Etxeko hizkuntza sexuaren arabera, Udalerrika. Euskal Herria, (%)
LurraldeasexuaUrteaGuztira EuskaraErdaraBiakBeste
Abadiño (B)Emakumezkoak2011100,025,761,111,02,2
Abadiño (B)Gizonezkoak2011100,022,963,711,41,9
Abaltzisketa (G)Emakumezkoak2011100,088,96,74,40,0
Abaltzisketa (G)Gizonezkoak2011100,085,47,67,00,0
Abanto-Zierbena (B)Emakumezkoak2011100,01,893,14,20,9
Abanto-Zierbena (B)Gizonezkoak2011100,02,192,93,81,1
Aduna (G)Emakumezkoak2011100,071,420,87,30,5
Aduna (G)Gizonezkoak2011100,074,617,18,30,0
Agurain (A)Emakumezkoak2011100,03,986,15,74,4
Agurain (A)Gizonezkoak2011100,03,189,03,94,0
Aia (G)Emakumezkoak2011100,073,516,18,91,5
Aia (G)Gizonezkoak2011100,074,618,15,02,3
Aiara (A)Emakumezkoak2011100,03,191,34,41,2
Aiara (A)Gizonezkoak2011100,02,491,95,10,7
Aizarnazabal (G)Emakumezkoak2011100,071,820,06,81,5
Aizarnazabal (G)Gizonezkoak2011100,067,621,78,02,7
Ajangiz (B)Emakumezkoak2011100,065,916,417,70,0
Ajangiz (B)Gizonezkoak2011100,063,022,414,20,5
Albiztur (G)Emakumezkoak2011100,082,49,68,10,0
Albiztur (G)Gizonezkoak2011100,082,410,65,61,4
Alegia (G)Emakumezkoak2011100,058,729,010,32,1
Alegia (G)Gizonezkoak2011100,057,729,29,93,2
Alkiza (G)Emakumezkoak2011100,070,516,012,21,3
Alkiza (G)Gizonezkoak2011100,076,414,38,80,5
Alonsotegi (B)Emakumezkoak2011100,02,390,45,41,9
Alonsotegi (B)Gizonezkoak2011100,02,992,43,90,9
Altsasu (NG)Emakumezkoak2011100,07,281,15,74,1
Altsasu (NG)Gizonezkoak2011100,03,782,45,65,7
Altzaga (G)Emakumezkoak2011100,067,624,38,10,0
Altzaga (G)Gizonezkoak2011100,071,317,58,82,5
Altzo (G)Emakumezkoak2011100,072,716,19,91,2
Altzo (G)Gizonezkoak2011100,071,621,96,00,5
Amezketa (G)Emakumezkoak2011100,080,610,78,30,4
Amezketa (G)Gizonezkoak2011100,081,911,85,50,8
Amoroto (B)Emakumezkoak2011100,082,012,25,30,5
Amoroto (B)Gizonezkoak2011100,082,98,87,80,5
Amurrio (A)Emakumezkoak2011100,02,989,95,61,6
Amurrio (A)Gizonezkoak2011100,02,291,44,61,8
Andoain (G)Emakumezkoak2011100,023,063,212,51,3
Andoain (G)Gizonezkoak2011100,020,665,112,61,7
Anoeta (G)Emakumezkoak2011100,049,035,713,51,8
Anoeta (G)Gizonezkoak2011100,044,635,717,91,9
Antsoain (NG)Emakumezkoak2011100,01,485,45,05,0
Antsoain (NG)Gizonezkoak2011100,01,787,24,15,6
Antzuola (G)Emakumezkoak2011100,053,733,110,82,3
Antzuola (G)Gizonezkoak2011100,053,233,910,52,4
Arakaldo (B)Emakumezkoak2011100,037,345,117,60,0
Arakaldo (B)Gizonezkoak2011100,030,360,69,10,0
Arama (G)Emakumezkoak2011100,064,223,211,61,1
Arama (G)Gizonezkoak2011100,068,416,313,32,0
Aramaio (A)Emakumezkoak2011100,053,627,717,31,4
Aramaio (A)Gizonezkoak2011100,057,028,813,30,9
Aranguren (NG)Emakumezkoak2011100,01,093,82,91,0
Aranguren (NG)Gizonezkoak2011100,01,290,84,01,6
Arantzazu (B)Emakumezkoak2011100,049,737,612,70,0
Arantzazu (B)Gizonezkoak2011100,050,636,912,50,0
Areatza (B)Emakumezkoak2011100,029,250,816,33,7
Areatza (B)Gizonezkoak2011100,029,450,416,73,4
Aretxabaleta (G)Emakumezkoak2011100,037,647,314,01,0
Aretxabaleta (G)Gizonezkoak2011100,034,050,113,92,0
Armiñon (A)Emakumezkoak2011100,03,192,81,03,1
Armiñon (A)Gizonezkoak2011100,03,094,90,02,0
Arraia-Maeztu (A)Emakumezkoak2011100,03,190,65,01,3
Arraia-Maeztu (A)Gizonezkoak2011100,02,093,34,50,2
Arrankudiaga (B)Emakumezkoak2011100,023,158,517,60,8
Arrankudiaga (B)Gizonezkoak2011100,024,060,814,60,6
Arrasate (G)Emakumezkoak2011100,025,558,814,41,3
Arrasate (G)Gizonezkoak2011100,024,160,014,41,5
Arratzu (B)Emakumezkoak2011100,073,710,814,51,1
Arratzu (B)Gizonezkoak2011100,071,514,013,41,1
Arratzu-Ubarrundia (A)Emakumezkoak2011100,03,191,14,11,7
Arratzu-Ubarrundia (A)Gizonezkoak2011100,03,988,07,21,0
Arrieta (B)Emakumezkoak2011100,044,338,615,21,9
Arrieta (B)Gizonezkoak2011100,046,439,812,81,1
Arrigorriaga (B)Emakumezkoak2011100,05,186,37,01,6
Arrigorriaga (B)Gizonezkoak2011100,05,086,56,71,7
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)Emakumezkoak2011100,051,534,213,80,6
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)Gizonezkoak2011100,051,135,312,31,3
Artzentales (B)Emakumezkoak2011100,03,591,44,40,6
Artzentales (B)Gizonezkoak2011100,02,592,23,02,3
Artziniega (A)Emakumezkoak2011100,03,189,64,42,9
Artziniega (A)Gizonezkoak2011100,01,990,75,71,8
Asparrena (A)Emakumezkoak2011100,04,884,07,93,3
Asparrena (A)Gizonezkoak2011100,05,584,17,33,0
Asteasu (G)Emakumezkoak2011100,061,026,910,71,3
Asteasu (G)Gizonezkoak2011100,065,724,28,81,3
Astigarraga (G)Emakumezkoak2011100,032,454,411,71,5
Astigarraga (G)Gizonezkoak2011100,030,355,612,71,4
Atarrabia (NG)Emakumezkoak2011100,04,888,34,70,0
Atarrabia (NG)Gizonezkoak2011100,02,288,47,00,1
Ataun (G)Emakumezkoak2011100,074,716,67,11,6
Ataun (G)Gizonezkoak2011100,073,717,67,80,9
Atxondo (B)Emakumezkoak2011100,040,347,911,30,4
Atxondo (B)Gizonezkoak2011100,035,150,813,01,1
Aulesti (B)Emakumezkoak2011100,083,210,35,90,6
Aulesti (B)Gizonezkoak2011100,080,512,06,31,2
Azkoien (NG)Emakumezkoak2011100,00,090,21,86,8
Azkoien (NG)Gizonezkoak2011100,00,090,21,86,8
Azkoitia (G)Emakumezkoak2011100,060,030,18,51,4
Azkoitia (G)Gizonezkoak2011100,056,233,48,22,2
Azpeitia (G)Emakumezkoak2011100,069,521,87,41,3
Azpeitia (G)Gizonezkoak2011100,068,621,77,91,8
Añana (A)Emakumezkoak2011100,02,797,30,00,0
Añana (A)Gizonezkoak2011100,03,392,43,31,1
Bakio (B)Emakumezkoak2011100,025,056,016,42,7
Bakio (B)Gizonezkoak2011100,023,858,015,62,6
Baliarrain (G)Emakumezkoak2011100,087,55,43,63,6
Baliarrain (G)Gizonezkoak2011100,084,111,14,80,0
Balmaseda (B)Emakumezkoak2011100,02,392,53,22,0
Balmaseda (B)Gizonezkoak2011100,01,992,82,82,5
Barakaldo (B)Emakumezkoak2011100,01,594,12,61,8
Barakaldo (B)Gizonezkoak2011100,01,394,22,51,9
Barañain (NG)Emakumezkoak2011100,01,889,61,95,3
Barañain (NG)Gizonezkoak2011100,01,987,23,64,2
Barrika (B)Emakumezkoak2011100,016,072,89,81,3
Barrika (B)Gizonezkoak2011100,013,375,710,01,0
Barrundia (A)Emakumezkoak2011100,07,982,67,91,7
Barrundia (A)Gizonezkoak2011100,05,489,74,40,6
Basauri (B)Emakumezkoak2011100,03,291,54,01,3
Basauri (B)Gizonezkoak2011100,02,991,93,71,5
Bastida (A)Emakumezkoak2011100,03,087,45,73,9
Bastida (A)Gizonezkoak2011100,02,588,94,73,8
Baztan (NG)Emakumezkoak2011100,043,736,016,90,5
Baztan (NG)Gizonezkoak2011100,046,132,617,80,7
Beasain (G)Emakumezkoak2011100,026,855,814,62,8
Beasain (G)Gizonezkoak2011100,023,459,114,23,3
Bedia (B)Emakumezkoak2011100,029,252,417,01,4
Bedia (B)Gizonezkoak2011100,027,955,615,60,9
Beizama (G)Emakumezkoak2011100,087,28,54,30,0
Beizama (G)Gizonezkoak2011100,080,913,55,60,0
Belauntza (G)Emakumezkoak2011100,069,719,79,01,6
Belauntza (G)Gizonezkoak2011100,062,125,410,12,4
Berango (B)Emakumezkoak2011100,08,280,99,31,7
Berango (B)Gizonezkoak2011100,06,782,98,81,6
Berantevilla (A)Emakumezkoak2011100,01,893,22,72,3
Berantevilla (A)Gizonezkoak2011100,02,093,52,42,0
Berastegi (G)Emakumezkoak2011100,074,516,57,51,5
Berastegi (G)Gizonezkoak2011100,072,716,29,91,1
Bergara (G)Emakumezkoak2011100,038,744,915,11,3
Bergara (G)Gizonezkoak2011100,037,347,113,91,7
Bermeo (B)Emakumezkoak2011100,046,336,215,62,0
Bermeo (B)Gizonezkoak2011100,042,638,816,22,4
Bernedo (A)Emakumezkoak2011100,03,790,92,52,9
Bernedo (A)Gizonezkoak2011100,03,691,33,02,1
Berriatua (B)Emakumezkoak2011100,067,219,710,82,4
Berriatua (B)Gizonezkoak2011100,063,621,78,95,9
Berriobeiti (NG)Emakumezkoak2011100,03,280,43,66,4
Berriobeiti (NG)Gizonezkoak2011100,04,485,22,14,8
Berriozar (NG)Emakumezkoak2011100,02,084,06,43,3
Berriozar (NG)Gizonezkoak2011100,02,284,25,74,4
Berriz (B)Emakumezkoak2011100,027,357,712,32,6
Berriz (B)Gizonezkoak2011100,024,060,313,22,5
Berrobi (G)Emakumezkoak2011100,054,226,717,61,5
Berrobi (G)Gizonezkoak2011100,058,126,214,11,7
Bidania-Goiatz (G)Emakumezkoak2011100,064,023,012,10,8
Bidania-Goiatz (G)Gizonezkoak2011100,064,719,614,21,5
Bilar (A)Emakumezkoak2011100,01,795,41,71,1
Bilar (A)Gizonezkoak2011100,01,793,71,72,9
Bilbo (B)Emakumezkoak2011100,03,390,54,12,1
Bilbo (B)Gizonezkoak2011100,03,190,63,92,4
Burgelu (A)Emakumezkoak2011100,02,489,76,51,4
Burgelu (A)Gizonezkoak2011100,01,592,15,50,9
Burlata (NG)Emakumezkoak2011100,01,087,84,83,0
Burlata (NG)Gizonezkoak2011100,00,889,43,93,0
Busturia (B)Emakumezkoak2011100,032,351,415,50,8
Busturia (B)Gizonezkoak2011100,031,250,816,41,5
Cintruenigo (NG)Emakumezkoak2011100,00,087,80,39,0
Cintruenigo (NG)Gizonezkoak2011100,00,085,03,610,2
Corella (NG)Emakumezkoak2011100,00,290,30,27,1
Corella (NG)Gizonezkoak2011100,00,789,50,56,5
Deba (G)Emakumezkoak2011100,048,835,314,61,3
Deba (G)Gizonezkoak2011100,048,435,414,71,5
Derio (B)Emakumezkoak2011100,08,581,98,21,4
Derio (B)Gizonezkoak2011100,07,083,28,21,6
Dima (B)Emakumezkoak2011100,064,822,311,41,4
Dima (B)Gizonezkoak2011100,060,629,29,30,9
Donemiliaga (A)Emakumezkoak2011100,04,686,78,00,6
Donemiliaga (A)Gizonezkoak2011100,04,689,15,31,0
Donostia (G)Emakumezkoak2011100,012,375,89,82,1
Donostia (G)Gizonezkoak2011100,011,776,79,52,1
Dulantzi (A)Emakumezkoak2011100,03,786,56,73,1
Dulantzi (A)Gizonezkoak2011100,02,888,15,63,5
Durango (B)Emakumezkoak2011100,018,266,213,61,9
Durango (B)Gizonezkoak2011100,017,067,812,82,5
Ea (B)Emakumezkoak2011100,058,331,48,91,4
Ea (B)Gizonezkoak2011100,058,032,58,41,1
Egues (NG)Emakumezkoak2011100,01,888,93,32,8
Egues (NG)Gizonezkoak2011100,02,088,12,73,7
Eibar (G)Emakumezkoak2011100,021,562,213,92,4
Eibar (G)Gizonezkoak2011100,018,565,713,32,5
Ekora (A)Emakumezkoak2011100,00,894,72,32,3
Ekora (A)Gizonezkoak2011100,01,397,40,01,3
Elantxobe (B)Emakumezkoak2011100,073,114,411,11,4
Elantxobe (B)Gizonezkoak2011100,065,621,012,41,1
Elduain (G)Emakumezkoak2011100,081,011,47,60,0
Elduain (G)Gizonezkoak2011100,076,114,59,40,0
Elgeta (G)Emakumezkoak2011100,055,830,610,82,8
Elgeta (G)Gizonezkoak2011100,056,330,311,22,2
Elgoibar (G)Emakumezkoak2011100,032,352,313,61,9
Elgoibar (G)Gizonezkoak2011100,028,456,413,12,1
Elorrio (B)Emakumezkoak2011100,029,851,517,31,3
Elorrio (B)Gizonezkoak2011100,026,454,018,11,5
Elortz (NG)Emakumezkoak2011100,00,793,02,42,1
Elortz (NG)Gizonezkoak2011100,01,987,31,86,5
Eltziego (A)Emakumezkoak2011100,01,594,41,72,3
Eltziego (A)Gizonezkoak2011100,00,892,61,05,6
Erandio (B)Emakumezkoak2011100,03,989,84,71,6
Erandio (B)Gizonezkoak2011100,03,690,24,51,7
Ereño (B)Emakumezkoak2011100,069,218,511,50,8
Ereño (B)Gizonezkoak2011100,067,619,911,01,5
Ermua (B)Emakumezkoak2011100,05,485,76,12,8
Ermua (B)Gizonezkoak2011100,04,985,96,03,2
Errenteria (G)Emakumezkoak2011100,011,577,59,41,6
Errenteria (G)Gizonezkoak2011100,010,479,28,61,8
Errezil (G)Emakumezkoak2011100,081,911,17,00,0
Errezil (G)Gizonezkoak2011100,076,916,14,92,1
Erriberabeitia (A)Emakumezkoak2011100,01,988,93,95,4
Erriberabeitia (A)Gizonezkoak2011100,01,891,61,65,0
Erriberagoitia (A)Emakumezkoak2011100,01,695,02,11,3
Erriberagoitia (A)Gizonezkoak2011100,02,491,72,43,6
Errigoiti (B)Emakumezkoak2011100,064,825,48,51,3
Errigoiti (B)Gizonezkoak2011100,055,836,18,10,0
Eskoriatza (G)Emakumezkoak2011100,031,453,913,11,6
Eskoriatza (G)Gizonezkoak2011100,031,154,213,31,4
Etxebarri (B)Emakumezkoak2011100,03,590,84,61,2
Etxebarri (B)Gizonezkoak2011100,03,091,34,11,6
Ezkio-Itsaso (G)Emakumezkoak2011100,069,818,111,01,1
Ezkio-Itsaso (G)Gizonezkoak2011100,066,124,18,21,6
Forua (B)Emakumezkoak2011100,052,028,018,71,3
Forua (B)Gizonezkoak2011100,050,332,015,62,1
Fruiz (B)Emakumezkoak2011100,047,833,216,62,4
Fruiz (B)Gizonezkoak2011100,045,738,014,32,0
Gabiria (G)Emakumezkoak2011100,077,415,46,70,5
Gabiria (G)Gizonezkoak2011100,071,318,99,10,7
Gaintza (G)Emakumezkoak2011100,075,018,86,30,0
Gaintza (G)Gizonezkoak2011100,078,97,014,10,0
Galdakao (B)Emakumezkoak2011100,09,579,010,31,2
Galdakao (B)Gizonezkoak2011100,08,380,310,21,3
Galdames (B)Emakumezkoak2011100,03,993,01,81,3
Galdames (B)Gizonezkoak2011100,02,093,03,81,1
Gamiz-Fika (B)Emakumezkoak2011100,043,642,413,40,6
Gamiz-Fika (B)Gizonezkoak2011100,043,140,915,01,0
Garai (B)Emakumezkoak2011100,052,931,215,30,6
Garai (B)Gizonezkoak2011100,055,725,118,60,6
Gasteiz (A)Emakumezkoak2011100,02,890,73,82,7
Gasteiz (A)Gizonezkoak2011100,02,590,73,33,5
Gatika (B)Emakumezkoak2011100,038,048,812,21,0
Gatika (B)Gizonezkoak2011100,036,549,813,20,5
Gautegiz-Arteaga (B)Emakumezkoak2011100,041,136,020,92,1
Gautegiz-Arteaga (B)Gizonezkoak2011100,040,136,421,91,5
Gaztelu (G)Emakumezkoak2011100,078,315,95,80,0
Gaztelu (G)Gizonezkoak2011100,080,916,03,20,0
Gernika-Lumo (B)Emakumezkoak2011100,041,641,314,03,1
Gernika-Lumo (B)Gizonezkoak2011100,038,244,613,93,4
Getaria (G)Emakumezkoak2011100,070,918,48,52,2
Getaria (G)Gizonezkoak2011100,068,420,78,32,6
Getxo (B)Emakumezkoak2011100,04,288,25,71,9
Getxo (B)Gizonezkoak2011100,04,088,65,71,6
Gizaburuaga (B)Emakumezkoak2011100,081,413,44,11,0
Gizaburuaga (B)Gizonezkoak2011100,074,716,27,12,0
Gobiaran (A)Emakumezkoak2011100,02,691,33,72,4
Gobiaran (A)Gizonezkoak2011100,01,392,33,52,8
Gordexola (B)Emakumezkoak2011100,02,892,23,41,7
Gordexola (B)Gizonezkoak2011100,04,390,03,22,5
Gorliz (B)Emakumezkoak2011100,09,978,59,91,8
Gorliz (B)Gizonezkoak2011100,08,580,79,11,7
Guardia (Biastari) (A)Emakumezkoak2011100,02,392,42,33,1
Guardia (Biastari) (A)Gizonezkoak2011100,01,893,02,13,1
Gueñes (B)Emakumezkoak2011100,02,192,44,01,5
Gueñes (B)Gizonezkoak2011100,02,192,33,62,1
Harana (A)Emakumezkoak2011100,00,098,31,70,0
Harana (A)Gizonezkoak2011100,00,697,01,80,6
Hernani (G)Emakumezkoak2011100,027,257,014,31,5
Hernani (G)Gizonezkoak2011100,025,259,113,91,7
Hernialde (G)Emakumezkoak2011100,061,921,315,01,9
Hernialde (G)Gizonezkoak2011100,055,126,214,44,3
Hondarribia (G)Emakumezkoak2011100,029,853,215,21,8
Hondarribia (G)Gizonezkoak2011100,029,155,014,21,8
Ibarra (G)Emakumezkoak2011100,040,246,512,21,2
Ibarra (G)Gizonezkoak2011100,040,245,112,52,3
Ibarrangelu (B)Emakumezkoak2011100,047,332,220,30,3
Ibarrangelu (B)Gizonezkoak2011100,051,331,616,80,3
Idiazabal (G)Emakumezkoak2011100,067,921,89,11,2
Idiazabal (G)Gizonezkoak2011100,069,719,78,22,4
Igorre (B)Emakumezkoak2011100,044,340,313,02,5
Igorre (B)Gizonezkoak2011100,042,443,811,32,5
Ikaztegieta (G)Emakumezkoak2011100,067,626,85,20,5
Ikaztegieta (G)Gizonezkoak2011100,061,632,15,50,8
Irun (G)Emakumezkoak2011100,09,480,18,32,1
Irun (G)Gizonezkoak2011100,08,681,18,02,4
Irura (G)Emakumezkoak2011100,047,135,414,72,8
Irura (G)Gizonezkoak2011100,047,637,212,82,4
Iruraitz-Gauna (A)Emakumezkoak2011100,04,893,21,60,4
Iruraitz-Gauna (A)Gizonezkoak2011100,04,292,03,20,6
Iruña Oka (A)Emakumezkoak2011100,01,390,94,73,1
Iruña Oka (A)Gizonezkoak2011100,01,192,63,33,0
Iruñea (NG)Emakumezkoak2011100,02,387,34,23,7
Iruñea (NG)Gizonezkoak2011100,02,186,04,34,9
Ispaster (B)Emakumezkoak2011100,067,320,511,30,9
Ispaster (B)Gizonezkoak2011100,072,319,18,00,6
Itsasondo (G)Emakumezkoak2011100,053,130,114,72,1
Itsasondo (G)Gizonezkoak2011100,046,032,220,91,0
Iurreta (B)Emakumezkoak2011100,023,463,011,71,9
Iurreta (B)Gizonezkoak2011100,021,263,811,13,8
Izurtza (B)Emakumezkoak2011100,042,929,525,02,7
Izurtza (B)Gizonezkoak2011100,029,037,326,67,1
Kanpezu (A)Emakumezkoak2011100,05,287,45,71,7
Kanpezu (A)Gizonezkoak2011100,03,889,83,82,6
Karrantza (B)Emakumezkoak2011100,02,093,52,81,7
Karrantza (B)Gizonezkoak2011100,01,594,52,81,1
Kortezubi (B)Emakumezkoak2011100,066,516,516,50,5
Kortezubi (B)Gizonezkoak2011100,071,414,313,31,0
Kripan (A)Emakumezkoak2011100,00,098,91,10,0
Kripan (A)Gizonezkoak2011100,00,096,22,91,0
Kuartango (A)Emakumezkoak2011100,02,290,56,60,7
Kuartango (A)Gizonezkoak2011100,02,592,54,50,5
Lagran (A)Emakumezkoak2011100,02,295,61,11,1
Lagran (A)Gizonezkoak2011100,01,198,90,00,0
Lanestosa (B)Emakumezkoak2011100,01,692,94,70,8
Lanestosa (B)Gizonezkoak2011100,04,295,10,70,0
Lantaron (A)Emakumezkoak2011100,00,295,72,41,7
Lantaron (A)Gizonezkoak2011100,00,695,81,42,2
Lantziego (A)Emakumezkoak2011100,03,190,42,54,0
Lantziego (A)Gizonezkoak2011100,00,695,31,72,5
Lapuebla de Labarca (A)Emakumezkoak2011100,02,289,66,22,0
Lapuebla de Labarca (A)Gizonezkoak2011100,02,588,94,83,9
Larrabetzu (B)Emakumezkoak2011100,043,638,017,21,2
Larrabetzu (B)Gizonezkoak2011100,042,442,014,70,9
Larraul (G)Emakumezkoak2011100,074,323,91,80,0
Larraul (G)Gizonezkoak2011100,069,218,510,81,5
Lasarte-Oria (G)Emakumezkoak2011100,013,774,89,81,7
Lasarte-Oria (G)Gizonezkoak2011100,012,576,29,22,1
Laudio (A)Emakumezkoak2011100,03,489,25,91,4
Laudio (A)Gizonezkoak2011100,02,890,25,51,5
Laukiz (B)Emakumezkoak2011100,023,164,39,92,7
Laukiz (B)Gizonezkoak2011100,023,962,512,01,6
Lazkao (G)Emakumezkoak2011100,037,747,611,82,9
Lazkao (G)Gizonezkoak2011100,036,847,911,33,9
Leaburu (G)Emakumezkoak2011100,058,118,818,84,3
Leaburu (G)Gizonezkoak2011100,070,117,610,22,1
Legazpi (G)Emakumezkoak2011100,028,556,313,91,2
Legazpi (G)Gizonezkoak2011100,025,059,714,01,3
Legorreta (G)Emakumezkoak2011100,046,039,612,71,7
Legorreta (G)Gizonezkoak2011100,042,443,512,02,1
Legutiano (A)Emakumezkoak2011100,08,776,810,73,8
Legutiano (A)Gizonezkoak2011100,08,976,710,24,1
Leintz Gatzaga (G)Emakumezkoak2011100,042,135,121,90,9
Leintz Gatzaga (G)Gizonezkoak2011100,051,133,315,60,0
Leioa (B)Emakumezkoak2011100,04,388,35,91,5
Leioa (B)Gizonezkoak2011100,04,088,95,51,6
Lekeitio (B)Emakumezkoak2011100,062,324,511,31,9
Lekeitio (B)Gizonezkoak2011100,064,124,010,21,7
Lemoa (B)Emakumezkoak2011100,027,157,812,32,8
Lemoa (B)Gizonezkoak2011100,022,961,912,13,0
Lemoiz (B)Emakumezkoak2011100,021,360,517,40,8
Lemoiz (B)Gizonezkoak2011100,020,562,915,01,6
Leza (A)Emakumezkoak2011100,07,688,61,91,9
Leza (A)Gizonezkoak2011100,06,189,61,72,6
Lezama (B)Emakumezkoak2011100,027,353,717,21,8
Lezama (B)Gizonezkoak2011100,026,654,917,11,4
Lezo (G)Emakumezkoak2011100,026,859,312,81,0
Lezo (G)Gizonezkoak2011100,025,460,313,31,0
Lizarra (NG)Emakumezkoak2011100,02,188,06,31,1
Lizarra (NG)Gizonezkoak2011100,01,790,84,41,1
Lizartza (G)Emakumezkoak2011100,072,516,99,51,1
Lizartza (G)Gizonezkoak2011100,066,722,57,33,5
Loiu (B)Emakumezkoak2011100,015,871,411,11,7
Loiu (B)Gizonezkoak2011100,015,169,812,03,1
Mallabia (B)Emakumezkoak2011100,043,243,512,50,9
Mallabia (B)Gizonezkoak2011100,048,240,211,00,7
Markin-Etxebarria (B)Emakumezkoak2011100,076,012,610,60,9
Markin-Etxebarria (B)Gizonezkoak2011100,073,219,46,31,1
Markina-Xemein (B)Emakumezkoak2011100,060,524,212,52,8
Markina-Xemein (B)Gizonezkoak2011100,057,926,411,14,6
Maruri-Jatabe (B)Emakumezkoak2011100,027,354,318,20,2
Maruri-Jatabe (B)Gizonezkoak2011100,027,256,515,70,6
Mañaria (B)Emakumezkoak2011100,054,824,916,73,6
Mañaria (B)Gizonezkoak2011100,052,427,112,58,1
Mañueta (A)Emakumezkoak2011100,00,795,01,42,8
Mañueta (A)Gizonezkoak2011100,01,194,91,72,3
Mendaro (G)Emakumezkoak2011100,043,041,614,01,3
Mendaro (G)Gizonezkoak2011100,037,645,715,31,3
Mendata (B)Emakumezkoak2011100,070,719,37,72,2
Mendata (B)Gizonezkoak2011100,066,521,511,01,0
Mendexa (B)Emakumezkoak2011100,065,920,513,20,5
Mendexa (B)Gizonezkoak2011100,061,825,911,80,4
Meñaka (B)Emakumezkoak2011100,051,434,713,00,8
Meñaka (B)Gizonezkoak2011100,050,430,817,90,8
Moreda de Alava (A)Emakumezkoak2011100,00,891,43,93,9
Moreda de Alava (A)Gizonezkoak2011100,01,396,00,72,0
Morga (B)Emakumezkoak2011100,067,223,87,91,1
Morga (B)Gizonezkoak2011100,071,221,76,60,5
Mundaka (B)Emakumezkoak2011100,032,748,217,21,9
Mundaka (B)Gizonezkoak2011100,029,252,116,32,3
Mungia (B)Emakumezkoak2011100,023,459,414,82,4
Mungia (B)Gizonezkoak2011100,020,462,914,12,7
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)Emakumezkoak2011100,066,718,513,81,0
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)Gizonezkoak2011100,068,520,311,20,0
Murueta (B)Emakumezkoak2011100,054,823,721,50,0
Murueta (B)Gizonezkoak2011100,051,727,920,40,0
Muskiz (B)Emakumezkoak2011100,01,992,34,51,3
Muskiz (B)Gizonezkoak2011100,02,292,53,91,5
Mutiloa (G)Emakumezkoak2011100,060,225,913,90,0
Mutiloa (G)Gizonezkoak2011100,060,521,816,90,8
Mutriku (G)Emakumezkoak2011100,058,425,814,71,1
Mutriku (G)Gizonezkoak2011100,055,928,913,02,2
Muxika (B)Emakumezkoak2011100,065,024,98,91,3
Muxika (B)Gizonezkoak2011100,063,923,211,21,8
Nabarniz (B)Emakumezkoak2011100,072,720,96,40,0
Nabarniz (B)Gizonezkoak2011100,077,916,85,30,0
Navaridas (A)Emakumezkoak2011100,01,093,82,13,1
Navaridas (A)Gizonezkoak2011100,00,892,42,34,5
Oiartzun (G)Emakumezkoak2011100,046,937,014,91,2
Oiartzun (G)Gizonezkoak2011100,045,238,714,91,2
Oion (A)Emakumezkoak2011100,01,890,63,83,8
Oion (A)Gizonezkoak2011100,01,490,52,85,3
Okondo (A)Emakumezkoak2011100,04,489,25,50,9
Okondo (A)Gizonezkoak2011100,04,988,75,41,0
Olaberria (G)Emakumezkoak2011100,031,455,910,72,0
Olaberria (G)Gizonezkoak2011100,035,551,69,73,2
Ondarroa (B)Emakumezkoak2011100,066,621,99,81,7
Ondarroa (B)Gizonezkoak2011100,061,327,08,03,7
Ordizia (G)Emakumezkoak2011100,032,651,612,33,5
Ordizia (G)Gizonezkoak2011100,030,153,811,74,4
Orendain (G)Emakumezkoak2011100,074,112,912,90,0
Orendain (G)Gizonezkoak2011100,075,918,16,00,0
Orexa (G)Emakumezkoak2011100,091,54,34,30,0
Orexa (G)Gizonezkoak2011100,088,38,33,30,0
Orio (G)Emakumezkoak2011100,051,631,714,81,9
Orio (G)Gizonezkoak2011100,052,929,515,81,8
Ormaiztegi (G)Emakumezkoak2011100,047,231,816,94,1
Ormaiztegi (G)Gizonezkoak2011100,048,734,312,74,3
Orozko (B)Emakumezkoak2011100,020,856,320,32,6
Orozko (B)Gizonezkoak2011100,021,155,321,32,2
Ortuella (B)Emakumezkoak2011100,01,693,83,80,8
Ortuella (B)Gizonezkoak2011100,01,994,42,90,8
Otxandio (B)Emakumezkoak2011100,040,641,716,21,5
Otxandio (B)Gizonezkoak2011100,038,543,416,51,7
Oñati (G)Emakumezkoak2011100,046,533,718,21,7
Oñati (G)Gizonezkoak2011100,047,332,618,12,0
Pasaia (G)Emakumezkoak2011100,011,776,49,52,4
Pasaia (G)Gizonezkoak2011100,010,576,410,22,9
Plentzia (B)Emakumezkoak2011100,07,081,69,42,0
Plentzia (B)Gizonezkoak2011100,05,084,39,01,6
Portugalete (B)Emakumezkoak2011100,02,093,53,11,4
Portugalete (B)Gizonezkoak2011100,01,993,43,21,5
Samaniego (A)Emakumezkoak2011100,02,289,73,74,4
Samaniego (A)Gizonezkoak2011100,01,787,84,46,1
San Adrián (NG)Emakumezkoak2011100,00,092,60,83,4
San Adrián (NG)Gizonezkoak2011100,00,092,51,14,0
Santurtzi (B)Emakumezkoak2011100,02,093,72,91,3
Santurtzi (B)Gizonezkoak2011100,01,893,82,91,6
Segura (G)Emakumezkoak2011100,066,022,58,82,7
Segura (G)Gizonezkoak2011100,062,824,410,02,8
Sestao (B)Emakumezkoak2011100,01,893,72,71,9
Sestao (B)Gizonezkoak2011100,01,694,12,32,0
Sondika (B)Emakumezkoak2011100,08,779,310,51,4
Sondika (B)Gizonezkoak2011100,06,882,88,71,7
Sopela (B)Emakumezkoak2011100,010,576,411,61,5
Sopela (B)Gizonezkoak2011100,08,878,510,91,7
Sopuerta, Garape (B)Emakumezkoak2011100,02,791,73,81,8
Sopuerta, Garape (B)Gizonezkoak2011100,02,191,43,92,6
Soraluze (G)Emakumezkoak2011100,031,852,313,72,2
Soraluze (G)Gizonezkoak2011100,029,456,412,12,2
Sukarrieta (B)Emakumezkoak2011100,025,053,221,20,6
Sukarrieta (B)Gizonezkoak2011100,036,047,216,30,6
Tafalla (NG)Emakumezkoak2011100,01,186,93,76,3
Tafalla (NG)Gizonezkoak2011100,00,985,63,48,6
Tolosa (G)Emakumezkoak2011100,037,843,916,71,7
Tolosa (G)Gizonezkoak2011100,036,844,816,71,7
Trapagaran (B)Emakumezkoak2011100,02,193,53,50,9
Trapagaran (B)Gizonezkoak2011100,01,794,13,31,0
Turtzioz (B)Emakumezkoak2011100,01,593,24,11,1
Turtzioz (B)Gizonezkoak2011100,02,293,71,52,6
Tutera (NG)Emakumezkoak2011100,00,292,00,45,7
Tutera (NG)Gizonezkoak2011100,00,387,11,19,3
Ubide (B)Emakumezkoak2011100,023,951,119,35,7
Ubide (B)Gizonezkoak2011100,030,038,924,46,7
Ugao (B)Emakumezkoak2011100,08,381,29,21,4
Ugao (B)Gizonezkoak2011100,07,181,49,71,7
Uharte Eguesibar (NG)Emakumezkoak2011100,02,090,54,10,7
Uharte Eguesibar (NG)Gizonezkoak2011100,02,789,84,30,3
Urduliz (B)Emakumezkoak2011100,015,171,212,21,5
Urduliz (B)Gizonezkoak2011100,016,170,511,81,6
Urduña (B)Emakumezkoak2011100,02,090,65,61,8
Urduña (B)Gizonezkoak2011100,02,192,63,71,6
Urizaharra (A)Emakumezkoak2011100,06,492,80,80,0
Urizaharra (A)Gizonezkoak2011100,01,296,91,90,0
Urkabustaiz (A)Emakumezkoak2011100,06,682,96,34,2
Urkabustaiz (A)Gizonezkoak2011100,04,883,86,35,1
Urnieta (G)Emakumezkoak2011100,026,659,612,90,8
Urnieta (G)Gizonezkoak2011100,025,461,112,11,4
Urretxu (G)Emakumezkoak2011100,028,357,113,51,2
Urretxu (G)Gizonezkoak2011100,026,958,413,41,4
Usurbil (G)Emakumezkoak2011100,043,242,213,11,5
Usurbil (G)Gizonezkoak2011100,042,542,913,31,3
Villabona-Amasa (G)Emakumezkoak2011100,042,641,612,92,8
Villabona-Amasa (G)Gizonezkoak2011100,040,843,413,02,8
Villabuena de Alava (A)Emakumezkoak2011100,03,789,43,73,1
Villabuena de Alava (A)Gizonezkoak2011100,05,491,70,62,4
Zaldibar (B)Emakumezkoak2011100,022,163,013,11,8
Zaldibar (B)Gizonezkoak2011100,021,266,110,52,2
Zaldibia (G)Emakumezkoak2011100,070,319,77,72,3
Zaldibia (G)Gizonezkoak2011100,067,621,67,53,3
Zalduondo (A)Emakumezkoak2011100,010,280,78,01,1
Zalduondo (A)Gizonezkoak2011100,015,277,87,10,0
Zalla (B)Emakumezkoak2011100,03,090,93,92,2
Zalla (B)Gizonezkoak2011100,02,191,44,02,4
Zamudio (B)Emakumezkoak2011100,019,466,511,72,4
Zamudio (B)Gizonezkoak2011100,018,866,711,33,2
Zanbrana (A)Emakumezkoak2011100,01,595,00,53,0
Zanbrana (A)Gizonezkoak2011100,01,894,31,32,6
Zangoza (NG)Emakumezkoak2011100,01,091,53,33,1
Zangoza (NG)Gizonezkoak2011100,00,687,05,05,7
Zaratamo (B)Emakumezkoak2011100,012,079,87,80,4
Zaratamo (B)Gizonezkoak2011100,011,279,28,51,1
Zarautz (G)Emakumezkoak2011100,040,342,715,41,6
Zarautz (G)Gizonezkoak2011100,040,842,115,41,7
Zeanuri (B)Emakumezkoak2011100,060,928,88,91,4
Zeanuri (B)Gizonezkoak2011100,059,232,66,61,5
Zeberio (B)Emakumezkoak2011100,043,838,715,91,5
Zeberio (B)Gizonezkoak2011100,042,342,714,60,4
Zegama (G)Emakumezkoak2011100,057,922,016,83,4
Zegama (G)Gizonezkoak2011100,057,126,211,85,0
Zerain (G)Emakumezkoak2011100,083,89,24,62,3
Zerain (G)Gizonezkoak2011100,079,713,84,12,4
Zestoa (G)Emakumezkoak2011100,067,522,28,41,9
Zestoa (G)Gizonezkoak2011100,066,124,27,72,0
Zierbena (B)Emakumezkoak2011100,02,491,73,92,0
Zierbena (B)Gizonezkoak2011100,02,793,13,50,7
Zigoitia (A)Emakumezkoak2011100,05,684,87,91,7
Zigoitia (A)Gizonezkoak2011100,05,683,99,31,2
Ziortza-Bolibar (B)Emakumezkoak2011100,078,012,57,52,0
Ziortza-Bolibar (B)Gizonezkoak2011100,081,212,05,11,7
Zizur Nagusia (NG)Emakumezkoak2011100,02,385,85,64,4
Zizur Nagusia (NG)Gizonezkoak2011100,02,983,46,54,2
Zizurkil (G)Emakumezkoak2011100,041,946,510,21,4
Zizurkil (G)Gizonezkoak2011100,041,946,88,82,5
Zornotza (B)Emakumezkoak2011100,023,659,514,42,5
Zornotza (B)Gizonezkoak2011100,020,862,813,62,8
Zuia (A)Emakumezkoak2011100,05,586,15,92,5
Zuia (A)Gizonezkoak2011100,04,088,85,51,7
Zumaia (G)Emakumezkoak2011100,045,039,213,82,0
Zumaia (G)Gizonezkoak2011100,044,640,513,21,7
Zumarraga (G)Emakumezkoak2011100,017,968,911,91,2
Zumarraga (G)Gizonezkoak2011100,013,972,512,51,1
Etxeko hizkuntza sexuaren arabera, Udalerrika. Euskal Herria,
LurraldeasexuaUrteaGuztiraEuskaraGazteleraBiakBeste
Abadiño (B)Emakumezkoak20113.6129272.20739979
Abadiño (B)Gizonezkoak20113.5028022.23240068
Abaltzisketa (G)Emakumezkoak2011135120960
Abaltzisketa (G)Gizonezkoak201117114613120
Abanto-Zierbena (B)Emakumezkoak20114.811884.48020241
Abanto-Zierbena (B)Gizonezkoak20114.7141014.38018053
Aduna (G)Emakumezkoak201119213740141
Aduna (G)Gizonezkoak201122817039190
Agurain (A)Emakumezkoak20112.361912.033134103
Agurain (A)Gizonezkoak20112.449752.1809698
Aia (G)Emakumezkoak20118926561447913
Aia (G)Gizonezkoak20111.0147561845123
Aiara (A)Emakumezkoak20111.390431.2696117
Aiara (A)Gizonezkoak20111.351321.241699
Aizarnazabal (G)Emakumezkoak201134024468235
Aizarnazabal (G)Gizonezkoak2011364246792910
Ajangiz (B)Emakumezkoak201122014536390
Ajangiz (B)Gizonezkoak201121913849311
Albiztur (G)Emakumezkoak201113611213110
Albiztur (G)Gizonezkoak20111421171582
Alegia (G)Emakumezkoak20118284862408517
Alegia (G)Gizonezkoak20118935152618829
Alkiza (G)Emakumezkoak201115611025192
Alkiza (G)Gizonezkoak201118213926161
Alonsotegi (B)Emakumezkoak20111.422321.2867727
Alonsotegi (B)Gizonezkoak20111.349391.2465212
Altsasu (NG)Emakumezkoak20113.4792512.822198141.131166037
Altsasu (NG)Gizonezkoak20113.5971332.965200205.267599177
Altzaga (G)Emakumezkoak201174501860
Altzaga (G)Gizonezkoak201180571472
Altzo (G)Emakumezkoak201116111726162
Altzo (G)Gizonezkoak201118313140111
Amezketa (G)Emakumezkoak201144836148372
Amezketa (G)Gizonezkoak201147639056264
Amoroto (B)Emakumezkoak201118915523101
Amoroto (B)Gizonezkoak201120517018161
Amurrio (A)Emakumezkoak20114.9661454.46427780
Amurrio (A)Gizonezkoak20114.9071074.48722489
Andoain (G)Emakumezkoak20117.1021.6324.48688995
Andoain (G)Gizonezkoak20117.2561.4944.726912124
Anoeta (G)Emakumezkoak201184941630311515
Anoeta (G)Gizonezkoak201191840932816417
Antsoain (NG)Emakumezkoak20115.011694.279250251.0642182107
Antsoain (NG)Gizonezkoak20115.000864.360203282.45218399
Antzuola (G)Emakumezkoak20111.03355534211224
Antzuola (G)Gizonezkoak20111.05256035711025
Arakaldo (B)Emakumezkoak201151192390
Arakaldo (B)Gizonezkoak201166204060
Arama (G)Emakumezkoak2011956122111
Arama (G)Gizonezkoak2011986716132
Aramaio (A)Emakumezkoak201170737919612210
Aramaio (A)Gizonezkoak20117814452251047
Aranguren (NG)Emakumezkoak20113.578373.35510537.4005127076
Aranguren (NG)Gizonezkoak20113.792443.44415261.4450342795
Arantzazu (B)Emakumezkoak20111738665220
Arantzazu (B)Gizonezkoak20111688562210
Areatza (B)Emakumezkoak201162418231710223
Areatza (B)Gizonezkoak20115571642819319
Aretxabaleta (G)Emakumezkoak20113.2461.2221.53645434
Aretxabaleta (G)Gizonezkoak20113.3621.1431.68646766
Armiñon (A)Emakumezkoak20119739013
Armiñon (A)Gizonezkoak20119939402
Arraia-Maeztu (A)Emakumezkoak201131910289164
Arraia-Maeztu (A)Gizonezkoak20114018374181
Arrankudiaga (B)Emakumezkoak2011472109276834
Arrankudiaga (B)Gizonezkoak2011467112284683
Arrasate (G)Emakumezkoak201110.7302.7326.3101.550138
Arrasate (G)Gizonezkoak201110.5882.5546.3491.525160
Arratzu (B)Emakumezkoak201118613720272
Arratzu (B)Gizonezkoak201118613326252
Arratzu-Ubarrundia (A)Emakumezkoak201145914418198
Arratzu-Ubarrundia (A)Gizonezkoak201151520453375
Arrieta (B)Emakumezkoak2011264117102405
Arrieta (B)Gizonezkoak2011274127109353
Arrigorriaga (B)Emakumezkoak20116.1233125.28543195
Arrigorriaga (B)Gizonezkoak20115.8542945.065395100
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)Emakumezkoak2011363187124502
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)Gizonezkoak2011374191132465
Artzentales (B)Emakumezkoak201133912310152
Artzentales (B)Gizonezkoak201139610365129
Artziniega (A)Emakumezkoak2011893288003926
Artziniega (A)Gizonezkoak2011900178165116
Asparrena (A)Emakumezkoak2011821396906527
Asparrena (A)Gizonezkoak2011832467006125
Asteasu (G)Emakumezkoak2011670409180729
Asteasu (G)Gizonezkoak20117645021856710
Astigarraga (G)Emakumezkoak20112.3277551.26627234
Astigarraga (G)Gizonezkoak20112.4067281.33830634
Atarrabia (NG)Emakumezkoak20114.9432404.3672300
Atarrabia (NG)Gizonezkoak20114.9591104.3833484.4318527755
Ataun (G)Emakumezkoak20117635701275412
Ataun (G)Gizonezkoak2011849626149668
Atxondo (B)Emakumezkoak2011682275327773
Atxondo (B)Gizonezkoak2011707248359928
Aulesti (B)Emakumezkoak201132126733192
Aulesti (B)Gizonezkoak201133426940214
Azkoien (NG)Emakumezkoak20112.75202.48351187.614471634
Azkoien (NG)Gizonezkoak20112.82202.54551191.767071067
Azkoitia (G)Emakumezkoak20115.4903.2941.65546675
Azkoitia (G)Gizonezkoak20115.7323.2241.913468127
Azpeitia (G)Emakumezkoak20116.9154.8051.50851290
Azpeitia (G)Gizonezkoak20117.1004.8691.541563127
Añana (A)Emakumezkoak20117527300
Añana (A)Gizonezkoak20119238531
Bakio (B)Emakumezkoak20111.24031069420333
Bakio (B)Gizonezkoak20111.27930474220033
Baliarrain (G)Emakumezkoak20115649322
Baliarrain (G)Gizonezkoak20116353730
Balmaseda (B)Emakumezkoak20113.833883.54712375
Balmaseda (B)Gizonezkoak20113.620703.35910289
Barakaldo (B)Emakumezkoak201149.92675146.9891.275911
Barakaldo (B)Gizonezkoak201146.76862444.0721.166906
Barañain (NG)Emakumezkoak201110.5711929.475203559.0173470393
Barañain (NG)Gizonezkoak20119.8411918.580355411.1580839933
Barrika (B)Emakumezkoak20117541215497410
Barrika (B)Gizonezkoak201172196546727
Barrundia (A)Emakumezkoak201140732336327
Barrundia (A)Gizonezkoak201150327451223
Basauri (B)Emakumezkoak201121.08968119.290840278
Basauri (B)Gizonezkoak201119.96457718.350741296
Bastida (A)Emakumezkoak2011701216134027
Bastida (A)Gizonezkoak2011758196743629
Baztan (NG)Emakumezkoak20113.6441.5921.31161416.8725343312
Baztan (NG)Gizonezkoak20113.7361.7221.21866326.6123792844
Beasain (G)Emakumezkoak20116.5641.7613.664956183
Beasain (G)Gizonezkoak20116.7001.5683.960953219
Bedia (B)Emakumezkoak2011506148265867
Bedia (B)Gizonezkoak2011455127253714
Beizama (G)Emakumezkoak20114741420
Beizama (G)Gizonezkoak201189721250
Belauntza (G)Emakumezkoak20111228524112
Belauntza (G)Gizonezkoak201116910543174
Berango (B)Emakumezkoak20113.4562822.79532158
Berango (B)Gizonezkoak20113.2552172.69828852
Berantevilla (A)Emakumezkoak2011219420465
Berantevilla (A)Gizonezkoak2011247523165
Berastegi (G)Emakumezkoak201146634777357
Berastegi (G)Gizonezkoak201154339588546
Bergara (G)Emakumezkoak20117.1452.7673.2091.07792
Bergara (G)Gizonezkoak20117.1832.6793.383997124
Bermeo (B)Emakumezkoak20118.3823.8823.0311.304165
Bermeo (B)Gizonezkoak20118.1603.4793.1661.319196
Bernedo (A)Emakumezkoak2011241921967
Bernedo (A)Gizonezkoak201133512306107
Berriatua (B)Emakumezkoak20115483681085913
Berriatua (B)Gizonezkoak20116644221445939
Berriobeiti (NG)Emakumezkoak20112.425781.95188154.566896739
Berriobeiti (NG)Gizonezkoak20112.4391062.07950116.720982298
Berriozar (NG)Emakumezkoak20114.260853.580274142.0945108659
Berriozar (NG)Gizonezkoak20114.390973.695249193.9788848993
Berriz (B)Emakumezkoak20112.3496421.35629061
Berriz (B)Gizonezkoak20112.3695681.42831360
Berrobi (G)Emakumezkoak201126214270464
Berrobi (G)Gizonezkoak201129817378425
Bidania-Goiatz (G)Emakumezkoak201123915355292
Bidania-Goiatz (G)Gizonezkoak201127517854394
Bilar (A)Emakumezkoak2011174316632
Bilar (A)Gizonezkoak2011174316335
Bilbo (B)Emakumezkoak2011180.9956.020163.7497.4293797
Bilbo (B)Gizonezkoak2011161.3755.002146.2816.2473845
Burgelu (A)Emakumezkoak20112917261194
Burgelu (A)Gizonezkoak20113305304183
Burlata (NG)Emakumezkoak20118.831897.754427262.375574693
Burlata (NG)Gizonezkoak20118.304687.422325249.971832459
Busturia (B)Emakumezkoak20118472744351317
Busturia (B)Gizonezkoak201184526442913913
Cintruenigo (NG)Emakumezkoak20113.50303.07711313.59314005
Cintruenigo (NG)Gizonezkoak20113.73403.175136379.0766191609
Corella (NG)Emakumezkoak20113.59793.2479256.2055473894
Corella (NG)Gizonezkoak20113.875263.46618250.3892868082
Deba (G)Emakumezkoak20112.5911.26591437834
Deba (G)Gizonezkoak20112.6391.27793538740
Derio (B)Emakumezkoak20112.9152482.38623942
Derio (B)Gizonezkoak20112.8101982.33723045
Dima (B)Emakumezkoak2011623404139719
Dima (B)Gizonezkoak2011696422203656
Donemiliaga (A)Emakumezkoak201132315280262
Donemiliaga (A)Gizonezkoak201139418351214
Donostia (G)Emakumezkoak201194.63511.62771.7319.2911986
Donostia (G)Gizonezkoak201182.9309.71663.5687.8851761
Dulantzi (A)Emakumezkoak20111.376511.1909243
Dulantzi (A)Gizonezkoak20111.488421.3118352
Durango (B)Emakumezkoak201114.3622.6199.5081.956279
Durango (B)Gizonezkoak201113.6792.3199.2691.749342
Ea (B)Emakumezkoak2011417243131376
Ea (B)Gizonezkoak2011440255143375
Egues (NG)Emakumezkoak20117.5261346.690245214.29444738
Egues (NG)Gizonezkoak20117.7751596.849209287.4957447927
Eibar (G)Emakumezkoak201113.7212.9468.5371.913325
Eibar (G)Gizonezkoak201112.8382.3798.4371.703319
Ekora (A)Emakumezkoak2011132112533
Ekora (A)Gizonezkoak2011156215202
Elantxobe (B)Emakumezkoak201121615831243
Elantxobe (B)Gizonezkoak201118612239232
Elduain (G)Emakumezkoak2011105851280
Elduain (G)Gizonezkoak20111178917110
Elgeta (G)Emakumezkoak20115272941615715
Elgeta (G)Gizonezkoak20115453071656112
Elgoibar (G)Emakumezkoak20115.4561.7632.852740101
Elgoibar (G)Gizonezkoak20115.4521.5483.076716112
Elorrio (B)Emakumezkoak20113.6051.0761.85662548
Elorrio (B)Gizonezkoak20113.5049251.89163553
Elortz (NG)Emakumezkoak20113.364243.1297969.2528609286
Elortz (NG)Gizonezkoak20113.480673.03863227.0049766455
Eltziego (A)Emakumezkoak20115218492912
Eltziego (A)Gizonezkoak20115174479529
Erandio (B)Emakumezkoak201111.99747310.775563186
Erandio (B)Gizonezkoak201111.44440710.325512200
Ereño (B)Emakumezkoak20111309024151
Ereño (B)Gizonezkoak20111369227152
Ermua (B)Emakumezkoak20117.8674246.739481223
Ermua (B)Gizonezkoak20118.0033916.877481254
Errenteria (G)Emakumezkoak201119.6232.26515.2081.839311
Errenteria (G)Gizonezkoak201118.8081.94914.8931.625341
Errezil (G)Emakumezkoak201127122230190
Errezil (G)Gizonezkoak201132925353167
Erriberabeitia (A)Emakumezkoak2011647125752535
Erriberabeitia (A)Gizonezkoak2011740136781237
Erriberagoitia (A)Emakumezkoak2011378635985
Erriberagoitia (A)Gizonezkoak2011468114291117
Errigoiti (B)Emakumezkoak201123615360203
Errigoiti (B)Gizonezkoak2011285159103230
Eskoriatza (G)Emakumezkoak20111.8925951.01924830
Eskoriatza (G)Gizonezkoak20112.0486371.10927329
Etxebarri (B)Emakumezkoak20114.9031704.45022459
Etxebarri (B)Gizonezkoak20114.9171474.49120079
Ezkio-Itsaso (G)Emakumezkoak201128119651313
Ezkio-Itsaso (G)Gizonezkoak201131620976265
Forua (B)Emakumezkoak2011471245132886
Forua (B)Gizonezkoak20114752391527410
Fruiz (B)Emakumezkoak201125312184426
Fruiz (B)Gizonezkoak201124511293355
Gabiria (G)Emakumezkoak201120816132141
Gabiria (G)Gizonezkoak201128620454262
Gaintza (G)Emakumezkoak20114836930
Gaintza (G)Gizonezkoak201171565100
Galdakao (B)Emakumezkoak201114.4171.36811.3881.492169
Galdakao (B)Gizonezkoak201113.9631.15411.2071.422180
Galdames (B)Emakumezkoak20113861535975
Galdames (B)Gizonezkoak20114439412175
Gamiz-Fika (B)Emakumezkoak2011642280272864
Gamiz-Fika (B)Gizonezkoak20116732902751017
Garai (B)Emakumezkoak20111578349241
Garai (B)Gizonezkoak20111679342311
Gasteiz (A)Emakumezkoak2011118.2893.306107.2754.4783230
Gasteiz (A)Gizonezkoak2011114.5382.822103.9273.7544035
Gatika (B)Emakumezkoak2011771293376948
Gatika (B)Gizonezkoak20118032934001064
Gautegiz-Arteaga (B)Emakumezkoak2011431177155909
Gautegiz-Arteaga (B)Gizonezkoak20114561831661007
Gaztelu (G)Emakumezkoak201169541140
Gaztelu (G)Gizonezkoak201194761530
Gernika-Lumo (B)Emakumezkoak20118.3323.4673.4381.169258
Gernika-Lumo (B)Gizonezkoak20117.7182.9463.4431.069260
Getaria (G)Emakumezkoak20111.28991423710929
Getaria (G)Gizonezkoak20111.28487826610634
Getxo (B)Emakumezkoak201141.4581.73836.5612.360799
Getxo (B)Gizonezkoak201136.5291.46832.3792.093589
Gizaburuaga (B)Emakumezkoak201197791341
Gizaburuaga (B)Gizonezkoak201199741672
Gobiaran (A)Emakumezkoak2011492134491812
Gobiaran (A)Gizonezkoak201160085542117
Gordexola (B)Emakumezkoak2011835237702814
Gordexola (B)Gizonezkoak2011853377682721
Gorliz (B)Emakumezkoak20112.7232692.13726948
Gorliz (B)Gizonezkoak20112.6532262.14124244
Guardia (Biastari) (A)Emakumezkoak2011751176941723
Guardia (Biastari) (A)Gizonezkoak2011811157541725
Gueñes (B)Emakumezkoak20113.167662.92612847
Gueñes (B)Gizonezkoak20113.069632.83311063
Harana (A)Emakumezkoak2011120011820
Harana (A)Gizonezkoak2011166116131
Hernani (G)Emakumezkoak20119.6092.6105.4781.375146
Hernani (G)Gizonezkoak20119.3062.3495.5021.297158
Hernialde (G)Emakumezkoak20111609934243
Hernialde (G)Gizonezkoak201118710349278
Hondarribia (G)Emakumezkoak20117.9902.3784.2491.216147
Hondarribia (G)Gizonezkoak20117.9382.3074.3631.125143
Ibarra (G)Emakumezkoak20111.98979992424224
Ibarra (G)Gizonezkoak20112.11084895126348
Ibarrangelu (B)Emakumezkoak2011311147100631
Ibarrangelu (B)Gizonezkoak201131015998521
Idiazabal (G)Emakumezkoak20111.0627212319713
Idiazabal (G)Gizonezkoak20111.1478002269427
Igorre (B)Emakumezkoak20112.07491883527051
Igorre (B)Gizonezkoak20111.95783085722248
Ikaztegieta (G)Emakumezkoak201121314457111
Ikaztegieta (G)Gizonezkoak201123714676132
Irun (G)Emakumezkoak201129.7672.80223.8522.483630
Irun (G)Gizonezkoak201128.3302.43422.9632.266667
Irura (G)Emakumezkoak201172634225710720
Irura (G)Gizonezkoak201178037129010019
Iruraitz-Gauna (A)Emakumezkoak20112491223241
Iruraitz-Gauna (A)Gizonezkoak201131113286102
Iruña Oka (A)Emakumezkoak20111.435191.3046844
Iruña Oka (A)Gizonezkoak20111.550171.4365146
Iruñea (NG)Emakumezkoak201196.6482.25184.3774.0573534.0309626383
Iruñea (NG)Gizonezkoak201188.0741.84575.7443.8184345.0601740977
Ispaster (B)Emakumezkoak201132722067373
Ispaster (B)Gizonezkoak201135025367282
Itsasondo (G)Emakumezkoak201132617398487
Itsasondo (G)Gizonezkoak2011311143100653
Iurreta (B)Emakumezkoak20111.8654361.17521935
Iurreta (B)Gizonezkoak20111.8553941.18420671
Izurtza (B)Emakumezkoak20111124833283
Izurtza (B)Gizonezkoak201116949634512
Kanpezu (A)Emakumezkoak201152427458309
Kanpezu (A)Gizonezkoak2011581225222215
Karrantza (B)Emakumezkoak20111.329261.2433723
Karrantza (B)Gizonezkoak20111.421221.3434016
Kortezubi (B)Emakumezkoak201120013333331
Kortezubi (B)Gizonezkoak201121015030282
Kripan (A)Emakumezkoak20118708610
Kripan (A)Gizonezkoak2011105010131
Kuartango (A)Emakumezkoak2011137312491
Kuartango (A)Gizonezkoak2011200518591
Lagran (A)Emakumezkoak20119028611
Lagran (A)Gizonezkoak20119219100
Lanestosa (B)Emakumezkoak2011127211861
Lanestosa (B)Gizonezkoak2011143613610
Lantaron (A)Emakumezkoak20114181400107
Lantaron (A)Gizonezkoak20115053484711
Lantziego (A)Emakumezkoak201132210291813
Lantziego (A)Gizonezkoak2011363234669
Lapuebla de Labarca (A)Emakumezkoak20114039361258
Lapuebla de Labarca (A)Gizonezkoak2011441113922117
Larrabetzu (B)Emakumezkoak201197242436916712
Larrabetzu (B)Gizonezkoak20119303943911378
Larraul (G)Emakumezkoak2011109812620
Larraul (G)Gizonezkoak20111309024142
Lasarte-Oria (G)Emakumezkoak20118.9201.2216.672871156
Lasarte-Oria (G)Gizonezkoak20118.7941.0976.705809183
Laudio (A)Emakumezkoak20119.1803168.190542132
Laudio (A)Gizonezkoak20118.9302488.056492134
Laukiz (B)Emakumezkoak20115541283565515
Laukiz (B)Gizonezkoak2011568136355689
Lazkao (G)Emakumezkoak20112.5479601.21230075
Lazkao (G)Gizonezkoak20112.5879531.239293102
Leaburu (G)Emakumezkoak201118610835358
Leaburu (G)Gizonezkoak201118713133194
Legazpi (G)Emakumezkoak20114.0801.1632.29956949
Legazpi (G)Gizonezkoak20114.2711.0672.55159855
Legorreta (G)Emakumezkoak20116953202758812
Legorreta (G)Gizonezkoak20117613233319116
Legutiano (A)Emakumezkoak2011786686048430
Legutiano (A)Gizonezkoak2011872786698936
Leintz Gatzaga (G)Emakumezkoak20111144840251
Leintz Gatzaga (G)Gizonezkoak20111417247220
Leioa (B)Emakumezkoak201115.14665013.369893234
Leioa (B)Gizonezkoak201114.34357112.757782233
Lekeitio (B)Emakumezkoak20113.6982.30590541870
Lekeitio (B)Gizonezkoak20113.5292.26284836059
Lemoa (B)Emakumezkoak20111.65944995920447
Lemoa (B)Gizonezkoak20111.6743841.03620351
Lemoiz (B)Emakumezkoak2011489104296854
Lemoiz (B)Gizonezkoak2011555114349839
Leza (A)Emakumezkoak201110589322
Leza (A)Gizonezkoak2011115710323
Lezama (B)Emakumezkoak20111.21833365420922
Lezama (B)Gizonezkoak20111.15230663319716
Lezo (G)Emakumezkoak20112.9527921.75137930
Lezo (G)Gizonezkoak20112.9297431.76739029
Lizarra (NG)Emakumezkoak20116.8201416.00342776.3827153717
Lizarra (NG)Gizonezkoak20116.3451065.76228167.219351645
Lizartza (G)Emakumezkoak201128420648273
Lizartza (G)Gizonezkoak2011342228772512
Loiu (B)Emakumezkoak20111.15518282512820
Loiu (B)Gizonezkoak20111.19318083314337
Mallabia (B)Emakumezkoak2011570246248715
Mallabia (B)Gizonezkoak2011575277231634
Markin-Etxebarria (B)Emakumezkoak201135026644373
Markin-Etxebarria (B)Gizonezkoak201136626871234
Markina-Xemein (B)Emakumezkoak20112.2881.38555328565
Markina-Xemein (B)Gizonezkoak20112.4701.429652275114
Maruri-Jatabe (B)Emakumezkoak2011451123245821
Maruri-Jatabe (B)Gizonezkoak2011478130270753
Mañaria (B)Emakumezkoak201122112155378
Mañaria (B)Gizonezkoak2011273143743422
Mañueta (A)Emakumezkoak2011141113424
Mañueta (A)Gizonezkoak2011175216634
Mendaro (G)Emakumezkoak201189838637412612
Mendaro (G)Gizonezkoak201197836844715013
Mendata (B)Emakumezkoak201118112835144
Mendata (B)Gizonezkoak201120013343222
Mendexa (B)Emakumezkoak201122014545291
Mendexa (B)Gizonezkoak201122814159271
Meñaka (B)Emakumezkoak2011354182123463
Meñaka (B)Gizonezkoak2011357180110643
Moreda de Alava (A)Emakumezkoak2011128111755
Moreda de Alava (A)Gizonezkoak2011150214413
Morga (B)Emakumezkoak201118912745152
Morga (B)Gizonezkoak201121215146141
Mundaka (B)Emakumezkoak201196931746716718
Mundaka (B)Gizonezkoak201190726547314821
Mungia (B)Emakumezkoak20118.2841.9414.9231.224196
Mungia (B)Gizonezkoak20117.9081.6124.9711.113212
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)Emakumezkoak201119513036272
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)Gizonezkoak201123215947260
Murueta (B)Emakumezkoak20111357432290
Murueta (B)Gizonezkoak20111477641300
Muskiz (B)Emakumezkoak20113.639703.35816249
Muskiz (B)Gizonezkoak20113.582793.31213853
Mutiloa (G)Emakumezkoak20111086528150
Mutiloa (G)Gizonezkoak20111247527211
Mutriku (G)Emakumezkoak20112.4471.43063135927
Mutriku (G)Gizonezkoak20112.4561.37271032054
Muxika (B)Emakumezkoak2011688447171619
Muxika (B)Gizonezkoak20117254631688113
Nabarniz (B)Emakumezkoak2011110802370
Nabarniz (B)Gizonezkoak2011113881960
Navaridas (A)Emakumezkoak20119719123
Navaridas (A)Gizonezkoak2011132112236
Oiartzun (G)Emakumezkoak20114.9172.3081.82173157
Oiartzun (G)Gizonezkoak20114.8532.1931.87872359
Oion (A)Emakumezkoak20111.567281.4205960
Oion (A)Gizonezkoak20111.655231.4984688
Okondo (A)Emakumezkoak201152823471295
Okondo (A)Gizonezkoak201159129524326
Olaberria (G)Emakumezkoak2011440138246479
Olaberria (G)Gizonezkoak20114731682444615
Ondarroa (B)Emakumezkoak20114.2642.83893342073
Ondarroa (B)Gizonezkoak20114.3272.6511.167347162
Ordizia (G)Emakumezkoak20114.7151.5392.433580163
Ordizia (G)Gizonezkoak20114.5241.3622.436529197
Orendain (G)Emakumezkoak2011856311110
Orendain (G)Gizonezkoak201183631550
Orexa (G)Emakumezkoak20114743220
Orexa (G)Gizonezkoak20116053520
Orio (G)Emakumezkoak20112.5361.30880437648
Orio (G)Gizonezkoak20112.6411.39677941848
Ormaiztegi (G)Emakumezkoak201161629119610425
Ormaiztegi (G)Gizonezkoak20116453142218228
Orozko (B)Emakumezkoak20111.24625970125333
Orozko (B)Gizonezkoak20111.22025867526027
Ortuella (B)Emakumezkoak20114.243663.98116135
Ortuella (B)Gizonezkoak20113.978743.75511732
Otxandio (B)Emakumezkoak2011588239245959
Otxandio (B)Gizonezkoak201165025028210711
Oñati (G)Emakumezkoak20115.4032.5111.81998291
Oñati (G)Gizonezkoak20115.2592.4871.713954105
Pasaia (G)Emakumezkoak20118.2189656.276778199
Pasaia (G)Gizonezkoak20117.5207915.747764218
Plentzia (B)Emakumezkoak20112.2351561.82321145
Plentzia (B)Gizonezkoak20112.0641041.74018634
Portugalete (B)Emakumezkoak201124.25449122.674747342
Portugalete (B)Gizonezkoak201122.37041520.896717342
Samaniego (A)Emakumezkoak2011136312256
Samaniego (A)Gizonezkoak20111803158811
San Adrián (NG)Emakumezkoak20112.95702.73823100.23338892
San Adrián (NG)Gizonezkoak20112.94902.72931118.168249846
Santurtzi (B)Emakumezkoak201123.62746822.146695318
Santurtzi (B)Gizonezkoak201122.17739120.800635351
Segura (G)Emakumezkoak20116974601576119
Segura (G)Gizonezkoak20117124471747120
Sestao (B)Emakumezkoak201114.34525713.438383267
Sestao (B)Gizonezkoak201113.48221812.683316265
Sondika (B)Emakumezkoak20112.2761991.80624031
Sondika (B)Gizonezkoak20112.0821411.72318236
Sopela (B)Emakumezkoak20115.9576244.54969391
Sopela (B)Gizonezkoak20115.8125124.563636101
Sopuerta, Garape (B)Emakumezkoak20111.223331.1214722
Sopuerta, Garape (B)Gizonezkoak20111.280271.1705033
Soraluze (G)Emakumezkoak20111.89060198825942
Soraluze (G)Gizonezkoak20111.9395701.09323442
Sukarrieta (B)Emakumezkoak20111563983331
Sukarrieta (B)Gizonezkoak20111786484291
Tafalla (NG)Emakumezkoak20115.375594.671201338.6006147184
Tafalla (NG)Gizonezkoak20115.257474.499181454.475386228
Tolosa (G)Emakumezkoak20119.2083.4794.0381.535156
Tolosa (G)Gizonezkoak20118.6153.1673.8591.441148
Trapagaran (B)Emakumezkoak20116.0671255.67421355
Trapagaran (B)Gizonezkoak20115.784975.44119155
Turtzioz (B)Emakumezkoak20112664248113
Turtzioz (B)Gizonezkoak2011269625247
Tutera (NG)Emakumezkoak201116.4522815.13470930.46334477
Tutera (NG)Gizonezkoak201116.4285514.3101821527.8921242224
Ubide (B)Emakumezkoak2011882145175
Ubide (B)Gizonezkoak2011902735226
Ugao (B)Emakumezkoak20111.9541621.58617927
Ugao (B)Gizonezkoak20111.9871421.61819334
Uharte Eguesibar (NG)Emakumezkoak20112.893582.61911821.249243247
Uharte Eguesibar (NG)Gizonezkoak20112.942802.64112810.274618532
Urduliz (B)Emakumezkoak20111.7592661.25221427
Urduliz (B)Gizonezkoak20111.7582831.24020728
Urduña (B)Emakumezkoak20111.981391.79511136
Urduña (B)Gizonezkoak20112.096441.9417734
Urizaharra (A)Emakumezkoak2011125811610
Urizaharra (A)Gizonezkoak2011161215630
Urkabustaiz (A)Emakumezkoak2011602404993825
Urkabustaiz (A)Gizonezkoak2011702345884436
Urnieta (G)Emakumezkoak20112.9637881.76738325
Urnieta (G)Gizonezkoak20112.9907581.82836341
Urretxu (G)Emakumezkoak20113.3099351.88844640
Urretxu (G)Gizonezkoak20113.4129181.99145647
Usurbil (G)Emakumezkoak20112.8671.2381.21037643
Usurbil (G)Gizonezkoak20112.9921.2711.28539838
Villabona-Amasa (G)Emakumezkoak20112.7821.1851.15836079
Villabona-Amasa (G)Gizonezkoak20112.8061.1441.21936479
Villabuena de Alava (A)Emakumezkoak2011161614465
Villabuena de Alava (A)Gizonezkoak2011168915414
Zaldibar (B)Emakumezkoak20111.46332492219126
Zaldibar (B)Gizonezkoak20111.46030996515432
Zaldibia (G)Emakumezkoak20116974901375416
Zaldibia (G)Gizonezkoak20117695201665825
Zalduondo (A)Emakumezkoak20118897171
Zalduondo (A)Gizonezkoak201199157770
Zalla (B)Emakumezkoak20114.1721243.79316392
Zalla (B)Gizonezkoak20113.976843.63416197
Zamudio (B)Emakumezkoak20111.5623031.03918337
Zamudio (B)Gizonezkoak20111.5602931.04017750
Zanbrana (A)Emakumezkoak2011199318916
Zanbrana (A)Gizonezkoak2011227421436
Zangoza (NG)Emakumezkoak20112.385232.1828075.0768095686
Zangoza (NG)Gizonezkoak20112.471142.150123140.892450998
Zaratamo (B)Emakumezkoak201182299656643
Zaratamo (B)Gizonezkoak201180490637689
Zarautz (G)Emakumezkoak201111.2154.5164.7941.728177
Zarautz (G)Gizonezkoak201110.7134.3714.5061.655181
Zeanuri (B)Emakumezkoak2011626381180569
Zeanuri (B)Gizonezkoak20116503852124310
Zeberio (B)Emakumezkoak2011527231204848
Zeberio (B)Gizonezkoak2011501212214732
Zegama (G)Emakumezkoak201168639715111523
Zegama (G)Gizonezkoak20117994562099440
Zerain (G)Emakumezkoak20111301091263
Zerain (G)Gizonezkoak2011123981753
Zestoa (G)Emakumezkoak20111.6761.13237214032
Zestoa (G)Gizonezkoak20111.8241.20644114136
Zierbena (B)Emakumezkoak2011662166072613
Zierbena (B)Gizonezkoak201176421711275
Zigoitia (A)Emakumezkoak2011781446626213
Zigoitia (A)Gizonezkoak2011923527748611
Ziortza-Bolibar (B)Emakumezkoak201120015625154
Ziortza-Bolibar (B)Gizonezkoak201123419028124
Zizur Nagusia (NG)Emakumezkoak20116.6351555.692369292.9443270787
Zizur Nagusia (NG)Gizonezkoak20116.5301875.446422276.0523693701
Zizurkil (G)Emakumezkoak20111.37857764114119
Zizurkil (G)Gizonezkoak20111.36457263812034
Zornotza (B)Emakumezkoak20118.9402.1125.3231.283222
Zornotza (B)Gizonezkoak20118.6411.7965.4271.176242
Zuia (A)Emakumezkoak20111.154639946829
Zuia (A)Gizonezkoak20111.251501.1116921
Zumaia (G)Emakumezkoak20114.6342.0851.81664093
Zumaia (G)Gizonezkoak20114.5102.0121.82859476
Zumarraga (G)Emakumezkoak20114.8668713.35558159
Zumarraga (G)Gizonezkoak20114.8096673.48860054

Iturria: Guk egindakoa. Biztanleria Zentsuak eta Biztanleriaren estatistikak, EUSTAT Arabarako, Bizkairako eta Gipuzkoarako. Euskarabidea (1991, 2001 eta 2011) Nafarroa Garairako. Soziolinguistikazko Inkesta, Ipar Euskal Herrirako (HPS).

Oharra: Ez dugu iparraldeko daturik.
* Hainbat kasutan Nafarroa Garaiko datuek ez dute hiztunen %100a osatzen, ehuneko kopuru txiki batean ezezaguna baita gaitasuna.
Iturrien inguruko edo egindako eragiketei buruzko xehetasun gehiago jakin nahi izanez gero, jo Metodologia atalera.



Soziolinguistika Klusterra / Tel.: 943 592 556 / Posta-e.: kluster@soziolinguistika.eus / MARTIN UGALDE KULTUR PARKEA, 20140 - ANDOAIN