Etxeko hizkuntzaren bilakaera, AEko gainontzeko herrialdeetan jaiotakoen artean, Udalerrika. Euskal Herria, » (%)
LurraldeaUrteaGuztira EuskaraErdaraBiakBeste
Abadiño (B)1991100,027,063,09,70,2
Abadiño (B)1996100,020,864,115,10,0
Abadiño (B)2001100,022,762,414,40,5
Abadiño (B)2006100,025,159,414,11,4
Abadiño (B)2011100,023,962,813,30,0
Abaltzisketa (G)1991-----
Abaltzisketa (G)1996-----
Abaltzisketa (G)2001100,0100,00,00,00,0
Abaltzisketa (G)2006100,00,0100,00,00,0
Abaltzisketa (G)2011100,00,00,0100,00,0
Abanto-Zierbena (B)1991100,01,397,31,30,0
Abanto-Zierbena (B)1996100,03,886,89,40,0
Abanto-Zierbena (B)2001100,07,185,77,10,0
Abanto-Zierbena (B)2006100,010,683,36,10,0
Abanto-Zierbena (B)2011100,011,974,611,91,5
Aduna (G)1991100,0100,00,00,00,0
Aduna (G)1996100,00,050,050,00,0
Aduna (G)2001100,025,062,512,50,0
Aduna (G)2006100,020,060,020,00,0
Aduna (G)2011100,037,537,525,00,0
Agurain (A)1991100,08,078,613,00,4
Agurain (A)1996100,04,677,118,20,0
Agurain (A)2001100,09,472,217,50,9
Agurain (A)2006100,017,169,012,81,1
Agurain (A)2011100,011,974,913,20,0
Aia (G)1991100,077,822,20,00,0
Aia (G)1996100,055,60,033,311,1
Aia (G)2001100,090,00,010,00,0
Aia (G)2006100,055,627,816,70,0
Aia (G)2011100,036,044,020,00,0
Aiara (A)1991100,00,496,03,70,0
Aiara (A)1996100,01,594,83,70,0
Aiara (A)2001100,02,495,22,40,0
Aiara (A)2006100,02,192,63,91,4
Aiara (A)2011100,02,591,45,80,3
Aizarnazabal (G)1991100,0100,00,00,00,0
Aizarnazabal (G)1996100,0100,00,00,00,0
Aizarnazabal (G)2001100,075,00,025,00,0
Aizarnazabal (G)2006100,022,233,344,40,0
Aizarnazabal (G)2011100,038,955,65,60,0
Ajangiz (B)1991100,0100,00,00,00,0
Ajangiz (B)1996100,0100,00,00,00,0
Ajangiz (B)2001100,0100,00,00,00,0
Ajangiz (B)2006100,033,30,066,70,0
Ajangiz (B)2011100,080,020,00,00,0
Albiztur (G)1991-----
Albiztur (G)1996100,00,0100,00,00,0
Albiztur (G)2001-----
Albiztur (G)2006-----
Albiztur (G)2011-----
Alegia (G)1991100,050,050,00,00,0
Alegia (G)1996100,026,746,726,70,0
Alegia (G)2001100,044,455,60,00,0
Alegia (G)2006100,030,060,010,00,0
Alegia (G)2011100,013,366,720,00,0
Alkiza (G)1991-----
Alkiza (G)1996-----
Alkiza (G)2001100,00,0100,00,00,0
Alkiza (G)2006100,025,075,00,00,0
Alkiza (G)2011100,075,00,025,00,0
Alonsotegi (B)1991100,02,093,94,10,0
Alonsotegi (B)1996100,00,095,05,00,0
Alonsotegi (B)2001100,00,090,99,10,0
Alonsotegi (B)2006100,011,482,92,92,9
Alonsotegi (B)2011100,00,090,69,40,0
Altzaga (G)1991100,050,00,050,00,0
Altzaga (G)1996-----
Altzaga (G)2001-----
Altzaga (G)2006-----
Altzaga (G)2011-----
Altzo (G)1991100,0100,00,00,00,0
Altzo (G)1996100,0100,00,00,00,0
Altzo (G)2001100,050,025,025,00,0
Altzo (G)2006100,020,020,060,00,0
Altzo (G)2011100,025,050,025,00,0
Amezketa (G)1991100,041,716,741,70,0
Amezketa (G)1996100,040,020,040,00,0
Amezketa (G)2001100,066,70,033,30,0
Amezketa (G)2006100,080,00,020,00,0
Amezketa (G)2011100,066,733,30,00,0
Amoroto (B)1991100,0100,00,00,00,0
Amoroto (B)1996100,083,316,70,00,0
Amoroto (B)2001100,0100,00,00,00,0
Amoroto (B)2006100,087,50,012,50,0
Amoroto (B)2011100,0100,00,00,00,0
Amurrio (A)1991100,00,892,76,50,0
Amurrio (A)1996100,00,991,57,50,0
Amurrio (A)2001100,01,993,14,90,1
Amurrio (A)2006100,03,491,44,50,7
Amurrio (A)2011100,04,187,77,90,3
Andoain (G)1991100,016,065,418,70,0
Andoain (G)1996100,016,268,615,20,0
Andoain (G)2001100,021,768,69,70,0
Andoain (G)2006100,014,574,310,60,6
Andoain (G)2011100,013,071,613,61,8
Anoeta (G)1991100,018,862,518,80,0
Anoeta (G)1996100,013,353,333,30,0
Anoeta (G)2001100,018,850,031,30,0
Anoeta (G)2006100,021,464,314,30,0
Anoeta (G)2011100,016,755,627,80,0
Antzuola (G)1991100,070,321,68,10,0
Antzuola (G)1996100,065,722,98,62,9
Antzuola (G)2001100,050,035,015,00,0
Antzuola (G)2006100,043,152,34,60,0
Antzuola (G)2011100,020,946,331,31,5
Arakaldo (B)1991100,00,0100,00,00,0
Arakaldo (B)1996100,00,0100,00,00,0
Arakaldo (B)2001100,00,083,316,70,0
Arakaldo (B)2006100,020,070,010,00,0
Arakaldo (B)2011100,030,050,020,00,0
Arama (G)1991-----
Arama (G)1996100,050,00,050,00,0
Arama (G)2001100,00,00,0100,00,0
Arama (G)2006100,050,050,00,00,0
Arama (G)2011100,050,050,00,00,0
Aramaio (A)1991100,053,920,324,90,9
Aramaio (A)1996100,061,614,322,91,2
Aramaio (A)2001100,062,419,417,30,9
Aramaio (A)2006100,039,924,835,00,3
Aramaio (A)2011100,056,429,114,30,2
Arantzazu (B)1991100,00,0100,00,00,0
Arantzazu (B)1996100,00,00,0100,00,0
Arantzazu (B)2001100,050,050,00,00,0
Arantzazu (B)2006100,066,733,30,00,0
Arantzazu (B)2011100,033,366,70,00,0
Areatza (B)1991100,026,143,530,40,0
Areatza (B)1996100,018,254,527,30,0
Areatza (B)2001100,026,740,033,30,0
Areatza (B)2006100,050,037,512,50,0
Areatza (B)2011100,027,359,113,60,0
Aretxabaleta (G)1991100,028,153,518,40,0
Aretxabaleta (G)1996100,031,653,015,20,2
Aretxabaleta (G)2001100,029,252,418,20,2
Aretxabaleta (G)2006100,032,754,912,10,3
Aretxabaleta (G)2011100,032,052,515,20,3
Armiñon (A)1991100,00,0100,00,00,0
Armiñon (A)1996100,00,088,911,10,0
Armiñon (A)2001100,00,090,90,09,1
Armiñon (A)2006100,00,092,97,10,0
Armiñon (A)2011100,00,0100,00,00,0
Arraia-Maeztu (A)1991100,06,793,30,00,0
Arraia-Maeztu (A)1996100,04,861,933,30,0
Arraia-Maeztu (A)2001100,013,677,39,10,0
Arraia-Maeztu (A)2006100,015,476,97,70,0
Arraia-Maeztu (A)2011100,014,371,414,30,0
Arrankudiaga (B)1991100,04,270,825,00,0
Arrankudiaga (B)1996100,00,071,728,30,0
Arrankudiaga (B)2001100,01,761,037,30,0
Arrankudiaga (B)2006100,012,767,619,70,0
Arrankudiaga (B)2011100,011,674,414,00,0
Arrasate (G)1991100,022,860,616,60,0
Arrasate (G)1996100,024,460,614,90,0
Arrasate (G)2001100,022,461,016,50,1
Arrasate (G)2006100,024,460,115,20,3
Arrasate (G)2011100,026,757,016,10,2
Arratzu (B)1991-----
Arratzu (B)1996100,087,50,012,50,0
Arratzu (B)2001100,071,428,60,00,0
Arratzu (B)2006100,060,00,040,00,0
Arratzu (B)2011100,071,414,314,30,0
Arratzu-Ubarrundia (A)1991100,014,571,014,50,0
Arratzu-Ubarrundia (A)1996100,011,178,910,00,0
Arratzu-Ubarrundia (A)2001100,013,176,210,70,0
Arratzu-Ubarrundia (A)2006100,014,473,911,70,0
Arratzu-Ubarrundia (A)2011100,012,082,16,00,0
Arrieta (B)1991-----
Arrieta (B)1996100,00,033,366,70,0
Arrieta (B)2001100,00,00,0100,00,0
Arrieta (B)2006100,016,750,033,30,0
Arrieta (B)2011100,00,050,050,00,0
Arrigorriaga (B)1991100,01,593,64,90,0
Arrigorriaga (B)1996100,02,593,04,50,0
Arrigorriaga (B)2001100,05,685,58,50,4
Arrigorriaga (B)2006100,05,286,67,40,9
Arrigorriaga (B)2011100,07,285,27,60,0
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)1991100,066,733,30,00,0
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)1996100,033,366,70,00,0
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)2001100,020,060,020,00,0
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)2006100,016,733,350,00,0
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)2011100,042,942,914,30,0
Artzentales (B)1991100,00,0100,00,00,0
Artzentales (B)1996100,00,0100,00,00,0
Artzentales (B)2001100,09,163,627,30,0
Artzentales (B)2006100,037,556,36,30,0
Artzentales (B)2011100,011,177,811,10,0
Artziniega (A)1991100,00,094,95,10,0
Artziniega (A)1996100,00,696,62,70,2
Artziniega (A)2001100,00,497,12,50,0
Artziniega (A)2006100,01,493,63,81,1
Artziniega (A)2011100,02,989,67,00,5
Asparrena (A)1991100,014,680,64,90,0
Asparrena (A)1996100,014,669,915,50,0
Asparrena (A)2001100,015,665,219,10,0
Asparrena (A)2006100,016,763,319,30,7
Asparrena (A)2011100,019,263,514,72,6
Asteasu (G)1991100,085,70,014,30,0
Asteasu (G)1996100,014,371,414,30,0
Asteasu (G)2001100,014,371,414,30,0
Asteasu (G)2006100,011,155,633,30,0
Asteasu (G)2011100,010,080,010,00,0
Astigarraga (G)1991100,02,678,918,40,0
Astigarraga (G)1996100,012,175,812,10,0
Astigarraga (G)2001100,018,864,616,70,0
Astigarraga (G)2006100,022,864,912,30,0
Astigarraga (G)2011100,012,575,012,50,0
Ataun (G)1991100,080,020,00,00,0
Ataun (G)1996100,0100,00,00,00,0
Ataun (G)2001100,075,00,025,00,0
Ataun (G)2006100,025,037,525,012,5
Ataun (G)2011100,016,775,08,30,0
Atxondo (B)1991100,046,041,312,70,0
Atxondo (B)1996100,041,238,220,60,0
Atxondo (B)2001100,061,830,97,40,0
Atxondo (B)2006100,045,630,923,50,0
Atxondo (B)2011100,046,344,89,00,0
Aulesti (B)1991100,088,95,65,60,0
Aulesti (B)1996100,084,215,80,00,0
Aulesti (B)2001100,088,911,10,00,0
Aulesti (B)2006100,068,421,110,50,0
Aulesti (B)2011100,065,020,015,00,0
Azkoitia (G)1991100,045,642,611,80,0
Azkoitia (G)1996100,045,538,115,70,7
Azkoitia (G)2001100,044,745,39,30,6
Azkoitia (G)2006100,035,953,310,80,0
Azkoitia (G)2011100,038,950,210,40,5
Azpeitia (G)1991100,050,023,326,70,0
Azpeitia (G)1996100,055,131,911,91,1
Azpeitia (G)2001100,045,536,917,10,5
Azpeitia (G)2006100,042,746,710,10,5
Azpeitia (G)2011100,039,849,59,70,9
Añana (A)1991100,00,0100,00,00,0
Añana (A)1996100,00,0100,00,00,0
Añana (A)2001100,00,092,97,10,0
Añana (A)2006100,07,185,77,10,0
Añana (A)2011100,05,694,40,00,0
Bakio (B)1991100,015,430,853,80,0
Bakio (B)1996100,014,855,629,60,0
Bakio (B)2001100,024,158,617,20,0
Bakio (B)2006100,035,754,89,50,0
Bakio (B)2011100,017,946,235,90,0
Baliarrain (G)1991100,0100,00,00,00,0
Baliarrain (G)1996100,0100,00,00,00,0
Baliarrain (G)2001100,0100,00,00,00,0
Baliarrain (G)2006100,0100,00,00,00,0
Baliarrain (G)2011100,0100,00,00,00,0
Balmaseda (B)1991100,01,395,03,80,0
Balmaseda (B)1996100,00,097,22,80,0
Balmaseda (B)2001100,00,097,12,90,0
Balmaseda (B)2006100,04,190,44,11,4
Balmaseda (B)2011100,08,284,96,80,0
Barakaldo (B)1991100,01,296,81,90,1
Barakaldo (B)1996100,01,295,43,40,0
Barakaldo (B)2001100,01,694,63,50,3
Barakaldo (B)2006100,03,990,74,60,7
Barakaldo (B)2011100,05,389,54,21,0
Barrika (B)1991100,016,772,211,10,0
Barrika (B)1996100,029,270,80,00,0
Barrika (B)2001100,03,366,730,00,0
Barrika (B)2006100,038,553,87,70,0
Barrika (B)2011100,035,753,610,70,0
Barrundia (A)1991100,00,076,523,50,0
Barrundia (A)1996100,010,055,035,00,0
Barrundia (A)2001100,016,759,523,80,0
Barrundia (A)2006100,021,961,616,40,0
Barrundia (A)2011100,022,366,011,70,0
Basauri (B)1991100,01,993,05,00,0
Basauri (B)1996100,01,393,05,50,3
Basauri (B)2001100,02,392,74,60,3
Basauri (B)2006100,03,490,94,41,3
Basauri (B)2011100,03,791,73,71,0
Bastida (A)1991100,03,088,09,00,0
Bastida (A)1996100,02,284,813,00,0
Bastida (A)2001100,09,082,19,00,0
Bastida (A)2006100,010,777,311,20,8
Bastida (A)2011100,07,082,310,30,4
Beasain (G)1991100,014,569,715,40,5
Beasain (G)1996100,013,573,113,00,5
Beasain (G)2001100,08,075,916,10,0
Beasain (G)2006100,016,273,010,80,0
Beasain (G)2011100,012,875,811,40,0
Bedia (B)1991100,036,463,60,00,0
Bedia (B)1996100,014,378,67,10,0
Bedia (B)2001100,07,178,614,30,0
Bedia (B)2006100,015,469,215,40,0
Bedia (B)2011100,09,181,89,10,0
Beizama (G)1991-----
Beizama (G)1996-----
Beizama (G)2001-----
Beizama (G)2006100,00,0100,00,00,0
Beizama (G)2011100,050,050,00,00,0
Belauntza (G)1991100,054,536,49,10,0
Belauntza (G)1996100,033,366,70,00,0
Belauntza (G)2001100,050,00,050,00,0
Belauntza (G)2006100,00,00,0100,00,0
Belauntza (G)2011100,050,050,00,00,0
Berango (B)1991100,015,659,425,00,0
Berango (B)1996100,015,569,015,50,0
Berango (B)2001100,012,075,912,00,0
Berango (B)2006100,012,580,86,70,0
Berango (B)2011100,017,568,313,30,8
Berantevilla (A)1991100,00,0100,00,00,0
Berantevilla (A)1996100,00,0100,00,00,0
Berantevilla (A)2001100,00,097,12,90,0
Berantevilla (A)2006100,03,493,13,40,0
Berantevilla (A)2011100,010,683,06,40,0
Berastegi (G)1991100,080,00,020,00,0
Berastegi (G)1996100,066,733,30,00,0
Berastegi (G)2001100,050,050,00,00,0
Berastegi (G)2006100,050,050,00,00,0
Berastegi (G)2011100,025,025,050,00,0
Bergara (G)1991100,037,644,817,40,1
Bergara (G)1996100,034,647,118,10,2
Bergara (G)2001100,034,046,519,30,2
Bergara (G)2006100,036,248,615,00,2
Bergara (G)2011100,032,653,713,40,3
Bermeo (B)1991100,036,240,423,00,4
Bermeo (B)1996100,042,540,216,80,5
Bermeo (B)2001100,037,745,117,20,0
Bermeo (B)2006100,037,247,115,70,0
Bermeo (B)2011100,024,252,223,70,0
Bernedo (A)1991100,00,0100,00,00,0
Bernedo (A)1996100,00,090,010,00,0
Bernedo (A)2001100,011,177,811,10,0
Bernedo (A)2006100,017,978,63,60,0
Bernedo (A)2011100,025,864,56,53,2
Berriatua (B)1991100,091,56,42,10,0
Berriatua (B)1996100,089,42,18,50,0
Berriatua (B)2001100,085,78,26,10,0
Berriatua (B)2006100,071,211,916,90,0
Berriatua (B)2011100,083,87,47,41,5
Berriz (B)1991100,033,147,319,60,0
Berriz (B)1996100,026,646,726,30,4
Berriz (B)2001100,024,956,418,70,0
Berriz (B)2006100,022,859,316,81,1
Berriz (B)2011100,021,556,122,20,2
Berrobi (G)1991100,033,366,70,00,0
Berrobi (G)1996100,0100,00,00,00,0
Berrobi (G)2001100,0100,00,00,00,0
Berrobi (G)2006100,0100,00,00,00,0
Berrobi (G)2011100,0100,00,00,00,0
Bidania-Goiatz (G)1991100,0100,00,00,00,0
Bidania-Goiatz (G)1996-----
Bidania-Goiatz (G)2001100,00,00,0100,00,0
Bidania-Goiatz (G)2006100,020,060,020,00,0
Bidania-Goiatz (G)2011100,014,385,70,00,0
Bilar (A)1991100,00,0100,00,00,0
Bilar (A)1996100,00,0100,00,00,0
Bilar (A)2001100,00,088,911,10,0
Bilar (A)2006100,057,142,90,00,0
Bilar (A)2011100,050,050,00,00,0
Bilbo (B)1991100,05,286,38,40,1
Bilbo (B)1996100,04,785,49,70,2
Bilbo (B)2001100,06,084,98,90,2
Bilbo (B)2006100,08,082,39,00,7
Bilbo (B)2011100,010,083,85,60,5
Burgelu (A)1991100,025,075,00,00,0
Burgelu (A)1996100,025,075,00,00,0
Burgelu (A)2001100,03,097,00,00,0
Burgelu (A)2006100,02,689,75,12,6
Burgelu (A)2011100,05,387,77,00,0
Busturia (B)1991100,036,052,012,00,0
Busturia (B)1996100,027,336,436,40,0
Busturia (B)2001100,029,655,614,80,0
Busturia (B)2006100,032,456,810,80,0
Busturia (B)2011100,029,061,39,70,0
Deba (G)1991100,033,438,226,32,0
Deba (G)1996100,029,840,529,80,0
Deba (G)2001100,036,335,528,20,0
Deba (G)2006100,045,937,116,10,8
Deba (G)2011100,046,939,413,70,0
Derio (B)1991100,01,782,815,50,0
Derio (B)1996100,010,481,38,30,0
Derio (B)2001100,07,581,111,30,0
Derio (B)2006100,013,875,910,30,0
Derio (B)2011100,011,580,34,93,3
Dima (B)1991100,088,90,011,10,0
Dima (B)1996100,064,723,511,80,0
Dima (B)2001100,057,95,336,80,0
Dima (B)2006100,042,917,939,30,0
Dima (B)2011100,048,733,317,90,0
Donemiliaga (A)1991100,08,072,020,00,0
Donemiliaga (A)1996100,011,155,633,30,0
Donemiliaga (A)2001100,015,459,025,60,0
Donemiliaga (A)2006100,020,556,822,70,0
Donemiliaga (A)2011100,013,067,419,60,0
Donostia (G)1991100,08,680,510,80,1
Donostia (G)1996100,09,279,910,60,3
Donostia (G)2001100,08,780,111,00,2
Donostia (G)2006100,010,878,79,80,7
Donostia (G)2011100,09,780,69,10,5
Dulantzi (A)1991100,00,098,81,20,0
Dulantzi (A)1996100,02,286,111,70,0
Dulantzi (A)2001100,04,579,216,30,0
Dulantzi (A)2006100,09,476,912,80,9
Dulantzi (A)2011100,07,479,712,70,2
Durango (B)1991100,021,555,922,40,2
Durango (B)1996100,019,356,923,60,2
Durango (B)2001100,020,158,121,50,2
Durango (B)2006100,021,657,719,71,0
Durango (B)2011100,024,264,611,10,1
Ea (B)1991100,038,546,215,40,0
Ea (B)1996100,026,352,621,10,0
Ea (B)2001100,033,347,619,00,0
Ea (B)2006100,050,036,413,60,0
Ea (B)2011100,050,045,84,20,0
Eibar (G)1991100,035,240,923,80,1
Eibar (G)1996100,031,545,523,00,0
Eibar (G)2001100,033,643,922,40,1
Eibar (G)2006100,030,846,721,41,1
Eibar (G)2011100,030,354,015,40,3
Ekora (A)1991-----
Ekora (A)1996100,00,0100,00,00,0
Ekora (A)2001100,00,0100,00,00,0
Ekora (A)2006100,00,066,733,30,0
Ekora (A)2011100,00,080,020,00,0
Elantxobe (B)1991100,00,00,0100,00,0
Elantxobe (B)1996100,00,0100,00,00,0
Elantxobe (B)2001100,00,0100,00,00,0
Elantxobe (B)2006100,050,00,050,00,0
Elantxobe (B)2011100,050,00,050,00,0
Elduain (G)1991-----
Elduain (G)1996-----
Elduain (G)2001100,0100,00,00,00,0
Elduain (G)2006100,066,70,033,30,0
Elduain (G)2011100,0100,00,00,00,0
Elgeta (G)1991100,082,610,47,00,0
Elgeta (G)1996100,078,24,017,80,0
Elgeta (G)2001100,068,318,313,50,0
Elgeta (G)2006100,061,525,013,50,0
Elgeta (G)2011100,049,630,220,20,0
Elgoibar (G)1991100,047,436,316,20,1
Elgoibar (G)1996100,042,938,818,00,3
Elgoibar (G)2001100,041,740,817,50,0
Elgoibar (G)2006100,033,843,221,81,3
Elgoibar (G)2011100,032,352,115,20,4
Elorrio (B)1991100,053,526,120,40,0
Elorrio (B)1996100,054,426,319,00,2
Elorrio (B)2001100,050,528,321,20,0
Elorrio (B)2006100,049,327,023,50,2
Elorrio (B)2011100,051,129,419,20,2
Eltziego (A)1991100,00,093,30,06,7
Eltziego (A)1996100,01,497,21,40,0
Eltziego (A)2001100,00,0100,00,00,0
Eltziego (A)2006100,03,489,95,61,1
Eltziego (A)2011100,04,187,67,21,0
Erandio (B)1991100,04,085,010,60,4
Erandio (B)1996100,03,092,74,30,0
Erandio (B)2001100,05,590,04,50,0
Erandio (B)2006100,03,486,010,20,4
Erandio (B)2011100,07,387,74,50,5
Ereño (B)1991100,040,040,00,020,0
Ereño (B)1996100,025,075,00,00,0
Ereño (B)2001100,066,733,30,00,0
Ereño (B)2006100,025,062,512,50,0
Ereño (B)2011100,014,342,942,90,0
Ermua (B)1991100,05,286,77,50,6
Ermua (B)1996100,05,286,48,00,3
Ermua (B)2001100,04,787,97,00,4
Ermua (B)2006100,05,685,97,11,4
Ermua (B)2011100,06,185,08,40,6
Errenteria (G)1991100,07,783,09,10,1
Errenteria (G)1996100,06,684,18,50,8
Errenteria (G)2001100,08,083,09,10,0
Errenteria (G)2006100,07,883,37,11,8
Errenteria (G)2011100,07,586,06,00,4
Errezil (G)1991100,066,733,30,00,0
Errezil (G)1996100,00,0100,00,00,0
Errezil (G)2001100,0100,00,00,00,0
Errezil (G)2006100,060,040,00,00,0
Errezil (G)2011100,060,040,00,00,0
Erriberabeitia (A)1991100,00,0100,00,00,0
Erriberabeitia (A)1996100,02,595,02,50,0
Erriberabeitia (A)2001100,08,591,50,00,0
Erriberabeitia (A)2006100,02,783,89,93,6
Erriberabeitia (A)2011100,05,382,46,95,3
Erriberagoitia (A)1991100,00,093,86,30,0
Erriberagoitia (A)1996100,03,396,70,00,0
Erriberagoitia (A)2001100,00,092,97,10,0
Erriberagoitia (A)2006100,012,578,67,11,8
Erriberagoitia (A)2011100,09,577,812,70,0
Errigoiti (B)1991100,00,00,0100,00,0
Errigoiti (B)1996100,030,050,020,00,0
Errigoiti (B)2001100,010,020,070,00,0
Errigoiti (B)2006100,025,050,025,00,0
Errigoiti (B)2011100,014,371,414,30,0
Eskoriatza (G)1991100,024,158,916,70,3
Eskoriatza (G)1996100,024,963,011,60,5
Eskoriatza (G)2001100,023,959,915,90,3
Eskoriatza (G)2006100,029,760,19,90,4
Eskoriatza (G)2011100,026,761,212,10,0
Etxebarri (B)1991100,01,292,76,10,0
Etxebarri (B)1996100,00,091,88,20,0
Etxebarri (B)2001100,02,689,67,80,0
Etxebarri (B)2006100,07,588,82,80,9
Etxebarri (B)2011100,03,589,46,40,7
Ezkio-Itsaso (G)1991100,028,657,114,30,0
Ezkio-Itsaso (G)1996100,040,040,020,00,0
Ezkio-Itsaso (G)2001100,080,020,00,00,0
Ezkio-Itsaso (G)2006100,042,957,10,00,0
Ezkio-Itsaso (G)2011100,025,075,00,00,0
Forua (B)1991100,065,226,18,70,0
Forua (B)1996100,010,035,055,00,0
Forua (B)2001100,025,050,025,00,0
Forua (B)2006100,031,850,018,20,0
Forua (B)2011100,050,043,36,70,0
Fruiz (B)1991100,00,066,733,30,0
Fruiz (B)1996100,028,642,928,60,0
Fruiz (B)2001100,028,628,642,90,0
Fruiz (B)2006100,028,628,642,90,0
Fruiz (B)2011100,033,344,422,20,0
Gabiria (G)1991100,0100,00,00,00,0
Gabiria (G)1996100,044,433,322,20,0
Gabiria (G)2001100,085,714,30,00,0
Gabiria (G)2006100,083,30,016,70,0
Gabiria (G)2011100,088,911,10,00,0
Gaintza (G)1991-----
Gaintza (G)1996-----
Gaintza (G)2001-----
Gaintza (G)2006-----
Gaintza (G)2011-----
Galdakao (B)1991100,09,979,610,50,0
Galdakao (B)1996100,09,277,013,80,0
Galdakao (B)2001100,07,978,913,20,0
Galdakao (B)2006100,05,977,116,10,9
Galdakao (B)2011100,012,374,513,20,0
Galdames (B)1991100,00,0100,00,00,0
Galdames (B)1996100,00,0100,00,00,0
Galdames (B)2001100,00,0100,00,00,0
Galdames (B)2006100,00,0100,00,00,0
Galdames (B)2011100,025,050,025,00,0
Gamiz-Fika (B)1991100,080,00,020,00,0
Gamiz-Fika (B)1996100,044,433,322,20,0
Gamiz-Fika (B)2001100,020,053,326,70,0
Gamiz-Fika (B)2006100,014,364,321,40,0
Gamiz-Fika (B)2011100,014,364,321,40,0
Garai (B)1991100,066,716,716,70,0
Garai (B)1996100,018,29,172,70,0
Garai (B)2001100,061,111,127,80,0
Garai (B)2006100,056,513,026,14,3
Garai (B)2011100,062,516,720,80,0
Gasteiz (A)1991100,07,779,812,30,1
Gasteiz (A)1996100,07,880,112,00,2
Gasteiz (A)2001100,08,978,912,00,2
Gasteiz (A)2006100,09,177,612,60,7
Gasteiz (A)2011100,010,679,19,80,5
Gatika (B)1991100,00,066,733,30,0
Gatika (B)1996100,050,033,316,70,0
Gatika (B)2001100,042,957,10,00,0
Gatika (B)2006100,025,058,316,70,0
Gatika (B)2011100,033,355,611,10,0
Gautegiz-Arteaga (B)1991100,050,025,025,00,0
Gautegiz-Arteaga (B)1996100,050,025,025,00,0
Gautegiz-Arteaga (B)2001100,016,758,325,00,0
Gautegiz-Arteaga (B)2006100,028,661,99,50,0
Gautegiz-Arteaga (B)2011100,031,859,19,10,0
Gaztelu (G)1991-----
Gaztelu (G)1996-----
Gaztelu (G)2001-----
Gaztelu (G)2006-----
Gaztelu (G)2011-----
Gernika-Lumo (B)1991100,031,740,028,30,0
Gernika-Lumo (B)1996100,025,239,535,20,0
Gernika-Lumo (B)2001100,035,444,719,80,0
Gernika-Lumo (B)2006100,046,439,113,31,3
Gernika-Lumo (B)2011100,025,542,930,70,9
Getaria (G)1991100,045,59,145,50,0
Getaria (G)1996100,077,412,99,70,0
Getaria (G)2001100,057,723,119,20,0
Getaria (G)2006100,042,442,415,20,0
Getaria (G)2011100,046,940,812,20,0
Getxo (B)1991100,05,384,310,30,1
Getxo (B)1996100,05,684,49,80,2
Getxo (B)2001100,06,483,59,80,3
Getxo (B)2006100,09,082,18,20,8
Getxo (B)2011100,09,980,09,70,5
Gizaburuaga (B)1991-----
Gizaburuaga (B)1996-----
Gizaburuaga (B)2001100,050,050,00,00,0
Gizaburuaga (B)2006100,050,050,00,00,0
Gizaburuaga (B)2011100,050,033,316,70,0
Gobiaran (A)1991100,06,077,616,40,0
Gobiaran (A)1996100,00,089,610,40,0
Gobiaran (A)2001100,01,597,01,50,0
Gobiaran (A)2006100,03,491,05,10,6
Gobiaran (A)2011100,07,485,37,40,0
Gordexola (B)1991100,02,696,11,30,0
Gordexola (B)1996100,00,098,61,40,0
Gordexola (B)2001100,00,093,96,10,0
Gordexola (B)2006100,03,087,96,13,0
Gordexola (B)2011100,01,896,51,80,0
Gorliz (B)1991100,06,076,018,00,0
Gorliz (B)1996100,08,275,416,40,0
Gorliz (B)2001100,04,280,615,30,0
Gorliz (B)2006100,015,076,38,80,0
Gorliz (B)2011100,013,474,412,20,0
Guardia (Biastari) (A)1991100,03,290,36,50,0
Guardia (Biastari) (A)1996100,00,087,712,30,0
Guardia (Biastari) (A)2001100,03,188,58,30,0
Guardia (Biastari) (A)2006100,08,583,84,33,4
Guardia (Biastari) (A)2011100,06,378,414,40,9
Gueñes (B)1991100,00,899,20,00,0
Gueñes (B)1996100,00,898,40,80,0
Gueñes (B)2001100,00,790,98,40,0
Gueñes (B)2006100,02,295,61,50,7
Gueñes (B)2011100,02,495,31,60,8
Harana (A)1991100,08,391,70,00,0
Harana (A)1996100,09,181,89,10,0
Harana (A)2001100,06,786,76,70,0
Harana (A)2006100,00,087,512,50,0
Harana (A)2011100,00,085,714,30,0
Hernani (G)1991100,018,963,317,80,0
Hernani (G)1996100,016,771,011,90,4
Hernani (G)2001100,016,272,211,50,0
Hernani (G)2006100,022,267,110,30,4
Hernani (G)2011100,017,468,014,60,0
Hernialde (G)1991100,050,00,050,00,0
Hernialde (G)1996100,00,0100,00,00,0
Hernialde (G)2001-----
Hernialde (G)2006-----
Hernialde (G)2011100,00,0100,00,00,0
Hondarribia (G)1991100,021,160,817,80,3
Hondarribia (G)1996100,020,863,015,90,3
Hondarribia (G)2001100,018,465,515,50,5
Hondarribia (G)2006100,016,366,716,80,3
Hondarribia (G)2011100,018,568,012,21,3
Ibarra (G)1991100,017,570,012,50,0
Ibarra (G)1996100,06,172,718,23,0
Ibarra (G)2001100,016,270,313,50,0
Ibarra (G)2006100,011,971,416,70,0
Ibarra (G)2011100,018,967,613,50,0
Ibarrangelu (B)1991100,046,230,823,10,0
Ibarrangelu (B)1996100,058,316,725,00,0
Ibarrangelu (B)2001100,038,944,416,70,0
Ibarrangelu (B)2006100,030,439,130,40,0
Ibarrangelu (B)2011100,042,928,628,60,0
Idiazabal (G)1991100,025,851,622,60,0
Idiazabal (G)1996100,021,457,121,40,0
Idiazabal (G)2001100,047,447,45,30,0
Idiazabal (G)2006100,036,141,722,20,0
Idiazabal (G)2011100,036,847,415,80,0
Igorre (B)1991100,054,129,716,20,0
Igorre (B)1996100,051,524,224,20,0
Igorre (B)2001100,039,536,823,70,0
Igorre (B)2006100,036,436,427,30,0
Igorre (B)2011100,051,230,218,60,0
Ikaztegieta (G)1991100,00,050,050,00,0
Ikaztegieta (G)1996100,00,0100,00,00,0
Ikaztegieta (G)2001100,033,333,333,30,0
Ikaztegieta (G)2006100,075,025,00,00,0
Ikaztegieta (G)2011100,066,733,30,00,0
Irun (G)1991100,03,687,38,70,4
Irun (G)1996100,03,990,06,00,1
Irun (G)2001100,05,785,78,40,1
Irun (G)2006100,04,386,18,80,8
Irun (G)2011100,06,086,56,21,2
Irura (G)1991100,012,562,525,00,0
Irura (G)1996100,011,188,90,00,0
Irura (G)2001100,033,344,422,20,0
Irura (G)2006100,018,862,518,80,0
Irura (G)2011100,024,048,028,00,0
Iruraitz-Gauna (A)1991100,00,0100,00,00,0
Iruraitz-Gauna (A)1996100,00,0100,00,00,0
Iruraitz-Gauna (A)2001100,00,095,24,80,0
Iruraitz-Gauna (A)2006100,03,390,03,33,3
Iruraitz-Gauna (A)2011100,012,883,04,30,0
Iruña Oka (A)1991100,04,292,43,40,0
Iruña Oka (A)1996100,05,389,45,30,0
Iruña Oka (A)2001100,04,187,88,10,0
Iruña Oka (A)2006100,04,184,910,10,9
Iruña Oka (A)2011100,03,685,810,10,4
Ispaster (B)1991100,050,025,025,00,0
Ispaster (B)1996100,044,433,322,20,0
Ispaster (B)2001100,037,562,50,00,0
Ispaster (B)2006100,037,562,50,00,0
Ispaster (B)2011100,060,040,00,00,0
Itsasondo (G)1991100,071,428,60,00,0
Itsasondo (G)1996100,057,114,328,60,0
Itsasondo (G)2001100,050,050,00,00,0
Itsasondo (G)2006100,033,366,70,00,0
Itsasondo (G)2011100,012,562,525,00,0
Iurreta (B)1991100,023,162,514,40,0
Iurreta (B)1996100,025,463,211,40,0
Iurreta (B)2001100,016,471,611,90,0
Iurreta (B)2006100,016,470,511,51,6
Iurreta (B)2011100,018,466,415,20,0
Izurtza (B)1991100,075,025,00,00,0
Izurtza (B)1996100,085,70,014,30,0
Izurtza (B)2001100,085,714,30,00,0
Izurtza (B)2006100,071,428,60,00,0
Izurtza (B)2011100,055,644,40,00,0
Kanpezu (A)1991100,011,183,35,60,0
Kanpezu (A)1996100,03,078,818,20,0
Kanpezu (A)2001100,08,076,016,00,0
Kanpezu (A)2006100,016,772,710,60,0
Kanpezu (A)2011100,017,867,115,10,0
Karrantza (B)1991100,00,078,921,10,0
Karrantza (B)1996100,011,188,90,00,0
Karrantza (B)2001100,018,868,812,50,0
Karrantza (B)2006100,016,080,04,00,0
Karrantza (B)2011100,09,172,713,64,5
Kortezubi (B)1991100,0100,00,00,00,0
Kortezubi (B)1996100,0100,00,00,00,0
Kortezubi (B)2001100,00,00,0100,00,0
Kortezubi (B)2006100,050,050,00,00,0
Kortezubi (B)2011100,075,00,025,00,0
Kripan (A)1991100,00,0100,00,00,0
Kripan (A)1996100,00,0100,00,00,0
Kripan (A)2001100,00,0100,00,00,0
Kripan (A)2006100,00,0100,00,00,0
Kripan (A)2011100,00,085,714,30,0
Kuartango (A)1991100,00,090,99,10,0
Kuartango (A)1996100,00,095,05,00,0
Kuartango (A)2001100,00,091,78,30,0
Kuartango (A)2006100,03,888,55,81,9
Kuartango (A)2011100,01,992,55,70,0
Lagran (A)1991100,00,066,733,30,0
Lagran (A)1996100,00,066,733,30,0
Lagran (A)2001100,00,0100,00,00,0
Lagran (A)2006100,012,587,50,00,0
Lagran (A)2011100,020,080,00,00,0
Lanestosa (B)1991100,00,050,050,00,0
Lanestosa (B)1996100,00,0100,00,00,0
Lanestosa (B)2001100,00,0100,00,00,0
Lanestosa (B)2006100,00,0100,00,00,0
Lanestosa (B)2011100,050,050,00,00,0
Lantaron (A)1991100,010,082,08,00,0
Lantaron (A)1996100,01,885,712,50,0
Lantaron (A)2001100,02,491,66,00,0
Lantaron (A)2006100,05,490,54,10,0
Lantaron (A)2011100,02,994,11,51,5
Lantziego (A)1991100,017,979,52,60,0
Lantziego (A)1996100,00,093,07,00,0
Lantziego (A)2001100,02,492,74,90,0
Lantziego (A)2006100,00,093,64,32,1
Lantziego (A)2011100,03,482,88,65,2
Lapuebla de Labarca (A)1991100,00,092,67,40,0
Lapuebla de Labarca (A)1996100,01,577,321,20,0
Lapuebla de Labarca (A)2001100,011,187,31,60,0
Lapuebla de Labarca (A)2006100,07,778,59,24,6
Lapuebla de Labarca (A)2011100,07,672,716,73,0
Larrabetzu (B)1991100,029,241,729,20,0
Larrabetzu (B)1996100,041,737,520,80,0
Larrabetzu (B)2001100,038,542,319,20,0
Larrabetzu (B)2006100,025,841,932,30,0
Larrabetzu (B)2011100,033,347,918,80,0
Larraul (G)1991-----
Larraul (G)1996100,0100,00,00,00,0
Larraul (G)2001100,0100,00,00,00,0
Larraul (G)2006100,0100,00,00,00,0
Larraul (G)2011100,060,00,040,00,0
Lasarte-Oria (G)1991100,017,568,213,80,6
Lasarte-Oria (G)1996100,016,570,712,50,4
Lasarte-Oria (G)2001100,013,872,014,20,0
Lasarte-Oria (G)2006100,014,171,812,51,6
Lasarte-Oria (G)2011100,010,479,59,20,8
Laudio (A)1991100,03,487,88,70,0
Laudio (A)1996100,03,187,49,40,1
Laudio (A)2001100,03,788,77,60,1
Laudio (A)2006100,05,188,26,20,5
Laudio (A)2011100,04,386,39,10,2
Laukiz (B)1991100,05,075,020,00,0
Laukiz (B)1996100,05,970,617,65,9
Laukiz (B)2001100,00,078,614,37,1
Laukiz (B)2006100,018,881,30,00,0
Laukiz (B)2011100,06,393,80,00,0
Lazkao (G)1991100,015,160,324,70,0
Lazkao (G)1996100,030,562,76,80,0
Lazkao (G)2001100,021,062,916,10,0
Lazkao (G)2006100,016,964,915,62,6
Lazkao (G)2011100,025,067,67,40,0
Leaburu (G)1991100,0100,00,00,00,0
Leaburu (G)1996-----
Leaburu (G)2001100,0100,00,00,00,0
Leaburu (G)2006100,025,075,00,00,0
Leaburu (G)2011100,050,00,050,00,0
Legazpi (G)1991100,011,779,19,20,0
Legazpi (G)1996100,09,977,612,50,0
Legazpi (G)2001100,08,279,712,10,0
Legazpi (G)2006100,013,175,98,92,1
Legazpi (G)2011100,08,479,312,20,0
Legorreta (G)1991100,018,850,031,30,0
Legorreta (G)1996100,016,775,08,30,0
Legorreta (G)2001100,025,075,00,00,0
Legorreta (G)2006100,023,558,817,60,0
Legorreta (G)2011100,027,861,111,10,0
Legutiano (A)1991100,022,262,114,41,3
Legutiano (A)1996100,08,365,626,10,0
Legutiano (A)2001100,014,763,621,60,0
Legutiano (A)2006100,017,960,720,21,2
Legutiano (A)2011100,017,666,115,70,6
Leintz Gatzaga (G)1991100,025,639,534,90,0
Leintz Gatzaga (G)1996100,031,146,722,20,0
Leintz Gatzaga (G)2001100,027,048,624,30,0
Leintz Gatzaga (G)2006100,031,356,39,43,1
Leintz Gatzaga (G)2011100,027,045,927,00,0
Leioa (B)1991100,06,780,912,40,0
Leioa (B)1996100,05,281,613,20,0
Leioa (B)2001100,08,882,29,00,0
Leioa (B)2006100,012,381,26,30,2
Leioa (B)2011100,012,478,78,70,2
Lekeitio (B)1991100,066,821,511,70,0
Lekeitio (B)1996100,055,624,020,40,0
Lekeitio (B)2001100,063,422,014,60,0
Lekeitio (B)2006100,053,824,221,90,0
Lekeitio (B)2011100,056,126,317,20,4
Lemoa (B)1991100,036,826,336,80,0
Lemoa (B)1996100,042,942,914,30,0
Lemoa (B)2001100,018,551,929,60,0
Lemoa (B)2006100,020,056,723,30,0
Lemoa (B)2011100,023,365,111,60,0
Lemoiz (B)1991100,00,025,075,00,0
Lemoiz (B)1996100,015,453,830,80,0
Lemoiz (B)2001100,015,469,215,40,0
Lemoiz (B)2006100,028,657,114,30,0
Lemoiz (B)2011100,025,068,86,30,0
Leza (A)1991100,00,0100,00,00,0
Leza (A)1996100,05,694,40,00,0
Leza (A)2001100,00,0100,00,00,0
Leza (A)2006100,014,881,53,70,0
Leza (A)2011100,022,677,40,00,0
Lezama (B)1991100,05,976,517,60,0
Lezama (B)1996100,09,581,09,50,0
Lezama (B)2001100,012,579,28,30,0
Lezama (B)2006100,011,873,511,82,9
Lezama (B)2011100,05,780,014,30,0
Lezo (G)1991100,022,458,219,40,0
Lezo (G)1996100,013,368,018,70,0
Lezo (G)2001100,015,865,818,40,0
Lezo (G)2006100,015,664,918,21,3
Lezo (G)2011100,011,872,116,20,0
Lizartza (G)1991100,050,050,00,00,0
Lizartza (G)1996100,0100,00,00,00,0
Lizartza (G)2001100,033,366,70,00,0
Lizartza (G)2006100,050,050,00,00,0
Lizartza (G)2011100,040,040,020,00,0
Loiu (B)1991100,023,763,213,20,0
Loiu (B)1996100,013,677,39,10,0
Loiu (B)2001100,010,973,915,20,0
Loiu (B)2006100,016,773,89,50,0
Loiu (B)2011100,013,774,511,80,0
Mallabia (B)1991100,038,342,918,90,0
Mallabia (B)1996100,031,652,016,40,0
Mallabia (B)2001100,042,646,210,80,5
Mallabia (B)2006100,035,050,914,10,0
Mallabia (B)2011100,037,852,59,20,4
Markin-Etxebarria (B)1991100,081,77,311,00,0
Markin-Etxebarria (B)1996100,077,14,818,10,0
Markin-Etxebarria (B)2001100,096,02,02,00,0
Markin-Etxebarria (B)2006100,061,110,228,70,0
Markin-Etxebarria (B)2011100,078,014,77,30,0
Markina-Xemein (B)1991100,072,212,315,50,0
Markina-Xemein (B)1996100,062,515,921,60,0
Markina-Xemein (B)2001100,060,116,423,50,0
Markina-Xemein (B)2006100,059,417,123,50,0
Markina-Xemein (B)2011100,052,128,118,61,2
Maruri-Jatabe (B)1991100,08,341,750,00,0
Maruri-Jatabe (B)1996100,033,366,70,00,0
Maruri-Jatabe (B)2001100,021,464,314,30,0
Maruri-Jatabe (B)2006100,07,171,421,40,0
Maruri-Jatabe (B)2011100,021,147,431,60,0
Mañaria (B)1991100,082,411,85,90,0
Mañaria (B)1996100,083,35,611,10,0
Mañaria (B)2001100,094,75,30,00,0
Mañaria (B)2006100,038,123,838,10,0
Mañaria (B)2011100,061,519,219,20,0
Mañueta (A)1991100,00,0100,00,00,0
Mañueta (A)1996100,00,0100,00,00,0
Mañueta (A)2001100,07,192,90,00,0
Mañueta (A)2006100,09,181,89,10,0
Mañueta (A)2011100,00,066,733,30,0
Mendaro (G)1991100,066,716,716,70,0
Mendaro (G)1996100,055,932,211,90,0
Mendaro (G)2001100,055,326,318,40,0
Mendaro (G)2006100,042,139,517,50,9
Mendaro (G)2011100,037,344,817,90,0
Mendata (B)1991100,033,30,066,70,0
Mendata (B)1996100,00,033,366,70,0
Mendata (B)2001100,050,00,050,00,0
Mendata (B)2006100,066,70,033,30,0
Mendata (B)2011100,066,733,30,00,0
Mendexa (B)1991100,046,740,013,30,0
Mendexa (B)1996100,040,954,54,50,0
Mendexa (B)2001100,046,234,619,20,0
Mendexa (B)2006100,051,737,910,30,0
Mendexa (B)2011100,037,948,313,80,0
Meñaka (B)1991100,00,0100,00,00,0
Meñaka (B)1996100,033,333,333,30,0
Meñaka (B)2001100,033,366,70,00,0
Meñaka (B)2006100,014,357,114,314,3
Meñaka (B)2011100,025,075,00,00,0
Moreda de Alava (A)1991100,00,0100,00,00,0
Moreda de Alava (A)1996100,00,0100,00,00,0
Moreda de Alava (A)2001100,00,093,36,70,0
Moreda de Alava (A)2006100,00,093,36,70,0
Moreda de Alava (A)2011100,00,088,911,10,0
Morga (B)1991-----
Morga (B)1996-----
Morga (B)2001100,00,0100,00,00,0
Morga (B)2006100,033,366,70,00,0
Morga (B)2011100,050,050,00,00,0
Mundaka (B)1991100,03,112,584,40,0
Mundaka (B)1996100,019,444,433,32,8
Mundaka (B)2001100,033,361,55,10,0
Mundaka (B)2006100,036,857,95,30,0
Mundaka (B)2011100,034,139,026,80,0
Mungia (B)1991100,022,758,618,80,0
Mungia (B)1996100,019,963,716,40,0
Mungia (B)2001100,013,065,421,60,0
Mungia (B)2006100,021,162,716,20,0
Mungia (B)2011100,019,768,611,70,0
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)1991100,0100,00,00,00,0
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)1996100,085,714,30,00,0
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)2001100,085,70,014,30,0
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)2006100,070,00,030,00,0
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)2011100,050,028,621,40,0
Murueta (B)1991100,0100,00,00,00,0
Murueta (B)1996100,00,0100,00,00,0
Murueta (B)2001100,050,050,00,00,0
Murueta (B)2006100,016,766,716,70,0
Murueta (B)2011100,025,075,00,00,0
Muskiz (B)1991100,00,097,03,00,0
Muskiz (B)1996100,01,890,97,30,0
Muskiz (B)2001100,02,288,98,90,0
Muskiz (B)2006100,012,580,07,50,0
Muskiz (B)2011100,08,383,38,30,0
Mutiloa (G)1991100,00,0100,00,00,0
Mutiloa (G)1996100,00,0100,00,00,0
Mutiloa (G)2001100,00,066,733,30,0
Mutiloa (G)2006100,033,350,00,016,7
Mutiloa (G)2011100,00,066,733,30,0
Mutriku (G)1991100,053,224,222,30,3
Mutriku (G)1996100,059,020,320,70,0
Mutriku (G)2001100,058,123,617,90,4
Mutriku (G)2006100,056,524,918,60,0
Mutriku (G)2011100,058,927,513,70,0
Muxika (B)1991100,044,444,411,10,0
Muxika (B)1996100,033,344,422,20,0
Muxika (B)2001100,075,025,00,00,0
Muxika (B)2006100,053,830,815,40,0
Muxika (B)2011100,040,053,36,70,0
Nabarniz (B)1991100,0100,00,00,00,0
Nabarniz (B)1996100,0100,00,00,00,0
Nabarniz (B)2001100,066,733,30,00,0
Nabarniz (B)2006100,050,050,00,00,0
Nabarniz (B)2011100,050,050,00,00,0
Navaridas (A)1991100,00,0100,00,00,0
Navaridas (A)1996100,022,272,25,60,0
Navaridas (A)2001100,00,0100,00,00,0
Navaridas (A)2006100,016,772,211,10,0
Navaridas (A)2011100,07,776,915,40,0
Oiartzun (G)1991100,024,257,118,70,0
Oiartzun (G)1996100,029,358,512,20,0
Oiartzun (G)2001100,024,757,118,20,0
Oiartzun (G)2006100,028,151,718,02,2
Oiartzun (G)2011100,032,453,912,71,0
Oion (A)1991100,010,685,14,30,0
Oion (A)1996100,06,581,512,00,0
Oion (A)2001100,010,279,110,70,0
Oion (A)2006100,08,678,611,31,5
Oion (A)2011100,07,679,711,71,0
Okondo (A)1991100,01,690,38,10,0
Okondo (A)1996100,02,288,98,40,4
Okondo (A)2001100,03,985,910,20,0
Okondo (A)2006100,04,786,97,60,7
Okondo (A)2011100,04,389,95,70,0
Olaberria (G)1991100,047,152,90,00,0
Olaberria (G)1996100,044,455,60,00,0
Olaberria (G)2001100,030,060,010,00,0
Olaberria (G)2006100,040,050,010,00,0
Olaberria (G)2011100,011,155,633,30,0
Ondarroa (B)1991100,065,521,613,00,0
Ondarroa (B)1996100,069,214,915,40,4
Ondarroa (B)2001100,069,616,214,10,2
Ondarroa (B)2006100,058,617,323,90,2
Ondarroa (B)2011100,070,120,69,30,0
Ordizia (G)1991100,021,759,718,60,0
Ordizia (G)1996100,013,172,015,00,0
Ordizia (G)2001100,015,765,718,60,0
Ordizia (G)2006100,023,167,69,30,0
Ordizia (G)2011100,015,273,39,51,9
Orendain (G)1991-----
Orendain (G)1996-----
Orendain (G)2001100,0100,00,00,00,0
Orendain (G)2006100,00,0100,00,00,0
Orendain (G)2011100,050,00,050,00,0
Orexa (G)1991100,0100,00,00,00,0
Orexa (G)1996100,0100,00,00,00,0
Orexa (G)2001100,0100,00,00,00,0
Orexa (G)2006100,0100,00,00,00,0
Orexa (G)2011100,0100,00,00,00,0
Orio (G)1991100,042,439,418,20,0
Orio (G)1996100,020,031,448,60,0
Orio (G)2001100,030,241,528,30,0
Orio (G)2006100,027,151,420,01,4
Orio (G)2011100,030,352,816,90,0
Ormaiztegi (G)1991100,028,156,315,60,0
Ormaiztegi (G)1996100,034,847,817,40,0
Ormaiztegi (G)2001100,029,250,020,80,0
Ormaiztegi (G)2006100,032,044,024,00,0
Ormaiztegi (G)2011100,029,245,820,84,2
Orozko (B)1991100,012,879,87,30,0
Orozko (B)1996100,05,785,29,00,0
Orozko (B)2001100,011,762,026,40,0
Orozko (B)2006100,017,568,813,20,5
Orozko (B)2011100,09,072,417,60,9
Ortuella (B)1991100,03,189,17,80,0
Ortuella (B)1996100,02,081,616,30,0
Ortuella (B)2001100,02,090,08,00,0
Ortuella (B)2006100,010,785,73,60,0
Ortuella (B)2011100,06,587,06,50,0
Otxandio (B)1991100,048,727,323,70,3
Otxandio (B)1996100,043,229,827,10,0
Otxandio (B)2001100,042,235,921,90,0
Otxandio (B)2006100,031,544,124,10,3
Otxandio (B)2011100,039,939,920,10,0
Oñati (G)1991100,036,638,524,90,0
Oñati (G)1996100,037,840,022,20,0
Oñati (G)2001100,034,739,925,30,0
Oñati (G)2006100,034,441,923,00,7
Oñati (G)2011100,031,845,722,20,3
Pasaia (G)1991100,012,871,414,51,3
Pasaia (G)1996100,013,369,217,50,0
Pasaia (G)2001100,013,168,618,00,4
Pasaia (G)2006100,016,267,911,44,4
Pasaia (G)2011100,012,478,78,20,7
Plentzia (B)1991100,02,679,517,90,0
Plentzia (B)1996100,02,483,314,30,0
Plentzia (B)2001100,010,080,010,00,0
Plentzia (B)2006100,020,875,33,90,0
Plentzia (B)2011100,015,175,39,60,0
Portugalete (B)1991100,02,992,74,40,0
Portugalete (B)1996100,02,191,07,00,0
Portugalete (B)2001100,02,890,95,80,6
Portugalete (B)2006100,04,189,06,00,9
Portugalete (B)2011100,05,991,72,30,0
Samaniego (A)1991100,00,095,74,30,0
Samaniego (A)1996100,00,071,928,10,0
Samaniego (A)2001100,00,089,210,80,0
Samaniego (A)2006100,06,184,89,10,0
Samaniego (A)2011100,00,088,511,50,0
Santurtzi (B)1991100,01,593,05,00,5
Santurtzi (B)1996100,02,491,36,00,2
Santurtzi (B)2001100,05,988,05,90,3
Santurtzi (B)2006100,04,585,79,00,8
Santurtzi (B)2011100,05,188,45,41,2
Segura (G)1991100,062,537,50,00,0
Segura (G)1996100,042,942,914,30,0
Segura (G)2001100,046,238,515,40,0
Segura (G)2006100,025,058,316,70,0
Segura (G)2011100,040,050,010,00,0
Sestao (B)1991100,01,395,23,20,3
Sestao (B)1996100,01,892,84,70,7
Sestao (B)2001100,03,093,23,80,0
Sestao (B)2006100,010,584,52,32,7
Sestao (B)2011100,03,990,75,40,0
Sondika (B)1991100,03,978,417,60,0
Sondika (B)1996100,06,070,024,00,0
Sondika (B)2001100,012,767,320,00,0
Sondika (B)2006100,033,364,12,60,0
Sondika (B)2011100,017,572,510,00,0
Sopela (B)1991100,011,172,216,70,0
Sopela (B)1996100,09,174,416,50,0
Sopela (B)2001100,016,571,412,10,0
Sopela (B)2006100,07,771,920,40,0
Sopela (B)2011100,020,271,48,50,0
Sopuerta, Garape (B)1991100,00,0100,00,00,0
Sopuerta, Garape (B)1996100,00,094,45,60,0
Sopuerta, Garape (B)2001100,00,082,417,60,0
Sopuerta, Garape (B)2006100,015,075,010,00,0
Sopuerta, Garape (B)2011100,05,982,411,80,0
Soraluze (G)1991100,038,638,622,80,0
Soraluze (G)1996100,048,940,810,30,0
Soraluze (G)2001100,026,049,224,90,0
Soraluze (G)2006100,032,556,710,80,0
Soraluze (G)2011100,028,267,64,10,0
Sukarrieta (B)1991100,075,025,00,00,0
Sukarrieta (B)1996100,050,050,00,00,0
Sukarrieta (B)2001100,00,050,050,00,0
Sukarrieta (B)2006100,044,444,411,10,0
Sukarrieta (B)2011100,044,433,322,20,0
Tolosa (G)1991100,013,071,315,70,0
Tolosa (G)1996100,015,467,217,40,0
Tolosa (G)2001100,012,673,514,00,0
Tolosa (G)2006100,014,767,916,11,4
Tolosa (G)2011100,017,570,411,70,5
Trapagaran (B)1991100,00,094,75,30,0
Trapagaran (B)1996100,00,096,73,30,0
Trapagaran (B)2001100,00,093,46,60,0
Trapagaran (B)2006100,06,286,27,70,0
Trapagaran (B)2011100,05,386,85,32,6
Turtzioz (B)1991100,00,0100,00,00,0
Turtzioz (B)1996100,00,0100,00,00,0
Turtzioz (B)2001100,00,0100,00,00,0
Turtzioz (B)2006100,00,0100,00,00,0
Turtzioz (B)2011-----
Ubide (B)1991100,036,212,851,10,0
Ubide (B)1996100,011,938,147,62,4
Ubide (B)2001100,013,741,241,23,9
Ubide (B)2006100,016,756,327,10,0
Ubide (B)2011100,018,845,332,83,1
Ugao (B)1991100,04,391,34,30,0
Ugao (B)1996100,05,287,87,00,0
Ugao (B)2001100,03,394,31,60,8
Ugao (B)2006100,04,394,80,90,0
Ugao (B)2011100,05,189,85,10,0
Urduliz (B)1991100,019,057,123,80,0
Urduliz (B)1996100,018,868,812,50,0
Urduliz (B)2001100,015,665,615,63,1
Urduliz (B)2006100,025,861,312,90,0
Urduliz (B)2011100,012,263,424,40,0
Urduña (B)1991100,01,197,31,60,0
Urduña (B)1996100,00,098,02,00,0
Urduña (B)2001100,01,694,04,40,0
Urduña (B)2006100,01,295,12,71,0
Urduña (B)2011100,00,792,66,40,2
Urizaharra (A)1991100,025,075,00,00,0
Urizaharra (A)1996100,00,050,050,00,0
Urizaharra (A)2001100,014,385,70,00,0
Urizaharra (A)2006100,07,784,60,07,7
Urizaharra (A)2011100,023,169,27,70,0
Urkabustaiz (A)1991100,010,579,89,70,0
Urkabustaiz (A)1996100,011,579,09,60,0
Urkabustaiz (A)2001100,09,184,76,30,0
Urkabustaiz (A)2006100,06,784,98,30,0
Urkabustaiz (A)2011100,011,178,010,50,3
Urnieta (G)1991100,022,972,94,20,0
Urnieta (G)1996100,020,362,217,60,0
Urnieta (G)2001100,016,066,717,30,0
Urnieta (G)2006100,015,470,314,30,0
Urnieta (G)2011100,015,273,99,81,1
Urretxu (G)1991100,011,274,414,40,0
Urretxu (G)1996100,012,177,610,30,0
Urretxu (G)2001100,013,569,017,50,0
Urretxu (G)2006100,020,267,911,90,0
Urretxu (G)2011100,011,277,611,20,0
Usurbil (G)1991100,025,042,532,50,0
Usurbil (G)1996100,034,937,227,90,0
Usurbil (G)2001100,029,559,011,50,0
Usurbil (G)2006100,026,558,813,21,5
Usurbil (G)2011100,023,161,515,40,0
Villabona-Amasa (G)1991100,024,567,97,50,0
Villabona-Amasa (G)1996100,015,062,522,50,0
Villabona-Amasa (G)2001100,014,872,213,00,0
Villabona-Amasa (G)2006100,013,580,85,80,0
Villabona-Amasa (G)2011100,015,080,05,00,0
Villabuena de Alava (A)1991100,05,994,10,00,0
Villabuena de Alava (A)1996100,00,0100,00,00,0
Villabuena de Alava (A)2001100,010,080,010,00,0
Villabuena de Alava (A)2006100,06,387,56,30,0
Villabuena de Alava (A)2011100,037,556,36,30,0
Zaldibar (B)1991100,035,549,315,20,0
Zaldibar (B)1996100,033,747,019,30,0
Zaldibar (B)2001100,033,954,611,40,0
Zaldibar (B)2006100,029,856,712,80,7
Zaldibar (B)2011100,022,052,824,80,3
Zaldibia (G)1991100,066,733,30,00,0
Zaldibia (G)1996100,040,040,020,00,0
Zaldibia (G)2001100,025,050,025,00,0
Zaldibia (G)2006100,025,037,537,50,0
Zaldibia (G)2011100,021,471,47,10,0
Zalduondo (A)1991100,00,0100,00,00,0
Zalduondo (A)1996100,036,436,427,30,0
Zalduondo (A)2001100,035,757,17,10,0
Zalduondo (A)2006100,019,052,428,60,0
Zalduondo (A)2011100,038,147,614,30,0
Zalla (B)1991100,00,087,512,50,0
Zalla (B)1996100,02,890,76,50,0
Zalla (B)2001100,07,191,91,00,0
Zalla (B)2006100,05,287,57,30,0
Zalla (B)2011100,07,188,44,50,0
Zamudio (B)1991100,07,485,27,40,0
Zamudio (B)1996100,016,076,08,00,0
Zamudio (B)2001100,015,847,436,80,0
Zamudio (B)2006100,025,055,020,00,0
Zamudio (B)2011100,017,975,07,10,0
Zanbrana (A)1991100,00,0100,00,00,0
Zanbrana (A)1996100,00,0100,00,00,0
Zanbrana (A)2001100,00,0100,00,00,0
Zanbrana (A)2006100,05,694,40,00,0
Zanbrana (A)2011100,010,389,70,00,0
Zaratamo (B)1991100,022,671,06,50,0
Zaratamo (B)1996100,025,858,116,10,0
Zaratamo (B)2001100,016,770,013,30,0
Zaratamo (B)2006100,022,266,711,10,0
Zaratamo (B)2011100,018,275,86,10,0
Zarautz (G)1991100,026,655,318,10,0
Zarautz (G)1996100,025,853,320,70,1
Zarautz (G)2001100,028,354,716,70,2
Zarautz (G)2006100,027,453,518,40,6
Zarautz (G)2011100,024,559,715,70,1
Zeanuri (B)1991100,078,614,37,10,0
Zeanuri (B)1996100,081,019,00,00,0
Zeanuri (B)2001100,055,633,311,10,0
Zeanuri (B)2006100,033,347,619,00,0
Zeanuri (B)2011100,053,639,37,10,0
Zeberio (B)1991100,044,422,233,30,0
Zeberio (B)1996100,00,0100,00,00,0
Zeberio (B)2001100,06,760,033,30,0
Zeberio (B)2006100,04,572,722,70,0
Zeberio (B)2011100,013,672,713,60,0
Zegama (G)1991100,039,121,739,10,0
Zegama (G)1996100,050,07,135,77,1
Zegama (G)2001100,050,033,316,70,0
Zegama (G)2006100,042,147,410,50,0
Zegama (G)2011100,020,056,024,00,0
Zerain (G)1991100,0100,00,00,00,0
Zerain (G)1996100,0100,00,00,00,0
Zerain (G)2001100,050,00,050,00,0
Zerain (G)2006100,050,00,050,00,0
Zerain (G)2011100,00,00,0100,00,0
Zestoa (G)1991100,074,611,913,60,0
Zestoa (G)1996100,063,024,113,00,0
Zestoa (G)2001100,051,024,524,50,0
Zestoa (G)2006100,042,935,720,01,4
Zestoa (G)2011100,045,543,211,40,0
Zierbena (B)1991-----
Zierbena (B)1996100,016,766,716,70,0
Zierbena (B)2001100,014,357,128,60,0
Zierbena (B)2006100,050,050,00,00,0
Zierbena (B)2011100,033,350,016,70,0
Zigoitia (A)1991100,029,751,418,90,0
Zigoitia (A)1996100,022,469,28,40,0
Zigoitia (A)2001100,08,157,434,50,0
Zigoitia (A)2006100,013,662,723,70,0
Zigoitia (A)2011100,014,867,517,70,0
Ziortza-Bolibar (B)1991-----
Ziortza-Bolibar (B)1996-----
Ziortza-Bolibar (B)2001-----
Ziortza-Bolibar (B)2006100,066,711,122,20,0
Ziortza-Bolibar (B)2011100,089,33,67,10,0
Zizurkil (G)1991100,045,045,010,00,0
Zizurkil (G)1996100,030,838,530,80,0
Zizurkil (G)2001100,05,976,517,60,0
Zizurkil (G)2006100,021,173,75,30,0
Zizurkil (G)2011100,018,272,79,10,0
Zornotza (B)1991100,028,156,315,60,0
Zornotza (B)1996100,023,456,419,01,1
Zornotza (B)2001100,019,061,019,70,3
Zornotza (B)2006100,026,860,312,90,0
Zornotza (B)2011100,020,667,810,90,6
Zuia (A)1991100,07,381,79,41,6
Zuia (A)1996100,09,086,44,30,4
Zuia (A)2001100,09,680,59,90,0
Zuia (A)2006100,010,677,610,11,6
Zuia (A)2011100,010,279,210,20,4
Zumaia (G)1991100,025,947,326,30,5
Zumaia (G)1996100,029,952,517,60,0
Zumaia (G)2001100,030,150,419,50,0
Zumaia (G)2006100,031,050,018,60,4
Zumaia (G)2011100,028,753,217,40,8
Zumarraga (G)1991100,08,879,511,70,0
Zumarraga (G)1996100,07,279,912,90,0
Zumarraga (G)2001100,06,178,815,10,0
Zumarraga (G)2006100,08,978,012,60,5
Zumarraga (G)2011100,08,782,68,10,6
Etxeko hizkuntzaren bilakaera, AEko gainontzeko herrialdeetan jaiotakoen artean, Udalerrika. Euskal Herria, »
LurraldeaUrteaGuztiraEuskaraGazteleraBiakBeste
Abadiño (B)1991411111259401
Abadiño (B)199638480246580
Abadiño (B)200138888242562
Abadiño (B)2006419105249596
Abadiño (B)2011436104274580
Abaltzisketa (G)199100000
Abaltzisketa (G)199600000
Abaltzisketa (G)200111000
Abaltzisketa (G)200610100
Abaltzisketa (G)201110010
Abanto-Zierbena (B)19917517310
Abanto-Zierbena (B)19965324650
Abanto-Zierbena (B)20015644840
Abanto-Zierbena (B)20066675540
Abanto-Zierbena (B)20116785081
Aduna (G)199122000
Aduna (G)199640220
Aduna (G)200182510
Aduna (G)2006102620
Aduna (G)201183320
Agurain (A)199126221206341
Agurain (A)199628013216510
Agurain (A)200133131239583
Agurain (A)200637464258484
Agurain (A)201137845283500
Aia (G)199197200
Aia (G)199695031
Aia (G)2001109010
Aia (G)20061810530
Aia (G)20112591150
Aiara (A)19915702547210
Aiara (A)19965929561220
Aiara (A)200163115601150
Aiara (A)2006915198473613
Aiara (A)201198825903573
Aizarnazabal (G)199111000
Aizarnazabal (G)199622000
Aizarnazabal (G)200143010
Aizarnazabal (G)200692340
Aizarnazabal (G)20111871010
Ajangiz (B)199133000
Ajangiz (B)199622000
Ajangiz (B)200133000
Ajangiz (B)200631020
Ajangiz (B)201154100
Albiztur (G)199100000
Albiztur (G)199610100
Albiztur (G)200100000
Albiztur (G)200600000
Albiztur (G)201100000
Alegia (G)199163300
Alegia (G)1996154740
Alegia (G)200194500
Alegia (G)2006103610
Alegia (G)20111521030
Alkiza (G)199100000
Alkiza (G)199600000
Alkiza (G)200130300
Alkiza (G)200641300
Alkiza (G)201143010
Alonsotegi (B)19914914620
Alonsotegi (B)19964003820
Alonsotegi (B)20013303030
Alonsotegi (B)20063542911
Alonsotegi (B)20113202930
Altzaga (G)199121010
Altzaga (G)199600000
Altzaga (G)200100000
Altzaga (G)200600000
Altzaga (G)201100000
Altzo (G)199122000
Altzo (G)199611000
Altzo (G)200142110
Altzo (G)200651130
Altzo (G)201141210
Amezketa (G)1991125250
Amezketa (G)199652120
Amezketa (G)200132010
Amezketa (G)200654010
Amezketa (G)201164200
Amoroto (B)199133000
Amoroto (B)199665100
Amoroto (B)200166000
Amoroto (B)200687010
Amoroto (B)20111010000
Amurrio (A)19912.895222.6841881
Amurrio (A)19963.299313.0192481
Amurrio (A)20013.021572.8131483
Amurrio (A)20063.0211032.76013622
Amurrio (A)20112.9481212.5862329
Andoain (G)199125741168480
Andoain (G)199620433140310
Andoain (G)200117538120170
Andoain (G)200617926133191
Andoain (G)201116922121233
Anoeta (G)19911631030
Anoeta (G)1996152850
Anoeta (G)2001163850
Anoeta (G)2006143920
Anoeta (G)20111831050
Antzuola (G)19913726830
Antzuola (G)19963523831
Antzuola (G)200140201460
Antzuola (G)200665283430
Antzuola (G)2011671431211
Arakaldo (B)199150500
Arakaldo (B)199660600
Arakaldo (B)200160510
Arakaldo (B)2006102710
Arakaldo (B)20112061040
Arama (G)199100000
Arama (G)199621010
Arama (G)200110010
Arama (G)200621100
Arama (G)201121100
Aramaio (A)199121711744542
Aramaio (A)199625815937593
Aramaio (A)200133020664573
Aramaio (A)2006391156971371
Aramaio (A)2011406229118581
Arantzazu (B)199120200
Arantzazu (B)199610010
Arantzazu (B)200121100
Arantzazu (B)200632100
Arantzazu (B)201131200
Areatza (B)19912361070
Areatza (B)19962241260
Areatza (B)2001154650
Areatza (B)2006168620
Areatza (B)20112261330
Aretxabaleta (G)19916911943701270
Aretxabaleta (G)1996604191320921
Aretxabaleta (G)20016261833281141
Aretxabaleta (G)2006669219367812
Aretxabaleta (G)20116632123481012
Armiñon (A)199110100
Armiñon (A)199690810
Armiñon (A)20011101001
Armiñon (A)20061401310
Armiñon (A)20112202200
Arraia-Maeztu (A)19911511400
Arraia-Maeztu (A)19962111370
Arraia-Maeztu (A)20012231720
Arraia-Maeztu (A)20062642020
Arraia-Maeztu (A)20113552550
Arrankudiaga (B)199148234120
Arrankudiaga (B)199653038150
Arrankudiaga (B)200159136220
Arrankudiaga (B)200671948140
Arrankudiaga (B)2011861064120
Arrasate (G)19914.1659492.5246902
Arrasate (G)19963.9329612.3835871
Arrasate (G)20013.4977842.1345772
Arrasate (G)20063.0007311.8034579
Arrasate (G)20112.7937471.5924495
Arratzu (B)19910----
Arratzu (B)199687010
Arratzu (B)200175200
Arratzu (B)200653020
Arratzu (B)201175110
Arratzu-Ubarrundia (A)19916294490
Arratzu-Ubarrundia (A)199690107190
Arratzu-Ubarrundia (A)200184116490
Arratzu-Ubarrundia (A)20061111682130
Arratzu-Ubarrundia (A)2011117149670
Arrieta (B)199100000
Arrieta (B)199630120
Arrieta (B)200130030
Arrieta (B)200661320
Arrieta (B)201160330
Arrigorriaga (B)19912043191100
Arrigorriaga (B)1996201518790
Arrigorriaga (B)200123413200201
Arrigorriaga (B)200623112200172
Arrigorriaga (B)201123617201180
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)199132100
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)199631200
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)200151310
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)200661230
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)201173310
Artzentales (B)199130300
Artzentales (B)199620200
Artzentales (B)2001111730
Artzentales (B)2006166910
Artzentales (B)20111821420
Artziniega (A)19914550432230
Artziniega (A)19965233505141
Artziniega (A)20015602544140
Artziniega (A)200678611736309
Artziniega (A)201181424729574
Asparrena (A)1991103158350
Asparrena (A)19961031572160
Asparrena (A)20011412292270
Asparrena (A)20061502595291
Asparrena (A)20111563099234
Asteasu (G)199176010
Asteasu (G)199671510
Asteasu (G)200171510
Asteasu (G)200691530
Asteasu (G)2011101810
Astigarraga (G)19913813070
Astigarraga (G)19963342540
Astigarraga (G)20014893180
Astigarraga (G)200657133770
Astigarraga (G)20116484880
Ataun (G)199154100
Ataun (G)199622000
Ataun (G)200186020
Ataun (G)200682321
Ataun (G)2011122910
Atxondo (B)199163292680
Atxondo (B)1996682826140
Atxondo (B)200168422150
Atxondo (B)2006683121160
Atxondo (B)201167313060
Aulesti (B)19911816110
Aulesti (B)19961916300
Aulesti (B)20011816200
Aulesti (B)20061913420
Aulesti (B)20112013430
Azkoitia (G)19911366258160
Azkoitia (G)19961346151211
Azkoitia (G)20011617273151
Azkoitia (G)200619570104210
Azkoitia (G)201121182106221
Azpeitia (G)19911728640460
Azpeitia (G)199618510259222
Azpeitia (G)20011878569321
Azpeitia (G)20061998593201
Azpeitia (G)201121686107212
Añana (A)199160600
Añana (A)199660600
Añana (A)20011401310
Añana (A)20061411210
Añana (A)20111811700
Bakio (B)1991132470
Bakio (B)19962741580
Bakio (B)20012971750
Bakio (B)200642152340
Bakio (B)201139718140
Baliarrain (G)199111000
Baliarrain (G)199611000
Baliarrain (G)200111000
Baliarrain (G)200611000
Baliarrain (G)201111000
Balmaseda (B)19918017630
Balmaseda (B)19967207020
Balmaseda (B)20016806620
Balmaseda (B)20067336631
Balmaseda (B)20117366250
Barakaldo (B)199194911919181
Barakaldo (B)19967549719260
Barakaldo (B)200168911652242
Barakaldo (B)200671028644335
Barakaldo (B)201171538640307
Barrika (B)19911831320
Barrika (B)19962471700
Barrika (B)20013012090
Barrika (B)200626101420
Barrika (B)201128101530
Barrundia (A)19911701340
Barrundia (A)19962021170
Barrundia (A)200142725100
Barrundia (A)2006731645120
Barrundia (A)2011942162110
Basauri (B)199193318868470
Basauri (B)199675210699412
Basauri (B)200168916639322
Basauri (B)200663822580288
Basauri (B)201160022550226
Bastida (A)199110038890
Bastida (A)19961383117180
Bastida (A)200120118165180
Bastida (A)200624226187272
Bastida (A)201124317200251
Beasain (G)199122132154341
Beasain (G)199620828152271
Beasain (G)200119916151320
Beasain (G)200620433149220
Beasain (G)201121928166250
Bedia (B)1991114700
Bedia (B)19961421110
Bedia (B)20011411120
Bedia (B)2006132920
Bedia (B)2011111910
Beizama (G)199100000
Beizama (G)199600000
Beizama (G)200100000
Beizama (G)200620200
Beizama (G)201121100
Belauntza (G)1991116410
Belauntza (G)199662400
Belauntza (G)200121010
Belauntza (G)200620020
Belauntza (G)201121100
Berango (B)19913251980
Berango (B)19965894090
Berango (B)2001831063100
Berango (B)2006104138470
Berango (B)20111202182161
Berantevilla (A)19911501500
Berantevilla (A)19961901900
Berantevilla (A)20013503410
Berantevilla (A)20062912710
Berantevilla (A)20114753930
Berastegi (G)199154010
Berastegi (G)199632100
Berastegi (G)200142200
Berastegi (G)200642200
Berastegi (G)201141120
Bergara (G)19916672512991161
Bergara (G)19966622293121201
Bergara (G)20016412182981241
Bergara (G)2006619224301931
Bergara (G)2011614200330822
Bermeo (B)199126596107611
Bermeo (B)19962149186361
Bermeo (B)20012158197370
Bermeo (B)20061917190300
Bermeo (B)20111864597440
Bernedo (A)199180800
Bernedo (A)1996100910
Bernedo (A)20011821420
Bernedo (A)20062852210
Bernedo (A)20113182021
Berriatua (B)19914743310
Berriatua (B)19964742140
Berriatua (B)20014942430
Berriatua (B)200659427100
Berriatua (B)20116857551
Berriz (B)199126086123510
Berriz (B)199627473128721
Berriz (B)200135889202670
Berriz (B)2006457104271775
Berriz (B)201143794245971
Berrobi (G)199131200
Berrobi (G)199622000
Berrobi (G)200111000
Berrobi (G)200611000
Berrobi (G)201111000
Bidania-Goiatz (G)199111000
Bidania-Goiatz (G)199600000
Bidania-Goiatz (G)200110010
Bidania-Goiatz (G)200651310
Bidania-Goiatz (G)201171600
Bilar (A)199150500
Bilar (A)199670700
Bilar (A)200190810
Bilar (A)200674300
Bilar (A)201184400
Bilbo (B)19918.9974647.76775610
Bilbo (B)19967.8673726.71976016
Bilbo (B)20017.4594476.33566314
Bilbo (B)20067.3145886.01766148
Bilbo (B)20117.0637085.91939937
Burgelu (A)199141300
Burgelu (A)199641300
Burgelu (A)20013313200
Burgelu (A)20063913521
Burgelu (A)20115735040
Busturia (B)19912591330
Busturia (B)1996226880
Busturia (B)20012781540
Busturia (B)200637122140
Busturia (B)20113191930
Deba (G)199129398112776
Deba (G)199630992125920
Deba (G)2001344125122970
Deba (G)2006353162131573
Deba (G)2011350164138480
Derio (B)19915814890
Derio (B)19964853940
Derio (B)20015344360
Derio (B)20065884460
Derio (B)20116174932
Dima (B)199198010
Dima (B)19961711420
Dima (B)20011911170
Dima (B)200628125110
Dima (B)201139191370
Donemiliaga (A)19912521850
Donemiliaga (A)199636420120
Donemiliaga (A)200139623100
Donemiliaga (A)200644925100
Donemiliaga (A)20114663190
Donostia (G)19916.2855425.0576779
Donostia (G)19965.9965494.79063819
Donostia (G)20015.8405074.67964113
Donostia (G)20065.7676234.53656840
Donostia (G)20115.4385304.38449529
Dulantzi (A)19918308210
Dulantzi (A)19961373118160
Dulantzi (A)20012029160330
Dulantzi (A)200632931253423
Dulantzi (A)201140830325521
Durango (B)19911.0612285932382
Durango (B)19961.2892497343042
Durango (B)20011.4002828143013
Durango (B)20061.57934191131116
Durango (B)20111.5523751.0021732
Ea (B)1991135620
Ea (B)19961951040
Ea (B)20012171040
Ea (B)20062211830
Ea (B)201124121110
Eibar (G)19913.0021.0571.2297133
Eibar (G)19962.7918781.2696431
Eibar (G)20012.4618261.0815513
Eibar (G)20062.3287171.08749925
Eibar (G)20112.2216731.1993436
Ekora (A)199100000
Ekora (A)199630300
Ekora (A)200130300
Ekora (A)200660420
Ekora (A)201150410
Elantxobe (B)199130030
Elantxobe (B)199610100
Elantxobe (B)200110100
Elantxobe (B)200621010
Elantxobe (B)201121010
Elduain (G)199100000
Elduain (G)199600000
Elduain (G)200111000
Elduain (G)200632010
Elduain (G)201133000
Elgeta (G)1991115951280
Elgeta (G)1996101794180
Elgeta (G)20011047119140
Elgeta (G)20061046426140
Elgeta (G)20111296439260
Elgoibar (G)19917473542711211
Elgoibar (G)19967323142841322
Elgoibar (G)20016912882821210
Elgoibar (G)20067202433111579
Elgoibar (G)20117222333761103
Elorrio (B)1991417223109850
Elorrio (B)1996441240116841
Elorrio (B)20014812431361020
Elorrio (B)20064852391311141
Elorrio (B)2011489250144941
Eltziego (A)19914504203
Eltziego (A)19967116910
Eltziego (A)20017507500
Eltziego (A)20068938051
Eltziego (A)20119748571
Erandio (B)199127411233291
Erandio (B)19962347217100
Erandio (B)20012011118190
Erandio (B)20062358202241
Erandio (B)201122016193101
Ereño (B)199152201
Ereño (B)199641300
Ereño (B)200164200
Ereño (B)200682510
Ereño (B)201171330
Ermua (B)19914.1312143.58331024
Ermua (B)19964.2832243.70234314
Ermua (B)20013.9831883.50028015
Ermua (B)20063.6832063.16526250
Ermua (B)20113.5162142.98729421
Errenteria (G)199170154582641
Errenteria (G)199650333423434
Errenteria (G)200146437385420
Errenteria (G)200643834365318
Errenteria (G)201145134388272
Errezil (G)199132100
Errezil (G)199610100
Errezil (G)200111000
Errezil (G)200653200
Errezil (G)201153200
Erriberabeitia (A)19911901900
Erriberabeitia (A)19964013810
Erriberabeitia (A)20017166500
Erriberabeitia (A)2006111393114
Erriberabeitia (A)2011131710897
Erriberagoitia (A)19911601510
Erriberagoitia (A)19963012900
Erriberagoitia (A)20012802620
Erriberagoitia (A)20065674441
Erriberagoitia (A)20116364980
Errigoiti (B)199110010
Errigoiti (B)1996103520
Errigoiti (B)2001101270
Errigoiti (B)200682420
Errigoiti (B)201171510
Eskoriatza (G)1991594143350992
Eskoriatza (G)1996622155392723
Eskoriatza (G)2001591141354942
Eskoriatza (G)2006546162328542
Eskoriatza (G)2011562150344680
Etxebarri (B)19918217650
Etxebarri (B)19967306760
Etxebarri (B)20017726960
Etxebarri (B)200610789531
Etxebarri (B)2011141512691
Ezkio-Itsaso (G)199172410
Ezkio-Itsaso (G)199652210
Ezkio-Itsaso (G)200154100
Ezkio-Itsaso (G)200673400
Ezkio-Itsaso (G)201182600
Forua (B)19912315620
Forua (B)19962027110
Forua (B)20012461260
Forua (B)20062271140
Forua (B)201130151320
Fruiz (B)199130210
Fruiz (B)199672320
Fruiz (B)200172230
Fruiz (B)200672230
Fruiz (B)201193420
Gabiria (G)199155000
Gabiria (G)199694320
Gabiria (G)200176100
Gabiria (G)200665010
Gabiria (G)201198100
Gaintza (G)199100000
Gaintza (G)199600000
Gaintza (G)200100000
Gaintza (G)200600000
Gaintza (G)201100000
Galdakao (B)199146646371490
Galdakao (B)199644841345620
Galdakao (B)200146937370620
Galdakao (B)200645927354744
Galdakao (B)201143253322570
Galdames (B)199140400
Galdames (B)199640400
Galdames (B)200130300
Galdames (B)200650500
Galdames (B)201141210
Gamiz-Fika (B)199154010
Gamiz-Fika (B)199694320
Gamiz-Fika (B)2001153840
Gamiz-Fika (B)2006142930
Gamiz-Fika (B)2011142930
Garai (B)1991128220
Garai (B)1996112180
Garai (B)20011811250
Garai (B)20062313361
Garai (B)20112415450
Gasteiz (A)199115.5761.20612.4261.92222
Gasteiz (A)199617.2221.33813.7972.05928
Gasteiz (A)200117.3471.54913.6812.08235
Gasteiz (A)200617.7951.62113.8012.246127
Gasteiz (A)201118.0271.91914.2621.75888
Gatika (B)199130210
Gatika (B)199663210
Gatika (B)200173400
Gatika (B)2006123720
Gatika (B)20111861020
Gautegiz-Arteaga (B)199142110
Gautegiz-Arteaga (B)199684220
Gautegiz-Arteaga (B)2001122730
Gautegiz-Arteaga (B)20062161320
Gautegiz-Arteaga (B)20112271320
Gaztelu (G)19910----
Gaztelu (G)199600000
Gaztelu (G)200100000
Gaztelu (G)200600000
Gaztelu (G)201100000
Gernika-Lumo (B)199126584106750
Gernika-Lumo (B)19962105383740
Gernika-Lumo (B)200123784106470
Gernika-Lumo (B)200623310891313
Gernika-Lumo (B)20112315999712
Getaria (G)199122102100
Getaria (G)19963124430
Getaria (G)20012615650
Getaria (G)200633141450
Getaria (G)201149232060
Getxo (B)19912.2961221.9362362
Getxo (B)19962.1171181.7872084
Getxo (B)20012.0921331.7462067
Getxo (B)20061.9281731.58215815
Getxo (B)20111.8311811.4641779
Gizaburuaga (B)199100000
Gizaburuaga (B)199600000
Gizaburuaga (B)200121100
Gizaburuaga (B)200642200
Gizaburuaga (B)201163210
Gobiaran (A)199167452110
Gobiaran (A)199696086100
Gobiaran (A)2001134213020
Gobiaran (A)2006177616191
Gobiaran (A)201116312139120
Gordexola (B)19917727410
Gordexola (B)19966906810
Gordexola (B)20016606240
Gordexola (B)20066625842
Gordexola (B)20115715510
Gorliz (B)19915033890
Gorliz (B)199661546100
Gorliz (B)200172358110
Gorliz (B)200680126170
Gorliz (B)2011821161100
Guardia (Biastari) (A)19916225640
Guardia (Biastari) (A)19967306490
Guardia (Biastari) (A)20019638580
Guardia (Biastari) (A)2006117109854
Guardia (Biastari) (A)2011111787161
Gueñes (B)1991124112300
Gueñes (B)1996129112710
Gueñes (B)20011431130120
Gueñes (B)2006135312921
Gueñes (B)2011127312121
Harana (A)19911211100
Harana (A)1996111910
Harana (A)20011511310
Harana (A)200680710
Harana (A)201170610
Hernani (G)199125949164460
Hernani (G)199625242179301
Hernani (G)200123438169270
Hernani (G)200623452157241
Hernani (G)201124743168360
Hernialde (G)199121010
Hernialde (G)199610100
Hernialde (G)200100000
Hernialde (G)200600000
Hernialde (G)201110100
Hondarribia (G)199136076219641
Hondarribia (G)199638480242611
Hondarribia (G)200137469245582
Hondarribia (G)200638763258651
Hondarribia (G)201139473268485
Ibarra (G)19914072850
Ibarra (G)19963322461
Ibarra (G)20013762650
Ibarra (G)20064253070
Ibarra (G)20113772550
Ibarrangelu (B)1991136430
Ibarrangelu (B)1996127230
Ibarrangelu (B)2001187830
Ibarrangelu (B)2006237970
Ibarrangelu (B)2011219660
Idiazabal (G)19913181670
Idiazabal (G)19962861660
Idiazabal (G)200138181820
Idiazabal (G)200636131580
Idiazabal (G)201138141860
Igorre (B)199137201160
Igorre (B)19963317880
Igorre (B)200138151490
Igorre (B)2006441616120
Igorre (B)201143221380
Ikaztegieta (G)199120110
Ikaztegieta (G)199620200
Ikaztegieta (G)200131110
Ikaztegieta (G)200643100
Ikaztegieta (G)201132100
Irun (G)19911.06738932934
Irun (G)199692436832551
Irun (G)20011.04460895881
Irun (G)20061.11948963999
Irun (G)20111.026628886412
Irura (G)199181520
Irura (G)199691800
Irura (G)200193420
Irura (G)20061631030
Irura (G)20112561270
Iruraitz-Gauna (A)199180800
Iruraitz-Gauna (A)19961301300
Iruraitz-Gauna (A)20012102010
Iruraitz-Gauna (A)20063012711
Iruraitz-Gauna (A)20114763920
Iruña Oka (A)1991119511040
Iruña Oka (A)1996113610160
Iruña Oka (A)20011486130120
Iruña Oka (A)20062189185222
Iruña Oka (A)20112479212251
Ispaster (B)199142110
Ispaster (B)199694320
Ispaster (B)200183500
Ispaster (B)200683500
Ispaster (B)2011106400
Itsasondo (G)199175200
Itsasondo (G)199674120
Itsasondo (G)200163300
Itsasondo (G)200662400
Itsasondo (G)201181520
Iurreta (B)19911042465150
Iurreta (B)19961142972130
Iurreta (B)20011342296160
Iurreta (B)20061222086142
Iurreta (B)20111252383190
Izurtza (B)199143100
Izurtza (B)199676010
Izurtza (B)200176100
Izurtza (B)200675200
Izurtza (B)201195400
Kanpezu (A)19911821510
Kanpezu (A)19963312660
Kanpezu (A)20015043880
Kanpezu (A)200666114870
Kanpezu (A)2011731349110
Karrantza (B)19911901540
Karrantza (B)19961821600
Karrantza (B)20011631120
Karrantza (B)20062542010
Karrantza (B)20112221631
Kortezubi (B)199122000
Kortezubi (B)199611000
Kortezubi (B)200110010
Kortezubi (B)200621100
Kortezubi (B)201143010
Kripan (A)199110100
Kripan (A)199620200
Kripan (A)200110100
Kripan (A)200620200
Kripan (A)201170610
Kuartango (A)19913303030
Kuartango (A)19964003820
Kuartango (A)20014804440
Kuartango (A)20065224631
Kuartango (A)20115314930
Lagran (A)199130210
Lagran (A)199630210
Lagran (A)200140400
Lagran (A)200681700
Lagran (A)201151400
Lanestosa (B)199120110
Lanestosa (B)199610100
Lanestosa (B)200120200
Lanestosa (B)200620200
Lanestosa (B)201121100
Lantaron (A)19915054140
Lantaron (A)19965614870
Lantaron (A)20018327650
Lantaron (A)20067446730
Lantaron (A)20116826411
Lantziego (A)19913973110
Lantziego (A)19964304030
Lantziego (A)20014113820
Lantziego (A)20064704421
Lantziego (A)20115824853
Lapuebla de Labarca (A)19912702520
Lapuebla de Labarca (A)199666151140
Lapuebla de Labarca (A)20016375510
Lapuebla de Labarca (A)20066555163
Lapuebla de Labarca (A)201166548112
Larrabetzu (B)19912471070
Larrabetzu (B)19962410950
Larrabetzu (B)200126101150
Larrabetzu (B)200631813100
Larrabetzu (B)201148162390
Larraul (G)199100000
Larraul (G)199622000
Larraul (G)200122000
Larraul (G)200633000
Larraul (G)201153020
Lasarte-Oria (G)199134961238482
Lasarte-Oria (G)199627345193341
Lasarte-Oria (G)200126136188370
Lasarte-Oria (G)200624835178314
Lasarte-Oria (G)201124926198232
Laudio (A)19916.9672386.1186092
Laudio (A)19967.0012196.1206566
Laudio (A)20016.4222365.6964855
Laudio (A)20065.8632975.17336330
Laudio (A)20115.7252494.94352310
Laukiz (B)19912011540
Laukiz (B)19961711231
Laukiz (B)20011401121
Laukiz (B)20061631300
Laukiz (B)20111611500
Lazkao (G)1991731144180
Lazkao (G)199659183740
Lazkao (G)2001621339100
Lazkao (G)2006771350122
Lazkao (G)201168174650
Leaburu (G)199122000
Leaburu (G)199600000
Leaburu (G)200111000
Leaburu (G)200641300
Leaburu (G)201121010
Legazpi (G)199140247318370
Legazpi (G)199634434267430
Legazpi (G)200130625244370
Legazpi (G)200629138221266
Legazpi (G)201123720188290
Legorreta (G)1991163850
Legorreta (G)1996122910
Legorreta (G)2001123900
Legorreta (G)20061741030
Legorreta (G)20111851120
Legutiano (A)19911533495222
Legutiano (A)199621818143570
Legutiano (A)200123134147500
Legutiano (A)200625746156523
Legutiano (A)201131355207492
Leintz Gatzaga (G)1991431117150
Leintz Gatzaga (G)1996451421100
Leintz Gatzaga (G)200137101890
Leintz Gatzaga (G)200632101831
Leintz Gatzaga (G)2011371017100
Leioa (B)199147632385590
Leioa (B)199642422346560
Leioa (B)200148943402440
Leioa (B)200646357376291
Leioa (B)201146057362401
Lekeitio (B)199121414346250
Lekeitio (B)199622512554460
Lekeitio (B)200124615654360
Lekeitio (B)200626014063570
Lekeitio (B)201126214769451
Lemoa (B)1991197570
Lemoa (B)1996146620
Lemoa (B)20012751480
Lemoa (B)20063061770
Lemoa (B)201143102850
Lemoiz (B)199180260
Lemoiz (B)1996132740
Lemoiz (B)2001132920
Lemoiz (B)2006144820
Lemoiz (B)20111641110
Leza (A)19911801800
Leza (A)19961811700
Leza (A)20012202200
Leza (A)20062742210
Leza (A)20113172400
Lezama (B)19911711330
Lezama (B)19962121720
Lezama (B)20012431920
Lezama (B)20063442541
Lezama (B)20113522850
Lezo (G)1991671539130
Lezo (G)1996751051140
Lezo (G)2001761250140
Lezo (G)2006771250141
Lezo (G)201168849110
Lizartza (G)199121100
Lizartza (G)199611000
Lizartza (G)200131200
Lizartza (G)200642200
Lizartza (G)201152210
Loiu (B)19913892450
Loiu (B)19964463440
Loiu (B)20014653470
Loiu (B)20064273140
Loiu (B)20115173860
Mallabia (B)19911756775330
Mallabia (B)19961715489280
Mallabia (B)20011958390211
Mallabia (B)200622077112310
Mallabia (B)201123890125221
Markin-Etxebarria (B)19918267690
Markin-Etxebarria (B)199683644150
Markin-Etxebarria (B)200110197220
Markin-Etxebarria (B)20061086611310
Markin-Etxebarria (B)2011109851680
Markina-Xemein (B)199131722939490
Markina-Xemein (B)199631519750680
Markina-Xemein (B)200132319453760
Markina-Xemein (B)200629817751700
Markina-Xemein (B)201133817695634
Maruri-Jatabe (B)1991121560
Maruri-Jatabe (B)199662400
Maruri-Jatabe (B)2001143920
Maruri-Jatabe (B)20061411030
Maruri-Jatabe (B)2011194960
Mañaria (B)19911714210
Mañaria (B)19961815120
Mañaria (B)20011918100
Mañaria (B)2006218580
Mañaria (B)20112616550
Mañueta (A)199180800
Mañueta (A)19961001000
Mañueta (A)20011411300
Mañueta (A)2006111910
Mañueta (A)2011120840
Mendaro (G)1991664411110
Mendaro (G)199659331970
Mendaro (G)2001764220140
Mendaro (G)20061144845201
Mendaro (G)20111345060240
Mendata (B)199131020
Mendata (B)199630120
Mendata (B)200163030
Mendata (B)200664020
Mendata (B)201164200
Mendexa (B)1991157620
Mendexa (B)19962291210
Mendexa (B)20012612950
Mendexa (B)200629151130
Mendexa (B)201129111440
Meñaka (B)199130300
Meñaka (B)199631110
Meñaka (B)200131200
Meñaka (B)200671411
Meñaka (B)201182600
Moreda de Alava (A)199170700
Moreda de Alava (A)19961101100
Moreda de Alava (A)20011501410
Moreda de Alava (A)20061501410
Moreda de Alava (A)201190810
Morga (B)199100000
Morga (B)199600000
Morga (B)200110100
Morga (B)200631200
Morga (B)201142200
Mundaka (B)19913214270
Mundaka (B)199636716121
Mundaka (B)200139132420
Mundaka (B)200638142220
Mundaka (B)2011411416110
Mungia (B)19911282975240
Mungia (B)19961462993240
Mungia (B)200116221106350
Mungia (B)200618539116300
Mungia (B)201122344153260
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)199177000
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)199676100
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)200176010
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)2006107030
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)2011147430
Murueta (B)199111000
Murueta (B)199610100
Murueta (B)200121100
Murueta (B)200661410
Murueta (B)201141300
Muskiz (B)19916706520
Muskiz (B)19965515040
Muskiz (B)20014514040
Muskiz (B)20064053230
Muskiz (B)20114844040
Mutiloa (G)199110100
Mutiloa (G)199610100
Mutiloa (G)200130210
Mutiloa (G)200662301
Mutiloa (G)201160420
Mutriku (G)199135919187801
Mutriku (G)199644426290920
Mutriku (G)2001492286116882
Mutriku (G)20065543131381030
Mutriku (G)2011586345161800
Muxika (B)199194410
Muxika (B)199693420
Muxika (B)200186200
Muxika (B)2006137420
Muxika (B)2011156810
Nabarniz (B)199122000
Nabarniz (B)199622000
Nabarniz (B)200132100
Nabarniz (B)200621100
Nabarniz (B)201121100
Navaridas (A)199190900
Navaridas (A)19961841310
Navaridas (A)20011501500
Navaridas (A)20061831320
Navaridas (A)20111311020
Oiartzun (G)1991912252170
Oiartzun (G)1996822448100
Oiartzun (G)2001771944140
Oiartzun (G)2006892546162
Oiartzun (G)20111023355131
Oion (A)199194108040
Oion (A)1996108788130
Oion (A)200118719148200
Oion (A)200626623209304
Oion (A)201129022231343
Okondo (A)19911853167150
Okondo (A)19962265201191
Okondo (A)200130512262310
Okondo (A)200640619353313
Okondo (A)201143719393250
Olaberria (G)1991178900
Olaberria (G)199694500
Olaberria (G)2001103610
Olaberria (G)2006104510
Olaberria (G)201191530
Ondarroa (B)1991663434143860
Ondarroa (B)19966764681011043
Ondarroa (B)2001624434101881
Ondarroa (B)20065853431011401
Ondarroa (B)2011591414122550
Ordizia (G)19911292877240
Ordizia (G)19961071477160
Ordizia (G)20011021667190
Ordizia (G)20061082573100
Ordizia (G)20111051677102
Orendain (G)199100000
Orendain (G)199600000
Orendain (G)200111000
Orendain (G)200610100
Orendain (G)201121010
Orexa (G)199111000
Orexa (G)199611000
Orexa (G)200111000
Orexa (G)200611000
Orexa (G)201111000
Orio (G)199133141360
Orio (G)199635711170
Orio (G)2001531622150
Orio (G)2006701936141
Orio (G)2011892747150
Ormaiztegi (G)19913291850
Ormaiztegi (G)19962381140
Ormaiztegi (G)20012471250
Ormaiztegi (G)20062581160
Ormaiztegi (G)20112471151
Orozko (B)1991109148780
Orozko (B)19961227104110
Orozko (B)200116319101430
Orozko (B)200618933130251
Orozko (B)201122120160392
Ortuella (B)19916425750
Ortuella (B)19964914080
Ortuella (B)20015014540
Ortuella (B)20065664820
Ortuella (B)20114634030
Otxandio (B)199130815084731
Otxandio (B)199629212687790
Otxandio (B)200127011497590
Otxandio (B)200629593130711
Otxandio (B)2011308123123620
Oñati (G)199126597102660
Oñati (G)1996275104110610
Oñati (G)2001288100115730
Oñati (G)2006291100122672
Oñati (G)201131199142691
Pasaia (G)199144757319656
Pasaia (G)199635447245620
Pasaia (G)200128337194511
Pasaia (G)2006271441843112
Pasaia (G)201126733210222
Plentzia (B)19913913170
Plentzia (B)19964213560
Plentzia (B)20015054050
Plentzia (B)200677165830
Plentzia (B)201173115570
Portugalete (B)199152215484230
Portugalete (B)19963888353270
Portugalete (B)200136110328212
Portugalete (B)200631813283193
Portugalete (B)20113031827870
Samaniego (A)19912302210
Samaniego (A)19963202390
Samaniego (A)20013703340
Samaniego (A)20063322830
Samaniego (A)20112602330
Santurtzi (B)19915969554303
Santurtzi (B)199641510379251
Santurtzi (B)200137622331221
Santurtzi (B)200635716306323
Santurtzi (B)201133517296184
Segura (G)19911610600
Segura (G)1996146620
Segura (G)2001136520
Segura (G)2006123720
Segura (G)2011104510
Sestao (B)19913104295101
Sestao (B)19962775257132
Sestao (B)2001236722090
Sestao (B)20062202318656
Sestao (B)20112048185110
Sondika (B)19915124090
Sondika (B)199650335120
Sondika (B)200155737110
Sondika (B)200678265020
Sondika (B)201180145880
Sopela (B)19911261491210
Sopela (B)199616415122270
Sopela (B)200118230130220
Sopela (B)200622117159450
Sopela (B)201121343152180
Sopuerta, Garape (B)19911801800
Sopuerta, Garape (B)19961801710
Sopuerta, Garape (B)20011701430
Sopuerta, Garape (B)20062031520
Sopuerta, Garape (B)20111711420
Soraluze (G)19911716666390
Soraluze (G)19961748571180
Soraluze (G)20011814789450
Soraluze (G)200619463110210
Soraluze (G)20111704811570
Sukarrieta (B)199143100
Sukarrieta (B)199663300
Sukarrieta (B)200180440
Sukarrieta (B)200694410
Sukarrieta (B)201194320
Tolosa (G)199129338209460
Tolosa (G)199624738166430
Tolosa (G)200121527158300
Tolosa (G)200621832148353
Tolosa (G)201120636145241
Trapagaran (B)19917507140
Trapagaran (B)19966105920
Trapagaran (B)20016105740
Trapagaran (B)20066545650
Trapagaran (B)20117646642
Turtzioz (B)199110100
Turtzioz (B)199610100
Turtzioz (B)200110100
Turtzioz (B)200610100
Turtzioz (B)201100000
Ubide (B)199147176240
Ubide (B)199642516201
Ubide (B)200151721212
Ubide (B)200648827130
Ubide (B)2011641229212
Ugao (B)1991115510550
Ugao (B)1996115610180
Ugao (B)2001122411521
Ugao (B)2006116511010
Ugao (B)2011118610660
Urduliz (B)19912141250
Urduliz (B)19961631120
Urduliz (B)20013252151
Urduliz (B)20063181940
Urduliz (B)201141526100
Urduña (B)1991442543070
Urduña (B)1996449044090
Urduña (B)20014337407190
Urduña (B)20064125392114
Urduña (B)20114213390271
Urizaharra (A)199141300
Urizaharra (A)199680440
Urizaharra (A)200171600
Urizaharra (A)20061311101
Urizaharra (A)2011133910
Urkabustaiz (A)19911241399120
Urkabustaiz (A)199615718124150
Urkabustaiz (A)200117616149110
Urkabustaiz (A)200625217214210
Urkabustaiz (A)201130534238321
Urnieta (G)199148113520
Urnieta (G)1996741546130
Urnieta (G)2001811354140
Urnieta (G)2006911464130
Urnieta (G)201192146891
Urretxu (G)19911251493180
Urretxu (G)19961161490120
Urretxu (G)20011261787220
Urretxu (G)20061092274130
Urretxu (G)20111071283120
Usurbil (G)1991401017130
Usurbil (G)1996431516120
Usurbil (G)200161183670
Usurbil (G)200668184091
Usurbil (G)2011781848120
Villabona-Amasa (G)199153133640
Villabona-Amasa (G)19964062590
Villabona-Amasa (G)20015483970
Villabona-Amasa (G)20065274230
Villabona-Amasa (G)20116094830
Villabuena de Alava (A)19911711600
Villabuena de Alava (A)19961101100
Villabuena de Alava (A)2001101810
Villabuena de Alava (A)20061611410
Villabuena de Alava (A)2011166910
Zaldibar (B)1991296105146450
Zaldibar (B)1996300101141580
Zaldibar (B)200128095153320
Zaldibar (B)200628284160362
Zaldibar (B)201128663151711
Zaldibia (G)199164200
Zaldibia (G)199652210
Zaldibia (G)200141210
Zaldibia (G)200682330
Zaldibia (G)20111431010
Zalduondo (A)199160600
Zalduondo (A)1996114430
Zalduondo (A)2001145810
Zalduondo (A)20062141160
Zalduondo (A)20112181030
Zalla (B)199196084120
Zalla (B)199610739770
Zalla (B)20019979110
Zalla (B)20069658470
Zalla (B)201111289950
Zamudio (B)19912722320
Zamudio (B)19962541920
Zamudio (B)2001193970
Zamudio (B)20062051140
Zamudio (B)20112852120
Zanbrana (A)19911601600
Zanbrana (A)19961101100
Zanbrana (A)20011601600
Zanbrana (A)20061811700
Zanbrana (A)20112932600
Zaratamo (B)19913172220
Zaratamo (B)19963181850
Zaratamo (B)20013052140
Zaratamo (B)20062761830
Zaratamo (B)20113362520
Zarautz (G)19916021603331090
Zarautz (G)19966851773651421
Zarautz (G)20018022274391342
Zarautz (G)20068312284451535
Zarautz (G)20118262024931301
Zeanuri (B)19911411210
Zeanuri (B)19962117400
Zeanuri (B)20011810620
Zeanuri (B)20062171040
Zeanuri (B)201128151120
Zeberio (B)199194230
Zeberio (B)199640400
Zeberio (B)2001151950
Zeberio (B)20062211650
Zeberio (B)20112231630
Zegama (G)1991239590
Zegama (G)1996147151
Zegama (G)2001126420
Zegama (G)2006198920
Zegama (G)20112551460
Zerain (G)199111000
Zerain (G)199611000
Zerain (G)200121010
Zerain (G)200621010
Zerain (G)201110010
Zestoa (G)19915944780
Zestoa (G)199654341370
Zestoa (G)2001492512120
Zestoa (G)2006703025141
Zestoa (G)2011884038100
Zierbena (B)19910----
Zierbena (B)199661410
Zierbena (B)200171420
Zierbena (B)200663300
Zierbena (B)201162310
Zigoitia (A)1991742238140
Zigoitia (A)1996107247490
Zigoitia (A)20011481285510
Zigoitia (A)200616923106400
Zigoitia (A)201120931141370
Ziortza-Bolibar (B)19910----
Ziortza-Bolibar (B)19960----
Ziortza-Bolibar (B)20010----
Ziortza-Bolibar (B)20062718360
Ziortza-Bolibar (B)20112825120
Zizurkil (G)1991209920
Zizurkil (G)1996134540
Zizurkil (G)20011711330
Zizurkil (G)20061941410
Zizurkil (G)20112241620
Zornotza (B)199126374148410
Zornotza (B)199627364154523
Zornotza (B)200129055177571
Zornotza (B)200631785191410
Zornotza (B)201132066217352
Zuia (A)199119114156183
Zuia (A)199627925241121
Zuia (A)200135434285350
Zuia (A)200643446337447
Zuia (A)201145146357462
Zumaia (G)19912055397541
Zumaia (G)199620461107360
Zumaia (G)200122668114440
Zumaia (G)200624275121451
Zumaia (G)201126576141462
Zumarraga (G)199123921190280
Zumarraga (G)199620915167270
Zumarraga (G)200121213167320
Zumarraga (G)200619117149241
Zumarraga (G)201116114133131

Iturria: Guk egindakoa. Biztanleria Zentsuak eta Biztanleriaren estatistikak, EUSTAT Arabarako, Bizkairako eta Gipuzkoarako. Euskarabidea (1991, 2001 eta 2011) Nafarroa Garairako. Soziolinguistikazko Inkesta, Ipar Euskal Herrirako (HPS).

Oharra: Ez dugu iparraldeko daturik.
* Hainbat kasutan Nafarroa Garaiko datuek ez dute hiztunen %100a osatzen, ehuneko kopuru txiki batean ezezaguna baita gaitasuna.
Iturrien inguruko edo egindako eragiketei buruzko xehetasun gehiago jakin nahi izanez gero, jo Metodologia atalera.



Soziolinguistika Klusterra / Tel.: 943 592 556 / Posta-e.: kluster@soziolinguistika.eus / MARTIN UGALDE KULTUR PARKEA, 20140 - ANDOAIN