Lehen hizkuntzaren bilakaera, Espainiako Estatuko gainontzeko AEetan jaiotakoen artean, Udalerrika. Euskal Herria, » (%)
LurraldeaUrteaGuztira EuskaraErdaraBiakBeste
Abadiño (B)1986100,00,591,80,47,3
Abadiño (B)1991100,01,792,60,84,9
Abadiño (B)1996100,00,691,60,37,5
Abadiño (B)2001100,00,492,30,66,6
Abadiño (B)2006100,00,492,60,66,4
Abadiño (B)2011100,00,591,70,77,0
Abaltzisketa (G)1986100,0100,00,00,00,0
Abaltzisketa (G)1991100,0100,00,00,00,0
Abaltzisketa (G)1996100,066,70,00,033,3
Abaltzisketa (G)2001100,0100,00,00,00,0
Abaltzisketa (G)2006100,071,428,60,00,0
Abaltzisketa (G)2011100,080,020,00,00,0
Abanto-Zierbena (B)1986100,00,297,50,12,2
Abanto-Zierbena (B)1991100,00,197,10,02,8
Abanto-Zierbena (B)1996100,00,297,90,21,7
Abanto-Zierbena (B)2001100,00,196,10,33,5
Abanto-Zierbena (B)2006100,00,295,60,34,0
Abanto-Zierbena (B)2011100,00,494,80,74,1
Aduna (G)1986100,041,258,80,00,0
Aduna (G)1991100,044,455,60,00,0
Aduna (G)1996100,044,455,60,00,0
Aduna (G)2001100,041,758,30,00,0
Aduna (G)2006100,033,366,70,00,0
Aduna (G)2011100,030,861,57,70,0
Agurain (A)1986100,01,497,60,50,6
Agurain (A)1991100,00,898,70,30,2
Agurain (A)1996100,00,998,20,50,4
Agurain (A)2001100,01,198,40,20,3
Agurain (A)2006100,01,196,90,51,5
Agurain (A)2011100,01,496,20,71,6
Aia (G)1986100,035,361,82,90,0
Aia (G)1991100,028,146,96,318,8
Aia (G)1996100,020,361,01,716,9
Aia (G)2001100,045,543,20,011,4
Aia (G)2006100,029,363,80,06,9
Aia (G)2011100,027,169,50,03,4
Aiara (A)1986100,00,899,20,00,0
Aiara (A)1991100,00,496,10,43,0
Aiara (A)1996100,00,099,50,00,5
Aiara (A)2001100,01,898,20,00,0
Aiara (A)2006100,00,796,90,32,1
Aiara (A)2011100,00,097,21,01,7
Aizarnazabal (G)1986100,020,080,00,00,0
Aizarnazabal (G)1991100,016,766,716,70,0
Aizarnazabal (G)1996100,025,066,70,08,3
Aizarnazabal (G)2001100,016,775,08,30,0
Aizarnazabal (G)2006100,010,386,20,03,4
Aizarnazabal (G)2011100,06,393,80,00,0
Ajangiz (B)1991100,010,090,00,00,0
Ajangiz (B)1996100,00,0100,00,00,0
Ajangiz (B)2001100,025,075,00,00,0
Ajangiz (B)2006100,022,277,80,00,0
Ajangiz (B)2011100,00,090,00,010,0
Albiztur (G)1986100,0100,00,00,00,0
Albiztur (G)1991100,0100,00,00,00,0
Albiztur (G)1996100,085,70,00,014,3
Albiztur (G)2001100,066,733,30,00,0
Albiztur (G)2006100,033,355,60,011,1
Albiztur (G)2011100,033,344,40,022,2
Alegia (G)1986100,06,693,00,50,0
Alegia (G)1991100,08,590,50,90,0
Alegia (G)1996100,010,483,64,02,0
Alegia (G)2001100,08,487,42,41,8
Alegia (G)2006100,08,487,32,41,8
Alegia (G)2011100,08,288,42,70,7
Alkiza (G)1986100,00,0100,00,00,0
Alkiza (G)1991100,00,0100,00,00,0
Alkiza (G)1996100,025,062,50,012,5
Alkiza (G)2001100,00,075,00,025,0
Alkiza (G)2006100,00,075,00,025,0
Alkiza (G)2011100,00,078,60,021,4
Alonsotegi (B)1991100,00,097,70,22,0
Alonsotegi (B)1996100,00,394,10,45,2
Alonsotegi (B)2001100,00,397,40,32,0
Alonsotegi (B)2006100,00,397,20,22,3
Alonsotegi (B)2011100,00,496,20,43,1
Altzaga (G)1991100,066,70,00,033,3
Altzaga (G)1996100,050,00,00,050,0
Altzaga (G)2001100,00,0100,00,00,0
Altzaga (G)2006100,016,783,30,00,0
Altzaga (G)2011100,016,766,716,70,0
Altzo (G)1986100,0100,00,00,00,0
Altzo (G)1991100,075,025,00,00,0
Altzo (G)1996100,066,733,30,00,0
Altzo (G)2001100,037,550,00,012,5
Altzo (G)2006100,023,564,75,95,9
Altzo (G)2011100,022,244,411,122,2
Amezketa (G)1986100,038,955,60,05,6
Amezketa (G)1991100,058,141,90,00,0
Amezketa (G)1996100,033,362,50,04,2
Amezketa (G)2001100,028,664,30,07,1
Amezketa (G)2006100,032,060,00,08,0
Amezketa (G)2011100,034,653,80,011,5
Amoroto (B)1986100,050,050,00,00,0
Amoroto (B)1991100,033,366,70,00,0
Amoroto (B)1996100,00,0100,00,00,0
Amoroto (B)2001100,00,0100,00,00,0
Amoroto (B)2006100,050,050,00,00,0
Amoroto (B)2011100,00,0100,00,00,0
Amurrio (A)1986100,00,395,60,14,0
Amurrio (A)1991100,00,298,00,01,8
Amurrio (A)1996100,00,295,80,23,8
Amurrio (A)2001100,00,395,80,33,7
Amurrio (A)2006100,00,496,30,33,1
Amurrio (A)2011100,00,695,00,63,8
Andoain (G)1986100,07,089,00,73,3
Andoain (G)1991100,07,188,81,32,8
Andoain (G)1996100,08,088,10,53,3
Andoain (G)2001100,07,091,10,81,1
Andoain (G)2006100,06,691,60,81,0
Andoain (G)2011100,06,391,50,81,4
Anoeta (G)1986100,08,589,31,90,3
Anoeta (G)1991100,012,087,00,70,3
Anoeta (G)1996100,011,980,51,36,3
Anoeta (G)2001100,011,282,91,64,4
Anoeta (G)2006100,010,484,22,13,3
Anoeta (G)2011100,010,683,71,93,8
Antzuola (G)1986100,03,192,10,24,5
Antzuola (G)1991100,03,193,70,72,6
Antzuola (G)1996100,05,390,70,33,7
Antzuola (G)2001100,05,988,90,94,3
Antzuola (G)2006100,05,089,91,33,8
Antzuola (G)2011100,03,889,42,74,1
Arakaldo (B)1986100,00,0100,00,00,0
Arakaldo (B)1991100,00,0100,00,00,0
Arakaldo (B)1996100,00,0100,00,00,0
Arakaldo (B)2001100,010,090,00,00,0
Arakaldo (B)2006100,011,188,90,00,0
Arakaldo (B)2011100,00,092,30,07,7
Arama (G)1986100,054,545,50,00,0
Arama (G)1991100,020,060,020,00,0
Arama (G)1996100,033,366,70,00,0
Arama (G)2001100,025,075,00,00,0
Arama (G)2006100,011,188,90,00,0
Arama (G)2011100,014,385,70,00,0
Aramaio (A)1986100,05,693,31,10,0
Aramaio (A)1991100,08,191,90,00,0
Aramaio (A)1996100,08,088,53,40,0
Aramaio (A)2001100,07,986,54,51,1
Aramaio (A)2006100,09,386,04,70,0
Aramaio (A)2011100,08,485,56,00,0
Arantzazu (B)1986100,016,783,30,00,0
Arantzazu (B)1991100,04,096,00,00,0
Arantzazu (B)1996100,00,096,04,00,0
Arantzazu (B)2001100,00,0100,00,00,0
Arantzazu (B)2006100,04,895,20,00,0
Arantzazu (B)2011100,00,0100,00,00,0
Areatza (B)1986100,00,999,10,00,0
Areatza (B)1991100,02,496,61,00,0
Areatza (B)1996100,03,794,51,20,6
Areatza (B)2001100,01,698,40,00,0
Areatza (B)2006100,01,898,20,00,0
Areatza (B)2011100,01,890,02,75,5
Aretxabaleta (G)1986100,01,696,10,41,8
Aretxabaleta (G)1991100,01,794,00,43,9
Aretxabaleta (G)1996100,02,793,10,63,6
Aretxabaleta (G)2001100,02,494,31,32,1
Aretxabaleta (G)2006100,02,393,31,42,9
Aretxabaleta (G)2011100,02,492,71,73,2
Armiñon (A)1986100,00,0100,00,00,0
Armiñon (A)1991100,03,097,00,00,0
Armiñon (A)1996100,00,0100,00,00,0
Armiñon (A)2001100,00,0100,00,00,0
Armiñon (A)2006100,00,0100,00,00,0
Armiñon (A)2011100,00,096,61,71,7
Arraia-Maeztu (A)1986100,00,099,20,00,8
Arraia-Maeztu (A)1991100,00,0100,00,00,0
Arraia-Maeztu (A)1996100,01,099,00,00,0
Arraia-Maeztu (A)2001100,00,095,80,04,2
Arraia-Maeztu (A)2006100,00,097,20,02,8
Arraia-Maeztu (A)2011100,00,097,71,11,1
Arrankudiaga (B)1986100,00,098,51,50,0
Arrankudiaga (B)1991100,03,295,20,01,6
Arrankudiaga (B)1996100,04,995,10,00,0
Arrankudiaga (B)2001100,01,498,60,00,0
Arrankudiaga (B)2006100,02,597,50,00,0
Arrankudiaga (B)2011100,01,393,82,52,5
Arrasate (G)1986100,02,595,60,91,1
Arrasate (G)1991100,04,693,40,71,2
Arrasate (G)1996100,03,493,90,91,8
Arrasate (G)2001100,02,095,00,62,4
Arrasate (G)2006100,02,194,90,62,3
Arrasate (G)2011100,01,995,10,72,3
Arratzu (B)1996100,044,455,60,00,0
Arratzu (B)2001100,040,060,00,00,0
Arratzu (B)2006100,027,372,70,00,0
Arratzu (B)2011100,00,090,99,10,0
Arratzu-Ubarrundia (A)1986100,00,096,40,03,6
Arratzu-Ubarrundia (A)1991100,00,096,80,82,4
Arratzu-Ubarrundia (A)1996100,00,095,40,04,6
Arratzu-Ubarrundia (A)2001100,00,096,70,82,5
Arratzu-Ubarrundia (A)2006100,00,096,80,62,6
Arratzu-Ubarrundia (A)2011100,00,095,80,63,6
Arrieta (B)1986100,07,792,30,00,0
Arrieta (B)1991100,043,856,30,00,0
Arrieta (B)1996100,021,178,90,00,0
Arrieta (B)2001100,010,382,86,90,0
Arrieta (B)2006100,013,882,83,40,0
Arrieta (B)2011100,014,385,70,00,0
Arrigorriaga (B)1986100,00,596,80,32,4
Arrigorriaga (B)1991100,00,591,60,47,5
Arrigorriaga (B)1996100,00,493,10,36,2
Arrigorriaga (B)2001100,00,392,50,46,8
Arrigorriaga (B)2006100,00,592,80,56,2
Arrigorriaga (B)2011100,00,792,50,56,3
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)1986100,04,992,72,40,0
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)1991100,02,897,20,00,0
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)1996100,06,989,70,03,4
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)2001100,03,296,80,00,0
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)2006100,03,393,33,30,0
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)2011100,04,295,80,00,0
Artzentales (B)1986100,01,298,80,00,0
Artzentales (B)1991100,00,0100,00,00,0
Artzentales (B)1996100,00,0100,00,00,0
Artzentales (B)2001100,00,094,22,92,9
Artzentales (B)2006100,00,093,43,33,3
Artzentales (B)2011100,00,093,14,22,8
Artziniega (A)1986100,00,099,60,00,4
Artziniega (A)1991100,00,097,20,82,0
Artziniega (A)1996100,00,098,80,40,8
Artziniega (A)2001100,00,098,10,51,4
Artziniega (A)2006100,00,497,70,41,5
Artziniega (A)2011100,00,496,00,72,9
Asparrena (A)1986100,05,393,61,10,0
Asparrena (A)1991100,02,793,00,83,5
Asparrena (A)1996100,02,995,71,10,4
Asparrena (A)2001100,04,094,11,20,8
Asparrena (A)2006100,04,693,31,30,8
Asparrena (A)2011100,06,187,81,64,5
Asteasu (G)1986100,07,091,21,80,0
Asteasu (G)1991100,04,892,30,02,9
Asteasu (G)1996100,09,885,30,04,9
Asteasu (G)2001100,010,684,00,05,3
Asteasu (G)2006100,011,283,20,94,7
Asteasu (G)2011100,09,883,71,15,4
Astigarraga (G)1991100,012,984,50,71,9
Astigarraga (G)1996100,011,977,50,99,7
Astigarraga (G)2001100,013,182,41,92,7
Astigarraga (G)2006100,011,085,32,11,6
Astigarraga (G)2011100,09,484,41,74,5
Ataun (G)1986100,033,864,91,40,0
Ataun (G)1991100,038,255,94,41,5
Ataun (G)1996100,042,950,81,64,8
Ataun (G)2001100,046,344,81,57,5
Ataun (G)2006100,033,358,31,46,9
Ataun (G)2011100,032,855,25,26,9
Atxondo (B)1986100,00,898,10,80,3
Atxondo (B)1991100,02,197,30,00,6
Atxondo (B)1996100,00,794,00,05,3
Atxondo (B)2001100,02,497,30,30,0
Atxondo (B)2006100,03,594,90,41,2
Atxondo (B)2011100,02,593,70,43,4
Aulesti (B)1986100,00,0100,00,00,0
Aulesti (B)1991100,066,733,30,00,0
Aulesti (B)1996100,00,080,020,00,0
Aulesti (B)2001100,00,0100,00,00,0
Aulesti (B)2006100,00,0100,00,00,0
Aulesti (B)2011100,00,0100,00,00,0
Azkoitia (G)1986100,04,192,51,12,4
Azkoitia (G)1991100,04,093,60,42,0
Azkoitia (G)1996100,06,488,31,24,2
Azkoitia (G)2001100,05,890,91,22,1
Azkoitia (G)2006100,06,090,01,32,7
Azkoitia (G)2011100,05,889,51,83,0
Azpeitia (G)1986100,06,991,00,81,3
Azpeitia (G)1991100,09,988,31,70,1
Azpeitia (G)1996100,013,481,40,84,4
Azpeitia (G)2001100,07,687,92,22,4
Azpeitia (G)2006100,07,389,11,91,7
Azpeitia (G)2011100,06,990,41,71,0
Añana (A)1986100,00,0100,00,00,0
Añana (A)1991100,00,0100,00,00,0
Añana (A)1996100,00,095,50,04,5
Añana (A)2001100,00,0100,00,00,0
Añana (A)2006100,00,0100,00,00,0
Añana (A)2011100,00,091,70,08,3
Bakio (B)1986100,03,594,12,40,0
Bakio (B)1991100,07,691,31,10,0
Bakio (B)1996100,04,095,01,00,0
Bakio (B)2001100,04,893,50,80,8
Bakio (B)2006100,03,592,31,42,8
Bakio (B)2011100,05,585,41,27,9
Baliarrain (G)1991-----
Baliarrain (G)1996-----
Baliarrain (G)2001100,00,0100,00,00,0
Baliarrain (G)2006100,00,0100,00,00,0
Baliarrain (G)2011100,020,080,00,00,0
Balmaseda (B)1986100,00,199,10,00,8
Balmaseda (B)1991100,00,198,80,20,9
Balmaseda (B)1996100,00,099,80,10,1
Balmaseda (B)2001100,00,198,30,21,5
Balmaseda (B)2006100,00,198,40,11,4
Balmaseda (B)2011100,00,696,60,52,3
Barakaldo (B)1986100,00,195,60,04,3
Barakaldo (B)1991100,00,194,80,15,0
Barakaldo (B)1996100,00,194,40,25,3
Barakaldo (B)2001100,00,194,70,15,0
Barakaldo (B)2006100,00,294,60,25,0
Barakaldo (B)2011100,00,293,90,35,6
Barrika (B)1986100,01,793,00,94,3
Barrika (B)1991100,02,295,70,02,2
Barrika (B)1996100,02,093,22,72,0
Barrika (B)2001100,01,192,11,75,1
Barrika (B)2006100,02,794,11,61,6
Barrika (B)2011100,03,790,41,64,3
Barrundia (A)1986100,03,888,57,70,0
Barrundia (A)1991100,06,590,30,03,2
Barrundia (A)1996100,06,593,50,00,0
Barrundia (A)2001100,01,693,51,63,2
Barrundia (A)2006100,01,396,00,02,7
Barrundia (A)2011100,02,493,90,03,7
Basauri (B)1986100,00,295,80,13,9
Basauri (B)1991100,00,296,50,13,2
Basauri (B)1996100,00,196,50,23,2
Basauri (B)2001100,00,296,40,13,2
Basauri (B)2006100,00,396,40,13,2
Basauri (B)2011100,00,396,00,23,5
Bastida (A)1986100,00,098,50,01,5
Bastida (A)1991100,00,499,60,00,0
Bastida (A)1996100,00,799,30,00,0
Bastida (A)2001100,00,697,10,91,5
Bastida (A)2006100,00,596,41,11,9
Bastida (A)2011100,00,395,30,93,4
Beasain (G)1986100,03,790,20,65,6
Beasain (G)1991100,04,290,30,84,7
Beasain (G)1996100,05,485,71,17,7
Beasain (G)2001100,04,287,41,37,1
Beasain (G)2006100,04,087,71,27,1
Beasain (G)2011100,03,987,41,37,4
Bedia (B)1986100,01,495,20,52,9
Bedia (B)1991100,03,296,20,50,0
Bedia (B)1996100,02,596,30,01,2
Bedia (B)2001100,04,195,30,00,6
Bedia (B)2006100,03,396,00,00,7
Bedia (B)2011100,03,794,91,50,0
Beizama (G)1986100,0100,00,00,00,0
Beizama (G)1991100,083,316,70,00,0
Beizama (G)1996100,0100,00,00,00,0
Beizama (G)2001100,0100,00,00,00,0
Beizama (G)2006100,033,366,70,00,0
Beizama (G)2011100,014,385,70,00,0
Belauntza (G)1986100,030,055,015,00,0
Belauntza (G)1991100,030,465,24,30,0
Belauntza (G)1996100,016,766,70,016,7
Belauntza (G)2001100,010,573,710,55,3
Belauntza (G)2006100,05,080,010,05,0
Belauntza (G)2011100,015,080,05,00,0
Berango (B)1986100,00,596,30,52,7
Berango (B)1991100,00,796,90,22,3
Berango (B)1996100,00,996,20,62,3
Berango (B)2001100,00,596,20,23,1
Berango (B)2006100,01,095,70,23,1
Berango (B)2011100,01,394,20,34,2
Berantevilla (A)1986100,00,0100,00,00,0
Berantevilla (A)1991100,00,0100,00,00,0
Berantevilla (A)1996100,00,098,71,30,0
Berantevilla (A)2001100,00,0100,00,00,0
Berantevilla (A)2006100,00,997,20,90,9
Berantevilla (A)2011100,00,996,30,02,8
Berastegi (G)1986100,075,419,33,51,8
Berastegi (G)1991100,076,921,51,50,0
Berastegi (G)1996100,082,312,91,63,2
Berastegi (G)2001100,087,57,11,83,6
Berastegi (G)2006100,065,227,51,45,8
Berastegi (G)2011100,056,234,22,76,8
Bergara (G)1986100,03,392,41,13,1
Bergara (G)1991100,04,892,20,82,1
Bergara (G)1996100,05,287,90,76,2
Bergara (G)2001100,03,292,41,03,4
Bergara (G)2006100,03,292,21,03,7
Bergara (G)2011100,03,590,51,44,6
Bermeo (B)1986100,06,690,61,11,7
Bermeo (B)1991100,010,285,41,23,2
Bermeo (B)1996100,09,884,92,33,1
Bermeo (B)2001100,08,587,12,02,5
Bermeo (B)2006100,08,586,42,32,8
Bermeo (B)2011100,07,886,52,43,3
Bernedo (A)1986100,01,198,90,00,0
Bernedo (A)1991100,00,0100,00,00,0
Bernedo (A)1996100,01,398,70,00,0
Bernedo (A)2001100,00,098,61,40,0
Bernedo (A)2006100,00,098,91,10,0
Bernedo (A)2011100,01,292,94,71,2
Berriatua (B)1986100,023,474,50,02,1
Berriatua (B)1991100,022,074,60,03,4
Berriatua (B)1996100,016,256,80,027,0
Berriatua (B)2001100,022,968,60,08,6
Berriatua (B)2006100,016,270,32,710,8
Berriatua (B)2011100,011,471,40,017,1
Berriz (B)1986100,01,198,50,30,1
Berriz (B)1991100,01,098,10,01,0
Berriz (B)1996100,01,897,30,10,8
Berriz (B)2001100,01,195,51,02,4
Berriz (B)2006100,01,295,70,92,2
Berriz (B)2011100,01,095,11,12,8
Berrobi (G)1986100,027,167,11,24,7
Berrobi (G)1991100,026,970,52,60,0
Berrobi (G)1996100,023,668,14,24,2
Berrobi (G)2001100,021,567,71,59,2
Berrobi (G)2006100,018,672,91,76,8
Berrobi (G)2011100,020,862,37,59,4
Bidania-Goiatz (G)1986100,050,050,00,00,0
Bidania-Goiatz (G)1991100,025,075,00,00,0
Bidania-Goiatz (G)1996100,030,846,20,023,1
Bidania-Goiatz (G)2001100,044,444,411,10,0
Bidania-Goiatz (G)2006100,04,881,09,54,8
Bidania-Goiatz (G)2011100,08,383,38,30,0
Bilar (A)1986100,00,095,94,10,0
Bilar (A)1991100,00,0100,00,00,0
Bilar (A)1996100,00,0100,00,00,0
Bilar (A)2001100,00,0100,00,00,0
Bilar (A)2006100,00,099,00,01,0
Bilar (A)2011100,02,095,12,01,0
Bilbo (B)1986100,00,494,50,34,9
Bilbo (B)1991100,00,495,70,23,7
Bilbo (B)1996100,00,394,30,35,1
Bilbo (B)2001100,00,495,70,23,6
Bilbo (B)2006100,00,595,60,33,6
Bilbo (B)2011100,00,694,70,44,3
Burgelu (A)1986100,00,0100,00,00,0
Burgelu (A)1991100,00,0100,00,00,0
Burgelu (A)1996100,06,393,80,00,0
Burgelu (A)2001100,00,0100,00,00,0
Burgelu (A)2006100,00,096,31,32,5
Burgelu (A)2011100,01,992,50,94,7
Busturia (B)1986100,03,196,90,00,0
Busturia (B)1991100,04,594,70,40,4
Busturia (B)1996100,02,195,90,81,2
Busturia (B)2001100,04,492,10,92,6
Busturia (B)2006100,03,490,22,63,8
Busturia (B)2011100,04,587,72,75,0
Deba (G)1986100,04,887,11,96,2
Deba (G)1991100,07,888,30,73,2
Deba (G)1996100,05,281,71,311,8
Deba (G)2001100,04,789,10,95,3
Deba (G)2006100,06,088,61,34,1
Deba (G)2011100,04,387,72,65,4
Derio (B)1986100,00,397,10,32,4
Derio (B)1991100,00,398,10,31,2
Derio (B)1996100,00,398,30,11,2
Derio (B)2001100,00,398,00,31,5
Derio (B)2006100,00,497,60,51,5
Derio (B)2011100,00,796,60,62,1
Dima (B)1986100,00,0100,00,00,0
Dima (B)1991100,030,369,70,00,0
Dima (B)1996100,014,378,63,63,6
Dima (B)2001100,010,382,17,70,0
Dima (B)2006100,09,184,16,80,0
Dima (B)2011100,03,886,83,85,7
Donemiliaga (A)1986100,01,887,39,11,8
Donemiliaga (A)1991100,06,890,90,02,3
Donemiliaga (A)1996100,06,793,30,00,0
Donemiliaga (A)2001100,08,190,30,01,6
Donemiliaga (A)2006100,07,591,00,01,5
Donemiliaga (A)2011100,08,584,52,84,2
Donostia (G)1986100,04,789,51,34,6
Donostia (G)1991100,04,990,61,33,3
Donostia (G)1996100,04,890,41,53,4
Donostia (G)2001100,04,491,01,13,5
Donostia (G)2006100,04,491,01,13,5
Donostia (G)2011100,04,390,21,34,3
Dulantzi (A)1986100,00,397,70,31,8
Dulantzi (A)1991100,00,397,50,02,2
Dulantzi (A)1996100,01,497,40,01,2
Dulantzi (A)2001100,00,795,80,03,5
Dulantzi (A)2006100,00,896,80,22,2
Dulantzi (A)2011100,01,194,50,73,7
Durango (B)1986100,01,295,10,53,3
Durango (B)1991100,01,794,50,63,2
Durango (B)1996100,01,795,40,52,5
Durango (B)2001100,01,695,60,92,0
Durango (B)2006100,01,695,50,72,3
Durango (B)2011100,01,794,70,92,8
Ea (B)1986100,031,663,20,05,3
Ea (B)1991100,037,562,50,00,0
Ea (B)1996100,013,677,39,10,0
Ea (B)2001100,016,773,310,00,0
Ea (B)2006100,013,875,96,93,4
Ea (B)2011100,08,782,68,70,0
Eibar (G)1986100,01,987,70,99,5
Eibar (G)1991100,02,890,90,65,7
Eibar (G)1996100,03,084,10,712,2
Eibar (G)2001100,02,287,41,19,3
Eibar (G)2006100,02,187,81,28,9
Eibar (G)2011100,01,887,91,48,8
Ekora (A)1986100,00,0100,00,00,0
Ekora (A)1991100,00,0100,00,00,0
Ekora (A)1996100,00,096,80,03,2
Ekora (A)2001100,00,098,50,01,5
Ekora (A)2006100,01,198,90,00,0
Ekora (A)2011100,03,394,42,20,0
Elantxobe (B)1986100,025,075,00,00,0
Elantxobe (B)1991100,050,050,00,00,0
Elantxobe (B)1996100,050,043,86,30,0
Elantxobe (B)2001100,033,366,70,00,0
Elantxobe (B)2006100,018,281,80,00,0
Elantxobe (B)2011100,018,281,80,00,0
Elduain (G)1986100,075,08,316,70,0
Elduain (G)1991100,0100,00,00,00,0
Elduain (G)1996100,093,36,70,00,0
Elduain (G)2001100,0100,00,00,00,0
Elduain (G)2006100,066,733,30,00,0
Elduain (G)2011100,033,344,422,20,0
Elgeta (G)1986100,02,098,00,00,0
Elgeta (G)1991100,04,993,80,01,2
Elgeta (G)1996100,04,690,81,13,4
Elgeta (G)2001100,02,689,51,36,6
Elgeta (G)2006100,03,391,20,05,5
Elgeta (G)2011100,04,986,40,08,6
Elgoibar (G)1986100,01,789,90,87,6
Elgoibar (G)1991100,02,491,50,65,5
Elgoibar (G)1996100,04,187,31,17,5
Elgoibar (G)2001100,02,192,40,74,7
Elgoibar (G)2006100,01,992,10,95,2
Elgoibar (G)2011100,02,291,20,85,8
Elorrio (B)1986100,00,897,00,61,6
Elorrio (B)1991100,02,196,10,71,1
Elorrio (B)1996100,01,495,40,62,6
Elorrio (B)2001100,01,396,00,82,0
Elorrio (B)2006100,01,196,70,81,4
Elorrio (B)2011100,01,695,20,92,2
Eltziego (A)1986100,00,099,40,60,0
Eltziego (A)1991100,00,099,40,00,6
Eltziego (A)1996100,00,099,70,30,0
Eltziego (A)2001100,00,098,10,01,9
Eltziego (A)2006100,00,697,90,31,2
Eltziego (A)2011100,01,292,22,34,3
Erandio (B)1986100,00,396,10,23,3
Erandio (B)1991100,00,296,50,13,1
Erandio (B)1996100,00,396,90,22,6
Erandio (B)2001100,00,397,00,22,6
Erandio (B)2006100,00,397,10,22,5
Erandio (B)2011100,00,496,50,32,8
Ereño (B)1986100,00,0100,00,00,0
Ereño (B)1991100,00,0100,00,00,0
Ereño (B)1996100,00,0100,00,00,0
Ereño (B)2001100,00,0100,00,00,0
Ereño (B)2006100,00,0100,00,00,0
Ereño (B)2011100,00,085,70,014,3
Ermua (B)1986100,00,383,80,215,7
Ermua (B)1991100,00,483,60,315,7
Ermua (B)1996100,00,484,60,414,6
Ermua (B)2001100,00,388,10,311,3
Ermua (B)2006100,00,488,20,311,1
Ermua (B)2011100,00,588,40,410,7
Errenteria (G)1986100,04,790,20,34,7
Errenteria (G)1991100,04,890,80,63,8
Errenteria (G)1996100,04,290,20,74,9
Errenteria (G)2001100,03,991,60,83,7
Errenteria (G)2006100,03,791,90,73,7
Errenteria (G)2011100,03,592,00,93,6
Errezil (G)1986100,050,050,00,00,0
Errezil (G)1991100,050,050,00,00,0
Errezil (G)1996100,033,30,011,155,6
Errezil (G)2001100,050,050,00,00,0
Errezil (G)2006100,025,075,00,00,0
Errezil (G)2011100,033,366,70,00,0
Erriberabeitia (A)1986100,00,098,90,01,1
Erriberabeitia (A)1991100,00,0100,00,00,0
Erriberabeitia (A)1996100,00,097,80,02,2
Erriberabeitia (A)2001100,00,098,00,81,2
Erriberabeitia (A)2006100,00,297,50,51,8
Erriberabeitia (A)2011100,01,493,81,03,8
Erriberagoitia (A)1986100,00,0100,00,00,0
Erriberagoitia (A)1991100,00,0100,00,00,0
Erriberagoitia (A)1996100,00,098,90,01,1
Erriberagoitia (A)2001100,00,092,90,07,1
Erriberagoitia (A)2006100,00,093,10,06,9
Erriberagoitia (A)2011100,00,091,70,08,3
Errigoiti (B)1986100,018,272,79,10,0
Errigoiti (B)1991100,014,385,70,00,0
Errigoiti (B)1996100,018,272,70,09,1
Errigoiti (B)2001100,06,393,80,00,0
Errigoiti (B)2006100,05,988,25,90,0
Errigoiti (B)2011100,015,878,95,30,0
Eskoriatza (G)1986100,01,898,10,10,0
Eskoriatza (G)1991100,01,996,40,21,5
Eskoriatza (G)1996100,02,791,50,55,3
Eskoriatza (G)2001100,01,593,80,24,5
Eskoriatza (G)2006100,01,795,00,23,1
Eskoriatza (G)2011100,01,294,50,53,7
Etxebarri (B)1986100,00,291,20,28,5
Etxebarri (B)1991100,00,290,50,09,3
Etxebarri (B)1996100,00,287,50,212,1
Etxebarri (B)2001100,00,392,50,36,9
Etxebarri (B)2006100,00,393,10,36,3
Etxebarri (B)2011100,00,492,20,37,2
Ezkio-Itsaso (G)1986100,029,666,70,03,7
Ezkio-Itsaso (G)1991100,026,169,60,04,3
Ezkio-Itsaso (G)1996100,026,169,60,04,3
Ezkio-Itsaso (G)2001100,028,671,40,00,0
Ezkio-Itsaso (G)2006100,018,881,30,00,0
Ezkio-Itsaso (G)2011100,024,175,90,00,0
Forua (B)1991100,01,896,31,80,0
Forua (B)1996100,04,391,30,93,5
Forua (B)2001100,06,991,11,01,0
Forua (B)2006100,03,792,70,03,7
Forua (B)2011100,03,889,92,53,8
Fruiz (B)1986100,0100,00,00,00,0
Fruiz (B)1991100,050,050,00,00,0
Fruiz (B)1996100,00,0100,00,00,0
Fruiz (B)2001100,00,092,30,07,7
Fruiz (B)2006100,00,0100,00,00,0
Fruiz (B)2011100,00,095,80,04,2
Gabiria (G)1986100,055,644,40,00,0
Gabiria (G)1991100,063,636,40,00,0
Gabiria (G)1996100,041,758,30,00,0
Gabiria (G)2001100,016,783,30,00,0
Gabiria (G)2006100,020,080,00,00,0
Gabiria (G)2011100,04,890,50,04,8
Gaintza (G)1986100,0100,00,00,00,0
Gaintza (G)1991100,0100,00,00,00,0
Gaintza (G)1996100,050,050,00,00,0
Gaintza (G)2001100,0100,00,00,00,0
Gaintza (G)2006100,050,050,00,00,0
Gaintza (G)2011100,033,333,30,033,3
Galdakao (B)1986100,00,797,10,21,9
Galdakao (B)1991100,00,897,00,22,0
Galdakao (B)1996100,00,897,00,41,8
Galdakao (B)2001100,00,597,20,42,0
Galdakao (B)2006100,00,697,00,42,0
Galdakao (B)2011100,00,696,30,62,5
Galdames (B)1986100,00,0100,00,00,0
Galdames (B)1991100,00,0100,00,00,0
Galdames (B)1996100,00,0100,00,00,0
Galdames (B)2001100,01,498,60,00,0
Galdames (B)2006100,01,397,30,01,3
Galdames (B)2011100,00,096,81,61,6
Gamiz-Fika (B)1986100,05,095,00,00,0
Gamiz-Fika (B)1991100,010,080,00,010,0
Gamiz-Fika (B)1996100,08,383,30,08,3
Gamiz-Fika (B)2001100,00,089,72,97,4
Gamiz-Fika (B)2006100,00,094,41,44,2
Gamiz-Fika (B)2011100,00,088,24,47,4
Garai (B)1986100,010,090,00,00,0
Garai (B)1991100,09,154,527,39,1
Garai (B)1996100,027,363,60,09,1
Garai (B)2001100,012,575,00,012,5
Garai (B)2006100,07,171,40,021,4
Garai (B)2011100,00,093,30,06,7
Gasteiz (A)1986100,00,397,40,22,1
Gasteiz (A)1991100,00,297,30,22,2
Gasteiz (A)1996100,00,395,90,33,6
Gasteiz (A)2001100,00,497,10,32,3
Gasteiz (A)2006100,00,696,80,32,3
Gasteiz (A)2011100,00,695,90,53,0
Gatika (B)1986100,06,193,90,00,0
Gatika (B)1991100,04,593,22,30,0
Gatika (B)1996100,07,781,56,24,6
Gatika (B)2001100,01,295,30,03,5
Gatika (B)2006100,01,194,70,04,2
Gatika (B)2011100,01,890,01,86,4
Gautegiz-Arteaga (B)1986100,05,982,411,80,0
Gautegiz-Arteaga (B)1991100,08,787,04,30,0
Gautegiz-Arteaga (B)1996100,07,185,73,63,6
Gautegiz-Arteaga (B)2001100,012,084,04,00,0
Gautegiz-Arteaga (B)2006100,05,384,22,67,9
Gautegiz-Arteaga (B)2011100,02,684,62,610,3
Gaztelu (G)1996100,050,050,00,00,0
Gaztelu (G)2001100,075,025,00,00,0
Gaztelu (G)2006100,050,050,00,00,0
Gaztelu (G)2011100,060,040,00,00,0
Gernika-Lumo (B)1986100,02,593,11,23,2
Gernika-Lumo (B)1991100,03,693,40,82,2
Gernika-Lumo (B)1996100,03,294,70,91,3
Gernika-Lumo (B)2001100,02,494,70,82,0
Gernika-Lumo (B)2006100,02,793,51,12,6
Gernika-Lumo (B)2011100,03,293,01,02,8
Getaria (G)1986100,015,184,00,90,0
Getaria (G)1991100,020,077,70,02,3
Getaria (G)1996100,032,355,71,910,1
Getaria (G)2001100,015,879,23,31,7
Getaria (G)2006100,012,883,32,81,1
Getaria (G)2011100,015,776,54,33,5
Getxo (B)1986100,00,795,90,62,9
Getxo (B)1991100,00,996,30,62,2
Getxo (B)1996100,00,696,50,52,4
Getxo (B)2001100,00,896,60,52,1
Getxo (B)2006100,01,096,50,42,0
Getxo (B)2011100,01,095,60,82,6
Gizaburuaga (B)1986-----
Gizaburuaga (B)1991-----
Gizaburuaga (B)1996100,00,0100,00,00,0
Gizaburuaga (B)2001100,00,0100,00,00,0
Gizaburuaga (B)2006100,00,0100,00,00,0
Gizaburuaga (B)2011100,00,0100,00,00,0
Gobiaran (A)1986100,00,099,20,80,0
Gobiaran (A)1991100,00,098,10,01,9
Gobiaran (A)1996100,00,0100,00,00,0
Gobiaran (A)2001100,00,099,40,60,0
Gobiaran (A)2006100,00,998,10,50,5
Gobiaran (A)2011100,00,997,20,51,4
Gordexola (B)1986100,00,499,60,00,0
Gordexola (B)1991100,00,098,70,01,3
Gordexola (B)1996100,00,599,10,00,5
Gordexola (B)2001100,01,096,50,02,5
Gordexola (B)2006100,01,594,60,53,4
Gordexola (B)2011100,01,094,00,05,0
Gorliz (B)1986100,00,990,20,58,4
Gorliz (B)1991100,01,892,71,44,1
Gorliz (B)1996100,01,293,80,84,1
Gorliz (B)2001100,01,293,80,74,2
Gorliz (B)2006100,01,494,50,53,6
Gorliz (B)2011100,01,692,81,44,1
Guardia (Biastari) (A)1986100,00,099,70,30,0
Guardia (Biastari) (A)1991100,00,099,00,50,5
Guardia (Biastari) (A)1996100,00,099,70,00,3
Guardia (Biastari) (A)2001100,00,998,30,90,0
Guardia (Biastari) (A)2006100,00,897,91,30,0
Guardia (Biastari) (A)2011100,02,293,71,92,2
Gueñes (B)1986100,00,199,60,10,2
Gueñes (B)1991100,00,299,70,00,1
Gueñes (B)1996100,00,298,30,01,5
Gueñes (B)2001100,00,298,60,30,9
Gueñes (B)2006100,00,297,80,41,6
Gueñes (B)2011100,00,396,50,72,5
Harana (A)1986100,00,0100,00,00,0
Harana (A)1991100,00,0100,00,00,0
Harana (A)1996100,00,0100,00,00,0
Harana (A)2001100,00,0100,00,00,0
Harana (A)2006100,00,0100,00,00,0
Harana (A)2011100,00,0100,00,00,0
Hernani (G)1986100,010,187,21,11,6
Hernani (G)1991100,011,386,51,01,1
Hernani (G)1996100,012,383,81,12,9
Hernani (G)2001100,011,086,61,01,4
Hernani (G)2006100,010,387,21,01,5
Hernani (G)2011100,010,486,61,11,8
Hernialde (G)1986100,023,176,90,00,0
Hernialde (G)1991100,023,176,90,00,0
Hernialde (G)1996100,014,378,67,10,0
Hernialde (G)2001100,023,169,27,70,0
Hernialde (G)2006100,037,556,36,30,0
Hernialde (G)2011100,033,366,70,00,0
Hondarribia (G)1986100,011,883,81,43,0
Hondarribia (G)1991100,012,184,81,31,8
Hondarribia (G)1996100,013,680,11,84,4
Hondarribia (G)2001100,012,382,52,82,5
Hondarribia (G)2006100,010,984,22,52,4
Hondarribia (G)2011100,011,183,42,43,1
Ibarra (G)1986100,013,085,00,61,4
Ibarra (G)1991100,016,481,81,80,0
Ibarra (G)1996100,016,281,80,41,6
Ibarra (G)2001100,014,983,11,30,6
Ibarra (G)2006100,014,482,81,71,1
Ibarra (G)2011100,014,281,32,42,1
Ibarrangelu (B)1986100,016,783,30,00,0
Ibarrangelu (B)1991100,023,576,50,00,0
Ibarrangelu (B)1996100,013,386,70,00,0
Ibarrangelu (B)2001100,015,080,05,00,0
Ibarrangelu (B)2006100,03,692,93,60,0
Ibarrangelu (B)2011100,03,396,70,00,0
Idiazabal (G)1986100,016,378,11,14,5
Idiazabal (G)1991100,019,476,33,80,5
Idiazabal (G)1996100,015,671,23,49,8
Idiazabal (G)2001100,027,070,80,61,7
Idiazabal (G)2006100,023,675,40,01,0
Idiazabal (G)2011100,020,875,70,62,9
Igorre (B)1986100,00,997,70,90,5
Igorre (B)1991100,03,295,41,10,2
Igorre (B)1996100,04,494,61,00,0
Igorre (B)2001100,02,995,01,01,0
Igorre (B)2006100,02,195,31,31,3
Igorre (B)2011100,02,093,62,32,0
Ikaztegieta (G)1986100,026,973,10,00,0
Ikaztegieta (G)1991100,036,064,00,00,0
Ikaztegieta (G)1996100,030,063,33,33,3
Ikaztegieta (G)2001100,026,969,23,80,0
Ikaztegieta (G)2006100,027,669,03,40,0
Ikaztegieta (G)2011100,019,474,23,23,2
Irun (G)1986100,05,990,81,61,7
Irun (G)1991100,06,591,30,91,2
Irun (G)1996100,06,689,51,12,8
Irun (G)2001100,06,691,10,81,6
Irun (G)2006100,06,191,20,91,7
Irun (G)2011100,05,990,71,12,2
Irura (G)1986100,021,875,90,02,3
Irura (G)1991100,021,774,70,03,6
Irura (G)1996100,024,571,31,13,2
Irura (G)2001100,019,279,80,01,0
Irura (G)2006100,016,179,70,04,2
Irura (G)2011100,012,179,52,36,1
Iruraitz-Gauna (A)1986100,00,0100,00,00,0
Iruraitz-Gauna (A)1991100,00,0100,00,00,0
Iruraitz-Gauna (A)1996100,00,094,90,05,1
Iruraitz-Gauna (A)2001100,05,194,90,00,0
Iruraitz-Gauna (A)2006100,02,897,20,00,0
Iruraitz-Gauna (A)2011100,03,696,40,00,0
Iruña Oka (A)1986100,00,097,90,02,1
Iruña Oka (A)1991100,00,099,80,00,2
Iruña Oka (A)1996100,00,299,50,00,3
Iruña Oka (A)2001100,00,297,70,21,9
Iruña Oka (A)2006100,00,496,20,82,5
Iruña Oka (A)2011100,00,594,61,33,7
Ispaster (B)1986100,040,060,00,00,0
Ispaster (B)1991100,033,366,70,00,0
Ispaster (B)1996100,050,050,00,00,0
Ispaster (B)2001100,018,281,80,00,0
Ispaster (B)2006100,014,385,70,00,0
Ispaster (B)2011100,021,173,75,30,0
Itsasondo (G)1986100,024,751,93,719,8
Itsasondo (G)1991100,024,762,33,99,1
Itsasondo (G)1996100,021,367,51,310,0
Itsasondo (G)2001100,011,181,53,73,7
Itsasondo (G)2006100,012,583,91,81,8
Itsasondo (G)2011100,011,384,93,80,0
Iurreta (B)1991100,01,596,30,21,9
Iurreta (B)1996100,00,995,80,33,0
Iurreta (B)2001100,00,496,40,33,0
Iurreta (B)2006100,00,495,80,33,5
Iurreta (B)2011100,00,795,00,93,4
Izurtza (B)1986100,00,0100,00,00,0
Izurtza (B)1991100,00,095,20,04,8
Izurtza (B)1996100,04,895,20,00,0
Izurtza (B)2001100,09,590,50,00,0
Izurtza (B)2006100,010,589,50,00,0
Izurtza (B)2011100,00,095,05,00,0
Kanpezu (A)1986100,00,598,50,50,5
Kanpezu (A)1991100,00,599,50,00,0
Kanpezu (A)1996100,00,598,90,00,5
Kanpezu (A)2001100,00,0100,00,00,0
Kanpezu (A)2006100,04,094,30,01,7
Kanpezu (A)2011100,04,392,61,21,9
Karrantza (B)1986100,00,099,80,00,2
Karrantza (B)1991100,00,399,70,00,0
Karrantza (B)1996100,00,398,70,50,5
Karrantza (B)2001100,00,399,70,00,0
Karrantza (B)2006100,00,699,10,00,3
Karrantza (B)2011100,00,099,00,01,0
Kortezubi (B)1991100,012,587,50,00,0
Kortezubi (B)1996100,040,060,00,00,0
Kortezubi (B)2001100,00,075,025,00,0
Kortezubi (B)2006100,08,358,333,30,0
Kortezubi (B)2011100,025,075,00,00,0
Kripan (A)1986100,00,0100,00,00,0
Kripan (A)1991100,00,0100,00,00,0
Kripan (A)1996100,00,0100,00,00,0
Kripan (A)2001100,00,0100,00,00,0
Kripan (A)2006100,00,0100,00,00,0
Kripan (A)2011100,00,0100,00,00,0
Kuartango (A)1986100,02,994,32,90,0
Kuartango (A)1991100,00,095,90,04,1
Kuartango (A)1996100,00,0100,00,00,0
Kuartango (A)2001100,00,097,20,02,8
Kuartango (A)2006100,00,097,20,02,8
Kuartango (A)2011100,00,097,00,03,0
Lagran (A)1986100,00,0100,00,00,0
Lagran (A)1991100,00,0100,00,00,0
Lagran (A)1996100,00,0100,00,00,0
Lagran (A)2001100,00,0100,00,00,0
Lagran (A)2006100,00,0100,00,00,0
Lagran (A)2011100,00,096,30,03,7
Lanestosa (B)1986100,00,0100,00,00,0
Lanestosa (B)1991100,00,0100,00,00,0
Lanestosa (B)1996100,00,0100,00,00,0
Lanestosa (B)2001100,00,0100,00,00,0
Lanestosa (B)2006100,00,0100,00,00,0
Lanestosa (B)2011100,00,096,62,31,1
Lantaron (A)1986100,00,099,70,00,3
Lantaron (A)1991100,00,099,70,30,0
Lantaron (A)1996100,00,098,80,01,2
Lantaron (A)2001100,00,599,20,00,3
Lantaron (A)2006100,00,798,80,00,5
Lantaron (A)2011100,01,996,31,30,5
Lantziego (A)1986100,00,0100,00,00,0
Lantziego (A)1991100,00,097,80,02,2
Lantziego (A)1996100,01,099,00,00,0
Lantziego (A)2001100,00,099,20,00,8
Lantziego (A)2006100,00,098,60,01,4
Lantziego (A)2011100,00,897,00,81,5
Lapuebla de Labarca (A)1986100,00,497,81,80,0
Lapuebla de Labarca (A)1991100,01,698,40,00,0
Lapuebla de Labarca (A)1996100,01,995,61,51,0
Lapuebla de Labarca (A)2001100,01,597,60,01,0
Lapuebla de Labarca (A)2006100,01,497,70,50,5
Lapuebla de Labarca (A)2011100,02,791,90,94,5
Larrabetzu (B)1986100,01,894,50,63,0
Larrabetzu (B)1991100,011,185,81,21,9
Larrabetzu (B)1996100,08,189,90,71,3
Larrabetzu (B)2001100,02,894,40,72,1
Larrabetzu (B)2006100,02,993,41,52,2
Larrabetzu (B)2011100,02,989,12,25,8
Larraul (G)1986100,0100,00,00,00,0
Larraul (G)1991100,0100,00,00,00,0
Larraul (G)1996100,0100,00,00,00,0
Larraul (G)2001100,025,075,00,00,0
Larraul (G)2006100,016,783,30,00,0
Larraul (G)2011100,025,062,512,50,0
Lasarte-Oria (G)1986100,03,893,90,32,0
Lasarte-Oria (G)1991100,04,392,60,32,7
Lasarte-Oria (G)1996100,03,892,30,73,2
Lasarte-Oria (G)2001100,03,293,10,92,8
Lasarte-Oria (G)2006100,03,193,10,83,1
Lasarte-Oria (G)2011100,03,092,70,83,5
Laudio (A)1986100,00,295,20,24,4
Laudio (A)1991100,00,397,70,21,8
Laudio (A)1996100,00,296,00,33,5
Laudio (A)2001100,00,296,60,32,9
Laudio (A)2006100,00,396,50,42,8
Laudio (A)2011100,00,495,90,43,3
Laukiz (B)1986100,02,397,70,00,0
Laukiz (B)1991100,01,394,81,32,6
Laukiz (B)1996100,01,396,31,31,3
Laukiz (B)2001100,03,093,00,04,0
Laukiz (B)2006100,02,491,81,24,7
Laukiz (B)2011100,02,086,12,09,9
Lazkao (G)1986100,03,685,11,110,2
Lazkao (G)1991100,04,391,10,64,0
Lazkao (G)1996100,08,184,91,65,4
Lazkao (G)2001100,05,586,30,37,9
Lazkao (G)2006100,04,989,10,55,5
Lazkao (G)2011100,05,288,40,36,0
Leaburu (G)1986100,061,938,10,00,0
Leaburu (G)1991100,065,234,80,00,0
Leaburu (G)1996100,038,944,411,15,6
Leaburu (G)2001100,050,042,90,07,1
Leaburu (G)2006100,040,060,00,00,0
Leaburu (G)2011100,040,046,713,30,0
Legazpi (G)1986100,05,892,50,71,0
Legazpi (G)1991100,06,393,20,10,4
Legazpi (G)1996100,05,592,70,71,1
Legazpi (G)2001100,04,292,91,01,9
Legazpi (G)2006100,04,592,61,01,9
Legazpi (G)2011100,03,792,81,12,4
Legorreta (G)1986100,04,794,70,70,0
Legorreta (G)1991100,04,195,90,00,0
Legorreta (G)1996100,05,886,70,07,6
Legorreta (G)2001100,09,690,40,00,0
Legorreta (G)2006100,08,491,10,00,5
Legorreta (G)2011100,07,389,90,62,2
Legutiano (A)1986100,00,797,61,40,3
Legutiano (A)1991100,02,397,30,40,0
Legutiano (A)1996100,02,095,21,61,2
Legutiano (A)2001100,02,993,81,22,1
Legutiano (A)2006100,02,794,91,60,8
Legutiano (A)2011100,02,893,11,22,8
Leintz Gatzaga (G)1986100,00,077,80,022,2
Leintz Gatzaga (G)1991100,00,068,45,326,3
Leintz Gatzaga (G)1996100,014,376,24,84,8
Leintz Gatzaga (G)2001100,00,078,67,114,3
Leintz Gatzaga (G)2006100,05,075,05,015,0
Leintz Gatzaga (G)2011100,00,085,05,010,0
Leioa (B)1986100,00,396,80,32,6
Leioa (B)1991100,00,397,20,42,1
Leioa (B)1996100,00,397,00,22,4
Leioa (B)2001100,00,397,30,42,0
Leioa (B)2006100,00,497,00,42,1
Leioa (B)2011100,00,596,20,62,8
Lekeitio (B)1986100,06,680,81,810,8
Lekeitio (B)1991100,013,781,81,72,8
Lekeitio (B)1996100,010,679,72,07,7
Lekeitio (B)2001100,09,684,04,52,0
Lekeitio (B)2006100,08,585,04,52,0
Lekeitio (B)2011100,08,883,25,13,0
Lemoa (B)1986100,01,897,80,20,2
Lemoa (B)1991100,02,097,10,60,2
Lemoa (B)1996100,03,196,60,00,2
Lemoa (B)2001100,01,297,10,51,2
Lemoa (B)2006100,01,296,70,71,4
Lemoa (B)2011100,01,294,21,72,9
Lemoiz (B)1986100,08,187,10,04,8
Lemoiz (B)1991100,09,489,10,01,6
Lemoiz (B)1996100,04,588,13,04,5
Lemoiz (B)2001100,04,086,71,38,0
Lemoiz (B)2006100,04,586,41,57,6
Lemoiz (B)2011100,03,088,10,09,0
Leza (A)1986100,02,697,40,00,0
Leza (A)1991100,00,0100,00,00,0
Leza (A)1996100,00,097,12,90,0
Leza (A)2001100,00,0100,00,00,0
Leza (A)2006100,00,095,10,04,9
Leza (A)2011100,00,097,80,02,2
Lezama (B)1986100,01,797,80,00,6
Lezama (B)1991100,07,992,10,00,0
Lezama (B)1996100,04,194,10,61,2
Lezama (B)2001100,00,093,70,65,7
Lezama (B)2006100,00,697,20,02,3
Lezama (B)2011100,03,293,02,21,6
Lezo (G)1986100,06,888,50,24,5
Lezo (G)1991100,07,688,30,93,2
Lezo (G)1996100,08,485,70,25,7
Lezo (G)2001100,07,188,60,63,7
Lezo (G)2006100,06,689,20,63,5
Lezo (G)2011100,06,389,11,13,5
Lizartza (G)1986100,061,029,39,80,0
Lizartza (G)1991100,069,827,92,30,0
Lizartza (G)1996100,064,732,40,02,9
Lizartza (G)2001100,051,437,85,45,4
Lizartza (G)2006100,040,840,86,112,2
Lizartza (G)2011100,044,147,15,92,9
Loiu (B)1986100,01,192,80,65,6
Loiu (B)1991100,02,092,41,54,1
Loiu (B)1996100,03,791,00,54,8
Loiu (B)2001100,01,295,61,61,6
Loiu (B)2006100,01,395,11,81,8
Loiu (B)2011100,00,494,40,84,5
Mallabia (B)1986100,00,793,45,10,7
Mallabia (B)1991100,02,883,70,013,5
Mallabia (B)1996100,03,792,61,52,2
Mallabia (B)2001100,02,391,50,06,2
Mallabia (B)2006100,01,592,40,06,1
Mallabia (B)2011100,01,690,30,08,1
Markin-Etxebarria (B)1986100,020,080,00,00,0
Markin-Etxebarria (B)1991100,036,863,20,00,0
Markin-Etxebarria (B)1996100,00,085,77,17,1
Markin-Etxebarria (B)2001100,029,464,70,05,9
Markin-Etxebarria (B)2006100,020,065,00,015,0
Markin-Etxebarria (B)2011100,035,757,10,07,1
Markina-Xemein (B)1986100,06,882,10,510,6
Markina-Xemein (B)1991100,010,483,20,65,9
Markina-Xemein (B)1996100,07,681,31,49,7
Markina-Xemein (B)2001100,03,685,03,38,0
Markina-Xemein (B)2006100,04,785,13,07,2
Markina-Xemein (B)2011100,03,580,56,110,0
Maruri-Jatabe (B)1986100,00,0100,00,00,0
Maruri-Jatabe (B)1991100,04,895,20,00,0
Maruri-Jatabe (B)1996100,00,0100,00,00,0
Maruri-Jatabe (B)2001100,00,097,10,02,9
Maruri-Jatabe (B)2006100,00,098,30,01,7
Maruri-Jatabe (B)2011100,00,098,30,01,7
Mañaria (B)1986100,04,291,74,20,0
Mañaria (B)1991100,028,671,40,00,0
Mañaria (B)1996100,00,0100,00,00,0
Mañaria (B)2001100,00,0100,00,00,0
Mañaria (B)2006100,00,0100,00,00,0
Mañaria (B)2011100,00,095,00,05,0
Mañueta (A)1986100,00,0100,00,00,0
Mañueta (A)1991100,00,0100,00,00,0
Mañueta (A)1996100,00,999,10,00,0
Mañueta (A)2001100,00,098,91,10,0
Mañueta (A)2006100,00,096,63,40,0
Mañueta (A)2011100,00,097,72,30,0
Mendaro (G)1986100,02,297,50,40,0
Mendaro (G)1991100,08,191,90,00,0
Mendaro (G)1996100,03,293,20,03,7
Mendaro (G)2001100,03,593,52,50,5
Mendaro (G)2006100,03,193,71,81,3
Mendaro (G)2011100,02,891,61,93,7
Mendata (B)1986100,00,0100,00,00,0
Mendata (B)1991100,020,080,00,00,0
Mendata (B)1996100,00,060,020,020,0
Mendata (B)2001100,020,080,00,00,0
Mendata (B)2006100,015,484,60,00,0
Mendata (B)2011100,012,568,86,312,5
Mendexa (B)1986100,011,177,80,011,1
Mendexa (B)1991100,021,478,60,00,0
Mendexa (B)1996100,025,075,00,00,0
Mendexa (B)2001100,062,525,012,50,0
Mendexa (B)2006100,030,060,010,00,0
Mendexa (B)2011100,046,753,30,00,0
Meñaka (B)1986100,033,366,70,00,0
Meñaka (B)1991100,020,080,00,00,0
Meñaka (B)1996100,015,484,60,00,0
Meñaka (B)2001100,00,0100,00,00,0
Meñaka (B)2006100,00,0100,00,00,0
Meñaka (B)2011100,00,092,10,07,9
Moreda de Alava (A)1986100,00,0100,00,00,0
Moreda de Alava (A)1991100,00,0100,00,00,0
Moreda de Alava (A)1996100,01,295,20,03,6
Moreda de Alava (A)2001100,00,091,90,08,1
Moreda de Alava (A)2006100,01,192,60,06,4
Moreda de Alava (A)2011100,00,093,12,34,6
Morga (B)1986100,050,050,00,00,0
Morga (B)1991100,00,0100,00,00,0
Morga (B)1996100,033,366,70,00,0
Morga (B)2001100,011,177,80,011,1
Morga (B)2006100,012,587,50,00,0
Morga (B)2011100,00,0100,00,00,0
Mundaka (B)1986100,09,289,90,90,0
Mundaka (B)1991100,025,070,21,03,8
Mundaka (B)1996100,08,283,72,06,1
Mundaka (B)2001100,04,990,22,02,9
Mundaka (B)2006100,07,189,82,01,0
Mundaka (B)2011100,08,686,03,22,2
Mungia (B)1986100,01,196,40,81,7
Mungia (B)1991100,02,196,40,21,3
Mungia (B)1996100,02,096,30,51,2
Mungia (B)2001100,01,795,60,62,1
Mungia (B)2006100,01,795,30,82,2
Mungia (B)2011100,02,093,51,03,5
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)1986100,00,0100,00,00,0
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)1991100,0100,00,00,00,0
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)1996100,050,050,00,00,0
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)2001100,050,050,00,00,0
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)2006100,025,075,00,00,0
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)2011100,015,476,90,07,7
Murueta (B)1991100,00,062,50,037,5
Murueta (B)1996100,00,083,316,70,0
Murueta (B)2001100,00,0100,00,00,0
Murueta (B)2006100,00,0100,00,00,0
Murueta (B)2011100,00,0100,00,00,0
Muskiz (B)1986100,00,197,70,31,9
Muskiz (B)1991100,00,099,40,10,5
Muskiz (B)1996100,00,298,80,50,6
Muskiz (B)2001100,00,198,40,21,4
Muskiz (B)2006100,00,397,80,31,6
Muskiz (B)2011100,00,795,80,72,8
Mutiloa (G)1986100,060,040,00,00,0
Mutiloa (G)1991100,042,942,90,014,3
Mutiloa (G)1996100,050,050,00,00,0
Mutiloa (G)2001100,050,037,50,012,5
Mutiloa (G)2006100,025,062,50,012,5
Mutiloa (G)2011100,033,333,30,033,3
Mutriku (G)1986100,05,469,62,422,6
Mutriku (G)1991100,09,980,01,68,5
Mutriku (G)1996100,012,169,23,815,0
Mutriku (G)2001100,06,778,62,512,2
Mutriku (G)2006100,04,681,72,111,6
Mutriku (G)2011100,04,883,52,49,3
Muxika (B)1986100,01,998,10,00,0
Muxika (B)1991100,015,280,40,04,3
Muxika (B)1996100,014,681,32,12,1
Muxika (B)2001100,034,865,20,00,0
Muxika (B)2006100,019,278,80,01,9
Muxika (B)2011100,08,889,50,01,8
Nabarniz (B)1991100,0100,00,00,00,0
Nabarniz (B)1996100,00,0100,00,00,0
Nabarniz (B)2001100,00,0100,00,00,0
Nabarniz (B)2006100,00,0100,00,00,0
Nabarniz (B)2011100,00,0100,00,00,0
Navaridas (A)1986100,00,0100,00,00,0
Navaridas (A)1991100,00,0100,00,00,0
Navaridas (A)1996100,00,0100,00,00,0
Navaridas (A)2001100,00,0100,00,00,0
Navaridas (A)2006100,00,097,90,02,1
Navaridas (A)2011100,01,994,21,91,9
Oiartzun (G)1986100,020,174,90,74,4
Oiartzun (G)1991100,021,774,41,22,7
Oiartzun (G)1996100,023,268,41,76,7
Oiartzun (G)2001100,021,474,02,02,6
Oiartzun (G)2006100,017,777,41,83,1
Oiartzun (G)2011100,018,176,82,03,2
Oion (A)1986100,00,298,10,11,6
Oion (A)1991100,00,198,70,11,1
Oion (A)1996100,00,299,30,30,3
Oion (A)2001100,00,398,60,30,7
Oion (A)2006100,00,897,70,60,8
Oion (A)2011100,00,595,71,02,8
Okondo (A)1986100,00,093,70,06,3
Okondo (A)1991100,00,098,51,50,0
Okondo (A)1996100,00,0100,00,00,0
Okondo (A)2001100,00,097,12,90,0
Okondo (A)2006100,01,194,34,60,0
Okondo (A)2011100,00,096,52,41,2
Olaberria (G)1986100,07,888,70,33,2
Olaberria (G)1991100,010,287,70,61,5
Olaberria (G)1996100,012,984,10,03,1
Olaberria (G)2001100,09,586,00,04,5
Olaberria (G)2006100,07,886,90,44,9
Olaberria (G)2011100,06,086,02,35,6
Ondarroa (B)1986100,04,163,80,431,7
Ondarroa (B)1991100,06,774,61,517,1
Ondarroa (B)1996100,07,563,11,028,4
Ondarroa (B)2001100,06,369,41,123,2
Ondarroa (B)2006100,06,672,31,219,9
Ondarroa (B)2011100,06,171,41,221,3
Ordizia (G)1986100,04,189,00,95,9
Ordizia (G)1991100,04,992,20,42,5
Ordizia (G)1996100,06,787,41,04,9
Ordizia (G)2001100,04,589,41,05,1
Ordizia (G)2006100,04,390,21,14,3
Ordizia (G)2011100,04,588,31,95,4
Orendain (G)1991100,025,075,00,00,0
Orendain (G)1996100,025,050,00,025,0
Orendain (G)2001100,066,733,30,00,0
Orendain (G)2006100,025,075,00,00,0
Orendain (G)2011100,033,366,70,00,0
Orexa (G)1986100,0100,00,00,00,0
Orexa (G)1991100,0100,00,00,00,0
Orexa (G)1996100,0100,00,00,00,0
Orexa (G)2001100,0100,00,00,00,0
Orexa (G)2006100,040,060,00,00,0
Orexa (G)2011100,020,080,00,00,0
Orio (G)1986100,04,993,40,70,9
Orio (G)1991100,010,489,60,00,0
Orio (G)1996100,012,381,21,35,2
Orio (G)2001100,07,686,12,93,4
Orio (G)2006100,07,187,43,02,4
Orio (G)2011100,06,787,02,53,8
Ormaiztegi (G)1986100,010,488,40,60,6
Ormaiztegi (G)1991100,09,388,70,71,3
Ormaiztegi (G)1996100,010,183,20,06,7
Ormaiztegi (G)2001100,013,082,41,53,1
Ormaiztegi (G)2006100,08,186,52,03,4
Ormaiztegi (G)2011100,08,883,82,94,4
Orozko (B)1986100,03,193,10,63,1
Orozko (B)1991100,06,192,91,00,0
Orozko (B)1996100,05,294,80,00,0
Orozko (B)2001100,04,991,93,30,0
Orozko (B)2006100,02,994,91,50,7
Orozko (B)2011100,02,790,52,04,8
Ortuella (B)1986100,00,194,00,15,8
Ortuella (B)1991100,00,095,50,14,4
Ortuella (B)1996100,00,193,90,25,8
Ortuella (B)2001100,00,196,20,03,7
Ortuella (B)2006100,00,295,90,03,9
Ortuella (B)2011100,00,594,40,25,0
Otxandio (B)1986100,01,392,60,06,0
Otxandio (B)1991100,00,896,70,02,5
Otxandio (B)1996100,01,898,20,00,0
Otxandio (B)2001100,00,998,10,00,9
Otxandio (B)2006100,00,894,10,84,2
Otxandio (B)2011100,01,889,23,65,4
Oñati (G)1986100,03,890,11,74,4
Oñati (G)1991100,05,983,51,49,2
Oñati (G)1996100,07,983,81,47,0
Oñati (G)2001100,05,682,31,510,6
Oñati (G)2006100,05,182,91,510,4
Oñati (G)2011100,05,082,51,910,6
Pasaia (G)1986100,03,575,30,520,7
Pasaia (G)1991100,04,077,30,718,0
Pasaia (G)1996100,04,269,00,726,1
Pasaia (G)2001100,03,882,91,312,0
Pasaia (G)2006100,03,383,71,411,6
Pasaia (G)2011100,03,184,31,611,0
Plentzia (B)1986100,01,693,70,74,0
Plentzia (B)1991100,00,696,41,11,9
Plentzia (B)1996100,01,496,40,61,7
Plentzia (B)2001100,01,297,10,01,7
Plentzia (B)2006100,01,497,30,50,9
Plentzia (B)2011100,01,095,81,51,8
Portugalete (B)1986100,00,194,70,15,0
Portugalete (B)1991100,00,194,60,15,2
Portugalete (B)1996100,00,194,30,15,5
Portugalete (B)2001100,00,195,00,14,7
Portugalete (B)2006100,00,294,90,24,8
Portugalete (B)2011100,00,294,20,25,3
Samaniego (A)1986100,00,0100,00,00,0
Samaniego (A)1991100,00,098,70,01,3
Samaniego (A)1996100,00,0100,00,00,0
Samaniego (A)2001100,00,0100,00,00,0
Samaniego (A)2006100,01,397,40,01,3
Samaniego (A)2011100,00,098,60,01,4
Santurtzi (B)1986100,00,196,30,13,4
Santurtzi (B)1991100,00,196,90,12,8
Santurtzi (B)1996100,00,197,10,12,6
Santurtzi (B)2001100,00,397,30,12,2
Santurtzi (B)2006100,00,397,30,12,2
Santurtzi (B)2011100,00,496,60,22,8
Segura (G)1986100,020,080,00,00,0
Segura (G)1991100,025,363,70,011,0
Segura (G)1996100,024,150,91,823,2
Segura (G)2001100,017,170,02,910,0
Segura (G)2006100,014,677,52,25,6
Segura (G)2011100,017,778,51,32,5
Sestao (B)1986100,00,292,00,27,5
Sestao (B)1991100,00,192,40,17,4
Sestao (B)1996100,00,192,10,17,7
Sestao (B)2001100,00,193,60,16,2
Sestao (B)2006100,00,193,50,16,2
Sestao (B)2011100,00,393,10,36,4
Sondika (B)1986100,00,497,40,91,3
Sondika (B)1991100,01,097,20,91,0
Sondika (B)1996100,01,197,10,51,3
Sondika (B)2001100,00,797,70,41,2
Sondika (B)2006100,01,496,80,51,4
Sondika (B)2011100,00,897,00,71,5
Sopela (B)1986100,01,095,70,32,9
Sopela (B)1991100,02,394,90,82,0
Sopela (B)1996100,01,394,90,93,0
Sopela (B)2001100,01,296,20,42,2
Sopela (B)2006100,01,296,00,52,2
Sopela (B)2011100,01,294,40,93,5
Sopuerta, Garape (B)1986100,00,098,50,70,7
Sopuerta, Garape (B)1991100,00,799,30,00,0
Sopuerta, Garape (B)1996100,00,096,40,03,6
Sopuerta, Garape (B)2001100,00,098,20,71,1
Sopuerta, Garape (B)2006100,00,797,40,41,5
Sopuerta, Garape (B)2011100,00,496,00,82,8
Soraluze (G)1986100,01,982,50,115,4
Soraluze (G)1991100,01,691,70,36,4
Soraluze (G)1996100,02,795,20,61,6
Soraluze (G)2001100,01,187,70,410,8
Soraluze (G)2006100,01,188,70,69,6
Soraluze (G)2011100,02,286,91,19,8
Sukarrieta (B)1986100,04,295,80,00,0
Sukarrieta (B)1991100,014,385,70,00,0
Sukarrieta (B)1996100,04,395,70,00,0
Sukarrieta (B)2001100,00,095,54,50,0
Sukarrieta (B)2006100,00,095,24,80,0
Sukarrieta (B)2011100,00,095,84,20,0
Tolosa (G)1986100,012,982,92,51,7
Tolosa (G)1991100,015,081,13,10,8
Tolosa (G)1996100,016,178,52,23,1
Tolosa (G)2001100,015,780,81,22,3
Tolosa (G)2006100,013,983,41,11,6
Tolosa (G)2011100,014,281,71,52,7
Trapagaran (B)1986100,00,297,10,12,6
Trapagaran (B)1991100,00,197,50,02,4
Trapagaran (B)1996100,00,197,70,22,0
Trapagaran (B)2001100,00,197,10,12,7
Trapagaran (B)2006100,00,296,70,32,8
Trapagaran (B)2011100,00,196,40,33,1
Turtzioz (B)1986100,00,0100,00,00,0
Turtzioz (B)1991100,00,0100,00,00,0
Turtzioz (B)1996100,00,099,00,01,0
Turtzioz (B)2001100,00,0100,00,00,0
Turtzioz (B)2006100,01,298,80,00,0
Turtzioz (B)2011100,00,0100,00,00,0
Ubide (B)1986100,025,075,00,00,0
Ubide (B)1991100,022,277,80,00,0
Ubide (B)1996100,00,057,114,328,6
Ubide (B)2001100,016,750,00,033,3
Ubide (B)2006100,012,575,00,012,5
Ubide (B)2011100,00,066,722,211,1
Ugao (B)1986100,00,396,80,32,6
Ugao (B)1991100,00,692,90,65,8
Ugao (B)1996100,00,889,20,19,9
Ugao (B)2001100,00,090,50,49,1
Ugao (B)2006100,00,091,80,47,8
Ugao (B)2011100,00,092,40,67,0
Urduliz (B)1986100,00,297,31,01,6
Urduliz (B)1991100,02,496,80,20,6
Urduliz (B)1996100,01,196,60,91,5
Urduliz (B)2001100,01,297,60,40,8
Urduliz (B)2006100,01,396,20,42,1
Urduliz (B)2011100,01,695,80,71,8
Urduña (B)1986100,00,194,00,35,6
Urduña (B)1991100,00,494,60,15,0
Urduña (B)1996100,00,393,60,06,1
Urduña (B)2001100,00,693,00,26,2
Urduña (B)2006100,00,493,00,46,3
Urduña (B)2011100,00,191,90,57,5
Urizaharra (A)1986100,00,097,60,02,4
Urizaharra (A)1991100,00,0100,00,00,0
Urizaharra (A)1996100,00,0100,00,00,0
Urizaharra (A)2001100,02,997,10,00,0
Urizaharra (A)2006100,02,694,92,60,0
Urizaharra (A)2011100,02,497,60,00,0
Urkabustaiz (A)1986100,01,879,61,217,4
Urkabustaiz (A)1991100,01,895,91,80,6
Urkabustaiz (A)1996100,02,396,20,01,5
Urkabustaiz (A)2001100,00,092,40,86,8
Urkabustaiz (A)2006100,01,492,90,75,0
Urkabustaiz (A)2011100,02,688,40,68,4
Urnieta (G)1986100,04,195,20,40,3
Urnieta (G)1991100,05,093,50,21,3
Urnieta (G)1996100,06,385,31,07,4
Urnieta (G)2001100,05,891,80,61,8
Urnieta (G)2006100,06,091,40,42,1
Urnieta (G)2011100,07,090,60,61,8
Urretxu (G)1986100,04,591,41,03,1
Urretxu (G)1991100,05,692,70,11,6
Urretxu (G)1996100,06,290,70,92,2
Urretxu (G)2001100,06,092,41,00,7
Urretxu (G)2006100,05,792,31,11,0
Urretxu (G)2011100,05,691,50,91,9
Usurbil (G)1986100,07,389,80,22,7
Usurbil (G)1991100,06,392,00,61,1
Usurbil (G)1996100,09,385,71,04,0
Usurbil (G)2001100,07,490,30,22,0
Usurbil (G)2006100,06,890,30,42,4
Usurbil (G)2011100,06,489,91,02,7
Villabona-Amasa (G)1986100,06,788,50,44,4
Villabona-Amasa (G)1991100,07,890,60,60,9
Villabona-Amasa (G)1996100,06,785,00,67,7
Villabona-Amasa (G)2001100,07,986,91,43,9
Villabona-Amasa (G)2006100,06,988,00,94,2
Villabona-Amasa (G)2011100,07,587,11,04,3
Villabuena de Alava (A)1986100,00,0100,00,00,0
Villabuena de Alava (A)1991100,00,0100,00,00,0
Villabuena de Alava (A)1996100,01,298,80,00,0
Villabuena de Alava (A)2001100,00,097,50,02,5
Villabuena de Alava (A)2006100,01,495,90,02,7
Villabuena de Alava (A)2011100,00,093,01,45,6
Zaldibar (B)1986100,01,498,20,40,0
Zaldibar (B)1991100,01,797,50,30,4
Zaldibar (B)1996100,01,597,40,40,7
Zaldibar (B)2001100,00,696,50,32,6
Zaldibar (B)2006100,00,196,80,42,6
Zaldibar (B)2011100,00,595,80,53,3
Zaldibia (G)1986100,04,195,40,50,0
Zaldibia (G)1991100,04,486,92,26,6
Zaldibia (G)1996100,09,172,70,018,2
Zaldibia (G)2001100,012,381,60,95,3
Zaldibia (G)2006100,011,383,50,05,2
Zaldibia (G)2011100,011,180,80,08,1
Zalduondo (A)1986100,00,0100,00,00,0
Zalduondo (A)1991100,00,0100,00,00,0
Zalduondo (A)1996100,00,0100,00,00,0
Zalduondo (A)2001100,00,0100,00,00,0
Zalduondo (A)2006100,00,0100,00,00,0
Zalduondo (A)2011100,00,0100,00,00,0
Zalla (B)1986100,00,197,70,31,9
Zalla (B)1991100,00,198,80,11,0
Zalla (B)1996100,00,198,80,11,0
Zalla (B)2001100,00,497,80,11,6
Zalla (B)2006100,00,697,20,22,1
Zalla (B)2011100,00,995,30,73,1
Zamudio (B)1986100,00,495,30,43,8
Zamudio (B)1991100,01,394,20,54,0
Zamudio (B)1996100,00,994,00,34,8
Zamudio (B)2001100,00,695,00,63,9
Zamudio (B)2006100,00,693,90,94,6
Zamudio (B)2011100,00,794,60,74,1
Zanbrana (A)1986100,00,098,60,01,4
Zanbrana (A)1991100,00,098,50,01,5
Zanbrana (A)1996100,00,0100,00,00,0
Zanbrana (A)2001100,00,0100,00,00,0
Zanbrana (A)2006100,00,098,90,01,1
Zanbrana (A)2011100,00,098,40,80,8
Zaratamo (B)1986100,00,499,40,20,0
Zaratamo (B)1991100,00,297,60,91,3
Zaratamo (B)1996100,01,097,80,80,5
Zaratamo (B)2001100,01,095,11,02,8
Zaratamo (B)2006100,00,595,70,53,3
Zaratamo (B)2011100,01,594,60,33,6
Zarautz (G)1986100,04,892,30,82,1
Zarautz (G)1991100,06,590,01,02,5
Zarautz (G)1996100,07,988,41,42,3
Zarautz (G)2001100,06,689,01,72,7
Zarautz (G)2006100,06,089,61,23,3
Zarautz (G)2011100,06,488,41,53,7
Zeanuri (B)1986100,04,395,70,00,0
Zeanuri (B)1991100,028,072,00,00,0
Zeanuri (B)1996100,09,590,50,00,0
Zeanuri (B)2001100,00,092,93,63,6
Zeanuri (B)2006100,04,389,40,06,4
Zeanuri (B)2011100,06,189,80,04,1
Zeberio (B)1986100,03,193,80,03,1
Zeberio (B)1991100,015,684,40,00,0
Zeberio (B)1996100,05,788,60,05,7
Zeberio (B)2001100,019,676,80,03,6
Zeberio (B)2006100,03,892,30,03,8
Zeberio (B)2011100,03,290,31,64,8
Zegama (G)1986100,024,659,316,10,0
Zegama (G)1991100,015,371,211,91,7
Zegama (G)1996100,034,758,74,12,5
Zegama (G)2001100,023,668,30,08,1
Zegama (G)2006100,017,774,21,66,5
Zegama (G)2011100,016,070,82,810,4
Zerain (G)1986100,033,366,70,00,0
Zerain (G)1991100,040,020,00,040,0
Zerain (G)1996100,025,075,00,00,0
Zerain (G)2001100,016,783,30,00,0
Zerain (G)2006100,014,385,70,00,0
Zerain (G)2011100,012,575,00,012,5
Zestoa (G)1986100,04,791,32,21,7
Zestoa (G)1991100,07,690,81,30,3
Zestoa (G)1996100,011,184,11,03,7
Zestoa (G)2001100,07,589,50,42,6
Zestoa (G)2006100,06,689,51,22,7
Zestoa (G)2011100,07,488,30,93,5
Zierbena (B)1996100,00,899,20,00,0
Zierbena (B)2001100,02,697,40,00,0
Zierbena (B)2006100,03,496,60,00,0
Zierbena (B)2011100,02,396,10,01,6
Zigoitia (A)1986100,00,092,02,06,0
Zigoitia (A)1991100,00,097,03,00,0
Zigoitia (A)1996100,03,493,20,82,5
Zigoitia (A)2001100,00,098,70,01,3
Zigoitia (A)2006100,00,097,50,02,5
Zigoitia (A)2011100,00,495,20,44,0
Ziortza-Bolibar (B)2006100,011,177,80,011,1
Ziortza-Bolibar (B)2011100,010,070,00,020,0
Zizurkil (G)1986100,03,895,60,60,0
Zizurkil (G)1991100,04,892,31,31,5
Zizurkil (G)1996100,05,387,81,25,7
Zizurkil (G)2001100,06,588,31,93,4
Zizurkil (G)2006100,06,389,12,12,5
Zizurkil (G)2011100,05,489,32,42,8
Zornotza (B)1986100,01,096,40,22,4
Zornotza (B)1991100,01,296,70,61,5
Zornotza (B)1996100,02,195,70,81,3
Zornotza (B)2001100,01,596,70,71,1
Zornotza (B)2006100,01,496,70,71,3
Zornotza (B)2011100,01,495,80,81,9
Zuia (A)1986100,00,685,40,014,0
Zuia (A)1991100,00,791,71,46,3
Zuia (A)1996100,01,097,00,51,5
Zuia (A)2001100,01,896,10,41,8
Zuia (A)2006100,01,896,00,02,1
Zuia (A)2011100,01,593,21,53,9
Zumaia (G)1986100,03,993,80,81,6
Zumaia (G)1991100,03,894,41,00,8
Zumaia (G)1996100,06,688,21,04,2
Zumaia (G)2001100,04,992,51,11,6
Zumaia (G)2006100,04,991,41,32,5
Zumaia (G)2011100,04,291,91,42,5
Zumarraga (G)1986100,03,994,30,51,3
Zumarraga (G)1991100,04,395,00,50,2
Zumarraga (G)1996100,04,793,40,71,3
Zumarraga (G)2001100,02,595,51,40,5
Zumarraga (G)2006100,02,595,61,20,7
Zumarraga (G)2011100,02,694,41,61,3
Lehen hizkuntzaren bilakaera, Espainiako Estatuko gainontzeko AEetan jaiotakoen artean, Udalerrika. Euskal Herria, »
LurraldeaUrteaGuztiraEuskaraGazteleraBiakBeste
Abadiño (B)19862.181102.0029160
Abadiño (B)19911.974341.8281696
Abadiño (B)19961.851111.6965139
Abadiño (B)20011.78281.64511118
Abadiño (B)20061.69171.56610108
Abadiño (B)20111.50681.38111106
Abaltzisketa (G)198622000
Abaltzisketa (G)199133000
Abaltzisketa (G)199632001
Abaltzisketa (G)200155000
Abaltzisketa (G)200675200
Abaltzisketa (G)201154100
Abanto-Zierbena (B)19862.31442.256351
Abanto-Zierbena (B)19912.14532.082159
Abanto-Zierbena (B)19961.92541.885333
Abanto-Zierbena (B)20011.86921.796566
Abanto-Zierbena (B)20061.81831.738572
Abanto-Zierbena (B)20111.66971.5831168
Aduna (G)19861771000
Aduna (G)199194500
Aduna (G)199694500
Aduna (G)2001125700
Aduna (G)2006124800
Aduna (G)2011134810
Agurain (A)19861.037141.01256
Agurain (A)19911.011899832
Agurain (A)19961.012999454
Agurain (A)20019921197623
Agurain (A)200699611965515
Agurain (A)201198014943716
Aia (G)198634122110
Aia (G)19913291526
Aia (G)1996591236110
Aia (G)200144201905
Aia (G)200658173704
Aia (G)201159164102
Aiara (A)1986251224900
Aiara (A)1991230122117
Aiara (A)1996208020701
Aiara (A)2001227422300
Aiara (A)2006292228316
Aiara (A)2011290028235
Aizarnazabal (G)1986102800
Aizarnazabal (G)199161410
Aizarnazabal (G)1996123801
Aizarnazabal (G)2001122910
Aizarnazabal (G)20062932501
Aizarnazabal (G)20113223000
Ajangiz (B)1991101900
Ajangiz (B)199650500
Ajangiz (B)200182600
Ajangiz (B)200692700
Ajangiz (B)2011100901
Albiztur (G)198655000
Albiztur (G)199144000
Albiztur (G)199676001
Albiztur (G)200164200
Albiztur (G)200693501
Albiztur (G)201193402
Alegia (G)19862131419810
Alegia (G)19912111819120
Alegia (G)19962012116884
Alegia (G)20011671414643
Alegia (G)20061661414543
Alegia (G)20111461212941
Alkiza (G)198670700
Alkiza (G)199140400
Alkiza (G)199682501
Alkiza (G)200180602
Alkiza (G)2006120903
Alkiza (G)20111401103
Alonsotegi (B)19918400821217
Alonsotegi (B)19967352692338
Alonsotegi (B)20016492632213
Alonsotegi (B)20066052588114
Alonsotegi (B)20115522531217
Altzaga (G)199132001
Altzaga (G)199621001
Altzaga (G)200120200
Altzaga (G)200661500
Altzaga (G)201161410
Altzo (G)198622000
Altzo (G)199143100
Altzo (G)199632100
Altzo (G)200183401
Altzo (G)20061741111
Altzo (G)201192412
Amezketa (G)19861871001
Amezketa (G)199131181300
Amezketa (G)19962481501
Amezketa (G)20012881802
Amezketa (G)20062581502
Amezketa (G)20112691403
Amoroto (B)198621100
Amoroto (B)199131200
Amoroto (B)199630300
Amoroto (B)200120200
Amoroto (B)200642200
Amoroto (B)201130300
Amurrio (A)19862.29372.192391
Amurrio (A)19912.24142.196041
Amurrio (A)19962.12852.039480
Amurrio (A)20011.97551.892573
Amurrio (A)20061.89671.825658
Amurrio (A)20111.793111.7041068
Andoain (G)19865.1483624.58334169
Andoain (G)19914.5793234.06761128
Andoain (G)19964.3673503.84823146
Andoain (G)20013.8232673.4842943
Andoain (G)20063.6742433.3653036
Andoain (G)20113.4292163.1372947
Anoeta (G)19863633132471
Anoeta (G)19913003626121
Anoeta (G)199630336244419
Anoeta (G)200125128208411
Anoeta (G)20062402520258
Anoeta (G)20112082217448
Antzuola (G)198648415446122
Antzuola (G)199142613399311
Antzuola (G)199637720342114
Antzuola (G)200132419288314
Antzuola (G)200631816286412
Antzuola (G)201129211261812
Arakaldo (B)198680800
Arakaldo (B)19911101100
Arakaldo (B)19961301300
Arakaldo (B)2001101900
Arakaldo (B)200691800
Arakaldo (B)20111301201
Arama (G)1986116500
Arama (G)199151310
Arama (G)199662400
Arama (G)200182600
Arama (G)200691800
Arama (G)201171600
Aramaio (A)19868958310
Aramaio (A)19918677900
Aramaio (A)19968777730
Aramaio (A)20018977741
Aramaio (A)20068687440
Aramaio (A)20118377150
Arantzazu (B)19862442000
Arantzazu (B)19912512400
Arantzazu (B)19962502410
Arantzazu (B)20011901900
Arantzazu (B)20062112000
Arantzazu (B)20112102100
Areatza (B)1986233223100
Areatza (B)1991205519820
Areatza (B)1996164615521
Areatza (B)2001129212700
Areatza (B)2006109210700
Areatza (B)201111029936
Aretxabaleta (G)19861.525251.466628
Aretxabaleta (G)19911.503251.413659
Aretxabaleta (G)19961.422391.324851
Aretxabaleta (G)20011.351321.2741728
Aretxabaleta (G)20061.334311.2451939
Aretxabaleta (G)20111.196291.1092038
Armiñon (A)19864404400
Armiñon (A)19913313200
Armiñon (A)19963403400
Armiñon (A)20014804800
Armiñon (A)20064704700
Armiñon (A)20115805611
Arraia-Maeztu (A)1986133013201
Arraia-Maeztu (A)19919909900
Arraia-Maeztu (A)1996103110200
Arraia-Maeztu (A)2001119011405
Arraia-Maeztu (A)2006108010503
Arraia-Maeztu (A)20118808611
Arrankudiaga (B)19866806710
Arrankudiaga (B)19916326001
Arrankudiaga (B)19966135800
Arrankudiaga (B)20016916800
Arrankudiaga (B)20067927700
Arrankudiaga (B)20118017522
Arrasate (G)19867.8411967.4946883
Arrasate (G)19917.2053346.7334989
Arrasate (G)19966.8492306.43165123
Arrasate (G)20016.0011185.70338142
Arrasate (G)20065.5661165.28436130
Arrasate (G)20114.860914.62135113
Arratzu (B)199694500
Arratzu (B)2001104600
Arratzu (B)2006113800
Arratzu (B)20111101010
Arratzu-Ubarrundia (A)1986111010704
Arratzu-Ubarrundia (A)1991124012013
Arratzu-Ubarrundia (A)1996130012406
Arratzu-Ubarrundia (A)2001120011613
Arratzu-Ubarrundia (A)2006155015014
Arratzu-Ubarrundia (A)2011168016116
Arrieta (B)19861311200
Arrieta (B)1991167900
Arrieta (B)19961941500
Arrieta (B)20012932420
Arrieta (B)20062942410
Arrieta (B)20112842400
Arrigorriaga (B)19863.172153.0721075
Arrigorriaga (B)19913.029142.77612227
Arrigorriaga (B)19962.870112.6719179
Arrigorriaga (B)20012.68782.48611182
Arrigorriaga (B)20062.634142.44512163
Arrigorriaga (B)20112.427172.24512153
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)19864123810
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)19913613500
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)19962922601
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)20013113000
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)20063012810
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)20112412300
Artzentales (B)19868318200
Artzentales (B)19918008000
Artzentales (B)19966306300
Artzentales (B)20016906522
Artzentales (B)20066105722
Artzentales (B)20117206732
Artziniega (A)1986251025001
Artziniega (A)1991250024325
Artziniega (A)1996240023712
Artziniega (A)2001214021013
Artziniega (A)2006266126014
Artziniega (A)2011273126228
Asparrena (A)19862641424730
Asparrena (A)1991258724029
Asparrena (A)1996280826831
Asparrena (A)20012531023832
Asparrena (A)20062381122232
Asparrena (A)201124515215411
Asteasu (G)1986114810420
Asteasu (G)199110459603
Asteasu (G)1996102108705
Asteasu (G)200194107905
Asteasu (G)2006107128915
Asteasu (G)20119297715
Astigarraga (G)199153469451410
Astigarraga (G)199655666431554
Astigarraga (G)2001528694351014
Astigarraga (G)200656462481129
Astigarraga (G)2011576544861026
Ataun (G)198674254810
Ataun (G)199168263831
Ataun (G)199663273213
Ataun (G)200167313015
Ataun (G)200672244215
Ataun (G)201158193234
Atxondo (B)1986361335431
Atxondo (B)1991331732202
Atxondo (B)19963022284016
Atxondo (B)2001291728310
Atxondo (B)2006257924413
Atxondo (B)2011237622218
Aulesti (B)198620200
Aulesti (B)199132100
Aulesti (B)199650410
Aulesti (B)200150500
Aulesti (B)200660600
Aulesti (B)201160600
Azkoitia (G)19861.677681.5511840
Azkoitia (G)19911.555621.456631
Azkoitia (G)19961.414901.2481759
Azkoitia (G)20011.303761.1851527
Azkoitia (G)20061.327801.1941736
Azkoitia (G)20111.186691.0612135
Azpeitia (G)19861.136781.034915
Azpeitia (G)19911.126112994191
Azpeitia (G)19961.2391661.0091054
Azpeitia (G)20011.058809302325
Azpeitia (G)20061.065789492018
Azpeitia (G)201188761802159
Añana (A)19861201200
Añana (A)19911201200
Añana (A)19962202101
Añana (A)20012502500
Añana (A)20062302300
Añana (A)20112402202
Bakio (B)19868538020
Bakio (B)19919278410
Bakio (B)199610149610
Bakio (B)2001124611611
Bakio (B)2006143513224
Bakio (B)20111649140213
Baliarrain (G)199100000
Baliarrain (G)199600000
Baliarrain (G)200130300
Baliarrain (G)200630300
Baliarrain (G)201151400
Balmaseda (B)19862.17032.150017
Balmaseda (B)19911.96021.936418
Balmaseda (B)19961.85301.85021
Balmaseda (B)20011.69711.668325
Balmaseda (B)20061.54911.524222
Balmaseda (B)20111.45891.409733
Barakaldo (B)198646.8383244.768222.016
Barakaldo (B)199141.2023539.077292.061
Barakaldo (B)199638.1444936.008632.024
Barakaldo (B)200134.1184632.324411.707
Barakaldo (B)200631.6856529.978531.589
Barakaldo (B)201128.6945926.944941.597
Barrika (B)1986115210715
Barrika (B)1991138313203
Barrika (B)1996147313743
Barrika (B)2001178216439
Barrika (B)2006186517533
Barrika (B)2011187716938
Barrundia (A)19862612320
Barrundia (A)19913122801
Barrundia (A)19963122900
Barrundia (A)20016215812
Barrundia (A)20067517202
Barrundia (A)20118227703
Basauri (B)198620.4063919.54523799
Basauri (B)199118.9023518.24213612
Basauri (B)199617.6042316.98128572
Basauri (B)200115.5883515.03316504
Basauri (B)200614.2274213.71115459
Basauri (B)201112.6954012.18921445
Bastida (A)1986266026204
Bastida (A)1991245124400
Bastida (A)1996284228200
Bastida (A)2001341233135
Bastida (A)2006365235247
Bastida (A)20113221307311
Beasain (G)19863.1871182.87418177
Beasain (G)19912.9571252.67023139
Beasain (G)19962.9811612.55633231
Beasain (G)20012.6821132.34534190
Beasain (G)20062.7001082.36932191
Beasain (G)20112.343922.04731173
Bedia (B)1986210320016
Bedia (B)1991185617810
Bedia (B)1996162415602
Bedia (B)2001172716401
Bedia (B)2006151514501
Bedia (B)2011136512920
Beizama (G)198655000
Beizama (G)199165100
Beizama (G)199655000
Beizama (G)200144000
Beizama (G)2006124800
Beizama (G)201171600
Belauntza (G)19862061130
Belauntza (G)19912371510
Belauntza (G)19962441604
Belauntza (G)20011921421
Belauntza (G)20062011621
Belauntza (G)20112031610
Berango (B)19861.10561.064530
Berango (B)19911.06371.030224
Berango (B)19961.075101.034625
Berango (B)20011.08751.046234
Berango (B)20061.092111.045234
Berango (B)20111.078141.016345
Berantevilla (A)19868308300
Berantevilla (A)19919109100
Berantevilla (A)19967807710
Berantevilla (A)20019709700
Berantevilla (A)2006108110511
Berantevilla (A)2011107110303
Berastegi (G)198657431121
Berastegi (G)199165501410
Berastegi (G)19966251812
Berastegi (G)20015649412
Berastegi (G)200669451914
Berastegi (G)201173412525
Bergara (G)19862.9901002.7623494
Bergara (G)19912.8401362.6192461
Bergara (G)19962.8231472.48119176
Bergara (G)20012.468802.2802484
Bergara (G)20062.435772.2442589
Bergara (G)20112.086741.8872996
Bermeo (B)19862.3401542.1212540
Bermeo (B)19912.1872231.8682769
Bermeo (B)19961.9571911.6614560
Bermeo (B)20011.8241551.5883645
Bermeo (B)20061.6451401.4213846
Bermeo (B)20111.5231191.3173651
Bernedo (A)19868718600
Bernedo (A)19918308300
Bernedo (A)19967817700
Bernedo (A)20017207110
Bernedo (A)20069109010
Bernedo (A)20118517941
Berriatua (B)198647113501
Berriatua (B)199159134402
Berriatua (B)199637621010
Berriatua (B)20013582403
Berriatua (B)20063762614
Berriatua (B)20113542506
Berriz (B)19861.224131.20641
Berriz (B)19911.156111.134011
Berriz (B)19961.077191.04819
Berriz (B)20011.029119831025
Berriz (B)200699412951922
Berriz (B)201190198571025
Berrobi (G)198685235714
Berrobi (G)199178215520
Berrobi (G)199672174933
Berrobi (G)200165144416
Berrobi (G)200659114314
Berrobi (G)201153113345
Bidania-Goiatz (G)1986126600
Bidania-Goiatz (G)199182600
Bidania-Goiatz (G)1996134603
Bidania-Goiatz (G)200194410
Bidania-Goiatz (G)20062111721
Bidania-Goiatz (G)20111211010
Bilar (A)19869709340
Bilar (A)1991102010200
Bilar (A)19969409400
Bilar (A)2001105010500
Bilar (A)20069709601
Bilar (A)201110229721
Bilbo (B)1986124.552482117.6703566.044
Bilbo (B)1991114.513416109.5892624.246
Bilbo (B)1996107.032334100.9662855.447
Bilbo (B)200197.36738093.2132283.546
Bilbo (B)200689.36145885.4032553.245
Bilbo (B)201180.56547176.3193483.427
Burgelu (A)19861501500
Burgelu (A)19912202200
Burgelu (A)19961611500
Burgelu (A)20017207200
Burgelu (A)20068007712
Burgelu (A)201110629815
Busturia (B)1986294928500
Busturia (B)19912651225111
Busturia (B)1996241523123
Busturia (B)20012281021026
Busturia (B)2006235821269
Busturia (B)201122010193611
Deba (G)1986581285061136
Deba (G)199158846519419
Deba (G)199660031490871
Deba (G)200153025472528
Deba (G)200653632475722
Deba (G)2011465204081225
Derio (B)19861.90851.852546
Derio (B)19911.74861.715621
Derio (B)19961.63651.609220
Derio (B)20011.59141.559424
Derio (B)20061.55261.515724
Derio (B)20111.547111.495932
Dima (B)19862802800
Dima (B)199133102300
Dima (B)19962842211
Dima (B)20013943230
Dima (B)20064443730
Dima (B)20115324623
Donemiliaga (A)19865514851
Donemiliaga (A)19914434001
Donemiliaga (A)19964534200
Donemiliaga (A)20016255601
Donemiliaga (A)20066756101
Donemiliaga (A)20117166023
Donostia (G)198646.0822.15741.2265892.110
Donostia (G)199142.7032.09238.6795351.397
Donostia (G)199642.1482.00338.0936361.416
Donostia (G)200138.6041.71135.1184101.365
Donostia (G)200636.0811.59832.8383971.248
Donostia (G)201132.6671.39029.4534191.405
Dulantzi (A)1986385137617
Dulantzi (A)1991318131007
Dulantzi (A)1996347533804
Dulantzi (A)20014013384014
Dulantzi (A)20064984482111
Dulantzi (A)20115616530421
Durango (B)19867.117866.76633232
Durango (B)19915.317905.02431172
Durango (B)19965.293905.04724132
Durango (B)20015.163814.93645101
Durango (B)20065.139814.90734117
Durango (B)20114.689814.43940129
Ea (B)19861961201
Ea (B)19912491500
Ea (B)19962231720
Ea (B)20013052230
Ea (B)20062942221
Ea (B)20112321920
Eibar (G)19869.1491728.02485868
Eibar (G)19918.0872247.35351459
Eibar (G)19967.7642306.52657951
Eibar (G)20016.5561415.73272611
Eibar (G)20066.0781295.33574540
Eibar (G)20115.243954.61074464
Ekora (A)19866306300
Ekora (A)19915805800
Ekora (A)19966206002
Ekora (A)20016506401
Ekora (A)20068718600
Ekora (A)20119038520
Elantxobe (B)19861641200
Elantxobe (B)1991189900
Elantxobe (B)1996168710
Elantxobe (B)2001124800
Elantxobe (B)2006112900
Elantxobe (B)2011112900
Elduain (G)1986129120
Elduain (G)19911212000
Elduain (G)19961514100
Elduain (G)200199000
Elduain (G)200696300
Elduain (G)201193420
Elgeta (G)19869929700
Elgeta (G)19918147601
Elgeta (G)19968747913
Elgeta (G)20017626815
Elgeta (G)20069138305
Elgeta (G)20118147007
Elgoibar (G)19863.009512.70623229
Elgoibar (G)19912.656642.43017145
Elgoibar (G)19962.5341052.21129189
Elgoibar (G)20012.170462.00616102
Elgoibar (G)20062.133401.96419110
Elgoibar (G)20111.899411.73116111
Elorrio (B)19862.118182.0541333
Elorrio (B)19911.889391.8161420
Elorrio (B)19961.737251.6571045
Elorrio (B)20011.582211.5181231
Elorrio (B)20061.446161.3981220
Elorrio (B)20111.299211.2371229
Eltziego (A)1986317031520
Eltziego (A)1991314031202
Eltziego (A)1996321032010
Eltziego (A)2001315030906
Eltziego (A)2006339233214
Eltziego (A)20113464319815
Erandio (B)19868.386268.06020280
Erandio (B)19918.011187.73012251
Erandio (B)19967.204246.97818184
Erandio (B)20016.568176.36911171
Erandio (B)20066.210186.02711154
Erandio (B)20115.631205.43419158
Ereño (B)198610100
Ereño (B)199110100
Ereño (B)199640400
Ereño (B)200140400
Ereño (B)200630300
Ereño (B)201170601
Ermua (B)19868.728267.317161.369
Ermua (B)19918.033366.713211.263
Ermua (B)19967.423296.279281.087
Ermua (B)20016.792235.98418767
Ermua (B)20066.280265.53917698
Ermua (B)20115.790295.11824619
Errenteria (G)198615.64374114.11350739
Errenteria (G)199114.16167612.85392540
Errenteria (G)199613.56057612.23492658
Errenteria (G)200111.93646610.93295443
Errenteria (G)200610.97340810.07982404
Errenteria (G)20119.9003469.10791356
Errezil (G)198663300
Errezil (G)199142200
Errezil (G)199693015
Errezil (G)200142200
Errezil (G)200682600
Errezil (G)201193600
Erriberabeitia (A)19869309201
Erriberabeitia (A)19918108100
Erriberabeitia (A)1996134013103
Erriberabeitia (A)2001253024823
Erriberabeitia (A)2006439142828
Erriberabeitia (A)20115037472519
Erriberagoitia (A)19868608600
Erriberagoitia (A)19918008000
Erriberagoitia (A)19968908801
Erriberagoitia (A)20019909207
Erriberagoitia (A)20061440134010
Erriberagoitia (A)20111450133012
Errigoiti (B)1986112810
Errigoiti (B)199171600
Errigoiti (B)1996112801
Errigoiti (B)20011611500
Errigoiti (B)20061711510
Errigoiti (B)20111931510
Eskoriatza (G)19861.061191.04110
Eskoriatza (G)199195518921214
Eskoriatza (G)19961.00227917553
Eskoriatza (G)200188213827240
Eskoriatza (G)200683414792226
Eskoriatza (G)20117509709428
Etxebarri (B)19862.66242.4275226
Etxebarri (B)19912.52442.2851234
Etxebarri (B)19962.39752.0984290
Etxebarri (B)20012.38472.2066165
Etxebarri (B)20062.36282.1997148
Etxebarri (B)20112.385102.1986171
Ezkio-Itsaso (G)19862781801
Ezkio-Itsaso (G)19912361601
Ezkio-Itsaso (G)19962361601
Ezkio-Itsaso (G)20012161500
Ezkio-Itsaso (G)20063262600
Ezkio-Itsaso (G)20112972200
Forua (B)1991109210520
Forua (B)1996115510514
Forua (B)200110179211
Forua (B)20068237603
Forua (B)20117937123
Fruiz (B)198611000
Fruiz (B)199121100
Fruiz (B)199660600
Fruiz (B)20011301201
Fruiz (B)20061801800
Fruiz (B)20112402301
Gabiria (G)198695400
Gabiria (G)1991117400
Gabiria (G)1996125700
Gabiria (G)20011221000
Gabiria (G)20061531200
Gabiria (G)20112111901
Gaintza (G)198611000
Gaintza (G)199111000
Gaintza (G)199621100
Gaintza (G)200111000
Gaintza (G)200621100
Gaintza (G)201131101
Galdakao (B)19868.367598.12620162
Galdakao (B)19918.152687.90916159
Galdakao (B)19967.894647.65931140
Galdakao (B)20017.313357.10627145
Galdakao (B)20066.835396.62729140
Galdakao (B)20116.311376.07738159
Galdames (B)19867007000
Galdames (B)19916806800
Galdames (B)19966106100
Galdames (B)20017117000
Galdames (B)20067517301
Galdames (B)20116306111
Gamiz-Fika (B)19862011900
Gamiz-Fika (B)19913032403
Gamiz-Fika (B)19963633003
Gamiz-Fika (B)20016806125
Gamiz-Fika (B)20067206813
Gamiz-Fika (B)20116806035
Garai (B)1986101900
Garai (B)1991111631
Garai (B)1996113701
Garai (B)200181601
Garai (B)20061411003
Garai (B)20111501401
Gasteiz (A)198672.18419670.2901511.547
Gasteiz (A)199170.88417568.9941561.559
Gasteiz (A)199674.48420671.3972172.664
Gasteiz (A)200167.70828265.7171811.528
Gasteiz (A)200665.42239463.3082041.516
Gasteiz (A)201161.31436358.7733141.864
Gatika (B)19863323100
Gatika (B)19914424110
Gatika (B)19966555343
Gatika (B)20018618203
Gatika (B)20069519004
Gatika (B)201111029927
Gautegiz-Arteaga (B)19861711420
Gautegiz-Arteaga (B)19912322010
Gautegiz-Arteaga (B)19962822411
Gautegiz-Arteaga (B)20012532110
Gautegiz-Arteaga (B)20063823213
Gautegiz-Arteaga (B)20113913314
Gaztelu (G)199642200
Gaztelu (G)200143100
Gaztelu (G)200663300
Gaztelu (G)201153200
Gernika-Lumo (B)19862.833712.6383391
Gernika-Lumo (B)19912.536912.3682156
Gernika-Lumo (B)19962.385762.2582130
Gernika-Lumo (B)20012.169532.0541844
Gernika-Lumo (B)20062.044561.9122254
Gernika-Lumo (B)20111.862591.7321952
Getaria (G)1986106168910
Getaria (G)19911302610103
Getaria (G)19961585188316
Getaria (G)2001120199542
Getaria (G)20061802315052
Getaria (G)2011115188854
Getxo (B)198616.10710715.43998463
Getxo (B)199115.79613915.215101341
Getxo (B)199615.1519014.62876357
Getxo (B)200114.14710713.67367300
Getxo (B)200613.00412812.55458264
Getxo (B)201111.87811411.36190313
Gizaburuaga (B)198600000
Gizaburuaga (B)199100000
Gizaburuaga (B)199610100
Gizaburuaga (B)200120200
Gizaburuaga (B)200640400
Gizaburuaga (B)201140400
Gobiaran (A)1986122012110
Gobiaran (A)1991106010402
Gobiaran (A)1996127012700
Gobiaran (A)2001172017110
Gobiaran (A)2006214221011
Gobiaran (A)2011211220513
Gordexola (B)1986269126800
Gordexola (B)1991237023403
Gordexola (B)1996211120901
Gordexola (B)2001202219505
Gordexola (B)2006205319417
Gordexola (B)20112002188010
Gorliz (B)19864414398237
Gorliz (B)19914388406618
Gorliz (B)19964836453420
Gorliz (B)20015687533424
Gorliz (B)20065798547321
Gorliz (B)20115599519823
Guardia (Biastari) (A)1986395039410
Guardia (Biastari) (A)1991392038822
Guardia (Biastari) (A)1996364036301
Guardia (Biastari) (A)2001352334630
Guardia (Biastari) (A)2006376336850
Guardia (Biastari) (A)2011366834378
Gueñes (B)19861.48111.47523
Gueñes (B)19911.34631.34201
Gueñes (B)19961.29321.271020
Gueñes (B)20011.16321.147311
Gueñes (B)20061.09321.069418
Gueñes (B)20111.0113976725
Harana (A)19862102100
Harana (A)19912002000
Harana (A)19962202200
Harana (A)20012402400
Harana (A)20062702700
Harana (A)20112602600
Hernani (G)19865.3075384.6275884
Hernani (G)19914.7215354.0844854
Hernani (G)19964.7285813.96052135
Hernani (G)20014.0834483.5354258
Hernani (G)20063.9364053.4333959
Hernani (G)20113.4863633.0203964
Hernialde (G)19861331000
Hernialde (G)19911331000
Hernialde (G)19961421110
Hernialde (G)2001133910
Hernialde (G)2006166910
Hernialde (G)2011124800
Hondarribia (G)19862.2972711.9243270
Hondarribia (G)19912.1912651.8592839
Hondarribia (G)19962.5623492.05346114
Hondarribia (G)20012.2732791.8756356
Hondarribia (G)20062.4092632.0296057
Hondarribia (G)20112.0112241.6774862
Ibarra (G)19861.035135880614
Ibarra (G)1991923151755170
Ibarra (G)1996857139701314
Ibarra (G)2001783117651105
Ibarra (G)2006757109627138
Ibarra (G)2011667955421614
Ibarrangelu (B)19861221000
Ibarrangelu (B)19911741300
Ibarrangelu (B)19961521300
Ibarrangelu (B)20012031610
Ibarrangelu (B)20062812610
Ibarrangelu (B)20113012900
Idiazabal (G)19861782913928
Idiazabal (G)19911863614271
Idiazabal (G)199620532146720
Idiazabal (G)20011784812613
Idiazabal (G)20061914514402
Idiazabal (G)20111733613115
Igorre (B)1986573556053
Igorre (B)19915271750361
Igorre (B)19965192349150
Igorre (B)20014781445455
Igorre (B)20064681044666
Igorre (B)20114409412109
Ikaztegieta (G)19862671900
Ikaztegieta (G)19912591600
Ikaztegieta (G)19963091911
Ikaztegieta (G)20012671810
Ikaztegieta (G)20062982010
Ikaztegieta (G)20113162311
Irun (G)198620.2691.19618.414323336
Irun (G)199118.8491.22717.210179233
Irun (G)199619.8721.30917.794218551
Irun (G)200117.7031.16316.124137279
Irun (G)200616.9851.03815.496154297
Irun (G)201114.85288313.473165331
Irura (G)198687196602
Irura (G)199183186203
Irura (G)199694236713
Irura (G)200199197901
Irura (G)2006118199405
Irura (G)20111321610538
Iruraitz-Gauna (A)19863503500
Iruraitz-Gauna (A)19913003000
Iruraitz-Gauna (A)19963903702
Iruraitz-Gauna (A)20015935600
Iruraitz-Gauna (A)20067227000
Iruraitz-Gauna (A)20118438100
Iruña Oka (A)19866240611013
Iruña Oka (A)1991582058101
Iruña Oka (A)1996603160002
Iruña Oka (A)20016201606112
Iruña Oka (A)20067463718619
Iruña Oka (A)201179447511029
Ispaster (B)198652300
Ispaster (B)199162400
Ispaster (B)199663300
Ispaster (B)2001112900
Ispaster (B)20061421200
Ispaster (B)20111941410
Itsasondo (G)1986812042316
Itsasondo (G)199177194837
Itsasondo (G)199680175418
Itsasondo (G)20015464422
Itsasondo (G)20065674711
Itsasondo (G)20115364520
Iurreta (B)19911.494231.439329
Iurreta (B)19961.311121.256439
Iurreta (B)20011.13941.098334
Iurreta (B)20069904948335
Iurreta (B)20118766832830
Izurtza (B)19862402400
Izurtza (B)19912102001
Izurtza (B)19962112000
Izurtza (B)20012121900
Izurtza (B)20061921700
Izurtza (B)20112001910
Kanpezu (A)1986202119911
Kanpezu (A)1991189118800
Kanpezu (A)1996186118401
Kanpezu (A)2001181018100
Kanpezu (A)2006176716603
Kanpezu (A)2011162715023
Karrantza (B)1986444044301
Karrantza (B)1991377137600
Karrantza (B)1996385138022
Karrantza (B)2001347134600
Karrantza (B)2006329232601
Karrantza (B)2011312030903
Kortezubi (B)199181700
Kortezubi (B)199652300
Kortezubi (B)200180620
Kortezubi (B)2006121740
Kortezubi (B)2011123900
Kripan (A)19862302300
Kripan (A)19912202200
Kripan (A)19962502500
Kripan (A)20012402400
Kripan (A)20062902900
Kripan (A)20113303300
Kuartango (A)19863513310
Kuartango (A)19914904702
Kuartango (A)19963103100
Kuartango (A)20013603501
Kuartango (A)20063603501
Kuartango (A)20113303201
Lagran (A)19862602600
Lagran (A)19912302300
Lagran (A)19962302300
Lagran (A)20012902900
Lagran (A)20063303300
Lagran (A)20112702601
Lanestosa (B)1986125012500
Lanestosa (B)1991114011400
Lanestosa (B)1996108010800
Lanestosa (B)20019309300
Lanestosa (B)20069209200
Lanestosa (B)20118808521
Lantaron (A)1986329032801
Lantaron (A)1991301030010
Lantaron (A)1996321031704
Lantaron (A)2001396239301
Lantaron (A)2006409340402
Lantaron (A)2011378736452
Lantziego (A)19867007000
Lantziego (A)19919209002
Lantziego (A)19969719600
Lantziego (A)2001124012301
Lantziego (A)2006141013902
Lantziego (A)2011133112912
Lapuebla de Labarca (A)1986223121840
Lapuebla de Labarca (A)1991190318700
Lapuebla de Labarca (A)1996206419732
Lapuebla de Labarca (A)2001206320102
Lapuebla de Labarca (A)2006216321111
Lapuebla de Labarca (A)20112226204210
Larrabetzu (B)1986165315615
Larrabetzu (B)19911621813923
Larrabetzu (B)19961491213412
Larrabetzu (B)2001143413513
Larrabetzu (B)2006136412723
Larrabetzu (B)2011137412238
Larraul (G)198611000
Larraul (G)199111000
Larraul (G)199622000
Larraul (G)200141300
Larraul (G)200661500
Larraul (G)201182510
Lasarte-Oria (G)19867.0632676.63123142
Lasarte-Oria (G)19916.3982785.92421175
Lasarte-Oria (G)19966.3172395.83143204
Lasarte-Oria (G)20015.7101825.31553160
Lasarte-Oria (G)20065.6021715.21544172
Lasarte-Oria (G)20115.1041534.73139181
Laudio (A)19866.974176.63814305
Laudio (A)19916.284186.13912115
Laudio (A)19965.830135.59619202
Laudio (A)20015.327105.14515157
Laudio (A)20064.869144.69919137
Laudio (A)20114.444174.26219146
Laukiz (B)19868628400
Laukiz (B)19917717312
Laukiz (B)19968017711
Laukiz (B)200110039304
Laukiz (B)20068527814
Laukiz (B)2011101287210
Lazkao (G)19861.501541.27816153
Lazkao (G)19911.328571.210853
Lazkao (G)19961.2861041.0922169
Lazkao (G)20011.14463987490
Lazkao (G)20061.133551.010662
Lazkao (G)201199452879360
Leaburu (G)19862113800
Leaburu (G)19912315800
Leaburu (G)1996187821
Leaburu (G)2001147601
Leaburu (G)2006156900
Leaburu (G)2011156720
Legazpi (G)19863.0081752.7822130
Legazpi (G)19912.8191772.626412
Legazpi (G)19962.5261392.3411729
Legazpi (G)20012.238942.0782343
Legazpi (G)20062.079941.9262039
Legazpi (G)20111.872701.7372045
Legorreta (G)19863001428420
Legorreta (G)19912671125600
Legorreta (G)199627816241021
Legorreta (G)20012092018900
Legorreta (G)20062021718401
Legorreta (G)20111781316014
Legutiano (A)1986293228641
Legutiano (A)1991264625710
Legutiano (A)1996251523943
Legutiano (A)2001241722635
Legutiano (A)2006257724442
Legutiano (A)2011247723037
Leintz Gatzaga (G)19861801404
Leintz Gatzaga (G)19911901315
Leintz Gatzaga (G)19962131611
Leintz Gatzaga (G)20011401112
Leintz Gatzaga (G)20062011513
Leintz Gatzaga (G)20112001712
Leioa (B)19867.303227.07120190
Leioa (B)19917.071246.87126150
Leioa (B)19966.990246.78217167
Leioa (B)20016.888216.70027140
Leioa (B)20066.462286.27129134
Leioa (B)20116.082285.85134169
Lekeitio (B)1986650435251270
Lekeitio (B)1991598824891017
Lekeitio (B)1996548584371142
Lekeitio (B)2001511494292310
Lekeitio (B)2006492424182210
Lekeitio (B)2011434383612213
Lemoa (B)19865571054511
Lemoa (B)19914881047431
Lemoa (B)19964151340101
Lemoa (B)2001421540925
Lemoa (B)2006418540436
Lemoa (B)20114175393712
Lemoiz (B)19866255403
Lemoiz (B)19916465701
Lemoiz (B)19966735923
Lemoiz (B)20017536516
Lemoiz (B)20066635715
Lemoiz (B)20116725906
Leza (A)19863813700
Leza (A)19913203200
Leza (A)19963503410
Leza (A)20013803800
Leza (A)20064103902
Leza (A)20114604501
Lezama (B)1986179317501
Lezama (B)19911781416400
Lezama (B)1996170716012
Lezama (B)20011740163110
Lezama (B)2006177117204
Lezama (B)2011186617343
Lezo (G)19861.5011021.328368
Lezo (G)19911.230941.0861139
Lezo (G)19961.3121101.124375
Lezo (G)20011.169831.036743
Lezo (G)20061.133751.011740
Lezo (G)20111.016649051136
Lizartza (G)198641251240
Lizartza (G)199143301210
Lizartza (G)199634221101
Lizartza (G)200137191422
Lizartza (G)200649202036
Lizartza (G)201134151621
Loiu (B)19861802167110
Loiu (B)1991197418238
Loiu (B)1996189717219
Loiu (B)2001248323744
Loiu (B)2006224321344
Loiu (B)20112661251212
Mallabia (B)1986137112871
Mallabia (B)19911414118019
Mallabia (B)1996135512523
Mallabia (B)2001130311908
Mallabia (B)2006132212208
Mallabia (B)20111242112010
Markin-Etxebarria (B)1986102800
Markin-Etxebarria (B)19911971200
Markin-Etxebarria (B)19961401211
Markin-Etxebarria (B)20011751101
Markin-Etxebarria (B)20062041303
Markin-Etxebarria (B)2011145801
Markina-Xemein (B)198636925303239
Markina-Xemein (B)199135737297221
Markina-Xemein (B)199628822234428
Markina-Xemein (B)200127410233922
Markina-Xemein (B)200623511200717
Markina-Xemein (B)201123181861423
Maruri-Jatabe (B)19861301300
Maruri-Jatabe (B)19912112000
Maruri-Jatabe (B)19962702700
Maruri-Jatabe (B)20013403301
Maruri-Jatabe (B)20065805701
Maruri-Jatabe (B)20115905801
Mañaria (B)19862412210
Mañaria (B)19911441000
Mañaria (B)19961501500
Mañaria (B)20011601600
Mañaria (B)20061401400
Mañaria (B)20112001901
Mañueta (A)1986124012400
Mañueta (A)1991106010600
Mañueta (A)1996106110500
Mañueta (A)20019309210
Mañueta (A)20068908630
Mañueta (A)20118608420
Mendaro (G)1986275626810
Mendaro (G)19912361921700
Mendaro (G)1996190617707
Mendaro (G)2001199718651
Mendaro (G)2006223720943
Mendaro (G)2011214619648
Mendata (B)198630300
Mendata (B)199151400
Mendata (B)199650311
Mendata (B)2001102800
Mendata (B)20061321100
Mendata (B)20111621112
Mendexa (B)198691701
Mendexa (B)19911431100
Mendexa (B)199682600
Mendexa (B)200185210
Mendexa (B)2006103610
Mendexa (B)2011157800
Meñaka (B)198631200
Meñaka (B)1991102800
Meñaka (B)19961321100
Meñaka (B)20011301300
Meñaka (B)20063203200
Meñaka (B)20113803503
Moreda de Alava (A)19868108100
Moreda de Alava (A)19916006000
Moreda de Alava (A)19968418003
Moreda de Alava (A)20017406806
Moreda de Alava (A)20069418706
Moreda de Alava (A)20118708124
Morga (B)198621100
Morga (B)199150500
Morga (B)199662400
Morga (B)200191701
Morga (B)200681700
Morga (B)20111301300
Mundaka (B)1986109109810
Mundaka (B)1991104267314
Mundaka (B)19969888226
Mundaka (B)200110259223
Mundaka (B)20069878821
Mundaka (B)20119388032
Mungia (B)19861.761201.6971430
Mungia (B)19911.823381.758423
Mungia (B)19961.821361.7531022
Mungia (B)20011.896331.8121239
Mungia (B)20061.870311.7831541
Mungia (B)20111.831361.7121964
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)198610100
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)199111000
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)199621100
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)200121100
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)200641300
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)20111321001
Murueta (B)199180503
Murueta (B)199660510
Murueta (B)20011001000
Murueta (B)20061001000
Murueta (B)201190900
Muskiz (B)19861.44021.407427
Muskiz (B)19911.38901.38027
Muskiz (B)19961.29121.27568
Muskiz (B)20011.23511.215217
Muskiz (B)20061.18741.161319
Muskiz (B)20111.15681.108832
Mutiloa (G)198653200
Mutiloa (G)199173301
Mutiloa (G)199684400
Mutiloa (G)200184301
Mutiloa (G)200682501
Mutiloa (G)201162202
Mutriku (G)19864602532011104
Mutriku (G)199142542340736
Mutriku (G)1996506613501976
Mutriku (G)2001401273151049
Mutriku (G)200638818317845
Mutriku (G)201133416279831
Muxika (B)19865415300
Muxika (B)19914673702
Muxika (B)19964873911
Muxika (B)200146163000
Muxika (B)200652104101
Muxika (B)20115755101
Nabarniz (B)199111000
Nabarniz (B)199610100
Nabarniz (B)200110100
Nabarniz (B)200610100
Nabarniz (B)201120200
Navaridas (A)19864604600
Navaridas (A)19914504500
Navaridas (A)19965105100
Navaridas (A)20015205200
Navaridas (A)20064804701
Navaridas (A)20115214911
Oiartzun (G)19861.002201750744
Oiartzun (G)19919922157381227
Oiartzun (G)19961.1092577591974
Oiartzun (G)20011.0072167452026
Oiartzun (G)20061.0391848041932
Oiartzun (G)20119181667051829
Oion (A)19861.20631.183119
Oion (A)19911.01611.003111
Oion (A)19961.11121.10333
Oion (A)20011.22141.20449
Oion (A)20061.415121.383911
Oion (A)20111.45681.3931441
Okondo (A)19867907405
Okondo (A)19916606510
Okondo (A)19966406400
Okondo (A)20016806620
Okondo (A)20068718240
Okondo (A)20118508221
Olaberria (G)198637329331112
Olaberria (G)19913333429225
Olaberria (G)19962953824809
Olaberria (G)200126425227012
Olaberria (G)200624419212112
Olaberria (G)201121513185512
Ondarroa (B)19861.652681.0546524
Ondarroa (B)19911.3208998520226
Ondarroa (B)19961.1538672712328
Ondarroa (B)20011.0076369911234
Ondarroa (B)20068835863811176
Ondarroa (B)2011752465379160
Ordizia (G)19862.263932.01521134
Ordizia (G)19912.0691021.907951
Ordizia (G)19962.0131351.7592099
Ordizia (G)20011.741791.5571788
Ordizia (G)20061.729751.5601975
Ordizia (G)20111.399631.2352675
Orendain (G)199141300
Orendain (G)199641201
Orendain (G)200132100
Orendain (G)200641300
Orendain (G)201162400
Orexa (G)198611000
Orexa (G)199111000
Orexa (G)199611000
Orexa (G)200122000
Orexa (G)200652300
Orexa (G)201151400
Orio (G)19865482751245
Orio (G)19914925144100
Orio (G)199652264424727
Orio (G)2001476364101416
Orio (G)2006494354321512
Orio (G)2011476324141218
Ormaiztegi (G)19861641714511
Ormaiztegi (G)19911501413312
Ormaiztegi (G)199614915124010
Ormaiztegi (G)20011311710824
Ormaiztegi (G)20061481212835
Ormaiztegi (G)20111361211446
Orozko (B)1986159514815
Orozko (B)19919969210
Orozko (B)1996116611000
Orozko (B)2001123611340
Orozko (B)2006136412921
Orozko (B)2011147413337
Ortuella (B)19862.95542.7774170
Ortuella (B)19912.68702.5662119
Ortuella (B)19962.43222.2835142
Ortuella (B)20012.24932.163083
Ortuella (B)20062.03641.952179
Ortuella (B)20111.86191.756393
Otxandio (B)1986149213809
Otxandio (B)1991121111703
Otxandio (B)1996111210900
Otxandio (B)2001106110401
Otxandio (B)2006118111115
Otxandio (B)201111129946
Oñati (G)19861.764671.5893078
Oñati (G)19911.635971.36523150
Oñati (G)19961.6971341.42223118
Oñati (G)20011.521851.25223161
Oñati (G)20061.476761.22422154
Oñati (G)20111.307661.07825138
Pasaia (G)19866.1762144.652301.280
Pasaia (G)19915.3602134.14340964
Pasaia (G)19965.2882213.651371.379
Pasaia (G)20014.1541573.44255500
Pasaia (G)20063.8411263.21655444
Pasaia (G)20113.1891002.68750352
Plentzia (B)19864277400317
Plentzia (B)1991359234647
Plentzia (B)1996358534526
Plentzia (B)2001413540107
Plentzia (B)2006439642724
Plentzia (B)2011400438367
Portugalete (B)198621.9732820.808321.105
Portugalete (B)199120.2282619.139151.048
Portugalete (B)199618.7641717.688261.033
Portugalete (B)200116.9622316.12016803
Portugalete (B)200615.4122614.61925742
Portugalete (B)201113.8612913.06233737
Samaniego (A)19869009000
Samaniego (A)19917807701
Samaniego (A)19968808800
Samaniego (A)20017907900
Samaniego (A)20067617401
Samaniego (A)20117207101
Santurtzi (B)198620.3662719.61826695
Santurtzi (B)199118.5302717.95425524
Santurtzi (B)199617.3792316.88123452
Santurtzi (B)200115.5464715.13021348
Santurtzi (B)200614.3004713.91419320
Santurtzi (B)201112.9525112.51230359
Segura (G)1986110228800
Segura (G)1991912358010
Segura (G)19961122757226
Segura (G)200170124927
Segura (G)200689136925
Segura (G)201179146212
Sestao (B)198615.1583513.951321.140
Sestao (B)199113.5841012.55871.009
Sestao (B)199612.468911.48315961
Sestao (B)200110.857810.16213674
Sestao (B)20069.641129.01614599
Sestao (B)20118.276217.70324528
Sondika (B)19869224898812
Sondika (B)1991818879578
Sondika (B)19968169792411
Sondika (B)20018136794310
Sondika (B)200680211776411
Sondika (B)20117316709511
Sopela (B)19861.431151.370442
Sopela (B)19911.528351.4501231
Sopela (B)19961.642211.5581449
Sopela (B)20011.629201.567636
Sopela (B)20061.613201.549836
Sopela (B)20111.472171.3901352
Sopuerta, Garape (B)1986272026822
Sopuerta, Garape (B)1991304230200
Sopuerta, Garape (B)19962790269010
Sopuerta, Garape (B)2001283027823
Sopuerta, Garape (B)2006271226414
Sopuerta, Garape (B)2011249123927
Soraluze (G)19861.389271.1462214
Soraluze (G)19911.179191.081376
Soraluze (G)19961.093291.040717
Soraluze (G)2001929108154100
Soraluze (G)200688610786585
Soraluze (G)201173216636872
Sukarrieta (B)19862412300
Sukarrieta (B)19912131800
Sukarrieta (B)19962312200
Sukarrieta (B)20012202110
Sukarrieta (B)20062102010
Sukarrieta (B)20112402310
Tolosa (G)19862.6883462.2286747
Tolosa (G)19912.5263782.0487921
Tolosa (G)19962.5044041.9665678
Tolosa (G)20012.1013301.6982548
Tolosa (G)20062.0392831.7012233
Tolosa (G)20111.7242451.4082546
Trapagaran (B)19863.79273.683597
Trapagaran (B)19913.52233.434184
Trapagaran (B)19963.22123.148665
Trapagaran (B)20012.94522.860479
Trapagaran (B)20062.74952.659778
Trapagaran (B)20112.43032.343876
Turtzioz (B)19869809800
Turtzioz (B)19919509500
Turtzioz (B)19969809701
Turtzioz (B)20018408400
Turtzioz (B)20068318200
Turtzioz (B)20117807800
Ubide (B)198682600
Ubide (B)199192700
Ubide (B)199670412
Ubide (B)200161302
Ubide (B)200681601
Ubide (B)201190621
Ugao (B)19869943962326
Ugao (B)19919246858654
Ugao (B)19968937797188
Ugao (B)20018220744375
Ugao (B)20067710708360
Ugao (B)20116980645449
Urduliz (B)1986510149658
Urduliz (B)19914931247713
Urduliz (B)1996470545447
Urduliz (B)2001493648124
Urduliz (B)20064716453210
Urduliz (B)2011433741538
Urduña (B)19861.17411.103466
Urduña (B)19911.06741.009153
Urduña (B)19969823919060
Urduña (B)20019045841256
Urduña (B)20068233765352
Urduña (B)20117381678455
Urizaharra (A)19864204101
Urizaharra (A)19913603600
Urizaharra (A)19963503500
Urizaharra (A)20013413300
Urizaharra (A)20063913710
Urizaharra (A)20114214100
Urkabustaiz (A)19861673133229
Urkabustaiz (A)1991169316231
Urkabustaiz (A)1996133312802
Urkabustaiz (A)2001118010918
Urkabustaiz (A)2006140213017
Urkabustaiz (A)20111554137113
Urnieta (G)19861.301531.23954
Urnieta (G)19911.157581.082215
Urnieta (G)19961.338841.1411499
Urnieta (G)20011.200701.101722
Urnieta (G)20061.191721.089525
Urnieta (G)20111.03472937619
Urretxu (G)19861.869841.7081958
Urretxu (G)19911.629911.510226
Urretxu (G)19961.595991.4471435
Urretxu (G)20011.505901.3901510
Urretxu (G)20061.395791.2871514
Urretxu (G)20111.265711.1581224
Usurbil (G)19861.225891.100333
Usurbil (G)19911.04466960612
Usurbil (G)19961.014948691041
Usurbil (G)200188966803218
Usurbil (G)200689961812422
Usurbil (G)201180251721822
Villabona-Amasa (G)19861.00067885444
Villabona-Amasa (G)19919607587069
Villabona-Amasa (G)199694463802673
Villabona-Amasa (G)2001878697631234
Villabona-Amasa (G)200685959756836
Villabona-Amasa (G)201176257664833
Villabuena de Alava (A)19869109100
Villabuena de Alava (A)19917807800
Villabuena de Alava (A)19968418300
Villabuena de Alava (A)20018107902
Villabuena de Alava (A)20067317002
Villabuena de Alava (A)20117106614
Zaldibar (B)19861.027141.00940
Zaldibar (B)19919231690034
Zaldibar (B)19968441382236
Zaldibar (B)20017735746220
Zaldibar (B)20066971675318
Zaldibar (B)20116403613321
Zaldibia (G)1986196818710
Zaldibia (G)1991137611939
Zaldibia (G)199615414112028
Zaldibia (G)2001114149316
Zaldibia (G)2006115139606
Zaldibia (G)201199118008
Zalduondo (A)19861101100
Zalduondo (A)19911001000
Zalduondo (A)19961101100
Zalduondo (A)20011001000
Zalduondo (A)20061601600
Zalduondo (A)20111301300
Zalla (B)19861.39211.360427
Zalla (B)19911.35511.339213
Zalla (B)19961.34211.326213
Zalla (B)20011.34561.315222
Zalla (B)20061.26471.229226
Zalla (B)20111.158101.104836
Zamudio (B)19869134870435
Zamudio (B)199182711779433
Zamudio (B)19967537708236
Zamudio (B)20016994664427
Zamudio (B)20066534613630
Zamudio (B)20115924560424
Zanbrana (A)19866906801
Zanbrana (A)19916606501
Zanbrana (A)19968408400
Zanbrana (A)20018108100
Zanbrana (A)20068908801
Zanbrana (A)2011127012511
Zaratamo (B)1986482247910
Zaratamo (B)1991461145046
Zaratamo (B)1996400439132
Zaratamo (B)20013904371411
Zaratamo (B)20063682352212
Zaratamo (B)20113365318112
Zarautz (G)19862.7561322.5442258
Zarautz (G)19912.7621802.4862769
Zarautz (G)19962.7602182.4413863
Zarautz (G)20012.7791842.4744774
Zarautz (G)20062.9831782.6723697
Zarautz (G)20112.4781592.1913791
Zeanuri (B)19862312200
Zeanuri (B)19912571800
Zeanuri (B)19962121900
Zeanuri (B)20012802611
Zeanuri (B)20064724203
Zeanuri (B)20114934402
Zeberio (B)19863213001
Zeberio (B)19913252700
Zeberio (B)19963523102
Zeberio (B)200156114302
Zeberio (B)20065224802
Zeberio (B)20116225613
Zegama (G)19861182970190
Zegama (G)19911181884142
Zegama (G)1996121427153
Zegama (G)20011232984010
Zegama (G)2006124229228
Zegama (G)20111061775311
Zerain (G)198631200
Zerain (G)199152102
Zerain (G)199641300
Zerain (G)200161500
Zerain (G)200671600
Zerain (G)201181601
Zestoa (G)19863581732786
Zestoa (G)19913152428641
Zestoa (G)199629633249311
Zestoa (G)20012281720416
Zestoa (G)20062561722937
Zestoa (G)20112301720328
Zierbena (B)1996119111800
Zierbena (B)2001117311400
Zierbena (B)2006116411200
Zierbena (B)2011128312302
Zigoitia (A)19865004613
Zigoitia (A)19916606420
Zigoitia (A)1996118411013
Zigoitia (A)2001158015602
Zigoitia (A)2006204019905
Zigoitia (A)20112511239110
Ziortza-Bolibar (B)200691701
Ziortza-Bolibar (B)2011101702
Zizurkil (G)19866772664740
Zizurkil (G)19916002955489
Zizurkil (G)199658131510733
Zizurkil (G)2001537354741018
Zizurkil (G)2006522334651113
Zizurkil (G)2011459254101113
Zornotza (B)19864.105393.9591097
Zornotza (B)19913.865473.7372358
Zornotza (B)19963.660783.5043048
Zornotza (B)20013.428503.3152538
Zornotza (B)20063.284453.1742342
Zornotza (B)20112.978432.8522558
Zuia (A)19861571134022
Zuia (A)1991144113229
Zuia (A)1996197219113
Zuia (A)2001283527215
Zuia (A)2006328631507
Zuia (A)20113375314513
Zumaia (G)19861.633631.5311326
Zumaia (G)19911.536581.4501513
Zumaia (G)19961.5881051.4001667
Zumaia (G)20011.381671.2771522
Zumaia (G)20061.353661.2361734
Zumaia (G)20111.200501.1031730
Zumarraga (G)19864.0251563.7962251
Zumarraga (G)19913.6301553.448198
Zumarraga (G)19963.3691583.1452244
Zumarraga (G)20013.076772.9394416
Zumarraga (G)20062.868712.7433519
Zumarraga (G)20112.554662.4124234

Iturria: Guk egindakoa. Biztanleria Zentsuak eta Biztanleriaren estatistikak, EUSTAT Arabarako, Bizkairako eta Gipuzkoarako. Euskarabidea (1991, 2001 eta 2011) Nafarroa Garairako. Soziolinguistikazko Inkesta, Ipar Euskal Herrirako (HPS).

Oharra: Ez dugu iparraldeko daturik.
* Hainbat kasutan Nafarroa Garaiko datuek ez dute hiztunen %100a osatzen, ehuneko kopuru txiki batean ezezaguna baita gaitasuna.
Iturrien inguruko edo egindako eragiketei buruzko xehetasun gehiago jakin nahi izanez gero, jo Metodologia atalera.



Soziolinguistika Klusterra / Tel.: 943 592 556 / Posta-e.: kluster@soziolinguistika.eus / MARTIN UGALDE KULTUR PARKEA, 20140 - ANDOAIN