Etxeko hizkuntzaren bilakaera, emakumezkoen artean, Udalerrika. Euskal Herria, » (%)
LurraldeaUrteaGuztira EuskaraErdaraBiakBeste
Abadiño (B)1991100,033,055,710,80,5
Abadiño (B)1996100,028,855,414,71,1
Abadiño (B)2001100,029,157,512,41,0
Abadiño (B)2006100,025,160,413,70,8
Abadiño (B)2011100,025,761,111,02,2
Abaltzisketa (G)1991100,096,90,82,30,0
Abaltzisketa (G)1996100,098,10,01,90,0
Abaltzisketa (G)2001100,097,30,02,70,0
Abaltzisketa (G)2006100,072,410,617,10,0
Abaltzisketa (G)2011100,088,96,74,40,0
Abanto-Zierbena (B)1991100,00,297,51,90,4
Abanto-Zierbena (B)1996100,00,297,12,60,1
Abanto-Zierbena (B)2001100,00,597,02,30,2
Abanto-Zierbena (B)2006100,01,295,82,01,0
Abanto-Zierbena (B)2011100,01,893,14,20,9
Aduna (G)1991100,096,42,11,40,0
Aduna (G)1996100,084,27,58,20,0
Aduna (G)2001100,082,46,810,80,0
Aduna (G)2006100,055,819,023,91,2
Aduna (G)2011100,071,420,87,30,5
Agurain (A)1991100,01,294,93,80,1
Agurain (A)1996100,01,094,93,90,2
Agurain (A)2001100,02,492,44,50,7
Agurain (A)2006100,03,690,94,31,2
Agurain (A)2011100,03,986,15,74,4
Aia (G)1991100,090,72,85,80,6
Aia (G)1996100,087,55,36,70,6
Aia (G)2001100,092,54,72,70,1
Aia (G)2006100,064,612,622,60,3
Aia (G)2011100,073,516,18,91,5
Aiara (A)1991100,00,198,01,60,3
Aiara (A)1996100,01,096,92,10,0
Aiara (A)2001100,02,195,72,10,0
Aiara (A)2006100,01,793,53,51,3
Aiara (A)2011100,03,191,34,41,2
Aizarnazabal (G)1991100,094,80,94,30,0
Aizarnazabal (G)1996100,094,54,70,80,0
Aizarnazabal (G)2001100,094,62,13,30,0
Aizarnazabal (G)2006100,063,715,920,40,0
Aizarnazabal (G)2011100,071,820,06,81,5
Ajangiz (B)1991100,087,67,62,91,8
Ajangiz (B)1996100,089,14,96,00,0
Ajangiz (B)2001100,082,35,312,00,5
Ajangiz (B)2006100,064,413,022,70,0
Ajangiz (B)2011100,065,916,417,70,0
Albiztur (G)1991100,099,30,70,00,0
Albiztur (G)1996100,097,02,20,70,0
Albiztur (G)2001100,093,81,63,90,8
Albiztur (G)2006100,068,410,521,10,0
Albiztur (G)2011100,082,49,68,10,0
Alegia (G)1991100,074,619,06,40,0
Alegia (G)1996100,071,416,911,00,8
Alegia (G)2001100,072,519,18,40,0
Alegia (G)2006100,054,425,120,10,4
Alegia (G)2011100,058,729,010,32,1
Alkiza (G)1991100,092,70,96,40,0
Alkiza (G)1996100,091,74,63,70,0
Alkiza (G)2001100,083,610,95,50,0
Alkiza (G)2006100,061,718,818,80,8
Alkiza (G)2011100,070,516,012,21,3
Alonsotegi (B)1991100,00,398,21,30,2
Alonsotegi (B)1996100,00,496,42,80,3
Alonsotegi (B)2001100,00,896,62,20,4
Alonsotegi (B)2006100,01,494,72,71,2
Alonsotegi (B)2011100,02,390,45,41,9
Altsasu (NG)1991100,02,389,07,90,4
Altsasu (NG)2001100,03,988,16,90,4
Altsasu (NG)2011100,07,281,15,74,1
Altzaga (G)1991100,093,20,04,52,3
Altzaga (G)1996100,093,30,04,42,2
Altzaga (G)2001100,089,14,36,50,0
Altzaga (G)2006100,056,725,417,90,0
Altzaga (G)2011100,067,624,38,10,0
Altzo (G)1991100,091,52,15,60,7
Altzo (G)1996100,095,73,60,70,0
Altzo (G)2001100,087,26,86,10,0
Altzo (G)2006100,063,716,120,20,0
Altzo (G)2011100,072,716,19,91,2
Amezketa (G)1991100,094,22,13,60,0
Amezketa (G)1996100,091,82,85,40,0
Amezketa (G)2001100,089,83,37,00,0
Amezketa (G)2006100,073,47,219,40,0
Amezketa (G)2011100,080,610,78,30,4
Amoroto (B)1991100,097,82,20,00,0
Amoroto (B)1996100,096,52,41,20,0
Amoroto (B)2001100,093,14,02,90,0
Amoroto (B)2006100,069,38,321,90,5
Amoroto (B)2011100,082,012,25,30,5
Amurrio (A)1991100,00,694,94,40,2
Amurrio (A)1996100,00,792,96,20,2
Amurrio (A)2001100,01,194,63,70,6
Amurrio (A)2006100,02,093,43,51,1
Amurrio (A)2011100,02,989,95,61,6
Andoain (G)1991100,026,358,015,10,5
Andoain (G)1996100,026,757,215,50,6
Andoain (G)2001100,028,358,512,70,5
Andoain (G)2006100,022,060,017,20,7
Andoain (G)2011100,023,063,212,51,3
Anoeta (G)1991100,052,232,915,00,0
Anoeta (G)1996100,055,029,015,70,4
Anoeta (G)2001100,053,830,215,80,2
Anoeta (G)2006100,045,035,219,10,7
Anoeta (G)2011100,049,035,713,51,8
Antsoain (NG)1991100,02,595,11,10,9
Antsoain (NG)2001100,02,394,41,91,4
Antsoain (NG)2011100,01,485,45,05,0
Antzuola (G)1991100,059,633,07,00,4
Antzuola (G)1996100,057,631,310,80,3
Antzuola (G)2001100,061,131,66,90,3
Antzuola (G)2006100,049,333,916,10,7
Antzuola (G)2011100,053,733,110,82,3
Arakaldo (B)1991100,033,364,32,40,0
Arakaldo (B)1996100,020,075,64,40,0
Arakaldo (B)2001100,012,542,545,00,0
Arakaldo (B)2006100,028,248,720,52,6
Arakaldo (B)2011100,037,345,117,60,0
Arama (G)1991100,082,28,29,60,0
Arama (G)1996100,078,812,58,80,0
Arama (G)2001100,075,015,010,00,0
Arama (G)2006100,059,316,324,40,0
Arama (G)2011100,064,223,211,61,1
Aramaio (A)1991100,065,215,718,80,3
Aramaio (A)1996100,070,513,515,40,5
Aramaio (A)2001100,063,415,320,70,6
Aramaio (A)2006100,039,620,539,60,3
Aramaio (A)2011100,053,627,717,31,4
Aranguren (NG)1991100,02,094,92,50,6
Aranguren (NG)2001100,01,194,81,92,0
Aranguren (NG)2011100,01,093,82,91,0
Arantzazu (B)1991100,077,712,89,50,0
Arantzazu (B)1996100,078,911,69,50,0
Arantzazu (B)2001100,074,015,810,30,0
Arantzazu (B)2006100,051,718,928,70,7
Arantzazu (B)2011100,049,737,612,70,0
Areatza (B)1991100,031,244,424,30,0
Areatza (B)1996100,029,646,623,10,7
Areatza (B)2001100,032,336,131,00,5
Areatza (B)2006100,035,941,522,30,4
Areatza (B)2011100,029,250,816,33,7
Aretxabaleta (G)1991100,038,943,916,60,6
Aretxabaleta (G)1996100,039,843,316,60,3
Aretxabaleta (G)2001100,039,942,417,50,2
Aretxabaleta (G)2006100,039,445,015,20,4
Aretxabaleta (G)2011100,037,647,314,01,0
Armiñon (A)1991100,00,0100,00,00,0
Armiñon (A)1996100,00,0100,00,00,0
Armiñon (A)2001100,00,098,71,30,0
Armiñon (A)2006100,01,597,00,01,5
Armiñon (A)2011100,03,192,81,03,1
Arraia-Maeztu (A)1991100,01,898,20,00,0
Arraia-Maeztu (A)1996100,00,696,91,60,9
Arraia-Maeztu (A)2001100,00,695,92,80,6
Arraia-Maeztu (A)2006100,01,395,11,61,9
Arraia-Maeztu (A)2011100,03,190,65,01,3
Arrankudiaga (B)1991100,030,548,920,50,0
Arrankudiaga (B)1996100,011,738,150,10,0
Arrankudiaga (B)2001100,015,638,046,40,0
Arrankudiaga (B)2006100,027,648,123,31,0
Arrankudiaga (B)2011100,023,158,517,60,8
Arrasate (G)1991100,026,255,418,20,2
Arrasate (G)1996100,027,654,517,70,2
Arrasate (G)2001100,026,754,618,30,3
Arrasate (G)2006100,025,856,217,50,5
Arrasate (G)2011100,025,558,814,41,3
Arratzu (B)1991-----
Arratzu (B)1996100,090,82,17,20,0
Arratzu (B)2001100,086,75,08,30,0
Arratzu (B)2006100,068,211,620,20,0
Arratzu (B)2011100,073,710,814,51,1
Arratzu-Ubarrundia (A)1991100,01,795,62,70,0
Arratzu-Ubarrundia (A)1996100,02,993,43,70,0
Arratzu-Ubarrundia (A)2001100,03,092,73,70,6
Arratzu-Ubarrundia (A)2006100,02,691,25,21,0
Arratzu-Ubarrundia (A)2011100,03,191,14,11,7
Arrieta (B)1991100,087,77,94,40,0
Arrieta (B)1996100,078,612,29,20,0
Arrieta (B)2001100,063,422,414,20,0
Arrieta (B)2006100,044,734,720,20,4
Arrieta (B)2011100,044,338,615,21,9
Arrigorriaga (B)1991100,02,589,97,40,3
Arrigorriaga (B)1996100,02,989,27,30,6
Arrigorriaga (B)2001100,03,586,39,60,5
Arrigorriaga (B)2006100,05,285,57,61,8
Arrigorriaga (B)2011100,05,186,37,01,6
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)1991100,066,014,319,70,0
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)1996100,060,817,022,20,0
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)2001100,057,217,625,20,0
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)2006100,047,723,727,90,6
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)2011100,051,534,213,80,6
Artzentales (B)1991100,00,0100,00,00,0
Artzentales (B)1996100,00,0100,00,00,0
Artzentales (B)2001100,02,895,21,70,3
Artzentales (B)2006100,03,892,72,90,6
Artzentales (B)2011100,03,591,44,40,6
Artziniega (A)1991100,00,295,04,90,0
Artziniega (A)1996100,00,695,83,30,3
Artziniega (A)2001100,00,397,02,10,6
Artziniega (A)2006100,01,294,92,71,2
Artziniega (A)2011100,03,189,64,42,9
Asparrena (A)1991100,01,297,31,50,0
Asparrena (A)1996100,00,895,83,30,1
Asparrena (A)2001100,02,491,95,50,1
Asparrena (A)2006100,03,889,75,51,0
Asparrena (A)2011100,04,884,07,93,3
Asteasu (G)1991100,078,319,22,20,4
Asteasu (G)1996100,079,315,34,60,7
Asteasu (G)2001100,071,617,810,60,0
Asteasu (G)2006100,055,325,218,60,9
Asteasu (G)2011100,061,026,910,71,3
Astigarraga (G)1991100,042,442,414,50,8
Astigarraga (G)1996100,044,339,515,30,9
Astigarraga (G)2001100,037,448,213,51,0
Astigarraga (G)2006100,034,152,412,80,8
Astigarraga (G)2011100,032,454,411,71,5
Atarrabia (NG)1991100,01,594,13,00,2
Atarrabia (NG)2001100,02,190,16,00,7
Atarrabia (NG)2011100,04,888,34,70,0
Ataun (G)1991100,094,62,62,60,1
Ataun (G)1996100,094,14,21,70,0
Ataun (G)2001100,089,85,54,40,4
Ataun (G)2006100,067,112,620,20,1
Ataun (G)2011100,074,716,67,11,6
Atxondo (B)1991100,051,639,88,70,0
Atxondo (B)1996100,047,136,615,80,4
Atxondo (B)2001100,053,638,57,90,0
Atxondo (B)2006100,038,740,120,60,6
Atxondo (B)2011100,040,347,911,30,4
Aulesti (B)1991100,094,02,83,10,0
Aulesti (B)1996100,093,22,33,90,7
Aulesti (B)2001100,093,13,33,60,0
Aulesti (B)2006100,073,96,719,10,3
Aulesti (B)2011100,083,210,35,90,6
Azkoien (NG)1991100,00,098,30,10,0
Azkoien (NG)2001100,00,197,30,31,0
Azkoien (NG)2011100,00,090,21,86,8
Azkoitia (G)1991100,067,224,38,30,2
Azkoitia (G)1996100,068,022,09,50,4
Azkoitia (G)2001100,067,423,88,40,5
Azkoitia (G)2006100,059,027,213,10,6
Azkoitia (G)2011100,060,030,18,51,4
Azpeitia (G)1991100,076,813,69,50,1
Azpeitia (G)1996100,078,213,97,60,3
Azpeitia (G)2001100,076,814,48,40,4
Azpeitia (G)2006100,066,417,615,60,5
Azpeitia (G)2011100,069,521,87,41,3
Añana (A)1991100,00,0100,00,00,0
Añana (A)1996100,00,099,01,00,0
Añana (A)2001100,00,0100,00,00,0
Añana (A)2006100,01,296,50,02,4
Añana (A)2011100,02,797,30,00,0
Bakio (B)1991100,032,728,139,00,2
Bakio (B)1996100,013,636,849,60,0
Bakio (B)2001100,032,548,918,10,5
Bakio (B)2006100,029,756,213,11,0
Bakio (B)2011100,025,056,016,42,7
Baliarrain (G)1991100,0100,00,00,00,0
Baliarrain (G)1996100,0100,00,00,00,0
Baliarrain (G)2001100,0100,00,00,00,0
Baliarrain (G)2006100,081,65,313,20,0
Baliarrain (G)2011100,087,55,43,63,6
Balmaseda (B)1991100,00,198,41,40,0
Balmaseda (B)1996100,00,199,10,80,0
Balmaseda (B)2001100,00,298,31,40,1
Balmaseda (B)2006100,00,996,41,51,2
Balmaseda (B)2011100,02,392,53,22,0
Barakaldo (B)1991100,00,298,11,10,6
Barakaldo (B)1996100,00,297,71,40,6
Barakaldo (B)2001100,00,497,61,30,7
Barakaldo (B)2006100,00,796,31,71,3
Barakaldo (B)2011100,01,594,12,61,8
Barañain (NG)1991100,01,393,72,70,5
Barañain (NG)2001100,01,992,33,11,3
Barañain (NG)2011100,01,889,61,95,3
Barrika (B)1991100,020,062,316,90,9
Barrika (B)1996100,018,464,515,91,2
Barrika (B)2001100,016,665,016,02,4
Barrika (B)2006100,015,472,311,40,9
Barrika (B)2011100,016,072,89,81,3
Barrundia (A)1991100,00,098,01,20,8
Barrundia (A)1996100,00,092,66,11,2
Barrundia (A)2001100,01,294,23,51,2
Barrundia (A)2006100,04,189,75,30,9
Barrundia (A)2011100,07,982,67,91,7
Basauri (B)1991100,01,893,54,20,5
Basauri (B)1996100,01,593,34,70,5
Basauri (B)2001100,01,893,93,80,6
Basauri (B)2006100,02,492,73,71,2
Basauri (B)2011100,03,291,54,01,3
Bastida (A)1991100,00,596,43,20,0
Bastida (A)1996100,00,296,83,00,0
Bastida (A)2001100,02,191,75,30,9
Bastida (A)2006100,02,790,15,61,7
Bastida (A)2011100,03,087,45,73,9
Baztan (NG)1991100,044,824,323,30,2
Baztan (NG)2001100,053,324,716,00,4
Baztan (NG)2011100,043,736,016,90,5
Beasain (G)1991100,027,455,316,50,8
Beasain (G)1996100,028,754,116,80,5
Beasain (G)2001100,028,852,318,01,0
Beasain (G)2006100,029,253,816,30,7
Beasain (G)2011100,026,855,814,62,8
Bedia (B)1991100,042,239,518,40,0
Bedia (B)1996100,044,540,414,20,8
Bedia (B)2001100,037,748,413,70,2
Bedia (B)2006100,030,452,317,10,2
Bedia (B)2011100,029,252,417,01,4
Beizama (G)1991100,097,32,70,00,0
Beizama (G)1996100,0100,00,00,00,0
Beizama (G)2001100,097,21,41,40,0
Beizama (G)2006100,068,612,918,60,0
Beizama (G)2011100,087,28,54,30,0
Belauntza (G)1991100,071,618,79,70,0
Belauntza (G)1996100,070,517,810,90,8
Belauntza (G)2001100,069,818,610,11,6
Belauntza (G)2006100,060,722,116,40,8
Belauntza (G)2011100,069,719,79,01,6
Berango (B)1991100,07,378,014,40,3
Berango (B)1996100,08,778,911,90,4
Berango (B)2001100,05,282,211,90,7
Berango (B)2006100,08,483,67,10,9
Berango (B)2011100,08,280,99,31,7
Berantevilla (A)1991100,00,0100,00,00,0
Berantevilla (A)1996100,00,0100,00,00,0
Berantevilla (A)2001100,00,099,50,00,5
Berantevilla (A)2006100,00,597,20,91,4
Berantevilla (A)2011100,01,893,22,72,3
Berastegi (G)1991100,092,63,63,80,0
Berastegi (G)1996100,093,84,11,01,2
Berastegi (G)2001100,087,14,46,22,3
Berastegi (G)2006100,065,012,422,10,5
Berastegi (G)2011100,074,516,57,51,5
Bergara (G)1991100,043,037,219,60,2
Bergara (G)1996100,038,639,321,90,3
Bergara (G)2001100,043,436,020,20,4
Bergara (G)2006100,041,139,318,90,7
Bergara (G)2011100,038,744,915,11,3
Bermeo (B)1991100,057,624,218,00,2
Bermeo (B)1996100,057,424,118,30,2
Bermeo (B)2001100,055,325,918,60,2
Bermeo (B)2006100,051,430,417,40,8
Bermeo (B)2011100,046,336,215,62,0
Bernedo (A)1991100,00,0100,00,00,0
Bernedo (A)1996100,00,499,10,40,0
Bernedo (A)2001100,00,997,31,80,0
Bernedo (A)2006100,02,594,62,50,4
Bernedo (A)2011100,03,790,92,52,9
Berriatua (B)1991100,089,05,45,40,2
Berriatua (B)1996100,087,63,78,50,2
Berriatua (B)2001100,085,38,25,60,9
Berriatua (B)2006100,061,315,522,30,9
Berriatua (B)2011100,067,219,710,82,4
Berriobeiti (NG)2001100,03,191,54,21,1
Berriobeiti (NG)2011100,03,280,43,66,4
Berriozar (NG)2001100,02,893,32,41,5
Berriozar (NG)2011100,02,084,06,43,3
Berriz (B)1991100,040,548,311,10,0
Berriz (B)1996100,040,348,211,30,3
Berriz (B)2001100,034,950,114,60,4
Berriz (B)2006100,028,155,815,40,7
Berriz (B)2011100,027,357,712,32,6
Berrobi (G)1991100,070,919,59,60,0
Berrobi (G)1996100,065,220,214,60,0
Berrobi (G)2001100,058,423,116,91,6
Berrobi (G)2006100,051,828,020,20,0
Berrobi (G)2011100,054,226,717,61,5
Bidania-Goiatz (G)1991100,087,58,22,71,6
Bidania-Goiatz (G)1996100,091,55,11,71,7
Bidania-Goiatz (G)2001100,088,38,52,70,5
Bidania-Goiatz (G)2006100,068,316,315,40,0
Bidania-Goiatz (G)2011100,064,023,012,10,8
Bilar (A)1991100,00,0100,00,00,0
Bilar (A)1996100,00,0100,00,00,0
Bilar (A)2001100,00,099,40,60,0
Bilar (A)2006100,01,296,41,21,2
Bilar (A)2011100,01,795,41,71,1
Bilbo (B)1991100,01,793,64,20,5
Bilbo (B)1996100,01,693,14,70,6
Bilbo (B)2001100,01,993,53,90,7
Bilbo (B)2006100,02,792,33,81,1
Bilbo (B)2011100,03,390,54,12,1
Burgelu (A)1991100,00,0100,00,00,0
Burgelu (A)1996100,00,098,81,20,0
Burgelu (A)2001100,01,696,22,20,0
Burgelu (A)2006100,01,394,13,80,8
Burgelu (A)2011100,02,489,76,51,4
Burlata (NG)1991100,02,093,02,40,1
Burlata (NG)2001100,02,390,13,51,0
Burlata (NG)2011100,01,087,84,83,0
Busturia (B)1991100,050,635,414,00,0
Busturia (B)1996100,041,739,318,50,5
Busturia (B)2001100,041,137,321,10,5
Busturia (B)2006100,041,341,816,80,1
Busturia (B)2011100,032,351,415,50,8
Cintruenigo (NG)1991100,00,198,30,00,0
Cintruenigo (NG)2001100,00,296,40,30,4
Cintruenigo (NG)2011100,00,087,80,39,0
Corella (NG)1991100,00,198,10,10,1
Corella (NG)2001100,00,096,50,11,8
Corella (NG)2011100,00,290,30,27,1
Deba (G)1991100,046,530,123,00,5
Deba (G)1996100,044,728,526,40,4
Deba (G)2001100,045,929,724,10,3
Deba (G)2006100,047,532,619,40,5
Deba (G)2011100,048,835,314,61,3
Derio (B)1991100,06,580,013,30,3
Derio (B)1996100,08,880,210,70,3
Derio (B)2001100,06,681,911,20,3
Derio (B)2006100,010,882,75,90,6
Derio (B)2011100,08,581,98,21,4
Dima (B)1991100,085,67,27,20,0
Dima (B)1996100,083,89,07,20,0
Dima (B)2001100,074,210,115,10,6
Dima (B)2006100,053,718,727,20,4
Dima (B)2011100,064,822,311,41,4
Donemiliaga (A)1991100,00,396,82,90,0
Donemiliaga (A)1996100,01,093,25,80,0
Donemiliaga (A)2001100,01,394,24,50,0
Donemiliaga (A)2006100,04,691,53,01,0
Donemiliaga (A)2011100,04,686,78,00,6
Donostia (G)1991100,09,077,512,90,6
Donostia (G)1996100,09,977,312,30,5
Donostia (G)2001100,09,977,212,20,6
Donostia (G)2006100,011,676,411,30,8
Donostia (G)2011100,012,375,89,82,1
Dulantzi (A)1991100,00,298,80,60,4
Dulantzi (A)1996100,00,993,64,31,2
Dulantzi (A)2001100,01,891,06,70,4
Dulantzi (A)2006100,03,191,14,71,1
Dulantzi (A)2011100,03,786,56,73,1
Durango (B)1991100,018,364,117,20,4
Durango (B)1996100,017,463,019,30,3
Durango (B)2001100,017,365,117,30,3
Durango (B)2006100,017,566,015,21,3
Durango (B)2011100,018,266,213,61,9
Ea (B)1991100,079,211,49,40,0
Ea (B)1996100,064,316,419,30,0
Ea (B)2001100,057,522,119,90,5
Ea (B)2006100,053,630,315,30,7
Ea (B)2011100,058,331,48,91,4
Egues (NG)1991100,00,375,20,60,6
Egues (NG)2001100,01,291,92,21,4
Egues (NG)2011100,01,888,93,32,8
Eibar (G)1991100,021,558,519,30,7
Eibar (G)1996100,018,660,419,81,1
Eibar (G)2001100,020,358,219,91,6
Eibar (G)2006100,020,459,318,12,2
Eibar (G)2011100,021,562,213,92,4
Ekora (A)1991100,00,0100,00,00,0
Ekora (A)1996100,00,099,20,80,0
Ekora (A)2001100,00,098,40,01,6
Ekora (A)2006100,01,494,32,12,1
Ekora (A)2011100,00,894,72,32,3
Elantxobe (B)1991100,079,53,417,10,0
Elantxobe (B)1996100,091,05,03,90,0
Elantxobe (B)2001100,084,46,69,10,0
Elantxobe (B)2006100,067,611,820,60,0
Elantxobe (B)2011100,073,114,411,11,4
Elduain (G)1991100,099,10,90,00,0
Elduain (G)1996100,098,10,01,90,0
Elduain (G)2001100,080,67,511,80,0
Elduain (G)2006100,070,213,516,30,0
Elduain (G)2011100,081,011,47,60,0
Elgeta (G)1991100,078,912,58,40,2
Elgeta (G)1996100,073,711,614,80,0
Elgeta (G)2001100,070,815,213,70,2
Elgeta (G)2006100,054,922,921,80,4
Elgeta (G)2011100,055,830,610,82,8
Elgoibar (G)1991100,037,545,316,40,8
Elgoibar (G)1996100,031,347,420,60,6
Elgoibar (G)2001100,034,546,718,30,5
Elgoibar (G)2006100,029,049,121,00,8
Elgoibar (G)2011100,032,352,313,61,9
Elorrio (B)1991100,036,048,115,90,0
Elorrio (B)1996100,036,246,417,10,3
Elorrio (B)2001100,033,847,718,30,2
Elorrio (B)2006100,032,249,018,40,5
Elorrio (B)2011100,029,851,517,31,3
Elortz (NG)1991100,00,198,20,80,6
Elortz (NG)2001100,00,796,81,41,1
Elortz (NG)2011100,00,793,02,42,1
Eltziego (A)1991100,00,099,30,00,7
Eltziego (A)1996100,00,099,60,40,0
Eltziego (A)2001100,00,097,10,42,4
Eltziego (A)2006100,01,495,11,22,4
Eltziego (A)2011100,01,594,41,72,3
Erandio (B)1991100,03,889,86,10,4
Erandio (B)1996100,03,189,86,80,3
Erandio (B)2001100,03,191,75,00,2
Erandio (B)2006100,03,290,84,91,1
Erandio (B)2011100,03,989,84,71,6
Ereño (B)1991100,091,42,95,00,7
Ereño (B)1996100,084,46,78,90,0
Ereño (B)2001100,083,27,29,60,0
Ereño (B)2006100,068,813,316,41,6
Ereño (B)2011100,069,218,511,50,8
Ermua (B)1991100,06,283,27,13,5
Ermua (B)1996100,06,383,57,72,6
Ermua (B)2001100,06,284,96,52,4
Ermua (B)2006100,06,384,86,82,1
Ermua (B)2011100,05,485,76,12,8
Errenteria (G)1991100,011,277,211,00,6
Errenteria (G)1996100,010,778,010,80,4
Errenteria (G)2001100,012,076,910,60,6
Errenteria (G)2006100,011,975,510,71,9
Errenteria (G)2011100,011,577,59,41,6
Errezil (G)1991100,097,31,41,40,0
Errezil (G)1996100,096,82,11,10,0
Errezil (G)2001100,095,71,13,20,0
Errezil (G)2006100,068,59,022,60,0
Errezil (G)2011100,081,911,17,00,0
Erriberabeitia (A)1991100,00,0100,00,00,0
Erriberabeitia (A)1996100,00,099,50,00,5
Erriberabeitia (A)2001100,01,097,40,61,0
Erriberabeitia (A)2006100,01,393,92,12,7
Erriberabeitia (A)2011100,01,988,93,95,4
Erriberagoitia (A)1991100,00,099,00,50,5
Erriberagoitia (A)1996100,00,599,50,00,0
Erriberagoitia (A)2001100,00,996,21,90,9
Erriberagoitia (A)2006100,00,796,72,30,3
Erriberagoitia (A)2011100,01,695,02,11,3
Errigoiti (B)1991100,089,42,57,60,5
Errigoiti (B)1996100,085,511,13,40,0
Errigoiti (B)2001100,076,214,39,50,0
Errigoiti (B)2006100,058,322,918,40,4
Errigoiti (B)2011100,064,825,48,51,3
Eskoriatza (G)1991100,036,347,915,20,5
Eskoriatza (G)1996100,036,050,312,31,4
Eskoriatza (G)2001100,035,348,715,10,9
Eskoriatza (G)2006100,034,951,213,50,5
Eskoriatza (G)2011100,031,453,913,11,6
Etxebarri (B)1991100,01,593,43,22,0
Etxebarri (B)1996100,01,591,15,02,4
Etxebarri (B)2001100,01,393,83,71,2
Etxebarri (B)2006100,02,494,22,50,9
Etxebarri (B)2011100,03,590,84,61,2
Ezkio-Itsaso (G)1991100,075,38,915,80,0
Ezkio-Itsaso (G)1996100,078,79,411,80,0
Ezkio-Itsaso (G)2001100,086,17,96,00,0
Ezkio-Itsaso (G)2006100,061,314,623,80,4
Ezkio-Itsaso (G)2011100,069,818,111,01,1
Forua (B)1991100,066,123,610,30,0
Forua (B)1996100,052,325,921,30,4
Forua (B)2001100,062,323,613,40,6
Forua (B)2006100,051,028,820,00,2
Forua (B)2011100,052,028,018,71,3
Fruiz (B)1991100,094,71,34,00,0
Fruiz (B)1996100,089,55,94,60,0
Fruiz (B)2001100,075,920,14,00,0
Fruiz (B)2006100,054,229,715,60,5
Fruiz (B)2011100,047,833,216,62,4
Gabiria (G)1991100,094,72,72,70,0
Gabiria (G)1996100,092,02,15,90,0
Gabiria (G)2001100,089,63,86,60,0
Gabiria (G)2006100,069,87,822,40,0
Gabiria (G)2011100,077,415,46,70,5
Gaintza (G)1991100,0100,00,00,00,0
Gaintza (G)1996100,090,65,73,80,0
Gaintza (G)2001100,086,33,99,80,0
Gaintza (G)2006100,066,716,716,70,0
Gaintza (G)2011100,075,018,86,30,0
Galdakao (B)1991100,012,874,612,40,2
Galdakao (B)1996100,09,675,314,90,2
Galdakao (B)2001100,09,174,915,70,3
Galdakao (B)2006100,09,075,814,60,6
Galdakao (B)2011100,09,579,010,31,2
Galdames (B)1991100,00,097,62,10,3
Galdames (B)1996100,00,098,71,30,0
Galdames (B)2001100,00,098,11,90,0
Galdames (B)2006100,01,397,21,00,5
Galdames (B)2011100,03,993,01,81,3
Gamiz-Fika (B)1991100,088,68,03,10,2
Gamiz-Fika (B)1996100,076,813,49,60,2
Gamiz-Fika (B)2001100,057,325,815,61,4
Gamiz-Fika (B)2006100,047,232,919,50,3
Gamiz-Fika (B)2011100,043,642,413,40,6
Garai (B)1991100,079,77,612,70,0
Garai (B)1996100,061,77,031,30,0
Garai (B)2001100,073,311,715,00,0
Garai (B)2006100,050,323,125,21,4
Garai (B)2011100,052,931,215,30,6
Gasteiz (A)1991100,01,095,72,80,5
Gasteiz (A)1996100,01,294,93,30,5
Gasteiz (A)2001100,01,694,03,41,0
Gasteiz (A)2006100,02,093,03,61,4
Gasteiz (A)2011100,02,890,73,82,7
Gatika (B)1991100,075,712,511,80,0
Gatika (B)1996100,062,318,019,50,2
Gatika (B)2001100,057,032,110,80,2
Gatika (B)2006100,042,438,418,80,4
Gatika (B)2011100,038,048,812,21,0
Gautegiz-Arteaga (B)1991100,077,514,18,50,0
Gautegiz-Arteaga (B)1996100,053,619,027,30,0
Gautegiz-Arteaga (B)2001100,053,324,621,40,7
Gautegiz-Arteaga (B)2006100,048,732,018,60,7
Gautegiz-Arteaga (B)2011100,041,136,020,92,1
Gaztelu (G)1991-----
Gaztelu (G)1996100,093,30,06,70,0
Gaztelu (G)2001100,090,57,91,60,0
Gaztelu (G)2006100,065,712,921,40,0
Gaztelu (G)2011100,078,315,95,80,0
Gernika-Lumo (B)1991100,042,833,923,10,2
Gernika-Lumo (B)1996100,042,434,423,00,2
Gernika-Lumo (B)2001100,042,535,721,40,4
Gernika-Lumo (B)2006100,043,539,216,11,1
Gernika-Lumo (B)2011100,041,641,314,03,1
Getaria (G)1991100,086,15,28,50,2
Getaria (G)1996100,086,26,17,40,3
Getaria (G)2001100,080,07,611,80,7
Getaria (G)2006100,068,013,917,60,5
Getaria (G)2011100,070,918,48,52,2
Getxo (B)1991100,02,390,36,60,7
Getxo (B)1996100,02,490,66,30,7
Getxo (B)2001100,02,790,65,90,8
Getxo (B)2006100,03,789,85,41,2
Getxo (B)2011100,04,288,25,71,9
Gizaburuaga (B)1991100,096,60,03,40,0
Gizaburuaga (B)1996100,097,01,51,50,0
Gizaburuaga (B)2001100,092,84,32,90,0
Gizaburuaga (B)2006100,065,98,225,90,0
Gizaburuaga (B)2011100,081,413,44,11,0
Gobiaran (A)1991100,00,997,71,40,0
Gobiaran (A)1996100,00,099,20,80,0
Gobiaran (A)2001100,00,597,20,51,9
Gobiaran (A)2006100,01,296,51,60,6
Gobiaran (A)2011100,02,691,33,72,4
Gordexola (B)1991100,00,998,40,70,0
Gordexola (B)1996100,00,498,31,30,0
Gordexola (B)2001100,01,196,22,40,3
Gordexola (B)2006100,01,495,22,50,9
Gordexola (B)2011100,02,892,23,41,7
Gorliz (B)1991100,03,880,315,30,6
Gorliz (B)1996100,03,382,214,10,4
Gorliz (B)2001100,05,081,013,40,5
Gorliz (B)2006100,09,781,68,00,8
Gorliz (B)2011100,09,978,59,91,8
Guardia (Biastari) (A)1991100,00,198,91,00,0
Guardia (Biastari) (A)1996100,00,099,01,00,0
Guardia (Biastari) (A)2001100,00,797,21,50,6
Guardia (Biastari) (A)2006100,01,595,21,12,2
Guardia (Biastari) (A)2011100,02,392,42,33,1
Gueñes (B)1991100,00,299,00,50,2
Gueñes (B)1996100,00,297,61,70,5
Gueñes (B)2001100,00,397,31,90,4
Gueñes (B)2006100,01,495,71,81,1
Gueñes (B)2011100,02,192,44,01,5
Harana (A)1991100,00,699,40,00,0
Harana (A)1996100,00,0100,00,00,0
Harana (A)2001100,00,098,61,40,0
Harana (A)2006100,00,798,50,00,7
Harana (A)2011100,00,098,31,70,0
Hernani (G)1991100,027,953,718,10,3
Hernani (G)1996100,028,952,218,50,4
Hernani (G)2001100,029,952,717,00,4
Hernani (G)2006100,029,654,315,60,6
Hernani (G)2011100,027,257,014,31,5
Hernialde (G)1991100,083,37,98,70,0
Hernialde (G)1996100,076,410,413,20,0
Hernialde (G)2001100,086,39,44,30,0
Hernialde (G)2006100,066,913,918,50,7
Hernialde (G)2011100,061,921,315,01,9
Hondarribia (G)1991100,031,845,322,40,5
Hondarribia (G)1996100,032,046,820,70,4
Hondarribia (G)2001100,029,348,321,70,7
Hondarribia (G)2006100,027,951,819,90,4
Hondarribia (G)2011100,029,853,215,21,8
Ibarra (G)1991100,049,235,714,90,1
Ibarra (G)1996100,042,139,118,40,4
Ibarra (G)2001100,043,437,618,80,2
Ibarra (G)2006100,042,741,315,40,6
Ibarra (G)2011100,040,246,512,21,2
Ibarrangelu (B)1991100,065,86,727,50,0
Ibarrangelu (B)1996100,082,16,511,50,0
Ibarrangelu (B)2001100,064,618,216,80,4
Ibarrangelu (B)2006100,055,124,720,20,0
Ibarrangelu (B)2011100,047,332,220,30,3
Idiazabal (G)1991100,071,113,514,01,4
Idiazabal (G)1996100,067,117,715,10,1
Idiazabal (G)2001100,080,113,76,10,1
Idiazabal (G)2006100,060,118,421,10,3
Idiazabal (G)2011100,067,921,89,11,2
Igorre (B)1991100,054,427,917,70,0
Igorre (B)1996100,059,826,313,90,0
Igorre (B)2001100,045,632,521,80,1
Igorre (B)2006100,039,238,221,80,8
Igorre (B)2011100,044,340,313,02,5
Ikaztegieta (G)1991100,088,14,57,40,0
Ikaztegieta (G)1996100,084,410,15,60,0
Ikaztegieta (G)2001100,079,215,35,50,0
Ikaztegieta (G)2006100,050,524,025,50,0
Ikaztegieta (G)2011100,067,626,85,20,5
Irun (G)1991100,07,881,810,10,3
Irun (G)1996100,08,681,99,30,2
Irun (G)2001100,08,081,210,20,6
Irun (G)2006100,07,881,010,21,0
Irun (G)2011100,09,480,18,32,1
Irura (G)1991100,060,919,918,90,3
Irura (G)1996100,066,526,47,20,0
Irura (G)2001100,063,223,811,61,4
Irura (G)2006100,048,131,020,60,4
Irura (G)2011100,047,135,414,72,8
Iruraitz-Gauna (A)1991100,00,0100,00,00,0
Iruraitz-Gauna (A)1996100,00,0100,00,00,0
Iruraitz-Gauna (A)2001100,01,096,52,50,0
Iruraitz-Gauna (A)2006100,02,294,02,21,7
Iruraitz-Gauna (A)2011100,04,893,21,60,4
Iruña Oka (A)1991100,00,398,90,80,0
Iruña Oka (A)1996100,00,498,70,90,0
Iruña Oka (A)2001100,00,896,31,71,2
Iruña Oka (A)2006100,00,994,82,71,5
Iruña Oka (A)2011100,01,390,94,73,1
Iruñea (NG)1991100,01,591,62,40,4
Iruñea (NG)2001100,02,291,83,31,1
Iruñea (NG)2011100,02,387,34,23,7
Ispaster (B)1991100,092,34,23,50,0
Ispaster (B)1996100,093,53,43,10,0
Ispaster (B)2001100,091,75,23,10,0
Ispaster (B)2006100,068,412,019,20,3
Ispaster (B)2011100,067,320,511,30,9
Itsasondo (G)1991100,071,218,69,60,6
Itsasondo (G)1996100,068,215,215,21,3
Itsasondo (G)2001100,062,323,113,21,4
Itsasondo (G)2006100,052,833,811,61,8
Itsasondo (G)2011100,053,130,114,72,1
Iurreta (B)1991100,031,959,58,30,3
Iurreta (B)1996100,033,255,810,60,4
Iurreta (B)2001100,030,659,09,60,7
Iurreta (B)2006100,025,860,512,71,0
Iurreta (B)2011100,023,463,011,71,9
Izurtza (B)1991100,055,019,825,20,0
Izurtza (B)1996100,047,319,433,30,0
Izurtza (B)2001100,076,716,56,80,0
Izurtza (B)2006100,057,320,522,20,0
Izurtza (B)2011100,042,929,525,02,7
Kanpezu (A)1991100,00,497,02,60,0
Kanpezu (A)1996100,00,097,92,10,0
Kanpezu (A)2001100,01,095,82,60,6
Kanpezu (A)2006100,02,492,53,81,2
Kanpezu (A)2011100,05,287,45,71,7
Karrantza (B)1991100,00,099,70,30,0
Karrantza (B)1996100,00,199,20,60,1
Karrantza (B)2001100,00,397,32,40,0
Karrantza (B)2006100,01,295,22,80,8
Karrantza (B)2011100,02,093,52,81,7
Kortezubi (B)1991100,094,42,82,80,0
Kortezubi (B)1996100,094,21,24,10,6
Kortezubi (B)2001100,086,06,47,60,0
Kortezubi (B)2006100,062,413,923,20,5
Kortezubi (B)2011100,066,516,516,50,5
Kripan (A)1991100,00,0100,00,00,0
Kripan (A)1996100,00,0100,00,00,0
Kripan (A)2001100,00,093,07,00,0
Kripan (A)2006100,00,095,05,00,0
Kripan (A)2011100,00,098,91,10,0
Kuartango (A)1991100,00,096,03,30,7
Kuartango (A)1996100,00,098,02,00,0
Kuartango (A)2001100,00,090,26,13,7
Kuartango (A)2006100,02,693,53,20,6
Kuartango (A)2011100,02,290,56,60,7
Lagran (A)1991100,00,0100,00,00,0
Lagran (A)1996100,00,095,64,40,0
Lagran (A)2001100,00,0100,00,00,0
Lagran (A)2006100,02,295,61,11,1
Lagran (A)2011100,02,295,61,11,1
Lanestosa (B)1991100,00,098,61,40,0
Lanestosa (B)1996100,00,098,61,40,0
Lanestosa (B)2001100,00,097,82,20,0
Lanestosa (B)2006100,02,095,20,72,0
Lanestosa (B)2011100,01,692,94,70,8
Lantaron (A)1991100,00,398,90,80,0
Lantaron (A)1996100,00,098,41,10,5
Lantaron (A)2001100,00,098,80,70,5
Lantaron (A)2006100,00,796,90,51,9
Lantaron (A)2011100,00,295,72,41,7
Lantziego (A)1991100,01,497,50,70,4
Lantziego (A)1996100,01,097,71,30,0
Lantziego (A)2001100,01,797,30,70,3
Lantziego (A)2006100,00,697,20,91,3
Lantziego (A)2011100,03,190,42,54,0
Lapuebla de Labarca (A)1991100,00,298,51,20,0
Lapuebla de Labarca (A)1996100,01,493,94,50,2
Lapuebla de Labarca (A)2001100,01,595,32,01,2
Lapuebla de Labarca (A)2006100,02,193,13,31,4
Lapuebla de Labarca (A)2011100,02,289,66,22,0
Larrabetzu (B)1991100,058,020,921,10,0
Larrabetzu (B)1996100,059,722,018,30,0
Larrabetzu (B)2001100,054,324,021,50,3
Larrabetzu (B)2006100,045,731,322,50,5
Larrabetzu (B)2011100,043,638,017,21,2
Larraul (G)1991100,092,61,95,60,0
Larraul (G)1996100,096,30,03,70,0
Larraul (G)2001100,087,76,26,20,0
Larraul (G)2006100,060,913,824,11,1
Larraul (G)2011100,074,323,91,80,0
Lasarte-Oria (G)1991100,017,970,710,80,5
Lasarte-Oria (G)1996100,016,571,012,00,5
Lasarte-Oria (G)2001100,015,672,910,80,7
Lasarte-Oria (G)2006100,014,372,911,41,4
Lasarte-Oria (G)2011100,013,774,89,81,7
Laudio (A)1991100,01,792,95,20,1
Laudio (A)1996100,01,991,56,20,3
Laudio (A)2001100,02,291,95,60,3
Laudio (A)2006100,03,291,14,80,9
Laudio (A)2011100,03,489,25,91,4
Laukiz (B)1991100,035,753,29,71,5
Laukiz (B)1996100,037,351,97,73,1
Laukiz (B)2001100,033,657,16,52,7
Laukiz (B)2006100,028,061,610,20,2
Laukiz (B)2011100,023,164,39,92,7
Lazkao (G)1991100,036,548,314,40,7
Lazkao (G)1996100,039,545,614,10,9
Lazkao (G)2001100,039,241,617,71,5
Lazkao (G)2006100,037,346,315,80,6
Lazkao (G)2011100,037,747,611,82,9
Leaburu (G)1991100,078,27,814,00,0
Leaburu (G)1996100,068,011,620,30,0
Leaburu (G)2001100,075,310,514,20,0
Leaburu (G)2006100,057,918,124,00,0
Leaburu (G)2011100,058,118,818,84,3
Legazpi (G)1991100,031,753,514,60,1
Legazpi (G)1996100,028,550,021,30,2
Legazpi (G)2001100,026,153,520,20,2
Legazpi (G)2006100,032,053,813,40,7
Legazpi (G)2011100,028,556,313,91,2
Legorreta (G)1991100,057,231,011,60,1
Legorreta (G)1996100,050,534,714,70,1
Legorreta (G)2001100,064,532,43,10,0
Legorreta (G)2006100,048,535,115,90,6
Legorreta (G)2011100,046,039,612,71,7
Legutiano (A)1991100,08,084,17,30,6
Legutiano (A)1996100,04,177,717,80,3
Legutiano (A)2001100,06,579,612,90,9
Legutiano (A)2006100,08,379,910,31,5
Legutiano (A)2011100,08,776,810,73,8
Leintz Gatzaga (G)1991100,043,125,531,40,0
Leintz Gatzaga (G)1996100,052,325,222,40,0
Leintz Gatzaga (G)2001100,047,727,125,20,0
Leintz Gatzaga (G)2006100,042,326,929,81,0
Leintz Gatzaga (G)2011100,042,135,121,90,9
Leioa (B)1991100,03,189,47,10,4
Leioa (B)1996100,02,390,07,30,4
Leioa (B)2001100,03,090,46,10,4
Leioa (B)2006100,04,990,24,10,8
Leioa (B)2011100,04,388,35,91,5
Lekeitio (B)1991100,078,713,07,90,4
Lekeitio (B)1996100,074,014,011,60,4
Lekeitio (B)2001100,073,314,112,40,2
Lekeitio (B)2006100,059,219,520,90,4
Lekeitio (B)2011100,062,324,511,31,9
Lemoa (B)1991100,039,536,423,60,5
Lemoa (B)1996100,032,443,124,40,1
Lemoa (B)2001100,035,545,518,80,3
Lemoa (B)2006100,030,352,716,70,3
Lemoa (B)2011100,027,157,812,32,8
Lemoiz (B)1991100,033,829,835,90,5
Lemoiz (B)1996100,039,633,027,20,3
Lemoiz (B)2001100,018,054,627,30,0
Lemoiz (B)2006100,025,459,314,40,9
Lemoiz (B)2011100,021,360,517,40,8
Leza (A)1991100,02,397,70,00,0
Leza (A)1996100,02,497,60,00,0
Leza (A)2001100,00,098,91,10,0
Leza (A)2006100,02,989,26,91,0
Leza (A)2011100,07,688,61,91,9
Lezama (B)1991100,038,527,333,90,4
Lezama (B)1996100,037,636,126,20,1
Lezama (B)2001100,038,939,521,00,7
Lezama (B)2006100,034,548,316,30,9
Lezama (B)2011100,027,353,717,21,8
Lezo (G)1991100,034,252,013,40,4
Lezo (G)1996100,033,350,815,40,6
Lezo (G)2001100,032,053,614,00,5
Lezo (G)2006100,030,055,414,00,6
Lezo (G)2011100,026,859,312,81,0
Lizarra (NG)1991100,02,189,24,70,1
Lizarra (NG)2001100,01,790,84,10,6
Lizarra (NG)2011100,02,188,06,31,1
Lizartza (G)1991100,093,22,84,00,0
Lizartza (G)1996100,092,32,75,00,0
Lizartza (G)2001100,087,17,05,10,7
Lizartza (G)2006100,060,619,518,81,1
Lizartza (G)2011100,072,516,99,51,1
Loiu (B)1991100,029,946,523,40,2
Loiu (B)1996100,020,851,028,10,1
Loiu (B)2001100,015,661,722,20,5
Loiu (B)2006100,020,966,911,20,9
Loiu (B)2011100,015,871,411,11,7
Mallabia (B)1991100,057,328,913,60,2
Mallabia (B)1996100,048,333,417,90,4
Mallabia (B)2001100,058,034,67,50,0
Mallabia (B)2006100,042,339,417,70,6
Mallabia (B)2011100,043,243,512,50,9
Markin-Etxebarria (B)1991100,086,63,010,10,3
Markin-Etxebarria (B)1996100,083,23,013,80,0
Markin-Etxebarria (B)2001100,092,84,82,10,3
Markin-Etxebarria (B)2006100,067,111,121,00,8
Markin-Etxebarria (B)2011100,076,012,610,60,9
Markina-Xemein (B)1991100,072,713,313,30,7
Markina-Xemein (B)1996100,068,014,017,30,7
Markina-Xemein (B)2001100,067,512,319,11,2
Markina-Xemein (B)2006100,059,018,522,00,5
Markina-Xemein (B)2011100,060,524,212,52,8
Maruri-Jatabe (B)1991100,068,217,414,00,4
Maruri-Jatabe (B)1996100,056,123,919,01,0
Maruri-Jatabe (B)2001100,030,730,138,40,9
Maruri-Jatabe (B)2006100,037,147,515,40,0
Maruri-Jatabe (B)2011100,027,354,318,20,2
Mañaria (B)1991100,087,87,43,90,9
Mañaria (B)1996100,066,411,722,00,0
Mañaria (B)2001100,076,312,811,00,0
Mañaria (B)2006100,056,718,624,70,0
Mañaria (B)2011100,054,824,916,73,6
Mañueta (A)1991100,00,099,30,70,0
Mañueta (A)1996100,00,099,30,70,0
Mañueta (A)2001100,00,098,02,00,0
Mañueta (A)2006100,00,796,12,01,3
Mañueta (A)2011100,00,795,01,42,8
Mendaro (G)1991100,064,527,58,00,0
Mendaro (G)1996100,056,926,316,50,3
Mendaro (G)2001100,057,327,615,00,1
Mendaro (G)2006100,047,337,814,40,5
Mendaro (G)2011100,043,041,614,01,3
Mendata (B)1991100,091,11,37,60,0
Mendata (B)1996100,094,02,73,30,0
Mendata (B)2001100,082,68,49,00,0
Mendata (B)2006100,065,116,917,40,6
Mendata (B)2011100,070,719,37,72,2
Mendexa (B)1991100,085,011,43,00,6
Mendexa (B)1996100,086,210,73,10,0
Mendexa (B)2001100,081,99,78,40,0
Mendexa (B)2006100,056,122,420,90,5
Mendexa (B)2011100,065,920,513,20,5
Meñaka (B)1991100,083,310,36,40,0
Meñaka (B)1996100,083,48,58,10,0
Meñaka (B)2001100,072,714,113,30,0
Meñaka (B)2006100,050,229,519,70,6
Meñaka (B)2011100,051,434,713,00,8
Moreda de Alava (A)1991100,00,0100,00,00,0
Moreda de Alava (A)1996100,00,099,20,80,0
Moreda de Alava (A)2001100,01,693,80,83,9
Moreda de Alava (A)2006100,00,795,23,40,7
Moreda de Alava (A)2011100,00,891,43,93,9
Morga (B)1991100,092,11,86,10,0
Morga (B)1996100,093,33,92,80,0
Morga (B)2001100,082,87,09,11,1
Morga (B)2006100,068,413,217,80,6
Morga (B)2011100,067,223,87,91,1
Mundaka (B)1991100,07,49,383,40,0
Mundaka (B)1996100,027,233,938,40,5
Mundaka (B)2001100,032,442,125,20,3
Mundaka (B)2006100,038,843,816,90,5
Mundaka (B)2011100,032,748,217,21,9
Mungia (B)1991100,034,643,022,10,3
Mungia (B)1996100,032,747,119,60,6
Mungia (B)2001100,028,552,018,60,9
Mungia (B)2006100,023,857,018,40,8
Mungia (B)2011100,023,459,414,82,4
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)1991100,098,10,01,40,5
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)1996100,092,23,93,40,6
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)2001100,089,71,78,60,0
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)2006100,062,710,127,20,0
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)2011100,066,718,513,81,0
Murueta (B)1991100,079,88,110,12,0
Murueta (B)1996100,047,937,513,51,0
Murueta (B)2001100,072,011,016,90,0
Murueta (B)2006100,050,723,226,10,0
Murueta (B)2011100,054,823,721,50,0
Muskiz (B)1991100,00,298,41,50,0
Muskiz (B)1996100,00,397,81,90,0
Muskiz (B)2001100,00,697,02,30,1
Muskiz (B)2006100,01,795,32,10,8
Muskiz (B)2011100,01,992,34,51,3
Mutiloa (G)1991100,082,87,59,70,0
Mutiloa (G)1996100,078,011,011,00,0
Mutiloa (G)2001100,073,310,716,00,0
Mutiloa (G)2006100,054,720,924,40,0
Mutiloa (G)2011100,060,225,913,90,0
Mutriku (G)1991100,066,516,416,50,6
Mutriku (G)1996100,067,216,315,80,8
Mutriku (G)2001100,067,816,115,40,8
Mutriku (G)2006100,059,320,319,90,4
Mutriku (G)2011100,058,425,814,71,1
Muxika (B)1991100,085,55,88,50,1
Muxika (B)1996100,085,26,48,40,0
Muxika (B)2001100,084,47,28,40,0
Muxika (B)2006100,063,416,619,80,2
Muxika (B)2011100,065,024,98,91,3
Nabarniz (B)1991100,0100,00,00,00,0
Nabarniz (B)1996100,099,20,80,00,0
Nabarniz (B)2001100,093,83,52,70,0
Nabarniz (B)2006100,066,012,321,70,0
Nabarniz (B)2011100,072,720,96,40,0
Navaridas (A)1991100,00,0100,00,00,0
Navaridas (A)1996100,01,098,01,00,0
Navaridas (A)2001100,00,0100,00,00,0
Navaridas (A)2006100,01,995,11,91,0
Navaridas (A)2011100,01,093,82,13,1
Oiartzun (G)1991100,060,125,813,60,5
Oiartzun (G)1996100,058,925,814,70,5
Oiartzun (G)2001100,056,827,415,50,3
Oiartzun (G)2006100,049,731,718,00,5
Oiartzun (G)2011100,046,937,014,91,2
Oion (A)1991100,00,797,91,20,2
Oion (A)1996100,00,597,52,00,0
Oion (A)2001100,01,096,22,40,4
Oion (A)2006100,01,593,03,52,0
Oion (A)2011100,01,890,63,83,8
Okondo (A)1991100,00,397,62,10,0
Okondo (A)1996100,00,893,15,60,5
Okondo (A)2001100,03,290,16,20,5
Okondo (A)2006100,03,588,86,90,8
Okondo (A)2011100,04,489,25,50,9
Olaberria (G)1991100,039,957,32,80,0
Olaberria (G)1996100,040,250,19,70,0
Olaberria (G)2001100,038,956,14,20,7
Olaberria (G)2006100,032,256,49,81,6
Olaberria (G)2011100,031,455,910,72,0
Ondarroa (B)1991100,066,621,810,11,5
Ondarroa (B)1996100,070,517,210,91,4
Ondarroa (B)2001100,070,816,311,61,3
Ondarroa (B)2006100,058,420,221,00,3
Ondarroa (B)2011100,066,621,99,81,7
Ordizia (G)1991100,026,751,221,90,2
Ordizia (G)1996100,027,150,721,90,4
Ordizia (G)2001100,026,946,226,10,8
Ordizia (G)2006100,034,248,316,41,1
Ordizia (G)2011100,032,651,612,33,5
Orendain (G)1991100,088,24,47,40,0
Orendain (G)1996100,095,31,63,10,0
Orendain (G)2001100,095,20,04,80,0
Orendain (G)2006100,071,68,120,30,0
Orendain (G)2011100,074,112,912,90,0
Orexa (G)1991100,0100,00,00,00,0
Orexa (G)1996100,097,40,02,60,0
Orexa (G)2001100,097,12,90,00,0
Orexa (G)2006100,075,013,611,40,0
Orexa (G)2011100,091,54,34,30,0
Orio (G)1991100,072,717,48,91,1
Orio (G)1996100,063,317,317,91,5
Orio (G)2001100,060,621,017,31,1
Orio (G)2006100,052,426,021,10,5
Orio (G)2011100,051,631,714,81,9
Ormaiztegi (G)1991100,059,920,020,00,0
Ormaiztegi (G)1996100,062,318,319,00,3
Ormaiztegi (G)2001100,056,517,924,41,3
Ormaiztegi (G)2006100,053,226,919,40,5
Ormaiztegi (G)2011100,047,231,816,94,1
Orozko (B)1991100,034,941,823,40,0
Orozko (B)1996100,023,150,226,70,0
Orozko (B)2001100,029,442,827,70,2
Orozko (B)2006100,032,149,917,80,3
Orozko (B)2011100,020,856,320,32,6
Ortuella (B)1991100,00,198,11,50,2
Ortuella (B)1996100,00,296,62,80,4
Ortuella (B)2001100,00,297,71,50,6
Ortuella (B)2006100,01,296,51,31,0
Ortuella (B)2011100,01,693,83,80,8
Otxandio (B)1991100,056,026,517,10,4
Otxandio (B)1996100,047,829,223,00,0
Otxandio (B)2001100,045,334,320,30,2
Otxandio (B)2006100,035,241,322,50,9
Otxandio (B)2011100,040,641,716,21,5
Oñati (G)1991100,055,524,219,40,9
Oñati (G)1996100,057,024,618,00,4
Oñati (G)2001100,057,124,317,90,7
Oñati (G)2006100,050,127,522,00,5
Oñati (G)2011100,046,533,718,21,7
Pasaia (G)1991100,011,773,712,52,2
Pasaia (G)1996100,010,774,313,02,0
Pasaia (G)2001100,011,073,414,01,6
Pasaia (G)2006100,012,373,611,52,6
Pasaia (G)2011100,011,776,49,52,4
Plentzia (B)1991100,03,581,814,10,6
Plentzia (B)1996100,05,082,511,90,6
Plentzia (B)2001100,04,487,08,10,6
Plentzia (B)2006100,07,185,36,80,7
Plentzia (B)2011100,07,081,69,42,0
Portugalete (B)1991100,00,496,92,00,7
Portugalete (B)1996100,00,596,62,30,6
Portugalete (B)2001100,00,696,62,10,7
Portugalete (B)2006100,01,195,22,41,3
Portugalete (B)2011100,02,093,53,11,4
Samaniego (A)1991100,00,099,20,80,0
Samaniego (A)1996100,00,094,75,30,0
Samaniego (A)2001100,00,098,61,40,0
Samaniego (A)2006100,00,096,60,72,7
Samaniego (A)2011100,02,289,73,74,4
San Adrián (NG)1991100,00,099,80,00,0
San Adrián (NG)2001100,00,197,40,11,6
San Adrián (NG)2011100,00,092,60,83,4
Santurtzi (B)1991100,00,397,41,90,4
Santurtzi (B)1996100,00,397,22,20,3
Santurtzi (B)2001100,00,697,11,90,4
Santurtzi (B)2006100,00,995,42,21,4
Santurtzi (B)2011100,02,093,72,91,3
Segura (G)1991100,084,99,23,22,7
Segura (G)1996100,078,410,210,51,0
Segura (G)2001100,074,59,914,80,8
Segura (G)2006100,060,018,721,30,0
Segura (G)2011100,066,022,58,82,7
Sestao (B)1991100,00,197,51,50,8
Sestao (B)1996100,00,297,21,70,9
Sestao (B)2001100,00,497,31,50,8
Sestao (B)2006100,01,495,31,51,8
Sestao (B)2011100,01,893,72,71,9
Sondika (B)1991100,010,371,717,90,1
Sondika (B)1996100,09,573,916,40,2
Sondika (B)2001100,08,173,817,70,4
Sondika (B)2006100,013,276,49,50,9
Sondika (B)2011100,08,779,310,51,4
Sopela (B)1991100,07,876,415,50,3
Sopela (B)1996100,07,178,414,00,6
Sopela (B)2001100,06,379,513,60,6
Sopela (B)2006100,05,780,912,90,6
Sopela (B)2011100,010,576,411,61,5
Sopuerta, Garape (B)1991100,00,298,61,10,1
Sopuerta, Garape (B)1996100,00,298,61,30,0
Sopuerta, Garape (B)2001100,00,797,71,50,1
Sopuerta, Garape (B)2006100,01,495,81,81,0
Sopuerta, Garape (B)2011100,02,791,73,81,8
Soraluze (G)1991100,032,944,521,80,9
Soraluze (G)1996100,041,444,713,60,2
Soraluze (G)2001100,032,244,921,91,0
Soraluze (G)2006100,036,248,914,70,3
Soraluze (G)2011100,031,852,313,72,2
Sukarrieta (B)1991100,062,518,818,10,7
Sukarrieta (B)1996100,044,136,219,70,0
Sukarrieta (B)2001100,026,536,137,40,0
Sukarrieta (B)2006100,040,536,822,70,0
Sukarrieta (B)2011100,025,053,221,20,6
Tafalla (NG)1991100,00,492,81,80,2
Tafalla (NG)2001100,00,993,71,71,0
Tafalla (NG)2011100,01,186,93,76,3
Tolosa (G)1991100,030,744,924,30,1
Tolosa (G)1996100,035,642,621,60,2
Tolosa (G)2001100,033,843,522,40,2
Tolosa (G)2006100,036,344,119,00,7
Tolosa (G)2011100,037,843,916,71,7
Trapagaran (B)1991100,00,297,52,20,1
Trapagaran (B)1996100,00,297,12,50,2
Trapagaran (B)2001100,00,497,22,20,2
Trapagaran (B)2006100,01,096,12,40,4
Trapagaran (B)2011100,02,193,53,50,9
Turtzioz (B)1991100,00,0100,00,00,0
Turtzioz (B)1996100,00,499,30,40,0
Turtzioz (B)2001100,00,0100,00,00,0
Turtzioz (B)2006100,00,895,52,71,1
Turtzioz (B)2011100,01,593,24,11,1
Tutera (NG)1991100,00,196,50,30,1
Tutera (NG)2001100,00,395,00,41,6
Tutera (NG)2011100,00,292,00,45,7
Ubide (B)1991100,052,510,037,50,0
Ubide (B)1996100,038,626,530,14,8
Ubide (B)2001100,033,335,825,94,9
Ubide (B)2006100,031,547,920,50,0
Ubide (B)2011100,023,951,119,35,7
Ugao (B)1991100,07,978,613,30,2
Ugao (B)1996100,09,577,212,90,3
Ugao (B)2001100,08,378,612,40,7
Ugao (B)2006100,011,180,67,50,8
Ugao (B)2011100,08,381,29,21,4
Uharte Eguesibar (NG)1991100,01,493,73,70,1
Uharte Eguesibar (NG)2001100,01,791,54,20,5
Uharte Eguesibar (NG)2011100,02,090,54,10,7
Urduliz (B)1991100,030,658,311,10,0
Urduliz (B)1996100,019,559,321,10,1
Urduliz (B)2001100,017,469,512,60,5
Urduliz (B)2006100,018,271,99,00,9
Urduliz (B)2011100,015,171,212,21,5
Urduña (B)1991100,00,796,51,90,9
Urduña (B)1996100,00,795,13,70,5
Urduña (B)2001100,01,093,93,81,2
Urduña (B)2006100,02,294,12,90,9
Urduña (B)2011100,02,090,65,61,8
Urizaharra (A)1991100,00,098,02,00,0
Urizaharra (A)1996100,00,095,54,50,0
Urizaharra (A)2001100,00,099,10,90,0
Urizaharra (A)2006100,02,897,20,00,0
Urizaharra (A)2011100,06,492,80,80,0
Urkabustaiz (A)1991100,02,293,83,20,7
Urkabustaiz (A)1996100,02,391,74,91,0
Urkabustaiz (A)2001100,02,693,82,61,0
Urkabustaiz (A)2006100,03,692,13,90,4
Urkabustaiz (A)2011100,06,682,96,34,2
Urnieta (G)1991100,035,155,98,80,2
Urnieta (G)1996100,035,153,310,61,0
Urnieta (G)2001100,031,458,010,40,2
Urnieta (G)2006100,028,758,012,21,1
Urnieta (G)2011100,026,659,612,90,8
Urretxu (G)1991100,024,655,320,10,0
Urretxu (G)1996100,021,655,422,90,1
Urretxu (G)2001100,026,246,427,30,1
Urretxu (G)2006100,033,148,317,70,9
Urretxu (G)2011100,028,357,113,51,2
Usurbil (G)1991100,052,134,113,20,6
Usurbil (G)1996100,055,933,210,70,3
Usurbil (G)2001100,054,933,311,50,4
Usurbil (G)2006100,044,638,516,20,7
Usurbil (G)2011100,043,242,213,11,5
Villabona-Amasa (G)1991100,048,738,112,60,6
Villabona-Amasa (G)1996100,044,437,218,30,1
Villabona-Amasa (G)2001100,045,339,414,90,3
Villabona-Amasa (G)2006100,040,941,816,80,6
Villabona-Amasa (G)2011100,042,641,612,92,8
Villabuena de Alava (A)1991100,00,698,90,60,0
Villabuena de Alava (A)1996100,00,697,71,70,0
Villabuena de Alava (A)2001100,00,696,91,21,2
Villabuena de Alava (A)2006100,00,696,11,31,9
Villabuena de Alava (A)2011100,03,789,43,73,1
Zaldibar (B)1991100,028,660,410,80,2
Zaldibar (B)1996100,031,156,012,80,2
Zaldibar (B)2001100,027,959,612,30,2
Zaldibar (B)2006100,024,962,511,80,8
Zaldibar (B)2011100,022,163,013,11,8
Zaldibia (G)1991100,081,49,97,51,2
Zaldibia (G)1996100,078,711,19,21,0
Zaldibia (G)2001100,077,49,510,92,1
Zaldibia (G)2006100,062,216,820,60,4
Zaldibia (G)2011100,070,319,77,72,3
Zalduondo (A)1991100,00,098,11,90,0
Zalduondo (A)1996100,03,288,78,10,0
Zalduondo (A)2001100,06,881,411,90,0
Zalduondo (A)2006100,09,684,05,31,1
Zalduondo (A)2011100,010,280,78,01,1
Zalla (B)1991100,00,198,01,80,1
Zalla (B)1996100,00,298,41,40,1
Zalla (B)2001100,00,697,41,80,2
Zalla (B)2006100,01,595,42,01,1
Zalla (B)2011100,03,090,93,92,2
Zamudio (B)1991100,025,456,218,00,4
Zamudio (B)1996100,021,058,719,90,3
Zamudio (B)2001100,021,459,319,10,3
Zamudio (B)2006100,024,562,911,80,8
Zamudio (B)2011100,019,466,511,72,4
Zanbrana (A)1991100,00,0100,00,00,0
Zanbrana (A)1996100,00,0100,00,00,0
Zanbrana (A)2001100,00,099,40,60,0
Zanbrana (A)2006100,00,098,10,01,9
Zanbrana (A)2011100,01,595,00,53,0
Zangoza (NG)1991100,00,096,50,50,2
Zangoza (NG)2001100,00,994,80,91,1
Zangoza (NG)2011100,01,091,53,33,1
Zaratamo (B)1991100,010,171,518,40,0
Zaratamo (B)1996100,020,065,414,40,1
Zaratamo (B)2001100,013,671,814,60,0
Zaratamo (B)2006100,015,174,210,10,6
Zaratamo (B)2011100,012,079,87,80,4
Zarautz (G)1991100,048,533,817,40,3
Zarautz (G)1996100,046,434,218,90,5
Zarautz (G)2001100,048,833,517,20,5
Zarautz (G)2006100,041,536,920,80,8
Zarautz (G)2011100,040,342,715,41,6
Zeanuri (B)1991100,088,04,27,70,0
Zeanuri (B)1996100,087,47,05,60,0
Zeanuri (B)2001100,081,411,07,40,2
Zeanuri (B)2006100,050,823,525,30,3
Zeanuri (B)2011100,060,928,88,91,4
Zeberio (B)1991100,072,610,217,20,0
Zeberio (B)1996100,068,113,518,20,2
Zeberio (B)2001100,058,222,319,30,2
Zeberio (B)2006100,043,136,220,50,2
Zeberio (B)2011100,043,838,715,91,5
Zegama (G)1991100,057,07,735,30,0
Zegama (G)1996100,083,06,310,30,3
Zegama (G)2001100,084,99,94,70,5
Zegama (G)2006100,065,117,017,40,5
Zegama (G)2011100,057,922,016,83,4
Zerain (G)1991100,093,92,63,50,0
Zerain (G)1996100,094,94,20,80,0
Zerain (G)2001100,089,34,94,90,8
Zerain (G)2006100,071,410,916,80,8
Zerain (G)2011100,083,89,24,62,3
Zestoa (G)1991100,076,513,99,40,2
Zestoa (G)1996100,079,113,47,20,3
Zestoa (G)2001100,075,113,811,00,1
Zestoa (G)2006100,058,319,821,40,5
Zestoa (G)2011100,067,522,28,41,9
Zierbena (B)1991-----
Zierbena (B)1996100,00,698,30,70,4
Zierbena (B)2001100,01,397,60,90,2
Zierbena (B)2006100,03,194,91,50,5
Zierbena (B)2011100,02,491,73,92,0
Zigoitia (A)1991100,04,990,74,40,0
Zigoitia (A)1996100,04,988,76,40,0
Zigoitia (A)2001100,01,482,315,90,4
Zigoitia (A)2006100,04,784,110,40,7
Zigoitia (A)2011100,05,684,87,91,7
Ziortza-Bolibar (B)1991-----
Ziortza-Bolibar (B)1996-----
Ziortza-Bolibar (B)2001-----
Ziortza-Bolibar (B)2006100,068,18,623,20,0
Ziortza-Bolibar (B)2011100,078,012,57,52,0
Zizur Nagusia (NG)2001100,02,690,74,31,3
Zizur Nagusia (NG)2011100,02,385,85,64,4
Zizurkil (G)1991100,047,541,910,30,2
Zizurkil (G)1996100,045,940,213,40,5
Zizurkil (G)2001100,043,744,111,60,5
Zizurkil (G)2006100,037,943,817,21,0
Zizurkil (G)2011100,041,946,510,21,4
Zornotza (B)1991100,030,851,717,30,2
Zornotza (B)1996100,030,551,318,00,2
Zornotza (B)2001100,026,953,918,80,4
Zornotza (B)2006100,028,657,113,80,6
Zornotza (B)2011100,023,659,514,42,5
Zuia (A)1991100,01,395,23,50,0
Zuia (A)1996100,02,794,82,30,3
Zuia (A)2001100,03,190,36,00,7
Zuia (A)2006100,04,388,55,51,7
Zuia (A)2011100,05,586,15,92,5
Zumaia (G)1991100,046,833,219,70,3
Zumaia (G)1996100,049,732,517,40,4
Zumaia (G)2001100,049,833,716,10,4
Zumaia (G)2006100,043,935,420,00,7
Zumaia (G)2011100,045,039,213,82,0
Zumarraga (G)1991100,017,467,714,80,1
Zumarraga (G)1996100,016,063,919,80,3
Zumarraga (G)2001100,013,762,823,00,4
Zumarraga (G)2006100,017,663,518,30,7
Zumarraga (G)2011100,017,968,911,91,2

Daturik ez

Iturria: Guk egindakoa. Biztanleria Zentsuak eta Biztanleriaren estatistikak, EUSTAT Arabarako, Bizkairako eta Gipuzkoarako. Euskarabidea (1991, 2001 eta 2011) Nafarroa Garairako. Soziolinguistikazko Inkesta, Ipar Euskal Herrirako (HPS).

Oharra: Ez dugu iparraldeko daturik.
* Hainbat kasutan Nafarroa Garaiko datuek ez dute hiztunen %100a osatzen, ehuneko kopuru txiki batean ezezaguna baita gaitasuna.
Iturrien inguruko edo egindako eragiketei buruzko xehetasun gehiago jakin nahi izanez gero, jo Metodologia atalera.



Soziolinguistika Klusterra / Tel.: 943 592 556 / Posta-e.: kluster@soziolinguistika.eus / MARTIN UGALDE KULTUR PARKEA, 20140 - ANDOAIN