)20118.3041257.199340411
Busturia (B)198690360929130
Busturia (B)1991864541308150
Busturia (B)1996823497286355
Busturia (B)2001819446290776
Busturia (B)20068674253547117
Busturia (B)20118454003467425
Cintruenigo (NG)19912.40152.35412
Cintruenigo (NG)20012.816132.697473
Cintruenigo (NG)20113.734402.91729672
Corella (NG)19912.74332.70504
Corella (NG)20013.35333.1405161
Corella (NG)20113.875103.44618285
Deba (G)19862.4351.60957120748
Deba (G)19912.5001.73663210428
Deba (G)19962.5131.66366314641
Deba (G)20012.5341.65171713630
Deba (G)20062.6211.63778116241
Deba (G)20112.6391.59877418978
Derio (B)19862.4894371.89712332
Derio (B)19912.4033661.87914513
Derio (B)19962.2793581.79011813
Derio (B)20012.3623771.85910818
Derio (B)20062.5173621.96013362
Derio (B)20112.8103882.17918162
Dima (B)198653948938120
Dima (B)199154048246111
Dima (B)199651844855141
Dima (B)200153242281236
Dima (B)2006617446134307
Dima (B)20116964561844412
Donemiliaga (A)1986411740040
Donemiliaga (A)1991364635062
Donemiliaga (A)1996374736160
Donemiliaga (A)20013811835472
Donemiliaga (A)200640620372104
Donemiliaga (A)201139424337267
Donostia (G)198680.49015.38956.8106.5301.761
Donostia (G)199178.88014.36057.2805.8921.348
Donostia (G)199681.25415.10158.0866.6771.390
Donostia (G)200181.52315.33758.8235.7791.584
Donostia (G)200682.35816.01557.9816.1162.246
Donostia (G)201182.93015.96257.2906.5943.084
Dulantzi (A)19865052485135
Dulantzi (A)19914932478013
Dulantzi (A)199663015587919
Dulantzi (A)2001747146972511
Dulantzi (A)20061.140401.0273835
Dulantzi (A)20111.488611.2947063
Durango (B)198613.1484.6387.596771143
Durango (B)199110.9603.6966.442701121
Durango (B)199611.5153.8426.803763107
Durango (B)200111.8423.6207.177942103
Durango (B)200613.1503.7447.9481.051407
Durango (B)201113.6793.7258.2011.194559
Ea (B)19863973761641
Ea (B)19913863602330
Ea (B)199638630549320
Ea (B)200139230071201
Ea (B)2006434292108295
Ea (B)20114402861014013
Egues (NG)199158594971110
Egues (NG)20011.568491.4483635
Egues (NG)20117.7751546.744266353
Eibar (G)198616.6956.1228.2221.807544
Eibar (G)199115.6796.2998.169888323
Eibar (G)199614.6305.6407.562892536
Eibar (G)200113.5644.8277.2361.021480
Eibar (G)200612.8994.3687.0381.014479
Eibar (G)201112.8384.0287.1131.082615
Ekora (A)1986126012600
Ekora (A)1991122012101
Ekora (A)1996123012111
Ekora (A)2001127012205
Ekora (A)2006154214507
Ekora (A)2011156314166
Elantxobe (B)198625822919100
Elantxobe (B)19912492301270
Elantxobe (B)19962272081630
Elantxobe (B)20011961781620
Elantxobe (B)20062051673440
Elantxobe (B)201118613836111
Elduain (G)1986147140250
Elduain (G)1991122121100
Elduain (G)1996122120200
Elduain (G)2001110104600
Elduain (G)2006110961130
Elduain (G)2011117981360
Elgeta (G)198652640694260
Elgeta (G)19915004157672
Elgeta (G)199650036882491
Elgeta (G)200148937288209
Elgeta (G)20065183411262526
Elgeta (G)20115453311493926
Elgoibar (G)19866.1782.7862.825406161
Elgoibar (G)19915.8052.8492.620218118
Elgoibar (G)19965.4052.4552.492351107
Elgoibar (G)20015.1072.2382.47132474
Elgoibar (G)20065.2482.1892.578361120
Elgoibar (G)20115.4522.1202.709408215
Elorrio (B)19863.8331.6901.97414920
Elorrio (B)19913.6991.6841.83017213
Elorrio (B)19963.6151.6861.71818724
Elorrio (B)20013.4781.5221.67725623
Elorrio (B)20063.4131.4551.64227541
Elorrio (B)20113.5041.4461.635311112
Elortz (NG)19911.793191.7242026
Elortz (NG)20011.921141.8592325
Elortz (NG)20113.480373.01958271
Eltziego (A)1986458045701
Eltziego (A)1991445044005
Eltziego (A)1996454344911
Eltziego (A)20014550441212
Eltziego (A)20064976466619
Eltziego (A)2011517104511937
Erandio (B)198612.1271.09510.466404162
Erandio (B)199112.15099010.600384176
Erandio (B)199611.43288210.050381119
Erandio (B)200110.8337609.575385113
Erandio (B)200611.3777699.963441204
Erandio (B)201111.4447419.832526345
Ereño (B)1986151144214
Ereño (B)1991136125614
Ereño (B)1996131115763
Ereño (B)20011261131021
Ereño (B)20061281091342
Ereño (B)20111361032076
Ermua (B)19869.3371.0817.215225816
Ermua (B)19919.0349506.971301812
Ermua (B)19968.6968886.741367700
Ermua (B)20018.3228386.575333576
Ermua (B)20067.9867626.330350544
Ermua (B)20118.0037626.275386580
Errenteria (G)198621.3354.16715.951726491
Errenteria (G)199120.3583.71215.1981.029419
Errenteria (G)199619.1953.35414.4551.013373
Errenteria (G)200118.2473.10213.996787362
Errenteria (G)200617.9683.16413.469919416
Errenteria (G)201118.8083.21613.8651.086641
Errezil (G)1986402399300
Errezil (G)1991369365310
Errezil (G)1996346342112
Errezil (G)2001318313401
Errezil (G)20063202862446
Errezil (G)201132927437108
Erriberabeitia (A)1986205120202
Erriberabeitia (A)1991202020200
Erriberabeitia (A)1996243423621
Erriberabeitia (A)2001364534937
Erriberabeitia (A)20066197573930
Erriberabeitia (A)2011740196531454
Erriberagoitia (A)1986310130900
Erriberagoitia (A)1991291128901
Erriberagoitia (A)1996297029601
Erriberagoitia (A)2001307429517
Erriberagoitia (A)20063978370613
Erriberagoitia (A)2011468154072125
Errigoiti (B)19862602471210
Errigoiti (B)1991237226821
Errigoiti (B)19962412191903
Errigoiti (B)20012722234333
Errigoiti (B)200627520060114
Errigoiti (B)201128519171185
Eskoriatza (G)19862.04098491413210
Eskoriatza (G)19911.9709489297023
Eskoriatza (G)19962.03392497110632
Eskoriatza (G)20011.9458969466538
Eskoriatza (G)20061.9658589797850
Eskoriatza (G)20112.0488491.00612271
Etxebarri (B)19863.1721252.85477116
Etxebarri (B)19913.1861152.87954138
Etxebarri (B)19963.1581082.83363154
Etxebarri (B)20013.4911053.19079117
Etxebarri (B)20063.9321293.578108117
Etxebarri (B)20114.9171944.382178163
Ezkio-Itsaso (G)19862992722052
Ezkio-Itsaso (G)19912762512221
Ezkio-Itsaso (G)199627724423100
Ezkio-Itsaso (G)20012762542002
Ezkio-Itsaso (G)20062752204843
Ezkio-Itsaso (G)2011316226701010
Forua (B)1991480343120152
Forua (B)19964873181352410
Forua (B)2001491345126119
Forua (B)20064753101411410
Forua (B)20114752941442413
Fruiz (B)1986151149200
Fruiz (B)1991165158430
Fruiz (B)19961581451300
Fruiz (B)20011681362642
Fruiz (B)20061971335383
Fruiz (B)201124513390148
Gabiria (G)1986250239722
Gabiria (G)1991234231300
Gabiria (G)19962292151130
Gabiria (G)2001228219900
Gabiria (G)20062181991135
Gabiria (G)20112862323996
Gaintza (G)19867171000
Gaintza (G)19917171000
Gaintza (G)19968076220
Gaintza (G)20017976210
Gaintza (G)20067670420
Gaintza (G)20117162720
Galdakao (B)198613.2473.0949.46159696
Galdakao (B)199113.9513.2069.993640112
Galdakao (B)199614.4343.05910.577670128
Galdakao (B)200114.2712.67010.530929142
Galdakao (B)200613.9602.49310.302969196
Galdakao (B)201113.9632.38610.2381.054285
Galdames (B)1986425242111
Galdames (B)1991413041021
Galdames (B)1996417141321
Galdames (B)20014056388101
Galdames (B)20064337411105
Galdames (B)20114437420133
Gamiz-Fika (B)19864544232911
Gamiz-Fika (B)19914624004994
Gamiz-Fika (B)199650440681116
Gamiz-Fika (B)2001606393181248
Gamiz-Fika (B)2006653387219407
Gamiz-Fika (B)20116733762384514
Garai (B)1986123115800
Garai (B)1991132116970
Garai (B)1996124110860
Garai (B)20011241061530
Garai (B)20061451122634
Garai (B)201116711632154
Gasteiz (A)198696.3131.84792.0041.2361.226
Gasteiz (A)199199.7082.13094.8921.4291.257
Gasteiz (A)1996103.2822.40197.3582.0771.446
Gasteiz (A)2001103.7592.86496.3092.1052.481
Gasteiz (A)2006109.9783.45898.6752.7285.117
Gasteiz (A)2011114.5383.817100.2273.5816.913
Gatika (B)19864243773971
Gatika (B)199145738054230
Gatika (B)1996546420105183
Gatika (B)2001636429180243
Gatika (B)2006711408261366
Gatika (B)20118034243155212
Gautegiz-Arteaga (B)198638032741120
Gautegiz-Arteaga (B)19913603025161
Gautegiz-Arteaga (B)199637828467270
Gautegiz-Arteaga (B)200140929488261
Gautegiz-Arteaga (B)20064322721222711
Gautegiz-Arteaga (B)20114562781363012
Gaztelu (G)19968179110
Gaztelu (G)20018477520
Gaztelu (G)2006100841420
Gaztelu (G)201194811300
Gernika-Lumo (B)19868.7925.4772.66356686
Gernika-Lumo (B)19917.7544.6032.55354157
Gernika-Lumo (B)19967.3654.3772.43950643
Gernika-Lumo (B)20017.1944.1972.46746367
Gernika-Lumo (B)20067.5244.0782.661496289
Gernika-Lumo (B)20117.7183.8892.814576439
Getaria (G)19861.1411.03079302
Getaria (G)19911.1621.0569664
Getaria (G)19961.1641.041872214
Getaria (G)20011.1629871253614
Getaria (G)20061.2139551944618
Getaria (G)20111.2849452246550
Getxo (B)198636.7262.63631.6281.894568
Getxo (B)199137.7092.51833.0161.675500
Getxo (B)199638.6452.41933.8021.919505
Getxo (B)200138.1002.64633.3611.507586
Getxo (B)200637.3592.73432.2161.693716
Getxo (B)201136.5292.63831.0681.845978
Gizaburuaga (B)19866867010
Gizaburuaga (B)19916767000
Gizaburuaga (B)19966866020
Gizaburuaga (B)20017066211
Gizaburuaga (B)20068573921
Gizaburuaga (B)201199781173
Gobiaran (A)1986498848244
Gobiaran (A)1991432642150
Gobiaran (A)1996488547265
Gobiaran (A)2001516350724
Gobiaran (A)200660512567719
Gobiaran (A)201160017556918
Gordexola (B)198678912761115
Gordexola (B)1991750474123
Gordexola (B)1996716670541
Gordexola (B)20017391671094
Gordexola (B)2006794307321814
Gordexola (B)2011853347603029
Gorliz (B)19861.22927175816931
Gorliz (B)19911.37224195615718
Gorliz (B)19961.7062541.27515027
Gorliz (B)20012.1593221.65115432
Gorliz (B)20062.4523281.88618355
Gorliz (B)20112.6533571.97523586
Guardia (Biastari) (A)1986771376800
Guardia (Biastari) (A)1991743473243
Guardia (Biastari) (A)1996717370671
Guardia (Biastari) (A)20017111069344
Guardia (Biastari) (A)200677421715632
Guardia (Biastari) (A)2011811327162043
Gueñes (B)19862.993252.9321818
Gueñes (B)19912.850222.8051013
Gueñes (B)19962.874132.8111535
Gueñes (B)20012.782272.6793739
Gueñes (B)20062.992522.7875994
Gueñes (B)20113.069742.77788130
Harana (A)1986233123200
Harana (A)1991212021200
Harana (A)1996201219900
Harana (A)2001187118420
Harana (A)2006189218124
Harana (A)2011166116032
Hernani (G)19869.3353.5354.881794125
Hernani (G)19919.0303.6144.65266995
Hernani (G)19969.0543.6624.70260585
Hernani (G)20018.7803.4824.57364778
Hernani (G)20069.0253.4904.675708152
Hernani (G)20119.3063.4844.801768253
Hernialde (G)19861501222260
Hernialde (G)19911511202380
Hernialde (G)199615212319100
Hernialde (G)20011431172150
Hernialde (G)200616111337110
Hernialde (G)2011187118362310
Hondarribia (G)19866.3303.2222.49153384
Hondarribia (G)19916.6093.3252.69752562
Hondarribia (G)19967.0533.5242.97248473
Hondarribia (G)20017.3583.2313.165824138
Hondarribia (G)20067.7463.2303.494854168
Hondarribia (G)20117.9383.1953.609908226
Ibarra (G)19862.2811.27887611710
Ibarra (G)19912.2651.2828741054
Ibarra (G)19962.1981.2488401037
Ibarra (G)20012.1311.17083511610
Ibarra (G)20062.1091.11782812737
Ibarra (G)20112.1101.06881514780
Ibarrangelu (B)198624321714120
Ibarrangelu (B)199122919026121
Ibarrangelu (B)19962372042940
Ibarrangelu (B)200125419541171
Ibarrangelu (B)200629018677261
Ibarrangelu (B)201131018692302
Idiazabal (G)19861.0258401362524
Idiazabal (G)19911.0238281432923
Idiazabal (G)19961.0158091513817
Idiazabal (G)20011.036886138111
Idiazabal (G)20061.0608281931623
Idiazabal (G)20111.1478722153228
Igorre (B)19861.8851.163630884
Igorre (B)19911.9021.2405421182
Igorre (B)19961.9741.353595260
Igorre (B)20011.8831.12759515011
Igorre (B)20061.9331.02869316943
Igorre (B)20111.95796672417592
Ikaztegieta (G)198634131118120
Ikaztegieta (G)19911901642420
Ikaztegieta (G)19961951603041
Ikaztegieta (G)20011891553310
Ikaztegieta (G)20062181575443
Ikaztegieta (G)201123715963105
Irun (G)198625.8183.77620.0711.721250
Irun (G)199125.6274.09820.0091.285235
Irun (G)199626.4504.20420.6871.287272
Irun (G)200126.8494.12221.2921.018417
Irun (G)200628.6524.32722.0711.356898
Irun (G)201128.3304.06921.4341.6291.198
Irura (G)198631823469141
Irura (G)199131022370152
Irura (G)199635225583131
Irura (G)2001457307130164
Irura (G)20066153781893612
Irura (G)20117804282676223
Iruraitz-Gauna (A)1986249024900
Iruraitz-Gauna (A)1991228122700
Iruraitz-Gauna (A)1996223022003
Iruraitz-Gauna (A)2001228322131
Iruraitz-Gauna (A)2006262924346
Iruraitz-Gauna (A)201131116277126
Iruña Oka (A)19868163802011
Iruña Oka (A)1991751574321
Iruña Oka (A)1996836682442
Iruña Oka (A)200199514937935
Iruña Oka (A)20061.308181.1993259
Iruña Oka (A)20111.550251.4015668
Iruñea (NG)199187.5432.29278.3661.8041.408
Iruñea (NG)200183.5622.18976.5781.7932.040
Iruñea (NG)201188.0742.05874.7683.1275.884
Ispaster (B)19863313121900
Ispaster (B)19913243061080
Ispaster (B)19963243091230
Ispaster (B)20013122911920
Ispaster (B)20063192842861
Ispaster (B)201135028149155
Itsasondo (G)1986393318501411
Itsasondo (G)199132024157175
Itsasondo (G)19963092465544
Itsasondo (G)200128018067276
Itsasondo (G)200629016086377
Itsasondo (G)2011311159103409
Iurreta (B)19912.3758931.4005923
Iurreta (B)19962.1727981.2678225
Iurreta (B)20012.0057231.1837524
Iurreta (B)20061.8576341.0669760
Iurreta (B)20111.8555731.059120103
Izurtza (B)1986131942980
Izurtza (B)1991130942781
Izurtza (B)19961431053440
Izurtza (B)20011311062410
Izurtza (B)2006127932842
Izurtza (B)201116990461617
Kanpezu (A)1986616460822
Kanpezu (A)1991592558340
Kanpezu (A)1996573256632
Kanpezu (A)20015495527611
Kanpezu (A)200657516530920
Kanpezu (A)2011581215102129
Karrantza (B)19861.79581.78412
Karrantza (B)19911.62661.61721
Karrantza (B)19961.63641.62633
Karrantza (B)20011.48771.46965
Karrantza (B)20061.430251.382149
Karrantza (B)20111.421311.3452619
Kortezubi (B)1991201191730
Kortezubi (B)1996188181700
Kortezubi (B)20011851591961
Kortezubi (B)200619815828111
Kortezubi (B)201121016432104
Kripan (A)1986104010400
Kripan (A)1991103010300
Kripan (A)19969909900
Kripan (A)200110019720
Kripan (A)20069919530
Kripan (A)2011105093102
Kuartango (A)1986180317610
Kuartango (A)1991198219321
Kuartango (A)1996191318710
Kuartango (A)20012033188102
Kuartango (A)2006201218991
Kuartango (A)20112003184103
Lagran (A)1986113011300
Lagran (A)1991102110100
Lagran (A)199610009820
Lagran (A)2001108110700
Lagran (A)2006104110201
Lagran (A)20119219010
Lanestosa (B)1986151015100
Lanestosa (B)1991157115600
Lanestosa (B)1996149014810
Lanestosa (B)2001142213820
Lanestosa (B)2006153314631
Lanestosa (B)2011143513170
Lantaron (A)1986437143141
Lantaron (A)1991414440820
Lantaron (A)1996439143044
Lantaron (A)2001525551433
Lantaron (A)200652211495511
Lantaron (A)201150514467915
Lantziego (A)1986319031810
Lantziego (A)1991340633301
Lantziego (A)1996332232730
Lantziego (A)2001320331601
Lantziego (A)20063554334116
Lantziego (A)20113632338815
Lapuebla de Labarca (A)19864002388100
Lapuebla de Labarca (A)1991401439700
Lapuebla de Labarca (A)19964198397131
Lapuebla de Labarca (A)20014306407314
Lapuebla de Labarca (A)20064429402130
Lapuebla de Labarca (A)2011441163881423
Larrabetzu (B)1986745570151204
Larrabetzu (B)1991722536157263
Larrabetzu (B)1996748529189291
Larrabetzu (B)2001740494199416
Larrabetzu (B)2006818486268577
Larrabetzu (B)20119304743478623
Larraul (G)198610099100
Larraul (G)19918685100
Larraul (G)19967776100
Larraul (G)20017668521
Larraul (G)2006107871721
Larraul (G)20111301002163
Lasarte-Oria (G)19869.0892.1116.55733586
Lasarte-Oria (G)19918.9192.1656.295326133
Lasarte-Oria (G)19968.7381.9116.264454109
Lasarte-Oria (G)20018.3871.8105.959491127
Lasarte-Oria (G)20068.4011.7615.941519180
Lasarte-Oria (G)20118.7941.7726.120596306
Laudio (A)198610.5175149.557273173
Laudio (A)199110.1514709.33427968
Laudio (A)19969.8534718.926342114
Laudio (A)20019.2334428.392292107
Laudio (A)20068.8754607.898318199
Laudio (A)20118.9304767.784403267
Laukiz (B)1986529243250306
Laukiz (B)1991491233220299
Laukiz (B)19964722182152712
Laukiz (B)20014922072423112
Laukiz (B)2006489201242379
Laukiz (B)20115682042945317
Lazkao (G)19862.6331.1231.31310889
Lazkao (G)19912.5201.0921.26611844
Lazkao (G)19962.4621.0831.21611449
Lazkao (G)20012.4621.1611.1478965
Lazkao (G)20062.5451.1711.18311279
Lazkao (G)20112.5871.1331.186150118
Leaburu (G)19863172976140
Leaburu (G)1991315306720
Leaburu (G)199620317814110
Leaburu (G)20011951701681
Leaburu (G)200619515925101
Leaburu (G)201118714128126
Legazpi (G)19865.2332.0622.85028536
Legazpi (G)19915.0422.0502.8739920
Legazpi (G)19964.6711.7632.60627725
Legazpi (G)20014.3771.5542.47530939
Legazpi (G)20064.2521.4692.39232863
Legazpi (G)20114.2711.4412.35138792
Legorreta (G)1986789495249369
Legorreta (G)1991759489232353
Legorreta (G)19967094372322812
Legorreta (G)200167645122500
Legorreta (G)20067144092741318
Legorreta (G)20117614092943028
Legutiano (A)1986696123483900
Legutiano (A)1991657131503212
Legutiano (A)1996681147496344
Legutiano (A)20016881194886912
Legutiano (A)20067881235617430
Legutiano (A)20118721286227448
Leintz Gatzaga (G)1986109831691
Leintz Gatzaga (G)199113110115105
Leintz Gatzaga (G)199613910323130
Leintz Gatzaga (G)20011299223140
Leintz Gatzaga (G)20061358337141
Leintz Gatzaga (G)20111418438181
Leioa (B)198611.6131.0649.882513154
Leioa (B)199112.02492910.426518151
Leioa (B)199612.70086311.024642171
Leioa (B)200113.48196911.781543188
Leioa (B)200613.68398111.804629269
Leioa (B)201114.3431.02312.167771382
Lekeitio (B)19863.6372.89255214053
Lekeitio (B)19913.5412.9195118130
Lekeitio (B)19963.5712.86452513745
Lekeitio (B)20013.5602.81556714731
Lekeitio (B)20063.5262.64565018348
Lekeitio (B)20113.5292.50870122595
Lemoa (B)19861.4958036116615
Lemoa (B)19911.366808470799
Lemoa (B)19961.211706422767
Lemoa (B)20011.2906505448016
Lemoa (B)20061.41159068010140
Lemoa (B)20111.67457690611181
Lemoiz (B)198639425691425
Lemoiz (B)199139726492329
Lemoiz (B)1996427267128257
Lemoiz (B)2001456197208438
Lemoiz (B)20064921872415212
Lemoiz (B)20115551792877316
Leza (A)1986104210110
Leza (A)1991102210000
Leza (A)19969939510
Leza (A)2001104010301
Leza (A)2006123211416
Leza (A)2011115610225
Lezama (B)1986931619250602
Lezama (B)19911.003688288270
Lezama (B)19961.018612330733
Lezama (B)20011.031568379795
Lezama (B)20061.1465434899321
Lezama (B)20111.15249452311916
Lezo (G)19862.7151.1661.4297248
Lezo (G)19912.5511.1031.31510825
Lezo (G)19962.7801.2051.43910036
Lezo (G)20012.8341.1711.49213536
Lezo (G)20062.8671.1281.53915743
Lezo (G)20112.9291.1041.55221459
Lizarra (NG)19916.533805.56920143
Lizarra (NG)20016.0141065.51916999
Lizarra (NG)20116.3451295.689225189
Lizartza (G)1986387375741
Lizartza (G)1991368356921
Lizartza (G)1996335324911
Lizartza (G)20012932661674
Lizartza (G)200630826127137
Lizartza (G)2011342234641826
Loiu (B)1986856410368735
Loiu (B)19918613963591015
Loiu (B)19968513453941093
Loiu (B)20011.13428166213754
Loiu (B)20061.02826059511162
Loiu (B)20111.19327973711958
Mallabia (B)1986571399130393
Mallabia (B)19915824211361312
Mallabia (B)1996564395144223
Mallabia (B)20015803871681411
Mallabia (B)2006584365193179
Mallabia (B)20115753451922414
Markin-Etxebarria (B)19864033811264
Markin-Etxebarria (B)19914053812130
Markin-Etxebarria (B)19964003672256
Markin-Etxebarria (B)20014043821912
Markin-Etxebarria (B)200641935144519
Markin-Etxebarria (B)2011366297441411
Markina-Xemein (B)19862.5212.1143204839
Markina-Xemein (B)19912.3982.0143113934
Markina-Xemein (B)19962.2961.9032956731
Markina-Xemein (B)20012.2981.82030411361
Markina-Xemein (B)20062.3141.601387118208
Markina-Xemein (B)20112.4701.624439146261
Maruri-Jatabe (B)19862482083343
Maruri-Jatabe (B)199125918856114
Maruri-Jatabe (B)199627918180162
Maruri-Jatabe (B)2001326192102293
Maruri-Jatabe (B)2006411192182307
Maruri-Jatabe (B)20114782002174912
Mañaria (B)19862702442231
Mañaria (B)19912612392020
Mañaria (B)19962502123350
Mañaria (B)20012261942732
Mañaria (B)20062321834072
Mañaria (B)2011273174541134
Mañueta (A)1986179017900
Mañueta (A)1991179017810
Mañueta (A)1996178017710
Mañueta (A)2001180117342
Mañueta (A)20061961169620
Mañueta (A)20111751155811
Mendaro (G)1986792524249190
Mendaro (G)1991733504217120
Mendaro (G)1996663446183304
Mendaro (G)2001729485223192
Mendaro (G)20068554843223415
Mendaro (G)20119784914036321
Mendata (B)1986206203210
Mendata (B)19911831684110
Mendata (B)1996181168661
Mendata (B)20011771571541
Mendata (B)20061861482891
Mendata (B)201120014938103
Mendexa (B)1986173157961
Mendexa (B)19911741571511
Mendexa (B)19961711551510
Mendexa (B)20011781572010
Mendexa (B)20062091594334
Mendexa (B)201122816543173
Meñaka (B)1986191188300
Meñaka (B)19912282171100
Meñaka (B)19962362171450
Meñaka (B)200125721130142
Meñaka (B)200632322381163
Meñaka (B)201135722799265
Moreda de Alava (A)1986151015100
Moreda de Alava (A)1991144114300
Moreda de Alava (A)1996154014707
Moreda de Alava (A)2001131112523
Moreda de Alava (A)20061521137410
Moreda de Alava (A)20111500136104
Morga (B)1986188182420
Morga (B)1991178171430
Morga (B)1996204194730
Morga (B)20012101862112
Morga (B)20062081743121
Morga (B)20112121544864
Mundaka (B)1986759595148151
Mundaka (B)199173359496394
Mundaka (B)19968145081999215
Mundaka (B)2001882527288589
Mundaka (B)20068814763226815
Mundaka (B)20119074593298237
Mungia (B)19865.3923.0202.00632937
Mungia (B)19915.7263.0362.34030050
Mungia (B)19966.1392.9052.81035470
Mungia (B)20016.5792.8063.186455132
Mungia (B)20067.1982.7233.798492185
Mungia (B)20117.9082.6434.333595337
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)1986259255121
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)1991238235201
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)1996212210200
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)2001206193760
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)20062081891261
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)201123218139111
Murueta (B)19919887704
Murueta (B)1996100583921
Murueta (B)20011331131622
Murueta (B)20061511083382
Murueta (B)20111479630183
Muskiz (B)19863.052222.9832819
Muskiz (B)19913.086153.046169
Muskiz (B)19963.083183.0332111
Muskiz (B)20013.155333.0545315
Muskiz (B)20063.334613.1617438
Muskiz (B)20113.582843.29710695
Mutiloa (G)19869588205
Mutiloa (G)19919080802
Mutiloa (G)199684701130
Mutiloa (G)20017871430
Mutiloa (G)2006104722291
Mutiloa (G)2011124942082
Mutriku (G)19862.2701.8282718982
Mutriku (G)19912.2381.73733213732
Mutriku (G)19962.3271.77036015344
Mutriku (G)20012.3131.7654089149
Mutriku (G)20062.3331.70944710869
Mutriku (G)20112.4561.706506140104
Muxika (B)198680465514531
Muxika (B)199174467149231
Muxika (B)199672664365162
Muxika (B)200167761152122
Muxika (B)200668955899275
Muxika (B)20117255301404213
Nabarniz (B)1991124122110
Nabarniz (B)1996114111210
Nabarniz (B)200110394360
Nabarniz (B)2006113891545
Nabarniz (B)2011113901436
Navaridas (A)1986116011600
Navaridas (A)1991113011300
Navaridas (A)1996119311510
Navaridas (A)2001120012000
Navaridas (A)2006116410606
Navaridas (A)2011132212046
Oiartzun (G)19863.9242.74594917159
Oiartzun (G)19914.1032.8591.00719047
Oiartzun (G)19964.3492.9331.12624743
Oiartzun (G)20014.4842.9771.27519339
Oiartzun (G)20064.6992.9291.47723261
Oiartzun (G)20114.8532.9161.53930692
Oion (A)19861.14451.13027
Oion (A)19911.039101.02117
Oion (A)19961.096111.07852
Oion (A)20011.222121.190146
Oion (A)20061.500321.3772962
Oion (A)20111.655321.46438121
Okondo (A)1986412938797
Okondo (A)1991361734572
Okondo (A)1996384637152
Okondo (A)20014403040082
Okondo (A)200654327488226
Okondo (A)2011591295123416
Olaberria (G)19866382603551013
Olaberria (G)199157125131424
Olaberria (G)199651824226646
Olaberria (G)200146220425206
Olaberria (G)2006439190230514
Olaberria (G)20114731962183920
Ondarroa (B)19865.4883.8761.10591416
Ondarroa (B)19915.1713.6441.072244211
Ondarroa (B)19965.0233.733866123301
Ondarroa (B)20014.8053.452868180305
Ondarroa (B)20064.4423.082878171311
Ondarroa (B)20114.3272.892914204317
Ordizia (G)19864.5501.7502.28842191
Ordizia (G)19914.4811.9382.26721957
Ordizia (G)19964.3651.8982.18920672
Ordizia (G)20014.2141.8482.02225490
Ordizia (G)20064.3401.7972.079282182
Ordizia (G)20114.5241.7472.189303285
Orendain (G)19919896101
Orendain (G)19969086211
Orendain (G)20017774300
Orendain (G)20068877920
Orendain (G)201183701012
Orexa (G)19864343000
Orexa (G)19914141000
Orexa (G)19964040000
Orexa (G)20014545000
Orexa (G)20065651410
Orexa (G)20116054600
Orio (G)19862.1291.6024435925
Orio (G)19912.1171.6764021425
Orio (G)19962.1171.56442310030
Orio (G)20012.1581.53544114735
Orio (G)20062.3111.58652616831
Orio (G)20112.6411.68864321298
Ormaiztegi (G)1986622457135246
Ormaiztegi (G)19916084511341310
Ormaiztegi (G)1996583416131288
Ormaiztegi (G)20015854161242124
Ormaiztegi (G)20066464161842521
Ormaiztegi (G)20116453841824336
Orozko (B)1986968637261682
Orozko (B)1991957633265590
Orozko (B)1996911512304941
Orozko (B)20011.0363904112323
Orozko (B)20061.15638851323025
Orozko (B)20111.22039156523133
Ortuella (B)19864.455214.3023993
Ortuella (B)19914.348244.2342070
Ortuella (B)19964.123133.9943779
Ortuella (B)20014.120263.9874859
Ortuella (B)20064.036513.8576563
Ortuella (B)20113.978763.70410692
Otxandio (B)1986622418157407
Otxandio (B)1991576390137472
Otxandio (B)1996539375126380
Otxandio (B)2001529326150521
Otxandio (B)2006597331199634
Otxandio (B)20116503412186625
Oñati (G)19865.3283.7381.29823359
Oñati (G)19915.2683.7141.26919293
Oñati (G)19965.1833.5821.33620263
Oñati (G)20015.2253.5691.322218116
Oñati (G)20065.1073.3961.357234120
Oñati (G)20115.2593.3461.439293181
Pasaia (G)19869.4141.8316.289423871
Pasaia (G)19918.8241.7995.896468661
Pasaia (G)19968.2471.6685.381488710
Pasaia (G)20017.5871.3245.284623356
Pasaia (G)20067.4821.3355.124639384
Pasaia (G)20117.5201.3155.096661448
Plentzia (B)19861.29621893213511
Plentzia (B)19911.2122158869516
Plentzia (B)19961.4512291.1081059
Plentzia (B)20011.7232211.3849919
Plentzia (B)20061.9592551.54713126
Plentzia (B)20112.0642461.61216046
Portugalete (B)198628.01335226.602402657
Portugalete (B)199127.07328325.892283615
Portugalete (B)199626.04729424.907273573
Portugalete (B)200124.41530823.283331493
Portugalete (B)200622.74041421.367390569
Portugalete (B)201122.37047520.614540741
Samaniego (A)1986151015010
Samaniego (A)1991132113010
Samaniego (A)1996147214320
Samaniego (A)2001153114840
Samaniego (A)2006168315267
Samaniego (A)20111809153711
San Adrián (NG)19912.27642.25347
San Adrián (NG)20012.60552.4690119
San Adrián (NG)20112.94902.67211138
Santurtzi (B)198625.40624124.489247429
Santurtzi (B)199124.55325023.783187333
Santurtzi (B)199624.16721323.306318330
Santurtzi (B)200122.49325921.695280259
Santurtzi (B)200622.26538121.077378429
Santurtzi (B)201122.17746020.517547653
Segura (G)198668757496017
Segura (G)199164055364221
Segura (G)1996612519601320
Segura (G)2001596477712721
Segura (G)20066184391153826
Segura (G)20117124741455340
Sestao (B)198618.40414417.448177635
Sestao (B)199117.29010716.511102570
Sestao (B)199616.5578515.797146529
Sestao (B)200115.10513114.427159388
Sestao (B)200613.98618513.143210448
Sestao (B)201113.48223912.354293596
Sondika (B)19861.7385041.11510910
Sondika (B)19911.5984331.0271308
Sondika (B)19961.6964251.10914913
Sondika (B)20011.8704661.26712512
Sondika (B)20062.0534341.43715032
Sondika (B)20112.0823821.47217256
Sopela (B)19863.4397602.38925832
Sopela (B)19913.9727192.86534345
Sopela (B)19964.5997613.41934673
Sopela (B)20015.1397523.88640299
Sopela (B)20065.7338044.345461123
Sopela (B)20115.8127794.350527156
Sopuerta, Garape (B)19861.11671.10252
Sopuerta, Garape (B)19911.09441.08730
Sopuerta, Garape (B)19961.13631.117124
Sopuerta, Garape (B)20011.12191.10183
Sopuerta, Garape (B)20061.186111.1192036
Sopuerta, Garape (B)20111.280321.1623551
Soraluze (G)19862.5871.2981.06183145
Soraluze (G)19912.3641.1761.03410846
Soraluze (G)19962.1711.0701.0226613
Soraluze (G)20012.0289589326078
Soraluze (G)20061.9368659267570
Soraluze (G)20111.939785917110127
Sukarrieta (B)19861388936121
Sukarrieta (B)19911339029122
Sukarrieta (B)1996158896081
Sukarrieta (B)20011677971170
Sukarrieta (B)20061658369121
Sukarrieta (B)20111787977193
Tafalla (NG)19914.780444.5026443
Tafalla (NG)20014.814414.5425892
Tafalla (NG)20115.257464.506144474
Tolosa (G)19868.7304.3823.2621.03848
Tolosa (G)19918.5664.4043.15697333
Tolosa (G)19968.4794.7223.03867841
Tolosa (G)20018.2724.4823.10061377
Tolosa (G)20068.2574.2913.179662125
Tolosa (G)20118.6154.3483.258786223
Trapagaran (B)19866.475506.2748566
Trapagaran (B)19916.427416.2904551
Trapagaran (B)19966.194306.0655742
Trapagaran (B)20016.079475.87110457
Trapagaran (B)20065.920815.64413263
Trapagaran (B)20115.784995.41317696
Turtzioz (B)1986245324200
Turtzioz (B)1991246124410
Turtzioz (B)1996257225311
Turtzioz (B)2001250124900
Turtzioz (B)2006271525907
Turtzioz (B)2011269624887
Tutera (NG)199112.1405011.6713777
Tutera (NG)200114.2355012.66851570
Tutera (NG)201116.42811314.3161651.577
Ubide (B)19867464910
Ubide (B)199185601384
Ubide (B)199677545108
Ubide (B)200180531674
Ubide (B)200679442546
Ubide (B)2011904128138
Ugao (B)19862.0693481.48921319
Ugao (B)19912.0003611.42118137
Ugao (B)19962.0634641.40013168
Ugao (B)20012.0073751.40916954
Ugao (B)20061.9833331.40218563
Ugao (B)20111.9873271.38419086
Uharte Eguesibar (NG)19911.357361.239337
Uharte Eguesibar (NG)20011.473361.3694817
Uharte Eguesibar (NG)20112.942922.60614838
Urduliz (B)19861.2555765937115
Urduliz (B)19911.262584631398
Urduliz (B)19961.34446673812911
Urduliz (B)20011.5314721.0014216
Urduliz (B)20061.5844601.0425329
Urduliz (B)20111.7584451.17110933
Urduña (B)19862.097262.0032642
Urduña (B)19912.029191.9591833
Urduña (B)19961.981251.8764733
Urduña (B)20011.973481.8353951
Urduña (B)20062.044501.8995441
Urduña (B)20112.096531.8948762
Urizaharra (A)1986133013201
Urizaharra (A)1991120211800
Urizaharra (A)1996139113800
Urizaharra (A)2001126312030
Urizaharra (A)2006138213330
Urizaharra (A)2011161415142
Urkabustaiz (A)198644429390421
Urkabustaiz (A)19914421541395
Urkabustaiz (A)19964342440262
Urkabustaiz (A)20014582142935
Urkabustaiz (A)2006591295231227
Urkabustaiz (A)2011702405752958
Urnieta (G)19862.2198531.2527341
Urnieta (G)19912.2059041.1884865
Urnieta (G)19962.5501.0281.4006458
Urnieta (G)20012.6981.0261.5587935
Urnieta (G)20062.9151.0591.67312360
Urnieta (G)20112.9901.0671.68316971
Urretxu (G)19863.2491.0781.81931339
Urretxu (G)19913.0531.2551.7274625
Urretxu (G)19963.0951.1431.74618422
Urretxu (G)20013.1981.2661.73517621
Urretxu (G)20063.2201.2491.72220049
Urretxu (G)20113.4121.2511.81926379
Usurbil (G)19862.8131.6531.0488923
Usurbil (G)19912.6911.60397210412
Usurbil (G)19962.6501.6369009222
Usurbil (G)20012.6231.58891010322
Usurbil (G)20062.7791.6151.00712928
Usurbil (G)20112.9921.6271.10620158
Villabona-Amasa (G)19862.6141.5759228136
Villabona-Amasa (G)19912.6551.5629928813
Villabona-Amasa (G)19962.6671.54697011833
Villabona-Amasa (G)20012.7781.5401.05514637
Villabona-Amasa (G)20062.7721.4411.09117664
Villabona-Amasa (G)20112.8061.3971.104185120
Villabuena de Alava (A)1986182118001
Villabuena de Alava (A)1991173117200
Villabuena de Alava (A)1996167116600
Villabuena de Alava (A)2001156514911
Villabuena de Alava (A)2006163715015
Villabuena de Alava (A)20111686145512
Zaldibar (B)19861.514595850654
Zaldibar (B)19911.472557853539
Zaldibar (B)19961.424560812466
Zaldibar (B)20011.3734888055426
Zaldibar (B)20061.3594647956535
Zaldibar (B)20111.4604418569865
Zaldibia (G)19868837031561311
Zaldibia (G)19918166801121212
Zaldibia (G)1996798677102316
Zaldibia (G)2001751611932027
Zaldibia (G)20067405751152723
Zaldibia (G)20117695521353547
Zalduondo (A)19866706700
Zalduondo (A)19916636300
Zalduondo (A)19967336721
Zalduondo (A)20017536570
Zalduondo (A)2006103108661
Zalduondo (A)201199117792
Zalla (B)19863.552203.4892419
Zalla (B)19913.566263.513207
Zalla (B)19963.650163.5922616
Zalla (B)20013.773433.6394447
Zalla (B)20063.804763.52073135
Zalla (B)20113.976993.557127193
Zamudio (B)19861.5986058769522
Zamudio (B)19911.5706148538419
Zamudio (B)19961.51157181210523
Zamudio (B)20011.4825338398624
Zamudio (B)20061.5555019129349
Zamudio (B)20111.56045492311568
Zanbrana (A)1986180117801
Zanbrana (A)1991174117300
Zanbrana (A)1996193119200
Zanbrana (A)2001192118911
Zanbrana (A)2006194418415
Zanbrana (A)2011227620849
Zangoza (NG)19912.15642.0881015
Zangoza (NG)20012.276242.1503635
Zangoza (NG)20112.47102.12698204
Zaratamo (B)1986801279500220
Zaratamo (B)1991791167543801
Zaratamo (B)1996780224514402
Zaratamo (B)20018011755556110
Zaratamo (B)20068351635946612
Zaratamo (B)20118041465716918
Zarautz (G)19867.9575.0732.47534366
Zarautz (G)19918.6995.4952.76635583
Zarautz (G)19969.2295.6962.87457584
Zarautz (G)200110.0746.0153.280623156
Zarautz (G)200610.5335.9943.598716225
Zarautz (G)201110.7135.9383.630844301
Zeanuri (B)19866365953731
Zeanuri (B)19915995513981
Zeanuri (B)19965855344551
Zeanuri (B)20015784927781
Zeanuri (B)20066264511372117
Zeanuri (B)20116504201723226
Zeberio (B)19865044544712
Zeberio (B)199149141855180
Zeberio (B)199645336968142
Zeberio (B)2001508364112293
Zeberio (B)2006536304182455
Zeberio (B)2011501268179486
Zegama (G)198672365544222
Zegama (G)199170256965644
Zegama (G)199667760351176
Zegama (G)200165556477113
Zegama (G)20067245501231437
Zegama (G)20117995441683255
Zerain (G)1986108106200
Zerain (G)1991106103201
Zerain (G)1996113110300
Zerain (G)20011271151011
Zerain (G)2006119108902
Zerain (G)20111231071024
Zestoa (G)19861.8441.4782906511
Zestoa (G)19911.7551.462273119
Zestoa (G)19961.6611.390236314
Zestoa (G)20011.5351.252251239
Zestoa (G)20061.6751.2693433528
Zestoa (G)20111.8241.2824245464
Zierbena (B)1996589757651
Zierbena (B)20016461362544
Zierbena (B)200668021642107
Zierbena (B)2011764257072111
Zigoitia (A)19863916327553
Zigoitia (A)199139728352152
Zigoitia (A)1996567455011011
Zigoitia (A)200169347625129
Zigoitia (A)2006757566602318
Zigoitia (A)2011923767635727
Ziortza-Bolibar (B)20062161822752
Ziortza-Bolibar (B)201123418923157
Zizur Nagusia (NG)20015.2101604.827117104
Zizur Nagusia (NG)20116.5302405.394295396
Zizurkil (G)19861.356685590792
Zizurkil (G)19911.3537275575118
Zizurkil (G)19961.3307075375927
Zizurkil (G)20011.3777025659119
Zizurkil (G)20061.3576645659830
Zizurkil (G)20111.36464456910546
Zornotza (B)19867.8173.3664.00338266
Zornotza (B)19917.8423.4033.98639261
Zornotza (B)19967.8953.3174.06247145
Zornotza (B)20017.8383.1774.03856657
Zornotza (B)20068.2573.0914.336619211
Zornotza (B)20118.6412.9414.624683393
Zuia (A)198660012570612
Zuia (A)199159816563127
Zuia (A)199671919684106
Zuia (A)2001932418482320
Zuia (A)20061.177591.0284149
Zuia (A)20111.251751.0637538
Zumaia (G)19863.9272.3331.39217329
Zumaia (G)19913.9862.3391.43818128
Zumaia (G)19964.0482.4771.39813142
Zumaia (G)20014.1592.4851.45816155
Zumaia (G)20064.2632.4941.49021366
Zumaia (G)20114.5102.5541.549288119
Zumarraga (G)19865.7221.4963.81036947
Zumarraga (G)19915.4941.6063.68618319
Zumarraga (G)19965.0851.4353.37024535
Zumarraga (G)20014.9751.0763.36049346
Zumarraga (G)20064.7391.0343.18346557
Zumarraga (G)20114.8091.0613.13452094

Iturria: Guk egindakoa. Biztanleria Zentsuak eta Biztanleriaren estatistikak, EUSTAT Arabarako, Bizkairako eta Gipuzkoarako. Euskarabidea (1991, 2001 eta 2011) Nafarroa Garairako. Soziolinguistikazko Inkesta, Ipar Euskal Herrirako (HPS).

Oharra: Ez dugu iparraldeko daturik.
* Hainbat kasutan Nafarroa Garaiko datuek ez dute hiztunen %100a osatzen, ehuneko kopuru txiki batean ezezaguna baita gaitasuna.
Iturrien inguruko edo egindako eragiketei buruzko xehetasun gehiago jakin nahi izanez gero, jo Metodologia atalera.



Soziolinguistika Klusterra / Tel.: 943 592 556 / Posta-e.: kluster@soziolinguistika.eus / MARTIN UGALDE KULTUR PARKEA, 20140 - ANDOAIN