Etxeko hizkuntzaren bilakaera, Espainiako Estatuko gainontzeko AEetan jaiotakoen artean, Udalerrika. Euskal Herria, » (%)
LurraldeaUrteaGuztira EuskaraErdaraBiakBeste
Abadiño (B)1991100,01,495,41,71,5
Abadiño (B)1996100,00,494,41,83,3
Abadiño (B)2001100,00,694,42,42,6
Abadiño (B)2006100,00,896,12,01,1
Abadiño (B)2011100,01,194,61,13,2
Abaltzisketa (G)1991100,0100,00,00,00,0
Abaltzisketa (G)1996100,0100,00,00,00,0
Abaltzisketa (G)2001100,080,00,020,00,0
Abaltzisketa (G)2006100,042,914,328,614,3
Abaltzisketa (G)2011100,060,020,020,00,0
Abanto-Zierbena (B)1991100,00,098,70,50,7
Abanto-Zierbena (B)1996100,00,199,40,40,2
Abanto-Zierbena (B)2001100,00,198,90,50,4
Abanto-Zierbena (B)2006100,00,497,70,31,5
Abanto-Zierbena (B)2011100,00,597,70,51,3
Aduna (G)1991100,044,433,322,20,0
Aduna (G)1996100,044,444,411,10,0
Aduna (G)2001100,033,358,38,30,0
Aduna (G)2006100,016,766,716,70,0
Aduna (G)2011100,015,476,97,70,0
Agurain (A)1991100,00,298,81,00,0
Agurain (A)1996100,00,199,10,70,1
Agurain (A)2001100,00,399,10,40,2
Agurain (A)2006100,00,497,70,71,2
Agurain (A)2011100,01,596,21,01,2
Aia (G)1991100,025,040,621,912,5
Aia (G)1996100,022,054,28,515,3
Aia (G)2001100,045,536,411,46,8
Aia (G)2006100,019,063,813,83,4
Aia (G)2011100,028,857,66,86,8
Aiara (A)1991100,00,097,00,03,0
Aiara (A)1996100,00,099,01,00,0
Aiara (A)2001100,01,396,52,20,0
Aiara (A)2006100,00,794,93,41,0
Aiara (A)2011100,00,397,60,71,4
Aizarnazabal (G)1991100,016,716,766,70,0
Aizarnazabal (G)1996100,025,075,00,00,0
Aizarnazabal (G)2001100,025,058,316,70,0
Aizarnazabal (G)2006100,010,379,310,30,0
Aizarnazabal (G)2011100,012,587,50,00,0
Ajangiz (B)1991100,020,070,010,00,0
Ajangiz (B)1996100,00,060,040,00,0
Ajangiz (B)2001100,050,050,00,00,0
Ajangiz (B)2006100,022,255,622,20,0
Ajangiz (B)2011100,00,090,010,00,0
Albiztur (G)1991100,0100,00,00,00,0
Albiztur (G)1996100,085,714,30,00,0
Albiztur (G)2001100,066,716,716,70,0
Albiztur (G)2006100,033,366,70,00,0
Albiztur (G)2011100,033,344,411,111,1
Alegia (G)1991100,09,083,47,60,0
Alegia (G)1996100,011,478,69,50,5
Alegia (G)2001100,09,082,09,00,0
Alegia (G)2006100,09,080,78,41,8
Alegia (G)2011100,06,888,44,10,7
Alkiza (G)1991100,00,050,050,00,0
Alkiza (G)1996100,00,087,512,50,0
Alkiza (G)2001100,00,075,025,00,0
Alkiza (G)2006100,00,075,016,78,3
Alkiza (G)2011100,07,171,414,37,1
Alonsotegi (B)1991100,00,099,60,10,2
Alonsotegi (B)1996100,00,198,80,40,7
Alonsotegi (B)2001100,00,099,50,30,2
Alonsotegi (B)2006100,00,298,30,51,0
Alonsotegi (B)2011100,00,297,60,41,8
Altzaga (G)1991100,066,70,00,033,3
Altzaga (G)1996100,050,00,00,050,0
Altzaga (G)2001100,00,0100,00,00,0
Altzaga (G)2006100,016,766,70,016,7
Altzaga (G)2011100,016,750,033,30,0
Altzo (G)1991100,075,025,00,00,0
Altzo (G)1996100,066,733,30,00,0
Altzo (G)2001100,037,562,50,00,0
Altzo (G)2006100,023,576,50,00,0
Altzo (G)2011100,011,177,811,10,0
Amezketa (G)1991100,061,329,09,70,0
Amezketa (G)1996100,029,254,216,70,0
Amezketa (G)2001100,028,657,114,30,0
Amezketa (G)2006100,028,056,016,00,0
Amezketa (G)2011100,038,542,311,57,7
Amoroto (B)1991100,00,033,366,70,0
Amoroto (B)1996100,00,066,733,30,0
Amoroto (B)2001100,00,0100,00,00,0
Amoroto (B)2006100,025,050,025,00,0
Amoroto (B)2011100,00,0100,00,00,0
Amurrio (A)1991100,00,198,70,60,6
Amurrio (A)1996100,00,098,20,90,8
Amurrio (A)2001100,00,198,11,00,8
Amurrio (A)2006100,00,297,41,21,3
Amurrio (A)2011100,00,896,81,11,3
Andoain (G)1991100,04,990,33,90,9
Andoain (G)1996100,05,388,84,41,6
Andoain (G)2001100,05,191,13,10,7
Andoain (G)2006100,03,790,64,21,5
Andoain (G)2011100,03,592,92,70,9
Anoeta (G)1991100,010,383,76,00,0
Anoeta (G)1996100,010,978,29,91,0
Anoeta (G)2001100,09,281,38,80,8
Anoeta (G)2006100,09,681,36,72,5
Anoeta (G)2011100,07,785,16,70,5
Antzuola (G)1991100,03,389,05,91,9
Antzuola (G)1996100,05,387,85,31,6
Antzuola (G)2001100,04,390,13,42,2
Antzuola (G)2006100,03,889,94,71,6
Antzuola (G)2011100,04,584,68,22,7
Arakaldo (B)1991100,00,0100,00,00,0
Arakaldo (B)1996100,00,0100,00,00,0
Arakaldo (B)2001100,00,0100,00,00,0
Arakaldo (B)2006100,00,0100,00,00,0
Arakaldo (B)2011100,00,0100,00,00,0
Arama (G)1991100,020,060,020,00,0
Arama (G)1996100,033,366,70,00,0
Arama (G)2001100,025,075,00,00,0
Arama (G)2006100,011,166,711,111,1
Arama (G)2011100,014,385,70,00,0
Aramaio (A)1991100,05,882,611,60,0
Aramaio (A)1996100,09,270,120,70,0
Aramaio (A)2001100,06,770,822,50,0
Aramaio (A)2006100,03,569,826,70,0
Aramaio (A)2011100,013,379,57,20,0
Arantzazu (B)1991100,04,092,04,00,0
Arantzazu (B)1996100,00,088,012,00,0
Arantzazu (B)2001100,00,089,510,50,0
Arantzazu (B)2006100,04,885,79,50,0
Arantzazu (B)2011100,00,090,59,50,0
Areatza (B)1991100,01,593,74,90,0
Areatza (B)1996100,01,891,56,10,6
Areatza (B)2001100,00,890,78,50,0
Areatza (B)2006100,03,787,28,30,9
Areatza (B)2011100,00,985,58,25,5
Aretxabaleta (G)1991100,01,490,85,52,3
Aretxabaleta (G)1996100,02,292,44,41,1
Aretxabaleta (G)2001100,01,991,26,40,6
Aretxabaleta (G)2006100,03,089,95,31,8
Aretxabaleta (G)2011100,03,191,84,20,9
Armiñon (A)1991100,00,0100,00,00,0
Armiñon (A)1996100,00,0100,00,00,0
Armiñon (A)2001100,00,097,92,10,0
Armiñon (A)2006100,00,097,90,02,1
Armiñon (A)2011100,01,796,60,01,7
Arraia-Maeztu (A)1991100,00,0100,00,00,0
Arraia-Maeztu (A)1996100,00,098,11,01,0
Arraia-Maeztu (A)2001100,00,0100,00,00,0
Arraia-Maeztu (A)2006100,00,098,10,01,9
Arraia-Maeztu (A)2011100,00,098,91,10,0
Arrankudiaga (B)1991100,03,295,21,60,0
Arrankudiaga (B)1996100,00,096,73,30,0
Arrankudiaga (B)2001100,00,098,61,40,0
Arrankudiaga (B)2006100,02,593,71,32,5
Arrankudiaga (B)2011100,02,595,02,50,0
Arrasate (G)1991100,02,592,64,50,3
Arrasate (G)1996100,02,093,93,70,5
Arrasate (G)2001100,01,394,53,60,6
Arrasate (G)2006100,01,594,63,40,5
Arrasate (G)2011100,01,095,62,21,1
Arratzu (B)1991-----
Arratzu (B)1996100,022,255,622,20,0
Arratzu (B)2001100,050,050,00,00,0
Arratzu (B)2006100,036,454,59,10,0
Arratzu (B)2011100,09,190,90,00,0
Arratzu-Ubarrundia (A)1991100,00,099,20,80,0
Arratzu-Ubarrundia (A)1996100,00,099,20,80,0
Arratzu-Ubarrundia (A)2001100,00,097,51,70,8
Arratzu-Ubarrundia (A)2006100,00,097,41,90,6
Arratzu-Ubarrundia (A)2011100,00,098,21,20,6
Arrieta (B)1991100,043,856,30,00,0
Arrieta (B)1996100,021,168,410,50,0
Arrieta (B)2001100,03,479,317,20,0
Arrieta (B)2006100,06,972,413,86,9
Arrieta (B)2011100,017,978,63,60,0
Arrigorriaga (B)1991100,00,198,30,80,8
Arrigorriaga (B)1996100,00,097,70,81,5
Arrigorriaga (B)2001100,00,497,21,01,5
Arrigorriaga (B)2006100,00,694,81,13,5
Arrigorriaga (B)2011100,00,596,30,72,5
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)1991100,05,683,311,10,0
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)1996100,03,482,813,80,0
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)2001100,03,277,419,40,0
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)2006100,06,776,713,33,3
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)2011100,016,779,24,20,0
Artzentales (B)1991100,00,0100,00,00,0
Artzentales (B)1996100,00,0100,00,00,0
Artzentales (B)2001100,00,097,12,90,0
Artzentales (B)2006100,03,396,70,00,0
Artzentales (B)2011100,05,688,92,82,8
Artziniega (A)1991100,00,099,60,40,0
Artziniega (A)1996100,00,099,20,00,8
Artziniega (A)2001100,00,098,61,40,0
Artziniega (A)2006100,00,497,41,11,1
Artziniega (A)2011100,00,795,20,04,0
Asparrena (A)1991100,01,298,10,80,0
Asparrena (A)1996100,00,096,43,60,0
Asparrena (A)2001100,01,693,35,10,0
Asparrena (A)2006100,01,392,45,90,4
Asparrena (A)2011100,02,491,02,44,1
Asteasu (G)1991100,06,791,31,90,0
Asteasu (G)1996100,06,978,410,83,9
Asteasu (G)2001100,04,383,011,71,1
Asteasu (G)2006100,08,480,48,42,8
Asteasu (G)2011100,08,783,73,34,3
Astigarraga (G)1991100,08,485,06,60,0
Astigarraga (G)1996100,08,680,86,14,5
Astigarraga (G)2001100,09,783,95,50,9
Astigarraga (G)2006100,08,785,14,12,1
Astigarraga (G)2011100,07,188,03,11,7
Ataun (G)1991100,038,242,619,10,0
Ataun (G)1996100,042,946,09,51,6
Ataun (G)2001100,050,732,810,46,0
Ataun (G)2006100,026,450,023,60,0
Ataun (G)2011100,044,844,88,61,7
Atxondo (B)1991100,00,697,32,10,0
Atxondo (B)1996100,00,394,43,32,0
Atxondo (B)2001100,01,797,60,70,0
Atxondo (B)2006100,01,294,63,11,2
Atxondo (B)2011100,00,895,82,50,8
Aulesti (B)1991100,033,333,333,30,0
Aulesti (B)1996100,00,080,020,00,0
Aulesti (B)2001100,00,0100,00,00,0
Aulesti (B)2006100,00,066,733,30,0
Aulesti (B)2011100,00,083,316,70,0
Azkoitia (G)1991100,03,989,25,81,2
Azkoitia (G)1996100,06,983,27,62,2
Azkoitia (G)2001100,05,785,97,70,8
Azkoitia (G)2006100,06,085,06,32,7
Azkoitia (G)2011100,08,085,65,21,2
Azpeitia (G)1991100,08,681,010,40,0
Azpeitia (G)1996100,012,875,69,42,1
Azpeitia (G)2001100,08,281,39,60,9
Azpeitia (G)2006100,09,280,97,82,1
Azpeitia (G)2011100,06,587,85,10,6
Añana (A)1991100,00,0100,00,00,0
Añana (A)1996100,00,0100,00,00,0
Añana (A)2001100,00,0100,00,00,0
Añana (A)2006100,00,0100,00,00,0
Añana (A)2011100,00,0100,00,00,0
Bakio (B)1991100,02,287,010,90,0
Bakio (B)1996100,02,095,03,00,0
Bakio (B)2001100,03,296,00,80,0
Bakio (B)2006100,02,893,02,12,1
Bakio (B)2011100,05,584,14,36,1
Baliarrain (G)1991-----
Baliarrain (G)1996-----
Baliarrain (G)2001100,066,733,30,00,0
Baliarrain (G)2006100,033,366,70,00,0
Baliarrain (G)2011100,040,060,00,00,0
Balmaseda (B)1991100,00,099,60,20,2
Balmaseda (B)1996100,00,099,90,10,0
Balmaseda (B)2001100,00,099,50,20,3
Balmaseda (B)2006100,00,198,80,30,9
Balmaseda (B)2011100,01,097,10,81,1
Barakaldo (B)1991100,00,098,60,21,2
Barakaldo (B)1996100,00,198,20,31,4
Barakaldo (B)2001100,00,198,50,21,3
Barakaldo (B)2006100,00,197,80,41,7
Barakaldo (B)2011100,00,297,70,51,7
Barrika (B)1991100,00,097,82,20,0
Barrika (B)1996100,00,096,63,40,0
Barrika (B)2001100,00,094,90,64,5
Barrika (B)2006100,00,096,82,70,5
Barrika (B)2011100,00,591,45,92,1
Barrundia (A)1991100,00,0100,00,00,0
Barrundia (A)1996100,00,096,83,20,0
Barrundia (A)2001100,00,098,41,60,0
Barrundia (A)2006100,00,098,71,30,0
Barrundia (A)2011100,02,495,11,21,2
Basauri (B)1991100,00,198,60,31,0
Basauri (B)1996100,00,198,70,40,8
Basauri (B)2001100,00,098,40,41,1
Basauri (B)2006100,00,197,80,61,6
Basauri (B)2011100,00,398,10,61,0
Bastida (A)1991100,00,099,60,40,0
Bastida (A)1996100,00,098,91,10,0
Bastida (A)2001100,00,396,22,31,2
Bastida (A)2006100,00,594,23,02,2
Bastida (A)2011100,00,396,90,62,2
Beasain (G)1991100,02,491,34,12,2
Beasain (G)1996100,03,989,25,11,8
Beasain (G)2001100,02,989,45,32,4
Beasain (G)2006100,03,491,04,31,3
Beasain (G)2011100,02,691,83,02,6
Bedia (B)1991100,02,794,13,20,0
Bedia (B)1996100,01,295,71,91,2
Bedia (B)2001100,03,594,22,30,0
Bedia (B)2006100,02,094,03,30,7
Bedia (B)2011100,02,295,62,20,0
Beizama (G)1991100,083,316,70,00,0
Beizama (G)1996100,0100,00,00,00,0
Beizama (G)2001100,0100,00,00,00,0
Beizama (G)2006100,033,350,08,38,3
Beizama (G)2011100,014,357,128,60,0
Belauntza (G)1991100,026,156,517,40,0
Belauntza (G)1996100,020,870,84,24,2
Belauntza (G)2001100,015,868,410,55,3
Belauntza (G)2006100,010,070,010,010,0
Belauntza (G)2011100,015,080,05,00,0
Berango (B)1991100,00,498,20,80,6
Berango (B)1996100,00,496,81,61,2
Berango (B)2001100,00,297,91,20,7
Berango (B)2006100,00,497,21,60,9
Berango (B)2011100,01,096,11,11,8
Berantevilla (A)1991100,00,0100,00,00,0
Berantevilla (A)1996100,00,0100,00,00,0
Berantevilla (A)2001100,00,0100,00,00,0
Berantevilla (A)2006100,00,096,32,80,9
Berantevilla (A)2011100,00,994,41,92,8
Berastegi (G)1991100,081,513,84,60,0
Berastegi (G)1996100,082,312,94,80,0
Berastegi (G)2001100,082,15,48,93,6
Berastegi (G)2006100,053,630,415,90,0
Berastegi (G)2011100,058,931,51,48,2
Bergara (G)1991100,03,091,05,60,5
Bergara (G)1996100,03,390,14,91,7
Bergara (G)2001100,02,891,64,90,7
Bergara (G)2006100,02,589,94,72,8
Bergara (G)2011100,03,191,04,71,2
Bermeo (B)1991100,08,281,89,01,0
Bermeo (B)1996100,06,781,711,00,6
Bermeo (B)2001100,06,382,011,00,8
Bermeo (B)2006100,06,879,610,63,0
Bermeo (B)2011100,09,783,35,11,9
Bernedo (A)1991100,00,0100,00,00,0
Bernedo (A)1996100,00,0100,00,00,0
Bernedo (A)2001100,00,098,61,40,0
Bernedo (A)2006100,01,196,71,11,1
Bernedo (A)2011100,02,494,13,50,0
Berriatua (B)1991100,022,072,95,10,0
Berriatua (B)1996100,018,948,621,610,8
Berriatua (B)2001100,022,962,914,30,0
Berriatua (B)2006100,018,956,824,30,0
Berriatua (B)2011100,017,165,711,45,7
Berriz (B)1991100,00,896,82,40,0
Berriz (B)1996100,00,996,82,00,2
Berriz (B)2001100,01,194,83,01,2
Berriz (B)2006100,01,094,82,91,3
Berriz (B)2011100,01,097,01,70,3
Berrobi (G)1991100,024,470,55,10,0
Berrobi (G)1996100,019,469,411,10,0
Berrobi (G)2001100,020,066,212,31,5
Berrobi (G)2006100,016,967,815,30,0
Berrobi (G)2011100,024,560,45,79,4
Bidania-Goiatz (G)1991100,025,075,00,00,0
Bidania-Goiatz (G)1996100,023,146,27,723,1
Bidania-Goiatz (G)2001100,033,344,422,20,0
Bidania-Goiatz (G)2006100,04,876,214,34,8
Bidania-Goiatz (G)2011100,08,375,016,70,0
Bilar (A)1991100,00,0100,00,00,0
Bilar (A)1996100,00,0100,00,00,0
Bilar (A)2001100,00,0100,00,00,0
Bilar (A)2006100,00,097,90,02,1
Bilar (A)2011100,00,097,11,02,0
Bilbo (B)1991100,00,198,30,61,0
Bilbo (B)1996100,00,198,00,61,4
Bilbo (B)2001100,00,198,30,51,0
Bilbo (B)2006100,00,397,70,71,3
Bilbo (B)2011100,00,597,30,71,5
Burgelu (A)1991100,00,0100,00,00,0
Burgelu (A)1996100,00,0100,00,00,0
Burgelu (A)2001100,01,497,21,40,0
Burgelu (A)2006100,00,093,83,82,5
Burgelu (A)2011100,00,096,20,92,8
Busturia (B)1991100,04,293,22,60,0
Busturia (B)1996100,01,791,75,01,7
Busturia (B)2001100,04,489,53,13,1
Busturia (B)2006100,03,891,54,30,4
Busturia (B)2011100,03,687,75,92,7
Deba (G)1991100,03,786,17,82,4
Deba (G)1996100,03,784,39,22,8
Deba (G)2001100,03,087,58,31,1
Deba (G)2006100,06,287,15,41,3
Deba (G)2011100,06,588,43,41,7
Derio (B)1991100,00,198,70,70,5
Derio (B)1996100,00,198,40,70,8
Derio (B)2001100,00,298,40,90,5
Derio (B)2006100,00,397,61,20,8
Derio (B)2011100,00,397,61,11,0
Dima (B)1991100,024,257,618,20,0
Dima (B)1996100,014,371,414,30,0
Dima (B)2001100,017,959,023,10,0
Dima (B)2006100,013,668,218,20,0
Dima (B)2011100,011,367,915,15,7
Donemiliaga (A)1991100,00,097,70,02,3
Donemiliaga (A)1996100,00,097,82,20,0
Donemiliaga (A)2001100,01,696,81,60,0
Donemiliaga (A)2006100,01,598,50,00,0
Donemiliaga (A)2011100,05,677,514,12,8
Donostia (G)1991100,02,093,73,41,0
Donostia (G)1996100,02,293,63,30,8
Donostia (G)2001100,02,193,83,20,9
Donostia (G)2006100,02,592,93,21,5
Donostia (G)2011100,02,492,33,12,1
Dulantzi (A)1991100,00,399,40,30,0
Dulantzi (A)1996100,00,697,70,90,9
Dulantzi (A)2001100,01,097,00,51,5
Dulantzi (A)2006100,00,697,60,61,2
Dulantzi (A)2011100,01,194,31,43,2
Durango (B)1991100,00,895,72,31,1
Durango (B)1996100,00,895,92,50,7
Durango (B)2001100,00,796,12,70,5
Durango (B)2006100,01,194,72,31,9
Durango (B)2011100,01,395,02,61,1
Ea (B)1991100,033,354,212,50,0
Ea (B)1996100,09,177,313,60,0
Ea (B)2001100,06,763,330,00,0
Ea (B)2006100,010,362,124,13,4
Ea (B)2011100,026,143,530,40,0
Eibar (G)1991100,01,194,82,61,5
Eibar (G)1996100,01,092,52,73,8
Eibar (G)2001100,00,993,02,93,2
Eibar (G)2006100,01,190,12,85,9
Eibar (G)2011100,01,093,11,94,0
Ekora (A)1991100,00,0100,00,00,0
Ekora (A)1996100,00,0100,00,00,0
Ekora (A)2001100,00,098,50,01,5
Ekora (A)2006100,00,096,62,31,1
Ekora (A)2011100,02,297,80,00,0
Elantxobe (B)1991100,050,033,316,70,0
Elantxobe (B)1996100,056,337,56,30,0
Elantxobe (B)2001100,058,341,70,00,0
Elantxobe (B)2006100,09,154,536,40,0
Elantxobe (B)2011100,027,354,59,19,1
Elduain (G)1991100,0100,00,00,00,0
Elduain (G)1996100,0100,00,00,00,0
Elduain (G)2001100,0100,00,00,00,0
Elduain (G)2006100,066,722,211,10,0
Elduain (G)2011100,066,722,211,10,0
Elgeta (G)1991100,07,475,317,30,0
Elgeta (G)1996100,06,974,718,40,0
Elgeta (G)2001100,05,378,915,80,0
Elgeta (G)2006100,06,681,312,10,0
Elgeta (G)2011100,09,979,04,96,2
Elgoibar (G)1991100,01,493,62,72,2
Elgoibar (G)1996100,02,491,63,62,4
Elgoibar (G)2001100,01,493,73,11,8
Elgoibar (G)2006100,01,194,63,01,3
Elgoibar (G)2011100,02,393,32,91,5
Elorrio (B)1991100,01,795,62,60,1
Elorrio (B)1996100,00,595,52,91,0
Elorrio (B)2001100,00,895,72,80,6
Elorrio (B)2006100,01,295,12,51,2
Elorrio (B)2011100,01,591,55,91,1
Eltziego (A)1991100,00,099,40,00,6
Eltziego (A)1996100,00,099,70,30,0
Eltziego (A)2001100,00,098,40,01,6
Eltziego (A)2006100,00,397,90,61,2
Eltziego (A)2011100,00,393,61,24,9
Erandio (B)1991100,00,198,80,40,8
Erandio (B)1996100,00,199,00,50,4
Erandio (B)2001100,00,199,00,40,5
Erandio (B)2006100,00,198,60,50,7
Erandio (B)2011100,00,498,00,61,0
Ereño (B)1991100,00,00,0100,00,0
Ereño (B)1996100,00,075,025,00,0
Ereño (B)2001100,00,050,050,00,0
Ereño (B)2006100,00,066,733,30,0
Ereño (B)2011100,00,057,142,90,0
Ermua (B)1991100,00,193,20,85,8
Ermua (B)1996100,00,294,30,74,9
Ermua (B)2001100,00,295,50,63,7
Ermua (B)2006100,00,395,90,92,9
Ermua (B)2011100,00,295,40,53,9
Errenteria (G)1991100,02,494,12,51,0
Errenteria (G)1996100,02,394,32,41,0
Errenteria (G)2001100,02,494,32,40,9
Errenteria (G)2006100,02,292,02,63,2
Errenteria (G)2011100,02,094,22,41,5
Errezil (G)1991100,050,00,050,00,0
Errezil (G)1996100,033,355,611,10,0
Errezil (G)2001100,075,025,00,00,0
Errezil (G)2006100,025,062,512,50,0
Errezil (G)2011100,044,433,322,20,0
Erriberabeitia (A)1991100,00,0100,00,00,0
Erriberabeitia (A)1996100,00,099,30,00,7
Erriberabeitia (A)2001100,00,098,40,41,2
Erriberabeitia (A)2006100,00,795,01,82,5
Erriberabeitia (A)2011100,01,493,61,04,0
Erriberagoitia (A)1991100,00,098,81,30,0
Erriberagoitia (A)1996100,00,0100,00,00,0
Erriberagoitia (A)2001100,00,094,91,04,0
Erriberagoitia (A)2006100,00,097,22,10,7
Erriberagoitia (A)2011100,00,096,60,72,8
Errigoiti (B)1991100,014,357,128,60,0
Errigoiti (B)1996100,09,181,89,10,0
Errigoiti (B)2001100,06,375,018,80,0
Errigoiti (B)2006100,05,982,411,80,0
Errigoiti (B)2011100,021,173,75,30,0
Eskoriatza (G)1991100,00,894,34,40,4
Eskoriatza (G)1996100,01,991,32,84,0
Eskoriatza (G)2001100,01,292,93,72,2
Eskoriatza (G)2006100,01,994,02,91,2
Eskoriatza (G)2011100,01,295,32,31,2
Etxebarri (B)1991100,00,095,10,44,5
Etxebarri (B)1996100,00,094,00,75,4
Etxebarri (B)2001100,00,197,30,52,0
Etxebarri (B)2006100,00,297,80,61,4
Etxebarri (B)2011100,00,396,80,82,2
Ezkio-Itsaso (G)1991100,021,769,68,70,0
Ezkio-Itsaso (G)1996100,026,160,913,00,0
Ezkio-Itsaso (G)2001100,028,642,928,60,0
Ezkio-Itsaso (G)2006100,015,668,812,53,1
Ezkio-Itsaso (G)2011100,024,169,06,90,0
Forua (B)1991100,00,992,76,40,0
Forua (B)1996100,01,791,35,21,7
Forua (B)2001100,02,090,17,90,0
Forua (B)2006100,04,989,04,91,2
Forua (B)2011100,011,483,55,10,0
Fruiz (B)1991100,050,050,00,00,0
Fruiz (B)1996100,00,0100,00,00,0
Fruiz (B)2001100,00,092,37,70,0
Fruiz (B)2006100,00,083,311,15,6
Fruiz (B)2011100,04,291,74,20,0
Gabiria (G)1991100,063,627,39,10,0
Gabiria (G)1996100,050,041,78,30,0
Gabiria (G)2001100,016,750,033,30,0
Gabiria (G)2006100,020,060,020,00,0
Gabiria (G)2011100,09,585,74,80,0
Gaintza (G)1991100,0100,00,00,00,0
Gaintza (G)1996100,050,00,050,00,0
Gaintza (G)2001100,0100,00,00,00,0
Gaintza (G)2006100,050,050,00,00,0
Gaintza (G)2011100,033,333,333,30,0
Galdakao (B)1991100,00,597,81,40,4
Galdakao (B)1996100,00,497,61,80,3
Galdakao (B)2001100,00,497,41,70,5
Galdakao (B)2006100,00,296,92,01,0
Galdakao (B)2011100,00,397,51,01,3
Galdames (B)1991100,00,097,11,51,5
Galdames (B)1996100,00,0100,00,00,0
Galdames (B)2001100,00,098,61,40,0
Galdames (B)2006100,01,397,31,30,0
Galdames (B)2011100,00,096,80,03,2
Gamiz-Fika (B)1991100,03,386,710,00,0
Gamiz-Fika (B)1996100,02,888,98,30,0
Gamiz-Fika (B)2001100,02,986,87,42,9
Gamiz-Fika (B)2006100,00,088,98,32,8
Gamiz-Fika (B)2011100,02,989,74,42,9
Garai (B)1991100,09,154,536,40,0
Garai (B)1996100,018,227,354,50,0
Garai (B)2001100,025,062,512,50,0
Garai (B)2006100,014,378,67,10,0
Garai (B)2011100,06,793,30,00,0
Gasteiz (A)1991100,00,198,60,50,8
Gasteiz (A)1996100,00,297,80,61,4
Gasteiz (A)2001100,00,398,10,70,9
Gasteiz (A)2006100,00,397,21,11,4
Gasteiz (A)2011100,00,596,81,01,7
Gatika (B)1991100,04,588,66,80,0
Gatika (B)1996100,04,686,29,20,0
Gatika (B)2001100,02,395,32,30,0
Gatika (B)2006100,01,195,82,11,1
Gatika (B)2011100,01,892,73,61,8
Gautegiz-Arteaga (B)1991100,013,078,38,70,0
Gautegiz-Arteaga (B)1996100,010,778,610,70,0
Gautegiz-Arteaga (B)2001100,08,072,016,04,0
Gautegiz-Arteaga (B)2006100,02,686,87,92,6
Gautegiz-Arteaga (B)2011100,010,382,12,65,1
Gaztelu (G)1991-----
Gaztelu (G)1996100,050,00,050,00,0
Gaztelu (G)2001100,075,025,00,00,0
Gaztelu (G)2006100,050,033,316,70,0
Gaztelu (G)2011100,080,020,00,00,0
Gernika-Lumo (B)1991100,01,792,45,40,5
Gernika-Lumo (B)1996100,01,692,85,10,5
Gernika-Lumo (B)2001100,01,592,55,20,8
Gernika-Lumo (B)2006100,02,289,34,73,8
Gernika-Lumo (B)2011100,04,391,52,81,3
Getaria (G)1991100,018,554,625,41,5
Getaria (G)1996100,026,649,420,93,2
Getaria (G)2001100,022,553,324,20,0
Getaria (G)2006100,016,165,615,62,8
Getaria (G)2011100,017,465,215,71,7
Getxo (B)1991100,00,397,61,40,8
Getxo (B)1996100,00,298,01,10,6
Getxo (B)2001100,00,397,81,10,7
Getxo (B)2006100,00,597,11,41,1
Getxo (B)2011100,00,796,80,91,6
Gizaburuaga (B)1991-----
Gizaburuaga (B)1996100,00,0100,00,00,0
Gizaburuaga (B)2001100,00,0100,00,00,0
Gizaburuaga (B)2006100,00,0100,00,00,0
Gizaburuaga (B)2011100,00,0100,00,00,0
Gobiaran (A)1991100,00,098,11,90,0
Gobiaran (A)1996100,00,0100,00,00,0
Gobiaran (A)2001100,00,0100,00,00,0
Gobiaran (A)2006100,00,595,80,92,8
Gobiaran (A)2011100,00,596,70,91,9
Gordexola (B)1991100,00,099,60,00,4
Gordexola (B)1996100,00,099,50,50,0
Gordexola (B)2001100,00,598,01,00,5
Gordexola (B)2006100,00,596,12,01,5
Gordexola (B)2011100,00,594,52,03,0
Gorliz (B)1991100,00,096,32,51,1
Gorliz (B)1996100,00,095,72,71,7
Gorliz (B)2001100,00,796,11,91,2
Gorliz (B)2006100,00,796,72,10,5
Gorliz (B)2011100,02,194,11,32,5
Guardia (Biastari) (A)1991100,00,098,71,30,0
Guardia (Biastari) (A)1996100,00,099,70,30,0
Guardia (Biastari) (A)2001100,00,399,10,60,0
Guardia (Biastari) (A)2006100,00,396,31,12,4
Guardia (Biastari) (A)2011100,01,993,21,13,8
Gueñes (B)1991100,00,099,90,10,0
Gueñes (B)1996100,00,099,50,20,3
Gueñes (B)2001100,00,199,40,30,3
Gueñes (B)2006100,00,198,20,51,2
Gueñes (B)2011100,00,397,31,11,3
Harana (A)1991100,05,095,00,00,0
Harana (A)1996100,00,0100,00,00,0
Harana (A)2001100,00,0100,00,00,0
Harana (A)2006100,00,0100,00,00,0
Harana (A)2011100,00,0100,00,00,0
Hernani (G)1991100,08,286,35,20,3
Hernani (G)1996100,09,185,14,81,0
Hernani (G)2001100,08,586,64,50,5
Hernani (G)2006100,07,286,85,10,9
Hernani (G)2011100,07,287,84,01,0
Hernialde (G)1991100,023,169,27,70,0
Hernialde (G)1996100,014,371,414,30,0
Hernialde (G)2001100,023,169,27,70,0
Hernialde (G)2006100,025,056,318,80,0
Hernialde (G)2011100,025,066,78,30,0
Hondarribia (G)1991100,07,284,47,90,5
Hondarribia (G)1996100,08,681,77,81,8
Hondarribia (G)2001100,07,683,78,00,7
Hondarribia (G)2006100,06,084,39,00,8
Hondarribia (G)2011100,07,683,96,91,6
Ibarra (G)1991100,013,081,06,00,0
Ibarra (G)1996100,011,081,36,71,1
Ibarra (G)2001100,012,481,26,00,4
Ibarra (G)2006100,012,381,15,51,1
Ibarra (G)2011100,09,187,32,80,7
Ibarrangelu (B)1991100,017,664,717,60,0
Ibarrangelu (B)1996100,020,066,713,30,0
Ibarrangelu (B)2001100,020,070,010,00,0
Ibarrangelu (B)2006100,07,178,610,73,6
Ibarrangelu (B)2011100,010,080,010,00,0
Idiazabal (G)1991100,012,967,219,90,0
Idiazabal (G)1996100,012,772,713,71,0
Idiazabal (G)2001100,021,971,95,11,1
Idiazabal (G)2006100,016,874,37,31,6
Idiazabal (G)2011100,018,568,28,74,6
Igorre (B)1991100,02,792,84,40,2
Igorre (B)1996100,04,089,46,60,0
Igorre (B)2001100,02,391,06,30,4
Igorre (B)2006100,03,090,25,81,1
Igorre (B)2011100,02,793,42,31,6
Ikaztegieta (G)1991100,040,048,012,00,0
Ikaztegieta (G)1996100,026,760,013,30,0
Ikaztegieta (G)2001100,026,969,23,80,0
Ikaztegieta (G)2006100,017,265,513,83,4
Ikaztegieta (G)2011100,022,674,20,03,2
Irun (G)1991100,02,993,63,20,3
Irun (G)1996100,03,293,33,00,5
Irun (G)2001100,03,393,23,10,3
Irun (G)2006100,02,492,43,91,3
Irun (G)2011100,03,292,53,11,2
Irura (G)1991100,013,375,910,80,0
Irura (G)1996100,020,274,55,30,0
Irura (G)2001100,021,274,73,01,0
Irura (G)2006100,016,175,45,92,5
Irura (G)2011100,010,681,15,33,0
Iruraitz-Gauna (A)1991100,00,0100,00,00,0
Iruraitz-Gauna (A)1996100,00,094,90,05,1
Iruraitz-Gauna (A)2001100,01,793,25,10,0
Iruraitz-Gauna (A)2006100,00,094,44,21,4
Iruraitz-Gauna (A)2011100,03,695,20,01,2
Iruña Oka (A)1991100,00,099,80,20,0
Iruña Oka (A)1996100,00,099,80,20,0
Iruña Oka (A)2001100,00,298,70,50,6
Iruña Oka (A)2006100,00,196,91,31,6
Iruña Oka (A)2011100,00,395,51,82,5
Ispaster (B)1991100,033,366,70,00,0
Ispaster (B)1996100,016,750,033,30,0
Ispaster (B)2001100,045,554,50,00,0
Ispaster (B)2006100,021,464,314,30,0
Ispaster (B)2011100,026,368,45,30,0
Itsasondo (G)1991100,022,170,12,65,2
Itsasondo (G)1996100,016,365,010,08,8
Itsasondo (G)2001100,013,077,89,30,0
Itsasondo (G)2006100,010,780,47,11,8
Itsasondo (G)2011100,013,281,15,70,0
Iurreta (B)1991100,01,197,20,90,9
Iurreta (B)1996100,00,596,72,00,8
Iurreta (B)2001100,00,396,91,81,0
Iurreta (B)2006100,00,696,31,81,3
Iurreta (B)2011100,00,396,91,80,9
Izurtza (B)1991100,00,095,24,80,0
Izurtza (B)1996100,014,385,70,00,0
Izurtza (B)2001100,09,590,50,00,0
Izurtza (B)2006100,05,394,70,00,0
Izurtza (B)2011100,00,085,010,05,0
Kanpezu (A)1991100,00,099,50,50,0
Kanpezu (A)1996100,00,099,50,50,0
Kanpezu (A)2001100,00,0100,00,00,0
Kanpezu (A)2006100,01,196,02,30,6
Kanpezu (A)2011100,01,995,12,50,6
Karrantza (B)1991100,00,0100,00,00,0
Karrantza (B)1996100,00,0100,00,00,0
Karrantza (B)2001100,00,099,40,60,0
Karrantza (B)2006100,00,697,91,20,3
Karrantza (B)2011100,00,398,40,01,3
Kortezubi (B)1991100,025,075,00,00,0
Kortezubi (B)1996100,040,040,020,00,0
Kortezubi (B)2001100,012,562,525,00,0
Kortezubi (B)2006100,08,358,333,30,0
Kortezubi (B)2011100,016,775,08,30,0
Kripan (A)1991100,00,0100,00,00,0
Kripan (A)1996100,00,0100,00,00,0
Kripan (A)2001100,00,091,78,30,0
Kripan (A)2006100,00,093,16,90,0
Kripan (A)2011100,00,097,03,00,0
Kuartango (A)1991100,00,098,02,00,0
Kuartango (A)1996100,03,296,80,00,0
Kuartango (A)2001100,02,897,20,00,0
Kuartango (A)2006100,00,097,20,02,8
Kuartango (A)2011100,00,093,93,03,0
Lagran (A)1991100,00,0100,00,00,0
Lagran (A)1996100,00,0100,00,00,0
Lagran (A)2001100,00,0100,00,00,0
Lagran (A)2006100,00,093,90,06,1
Lagran (A)2011100,00,0100,00,00,0
Lanestosa (B)1991100,00,0100,00,00,0
Lanestosa (B)1996100,00,099,10,90,0
Lanestosa (B)2001100,00,0100,00,00,0
Lanestosa (B)2006100,00,098,91,10,0
Lanestosa (B)2011100,00,096,62,31,1
Lantaron (A)1991100,00,099,70,30,0
Lantaron (A)1996100,00,098,10,90,9
Lantaron (A)2001100,00,099,20,80,0
Lantaron (A)2006100,00,596,60,72,2
Lantaron (A)2011100,00,595,81,32,4
Lantziego (A)1991100,01,196,70,02,2
Lantziego (A)1996100,01,099,00,00,0
Lantziego (A)2001100,00,898,40,00,8
Lantziego (A)2006100,00,798,60,00,7
Lantziego (A)2011100,01,592,52,33,8
Lapuebla de Labarca (A)1991100,00,098,91,10,0
Lapuebla de Labarca (A)1996100,00,592,26,80,5
Lapuebla de Labarca (A)2001100,00,096,13,40,5
Lapuebla de Labarca (A)2006100,01,995,41,90,9
Lapuebla de Labarca (A)2011100,02,391,03,23,6
Larrabetzu (B)1991100,08,082,79,30,0
Larrabetzu (B)1996100,04,787,97,40,0
Larrabetzu (B)2001100,05,684,67,72,1
Larrabetzu (B)2006100,02,983,811,02,2
Larrabetzu (B)2011100,05,185,45,14,4
Larraul (G)1991100,0100,00,00,00,0
Larraul (G)1996100,0100,00,00,00,0
Larraul (G)2001100,050,050,00,00,0
Larraul (G)2006100,016,766,716,70,0
Larraul (G)2011100,025,062,50,012,5
Lasarte-Oria (G)1991100,02,894,12,11,0
Lasarte-Oria (G)1996100,02,594,42,01,1
Lasarte-Oria (G)2001100,02,294,52,11,2
Lasarte-Oria (G)2006100,02,093,02,42,7
Lasarte-Oria (G)2011100,01,794,32,31,7
Laudio (A)1991100,00,198,80,80,3
Laudio (A)1996100,00,298,30,80,8
Laudio (A)2001100,00,198,60,70,5
Laudio (A)2006100,00,298,10,80,8
Laudio (A)2011100,00,897,30,71,3
Laukiz (B)1991100,01,396,12,60,0
Laukiz (B)1996100,02,595,02,50,0
Laukiz (B)2001100,01,092,03,04,0
Laukiz (B)2006100,01,294,14,70,0
Laukiz (B)2011100,01,090,13,05,9
Lazkao (G)1991100,03,789,55,61,3
Lazkao (G)1996100,07,284,85,92,0
Lazkao (G)2001100,04,985,65,73,8
Lazkao (G)2006100,04,189,35,01,5
Lazkao (G)2011100,05,087,03,74,2
Leaburu (G)1991100,056,526,117,40,0
Leaburu (G)1996100,027,850,022,20,0
Leaburu (G)2001100,035,750,014,30,0
Leaburu (G)2006100,026,760,013,30,0
Leaburu (G)2011100,026,746,726,70,0
Legazpi (G)1991100,04,592,52,90,1
Legazpi (G)1996100,03,690,15,90,4
Legazpi (G)2001100,03,091,84,80,3
Legazpi (G)2006100,05,090,03,51,5
Legazpi (G)2011100,03,593,21,91,4
Legorreta (G)1991100,03,791,05,20,0
Legorreta (G)1996100,05,091,03,60,4
Legorreta (G)2001100,07,790,02,40,0
Legorreta (G)2006100,04,588,15,91,5
Legorreta (G)2011100,03,491,05,10,6
Legutiano (A)1991100,00,899,20,00,0
Legutiano (A)1996100,01,297,21,60,0
Legutiano (A)2001100,00,896,32,90,0
Legutiano (A)2006100,00,895,33,50,4
Legutiano (A)2011100,01,694,70,82,8
Leintz Gatzaga (G)1991100,00,084,215,80,0
Leintz Gatzaga (G)1996100,00,076,223,80,0
Leintz Gatzaga (G)2001100,00,078,621,40,0
Leintz Gatzaga (G)2006100,05,080,010,05,0
Leintz Gatzaga (G)2011100,00,080,015,05,0
Leioa (B)1991100,00,298,30,90,7
Leioa (B)1996100,00,198,50,90,6
Leioa (B)2001100,00,298,60,70,5
Leioa (B)2006100,00,398,20,80,7
Leioa (B)2011100,00,397,20,81,7
Lekeitio (B)1991100,013,474,611,01,0
Lekeitio (B)1996100,08,974,315,31,5
Lekeitio (B)2001100,010,470,319,40,0
Lekeitio (B)2006100,08,572,219,10,2
Lekeitio (B)2011100,012,073,712,41,8
Lemoa (B)1991100,01,691,86,60,0
Lemoa (B)1996100,01,294,74,10,0
Lemoa (B)2001100,01,293,15,70,0
Lemoa (B)2006100,02,291,95,01,0
Lemoa (B)2011100,01,993,02,62,4
Lemoiz (B)1991100,06,381,312,50,0
Lemoiz (B)1996100,04,580,614,90,0
Lemoiz (B)2001100,02,786,710,70,0
Lemoiz (B)2006100,03,087,99,10,0
Lemoiz (B)2011100,03,094,00,03,0
Leza (A)1991100,00,0100,00,00,0
Leza (A)1996100,00,0100,00,00,0
Leza (A)2001100,00,097,42,60,0
Leza (A)2006100,00,097,62,40,0
Leza (A)2011100,02,295,70,02,2
Lezama (B)1991100,01,789,98,40,0
Lezama (B)1996100,02,991,84,70,6
Lezama (B)2001100,01,190,84,63,4
Lezama (B)2006100,00,693,25,60,6
Lezama (B)2011100,02,791,93,81,6
Lezo (G)1991100,06,088,85,00,2
Lezo (G)1996100,06,888,03,91,3
Lezo (G)2001100,05,588,25,50,9
Lezo (G)2006100,06,087,94,41,7
Lezo (G)2011100,04,689,83,71,9
Lizartza (G)1991100,072,118,69,30,0
Lizartza (G)1996100,058,832,48,80,0
Lizartza (G)2001100,056,827,013,52,7
Lizartza (G)2006100,038,840,814,36,1
Lizartza (G)2011100,044,144,18,82,9
Loiu (B)1991100,01,092,94,12,0
Loiu (B)1996100,01,193,13,72,1
Loiu (B)2001100,02,092,74,40,8
Loiu (B)2006100,01,392,44,51,8
Loiu (B)2011100,00,096,22,31,5
Mallabia (B)1991100,02,192,25,00,7
Mallabia (B)1996100,00,794,15,20,0
Mallabia (B)2001100,01,597,70,80,0
Mallabia (B)2006100,00,897,71,50,0
Mallabia (B)2011100,02,496,01,60,0
Markin-Etxebarria (B)1991100,036,857,95,30,0
Markin-Etxebarria (B)1996100,07,164,328,60,0
Markin-Etxebarria (B)2001100,035,364,70,00,0
Markin-Etxebarria (B)2006100,015,080,05,00,0
Markin-Etxebarria (B)2011100,021,471,47,10,0
Markina-Xemein (B)1991100,07,679,812,60,0
Markina-Xemein (B)1996100,06,981,99,71,4
Markina-Xemein (B)2001100,05,181,411,32,2
Markina-Xemein (B)2006100,05,583,410,60,4
Markina-Xemein (B)2011100,07,483,16,13,5
Maruri-Jatabe (B)1991100,04,890,54,80,0
Maruri-Jatabe (B)1996100,00,096,33,70,0
Maruri-Jatabe (B)2001100,00,094,12,92,9
Maruri-Jatabe (B)2006100,00,096,61,71,7
Maruri-Jatabe (B)2011100,01,796,61,70,0
Mañaria (B)1991100,021,471,47,10,0
Mañaria (B)1996100,00,093,36,70,0
Mañaria (B)2001100,00,0100,00,00,0
Mañaria (B)2006100,00,0100,00,00,0
Mañaria (B)2011100,00,095,00,05,0
Mañueta (A)1991100,00,0100,00,00,0
Mañueta (A)1996100,00,099,10,90,0
Mañueta (A)2001100,00,098,91,10,0
Mañueta (A)2006100,00,095,52,22,2
Mañueta (A)2011100,00,0100,00,00,0
Mendaro (G)1991100,06,889,04,20,0
Mendaro (G)1996100,03,287,96,82,1
Mendaro (G)2001100,02,593,04,50,0
Mendaro (G)2006100,03,189,25,42,2
Mendaro (G)2011100,02,889,36,11,9
Mendata (B)1991100,020,040,040,00,0
Mendata (B)1996100,00,060,040,00,0
Mendata (B)2001100,00,080,020,00,0
Mendata (B)2006100,07,776,97,77,7
Mendata (B)2011100,018,856,318,86,3
Mendexa (B)1991100,028,671,40,00,0
Mendexa (B)1996100,050,050,00,00,0
Mendexa (B)2001100,050,025,025,00,0
Mendexa (B)2006100,030,060,010,00,0
Mendexa (B)2011100,040,046,713,30,0
Meñaka (B)1991100,020,070,010,00,0
Meñaka (B)1996100,07,776,915,40,0
Meñaka (B)2001100,07,792,30,00,0
Meñaka (B)2006100,00,090,69,40,0
Meñaka (B)2011100,013,278,92,65,3
Moreda de Alava (A)1991100,00,0100,00,00,0
Moreda de Alava (A)1996100,00,096,40,03,6
Moreda de Alava (A)2001100,00,091,90,08,1
Moreda de Alava (A)2006100,01,194,72,12,1
Moreda de Alava (A)2011100,01,198,90,00,0
Morga (B)1991100,00,0100,00,00,0
Morga (B)1996100,016,750,033,30,0
Morga (B)2001100,011,177,811,10,0
Morga (B)2006100,012,587,50,00,0
Morga (B)2011100,015,476,97,70,0
Mundaka (B)1991100,00,041,358,70,0
Mundaka (B)1996100,04,188,87,10,0
Mundaka (B)2001100,03,987,38,80,0
Mundaka (B)2006100,06,183,710,20,0
Mundaka (B)2011100,04,388,25,42,2
Mungia (B)1991100,00,995,53,30,3
Mungia (B)1996100,01,095,23,60,2
Mungia (B)2001100,01,393,93,80,9
Mungia (B)2006100,01,194,23,71,0
Mungia (B)2011100,01,793,02,82,5
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)1991100,0100,00,00,00,0
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)1996100,00,0100,00,00,0
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)2001100,050,00,050,00,0
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)2006100,025,050,025,00,0
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)2011100,07,776,97,77,7
Murueta (B)1991100,00,062,512,525,0
Murueta (B)1996100,00,0100,00,00,0
Murueta (B)2001100,00,070,030,00,0
Murueta (B)2006100,00,070,030,00,0
Murueta (B)2011100,00,077,822,20,0
Muskiz (B)1991100,00,199,60,30,0
Muskiz (B)1996100,00,099,30,60,1
Muskiz (B)2001100,00,199,30,30,3
Muskiz (B)2006100,00,497,70,51,3
Muskiz (B)2011100,00,696,51,21,7
Mutiloa (G)1991100,042,942,914,30,0
Mutiloa (G)1996100,037,550,012,50,0
Mutiloa (G)2001100,037,550,012,50,0
Mutiloa (G)2006100,025,062,50,012,5
Mutiloa (G)2011100,033,333,316,716,7
Mutriku (G)1991100,09,475,512,72,4
Mutriku (G)1996100,012,171,39,96,7
Mutriku (G)2001100,07,071,119,72,2
Mutriku (G)2006100,07,574,515,22,8
Mutriku (G)2011100,010,881,75,42,1
Muxika (B)1991100,010,976,18,74,3
Muxika (B)1996100,010,472,916,70,0
Muxika (B)2001100,032,650,017,40,0
Muxika (B)2006100,019,265,413,51,9
Muxika (B)2011100,08,880,78,81,8
Nabarniz (B)1991100,0100,00,00,00,0
Nabarniz (B)1996100,00,0100,00,00,0
Nabarniz (B)2001100,00,00,0100,00,0
Nabarniz (B)2006100,00,00,0100,00,0
Nabarniz (B)2011100,050,050,00,00,0
Navaridas (A)1991100,00,0100,00,00,0
Navaridas (A)1996100,00,0100,00,00,0
Navaridas (A)2001100,00,0100,00,00,0
Navaridas (A)2006100,00,097,90,02,1
Navaridas (A)2011100,01,994,21,91,9
Oiartzun (G)1991100,019,272,18,40,4
Oiartzun (G)1996100,020,167,110,62,3
Oiartzun (G)2001100,018,771,19,70,5
Oiartzun (G)2006100,017,273,27,52,0
Oiartzun (G)2011100,015,077,06,51,4
Oion (A)1991100,00,198,70,90,3
Oion (A)1996100,00,199,00,90,0
Oion (A)2001100,00,298,90,50,4
Oion (A)2006100,00,695,21,62,6
Oion (A)2011100,00,994,61,43,2
Okondo (A)1991100,00,0100,00,00,0
Okondo (A)1996100,00,098,41,60,0
Okondo (A)2001100,00,097,12,90,0
Okondo (A)2006100,01,193,15,70,0
Okondo (A)2011100,02,495,31,21,2
Olaberria (G)1991100,09,090,40,60,0
Olaberria (G)1996100,011,586,12,40,0
Olaberria (G)2001100,08,388,60,82,3
Olaberria (G)2006100,04,988,54,52,0
Olaberria (G)2011100,05,191,22,31,4
Ondarroa (B)1991100,07,280,38,04,5
Ondarroa (B)1996100,08,276,410,74,7
Ondarroa (B)2001100,08,475,210,75,7
Ondarroa (B)2006100,05,279,714,30,8
Ondarroa (B)2011100,07,276,59,07,3
Ordizia (G)1991100,03,591,44,30,7
Ordizia (G)1996100,04,289,25,11,5
Ordizia (G)2001100,02,990,74,81,6
Ordizia (G)2006100,04,390,23,12,4
Ordizia (G)2011100,04,191,13,21,5
Orendain (G)1991100,025,075,00,00,0
Orendain (G)1996100,050,00,050,00,0
Orendain (G)2001100,0100,00,00,00,0
Orendain (G)2006100,050,050,00,00,0
Orendain (G)2011100,033,366,70,00,0
Orexa (G)1991100,0100,00,00,00,0
Orexa (G)1996100,0100,00,00,00,0
Orexa (G)2001100,0100,00,00,00,0
Orexa (G)2006100,040,060,00,00,0
Orexa (G)2011100,060,020,020,00,0
Orio (G)1991100,09,179,911,00,0
Orio (G)1996100,010,369,914,05,7
Orio (G)2001100,07,476,713,72,3
Orio (G)2006100,08,177,911,52,4
Orio (G)2011100,08,483,86,11,7
Ormaiztegi (G)1991100,011,382,06,70,0
Ormaiztegi (G)1996100,011,477,26,05,4
Ormaiztegi (G)2001100,08,476,315,30,0
Ormaiztegi (G)2006100,09,577,710,82,0
Ormaiztegi (G)2011100,08,883,85,12,2
Orozko (B)1991100,04,092,93,00,0
Orozko (B)1996100,00,996,62,60,0
Orozko (B)2001100,03,391,94,90,0
Orozko (B)2006100,02,993,42,90,7
Orozko (B)2011100,02,789,84,13,4
Ortuella (B)1991100,00,099,20,20,6
Ortuella (B)1996100,00,098,10,41,5
Ortuella (B)2001100,00,098,70,11,2
Ortuella (B)2006100,00,297,60,31,9
Ortuella (B)2011100,00,597,40,81,3
Otxandio (B)1991100,00,890,96,61,7
Otxandio (B)1996100,00,993,75,40,0
Otxandio (B)2001100,01,989,66,61,9
Otxandio (B)2006100,01,792,44,21,7
Otxandio (B)2011100,03,690,14,51,8
Oñati (G)1991100,05,082,59,53,0
Oñati (G)1996100,07,579,610,82,0
Oñati (G)2001100,05,481,910,32,4
Oñati (G)2006100,04,983,310,01,7
Oñati (G)2011100,05,184,96,73,3
Pasaia (G)1991100,01,891,22,84,3
Pasaia (G)1996100,01,989,92,65,6
Pasaia (G)2001100,01,591,73,13,6
Pasaia (G)2006100,02,089,82,65,6
Pasaia (G)2011100,01,392,22,83,7
Plentzia (B)1991100,00,696,12,50,8
Plentzia (B)1996100,00,697,52,00,0
Plentzia (B)2001100,00,297,31,90,5
Plentzia (B)2006100,01,196,12,30,5
Plentzia (B)2011100,00,896,01,51,8
Portugalete (B)1991100,00,098,20,31,5
Portugalete (B)1996100,00,098,40,31,3
Portugalete (B)2001100,00,198,20,21,5
Portugalete (B)2006100,00,197,90,51,6
Portugalete (B)2011100,00,397,80,51,4
Samaniego (A)1991100,00,0100,00,00,0
Samaniego (A)1996100,00,0100,00,00,0
Samaniego (A)2001100,00,098,71,30,0
Samaniego (A)2006100,00,097,40,02,6
Samaniego (A)2011100,00,097,21,41,4
Santurtzi (B)1991100,00,198,70,40,9
Santurtzi (B)1996100,00,099,00,30,6
Santurtzi (B)2001100,00,199,00,30,6
Santurtzi (B)2006100,00,197,70,51,8
Santurtzi (B)2011100,00,398,20,51,0
Segura (G)1991100,020,963,76,68,8
Segura (G)1996100,023,251,817,08,0
Segura (G)2001100,020,060,017,12,9
Segura (G)2006100,013,568,516,91,1
Segura (G)2011100,019,075,95,10,0
Sestao (B)1991100,00,098,10,21,6
Sestao (B)1996100,00,097,90,21,9
Sestao (B)2001100,00,098,00,21,7
Sestao (B)2006100,00,197,40,22,2
Sestao (B)2011100,00,297,60,41,8
Sondika (B)1991100,00,298,31,30,1
Sondika (B)1996100,00,198,31,60,0
Sondika (B)2001100,00,198,21,40,4
Sondika (B)2006100,00,796,81,01,5
Sondika (B)2011100,00,896,90,81,5
Sopela (B)1991100,01,695,92,40,1
Sopela (B)1996100,00,896,82,10,3
Sopela (B)2001100,00,996,32,10,7
Sopela (B)2006100,00,796,62,30,4
Sopela (B)2011100,01,195,32,41,2
Sopuerta, Garape (B)1991100,00,099,01,00,0
Sopuerta, Garape (B)1996100,00,098,91,10,0
Sopuerta, Garape (B)2001100,00,099,30,70,0
Sopuerta, Garape (B)2006100,00,798,90,00,4
Sopuerta, Garape (B)2011100,00,894,40,84,0
Soraluze (G)1991100,00,892,44,52,4
Soraluze (G)1996100,01,994,23,10,7
Soraluze (G)2001100,01,091,05,42,7
Soraluze (G)2006100,01,091,95,12,0
Soraluze (G)2011100,01,992,32,92,9
Sukarrieta (B)1991100,09,571,419,00,0
Sukarrieta (B)1996100,00,087,013,00,0
Sukarrieta (B)2001100,00,077,318,24,5
Sukarrieta (B)2006100,04,890,54,80,0
Sukarrieta (B)2011100,00,091,74,24,2
Tolosa (G)1991100,08,782,18,90,4
Tolosa (G)1996100,09,781,08,60,8
Tolosa (G)2001100,09,582,07,80,7
Tolosa (G)2006100,09,381,27,42,1
Tolosa (G)2011100,09,283,16,41,3
Trapagaran (B)1991100,00,099,30,60,1
Trapagaran (B)1996100,00,098,80,60,7
Trapagaran (B)2001100,00,199,20,20,5
Trapagaran (B)2006100,00,099,20,50,3
Trapagaran (B)2011100,00,297,70,71,4
Turtzioz (B)1991100,00,0100,00,00,0
Turtzioz (B)1996100,00,0100,00,00,0
Turtzioz (B)2001100,00,0100,00,00,0
Turtzioz (B)2006100,00,097,61,21,2
Turtzioz (B)2011100,00,098,70,01,3
Ubide (B)1991100,011,144,444,40,0
Ubide (B)1996100,028,642,928,60,0
Ubide (B)2001100,016,750,016,716,7
Ubide (B)2006100,00,075,025,00,0
Ubide (B)2011100,022,277,80,00,0
Ugao (B)1991100,00,197,91,20,8
Ugao (B)1996100,00,197,31,21,3
Ugao (B)2001100,00,195,90,93,2
Ugao (B)2006100,00,397,41,01,3
Ugao (B)2011100,00,098,00,41,6
Urduliz (B)1991100,00,897,61,60,0
Urduliz (B)1996100,00,296,83,00,0
Urduliz (B)2001100,00,498,01,60,0
Urduliz (B)2006100,01,197,70,60,6
Urduliz (B)2011100,00,996,51,21,4
Urduña (B)1991100,00,097,20,42,4
Urduña (B)1996100,00,097,90,31,8
Urduña (B)2001100,00,197,01,11,8
Urduña (B)2006100,00,497,81,00,9
Urduña (B)2011100,00,396,10,82,8
Urizaharra (A)1991100,00,0100,00,00,0
Urizaharra (A)1996100,00,097,12,90,0
Urizaharra (A)2001100,00,0100,00,00,0
Urizaharra (A)2006100,02,694,90,02,6
Urizaharra (A)2011100,02,497,60,00,0
Urkabustaiz (A)1991100,01,895,31,81,2
Urkabustaiz (A)1996100,03,096,20,00,8
Urkabustaiz (A)2001100,00,097,50,02,5
Urkabustaiz (A)2006100,01,495,70,72,1
Urkabustaiz (A)2011100,03,292,90,03,9
Urnieta (G)1991100,03,894,61,60,0
Urnieta (G)1996100,05,588,52,53,5
Urnieta (G)2001100,05,092,32,40,3
Urnieta (G)2006100,05,090,42,62,0
Urnieta (G)2011100,05,791,41,91,0
Urretxu (G)1991100,03,192,64,10,1
Urretxu (G)1996100,02,991,65,20,3
Urretxu (G)2001100,03,189,07,80,1
Urretxu (G)2006100,05,288,54,61,7
Urretxu (G)2011100,04,492,02,51,1
Usurbil (G)1991100,06,287,84,31,6
Usurbil (G)1996100,08,884,65,31,3
Usurbil (G)2001100,07,488,03,90,7
Usurbil (G)2006100,05,987,55,11,4
Usurbil (G)2011100,06,489,32,91,5
Villabona-Amasa (G)1991100,06,189,83,01,0
Villabona-Amasa (G)1996100,05,688,75,20,5
Villabona-Amasa (G)2001100,06,488,04,70,9
Villabona-Amasa (G)2006100,06,987,93,51,7
Villabona-Amasa (G)2011100,07,982,46,43,3
Villabuena de Alava (A)1991100,00,098,71,30,0
Villabuena de Alava (A)1996100,01,296,42,40,0
Villabuena de Alava (A)2001100,01,296,30,02,5
Villabuena de Alava (A)2006100,01,497,31,40,0
Villabuena de Alava (A)2011100,01,494,41,42,8
Zaldibar (B)1991100,01,696,12,10,2
Zaldibar (B)1996100,00,896,72,10,4
Zaldibar (B)2001100,00,496,81,90,9
Zaldibar (B)2006100,00,497,11,70,7
Zaldibar (B)2011100,00,997,21,10,8
Zaldibia (G)1991100,06,677,413,92,2
Zaldibia (G)1996100,09,177,37,85,8
Zaldibia (G)2001100,015,866,715,81,8
Zaldibia (G)2006100,013,073,010,43,5
Zaldibia (G)2011100,019,271,76,13,0
Zalduondo (A)1991100,00,0100,00,00,0
Zalduondo (A)1996100,00,0100,00,00,0
Zalduondo (A)2001100,00,0100,00,00,0
Zalduondo (A)2006100,00,0100,00,00,0
Zalduondo (A)2011100,00,0100,00,00,0
Zalla (B)1991100,00,199,30,40,2
Zalla (B)1996100,00,099,00,70,3
Zalla (B)2001100,00,198,90,50,4
Zalla (B)2006100,00,397,70,61,3
Zalla (B)2011100,00,397,31,11,3
Zamudio (B)1991100,00,696,02,11,3
Zamudio (B)1996100,00,596,42,10,9
Zamudio (B)2001100,00,396,72,30,7
Zamudio (B)2006100,00,296,62,80,5
Zamudio (B)2011100,00,297,61,50,7
Zanbrana (A)1991100,00,0100,00,00,0
Zanbrana (A)1996100,00,0100,00,00,0
Zanbrana (A)2001100,00,0100,00,00,0
Zanbrana (A)2006100,00,094,41,14,5
Zanbrana (A)2011100,00,896,90,81,6
Zaratamo (B)1991100,00,099,10,90,0
Zaratamo (B)1996100,00,398,31,50,0
Zaratamo (B)2001100,00,396,92,80,0
Zaratamo (B)2006100,00,897,30,51,4
Zaratamo (B)2011100,01,597,00,60,9
Zarautz (G)1991100,04,287,47,70,7
Zarautz (G)1996100,05,386,08,10,6
Zarautz (G)2001100,05,686,37,30,8
Zarautz (G)2006100,04,885,66,92,7
Zarautz (G)2011100,05,687,94,91,6
Zeanuri (B)1991100,04,084,012,00,0
Zeanuri (B)1996100,019,066,714,30,0
Zeanuri (B)2001100,03,685,710,70,0
Zeanuri (B)2006100,00,089,410,60,0
Zeanuri (B)2011100,016,381,60,02,0
Zeberio (B)1991100,015,681,33,10,0
Zeberio (B)1996100,05,788,62,92,9
Zeberio (B)2001100,019,669,610,70,0
Zeberio (B)2006100,01,988,59,60,0
Zeberio (B)2011100,03,288,74,83,2
Zegama (G)1991100,014,456,828,80,0
Zegama (G)1996100,024,843,830,60,8
Zegama (G)2001100,023,672,43,30,8
Zegama (G)2006100,014,575,88,90,8
Zegama (G)2011100,011,376,47,54,7
Zerain (G)1991100,020,060,020,00,0
Zerain (G)1996100,050,050,00,00,0
Zerain (G)2001100,016,783,30,00,0
Zerain (G)2006100,014,385,70,00,0
Zerain (G)2011100,012,550,025,012,5
Zestoa (G)1991100,09,878,411,70,0
Zestoa (G)1996100,011,177,011,10,7
Zestoa (G)2001100,07,081,111,40,4
Zestoa (G)2006100,07,480,99,42,3
Zestoa (G)2011100,010,083,94,31,7
Zierbena (B)1991-----
Zierbena (B)1996100,00,897,50,01,7
Zierbena (B)2001100,00,0100,00,00,0
Zierbena (B)2006100,00,999,10,00,0
Zierbena (B)2011100,03,196,10,00,8
Zigoitia (A)1991100,01,597,01,50,0
Zigoitia (A)1996100,01,795,82,50,0
Zigoitia (A)2001100,01,396,22,50,0
Zigoitia (A)2006100,01,097,11,50,5
Zigoitia (A)2011100,00,895,61,22,4
Ziortza-Bolibar (B)1991-----
Ziortza-Bolibar (B)1996-----
Ziortza-Bolibar (B)2001-----
Ziortza-Bolibar (B)2006100,00,044,455,60,0
Ziortza-Bolibar (B)2011100,030,070,00,00,0
Zizurkil (G)1991100,05,091,04,00,0
Zizurkil (G)1996100,05,089,84,30,9
Zizurkil (G)2001100,05,289,44,31,1
Zizurkil (G)2006100,04,887,74,82,7
Zizurkil (G)2011100,05,488,54,41,7
Zornotza (B)1991100,00,995,92,90,4
Zornotza (B)1996100,01,295,52,80,5
Zornotza (B)2001100,00,895,33,40,6
Zornotza (B)2006100,01,095,53,20,3
Zornotza (B)2011100,01,095,82,40,8
Zuia (A)1991100,00,098,61,40,0
Zuia (A)1996100,01,097,01,50,5
Zuia (A)2001100,01,495,13,20,4
Zuia (A)2006100,01,593,92,12,4
Zuia (A)2011100,01,892,32,13,9
Zumaia (G)1991100,03,488,57,80,3
Zumaia (G)1996100,05,986,16,91,1
Zumaia (G)2001100,04,489,15,90,6
Zumaia (G)2006100,04,787,06,22,1
Zumaia (G)2011100,04,190,54,01,4
Zumarraga (G)1991100,01,995,22,90,0
Zumarraga (G)1996100,02,293,73,60,5
Zumarraga (G)2001100,01,295,63,10,1
Zumarraga (G)2006100,01,894,52,51,2
Zumarraga (G)2011100,01,795,42,10,8
Etxeko hizkuntzaren bilakaera, Espainiako Estatuko gainontzeko AEetan jaiotakoen artean, Udalerrika. Euskal Herria, »
LurraldeaUrteaGuztiraEuskaraGazteleraBiakBeste
Abadiño (B)19911.974281.8833330
Abadiño (B)19961.85181.7483461
Abadiño (B)20011.782101.6824347
Abadiño (B)20061.691141.6253319
Abadiño (B)20111.506161.4251748
Abaltzisketa (G)199133000
Abaltzisketa (G)199633000
Abaltzisketa (G)200154010
Abaltzisketa (G)200673121
Abaltzisketa (G)201153110
Abanto-Zierbena (B)19912.14512.1181115
Abanto-Zierbena (B)19961.92511.91383
Abanto-Zierbena (B)20011.86921.849108
Abanto-Zierbena (B)20061.81871.777628
Abanto-Zierbena (B)20111.66991.630921
Aduna (G)199194320
Aduna (G)199694410
Aduna (G)2001124710
Aduna (G)2006122820
Aduna (G)20111321010
Agurain (A)19911.0112999100
Agurain (A)19961.01211.00371
Agurain (A)2001992398342
Agurain (A)20069964973712
Agurain (A)2011980159431012
Aia (G)19913281374
Aia (G)199659133259
Aia (G)200144201653
Aia (G)200658113782
Aia (G)201159173444
Aiara (A)1991230022307
Aiara (A)1996208020620
Aiara (A)2001227321950
Aiara (A)20062922277103
Aiara (A)2011290128324
Aizarnazabal (G)199161140
Aizarnazabal (G)1996123900
Aizarnazabal (G)2001123720
Aizarnazabal (G)20062932330
Aizarnazabal (G)20113242800
Ajangiz (B)1991102710
Ajangiz (B)199650320
Ajangiz (B)200184400
Ajangiz (B)200692520
Ajangiz (B)2011100910
Albiztur (G)199144000
Albiztur (G)199676100
Albiztur (G)200164110
Albiztur (G)200693600
Albiztur (G)201193411
Alegia (G)199121119176160
Alegia (G)199620123158191
Alegia (G)200116715137150
Alegia (G)200616615134143
Alegia (G)20111461012961
Alkiza (G)199140220
Alkiza (G)199680710
Alkiza (G)200180620
Alkiza (G)2006120921
Alkiza (G)20111411021
Alonsotegi (B)1991840083712
Alonsotegi (B)1996735172635
Alonsotegi (B)2001649064621
Alonsotegi (B)2006605159536
Alonsotegi (B)20115521539210
Altzaga (G)199132001
Altzaga (G)199621001
Altzaga (G)200120200
Altzaga (G)200661401
Altzaga (G)201161320
Altzo (G)199143100
Altzo (G)199632100
Altzo (G)200183500
Altzo (G)20061741300
Altzo (G)201191710
Amezketa (G)19913119930
Amezketa (G)19962471340
Amezketa (G)20012881640
Amezketa (G)20062571440
Amezketa (G)201126101132
Amoroto (B)199130120
Amoroto (B)199630210
Amoroto (B)200120200
Amoroto (B)200641210
Amoroto (B)201130300
Amurrio (A)19912.24122.2111414
Amurrio (A)19962.12812.0902017
Amurrio (A)20011.97521.9381916
Amurrio (A)20061.89641.8462224
Amurrio (A)20111.793151.7361923
Andoain (G)19914.5792234.13417943
Andoain (G)19964.3672313.87819068
Andoain (G)20013.8231963.48311727
Andoain (G)20063.6741353.32715656
Andoain (G)20113.4291203.1859331
Anoeta (G)199130031251180
Anoeta (G)199630333237303
Anoeta (G)200125123204222
Anoeta (G)200624023195166
Anoeta (G)201120816177141
Antzuola (G)199142614379258
Antzuola (G)199637720331206
Antzuola (G)200132414292117
Antzuola (G)200631812286155
Antzuola (G)201129213247248
Arakaldo (B)19911101100
Arakaldo (B)19961301300
Arakaldo (B)20011001000
Arakaldo (B)200690900
Arakaldo (B)20111301300
Arama (G)199151310
Arama (G)199662400
Arama (G)200182600
Arama (G)200691611
Arama (G)201171600
Aramaio (A)199186571100
Aramaio (A)199687861180
Aramaio (A)200189663200
Aramaio (A)200686360230
Aramaio (A)201183116660
Arantzazu (B)19912512310
Arantzazu (B)19962502230
Arantzazu (B)20011901720
Arantzazu (B)20062111820
Arantzazu (B)20112101920
Areatza (B)19912053192100
Areatza (B)19961643150101
Areatza (B)20011291117110
Areatza (B)200610949591
Areatza (B)201111019496
Aretxabaleta (G)19911.503211.3658334
Aretxabaleta (G)19961.422311.3146215
Aretxabaleta (G)20011.351251.232868
Aretxabaleta (G)20061.334401.1997124
Aretxabaleta (G)20111.196371.0985011
Armiñon (A)19913303300
Armiñon (A)19963403400
Armiñon (A)20014804710
Armiñon (A)20064704601
Armiñon (A)20115815601
Arraia-Maeztu (A)19919909900
Arraia-Maeztu (A)1996103010111
Arraia-Maeztu (A)2001119011900
Arraia-Maeztu (A)2006108010602
Arraia-Maeztu (A)20118808710
Arrankudiaga (B)19916326010
Arrankudiaga (B)19966105920
Arrankudiaga (B)20016906810
Arrankudiaga (B)20067927412
Arrankudiaga (B)20118027620
Arrasate (G)19917.2051836.67232624
Arrasate (G)19966.8491366.43125131
Arrasate (G)20016.001775.66821838
Arrasate (G)20065.566845.26519126
Arrasate (G)20114.860494.64710955
Arratzu (B)19910----
Arratzu (B)199692520
Arratzu (B)2001105500
Arratzu (B)2006114610
Arratzu (B)20111111000
Arratzu-Ubarrundia (A)1991124012310
Arratzu-Ubarrundia (A)1996130012910
Arratzu-Ubarrundia (A)2001120011721
Arratzu-Ubarrundia (A)2006155015131
Arratzu-Ubarrundia (A)2011168016521
Arrieta (B)1991167900
Arrieta (B)19961941320
Arrieta (B)20012912350
Arrieta (B)20062922142
Arrieta (B)20112852210
Arrigorriaga (B)19913.02932.9792324
Arrigorriaga (B)19962.87012.8042342
Arrigorriaga (B)20012.687102.6122639
Arrigorriaga (B)20062.634172.4972892
Arrigorriaga (B)20112.427132.3361761
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)19913623040
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)19962912440
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)20013112460
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)20063022341
Arteaga-Gaztelu-Elexabeitia (B)20112441910
Artzentales (B)19918008000
Artzentales (B)19966306300
Artzentales (B)20016906720
Artzentales (B)20066125900
Artzentales (B)20117246422
Artziniega (A)1991250024910
Artziniega (A)1996240023802
Artziniega (A)2001214021130
Artziniega (A)2006266125933
Artziniega (A)20112732260011
Asparrena (A)1991258325320
Asparrena (A)19962800270100
Asparrena (A)20012534236130
Asparrena (A)20062383220141
Asparrena (A)20112456223610
Asteasu (G)199110479520
Asteasu (G)1996102780114
Asteasu (G)200194478111
Asteasu (G)200610798693
Asteasu (G)20119287734
Astigarraga (G)199153445454350
Astigarraga (G)1996556484493425
Astigarraga (G)200152851443295
Astigarraga (G)2006564494802312
Astigarraga (G)2011576415071810
Ataun (G)1991682629130
Ataun (G)199663272961
Ataun (G)200167342274
Ataun (G)2006721936170
Ataun (G)201158262651
Atxondo (B)1991331232270
Atxondo (B)19963021285106
Atxondo (B)2001291528420
Atxondo (B)2006257324383
Atxondo (B)2011237222762
Aulesti (B)199131110
Aulesti (B)199650410
Aulesti (B)200150500
Aulesti (B)200660420
Aulesti (B)201160510
Azkoitia (G)19911.555601.3879018
Azkoitia (G)19961.414981.17710831
Azkoitia (G)20011.303741.11910010
Azkoitia (G)20061.327801.1288336
Azkoitia (G)20111.186951.0156214
Azpeitia (G)19911.126979121170
Azpeitia (G)19961.23915993711726
Azpeitia (G)20011.058878601029
Azpeitia (G)20061.065988628322
Azpeitia (G)201188758779455
Añana (A)19911201200
Añana (A)19962202200
Añana (A)20012502500
Añana (A)20062302300
Añana (A)20112402400
Bakio (B)199192280100
Bakio (B)199610129630
Bakio (B)2001124411910
Bakio (B)2006143413333
Bakio (B)20111649138710
Baliarrain (G)199100000
Baliarrain (G)199600000
Baliarrain (G)200132100
Baliarrain (G)200631200
Baliarrain (G)201152300
Balmaseda (B)19911.96001.95334
Balmaseda (B)19961.85301.85120
Balmaseda (B)20011.69701.68845
Balmaseda (B)20061.54911.530414
Balmaseda (B)20111.458141.4161216
Barakaldo (B)199141.202740.60883504
Barakaldo (B)199638.1443137.470110533
Barakaldo (B)200134.1182033.59873427
Barakaldo (B)200631.6852830.988127542
Barakaldo (B)201128.6945128.020140483
Barrika (B)1991138013530
Barrika (B)1996147014250
Barrika (B)2001178016918
Barrika (B)2006186018051
Barrika (B)20111871171114
Barrundia (A)19913103100
Barrundia (A)19963103010
Barrundia (A)20016206110
Barrundia (A)20067507410
Barrundia (A)20118227811
Basauri (B)199118.9021118.64165185
Basauri (B)199617.6041317.37970142
Basauri (B)200115.588715.34164176
Basauri (B)200614.2271613.91080221
Basauri (B)201112.6953512.45874128
Bastida (A)1991245024410
Bastida (A)1996284028130
Bastida (A)2001341132884
Bastida (A)20063652344118
Bastida (A)2011322131227
Beasain (G)19912.957712.70012066
Beasain (G)19962.9811172.65815254
Beasain (G)20012.682772.39914264
Beasain (G)20062.700912.45611736
Beasain (G)20112.343612.1507062
Bedia (B)1991185517460
Bedia (B)1996162215532
Bedia (B)2001172616240
Bedia (B)2006151314251
Bedia (B)2011136313030
Beizama (G)199165100
Beizama (G)199655000
Beizama (G)200144000
Beizama (G)2006124611
Beizama (G)201171420
Belauntza (G)19912361340
Belauntza (G)19962451711
Belauntza (G)20011931321
Belauntza (G)20062021422
Belauntza (G)20112031610
Berango (B)19911.06341.04496
Berango (B)19961.07541.0411713
Berango (B)20011.08721.064138
Berango (B)20061.09241.0611710
Berango (B)20111.078111.0361219
Berantevilla (A)19919109100
Berantevilla (A)19967807800
Berantevilla (A)20019709700
Berantevilla (A)2006108010431
Berantevilla (A)2011107110123
Berastegi (G)19916553930
Berastegi (G)19966251830
Berastegi (G)20015646352
Berastegi (G)2006693721110
Berastegi (G)201173432316
Bergara (G)19912.840852.58415813
Bergara (G)19962.823932.54413749
Bergara (G)20012.468682.26112118
Bergara (G)20062.435622.18911569
Bergara (G)20112.086641.8989925
Bermeo (B)19912.1871801.78919622
Bermeo (B)19961.9571321.59921511
Bermeo (B)20011.8241141.49520015
Bermeo (B)20061.6451121.31017449
Bermeo (B)20111.5231471.2697829
Bernedo (A)19918308300
Bernedo (A)19967807800
Bernedo (A)20017207110
Bernedo (A)20069118811
Bernedo (A)20118528030
Berriatua (B)199159134330
Berriatua (B)19963771884
Berriatua (B)20013582250
Berriatua (B)20063772190
Berriatua (B)20113562342
Berriz (B)19911.15691.119280
Berriz (B)19961.077101.043222
Berriz (B)20011.029119753112
Berriz (B)2006994109422913
Berriz (B)20119019874153
Berrobi (G)199178195540
Berrobi (G)199672145080
Berrobi (G)200165134381
Berrobi (G)200659104090
Berrobi (G)201153133235
Bidania-Goiatz (G)199182600
Bidania-Goiatz (G)1996133613
Bidania-Goiatz (G)200193420
Bidania-Goiatz (G)20062111631
Bidania-Goiatz (G)2011121920
Bilar (A)1991102010200
Bilar (A)19969409400
Bilar (A)2001105010500
Bilar (A)20069709502
Bilar (A)201110209912
Bilbo (B)1991114.513143112.6066381.126
Bilbo (B)1996107.032105104.8426061.479
Bilbo (B)200197.36713095.7105271.000
Bilbo (B)200689.36124387.3496371.132
Bilbo (B)201180.56540078.3835431.239
Burgelu (A)19912202200
Burgelu (A)19961601600
Burgelu (A)20017217010
Burgelu (A)20068007532
Burgelu (A)2011106010213
Busturia (B)19912651124770
Busturia (B)19962414221124
Busturia (B)20012281020477
Busturia (B)20062359215101
Busturia (B)20112208193136
Deba (G)1991588225064614
Deba (G)1996600225065517
Deba (G)200153016464446
Deba (G)200653633467297
Deba (G)201146530411168
Derio (B)19911.74811.725139
Derio (B)19961.63621.6101113
Derio (B)20011.59131.566148
Derio (B)20061.55251.5151913
Derio (B)20111.54751.5101715
Dima (B)19913381960
Dima (B)19962842040
Dima (B)20013972390
Dima (B)20064463080
Dima (B)20115363683
Donemiliaga (A)19914404301
Donemiliaga (A)19964504410
Donemiliaga (A)20016216010
Donemiliaga (A)20066716600
Donemiliaga (A)201171455102
Donostia (G)199142.70383840.0191.437409
Donostia (G)199642.14892339.4681.411346
Donostia (G)200138.60481036.1991.241354
Donostia (G)200636.08188733.5201.148526
Donostia (G)201132.66777930.1641.024700
Dulantzi (A)1991318131610
Dulantzi (A)1996347233933
Dulantzi (A)2001401438926
Dulantzi (A)2006498348636
Dulantzi (A)20115616529818
Durango (B)19915.317455.08912459
Durango (B)19965.293445.07813338
Durango (B)20015.163384.96013827
Durango (B)20065.139574.86611799
Durango (B)20114.689614.45512350
Ea (B)19912481330
Ea (B)19962221730
Ea (B)20013021990
Ea (B)20062931871
Ea (B)20112361070
Eibar (G)19918.087877.663212125
Eibar (G)19967.764797.185208292
Eibar (G)20016.556586.098192208
Eibar (G)20066.078695.477172360
Eibar (G)20115.243544.879102208
Ekora (A)19915805800
Ekora (A)19966206200
Ekora (A)20016506401
Ekora (A)20068708421
Ekora (A)20119028800
Elantxobe (B)1991189630
Elantxobe (B)1996169610
Elantxobe (B)2001127500
Elantxobe (B)2006111640
Elantxobe (B)2011113611
Elduain (G)19911212000
Elduain (G)19961515000
Elduain (G)200199000
Elduain (G)200696210
Elduain (G)201196210
Elgeta (G)199181661140
Elgeta (G)199687665160
Elgeta (G)200176460120
Elgeta (G)200691674110
Elgeta (G)20118186445
Elgoibar (G)19912.656382.4877259
Elgoibar (G)19962.534622.3219061
Elgoibar (G)20012.170302.0336839
Elgoibar (G)20062.133242.0186427
Elgoibar (G)20111.899441.7715628
Elorrio (B)19911.889321.805502
Elorrio (B)19961.73791.6595118
Elorrio (B)20011.582131.5144510
Elorrio (B)20061.446171.3753618
Elorrio (B)20111.299191.1897714
Eltziego (A)1991314031202
Eltziego (A)1996321032010
Eltziego (A)2001315031005
Eltziego (A)2006339133224
Eltziego (A)20113461324417
Erandio (B)19918.01197.9112962
Erandio (B)19967.20467.1313829
Erandio (B)20016.56846.5022834
Erandio (B)20066.21096.1263342
Erandio (B)20115.631205.5213456
Ereño (B)199110010
Ereño (B)199640310
Ereño (B)200140220
Ereño (B)200630210
Ereño (B)201170430
Ermua (B)19918.033117.48867467
Ermua (B)19967.423136.99851361
Ermua (B)20016.792116.48944248
Ermua (B)20066.280216.02158180
Ermua (B)20115.790125.52131226
Errenteria (G)199114.16133513.330353143
Errenteria (G)199613.56031212.793319136
Errenteria (G)200111.93628211.259284111
Errenteria (G)200610.97323810.096286353
Errenteria (G)20119.9002019.322233144
Errezil (G)199142020
Errezil (G)199693510
Errezil (G)200143100
Errezil (G)200682510
Errezil (G)201194320
Erriberabeitia (A)19918108100
Erriberabeitia (A)1996134013301
Erriberabeitia (A)2001253024913
Erriberabeitia (A)20064393417811
Erriberabeitia (A)20115037471520
Erriberagoitia (A)19918007910
Erriberagoitia (A)19968908900
Erriberagoitia (A)20019909414
Erriberagoitia (A)2006144014031
Erriberagoitia (A)2011145014014
Errigoiti (B)199171420
Errigoiti (B)1996111910
Errigoiti (B)20011611230
Errigoiti (B)20061711420
Errigoiti (B)20111941410
Eskoriatza (G)19919558901424
Eskoriatza (G)19961.002199152840
Eskoriatza (G)2001882118193319
Eskoriatza (G)2006834167842410
Eskoriatza (G)20117509715179
Etxebarri (B)19912.52412.4009114
Etxebarri (B)19962.39702.25216129
Etxebarri (B)20012.38432.3201348
Etxebarri (B)20062.36252.3101334
Etxebarri (B)20112.38562.3081952
Ezkio-Itsaso (G)19912351620
Ezkio-Itsaso (G)19962361430
Ezkio-Itsaso (G)2001216960
Ezkio-Itsaso (G)20063252241
Ezkio-Itsaso (G)20112972020
Forua (B)1991109110170
Forua (B)1996115210562
Forua (B)200110129180
Forua (B)20068247341
Forua (B)20117996640
Fruiz (B)199121100
Fruiz (B)199660600
Fruiz (B)20011301210
Fruiz (B)20061801521
Fruiz (B)20112412210
Gabiria (G)1991117310
Gabiria (G)1996126510
Gabiria (G)2001122640
Gabiria (G)2006153930
Gabiria (G)20112121810
Gaintza (G)199111000
Gaintza (G)199621010
Gaintza (G)200111000
Gaintza (G)200621100
Gaintza (G)201131110
Galdakao (B)19918.152397.97011231
Galdakao (B)19967.894287.70214123
Galdakao (B)20017.313267.12612734
Galdakao (B)20066.835146.62013467
Galdakao (B)20116.311196.1516081
Galdames (B)19916806611
Galdames (B)19966106100
Galdames (B)20017107010
Galdames (B)20067517310
Galdames (B)20116306102
Gamiz-Fika (B)19913012630
Gamiz-Fika (B)19963613230
Gamiz-Fika (B)20016825952
Gamiz-Fika (B)20067206462
Gamiz-Fika (B)20116826132
Garai (B)1991111640
Garai (B)1996112360
Garai (B)200182510
Garai (B)20061421110
Garai (B)20111511400
Gasteiz (A)199170.8848669.865370563
Gasteiz (A)199674.48412472.8464731.041
Gasteiz (A)200167.70820666.435481586
Gasteiz (A)200665.42221963.590696917
Gasteiz (A)201161.31430259.3306211.061
Gatika (B)19914423930
Gatika (B)19966535660
Gatika (B)20018628220
Gatika (B)20069519121
Gatika (B)2011110210242
Gautegiz-Arteaga (B)19912331820
Gautegiz-Arteaga (B)19962832230
Gautegiz-Arteaga (B)20012521841
Gautegiz-Arteaga (B)20063813331
Gautegiz-Arteaga (B)20113943212
Gaztelu (G)19910----
Gaztelu (G)199642020
Gaztelu (G)200143100
Gaztelu (G)200663210
Gaztelu (G)201154100
Gernika-Lumo (B)19912.536442.34313712
Gernika-Lumo (B)19962.385382.21412112
Gernika-Lumo (B)20012.169322.00711317
Gernika-Lumo (B)20062.044451.8259777
Gernika-Lumo (B)20111.862801.7045325
Getaria (G)19911302471332
Getaria (G)19961584278335
Getaria (G)20011202764290
Getaria (G)200618029118285
Getaria (G)20111152075182
Getxo (B)199115.7964215.418217119
Getxo (B)199615.1513214.85217097
Getxo (B)200114.1474513.841157104
Getxo (B)200613.0046112.626179138
Getxo (B)201111.8788011.499112187
Gizaburuaga (B)199100000
Gizaburuaga (B)199610100
Gizaburuaga (B)200120200
Gizaburuaga (B)200640400
Gizaburuaga (B)201140400
Gobiaran (A)1991106010420
Gobiaran (A)1996127012700
Gobiaran (A)2001172017200
Gobiaran (A)2006214120526
Gobiaran (A)2011211120424
Gordexola (B)1991237023601
Gordexola (B)1996211021010
Gordexola (B)2001202119821
Gordexola (B)2006205119743
Gordexola (B)2011200118946
Gorliz (B)19914380422115
Gorliz (B)19964830462138
Gorliz (B)20015684546117
Gorliz (B)20065794560123
Gorliz (B)201155912526714
Guardia (Biastari) (A)1991392038750
Guardia (Biastari) (A)1996364036310
Guardia (Biastari) (A)2001352134920
Guardia (Biastari) (A)2006376136249
Guardia (Biastari) (A)20113667341414
Gueñes (B)19911.34601.34420
Gueñes (B)19961.29301.28724
Gueñes (B)20011.16311.15633
Gueñes (B)20061.09311.073613
Gueñes (B)20111.01139841113
Harana (A)19912011900
Harana (A)19962202200
Harana (A)20012402400
Harana (A)20062702700
Harana (A)20112602600
Hernani (G)19914.7213864.07424516
Hernani (G)19964.7284324.02222747
Hernani (G)20014.0833473.53418319
Hernani (G)20063.9362833.41819936
Hernani (G)20113.4862513.05914135
Hernialde (G)1991133910
Hernialde (G)19961421020
Hernialde (G)2001133910
Hernialde (G)2006164930
Hernialde (G)2011123810
Hondarribia (G)19912.1911571.85017311
Hondarribia (G)19962.5622212.09320147
Hondarribia (G)20012.2731721.90318117
Hondarribia (G)20062.4091442.03021619
Hondarribia (G)20112.0111521.68813932
Ibarra (G)1991923120748550
Ibarra (G)199685794697579
Ibarra (G)200178397636473
Ibarra (G)200675793614428
Ibarra (G)201166761582195
Ibarrangelu (B)19911731130
Ibarrangelu (B)19961531020
Ibarrangelu (B)20012041420
Ibarrangelu (B)20062822231
Ibarrangelu (B)20113032430
Idiazabal (G)199118624125370
Idiazabal (G)199620526149282
Idiazabal (G)20011783912892
Idiazabal (G)200619132142143
Idiazabal (G)201117332118158
Igorre (B)199152714489231
Igorre (B)199651921464340
Igorre (B)200147811435302
Igorre (B)200646814422275
Igorre (B)201144012411107
Ikaztegieta (G)199125101230
Ikaztegieta (G)19963081840
Ikaztegieta (G)20012671810
Ikaztegieta (G)20062951941
Ikaztegieta (G)20113172301
Irun (G)199118.84955117.64360352
Irun (G)199619.87263918.53460495
Irun (G)200117.70359116.50355356
Irun (G)200616.98541615.686654229
Irun (G)201114.85247213.733463184
Irura (G)199183116390
Irura (G)199694197050
Irura (G)200199217431
Irura (G)2006118198973
Irura (G)20111321410774
Iruraitz-Gauna (A)19913003000
Iruraitz-Gauna (A)19963903702
Iruraitz-Gauna (A)20015915530
Iruraitz-Gauna (A)20067206831
Iruraitz-Gauna (A)20118438001
Iruña Oka (A)1991582058110
Iruña Oka (A)1996603060210
Iruña Oka (A)2001620161234
Iruña Oka (A)200674617231012
Iruña Oka (A)201179427581420
Ispaster (B)199162400
Ispaster (B)199661320
Ispaster (B)2001115600
Ispaster (B)2006143920
Ispaster (B)20111951310
Itsasondo (G)199177175424
Itsasondo (G)199680135287
Itsasondo (G)20015474250
Itsasondo (G)20065664541
Itsasondo (G)20115374330
Iurreta (B)19911.494161.4521313
Iurreta (B)19961.31161.2682611
Iurreta (B)20011.13931.1042111
Iurreta (B)200699069531813
Iurreta (B)20118763849168
Izurtza (B)19912102010
Izurtza (B)19962131800
Izurtza (B)20012121900
Izurtza (B)20061911800
Izurtza (B)20112001721
Kanpezu (A)1991189018810
Kanpezu (A)1996186018510
Kanpezu (A)2001181018100
Kanpezu (A)2006176216941
Kanpezu (A)2011162315441
Karrantza (B)1991377037700
Karrantza (B)1996385038500
Karrantza (B)2001347034520
Karrantza (B)2006329232241
Karrantza (B)2011312130704
Kortezubi (B)199182600
Kortezubi (B)199652210
Kortezubi (B)200181520
Kortezubi (B)2006121740
Kortezubi (B)2011122910
Kripan (A)19912202200
Kripan (A)19962502500
Kripan (A)20012402220
Kripan (A)20062902720
Kripan (A)20113303210
Kuartango (A)19914904810
Kuartango (A)19963113000
Kuartango (A)20013613500
Kuartango (A)20063603501
Kuartango (A)20113303111
Lagran (A)19912302300
Lagran (A)19962302300
Lagran (A)20012902900
Lagran (A)20063303102
Lagran (A)20112702700
Lanestosa (B)1991114011400
Lanestosa (B)1996108010710
Lanestosa (B)20019309300
Lanestosa (B)20069209110
Lanestosa (B)20118808521
Lantaron (A)1991301030010
Lantaron (A)1996321031533
Lantaron (A)2001396039330
Lantaron (A)2006409239539
Lantaron (A)2011378236259
Lantziego (A)19919218902
Lantziego (A)19969719600
Lantziego (A)2001124112201
Lantziego (A)2006141113901
Lantziego (A)2011133212335
Lapuebla de Labarca (A)1991190018820
Lapuebla de Labarca (A)19962061190141
Lapuebla de Labarca (A)2001206019871
Lapuebla de Labarca (A)2006216420642
Lapuebla de Labarca (A)2011222520278
Larrabetzu (B)199116213134150
Larrabetzu (B)19961497131110
Larrabetzu (B)20011438121113
Larrabetzu (B)20061364114153
Larrabetzu (B)2011137711776
Larraul (G)199111000
Larraul (G)199622000
Larraul (G)200142200
Larraul (G)200661410
Larraul (G)201182501
Lasarte-Oria (G)19916.3981806.01813763
Lasarte-Oria (G)19966.3171565.96112971
Lasarte-Oria (G)20015.7101245.39811870
Lasarte-Oria (G)20065.6021105.209132151
Lasarte-Oria (G)20115.104884.81111689
Laudio (A)19916.28466.2085020
Laudio (A)19965.830115.7304445
Laudio (A)20015.32765.2543928
Laudio (A)20064.869114.7774041
Laudio (A)20114.444344.3223157
Laukiz (B)19917717420
Laukiz (B)19968027620
Laukiz (B)200110019234
Laukiz (B)20068518040
Laukiz (B)201110119136
Lazkao (G)19911.328491.1887417
Lazkao (G)19961.286931.0917626
Lazkao (G)20011.144569796544
Lazkao (G)20061.133471.0125717
Lazkao (G)2011994508653742
Leaburu (G)19912313640
Leaburu (G)1996185940
Leaburu (G)2001145720
Leaburu (G)2006154920
Leaburu (G)2011154740
Legazpi (G)19912.8191272.607832
Legazpi (G)19962.526922.27514910
Legazpi (G)20012.238682.0551087
Legazpi (G)20062.0791041.8717331
Legazpi (G)20111.872661.7453526
Legorreta (G)199126710243140
Legorreta (G)199627814253101
Legorreta (G)20012091618850
Legorreta (G)20062029178123
Legorreta (G)2011178616291
Legutiano (A)1991264226200
Legutiano (A)1996251324440
Legutiano (A)2001241223270
Legutiano (A)2006257224591
Legutiano (A)2011247423427
Leintz Gatzaga (G)19911901630
Leintz Gatzaga (G)19962101650
Leintz Gatzaga (G)20011401130
Leintz Gatzaga (G)20062011621
Leintz Gatzaga (G)20112001631
Leioa (B)19917.071126.9496248
Leioa (B)19966.99076.8826041
Leioa (B)20016.888136.7954535
Leioa (B)20066.462186.3455247
Leioa (B)20116.082215.91147103
Lekeitio (B)199159880446666
Lekeitio (B)199654849407848
Lekeitio (B)200151153359990
Lekeitio (B)200649242355941
Lekeitio (B)201143452320548
Lemoa (B)19914888448320
Lemoa (B)19964155393170
Lemoa (B)20014215392240
Lemoa (B)20064189384214
Lemoa (B)201141783881110
Lemoiz (B)19916445280
Lemoiz (B)199667354100
Lemoiz (B)20017526580
Lemoiz (B)20066625860
Lemoiz (B)20116726302
Leza (A)19913203200
Leza (A)19963503500
Leza (A)20013803710
Leza (A)20064104010
Leza (A)20114614401
Lezama (B)19911783160150
Lezama (B)1996170515681
Lezama (B)2001174215886
Lezama (B)20061771165101
Lezama (B)2011186517173
Lezo (G)19911.230741.092613
Lezo (G)19961.312891.1555117
Lezo (G)20011.169641.0316410
Lezo (G)20061.133689965019
Lezo (G)20111.016479123819
Lizartza (G)19914331840
Lizartza (G)199634201130
Lizartza (G)200137211051
Lizartza (G)200649192073
Lizartza (G)201134151531
Loiu (B)1991197218384
Loiu (B)1996189217674
Loiu (B)20012485230112
Loiu (B)20062243207104
Loiu (B)2011266025664
Mallabia (B)1991141313071
Mallabia (B)1996135112770
Mallabia (B)2001130212710
Mallabia (B)2006132112920
Mallabia (B)2011124311920
Markin-Etxebarria (B)19911971110
Markin-Etxebarria (B)1996141940
Markin-Etxebarria (B)20011761100
Markin-Etxebarria (B)20062031610
Markin-Etxebarria (B)20111431010
Markina-Xemein (B)199135727285450
Markina-Xemein (B)199628820236284
Markina-Xemein (B)200127414223316
Markina-Xemein (B)200623513196251
Markina-Xemein (B)201123117192148
Maruri-Jatabe (B)19912111910
Maruri-Jatabe (B)19962702610
Maruri-Jatabe (B)20013403211
Maruri-Jatabe (B)20065805611
Maruri-Jatabe (B)20115915710
Mañaria (B)19911431010
Mañaria (B)19961501410
Mañaria (B)20011601600
Mañaria (B)20061401400
Mañaria (B)20112001901
Mañueta (A)1991106010600
Mañueta (A)1996106010510
Mañueta (A)20019309210
Mañueta (A)20068908522
Mañueta (A)20118608600
Mendaro (G)199123616210100
Mendaro (G)19961906167134
Mendaro (G)2001199518590
Mendaro (G)20062237199125
Mendaro (G)20112146191134
Mendata (B)199151220
Mendata (B)199650320
Mendata (B)2001100820
Mendata (B)20061311011
Mendata (B)2011163931
Mendexa (B)19911441000
Mendexa (B)199684400
Mendexa (B)200184220
Mendexa (B)2006103610
Mendexa (B)2011156720
Meñaka (B)1991102710
Meñaka (B)19961311020
Meñaka (B)20011311200
Meñaka (B)20063202930
Meñaka (B)20113853012
Moreda de Alava (A)19916006000
Moreda de Alava (A)19968408103
Moreda de Alava (A)20017406806
Moreda de Alava (A)20069418922
Moreda de Alava (A)20118718600
Morga (B)199150500
Morga (B)199661320
Morga (B)200191710
Morga (B)200681700
Morga (B)20111321010
Mundaka (B)1991104043610
Mundaka (B)19969848770
Mundaka (B)200110248990
Mundaka (B)200698682100
Mundaka (B)20119348252
Mungia (B)19911.823161.741615
Mungia (B)19961.821191.734653
Mungia (B)20011.896251.7817218
Mungia (B)20061.870211.7617018
Mungia (B)20111.831321.7035145
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)199111000
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)199620200
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)200121010
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)200641210
Munitibar-Arbatzegi-Gerrikaitz (B)20111311011
Murueta (B)199180512
Murueta (B)199660600
Murueta (B)2001100730
Murueta (B)2006100730
Murueta (B)201190720
Muskiz (B)19911.38911.38440
Muskiz (B)19961.29101.28281
Muskiz (B)20011.23511.22644
Muskiz (B)20061.18751.160616
Muskiz (B)20111.15671.1151420
Mutiloa (G)199173310
Mutiloa (G)199683410
Mutiloa (G)200183410
Mutiloa (G)200682501
Mutiloa (G)201162211
Mutriku (G)1991425403215410
Mutriku (G)1996506613615034
Mutriku (G)200140128285799
Mutriku (G)2006388292895911
Mutriku (G)201133436273187
Muxika (B)19914653542
Muxika (B)19964853580
Muxika (B)200146152380
Muxika (B)200652103471
Muxika (B)20115754651
Nabarniz (B)199111000
Nabarniz (B)199610100
Nabarniz (B)200110010
Nabarniz (B)200610010
Nabarniz (B)201121100
Navaridas (A)19914504500
Navaridas (A)19965105100
Navaridas (A)20015205200
Navaridas (A)20064804701
Navaridas (A)20115214911
Oiartzun (G)1991992190715834
Oiartzun (G)19961.10922374411725
Oiartzun (G)20011.007188716985
Oiartzun (G)20061.0391797617821
Oiartzun (G)20119181387076013
Oion (A)19911.01611.00393
Oion (A)19961.11111.100100
Oion (A)20011.22121.20865
Oion (A)20061.41581.3472337
Oion (A)20111.456131.3772046
Okondo (A)19916606600
Okondo (A)19966406310
Okondo (A)20016806620
Okondo (A)20068718150
Okondo (A)20118528111
Olaberria (G)19913333030120
Olaberria (G)19962953425470
Olaberria (G)20012642223426
Olaberria (G)200624412216115
Olaberria (G)20112151119653
Ondarroa (B)19911.320951.06010659
Ondarroa (B)19961.1539588112354
Ondarroa (B)20011.0078575710857
Ondarroa (B)2006883467041267
Ondarroa (B)2011752545756855
Ordizia (G)19912.069721.8929015
Ordizia (G)19962.013851.79510330
Ordizia (G)20011.741501.5798428
Ordizia (G)20061.729751.5605341
Ordizia (G)20111.399581.2754521
Orendain (G)199141300
Orendain (G)199642020
Orendain (G)200133000
Orendain (G)200642200
Orendain (G)201162400
Orexa (G)199111000
Orexa (G)199611000
Orexa (G)200122000
Orexa (G)200652300
Orexa (G)201153110
Orio (G)199149245393540
Orio (G)1996522543657330
Orio (G)2001476353656511
Orio (G)2006494403855712
Orio (G)201147640399298
Ormaiztegi (G)199115017123100
Ormaiztegi (G)19961491711598
Ormaiztegi (G)200113111100200
Ormaiztegi (G)200614814115163
Ormaiztegi (G)20111361211473
Orozko (B)19919949230
Orozko (B)1996116111230
Orozko (B)2001123411360
Orozko (B)2006136412741
Orozko (B)2011147413265
Ortuella (B)19912.68712.665615
Ortuella (B)19962.43202.386937
Ortuella (B)20012.24912.219326
Ortuella (B)20062.03641.988638
Ortuella (B)20111.86191.8131524
Otxandio (B)1991121111082
Otxandio (B)1996111110460
Otxandio (B)200110629572
Otxandio (B)2006118210952
Otxandio (B)2011111410052
Oñati (G)19911.635821.34915549
Oñati (G)19961.6971281.35118434
Oñati (G)20011.521821.24515737
Oñati (G)20061.476731.23014825
Oñati (G)20111.307671.1108743
Pasaia (G)19915.360964.886148230
Pasaia (G)19965.2881004.755136297
Pasaia (G)20014.154643.811129150
Pasaia (G)20063.841773.44899217
Pasaia (G)20113.189432.93990117
Plentzia (B)1991359234593
Plentzia (B)1996358234970
Plentzia (B)2001413140282
Plentzia (B)20064395422102
Plentzia (B)2011400338467
Portugalete (B)199120.228719.85955307
Portugalete (B)199618.764318.47151239
Portugalete (B)200116.9621116.66537249
Portugalete (B)200615.4121215.08871241
Portugalete (B)201113.8613713.55570199
Samaniego (A)19917807800
Samaniego (A)19968808800
Samaniego (A)20017907810
Samaniego (A)20067607402
Samaniego (A)20117207011
Santurtzi (B)199118.5301218.28771160
Santurtzi (B)199617.379517.21350111
Santurtzi (B)200115.5461215.3983997
Santurtzi (B)200614.3001113.96868253
Santurtzi (B)201112.9524212.72264124
Segura (G)199191195868
Segura (G)19961122658199
Segura (G)2001701442122
Segura (G)2006891261151
Segura (G)201179156040
Sestao (B)199113.584513.33229218
Sestao (B)199612.468112.20027240
Sestao (B)200110.857310.64226186
Sestao (B)20069.641129.39324212
Sestao (B)20118.276188.07933146
Sondika (B)19918182804111
Sondika (B)19968161802130
Sondika (B)20018131798113
Sondika (B)20068026776812
Sondika (B)20117316708611
Sopela (B)19911.528251.466361
Sopela (B)19961.642131.589355
Sopela (B)20011.629141.5683512
Sopela (B)20061.613121.558376
Sopela (B)20111.472161.4033518
Sopuerta, Garape (B)1991304030130
Sopuerta, Garape (B)1996279027630
Sopuerta, Garape (B)2001283028120
Sopuerta, Garape (B)2006271226801
Sopuerta, Garape (B)20112492235210
Soraluze (G)19911.17991.0895328
Soraluze (G)19961.093211.030348
Soraluze (G)200192998455025
Soraluze (G)200688698144518
Soraluze (G)2011732146762121
Sukarrieta (B)19912121540
Sukarrieta (B)19962302030
Sukarrieta (B)20012201741
Sukarrieta (B)20062111910
Sukarrieta (B)20112402211
Tolosa (G)19912.5262192.07322410
Tolosa (G)19962.5042422.02821519
Tolosa (G)20012.1012001.72316315
Tolosa (G)20062.0391901.65515143
Tolosa (G)20111.7241581.43311023
Trapagaran (B)19913.52203.498204
Trapagaran (B)19963.22113.1811821
Trapagaran (B)20012.94522.922615
Trapagaran (B)20062.74912.727147
Trapagaran (B)20112.43062.3731833
Turtzioz (B)19919509500
Turtzioz (B)19969809800
Turtzioz (B)20018408400
Turtzioz (B)20068308111
Turtzioz (B)20117807701
Ubide (B)199191440
Ubide (B)199672320
Ubide (B)200161311
Ubide (B)200680620
Ubide (B)201192700
Ugao (B)19919241905117
Ugao (B)199689318691112
Ugao (B)20018221788726
Ugao (B)20067712751810
Ugao (B)20116980684311
Urduliz (B)1991493448180
Urduliz (B)19964701455140
Urduliz (B)2001493248380
Urduliz (B)2006471546033
Urduliz (B)2011433441856
Urduña (B)19911.06701.037426
Urduña (B)19969820961318
Urduña (B)200190418771016
Urduña (B)2006823380587
Urduña (B)20117382709621
Urizaharra (A)19913603600
Urizaharra (A)19963503410
Urizaharra (A)20013403400
Urizaharra (A)20063913701
Urizaharra (A)20114214100
Urkabustaiz (A)1991169316132
Urkabustaiz (A)1996133412801
Urkabustaiz (A)2001118011503
Urkabustaiz (A)2006140213413
Urkabustaiz (A)2011155514406
Urnieta (G)19911.157441.095180
Urnieta (G)19961.338731.1843447
Urnieta (G)20011.200601.107294
Urnieta (G)20061.191591.0773124
Urnieta (G)20111.034599452010
Urretxu (G)19911.629511.509672
Urretxu (G)19961.595471.461834
Urretxu (G)20011.505471.3401171
Urretxu (G)20061.395731.2346424
Urretxu (G)20111.265561.1643114
Usurbil (G)19911.044659174517
Usurbil (G)19961.014898585413
Usurbil (G)200188966782356
Usurbil (G)2006899537874613
Usurbil (G)2011802517162312
Villabona-Amasa (G)1991960598622910
Villabona-Amasa (G)199694453837495
Villabona-Amasa (G)200187856773418
Villabona-Amasa (G)2006859597553015
Villabona-Amasa (G)2011762606284925
Villabuena de Alava (A)19917807710
Villabuena de Alava (A)19968418120
Villabuena de Alava (A)20018117802
Villabuena de Alava (A)20067317110
Villabuena de Alava (A)20117116712
Zaldibar (B)199192315887192
Zaldibar (B)19968447816183
Zaldibar (B)20017733748157
Zaldibar (B)20066973677125
Zaldibar (B)2011640662275
Zaldibia (G)19911379106193
Zaldibia (G)199615414119129
Zaldibia (G)20011141876182
Zaldibia (G)20061151584124
Zaldibia (G)201199197163
Zalduondo (A)19911001000
Zalduondo (A)19961101100
Zalduondo (A)20011001000
Zalduondo (A)20061601600
Zalduondo (A)20111301300
Zalla (B)19911.35511.34563
Zalla (B)19961.34201.32994
Zalla (B)20011.34521.33076
Zalla (B)20061.26441.235817
Zalla (B)20111.15831.1271315
Zamudio (B)199182757941711
Zamudio (B)19967534726167
Zamudio (B)20016992676165
Zamudio (B)20066531631183
Zamudio (B)2011592157894
Zanbrana (A)19916606600
Zanbrana (A)19968408400
Zanbrana (A)20018108100
Zanbrana (A)20068908414
Zanbrana (A)2011127112312
Zaratamo (B)1991461045740
Zaratamo (B)1996400139360
Zaratamo (B)20013901378110
Zaratamo (B)2006368335825
Zaratamo (B)2011336532623
Zarautz (G)19912.7621152.41521319
Zarautz (G)19962.7601472.37322317
Zarautz (G)20012.7791572.39920221
Zarautz (G)20062.9831422.55420681
Zarautz (G)20112.4781392.17812140
Zeanuri (B)19912512130
Zeanuri (B)19962141430
Zeanuri (B)20012812430
Zeanuri (B)20064704250
Zeanuri (B)20114984001
Zeberio (B)19913252610
Zeberio (B)19963523111
Zeberio (B)200156113960
Zeberio (B)20065214650
Zeberio (B)20116225532
Zegama (G)19911181767340
Zegama (G)19961213053371
Zegama (G)2001123298941
Zegama (G)20061241894111
Zegama (G)2011106128185
Zerain (G)199151310
Zerain (G)199642200
Zerain (G)200161500
Zerain (G)200671600
Zerain (G)201181421
Zestoa (G)199131531247370
Zestoa (G)199629633228332
Zestoa (G)200122816185261
Zestoa (G)200625619207246
Zestoa (G)201123023193104
Zierbena (B)19910----
Zierbena (B)1996119111602
Zierbena (B)2001117011700
Zierbena (B)2006116111500
Zierbena (B)2011128412301
Zigoitia (A)19916616410
Zigoitia (A)1996118211330
Zigoitia (A)2001158215240
Zigoitia (A)2006204219831
Zigoitia (A)2011251224036
Ziortza-Bolibar (B)19910----
Ziortza-Bolibar (B)19960----
Ziortza-Bolibar (B)20010----
Ziortza-Bolibar (B)200690450
Ziortza-Bolibar (B)2011103700
Zizurkil (G)199160030546240
Zizurkil (G)199658129522255
Zizurkil (G)200153728480236
Zizurkil (G)2006522254582514
Zizurkil (G)201145925406208
Zornotza (B)19913.865343.70511214
Zornotza (B)19963.660453.49710117
Zornotza (B)20013.428263.26711520
Zornotza (B)20063.284333.13710410
Zornotza (B)20112.978302.8547024
Zuia (A)1991144014220
Zuia (A)1996197219131
Zuia (A)2001283426991
Zuia (A)2006328530878
Zuia (A)20113376311713
Zumaia (G)19911.536521.3601204
Zumaia (G)19961.588931.36811017
Zumaia (G)20011.381611.231818
Zumaia (G)20061.353631.1778429
Zumaia (G)20111.200491.0864817
Zumarraga (G)19913.630693.4561041
Zumarraga (G)19963.369753.15612018
Zumarraga (G)20013.076382.940953
Zumarraga (G)20062.868532.7117133
Zumarraga (G)20112.554442.4365321

Iturria: Guk egindakoa. Biztanleria Zentsuak eta Biztanleriaren estatistikak, EUSTAT Arabarako, Bizkairako eta Gipuzkoarako. Euskarabidea (1991, 2001 eta 2011) Nafarroa Garairako. Soziolinguistikazko Inkesta, Ipar Euskal Herrirako (HPS).

Oharra: Ez dugu iparraldeko daturik.
* Hainbat kasutan Nafarroa Garaiko datuek ez dute hiztunen %100a osatzen, ehuneko kopuru txiki batean ezezaguna baita gaitasuna.
Iturrien inguruko edo egindako eragiketei buruzko xehetasun gehiago jakin nahi izanez gero, jo Metodologia atalera.



Soziolinguistika Klusterra / Tel.: 943 592 556 / Posta-e.: kluster@soziolinguistika.eus / MARTIN UGALDE KULTUR PARKEA, 20140 - ANDOAIN