Parse error: syntax error, unexpected T_STRING in /home/www/923e4243d307588d8cd631d4b90e48e1/web/edb/index.php(541) : eval()'d code on line 11
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near ') AS hasi, MAX() AS buka FROM WHERE NOT LIKE "(%" ORDER BY' at line 1: SELECT MIN() AS hasi, MAX() AS buka FROM WHERE NOT LIKE "(%" ORDER BY
Warning: mysqli_fetch_assoc() expects parameter 1 to be mysqli_result, null given in /home/www/923e4243d307588d8cd631d4b90e48e1/web/edb/tabula.php on line 61
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'FROM AS t WHERE ((t.Eremua = '') OR (t.Eremua = 'o'))' at line 1: SELECT " Euskal Herria" AS Lurraldea, FROM AS t WHERE ((t.Eremua = '') OR (t.Eremua = 'o'))
Warning: mysqli_num_rows() expects parameter 1 to be mysqli_result, null given in /home/www/923e4243d307588d8cd631d4b90e48e1/web/edb/tabula.php on line 286

Parse error: syntax error, unexpected T_STRING in /home/www/923e4243d307588d8cd631d4b90e48e1/web/edb/index.php(624) : eval()'d code on line 11
Euskararen Datu Basea

Daturik ez

Hizkuntza-gaitasunaren bilakaera jaioterriaren arabera, Herrialdeka. Euskal Herria, 1981 » 2011
LurraldeaJaioterriaUrteaGuztiraEuskaldunakIa EuskaldunakErdaldunak
ArabaHerrialdean bertan1986142.8029.38730.135103.280
ArabaHerrialdean bertan1991148.59713.57738.30396.717
ArabaHerrialdean bertan1996154.25125.39038.95889.903
ArabaHerrialdean bertan2001155.17231.27848.65375.241
ArabaHerrialdean bertan2006158.93446.66542.09970.170
ArabaHerrialdean bertan2011164.80653.65250.66360.491
ArabaAEko beste herrialde baten198626.1426.3687.06412.710
ArabaAEko beste herrialde baten199128.8347.6518.07313.110
ArabaAEko beste herrialde baten199631.69310.1208.32413.249
ArabaAEko beste herrialde baten200131.92510.85810.01311.054
ArabaAEko beste herrialde baten200633.33312.9459.62110.767
ArabaAEko beste herrialde baten201133.94412.81711.2219.906
ArabaEspainiako Est.ko beste AEtan198689.8651.5846.36281.919
ArabaEspainiako Est.ko beste AEtan199187.2131.6456.69778.871
ArabaEspainiako Est.ko beste AEtan199690.6334.9287.02678.679
ArabaEspainiako Est.ko beste AEtan200183.8952.7489.04472.103
ArabaEspainiako Est.ko beste AEtan200682.2596.47710.10065.682
ArabaEspainiako Est.ko beste AEtan201177.8763.91012.49661.470
ArabaEspainiako Est.tik kanpo19862.419834381.898
ArabaEspainiako Est.tik kanpo19912.9131225082.283
ArabaEspainiako Est.tik kanpo19964344158335
ArabaEspainiako Est.tik kanpo20018.4684281.1976.843
ArabaEspainiako Est.tik kanpo200623.0438.5065.2729.265
ArabaEspainiako Est.tik kanpo201134.9984.0046.91924.075
BizkaiaHerrialdean bertan1986752.588185.939174.288392.361
BizkaiaHerrialdean bertan1991759.611200.092199.627359.892
BizkaiaHerrialdean bertan1996766.784244.152200.562322.070
BizkaiaHerrialdean bertan2001757.771255.129229.188273.454
BizkaiaHerrialdean bertan2006754.556299.768202.183252.605
BizkaiaHerrialdean bertan2011762.564317.457233.658211.449
BizkaiaAEko beste herrialde baten198626.4387.1854.43614.817
BizkaiaAEko beste herrialde baten199128.0447.7545.98514.305
BizkaiaAEko beste herrialde baten199626.3188.8585.41612.044
BizkaiaAEko beste herrialde baten200125.9569.1076.58410.265
BizkaiaAEko beste herrialde baten200625.90910.3726.3209.217
BizkaiaAEko beste herrialde baten201125.63210.6407.6837.309
BizkaiaEspainiako Est.ko beste AEtan1981386.0363.91124.233357.892
BizkaiaEspainiako Est.ko beste AEtan1986362.8697.43324.788330.648
BizkaiaEspainiako Est.ko beste AEtan1991335.4446.08125.278304.085
BizkaiaEspainiako Est.ko beste AEtan1996314.16211.31024.743278.109
BizkaiaEspainiako Est.ko beste AEtan2001287.8037.35531.676248.772
BizkaiaEspainiako Est.ko beste AEtan2006266.75215.32732.051219.374
BizkaiaEspainiako Est.ko beste AEtan2011242.4559.78042.507190.168
BizkaiaEspainiako Est.tik kanpo198612.0941.1322.2328.730
BizkaiaEspainiako Est.tik kanpo199113.2591.2922.3749.593
BizkaiaEspainiako Est.tik kanpo199614.3361.7872.50610.043
BizkaiaEspainiako Est.tik kanpo200125.7582.2814.58618.891
BizkaiaEspainiako Est.tik kanpo200660.99221.83514.68424.473
BizkaiaEspainiako Est.tik kanpo201192.53912.50320.50859.528
GipuzkoaHerrialdean bertan1986466.758271.08187.612108.065
GipuzkoaHerrialdean bertan1991469.975279.51296.20194.262
GipuzkoaHerrialdean bertan1996476.408301.93791.10783.364
GipuzkoaHerrialdean bertan2001477.109310.64395.52170.945
GipuzkoaHerrialdean bertan2006478.292311.12198.08969.082
GipuzkoaHerrialdean bertan2011487.015331.690103.63351.692
GipuzkoaAEko beste herrialde baten198623.3819.7084.8718.802
GipuzkoaAEko beste herrialde baten199124.31310.7745.0738.466
GipuzkoaAEko beste herrialde baten199622.90610.8644.7957.247
GipuzkoaAEko beste herrialde baten200122.16210.7535.3876.022
GipuzkoaAEko beste herrialde baten200621.87010.9955.3555.520
GipuzkoaAEko beste herrialde baten201121.33210.7256.4344.173
GipuzkoaEspainiako Est.ko beste AEtan1986175.94812.68920.427142.832
GipuzkoaEspainiako Est.ko beste AEtan1991161.69013.71520.741127.234
GipuzkoaEspainiako Est.ko beste AEtan1996160.41516.73322.481121.201
GipuzkoaEspainiako Est.ko beste AEtan2001142.80514.04525.238103.522
GipuzkoaEspainiako Est.ko beste AEtan2006136.83518.69226.01392.130
GipuzkoaEspainiako Est.ko beste AEtan2011121.30013.08332.36375.854
GipuzkoaEspainiako Est.tik kanpo19868.6911.2151.5095.967
GipuzkoaEspainiako Est.tik kanpo19919.0341.4021.6765.956
GipuzkoaEspainiako Est.tik kanpo19964.1856968342.655
GipuzkoaEspainiako Est.tik kanpo200114.4232.3553.0379.031
GipuzkoaEspainiako Est.tik kanpo200629.76612.1917.15210.423
GipuzkoaEspainiako Est.tik kanpo201155.1259.17813.47732.470
Nafarroa GaraiaHerrialdean bertan1986405.16446.04921.684337.431
Nafarroa GaraiaHerrialdean bertan1991403.98146.31625.516332.149
Nafarroa GaraiaHerrialdean bertan1996409.28249.64531.528328.109
Nafarroa GaraiaEspainiako Est.ko beste AEtan198694.5885.0034.07985.506
Nafarroa GaraiaEspainiako Est.ko beste AEtan199192.6005.2694.72182.610
Nafarroa GaraiaEspainiako Est.ko beste AEtan199696.2815.9736.06484.244
Nafarroa GaraiaEspainiako Est.tik kanpo19865.6733922874.994
Nafarroa GaraiaEspainiako Est.tik kanpo19916.4494383395.672
Nafarroa GaraiaEspainiako Est.tik kanpo19966.3353123535.670

Iturria: Guk egindakoa. Biztanleria Zentsuak eta Biztanleriaren estatistikak, EUSTAT Araba, Bizkaia eta Gipuzkoarako. IEN (1986, 1991, 1996, eta 2001) eta Euskarabidea (2011) Nafarroa Garairako. Soziolinguistikazko Inkesta, Ipar Euskal Herrirako (HPS).

Oharra: Hainbat kasutan Nafarroa Garaiko datuek ez dute hiztunen %100a osatzen, ehuneko kopuru txiki batean ezezaguna baita gaitasuna.
Iturrien inguruko edo egindako eragiketei buruzko xehetasun gehiago jakin nahi izanez gero, jo Metodologia atalera.



Soziolinguistika Klusterra / Tel.: 943 592 556 / Posta-e.: kluster@soziolinguistika.eus / MARTIN UGALDE KULTUR PARKEA, 20140 - ANDOAIN