Lehen hizkuntzaren bilakaera, emakumezkoen artean, Udalerrika. Euskal Herria, » (%)
LurraldeaUrteaGuztira EuskaraErdaraBiakBeste
Abadiño (B)1986100,041,653,12,82,5
Abadiño (B)1991100,040,452,95,11,5
Abadiño (B)1996100,040,552,44,72,4
Abadiño (B)2001100,038,653,95,32,2
Abadiño (B)2006100,036,255,15,82,9
Abadiño (B)2011100,034,754,27,24,0
Abaltzisketa (G)1986100,099,20,00,00,8
Abaltzisketa (G)1991100,099,20,80,00,0
Abaltzisketa (G)1996100,099,10,00,00,9
Abaltzisketa (G)2001100,0100,00,00,00,0
Abaltzisketa (G)2006100,093,55,70,80,0
Abaltzisketa (G)2011100,091,14,42,22,2
Abanto-Zierbena (B)1986100,00,597,71,20,7
Abanto-Zierbena (B)1991100,00,897,80,40,9
Abanto-Zierbena (B)1996100,00,597,81,10,7
Abanto-Zierbena (B)2001100,01,096,61,50,9
Abanto-Zierbena (B)2006100,01,795,01,91,4
Abanto-Zierbena (B)2011100,02,093,03,02,0
Aduna (G)1986100,091,37,51,30,0
Aduna (G)1991100,096,42,90,70,0
Aduna (G)1996100,089,09,61,40,0
Aduna (G)2001100,089,99,50,70,0
Aduna (G)2006100,077,920,21,20,6
Aduna (G)2011100,074,521,93,10,5
Agurain (A)1986100,04,392,72,70,2
Agurain (A)1991100,04,193,42,40,2
Agurain (A)1996100,03,593,82,30,4
Agurain (A)2001100,05,191,03,10,8
Agurain (A)2006100,05,488,23,82,6
Agurain (A)2011100,05,784,24,45,6
Aia (G)1986100,097,62,00,30,1
Aia (G)1991100,093,32,43,70,6
Aia (G)1996100,091,36,41,70,6
Aia (G)2001100,093,95,30,60,3
Aia (G)2006100,086,810,51,61,0
Aia (G)2011100,080,712,65,01,7
Aiara (A)1986100,01,897,70,60,0
Aiara (A)1991100,02,296,90,70,3
Aiara (A)1996100,02,796,40,80,1
Aiara (A)2001100,02,796,11,20,0
Aiara (A)2006100,03,094,21,71,2
Aiara (A)2011100,02,991,93,71,5
Aizarnazabal (G)1986100,094,93,02,10,0
Aizarnazabal (G)1991100,096,61,32,20,0
Aizarnazabal (G)1996100,095,33,11,20,4
Aizarnazabal (G)2001100,092,93,33,80,0
Aizarnazabal (G)2006100,081,513,32,62,6
Aizarnazabal (G)2011100,074,117,62,95,3
Ajangiz (B)1991100,090,64,71,82,9
Ajangiz (B)1996100,090,85,42,71,1
Ajangiz (B)2001100,090,45,72,91,0
Ajangiz (B)2006100,082,911,63,71,9
Ajangiz (B)2011100,081,810,95,02,3
Albiztur (G)1986100,0100,00,00,00,0
Albiztur (G)1991100,099,30,00,00,7
Albiztur (G)1996100,098,50,70,00,7
Albiztur (G)2001100,095,33,90,00,8
Albiztur (G)2006100,087,211,31,50,0
Albiztur (G)2011100,083,89,65,11,5
Alegia (G)1986100,078,218,73,00,1
Alegia (G)1991100,076,620,32,80,3
Alegia (G)1996100,076,718,44,70,3
Alegia (G)2001100,075,619,35,00,1
Alegia (G)2006100,071,522,75,20,6
Alegia (G)2011100,066,723,86,23,4
Alkiza (G)1986100,093,86,20,00,0
Alkiza (G)1991100,094,53,71,80,0
Alkiza (G)1996100,093,62,83,70,0
Alkiza (G)2001100,086,49,11,82,7
Alkiza (G)2006100,075,817,24,72,3
Alkiza (G)2011100,071,819,27,11,9
Alonsotegi (B)1991100,01,797,30,50,5
Alonsotegi (B)1996100,02,095,11,41,6
Alonsotegi (B)2001100,02,495,31,11,3
Alonsotegi (B)2006100,03,093,51,91,6
Alonsotegi (B)2011100,03,590,23,43,0
Altsasu (NG)1991100,08,284,85,41,2
Altsasu (NG)2001100,08,284,65,60,9
Altsasu (NG)2011100,08,577,07,15,6
Altzaga (G)1991100,095,52,30,02,3
Altzaga (G)1996100,095,60,02,22,2
Altzaga (G)2001100,089,12,26,52,2
Altzaga (G)2006100,079,116,44,50,0
Altzaga (G)2011100,074,314,98,12,7
Altzo (G)1986100,098,61,40,00,0
Altzo (G)1991100,094,44,90,70,0
Altzo (G)1996100,095,73,60,70,0
Altzo (G)2001100,091,25,42,70,7
Altzo (G)2006100,081,512,54,81,2
Altzo (G)2011100,078,310,66,84,3
Amezketa (G)1986100,096,91,71,50,0
Amezketa (G)1991100,096,82,30,90,0
Amezketa (G)1996100,095,34,10,60,0
Amezketa (G)2001100,090,96,52,40,2
Amezketa (G)2006100,089,46,53,90,2
Amezketa (G)2011100,084,210,05,10,7
Amoroto (B)1986100,098,90,50,50,0
Amoroto (B)1991100,098,31,70,00,0
Amoroto (B)1996100,096,53,50,00,0
Amoroto (B)2001100,094,35,10,60,0
Amoroto (B)2006100,090,18,90,50,5
Amoroto (B)2011100,087,310,61,11,1
Amurrio (A)1986100,02,894,01,71,4
Amurrio (A)1991100,02,395,31,70,6
Amurrio (A)1996100,02,594,02,21,3
Amurrio (A)2001100,03,293,12,21,4
Amurrio (A)2006100,03,991,62,52,0
Amurrio (A)2011100,03,989,33,43,3
Andoain (G)1986100,036,455,95,91,8
Andoain (G)1991100,037,155,75,61,6
Andoain (G)1996100,039,555,73,61,2
Andoain (G)2001100,038,456,63,91,1
Andoain (G)2006100,036,757,64,71,1
Andoain (G)2011100,034,258,05,72,1
Anoeta (G)1986100,057,434,97,10,6
Anoeta (G)1991100,060,434,54,80,3
Anoeta (G)1996100,063,732,72,21,4
Anoeta (G)2001100,064,230,34,21,2
Anoeta (G)2006100,059,733,15,81,4
Anoeta (G)2011100,057,133,37,42,1
Antsoain (NG)1991100,02,595,11,10,9
Antsoain (NG)2001100,02,394,41,91,4
Antsoain (NG)2011100,01,485,45,05,0
Antzuola (G)1986100,060,836,31,81,1
Antzuola (G)1991100,062,334,03,00,7
Antzuola (G)1996100,063,831,73,60,9
Antzuola (G)2001100,065,329,24,70,8
Antzuola (G)2006100,061,830,45,72,0
Antzuola (G)2011100,060,429,36,93,4
Arakaldo (B)1986100,041,747,211,10,0
Arakaldo (B)1991100,047,650,02,40,0
Arakaldo (B)1996100,042,248,98,90,0
Arakaldo (B)2001100,057,540,02,50,0
Arakaldo (B)2006100,056,441,02,60,0
Arakaldo (B)2011100,039,243,115,72,0
Arama (G)1986100,092,17,90,00,0
Arama (G)1991100,087,76,85,50,0
Arama (G)1996100,087,512,50,00,0
Arama (G)2001100,085,015,00,00,0
Arama (G)2006100,081,415,13,50,0
Arama (G)2011100,071,618,94,25,3
Aramaio (A)1986100,084,913,11,50,5
Aramaio (A)1991100,084,511,53,60,5
Aramaio (A)1996100,086,012,11,40,5
Aramaio (A)2001100,078,614,76,20,4
Aramaio (A)2006100,075,018,06,30,7
Aramaio (A)2011100,071,019,77,22,1
Aranguren (NG)1991100,02,595,01,21,3
Aranguren (NG)2001100,01,393,91,92,8
Aranguren (NG)2011100,01,490,42,94,2
Arantzazu (B)1986100,077,216,56,30,0
Arantzazu (B)1991100,080,414,25,40,0
Arantzazu (B)1996100,080,313,66,10,0
Arantzazu (B)2001100,079,519,21,40,0
Arantzazu (B)2006100,072,724,52,10,7
Arantzazu (B)2011100,059,527,78,14,6
Areatza (B)1986100,054,939,35,80,0
Areatza (B)1991100,057,737,35,10,0
Areatza (B)1996100,057,735,76,10,5
Areatza (B)2001100,057,836,85,10,4
Areatza (B)2006100,053,136,46,34,2
Areatza (B)2011100,046,638,98,55,9
Aretxabaleta (G)1986100,050,444,44,60,6
Aretxabaleta (G)1991100,048,644,85,41,2
Aretxabaleta (G)1996100,048,144,36,51,1
Aretxabaleta (G)2001100,048,943,66,70,7
Aretxabaleta (G)2006100,047,644,66,51,3
Aretxabaleta (G)2011100,046,843,87,41,9
Armiñon (A)1986100,00,0100,00,00,0
Armiñon (A)1991100,01,798,30,00,0
Armiñon (A)1996100,00,0100,00,00,0
Armiñon (A)2001100,00,098,70,01,3
Armiñon (A)2006100,00,0100,00,00,0
Armiñon (A)2011100,00,091,84,14,1
Arraia-Maeztu (A)1986100,00,599,20,00,3
Arraia-Maeztu (A)1991100,00,699,10,00,3
Arraia-Maeztu (A)1996100,01,697,21,20,0
Arraia-Maeztu (A)2001100,01,695,00,62,8
Arraia-Maeztu (A)2006100,01,694,51,02,9
Arraia-Maeztu (A)2011100,03,489,74,12,8
Arrankudiaga (B)1986100,053,832,613,60,0
Arrankudiaga (B)1991100,050,537,012,20,3
Arrankudiaga (B)1996100,055,539,74,80,0
Arrankudiaga (B)2001100,050,844,64,60,0
Arrankudiaga (B)2006100,041,452,45,70,5
Arrankudiaga (B)2011100,035,853,29,31,7
Arrasate (G)1986100,039,554,35,60,6
Arrasate (G)1991100,040,853,55,10,7
Arrasate (G)1996100,042,152,94,30,6
Arrasate (G)2001100,039,253,56,31,0
Arrasate (G)2006100,038,054,06,71,3
Arrasate (G)2011100,036,853,77,32,2
Arratzu (B)1996100,094,93,12,10,0
Arratzu (B)2001100,095,05,00,00,0
Arratzu (B)2006100,086,710,42,30,6
Arratzu (B)2011100,086,07,54,81,6
Arratzu-Ubarrundia (A)1986100,04,791,32,51,5
Arratzu-Ubarrundia (A)1991100,03,494,61,01,0
Arratzu-Ubarrundia (A)1996100,06,090,02,31,7
Arratzu-Ubarrundia (A)2001100,05,288,15,80,9
Arratzu-Ubarrundia (A)2006100,04,887,25,52,6
Arratzu-Ubarrundia (A)2011100,04,885,85,73,7
Arrieta (B)1986100,095,54,50,00,0
Arrieta (B)1991100,092,66,41,00,0
Arrieta (B)1996100,085,211,43,50,0
Arrieta (B)2001100,075,220,34,10,4
Arrieta (B)2006100,063,429,85,01,9
Arrieta (B)2011100,057,233,76,82,3
Arrigorriaga (B)1986100,09,887,02,21,0
Arrigorriaga (B)1991100,08,885,53,32,4
Arrigorriaga (B)1996100,09,085,53,52,0
Arrigorriaga (B)2001100,08,184,65,12,2
Arrigorriaga (B)2006100,07,584,64,93,0
Arrigorriaga (B)2011100,07,783,35,73,3
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)1986100,081,913,74,40,0
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)1991100,084,813,71,60,0
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)1996100,082,415,02,60,0
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)2001100,080,216,43,10,3
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)2006100,072,421,95,10,6
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)2011100,065,027,06,61,4
Artzentales (B)1986100,00,399,70,00,0
Artzentales (B)1991100,00,0100,00,00,0
Artzentales (B)1996100,00,798,30,70,3
Artzentales (B)2001100,03,894,11,01,0
Artzentales (B)2006100,06,490,42,21,0
Artzentales (B)2011100,04,790,04,40,9
Artziniega (A)1986100,00,798,90,00,4
Artziniega (A)1991100,00,896,91,50,8
Artziniega (A)1996100,01,796,71,40,2
Artziniega (A)2001100,01,495,62,10,9
Artziniega (A)2006100,01,993,43,11,6
Artziniega (A)2011100,02,490,03,54,1
Asparrena (A)1986100,05,593,31,20,0
Asparrena (A)1991100,02,695,61,10,7
Asparrena (A)1996100,03,794,71,60,0
Asparrena (A)2001100,05,391,92,40,4
Asparrena (A)2006100,06,088,93,51,6
Asparrena (A)2011100,06,581,46,26,0
Asteasu (G)1986100,082,613,52,81,1
Asteasu (G)1991100,081,216,60,22,0
Asteasu (G)1996100,081,417,30,70,6
Asteasu (G)2001100,077,218,92,81,2
Asteasu (G)2006100,070,124,33,91,7
Asteasu (G)2011100,067,325,74,52,5
Astigarraga (G)1991100,052,538,66,22,6
Astigarraga (G)1996100,054,038,16,11,7
Astigarraga (G)2001100,049,242,65,32,9
Astigarraga (G)2006100,045,346,65,82,3
Astigarraga (G)2011100,040,148,97,23,8
Atarrabia (NG)1991100,03,091,92,81,0
Atarrabia (NG)2001100,03,591,52,71,2
Atarrabia (NG)2011100,04,887,15,30,7
Ataun (G)1986100,096,03,10,90,0
Ataun (G)1991100,095,63,60,60,2
Ataun (G)1996100,095,73,40,70,3
Ataun (G)2001100,091,95,91,21,0
Ataun (G)2006100,086,210,52,11,3
Ataun (G)2011100,081,412,13,53,0
Atxondo (B)1986100,056,940,42,70,0
Atxondo (B)1991100,058,140,21,40,4
Atxondo (B)1996100,055,139,54,21,2
Atxondo (B)2001100,057,238,63,70,4
Atxondo (B)2006100,053,840,84,80,6
Atxondo (B)2011100,051,540,86,01,8
Aulesti (B)1986100,098,31,30,30,0
Aulesti (B)1991100,097,81,60,00,6
Aulesti (B)1996100,095,82,01,31,0
Aulesti (B)2001100,094,43,60,71,3
Aulesti (B)2006100,090,37,91,20,6
Aulesti (B)2011100,089,18,11,61,2
Azkoien (NG)1991100,00,198,30,00,0
Azkoien (NG)2001100,00,496,80,31,3
Azkoien (NG)2011100,00,487,92,87,6
Azkoitia (G)1986100,073,424,12,00,4
Azkoitia (G)1991100,071,824,73,10,4
Azkoitia (G)1996100,072,723,72,90,7
Azkoitia (G)2001100,071,324,73,20,8
Azkoitia (G)2006100,069,026,13,71,2
Azkoitia (G)2011100,065,427,34,42,8
Azpeitia (G)1986100,083,814,61,40,2
Azpeitia (G)1991100,083,614,61,60,2
Azpeitia (G)1996100,082,815,01,80,5
Azpeitia (G)2001100,081,915,02,40,6
Azpeitia (G)2006100,079,516,53,01,0
Azpeitia (G)2011100,076,218,03,52,3
Añana (A)1986100,00,0100,00,00,0
Añana (A)1991100,00,0100,00,00,0
Añana (A)1996100,00,099,00,01,0
Añana (A)2001100,00,0100,00,00,0
Añana (A)2006100,01,295,32,41,2
Añana (A)2011100,00,097,31,31,3
Bakio (B)1986100,064,829,55,40,3
Bakio (B)1991100,064,027,58,60,0
Bakio (B)1996100,059,034,56,40,0
Bakio (B)2001100,048,844,66,30,4
Bakio (B)2006100,041,150,06,62,3
Bakio (B)2011100,038,149,69,33,0
Baliarrain (G)1991100,0100,00,00,00,0
Baliarrain (G)1996100,0100,00,00,00,0
Baliarrain (G)2001100,0100,00,00,00,0
Baliarrain (G)2006100,094,72,62,60,0
Baliarrain (G)2011100,091,13,61,83,6
Balmaseda (B)1986100,00,898,70,30,3
Balmaseda (B)1991100,00,598,50,70,3
Balmaseda (B)1996100,00,499,20,30,2
Balmaseda (B)2001100,00,697,51,30,6
Balmaseda (B)2006100,01,295,41,51,8
Balmaseda (B)2011100,02,490,92,54,2
Barakaldo (B)1986100,00,697,20,41,8
Barakaldo (B)1991100,00,996,40,62,2
Barakaldo (B)1996100,00,896,00,92,3
Barakaldo (B)2001100,00,995,90,92,3
Barakaldo (B)2006100,01,494,31,42,9
Barakaldo (B)2011100,01,792,51,93,9
Barañain (NG)1991100,02,791,92,01,6
Barañain (NG)2001100,02,991,82,01,8
Barañain (NG)2011100,02,384,93,37,9
Barrika (B)1986100,040,156,31,32,3
Barrika (B)1991100,038,455,34,32,0
Barrika (B)1996100,031,857,98,31,9
Barrika (B)2001100,022,264,211,12,5
Barrika (B)2006100,018,969,110,01,9
Barrika (B)2011100,019,167,610,13,2
Barrundia (A)1986100,01,193,35,60,0
Barrundia (A)1991100,01,296,80,81,2
Barrundia (A)1996100,02,093,92,51,6
Barrundia (A)2001100,02,395,40,81,5
Barrundia (A)2006100,06,589,42,12,1
Barrundia (A)2011100,08,479,97,44,4
Basauri (B)1986100,05,989,23,11,8
Basauri (B)1991100,05,690,12,71,6
Basauri (B)1996100,05,090,62,81,6
Basauri (B)2001100,05,190,82,61,6
Basauri (B)2006100,05,489,33,22,2
Basauri (B)2011100,05,288,33,62,8
Bastida (A)1986100,01,395,52,60,6
Bastida (A)1991100,02,596,41,10,0
Bastida (A)1996100,02,097,20,80,0
Bastida (A)2001100,03,294,01,81,1
Bastida (A)2006100,04,489,82,63,3
Bastida (A)2011100,05,083,65,16,3
Baztan (NG)1991100,067,717,96,50,5
Baztan (NG)2001100,068,618,36,80,7
Baztan (NG)2011100,060,423,612,21,0
Beasain (G)1986100,038,752,37,12,0
Beasain (G)1991100,040,452,85,31,5
Beasain (G)1996100,041,051,45,42,1
Beasain (G)2001100,039,651,17,02,4
Beasain (G)2006100,039,250,57,23,1
Beasain (G)2011100,037,449,87,75,1
Bedia (B)1986100,058,434,06,90,7
Bedia (B)1991100,056,537,35,40,8
Bedia (B)1996100,058,738,02,01,2
Bedia (B)2001100,049,142,97,01,0
Bedia (B)2006100,044,446,17,42,1
Bedia (B)2011100,040,745,511,32,6
Beizama (G)1986100,0100,00,00,00,0
Beizama (G)1991100,098,61,40,00,0
Beizama (G)1996100,097,20,02,80,0
Beizama (G)2001100,095,84,20,00,0
Beizama (G)2006100,085,712,91,40,0
Beizama (G)2011100,085,114,90,00,0
Belauntza (G)1986100,085,19,25,70,0
Belauntza (G)1991100,076,118,75,20,0
Belauntza (G)1996100,076,018,63,12,3
Belauntza (G)2001100,079,114,73,92,3
Belauntza (G)2006100,073,820,54,11,6
Belauntza (G)2011100,072,121,34,91,6
Berango (B)1986100,024,566,77,41,3
Berango (B)1991100,022,371,94,81,0
Berango (B)1996100,018,972,97,21,1
Berango (B)2001100,016,075,96,41,7
Berango (B)2006100,013,377,96,72,0
Berango (B)2011100,013,076,77,23,0
Berantevilla (A)1986100,00,0100,00,00,0
Berantevilla (A)1991100,00,0100,00,00,0
Berantevilla (A)1996100,00,099,50,50,0
Berantevilla (A)2001100,00,598,60,50,5
Berantevilla (A)2006100,01,497,20,90,5
Berantevilla (A)2011100,01,893,61,82,7
Berastegi (G)1986100,095,92,40,71,0
Berastegi (G)1991100,093,35,31,20,2
Berastegi (G)1996100,093,84,10,71,4
Berastegi (G)2001100,090,15,32,12,5
Berastegi (G)2006100,085,39,93,01,8
Berastegi (G)2011100,079,011,66,43,0
Bergara (G)1986100,059,734,45,20,7
Bergara (G)1991100,060,835,03,40,8
Bergara (G)1996100,057,936,74,21,2
Bergara (G)2001100,057,235,75,91,2
Bergara (G)2006100,054,638,06,11,3
Bergara (G)2011100,052,138,67,02,4
Bermeo (B)1986100,072,923,03,80,3
Bermeo (B)1991100,072,422,74,20,7
Bermeo (B)1996100,071,223,15,30,4
Bermeo (B)2001100,068,224,56,70,6
Bermeo (B)2006100,064,126,77,22,0
Bermeo (B)2011100,060,328,77,63,4
Bernedo (A)1986100,00,0100,00,00,0
Bernedo (A)1991100,00,0100,00,00,0
Bernedo (A)1996100,00,998,70,00,4
Bernedo (A)2001100,01,398,20,40,0
Bernedo (A)2006100,03,392,52,12,1
Bernedo (A)2011100,05,087,12,95,0
Berriatua (B)1986100,093,14,91,20,8
Berriatua (B)1991100,093,84,41,50,4
Berriatua (B)1996100,092,24,62,40,9
Berriatua (B)2001100,089,67,32,20,9
Berriatua (B)2006100,081,911,43,73,0
Berriatua (B)2011100,077,911,14,76,2
Berriobeiti (NG)2001100,03,689,93,72,8
Berriobeiti (NG)2011100,05,078,03,98,4
Berriozar (NG)2001100,03,192,71,72,5
Berriozar (NG)2011100,02,680,45,47,9
Berriz (B)1986100,049,447,82,60,2
Berriz (B)1991100,049,447,42,80,4
Berriz (B)1996100,049,747,42,30,6
Berriz (B)2001100,044,848,55,31,4
Berriz (B)2006100,039,252,65,82,5
Berriz (B)2011100,037,452,16,63,9
Berrobi (G)1986100,077,820,31,10,8
Berrobi (G)1991100,075,922,21,90,0
Berrobi (G)1996100,071,922,55,10,4
Berrobi (G)2001100,072,923,12,02,0
Berrobi (G)2006100,069,324,94,71,2
Berrobi (G)2011100,065,323,78,82,3
Bidania-Goiatz (G)1986100,092,44,71,41,4
Bidania-Goiatz (G)1991100,090,28,20,01,6
Bidania-Goiatz (G)1996100,092,75,60,61,1
Bidania-Goiatz (G)2001100,089,98,02,10,0
Bidania-Goiatz (G)2006100,084,613,01,90,5
Bidania-Goiatz (G)2011100,075,717,64,22,5
Bilar (A)1986100,00,097,81,70,6
Bilar (A)1991100,00,098,80,60,6
Bilar (A)1996100,00,0100,00,00,0
Bilar (A)2001100,00,699,40,00,0
Bilar (A)2006100,01,896,40,01,8
Bilar (A)2011100,04,086,85,73,4
Bilbo (B)1986100,05,289,53,41,9
Bilbo (B)1991100,05,190,62,81,5
Bilbo (B)1996100,05,090,03,11,9
Bilbo (B)2001100,05,090,42,71,9
Bilbo (B)2006100,05,388,83,12,8
Bilbo (B)2011100,05,387,23,63,9
Burgelu (A)1986100,00,0100,00,00,0
Burgelu (A)1991100,01,198,90,00,0
Burgelu (A)1996100,02,397,70,00,0
Burgelu (A)2001100,01,197,80,50,5
Burgelu (A)2006100,02,192,02,92,9
Burgelu (A)2011100,02,489,33,44,8
Burlata (NG)1991100,04,390,31,91,1
Burlata (NG)2001100,03,689,32,21,9
Burlata (NG)2011100,02,983,65,34,7
Busturia (B)1986100,067,832,10,10,0
Busturia (B)1991100,064,434,01,40,2
Busturia (B)1996100,060,334,05,30,4
Busturia (B)2001100,055,736,37,30,7
Busturia (B)2006100,051,640,16,91,3
Busturia (B)2011100,049,140,97,82,2
Cintruenigo (NG)1991100,00,398,10,00,0
Cintruenigo (NG)2001100,00,495,70,30,9
Cintruenigo (NG)2011100,00,581,60,314,7
Corella (NG)1991100,00,397,70,10,3
Corella (NG)2001100,00,196,30,21,8
Corella (NG)2011100,00,288,80,09,0
Deba (G)1986100,068,421,48,61,6
Deba (G)1991100,069,324,94,51,3
Deba (G)1996100,069,124,15,31,5
Deba (G)2001100,068,026,84,11,1
Deba (G)2006100,065,528,05,01,5
Deba (G)2011100,062,628,26,42,8
Derio (B)1986100,019,074,55,21,2
Derio (B)1991100,016,376,46,70,5
Derio (B)1996100,018,476,05,00,6
Derio (B)2001100,016,976,85,30,9
Derio (B)2006100,015,377,35,81,6
Derio (B)2011100,014,177,26,42,2
Dima (B)1986100,091,25,73,10,0
Dima (B)1991100,092,06,02,10,0
Dima (B)1996100,086,99,23,70,2
Dima (B)2001100,081,512,55,60,4
Dima (B)2006100,073,119,26,90,7
Dima (B)2011100,069,221,57,51,8
Donemiliaga (A)1986100,02,894,72,20,3
Donemiliaga (A)1991100,02,295,52,20,0
Donemiliaga (A)1996100,04,892,32,90,0
Donemiliaga (A)2001100,04,892,91,90,3
Donemiliaga (A)2006100,07,288,93,60,3
Donemiliaga (A)2011100,07,183,06,23,7
Donostia (G)1986100,021,568,28,12,1
Donostia (G)1991100,020,670,27,61,6
Donostia (G)1996100,020,769,68,01,6
Donostia (G)2001100,020,870,37,01,9
Donostia (G)2006100,021,268,97,42,5
Donostia (G)2011100,020,368,17,83,9
Dulantzi (A)1986100,02,795,11,60,6
Dulantzi (A)1991100,02,395,20,02,5
Dulantzi (A)1996100,04,391,52,31,9
Dulantzi (A)2001100,04,889,73,52,1
Dulantzi (A)2006100,04,688,14,42,8
Dulantzi (A)2011100,04,985,65,24,3
Durango (B)1986100,037,955,45,61,1
Durango (B)1991100,036,056,56,41,1
Durango (B)1996100,036,356,66,20,9
Durango (B)2001100,032,359,07,80,9
Durango (B)2006100,030,059,58,12,5
Durango (B)2011100,029,758,38,63,4
Ea (B)1986100,092,56,80,70,0
Ea (B)1991100,089,97,92,20,0
Ea (B)1996100,081,014,24,80,0
Ea (B)2001100,078,416,25,00,5
Ea (B)2006100,069,923,54,91,7
Ea (B)2011100,067,923,03,85,3
Egues (NG)1991100,00,874,80,30,8
Egues (NG)2001100,01,990,91,62,2
Egues (NG)2011100,02,188,02,24,2
Eibar (G)1986100,039,347,210,63,0
Eibar (G)1991100,043,049,65,52,0
Eibar (G)1996100,041,349,65,73,4
Eibar (G)2001100,038,251,17,43,4
Eibar (G)2006100,036,452,37,83,4
Eibar (G)2011100,034,153,08,74,3
Ekora (A)1986100,00,0100,00,00,0
Ekora (A)1991100,00,899,20,00,0
Ekora (A)1996100,00,097,60,81,6
Ekora (A)2001100,00,098,40,01,6
Ekora (A)2006100,01,492,92,13,5
Ekora (A)2011100,00,890,25,33,8
Elantxobe (B)1986100,094,74,01,30,0
Elantxobe (B)1991100,094,54,41,00,0
Elantxobe (B)1996100,093,95,01,10,0
Elantxobe (B)2001100,091,48,20,40,0
Elantxobe (B)2006100,085,713,01,30,0
Elantxobe (B)2011100,080,113,05,11,9
Elduain (G)1986100,093,81,84,40,0
Elduain (G)1991100,099,10,90,00,0
Elduain (G)1996100,097,11,91,00,0
Elduain (G)2001100,094,65,40,00,0
Elduain (G)2006100,086,511,51,01,0
Elduain (G)2011100,080,014,35,70,0
Elgeta (G)1986100,083,014,22,60,2
Elgeta (G)1991100,085,214,30,40,0
Elgeta (G)1996100,078,216,35,10,4
Elgeta (G)2001100,079,015,93,91,3
Elgeta (G)2006100,071,322,04,32,4
Elgeta (G)2011100,062,626,25,95,3
Elgoibar (G)1986100,049,441,96,52,2
Elgoibar (G)1991100,052,641,54,11,8
Elgoibar (G)1996100,048,542,57,21,9
Elgoibar (G)2001100,047,644,27,01,3
Elgoibar (G)2006100,045,445,77,31,7
Elgoibar (G)2011100,043,245,97,83,0
Elorrio (B)1986100,047,647,44,50,5
Elorrio (B)1991100,048,846,44,40,3
Elorrio (B)1996100,049,345,04,80,9
Elorrio (B)2001100,047,645,66,10,6
Elorrio (B)2006100,046,645,86,31,2
Elorrio (B)2011100,044,545,07,62,9
Elortz (NG)1991100,01,695,01,01,9
Elortz (NG)2001100,01,196,01,21,7
Elortz (NG)2011100,02,091,91,82,5
Eltziego (A)1986100,00,099,60,40,0
Eltziego (A)1991100,00,099,30,00,7
Eltziego (A)1996100,00,499,10,40,0
Eltziego (A)2001100,00,496,90,22,4
Eltziego (A)2006100,03,092,70,83,6
Eltziego (A)2011100,02,989,32,75,2
Erandio (B)1986100,010,484,73,51,4
Erandio (B)1991100,09,485,93,51,3
Erandio (B)1996100,08,986,23,71,2
Erandio (B)2001100,08,387,23,31,3
Erandio (B)2006100,07,887,03,41,8
Erandio (B)2011100,07,585,54,13,0
Ereño (B)1986100,096,42,20,01,4
Ereño (B)1991100,095,72,90,70,7
Ereño (B)1996100,089,66,73,00,7
Ereño (B)2001100,093,65,60,00,8
Ereño (B)2006100,082,810,25,51,6
Ereño (B)2011100,080,810,04,64,6
Ermua (B)1986100,013,675,82,48,2
Ermua (B)1991100,012,575,73,38,5
Ermua (B)1996100,011,975,94,97,3
Ermua (B)2001100,011,877,64,26,4
Ermua (B)2006100,011,777,54,66,2
Ermua (B)2011100,011,277,05,06,7
Errenteria (G)1986100,021,772,63,42,3
Errenteria (G)1991100,020,372,75,01,9
Errenteria (G)1996100,019,572,95,71,9
Errenteria (G)2001100,019,474,14,51,9
Errenteria (G)2006100,019,473,25,22,2
Errenteria (G)2011100,018,672,26,03,2
Errezil (G)1986100,099,10,90,00,0
Errezil (G)1991100,098,01,70,00,3
Errezil (G)1996100,097,91,10,01,1
Errezil (G)2001100,097,51,80,00,7
Errezil (G)2006100,090,77,21,40,7
Errezil (G)2011100,088,96,64,40,0
Erriberabeitia (A)1986100,00,0100,00,00,0
Erriberabeitia (A)1991100,00,0100,00,00,0
Erriberabeitia (A)1996100,01,497,70,00,9
Erriberabeitia (A)2001100,01,396,21,01,6
Erriberabeitia (A)2006100,01,591,41,95,1
Erriberabeitia (A)2011100,02,887,22,97,1
Erriberagoitia (A)1986100,00,599,50,00,0
Erriberagoitia (A)1991100,00,099,00,01,0
Erriberagoitia (A)1996100,00,997,70,50,9
Erriberagoitia (A)2001100,00,995,31,42,3
Erriberagoitia (A)2006100,02,991,81,04,2
Erriberagoitia (A)2011100,03,288,42,65,8
Errigoiti (B)1986100,093,26,40,50,0
Errigoiti (B)1991100,090,96,13,00,0
Errigoiti (B)1996100,089,410,60,00,0
Errigoiti (B)2001100,082,915,21,40,5
Errigoiti (B)2006100,072,622,44,00,9
Errigoiti (B)2011100,069,922,95,12,1
Eskoriatza (G)1986100,049,144,65,60,7
Eskoriatza (G)1991100,048,646,93,11,4
Eskoriatza (G)1996100,046,146,55,81,6
Eskoriatza (G)2001100,045,349,03,72,0
Eskoriatza (G)2006100,043,749,94,61,8
Eskoriatza (G)2011100,041,749,06,32,9
Etxebarri (B)1986100,04,988,02,64,5
Etxebarri (B)1991100,04,189,62,34,0
Etxebarri (B)1996100,04,887,22,55,6
Etxebarri (B)2001100,04,589,92,23,4
Etxebarri (B)2006100,04,589,82,73,1
Etxebarri (B)2011100,04,188,73,93,4
Ezkio-Itsaso (G)1986100,087,810,50,71,0
Ezkio-Itsaso (G)1991100,090,38,11,50,0
Ezkio-Itsaso (G)1996100,085,010,24,30,4
Ezkio-Itsaso (G)2001100,091,37,90,00,8
Ezkio-Itsaso (G)2006100,084,312,62,70,4
Ezkio-Itsaso (G)2011100,077,616,73,91,8
Forua (B)1991100,074,024,11,80,2
Forua (B)1996100,072,621,84,41,3
Forua (B)2001100,072,222,43,81,7
Forua (B)2006100,067,826,64,11,5
Forua (B)2011100,063,927,06,82,3
Fruiz (B)1986100,097,92,10,00,0
Fruiz (B)1991100,095,43,31,30,0
Fruiz (B)1996100,092,85,91,30,0
Fruiz (B)2001100,077,020,11,71,1
Fruiz (B)2006100,067,727,63,61,0
Fruiz (B)2011100,056,134,48,31,2
Gabiria (G)1986100,094,65,40,00,0
Gabiria (G)1991100,096,83,20,00,0
Gabiria (G)1996100,094,14,81,10,0
Gabiria (G)2001100,094,06,00,00,0
Gabiria (G)2006100,089,68,31,01,0
Gabiria (G)2011100,080,814,43,41,4
Gaintza (G)1986100,0100,00,00,00,0
Gaintza (G)1991100,0100,00,00,00,0
Gaintza (G)1996100,094,31,93,80,0
Gaintza (G)2001100,090,23,95,90,0
Gaintza (G)2006100,079,613,07,40,0
Gaintza (G)2011100,077,116,70,06,3
Galdakao (B)1986100,025,969,04,40,7
Galdakao (B)1991100,024,970,14,30,7
Galdakao (B)1996100,022,871,74,80,7
Galdakao (B)2001100,020,172,16,81,0
Galdakao (B)2006100,019,272,17,21,5
Galdakao (B)2011100,018,272,17,52,2
Galdames (B)1986100,00,598,70,00,8
Galdames (B)1991100,00,897,90,31,1
Galdames (B)1996100,00,898,40,50,3
Galdames (B)2001100,00,897,61,30,3
Galdames (B)2006100,00,897,21,01,0
Galdames (B)2011100,02,193,33,11,6
Gamiz-Fika (B)1986100,093,26,00,80,0
Gamiz-Fika (B)1991100,090,38,01,40,2
Gamiz-Fika (B)1996100,082,313,43,60,6
Gamiz-Fika (B)2001100,066,327,24,81,7
Gamiz-Fika (B)2006100,060,331,36,61,8
Gamiz-Fika (B)2011100,055,635,06,72,6
Garai (B)1986100,087,812,20,00,0
Garai (B)1991100,084,77,66,80,8
Garai (B)1996100,085,210,43,50,9
Garai (B)2001100,081,710,05,03,3
Garai (B)2006100,068,721,16,83,4
Garai (B)2011100,066,223,65,15,1
Gasteiz (A)1986100,02,395,01,51,2
Gasteiz (A)1991100,02,794,61,61,2
Gasteiz (A)1996100,02,993,82,01,3
Gasteiz (A)2001100,03,292,72,12,0
Gasteiz (A)2006100,03,690,72,53,2
Gasteiz (A)2011100,03,788,53,14,6
Gatika (B)1986100,089,39,21,50,0
Gatika (B)1991100,082,811,45,80,0
Gatika (B)1996100,077,518,43,80,4
Gatika (B)2001100,067,428,62,81,1
Gatika (B)2006100,059,733,75,31,3
Gatika (B)2011100,052,837,17,72,5
Gautegiz-Arteaga (B)1986100,087,08,63,90,5
Gautegiz-Arteaga (B)1991100,083,613,82,40,3
Gautegiz-Arteaga (B)1996100,077,116,16,00,8
Gautegiz-Arteaga (B)2001100,072,521,45,80,2
Gautegiz-Arteaga (B)2006100,067,124,55,92,6
Gautegiz-Arteaga (B)2011100,063,127,67,02,3
Gaztelu (G)1996100,095,01,71,71,7
Gaztelu (G)2001100,090,57,91,60,0
Gaztelu (G)2006100,087,110,01,41,4
Gaztelu (G)2011100,084,111,64,30,0
Gernika-Lumo (B)1986100,064,828,16,20,9
Gernika-Lumo (B)1991100,061,830,57,00,8
Gernika-Lumo (B)1996100,062,130,76,70,5
Gernika-Lumo (B)2001100,060,931,76,50,9
Gernika-Lumo (B)2006100,057,232,96,53,5
Gernika-Lumo (B)2011100,053,933,76,95,5
Getaria (G)1986100,092,15,52,20,2
Getaria (G)1991100,091,57,80,40,3
Getaria (G)1996100,091,76,90,90,4
Getaria (G)2001100,087,58,83,10,6
Getaria (G)2006100,082,413,03,41,1
Getaria (G)2011100,076,814,84,73,7
Getxo (B)1986100,08,085,25,11,7
Getxo (B)1991100,07,586,54,61,4
Getxo (B)1996100,06,986,65,01,5
Getxo (B)2001100,07,487,13,91,7
Getxo (B)2006100,07,586,14,22,2
Getxo (B)2011100,07,384,64,73,4
Gizaburuaga (B)1986100,097,03,00,00,0
Gizaburuaga (B)1991100,098,31,70,00,0
Gizaburuaga (B)1996100,094,03,03,00,0
Gizaburuaga (B)2001100,092,84,31,41,4
Gizaburuaga (B)2006100,085,910,63,50,0
Gizaburuaga (B)2011100,085,68,23,13,1
Gobiaran (A)1986100,00,598,50,30,8
Gobiaran (A)1991100,02,097,10,30,6
Gobiaran (A)1996100,00,896,70,81,8
Gobiaran (A)2001100,00,596,90,71,9
Gobiaran (A)2006100,01,494,42,31,9
Gobiaran (A)2011100,02,892,32,02,8
Gordexola (B)1986100,00,998,70,10,3
Gordexola (B)1991100,01,298,70,00,1
Gordexola (B)1996100,01,398,30,40,0
Gordexola (B)2001100,02,595,31,60,5
Gordexola (B)2006100,03,793,21,61,5
Gordexola (B)2011100,03,192,32,52,0
Gorliz (B)1986100,022,762,512,72,1
Gorliz (B)1991100,020,167,710,91,3
Gorliz (B)1996100,016,672,29,51,7
Gorliz (B)2001100,016,574,27,22,2
Gorliz (B)2006100,015,575,27,22,1
Gorliz (B)2011100,013,675,18,23,2
Guardia (Biastari) (A)1986100,00,898,30,80,0
Guardia (Biastari) (A)1991100,00,998,30,60,3
Guardia (Biastari) (A)1996100,00,798,40,90,0
Guardia (Biastari) (A)2001100,01,996,60,60,9
Guardia (Biastari) (A)2006100,02,193,91,42,6
Guardia (Biastari) (A)2011100,03,988,73,34,1
Gueñes (B)1986100,01,298,00,50,2
Gueñes (B)1991100,01,498,00,30,2
Gueñes (B)1996100,01,197,30,61,0
Gueñes (B)2001100,01,296,51,40,9
Gueñes (B)2006100,02,093,92,02,1
Gueñes (B)2011100,02,691,23,13,2
Harana (A)1986100,00,599,50,00,0
Harana (A)1991100,00,0100,00,00,0
Harana (A)1996100,00,699,40,00,0
Harana (A)2001100,00,798,60,70,0
Harana (A)2006100,00,097,00,72,2
Harana (A)2011100,00,896,71,70,8
Hernani (G)1986100,040,450,28,01,4
Hernani (G)1991100,041,850,37,01,0
Hernani (G)1996100,042,450,06,80,8
Hernani (G)2001100,042,150,46,70,8
Hernani (G)2006100,040,750,67,51,2
Hernani (G)2011100,039,249,78,52,5
Hernialde (G)1986100,089,610,40,00,0
Hernialde (G)1991100,087,310,32,40,0
Hernialde (G)1996100,084,011,14,90,0
Hernialde (G)2001100,088,58,61,41,4
Hernialde (G)2006100,086,111,32,00,7
Hernialde (G)2011100,070,616,310,62,5
Hondarribia (G)1986100,051,639,67,61,2
Hondarribia (G)1991100,051,040,17,81,0
Hondarribia (G)1996100,050,441,96,61,1
Hondarribia (G)2001100,045,442,510,61,6
Hondarribia (G)2006100,042,944,710,51,9
Hondarribia (G)2011100,041,544,910,33,3
Ibarra (G)1986100,057,737,54,30,5
Ibarra (G)1991100,057,837,74,40,1
Ibarra (G)1996100,059,636,04,00,4
Ibarra (G)2001100,057,137,35,20,4
Ibarra (G)2006100,054,539,15,51,0
Ibarra (G)2011100,052,438,27,02,4
Ibarrangelu (B)1986100,092,73,34,00,0
Ibarrangelu (B)1991100,088,75,36,00,0
Ibarrangelu (B)1996100,092,56,11,40,0
Ibarrangelu (B)2001100,078,515,05,80,7
Ibarrangelu (B)2006100,070,921,26,81,0
Ibarrangelu (B)2011100,065,623,210,01,3
Idiazabal (G)1986100,080,214,43,52,0
Idiazabal (G)1991100,080,414,43,31,9
Idiazabal (G)1996100,080,014,74,40,9
Idiazabal (G)2001100,086,212,70,60,5
Idiazabal (G)2006100,081,316,21,41,2
Idiazabal (G)2011100,074,620,32,82,3
Igorre (B)1986100,061,832,35,80,2
Igorre (B)1991100,066,027,46,60,1
Igorre (B)1996100,070,528,41,00,1
Igorre (B)2001100,062,529,77,60,3
Igorre (B)2006100,056,033,68,02,4
Igorre (B)2011100,051,333,89,95,1
Ikaztegieta (G)1986100,093,44,62,00,0
Ikaztegieta (G)1991100,092,66,31,10,0
Ikaztegieta (G)1996100,089,49,51,10,0
Ikaztegieta (G)2001100,085,213,71,10,0
Ikaztegieta (G)2006100,074,022,04,00,0
Ikaztegieta (G)2011100,068,527,23,30,9
Irun (G)1986100,016,975,16,81,2
Irun (G)1991100,017,776,05,21,1
Irun (G)1996100,017,676,44,81,2
Irun (G)2001100,017,177,53,81,6
Irun (G)2006100,016,875,94,62,7
Irun (G)2011100,015,974,75,63,9
Irura (G)1986100,079,216,53,40,9
Irura (G)1991100,076,019,93,80,3
Irura (G)1996100,072,823,23,40,6
Irura (G)2001100,070,523,34,31,9
Irura (G)2006100,062,828,17,71,5
Irura (G)2011100,056,231,58,83,4
Iruraitz-Gauna (A)1986100,01,498,60,00,0
Iruraitz-Gauna (A)1991100,00,099,50,50,0
Iruraitz-Gauna (A)1996100,00,0100,00,00,0
Iruraitz-Gauna (A)2001100,02,596,01,50,0
Iruraitz-Gauna (A)2006100,02,696,11,30,0
Iruraitz-Gauna (A)2011100,04,890,03,61,6
Iruña Oka (A)1986100,00,197,80,31,8
Iruña Oka (A)1991100,01,099,00,00,0
Iruña Oka (A)1996100,00,798,50,40,4
Iruña Oka (A)2001100,01,295,51,02,2
Iruña Oka (A)2006100,02,192,51,83,5
Iruña Oka (A)2011100,02,190,52,94,5
Iruñea (NG)1991100,03,289,22,01,6
Iruñea (NG)2001100,03,091,82,01,7
Iruñea (NG)2011100,03,485,23,65,5
Ispaster (B)1986100,095,24,80,00,0
Ispaster (B)1991100,094,84,21,00,0
Ispaster (B)1996100,095,93,70,30,0
Ispaster (B)2001100,092,46,61,00,0
Ispaster (B)2006100,085,912,02,10,0
Ispaster (B)2011100,074,317,14,93,7
Itsasondo (G)1986100,081,512,04,22,3
Itsasondo (G)1991100,078,216,04,21,6
Itsasondo (G)1996100,077,818,22,31,7
Itsasondo (G)2001100,071,220,66,41,8
Itsasondo (G)2006100,059,930,66,72,8
Itsasondo (G)2011100,054,031,010,74,3
Iurreta (B)1991100,039,557,42,20,8
Iurreta (B)1996100,039,955,33,71,1
Iurreta (B)2001100,037,856,93,61,7
Iurreta (B)2006100,035,957,44,02,6
Iurreta (B)2011100,033,557,54,94,0
Izurtza (B)1986100,082,912,15,00,0
Izurtza (B)1991100,081,710,77,60,0
Izurtza (B)1996100,081,414,04,70,0
Izurtza (B)2001100,083,515,80,80,0
Izurtza (B)2006100,082,116,20,90,9
Izurtza (B)2011100,064,323,211,60,9
Kanpezu (A)1986100,00,598,41,00,0
Kanpezu (A)1991100,00,698,70,70,0
Kanpezu (A)1996100,00,698,11,20,2
Kanpezu (A)2001100,01,695,41,21,8
Kanpezu (A)2006100,04,090,32,23,4
Kanpezu (A)2011100,04,285,94,85,2
Karrantza (B)1986100,01,198,50,50,0
Karrantza (B)1991100,00,499,20,40,0
Karrantza (B)1996100,00,598,90,30,3
Karrantza (B)2001100,00,998,20,70,2
Karrantza (B)2006100,02,095,71,80,5
Karrantza (B)2011100,01,794,13,11,1
Kortezubi (B)1991100,092,14,02,31,7
Kortezubi (B)1996100,094,74,10,01,2
Kortezubi (B)2001100,089,58,11,21,2
Kortezubi (B)2006100,079,413,45,22,1
Kortezubi (B)2011100,078,513,54,53,5
Kripan (A)1986100,00,0100,00,00,0
Kripan (A)1991100,00,0100,00,00,0
Kripan (A)1996100,00,0100,00,00,0
Kripan (A)2001100,00,095,34,70,0
Kripan (A)2006100,00,096,33,80,0
Kripan (A)2011100,01,195,42,31,1
Kuartango (A)1986100,02,696,70,00,7
Kuartango (A)1991100,02,094,71,32,0
Kuartango (A)1996100,02,097,30,70,0
Kuartango (A)2001100,01,293,33,02,4
Kuartango (A)2006100,03,292,93,90,0
Kuartango (A)2011100,03,689,85,11,5
Lagran (A)1986100,00,098,91,10,0
Lagran (A)1991100,00,0100,00,00,0
Lagran (A)1996100,00,098,91,10,0
Lagran (A)2001100,00,0100,00,00,0
Lagran (A)2006100,03,395,60,01,1
Lagran (A)2011100,00,096,71,12,2
Lanestosa (B)1986100,00,698,70,60,0
Lanestosa (B)1991100,00,799,30,00,0
Lanestosa (B)1996100,00,0100,00,00,0
Lanestosa (B)2001100,00,099,30,70,0
Lanestosa (B)2006100,03,495,20,01,4
Lanestosa (B)2011100,01,692,15,50,8
Lantaron (A)1986100,00,099,50,50,0
Lantaron (A)1991100,00,398,90,80,0
Lantaron (A)1996100,00,898,20,30,8
Lantaron (A)2001100,01,497,90,20,5
Lantaron (A)2006100,01,997,20,20,7
Lantaron (A)2011100,01,494,72,21,7
Lantziego (A)1986100,00,498,90,70,0
Lantziego (A)1991100,01,897,90,00,4
Lantziego (A)1996100,02,097,70,30,0
Lantziego (A)2001100,02,397,30,00,3
Lantziego (A)2006100,01,995,30,62,2
Lantziego (A)2011100,04,389,12,54,0
Lapuebla de Labarca (A)1986100,00,797,12,20,0
Lapuebla de Labarca (A)1991100,01,598,30,00,2
Lapuebla de Labarca (A)1996100,02,495,81,70,2
Lapuebla de Labarca (A)2001100,02,094,61,02,5
Lapuebla de Labarca (A)2006100,03,392,61,72,4
Lapuebla de Labarca (A)2011100,03,087,85,04,2
Larrabetzu (B)1986100,075,420,93,20,5
Larrabetzu (B)1991100,075,920,03,70,4
Larrabetzu (B)1996100,074,621,83,30,3
Larrabetzu (B)2001100,067,525,76,80,0
Larrabetzu (B)2006100,060,031,28,20,6
Larrabetzu (B)2011100,052,934,410,91,9
Larraul (G)1986100,093,56,50,00,0
Larraul (G)1991100,092,67,40,00,0
Larraul (G)1996100,096,33,70,00,0
Larraul (G)2001100,089,29,20,01,5
Larraul (G)2006100,079,318,41,11,1
Larraul (G)2011100,078,020,21,80,0
Lasarte-Oria (G)1986100,026,069,23,61,1
Lasarte-Oria (G)1991100,027,268,13,31,4
Lasarte-Oria (G)1996100,024,668,85,21,4
Lasarte-Oria (G)2001100,024,069,05,51,5
Lasarte-Oria (G)2006100,023,269,25,91,7
Lasarte-Oria (G)2011100,022,068,16,83,1
Laudio (A)1986100,05,290,82,41,6
Laudio (A)1991100,05,591,02,70,8
Laudio (A)1996100,05,290,03,61,3
Laudio (A)2001100,05,389,93,61,2
Laudio (A)2006100,05,488,54,12,1
Laudio (A)2011100,05,486,94,63,2
Laukiz (B)1986100,039,651,76,62,1
Laukiz (B)1991100,040,549,67,62,3
Laukiz (B)1996100,042,848,85,33,1
Laukiz (B)2001100,038,255,53,42,9
Laukiz (B)2006100,035,957,24,22,7
Laukiz (B)2011100,032,356,16,15,4
Lazkao (G)1986100,044,447,44,83,4
Lazkao (G)1991100,045,848,34,11,8
Lazkao (G)1996100,045,047,45,62,0
Lazkao (G)2001100,048,645,53,22,8
Lazkao (G)2006100,045,847,34,42,5
Lazkao (G)2011100,043,147,45,34,2
Leaburu (G)1986100,087,34,97,80,0
Leaburu (G)1991100,094,24,11,20,4
Leaburu (G)1996100,084,37,67,60,6
Leaburu (G)2001100,082,711,16,20,0
Leaburu (G)2006100,076,019,34,10,6
Leaburu (G)2011100,070,417,25,96,5
Legazpi (G)1986100,042,551,85,30,4
Legazpi (G)1991100,044,553,41,80,3
Legazpi (G)1996100,041,452,85,50,3
Legazpi (G)2001100,038,953,76,60,9
Legazpi (G)2006100,038,653,07,21,2
Legazpi (G)2011100,037,851,88,52,0
Legorreta (G)1986100,062,032,05,01,0
Legorreta (G)1991100,063,130,75,90,3
Legorreta (G)1996100,062,631,74,31,4
Legorreta (G)2001100,069,130,50,20,2
Legorreta (G)2006100,064,932,91,20,9
Legorreta (G)2011100,060,933,53,22,4
Legutiano (A)1986100,018,271,410,30,2
Legutiano (A)1991100,017,679,32,60,6
Legutiano (A)1996100,020,073,84,51,8
Legutiano (A)2001100,015,272,69,03,1
Legutiano (A)2006100,013,975,17,63,4
Legutiano (A)2011100,015,569,67,37,6
Leintz Gatzaga (G)1986100,064,425,66,73,3
Leintz Gatzaga (G)1991100,062,719,610,86,9
Leintz Gatzaga (G)1996100,072,919,66,50,9
Leintz Gatzaga (G)2001100,070,119,68,41,9
Leintz Gatzaga (G)2006100,069,218,39,62,9
Leintz Gatzaga (G)2011100,058,826,310,54,4
Leioa (B)1986100,09,484,64,71,4
Leioa (B)1991100,08,586,04,41,2
Leioa (B)1996100,07,286,25,21,4
Leioa (B)2001100,07,786,74,21,5
Leioa (B)2006100,07,586,34,32,0
Leioa (B)2011100,07,385,04,82,9
Lekeitio (B)1986100,081,014,43,70,9
Lekeitio (B)1991100,084,112,72,50,7
Lekeitio (B)1996100,081,014,14,10,8
Lekeitio (B)2001100,080,214,84,40,6
Lekeitio (B)2006100,074,718,75,31,3
Lekeitio (B)2011100,071,120,05,92,9
Lemoa (B)1986100,055,739,24,11,0
Lemoa (B)1991100,059,335,05,00,7
Lemoa (B)1996100,057,537,34,90,3
Lemoa (B)2001100,050,942,85,50,8
Lemoa (B)2006100,044,946,66,12,4
Lemoa (B)2011100,037,750,67,14,6
Lemoiz (B)1986100,062,221,814,51,6
Lemoiz (B)1991100,062,725,79,91,6
Lemoiz (B)1996100,060,429,48,91,3
Lemoiz (B)2001100,042,947,37,62,2
Lemoiz (B)2006100,038,950,17,73,3
Lemoiz (B)2011100,033,548,713,34,5
Leza (A)1986100,01,095,93,10,0
Leza (A)1991100,08,191,90,00,0
Leza (A)1996100,02,497,60,00,0
Leza (A)2001100,03,396,70,00,0
Leza (A)2006100,08,882,42,06,9
Leza (A)2011100,05,785,75,72,9
Lezama (B)1986100,069,723,86,40,1
Lezama (B)1991100,071,726,61,50,2
Lezama (B)1996100,063,930,05,90,2
Lezama (B)2001100,055,835,18,11,1
Lezama (B)2006100,045,544,38,71,5
Lezama (B)2011100,042,246,19,72,0
Lezo (G)1986100,041,952,92,92,2
Lezo (G)1991100,042,950,94,61,7
Lezo (G)1996100,043,351,83,21,7
Lezo (G)2001100,041,752,94,01,3
Lezo (G)2006100,040,953,04,51,6
Lezo (G)2011100,039,352,36,42,0
Lizarra (NG)1991100,02,290,03,10,8
Lizarra (NG)2001100,01,991,72,50,9
Lizarra (NG)2011100,02,485,96,62,9
Lizartza (G)1986100,095,33,61,20,0
Lizartza (G)1991100,094,44,01,60,0
Lizartza (G)1996100,096,72,70,70,0
Lizartza (G)2001100,089,08,12,20,7
Lizartza (G)2006100,075,517,73,92,8
Lizartza (G)2011100,070,819,07,42,8
Loiu (B)1986100,051,239,58,21,1
Loiu (B)1991100,049,039,210,91,0
Loiu (B)1996100,044,842,212,01,0
Loiu (B)2001100,031,757,410,10,8
Loiu (B)2006100,028,659,710,21,5
Loiu (B)2011100,025,663,38,82,3
Mallabia (B)1986100,067,722,99,50,0
Mallabia (B)1991100,069,026,81,92,3
Mallabia (B)1996100,065,030,83,90,2
Mallabia (B)2001100,065,230,82,91,0
Mallabia (B)2006100,061,034,42,02,6
Mallabia (B)2011100,056,036,34,63,2
Markin-Etxebarria (B)1986100,097,21,90,00,8
Markin-Etxebarria (B)1991100,095,92,70,80,5
Markin-Etxebarria (B)1996100,094,03,51,41,1
Markin-Etxebarria (B)2001100,094,13,70,81,3
Markin-Etxebarria (B)2006100,087,56,61,94,0
Markin-Etxebarria (B)2011100,085,16,04,64,3
Markina-Xemein (B)1986100,085,811,01,81,4
Markina-Xemein (B)1991100,085,611,71,41,3
Markina-Xemein (B)1996100,083,611,82,91,7
Markina-Xemein (B)2001100,081,112,15,01,8
Markina-Xemein (B)2006100,076,014,35,44,3
Markina-Xemein (B)2011100,072,314,95,17,8
Maruri-Jatabe (B)1986100,084,210,73,61,6
Maruri-Jatabe (B)1991100,078,015,55,31,1
Maruri-Jatabe (B)1996100,070,923,24,51,4
Maruri-Jatabe (B)2001100,058,927,113,10,9
Maruri-Jatabe (B)2006100,043,841,013,91,2
Maruri-Jatabe (B)2011100,039,245,513,71,6
Mañaria (B)1986100,087,78,22,02,0
Mañaria (B)1991100,090,47,01,70,9
Mañaria (B)1996100,082,213,63,70,5
Mañaria (B)2001100,083,612,32,71,4
Mañaria (B)2006100,077,217,24,21,4
Mañaria (B)2011100,069,718,66,85,0
Mañueta (A)1986100,00,0100,00,00,0
Mañueta (A)1991100,00,0100,00,00,0
Mañueta (A)1996100,00,799,30,00,0
Mañueta (A)2001100,00,097,32,70,0
Mañueta (A)2006100,00,788,23,97,2
Mañueta (A)2011100,00,786,55,07,8
Mendaro (G)1986100,069,528,71,80,0
Mendaro (G)1991100,071,526,91,60,0
Mendaro (G)1996100,070,824,24,50,5
Mendaro (G)2001100,067,828,93,10,1
Mendaro (G)2006100,058,136,64,60,8
Mendaro (G)2011100,052,138,86,92,2
Mendata (B)1986100,097,52,50,00,0
Mendata (B)1991100,095,64,40,00,0
Mendata (B)1996100,094,73,32,00,0
Mendata (B)2001100,089,09,01,90,0
Mendata (B)2006100,078,516,34,70,6
Mendata (B)2011100,076,815,55,52,2
Mendexa (B)1986100,088,57,33,60,6
Mendexa (B)1991100,088,611,40,00,0
Mendexa (B)1996100,087,411,31,30,0
Mendexa (B)2001100,088,410,31,30,0
Mendexa (B)2006100,077,019,42,61,0
Mendexa (B)2011100,072,718,25,93,2
Meñaka (B)1986100,094,25,80,00,0
Meñaka (B)1991100,092,27,40,50,0
Meñaka (B)1996100,091,56,71,30,4
Meñaka (B)2001100,085,910,83,20,0
Meñaka (B)2006100,068,327,04,10,6
Meñaka (B)2011100,062,729,76,21,4
Moreda de Alava (A)1986100,00,0100,00,00,0
Moreda de Alava (A)1991100,00,0100,00,00,0
Moreda de Alava (A)1996100,00,898,40,80,0
Moreda de Alava (A)2001100,02,392,21,63,9
Moreda de Alava (A)2006100,04,189,11,45,4
Moreda de Alava (A)2011100,00,882,08,68,6
Morga (B)1986100,095,71,82,40,0
Morga (B)1991100,095,73,01,20,0
Morga (B)1996100,094,43,91,70,0
Morga (B)2001100,088,27,03,21,6
Morga (B)2006100,086,810,31,71,1
Morga (B)2011100,077,218,02,62,1
Mundaka (B)1986100,077,421,01,50,1
Mundaka (B)1991100,078,714,66,30,3
Mundaka (B)1996100,061,625,212,11,1
Mundaka (B)2001100,062,327,98,91,0
Mundaka (B)2006100,057,632,19,11,2
Mundaka (B)2011100,054,035,38,52,3
Mungia (B)1986100,056,636,36,50,6
Mungia (B)1991100,055,538,55,20,8
Mungia (B)1996100,049,843,75,41,1
Mungia (B)2001100,045,745,86,51,9
Mungia (B)2006100,040,850,06,82,4
Mungia (B)2011100,036,651,77,74,0
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)1986100,098,30,40,40,9
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)1991100,097,61,40,01,0
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)1996100,095,51,71,11,7
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)2001100,088,54,05,22,3
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)2006100,084,08,95,31,8
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)2011100,073,816,45,64,1
Murueta (B)1991100,088,910,10,01,0
Murueta (B)1996100,060,437,51,01,0
Murueta (B)2001100,082,214,42,50,8
Murueta (B)2006100,073,223,23,50,0
Murueta (B)2011100,076,320,72,20,7
Muskiz (B)1986100,00,597,81,10,6
Muskiz (B)1991100,00,299,00,50,3
Muskiz (B)1996100,00,498,40,90,3
Muskiz (B)2001100,00,896,52,00,6
Muskiz (B)2006100,01,894,42,41,3
Muskiz (B)2011100,02,192,43,32,3
Mutiloa (G)1986100,093,81,00,05,2
Mutiloa (G)1991100,088,26,54,31,1
Mutiloa (G)1996100,081,711,07,30,0
Mutiloa (G)2001100,089,36,72,71,3
Mutiloa (G)2006100,073,317,47,02,3
Mutiloa (G)2011100,067,621,310,20,9
Mutriku (G)1986100,081,412,04,02,6
Mutriku (G)1991100,077,914,76,01,4
Mutriku (G)1996100,076,514,97,01,6
Mutriku (G)2001100,076,617,54,11,7
Mutriku (G)2006100,074,619,14,91,5
Mutriku (G)2011100,071,619,75,92,9
Muxika (B)1986100,080,918,21,00,0
Muxika (B)1991100,092,15,62,20,1
Muxika (B)1996100,089,57,43,00,1
Muxika (B)2001100,090,08,41,60,0
Muxika (B)2006100,081,614,73,10,6
Muxika (B)2011100,073,318,95,52,3
Nabarniz (B)1991100,099,20,80,00,0
Nabarniz (B)1996100,099,20,80,00,0
Nabarniz (B)2001100,094,72,72,70,0
Nabarniz (B)2006100,084,99,43,81,9
Nabarniz (B)2011100,082,714,51,80,9
Navaridas (A)1986100,00,0100,00,00,0
Navaridas (A)1991100,00,0100,00,00,0
Navaridas (A)1996100,02,997,10,00,0
Navaridas (A)2001100,01,099,00,00,0
Navaridas (A)2006100,02,989,31,06,8
Navaridas (A)2011100,01,088,74,16,2
Oiartzun (G)1986100,071,122,74,71,5
Oiartzun (G)1991100,069,824,94,11,2
Oiartzun (G)1996100,068,025,85,11,1
Oiartzun (G)2001100,068,027,23,90,8
Oiartzun (G)2006100,063,730,25,01,2
Oiartzun (G)2011100,060,731,56,11,7
Oion (A)1986100,00,997,20,61,3
Oion (A)1991100,01,198,00,40,6
Oion (A)1996100,01,497,60,90,1
Oion (A)2001100,01,796,41,20,8
Oion (A)2006100,02,691,61,93,9
Oion (A)2011100,02,388,03,36,4
Okondo (A)1986100,03,293,22,21,4
Okondo (A)1991100,02,195,51,80,6
Okondo (A)1996100,02,993,92,40,8
Okondo (A)2001100,09,188,42,00,5
Okondo (A)2006100,08,386,92,91,9
Okondo (A)2011100,05,585,86,12,7
Olaberria (G)1986100,043,353,21,61,9
Olaberria (G)1991100,048,350,60,70,4
Olaberria (G)1996100,046,052,21,20,6
Olaberria (G)2001100,044,153,80,02,1
Olaberria (G)2006100,043,051,02,23,8
Olaberria (G)2011100,039,550,25,25,0
Ondarroa (B)1986100,072,820,21,75,3
Ondarroa (B)1991100,072,219,45,13,4
Ondarroa (B)1996100,077,116,62,14,2
Ondarroa (B)2001100,076,316,73,93,1
Ondarroa (B)2006100,075,018,04,03,1
Ondarroa (B)2011100,073,118,74,63,6
Ordizia (G)1986100,042,745,99,71,7
Ordizia (G)1991100,046,747,35,30,7
Ordizia (G)1996100,047,945,45,71,1
Ordizia (G)2001100,048,444,05,91,7
Ordizia (G)2006100,046,144,86,22,8
Ordizia (G)2011100,042,545,66,75,3
Orendain (G)1991100,094,15,90,00,0
Orendain (G)1996100,095,34,70,00,0
Orendain (G)2001100,093,56,50,00,0
Orendain (G)2006100,086,512,21,40,0
Orendain (G)2011100,080,012,93,53,5
Orexa (G)1986100,0100,00,00,00,0
Orexa (G)1991100,0100,00,00,00,0
Orexa (G)1996100,097,42,60,00,0
Orexa (G)2001100,0100,00,00,00,0
Orexa (G)2006100,086,411,42,30,0
Orexa (G)2011100,089,48,52,10,0
Orio (G)1986100,075,920,42,41,3
Orio (G)1991100,078,419,70,61,3
Orio (G)1996100,074,619,64,71,1
Orio (G)2001100,072,021,35,51,2
Orio (G)2006100,068,324,26,41,1
Orio (G)2011100,063,626,37,12,9
Ormaiztegi (G)1986100,076,519,23,90,5
Ormaiztegi (G)1991100,074,222,52,60,7
Ormaiztegi (G)1996100,074,220,94,50,3
Ormaiztegi (G)2001100,071,921,15,51,5
Ormaiztegi (G)2006100,064,727,35,12,9
Ormaiztegi (G)2011100,058,929,17,34,7
Orozko (B)1986100,062,929,07,80,4
Orozko (B)1991100,065,628,26,00,1
Orozko (B)1996100,053,537,09,40,1
Orozko (B)2001100,037,140,522,00,4
Orozko (B)2006100,033,045,619,71,8
Orozko (B)2011100,030,747,718,43,2
Ortuella (B)1986100,00,995,81,02,2
Ortuella (B)1991100,00,897,20,41,5
Ortuella (B)1996100,00,796,21,12,0
Ortuella (B)2001100,00,896,61,31,3
Ortuella (B)2006100,01,395,11,91,7
Ortuella (B)2011100,01,593,42,72,4
Otxandio (B)1986100,067,527,54,70,4
Otxandio (B)1991100,068,822,97,90,4
Otxandio (B)1996100,069,024,86,30,0
Otxandio (B)2001100,059,329,311,00,4
Otxandio (B)2006100,053,135,49,42,0
Otxandio (B)2011100,054,831,89,04,4
Oñati (G)1986100,069,724,74,61,1
Oñati (G)1991100,069,824,04,12,1
Oñati (G)1996100,068,525,94,31,3
Oñati (G)2001100,067,625,74,52,3
Oñati (G)2006100,065,727,04,92,4
Oñati (G)2011100,063,327,95,83,0
Pasaia (G)1986100,021,565,83,98,8
Pasaia (G)1991100,022,364,45,67,8
Pasaia (G)1996100,021,863,56,08,7
Pasaia (G)2001100,019,467,48,25,1
Pasaia (G)2006100,019,167,58,15,3
Pasaia (G)2011100,018,567,18,55,9
Plentzia (B)1986100,017,071,210,51,3
Plentzia (B)1991100,015,775,97,50,9
Plentzia (B)1996100,016,475,56,71,4
Plentzia (B)2001100,014,278,85,81,2
Plentzia (B)2006100,014,177,26,42,3
Plentzia (B)2011100,013,275,77,73,3
Portugalete (B)1986100,01,594,91,42,2
Portugalete (B)1991100,01,495,41,12,2
Portugalete (B)1996100,01,395,11,32,4
Portugalete (B)2001100,01,694,91,42,0
Portugalete (B)2006100,02,093,61,92,4
Portugalete (B)2011100,02,391,92,53,3
Samaniego (A)1986100,00,799,30,00,0
Samaniego (A)1991100,00,897,00,81,5
Samaniego (A)1996100,01,395,43,30,0
Samaniego (A)2001100,00,097,91,40,7
Samaniego (A)2006100,01,493,91,43,4
Samaniego (A)2011100,03,789,02,94,4
San Adrián (NG)1991100,00,498,90,20,4
San Adrián (NG)2001100,00,297,10,01,9
San Adrián (NG)2011100,00,089,70,66,3
Santurtzi (B)1986100,01,296,21,01,6
Santurtzi (B)1991100,01,296,51,01,3
Santurtzi (B)1996100,01,196,51,31,1
Santurtzi (B)2001100,01,396,31,31,1
Santurtzi (B)2006100,01,895,01,61,7
Santurtzi (B)2011100,02,093,32,22,5
Segura (G)1986100,087,010,80,41,8
Segura (G)1991100,087,49,40,32,9
Segura (G)1996100,083,110,73,82,4
Segura (G)2001100,081,710,74,82,8
Segura (G)2006100,075,115,36,53,1
Segura (G)2011100,070,618,16,25,2
Sestao (B)1986100,01,194,60,93,3
Sestao (B)1991100,01,095,10,73,2
Sestao (B)1996100,00,795,00,93,4
Sestao (B)2001100,01,095,11,12,7
Sestao (B)2006100,01,593,81,53,2
Sestao (B)2011100,02,091,82,14,1
Sondika (B)1986100,031,661,85,90,7
Sondika (B)1991100,031,859,08,70,5
Sondika (B)1996100,029,562,18,10,4
Sondika (B)2001100,028,164,86,50,5
Sondika (B)2006100,024,966,46,91,8
Sondika (B)2011100,021,468,58,02,0
Sopela (B)1986100,021,869,87,11,3
Sopela (B)1991100,017,373,48,41,0
Sopela (B)1996100,016,474,47,91,3
Sopela (B)2001100,015,875,37,51,4
Sopela (B)2006100,014,576,37,61,6
Sopela (B)2011100,013,675,18,82,5
Sopuerta, Garape (B)1986100,00,998,40,60,1
Sopuerta, Garape (B)1991100,00,898,40,70,1
Sopuerta, Garape (B)1996100,01,297,10,90,8
Sopuerta, Garape (B)2001100,01,197,31,10,5
Sopuerta, Garape (B)2006100,02,294,81,61,5
Sopuerta, Garape (B)2011100,02,591,92,63,0
Soraluze (G)1986100,053,438,33,44,9
Soraluze (G)1991100,052,241,14,72,0
Soraluze (G)1996100,052,244,52,90,5
Soraluze (G)2001100,051,342,32,73,6
Soraluze (G)2006100,047,645,34,03,1
Soraluze (G)2011100,044,145,35,15,4
Sukarrieta (B)1986100,072,220,84,92,1
Sukarrieta (B)1991100,072,919,44,92,8
Sukarrieta (B)1996100,060,534,23,32,0
Sukarrieta (B)2001100,052,938,77,11,3
Sukarrieta (B)2006100,052,838,76,71,8
Sukarrieta (B)2011100,040,443,613,52,6
Tafalla (NG)1991100,00,992,11,21,1
Tafalla (NG)2001100,01,093,91,11,3
Tafalla (NG)2011100,00,788,12,26,5
Tolosa (G)1986100,051,036,012,40,6
Tolosa (G)1991100,052,236,111,40,4
Tolosa (G)1996100,057,034,97,60,5
Tolosa (G)2001100,055,636,47,20,7
Tolosa (G)2006100,054,137,17,80,9
Tolosa (G)2011100,052,436,78,52,4
Trapagaran (B)1986100,01,096,71,31,0
Trapagaran (B)1991100,00,897,70,70,8
Trapagaran (B)1996100,00,797,41,10,8
Trapagaran (B)2001100,00,996,51,70,9
Trapagaran (B)2006100,01,395,22,11,4
Trapagaran (B)2011100,01,694,02,81,7
Turtzioz (B)1986100,00,799,30,00,0
Turtzioz (B)1991100,00,0100,00,00,0
Turtzioz (B)1996100,00,0100,00,00,0
Turtzioz (B)2001100,00,0100,00,00,0
Turtzioz (B)2006100,00,895,81,51,9
Turtzioz (B)2011100,01,992,13,42,6
Tutera (NG)1991100,00,595,60,40,5
Tutera (NG)2001100,00,494,70,41,8
Tutera (NG)2011100,00,489,50,87,6
Ubide (B)1986100,090,010,00,00,0
Ubide (B)1991100,071,313,815,00,0
Ubide (B)1996100,071,112,010,86,0
Ubide (B)2001100,058,023,58,69,9
Ubide (B)2006100,049,332,99,68,2
Ubide (B)2011100,046,626,114,812,5
Ugao (B)1986100,016,871,810,50,8
Ugao (B)1991100,018,571,18,91,5
Ugao (B)1996100,022,069,95,92,1
Ugao (B)2001100,019,570,67,62,3
Ugao (B)2006100,017,073,47,32,3
Ugao (B)2011100,016,372,88,12,7
Uharte Eguesibar (NG)1991100,03,293,12,20,4
Uharte Eguesibar (NG)2001100,02,092,12,90,9
Uharte Eguesibar (NG)2011100,04,486,25,70,8
Urduliz (B)1986100,046,245,86,81,2
Urduliz (B)1991100,044,951,93,00,2
Urduliz (B)1996100,037,953,48,10,6
Urduliz (B)2001100,031,765,02,50,9
Urduliz (B)2006100,028,666,43,91,1
Urduliz (B)2011100,025,566,36,31,8
Urduña (B)1986100,02,894,11,61,6
Urduña (B)1991100,02,794,31,61,4
Urduña (B)1996100,02,793,91,91,6
Urduña (B)2001100,02,693,11,92,4
Urduña (B)2006100,02,393,32,42,0
Urduña (B)2011100,02,590,54,03,0
Urizaharra (A)1986100,00,0100,00,00,0
Urizaharra (A)1991100,02,098,00,00,0
Urizaharra (A)1996100,00,0100,00,00,0
Urizaharra (A)2001100,00,998,20,90,0
Urizaharra (A)2006100,01,894,52,80,9
Urizaharra (A)2011100,03,294,41,60,8
Urkabustaiz (A)1986100,07,385,32,45,0
Urkabustaiz (A)1991100,02,292,13,52,2
Urkabustaiz (A)1996100,04,790,43,11,8
Urkabustaiz (A)2001100,04,492,01,81,8
Urkabustaiz (A)2006100,05,786,43,64,3
Urkabustaiz (A)2011100,06,180,45,67,8
Urnieta (G)1986100,038,956,13,41,6
Urnieta (G)1991100,042,253,22,22,4
Urnieta (G)1996100,041,653,23,02,2
Urnieta (G)2001100,038,656,73,41,2
Urnieta (G)2006100,037,655,74,91,8
Urnieta (G)2011100,036,454,96,12,5
Urretxu (G)1986100,036,054,28,90,9
Urretxu (G)1991100,044,253,81,30,7
Urretxu (G)1996100,041,253,25,10,6
Urretxu (G)2001100,043,350,26,10,4
Urretxu (G)2006100,042,050,56,70,8
Urretxu (G)2011100,039,650,77,81,9
Usurbil (G)1986100,060,236,42,60,9
Usurbil (G)1991100,060,535,33,70,6
Usurbil (G)1996100,062,233,13,80,9
Usurbil (G)2001100,061,433,53,81,3
Usurbil (G)2006100,057,136,94,81,2
Usurbil (G)2011100,054,536,96,81,8
Villabona-Amasa (G)1986100,061,433,53,41,6
Villabona-Amasa (G)1991100,059,836,13,40,7
Villabona-Amasa (G)1996100,059,335,53,61,7
Villabona-Amasa (G)2001100,056,236,45,91,5
Villabona-Amasa (G)2006100,053,838,06,12,1
Villabona-Amasa (G)2011100,050,638,66,93,8
Villabuena de Alava (A)1986100,00,099,40,00,6
Villabuena de Alava (A)1991100,02,397,70,00,0
Villabuena de Alava (A)1996100,01,298,80,00,0
Villabuena de Alava (A)2001100,01,297,50,01,2
Villabuena de Alava (A)2006100,01,992,91,33,9
Villabuena de Alava (A)2011100,03,787,63,75,0
Zaldibar (B)1986100,036,259,64,00,2
Zaldibar (B)1991100,039,258,32,30,2
Zaldibar (B)1996100,040,956,02,40,7
Zaldibar (B)2001100,039,455,14,31,2
Zaldibar (B)2006100,035,458,04,62,0
Zaldibar (B)2011100,032,458,16,23,3
Zaldibia (G)1986100,079,917,51,60,9
Zaldibia (G)1991100,083,711,13,31,9
Zaldibia (G)1996100,085,711,70,42,2
Zaldibia (G)2001100,083,310,83,12,8
Zaldibia (G)2006100,080,013,53,52,9
Zaldibia (G)2011100,075,217,23,44,2
Zalduondo (A)1986100,00,096,30,03,7
Zalduondo (A)1991100,00,0100,00,00,0
Zalduondo (A)1996100,03,293,50,03,2
Zalduondo (A)2001100,06,883,13,46,8
Zalduondo (A)2006100,06,485,15,33,2
Zalduondo (A)2011100,06,880,711,41,1
Zalla (B)1986100,00,797,80,90,6
Zalla (B)1991100,00,898,30,40,5
Zalla (B)1996100,00,698,40,70,3
Zalla (B)2001100,01,097,31,00,7
Zalla (B)2006100,01,894,41,42,4
Zalla (B)2011100,02,991,32,23,7
Zamudio (B)1986100,038,854,16,11,0
Zamudio (B)1991100,041,552,15,21,1
Zamudio (B)1996100,039,952,46,31,5
Zamudio (B)2001100,040,353,94,71,1
Zamudio (B)2006100,036,156,35,32,3
Zamudio (B)2011100,032,258,36,53,1
Zanbrana (A)1986100,00,0100,00,00,0
Zanbrana (A)1991100,00,099,30,00,7
Zanbrana (A)1996100,00,0100,00,00,0
Zanbrana (A)2001100,00,698,80,60,0
Zanbrana (A)2006100,01,396,90,61,3
Zanbrana (A)2011100,01,590,52,55,5
Zangoza (NG)1991100,00,396,40,30,2
Zangoza (NG)2001100,00,894,31,31,3
Zangoza (NG)2011100,00,791,02,45,5
Zaratamo (B)1986100,036,462,41,10,0
Zaratamo (B)1991100,023,565,410,40,7
Zaratamo (B)1996100,030,663,16,00,3
Zaratamo (B)2001100,025,066,18,00,9
Zaratamo (B)2006100,022,068,68,21,2
Zaratamo (B)2011100,020,769,58,21,7
Zarautz (G)1986100,064,130,74,50,6
Zarautz (G)1991100,062,732,24,20,8
Zarautz (G)1996100,061,931,95,40,9
Zarautz (G)2001100,060,432,36,31,0
Zarautz (G)2006100,057,534,36,61,6
Zarautz (G)2011100,055,035,07,72,3
Zeanuri (B)1986100,093,16,00,90,0
Zeanuri (B)1991100,094,53,71,80,0
Zeanuri (B)1996100,092,26,31,10,4
Zeanuri (B)2001100,087,710,41,10,7
Zeanuri (B)2006100,072,421,73,32,6
Zeanuri (B)2011100,066,824,94,34,0
Zeberio (B)1986100,094,45,60,00,0
Zeberio (B)1991100,086,59,14,30,0
Zeberio (B)1996100,085,511,72,10,7
Zeberio (B)2001100,073,719,95,70,7
Zeberio (B)2006100,059,831,27,51,5
Zeberio (B)2011100,055,234,98,01,9
Zegama (G)1986100,091,55,53,00,0
Zegama (G)1991100,079,69,910,00,4
Zegama (G)1996100,089,77,62,50,3
Zegama (G)2001100,089,19,40,21,3
Zegama (G)2006100,083,414,40,81,4
Zegama (G)2011100,074,816,63,94,7
Zerain (G)1986100,099,20,80,00,0
Zerain (G)1991100,098,20,90,00,9
Zerain (G)1996100,094,95,10,00,0
Zerain (G)2001100,093,46,60,00,0
Zerain (G)2006100,089,110,10,80,0
Zerain (G)2011100,084,611,50,83,1
Zestoa (G)1986100,079,516,23,70,6
Zestoa (G)1991100,081,916,51,30,4
Zestoa (G)1996100,083,213,52,70,6
Zestoa (G)2001100,081,715,81,90,7
Zestoa (G)2006100,077,519,02,31,3
Zestoa (G)2011100,072,520,93,53,0
Zierbena (B)1996100,00,698,90,40,2
Zierbena (B)2001100,00,998,00,70,4
Zierbena (B)2006100,02,994,51,70,9
Zierbena (B)2011100,01,891,74,22,3
Zigoitia (A)1986100,01,284,013,31,5
Zigoitia (A)1991100,05,590,14,10,3
Zigoitia (A)1996100,07,588,92,80,9
Zigoitia (A)2001100,06,289,43,01,4
Zigoitia (A)2006100,07,486,14,71,8
Zigoitia (A)2011100,07,384,35,43,1
Ziortza-Bolibar (B)2006100,091,97,00,50,5
Ziortza-Bolibar (B)2011100,086,08,04,02,0
Zizur Nagusia (NG)2001100,03,191,42,42,0
Zizur Nagusia (NG)2011100,03,386,22,96,3
Zizurkil (G)1986100,050,943,35,60,2
Zizurkil (G)1991100,054,540,83,71,0
Zizurkil (G)1996100,054,440,23,91,5
Zizurkil (G)2001100,050,742,35,61,3
Zizurkil (G)2006100,050,441,76,51,4
Zizurkil (G)2011100,048,741,67,72,0
Zornotza (B)1986100,044,749,15,40,8
Zornotza (B)1991100,044,648,95,80,6
Zornotza (B)1996100,044,549,25,70,6
Zornotza (B)2001100,042,449,97,10,7
Zornotza (B)2006100,039,351,17,32,3
Zornotza (B)2011100,036,252,37,93,7
Zuia (A)1986100,02,893,12,02,0
Zuia (A)1991100,03,893,31,71,2
Zuia (A)1996100,04,494,40,31,0
Zuia (A)2001100,05,091,52,31,2
Zuia (A)2006100,05,588,73,32,4
Zuia (A)2011100,07,285,05,32,5
Zumaia (G)1986100,061,134,13,80,9
Zumaia (G)1991100,060,434,54,40,6
Zumaia (G)1996100,061,533,43,91,2
Zumaia (G)2001100,060,534,73,71,1
Zumaia (G)2006100,058,834,94,71,5
Zumaia (G)2011100,056,234,66,42,8
Zumarraga (G)1986100,029,763,76,10,5
Zumarraga (G)1991100,031,964,13,80,2
Zumarraga (G)1996100,030,664,14,80,5
Zumarraga (G)2001100,025,663,610,10,6
Zumarraga (G)2006100,025,663,410,20,9
Zumarraga (G)2011100,025,862,59,91,8

Daturik ez

Iturria: Guk egindakoa. Biztanleria Zentsuak eta Biztanleriaren estatistikak, EUSTAT Arabarako, Bizkairako eta Gipuzkoarako. Euskarabidea (1991, 2001 eta 2011) Nafarroa Garairako. Soziolinguistikazko Inkesta, Ipar Euskal Herrirako (HPS).

Oharra: Ez dugu iparraldeko daturik.
* Hainbat kasutan Nafarroa Garaiko datuek ez dute hiztunen %100a osatzen, ehuneko kopuru txiki batean ezezaguna baita gaitasuna.
Iturrien inguruko edo egindako eragiketei buruzko xehetasun gehiago jakin nahi izanez gero, jo Metodologia atalera.



Soziolinguistika Klusterra / Tel.: 943 592 556 / Posta-e.: kluster@soziolinguistika.eus / MARTIN UGALDE KULTUR PARKEA, 20140 - ANDOAIN