Etxeko hizkuntzaren bilakaera, adinekoen artean, Udalerrika. Euskal Herria, » (%)
LurraldeaUrteaGuztira EuskaraErdaraBiakBeste
Abadiño (B)2011100,034,158,06,01,9
Abaltzisketa (G)2011100,094,12,03,90,0
Abanto-Zierbena (B)2011100,00,498,60,20,8
Aduna (G)2011100,084,97,57,50,0
Agurain (A)2011100,02,795,51,30,6
Aia (G)2011100,091,46,02,30,3
Aiara (A)2011100,00,598,90,50,2
Aizarnazabal (G)2011100,087,18,24,70,0
Ajangiz (B)2011100,069,019,511,50,0
Albiztur (G)2011100,088,27,83,90,0
Alegia (G)2011100,070,523,65,60,3
Alkiza (G)2011100,089,46,44,30,0
Alonsotegi (B)2011100,01,396,21,60,9
Altsasu (NG)2011100,01,095,81,30,0
Altzaga (G)2011100,0100,00,00,00,0
Altzo (G)2011100,075,716,28,10,0
Amezketa (G)2011100,094,24,21,60,0
Amoroto (B)2011100,096,12,61,30,0
Amurrio (A)2011100,01,297,10,61,1
Andoain (G)2011100,025,164,59,50,9
Anoeta (G)2011100,046,345,97,80,0
Antsoain (NG)2011100,00,092,52,60,0
Antzuola (G)2011100,063,233,12,90,8
Arakaldo (B)2011100,043,547,88,70,0
Arama (G)2011100,082,911,45,70,0
Aramaio (A)2011100,076,614,68,80,0
Aranguren (NG)2011100,00,094,03,40,0
Arantzazu (B)2011100,070,015,015,00,0
Areatza (B)2011100,034,452,411,31,9
Aretxabaleta (G)2011100,037,750,111,80,3
Armiñon (A)2011100,00,0100,00,00,0
Arraia-Maeztu (A)2011100,00,099,40,60,0
Arrankudiaga (B)2011100,032,357,99,80,0
Arrasate (G)2011100,023,763,511,90,9
Arratzu (B)2011100,089,44,75,90,0
Arratzu-Ubarrundia (A)2011100,02,396,20,80,8
Arrieta (B)2011100,085,17,96,90,0
Arrigorriaga (B)2011100,04,789,34,31,7
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)2011100,068,616,914,40,0
Artzentales (B)2011100,00,799,30,00,0
Artziniega (A)2011100,00,097,70,41,9
Asparrena (A)2011100,01,095,72,60,7
Asteasu (G)2011100,083,310,55,21,0
Astigarraga (G)2011100,046,148,54,70,7
Atarrabia (NG)2011100,01,595,91,70,0
Ataun (G)2011100,088,66,74,70,0
Atxondo (B)2011100,053,640,55,90,0
Aulesti (B)2011100,094,54,40,50,5
Azkoien (NG)2011100,00,098,00,01,2
Azkoitia (G)2011100,075,023,81,00,2
Azpeitia (G)2011100,077,718,23,80,3
Añana (A)2011100,01,998,10,00,0
Bakio (B)2011100,035,250,313,80,8
Baliarrain (G)2011100,094,45,60,00,0
Balmaseda (B)2011100,00,498,50,60,6
Barakaldo (B)2011100,00,298,20,41,3
Barañain (NG)2011100,00,593,10,43,1
Barrika (B)2011100,021,571,35,71,6
Barrundia (A)2011100,01,496,52,10,0
Basauri (B)2011100,02,394,92,00,8
Bastida (A)2011100,02,295,70,91,3
Baztan (NG)2011100,048,336,013,70,5
Beasain (G)2011100,026,562,09,91,6
Bedia (B)2011100,049,742,37,90,0
Beizama (G)2011100,092,63,73,70,0
Belauntza (G)2011100,078,012,010,00,0
Berango (B)2011100,08,980,410,30,3
Berantevilla (A)2011100,00,097,30,91,8
Berastegi (G)2011100,094,33,21,90,6
Bergara (G)2011100,045,144,510,00,4
Bermeo (B)2011100,061,927,89,80,5
Bernedo (A)2011100,01,398,00,00,7
Berriatua (B)2011100,076,113,69,40,9
Berriobeiti (NG)2011100,00,089,31,30,0
Berriozar (NG)2011100,01,888,26,61,1
Berriz (B)2011100,033,455,310,80,5
Berrobi (G)2011100,079,813,54,81,9
Bidania-Goiatz (G)2011100,086,510,13,40,0
Bilar (A)2011100,00,098,81,20,0
Bilbo (B)2011100,01,795,81,60,9
Burgelu (A)2011100,00,0100,00,00,0
Burlata (NG)2011100,01,292,31,82,4
Busturia (B)2011100,045,642,810,80,8
Cintruenigo (NG)2011100,00,090,70,04,4
Corella (NG)2011100,00,095,20,00,5
Deba (G)2011100,054,534,011,40,1
Derio (B)2011100,010,879,88,80,5
Dima (B)2011100,078,017,73,90,4
Donemiliaga (A)2011100,01,396,12,60,0
Donostia (G)2011100,010,081,87,11,1
Dulantzi (A)2011100,02,393,21,92,7
Durango (B)2011100,019,768,510,90,8
Ea (B)2011100,064,426,09,10,5
Egues (NG)2011100,04,882,84,00,0
Eibar (G)2011100,024,361,412,02,3
Ekora (A)2011100,01,498,60,00,0
Elantxobe (B)2011100,084,49,85,70,0
Elduain (G)2011100,095,62,22,20,0
Elgeta (G)2011100,072,220,96,40,5
Elgoibar (G)2011100,037,552,79,10,7
Elorrio (B)2011100,032,455,611,60,4
Elortz (NG)2011100,00,095,81,30,0
Eltziego (A)2011100,00,497,80,41,3
Erandio (B)2011100,04,091,83,60,6
Ereño (B)2011100,077,18,614,30,0
Ermua (B)2011100,05,084,85,64,7
Errenteria (G)2011100,010,781,76,90,7
Errezil (G)2011100,094,34,81,00,0
Erriberabeitia (A)2011100,00,096,90,62,5
Erriberagoitia (A)2011100,00,697,00,02,4
Errigoiti (B)2011100,081,914,23,90,0
Eskoriatza (G)2011100,039,651,87,51,1
Etxebarri (B)2011100,02,094,91,81,2
Ezkio-Itsaso (G)2011100,085,210,43,50,9
Forua (B)2011100,067,622,39,01,1
Fruiz (B)2011100,078,07,713,21,1
Gabiria (G)2011100,084,010,65,30,0
Gaintza (G)2011100,092,04,04,00,0
Galdakao (B)2011100,010,578,510,40,5
Galdames (B)2011100,00,598,90,00,5
Gamiz-Fika (B)2011100,062,625,212,20,0
Garai (B)2011100,076,68,514,90,0
Gasteiz (A)2011100,00,896,91,21,1
Gatika (B)2011100,060,532,65,81,2
Gautegiz-Arteaga (B)2011100,050,929,618,90,6
Gaztelu (G)2011100,096,73,30,00,0
Gernika-Lumo (B)2011100,049,139,810,30,8
Getaria (G)2011100,083,713,62,40,2
Getxo (B)2011100,02,393,33,60,8
Gizaburuaga (B)2011100,094,45,60,00,0
Gobiaran (A)2011100,01,098,40,30,3
Gordexola (B)2011100,01,197,50,50,8
Gorliz (B)2011100,07,386,45,31,0
Guardia (Biastari) (A)2011100,00,098,70,70,7
Gueñes (B)2011100,00,398,90,30,5
Harana (A)2011100,00,099,01,00,0
Hernani (G)2011100,026,163,010,30,5
Hernialde (G)2011100,066,725,08,30,0
Hondarribia (G)2011100,035,452,811,20,6
Ibarra (G)2011100,043,551,74,50,3
Ibarrangelu (B)2011100,067,519,912,60,0
Idiazabal (G)2011100,078,818,52,30,5
Igorre (B)2011100,059,131,19,80,0
Ikaztegieta (G)2011100,090,76,72,70,0
Irun (G)2011100,09,084,55,80,7
Irura (G)2011100,057,629,510,82,2
Iruraitz-Gauna (A)2011100,01,099,00,00,0
Iruña Oka (A)2011100,00,397,10,61,9
Iruñea (NG)2011100,00,894,02,50,3
Ispaster (B)2011100,086,512,01,50,0
Itsasondo (G)2011100,068,922,19,00,0
Iurreta (B)2011100,031,157,910,30,7
Izurtza (B)2011100,053,225,521,30,0
Kanpezu (A)2011100,00,098,51,50,0
Karrantza (B)2011100,00,698,50,10,7
Kortezubi (B)2011100,083,98,08,00,0
Kripan (A)2011100,00,0100,00,00,0
Kuartango (A)2011100,00,098,71,30,0
Lagran (A)2011100,01,498,60,00,0
Lanestosa (B)2011100,02,897,20,00,0
Lantaron (A)2011100,00,599,10,00,5
Lantziego (A)2011100,00,099,40,00,6
Lapuebla de Labarca (A)2011100,00,698,90,60,0
Larrabetzu (B)2011100,067,223,39,30,3
Larraul (G)2011100,082,110,77,10,0
Lasarte-Oria (G)2011100,012,679,96,60,9
Laudio (A)2011100,01,295,91,71,2
Laukiz (B)2011100,036,955,94,62,6
Lazkao (G)2011100,037,354,45,13,3
Leaburu (G)2011100,080,56,513,00,0
Legazpi (G)2011100,028,361,110,10,4
Legorreta (G)2011100,057,434,08,60,0
Legutiano (A)2011100,09,881,97,01,4
Leintz Gatzaga (G)2011100,070,820,88,30,0
Leioa (B)2011100,03,591,14,21,2
Lekeitio (B)2011100,073,119,37,00,6
Lemoa (B)2011100,041,446,911,20,5
Lemoiz (B)2011100,030,554,713,71,1
Leza (A)2011100,01,798,30,00,0
Lezama (B)2011100,048,134,017,70,3
Lezo (G)2011100,033,556,29,90,4
Lizarra (NG)2011100,00,994,21,20,4
Lizartza (G)2011100,088,94,65,60,9
Loiu (B)2011100,022,765,011,50,8
Mallabia (B)2011100,064,726,19,20,0
Markin-Etxebarria (B)2011100,088,57,24,30,0
Markina-Xemein (B)2011100,070,821,66,51,1
Maruri-Jatabe (B)2011100,053,835,011,30,0
Mañaria (B)2011100,056,715,627,80,0
Mañueta (A)2011100,00,0100,00,00,0
Mendaro (G)2011100,058,829,611,30,3
Mendata (B)2011100,084,610,35,10,0
Mendexa (B)2011100,080,513,46,10,0
Meñaka (B)2011100,068,120,711,10,0
Moreda de Alava (A)2011100,00,098,80,01,3
Morga (B)2011100,090,27,62,20,0
Mundaka (B)2011100,036,251,611,50,7
Mungia (B)2011100,035,850,213,01,0
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)2011100,084,16,89,10,0
Murueta (B)2011100,077,515,07,50,0
Muskiz (B)2011100,00,598,40,60,5
Mutiloa (G)2011100,080,57,312,20,0
Mutriku (G)2011100,064,923,111,40,6
Muxika (B)2011100,084,012,53,50,0
Nabarniz (B)2011100,084,411,14,40,0
Navaridas (A)2011100,02,096,10,02,0
Oiartzun (G)2011100,056,532,610,30,6
Oion (A)2011100,00,898,40,40,4
Okondo (A)2011100,00,695,34,10,0
Olaberria (G)2011100,029,567,02,70,8
Ondarroa (B)2011100,074,817,66,41,3
Ordizia (G)2011100,031,458,69,40,7
Orendain (G)2011100,088,95,65,60,0
Orexa (G)2011100,0100,00,00,00,0
Orio (G)2011100,058,531,19,80,6
Ormaiztegi (G)2011100,049,034,314,62,0
Orozko (B)2011100,030,841,827,00,4
Ortuella (B)2011100,00,497,60,91,1
Otxandio (B)2011100,058,031,010,60,4
Oñati (G)2011100,051,233,115,00,7
Pasaia (G)2011100,010,380,96,52,3
Plentzia (B)2011100,05,088,56,30,2
Portugalete (B)2011100,00,597,60,61,2
Samaniego (A)2011100,01,491,86,80,0
San Adrián (NG)2011100,00,097,10,80,0
Santurtzi (B)2011100,00,598,30,60,6
Segura (G)2011100,079,513,55,81,2
Sestao (B)2011100,00,497,60,61,4
Sondika (B)2011100,07,781,89,80,7
Sopela (B)2011100,013,675,99,41,1
Sopuerta, Garape (B)2011100,01,097,40,61,0
Soraluze (G)2011100,040,550,86,91,8
Sukarrieta (B)2011100,041,240,017,61,2
Tafalla (NG)2011100,00,097,70,40,6
Tolosa (G)2011100,033,754,910,90,4
Trapagaran (B)2011100,00,398,80,40,5
Turtzioz (B)2011100,00,099,20,00,8
Tutera (NG)2011100,00,098,20,20,2
Ubide (B)2011100,035,355,98,80,0
Ugao (B)2011100,06,983,58,80,8
Uharte Eguesibar (NG)2011100,00,093,80,00,0
Urduliz (B)2011100,027,160,311,70,9
Urduña (B)2011100,00,595,90,92,7
Urizaharra (A)2011100,01,598,50,00,0
Urkabustaiz (A)2011100,02,993,72,31,1
Urnieta (G)2011100,028,961,88,90,4
Urretxu (G)2011100,026,164,98,50,5
Usurbil (G)2011100,048,343,97,40,3
Villabona-Amasa (G)2011100,048,042,67,81,6
Villabuena de Alava (A)2011100,00,099,00,01,0
Zaldibar (B)2011100,030,657,312,00,2
Zaldibia (G)2011100,079,615,04,11,4
Zalduondo (A)2011100,03,396,70,00,0
Zalla (B)2011100,00,498,40,60,6
Zamudio (B)2011100,028,762,98,10,3
Zanbrana (A)2011100,01,298,80,00,0
Zangoza (NG)2011100,00,897,60,00,0
Zaratamo (B)2011100,017,375,96,50,3
Zarautz (G)2011100,044,443,411,60,6
Zeanuri (B)2011100,085,811,72,50,0
Zeberio (B)2011100,067,722,19,80,4
Zegama (G)2011100,070,517,411,01,1
Zerain (G)2011100,090,47,71,90,0
Zestoa (G)2011100,081,217,11,60,2
Zierbena (B)2011100,02,195,41,31,3
Zigoitia (A)2011100,02,295,50,91,3
Ziortza-Bolibar (B)2011100,091,56,61,90,0
Zizur Nagusia (NG)2011100,02,192,50,00,0
Zizurkil (G)2011100,048,244,76,01,0
Zornotza (B)2011100,029,758,011,60,7
Zuia (A)2011100,02,094,61,71,7
Zumaia (G)2011100,046,642,111,10,2
Zumarraga (G)2011100,015,476,57,70,4
Etxeko hizkuntzaren bilakaera, adinekoen artean, Udalerrika. Euskal Herria, »
LurraldeaUrteaGuztiraEuskaraGazteleraBiakBeste
Abadiño (B)20111.0473576076320
Abaltzisketa (G)20115148120
Abanto-Zierbena (B)20111.46961.448312
Aduna (G)20115345440
Agurain (A)20116381760984
Aia (G)20113012751871
Aiara (A)2011444243921
Aizarnazabal (G)20118574740
Ajangiz (B)2011876017100
Albiztur (G)20115145420
Alegia (G)201130521572171
Alkiza (G)20114742320
Alonsotegi (B)2011551753095
Altsasu (NG)20111.330131.274180
Altzaga (G)20112121000
Altzo (G)20113728630
Amezketa (G)2011190179830
Amoroto (B)20117774210
Amurrio (A)20111.758211.7071020
Andoain (G)20112.6456651.70725023
Anoeta (G)2011255118117200
Antsoain (NG)20111.18701.098310
Antzuola (G)2011375237124113
Arakaldo (B)201123101120
Arama (G)20113529420
Aramaio (A)201127421040240
Aranguren (NG)20114900461170
Arantzazu (B)20116042990
Areatza (B)201121273111244
Aretxabaleta (G)20111.1594375811374
Armiñon (A)20113303300
Arraia-Maeztu (A)2011171017010
Arrankudiaga (B)20111645395160
Arrasate (G)20114.5261.0712.87553842
Arratzu (B)20118576450
Arratzu-Ubarrundia (A)2011132312711
Arrieta (B)201110186870
Arrigorriaga (B)20111.745821.5587530
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)20111188120170
Artzentales (B)2011147114600
Artziniega (A)2011262025615
Asparrena (A)2011305329282
Asteasu (G)201121017522112
Astigarraga (G)2011553255268264
Atarrabia (NG)20111.320201.265230
Ataun (G)201134230323160
Atxondo (B)201122011889130
Aulesti (B)2011182172811
Azkoien (NG)20119630943012
Azkoitia (G)20112.0691.551493205
Azpeitia (G)20112.4561.908447947
Añana (A)20115215100
Bakio (B)2011378133190523
Baliarrain (G)20111817100
Balmaseda (B)20111.55561.53199
Barakaldo (B)201120.0844319.71472255
Barañain (NG)20112.763132.5731286
Barrika (B)201124753176144
Barrundia (A)2011141213630
Basauri (B)20119.5312179.04818680
Bastida (A)2011231522123
Baztan (NG)20111.5817645692168
Beasain (G)20112.2535981.39622237
Bedia (B)20111899480150
Beizama (G)20112725110
Belauntza (G)20115039650
Berango (B)201186277693893
Berantevilla (A)2011112010912
Berastegi (G)2011158149531
Bergara (G)20112.9921.3491.33229813
Bermeo (B)20113.3432.06892832918
Bernedo (A)2011150214701
Berriatua (B)201121316229202
Berriobeiti (NG)2011267023830
Berriozar (NG)2011912168056010
Berriz (B)2011824275456894
Berrobi (G)2011104831452
Bidania-Goiatz (G)20118977930
Bilar (A)20118308210
Bilbo (B)201175.1761.31271.9851.213666
Burgelu (A)20114904900
Burlata (NG)20112.907342.6825168
Busturia (B)2011390178167423
Cintruenigo (NG)20111.19701.086053
Corella (NG)20111.33801.27407
Deba (G)20119415133201071
Derio (B)20111.091118871966
Dima (B)201125419845101
Donemiliaga (A)2011153214740
Donostia (G)201136.9123.69630.1902.635391
Dulantzi (A)2011264624657
Durango (B)20114.6139103.16250338
Ea (B)201120813454191
Egues (NG)201161930512250
Eibar (G)20116.2101.5073.815748140
Ekora (A)20117016900
Elantxobe (B)20111221031270
Elduain (G)20114543110
Elgeta (G)201118713539121
Elgoibar (G)20112.2978611.21120916
Elorrio (B)20111.4644748141706
Elortz (NG)2011657062990
Eltziego (A)2011230122513
Erandio (B)20114.2671723.91615326
Ereño (B)201170546100
Ermua (B)20113.1151562.641173145
Errenteria (G)20117.6318146.23552854
Errezil (G)201110599510
Erriberabeitia (A)2011161015614
Erriberagoitia (A)2011164115904
Errigoiti (B)20111271041850
Eskoriatza (G)2011705279365538
Etxebarri (B)20111.138231.0802114
Ezkio-Itsaso (G)2011115981241
Forua (B)201118812742172
Fruiz (B)201191717121
Gabiria (G)201194791050
Gaintza (G)20112523110
Galdakao (B)20114.7364993.71749426
Galdames (B)2011184118201
Gamiz-Fika (B)201123014458280
Garai (B)20114736470
Gasteiz (A)201140.68731639.434472465
Gatika (B)201125815684153
Gautegiz-Arteaga (B)20111598147301
Gaztelu (G)20113029100
Gernika-Lumo (B)20113.2761.6081.30533825
Getaria (G)201144937661111
Getxo (B)201114.56134113.590520110
Gizaburuaga (B)20113634200
Gobiaran (A)2011306330111
Gordexola (B)2011366435723
Gorliz (B)201178657679428
Guardia (Biastari) (A)2011300029622
Gueñes (B)20111.19631.18346
Harana (A)2011102010110
Hernani (G)20113.3918852.13835018
Hernialde (G)201148321240
Hondarribia (G)20112.7979911.47631218
Ibarra (G)2011717312371322
Ibarrangelu (B)201115110230190
Idiazabal (G)201143934681102
Igorre (B)2011624369194610
Ikaztegieta (G)20117568520
Irun (G)201110.5209448.89261470
Irura (G)20111398041153
Iruraitz-Gauna (A)201110019900
Iruña Oka (A)2011308129926
Iruñea (NG)201137.50731135.238942104
Ispaster (B)20111331151620
Itsasondo (G)20111228427110
Iurreta (B)2011748233433775
Izurtza (B)2011472512100
Kanpezu (A)2011261025740
Karrantza (B)2011678466815
Kortezubi (B)20118773770
Kripan (A)20114604600
Kuartango (A)20117507410
Lagran (A)20116916800
Lanestosa (B)20117227000
Lantaron (A)2011212121001
Lantziego (A)2011168016701
Lapuebla de Labarca (A)2011178117610
Larrabetzu (B)201133522578311
Larraul (G)20112823320
Lasarte-Oria (G)20113.5504492.83523333
Laudio (A)20113.849453.6926745
Laukiz (B)20111957210995
Lazkao (G)20118883314834529
Leaburu (G)201177625100
Legazpi (G)20111.8545251.1331888
Legorreta (G)201129116799250
Legutiano (A)201121521176153
Leintz Gatzaga (G)201148341040
Leioa (B)20114.0931423.73017348
Lekeitio (B)20111.6311.19331411410
Lemoa (B)2011572237268643
Lemoiz (B)201119058104262
Leza (A)20116015900
Lezama (B)2011385185131681
Lezo (G)2011790265444783
Lizarra (NG)20112.796252.6343411
Lizartza (G)201110896561
Loiu (B)2011489111318564
Mallabia (B)201120713454190
Markin-Etxebarria (B)20111391231060
Markina-Xemein (B)20119176491986010
Maruri-Jatabe (B)20111608656180
Mañaria (B)2011905114250
Mañueta (A)20118508500
Mendaro (G)201130117789341
Mendata (B)20117866840
Mendexa (B)201182661150
Meñaka (B)20111359228150
Moreda de Alava (A)20118007901
Morga (B)20119283720
Mundaka (B)2011417151215483
Mungia (B)20112.1827811.09628322
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)20118874680
Murueta (B)20114031630
Muskiz (B)20111.21261.19376
Mutiloa (G)20114133350
Mutriku (G)20118785702031005
Muxika (B)201131326339110
Nabarniz (B)20114538520
Navaridas (A)20115114901
Oiartzun (G)20111.5458735041599
Oion (A)2011497448922
Okondo (A)2011170116270
Olaberria (G)20112647817772
Ondarroa (B)20111.9181.43433712324
Ordizia (G)20111.7285421.01216212
Orendain (G)20113632220
Orexa (G)20111414000
Orio (G)2011814476253805
Ormaiztegi (G)20111989768294
Orozko (B)20114711451971272
Ortuella (B)20111.52161.4841417
Otxandio (B)201125514879271
Oñati (G)20112.1851.11972432715
Pasaia (G)20113.4423542.78622379
Plentzia (B)201164632572411
Portugalete (B)201110.7715810.51668129
Samaniego (A)20117316750
San Adrián (NG)2011953092570
Santurtzi (B)20119.293429.1385558
Segura (G)201125920635153
Sestao (B)20116.363256.2113790
Sondika (B)201193872767927
Sopela (B)20111.3251801.00612415
Sopuerta, Garape (B)2011497548435
Soraluze (G)20118173314155615
Sukarrieta (B)2011853534151
Tafalla (NG)20111.97801.932812
Tolosa (G)20113.5441.1961.94638814
Trapagaran (B)20112.31462.2871011
Turtzioz (B)2011121012001
Tutera (NG)20115.38205.284128
Ubide (B)201134121930
Ugao (B)201171349595636
Uharte Eguesibar (NG)2011697065400
Urduliz (B)2011532144321625
Urduña (B)20117824750721
Urizaharra (A)20116816700
Urkabustaiz (A)2011175516442
Urnieta (G)2011751217464673
Urretxu (G)20111.2863368341097
Usurbil (G)2011929449408693
Villabona-Amasa (G)20119234433937215
Villabuena de Alava (A)20119609501
Zaldibar (B)2011510156292611
Zaldibia (G)201129423444124
Zalduondo (A)20113012900
Zalla (B)20111.33761.31588
Zamudio (B)2011595171374482
Zanbrana (A)20118618500
Zangoza (NG)2011931790900
Zaratamo (B)201129451223191
Zarautz (G)20113.5651.5841.54741321
Zeanuri (B)20112402062860
Zeberio (B)201123515952231
Zegama (G)201126418646293
Zerain (G)20115247410
Zestoa (G)2011638518109101
Zierbena (B)2011240522933
Zigoitia (A)2011223521323
Ziortza-Bolibar (B)201110697720
Zizur Nagusia (NG)20118711880500
Zizurkil (G)2011483233216295
Zornotza (B)20113.0429041.76435420
Zuia (A)2011355733666
Zumaia (G)20111.4206625981573
Zumarraga (G)20112.1773361.6661678

Iturria: Guk egindakoa. Biztanleria Zentsuak eta Biztanleriaren estatistikak, EUSTAT Arabarako, Bizkairako eta Gipuzkoarako. Euskarabidea (1991, 2001 eta 2011) Nafarroa Garairako. Soziolinguistikazko Inkesta, Ipar Euskal Herrirako (HPS).

Oharra: Ez dugu iparraldeko daturik.
* Hainbat kasutan Nafarroa Garaiko datuek ez dute hiztunen %100a osatzen, ehuneko kopuru txiki batean ezezaguna baita gaitasuna.
Iturrien inguruko edo egindako eragiketei buruzko xehetasun gehiago jakin nahi izanez gero, jo Metodologia atalera.



Soziolinguistika Klusterra / Tel.: 943 592 556 / Posta-e.: kluster@soziolinguistika.eus / MARTIN UGALDE KULTUR PARKEA, 20140 - ANDOAIN